Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) kerekfej válasza bzsolt99 (#20350) üzenetére


kerekfej
addikt

(#20352) Tizedes1 válasza Gergosz2 (#20348) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

:K :K
azért egy linket dob6nál, hogy honnan rendeled, mi a választék stb...
:DD :DD

(#20353) Gergosz2 válasza Tizedes1 (#20352) üzenetére


Gergosz2
veterán

[link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#20354) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Hali!
Sajnos belrohantam egy ebay-es rendelésbe elsőre nem akartam még paypalt csinálni, mert a credit card lehetősége is ott volt a terméknél. Megrendeltem minden, de sehol se látom hol tudnám kifizetni. Az eladót is megkérdeztem ezt válaszolta:

You have to click on paypal payment option. then you will get option to pay with credit or debit card.

There is no payment made, so you have not been charged.
angol ebay
De nem tudom hol van ez az option :/

Illetve jól gondoltam, hogy ez az utalás ingyen van? Abból indultam ki, mint mikor máshol vásárlok kártyával a neten beütöm a 16 számot stb és kész.

Ha segítene valaki azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#20355) tomtrial


tomtrial
tag

Sziasztok!

Rendeltem USA-bol egy szemüveget. Ki is fizettem, a srác fel is adta még múlt hét csütörtökön állítása szerint. Az ebay-en nincs kitöltve a shipped státusz, ott csak annyit ír, hogy nincs feladva ... Írtam neki, hogy most akkor mivan? Az ebay szerint nincs feladva :D

Erre Ő: Nope..Didnt give up. Hope you like your sunglasses

Kérjem meg, hogy jelölje be a feladást?

(#20356) faresz5 válasza tomtrial (#20355) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem az a lényeg,hogy bejelöli-e vagy sem,hanem az,hogy megérkezik-e vagy sem.
Kutyát nem érdekli,ha kivan töltve,hogy feladta és mégse adta fel,illetve fordítva:)

[ Szerkesztve ]

(#20357) faresz5 válasza zserrbo (#20354) üzenetére


faresz5
senior tag

Csak kb 3 hozzászólást kellet volna visszaolvasnod: [link]

Amit írtam külföldi elektronikus tranzakciókra vonatkozik. Ha ebeyezni akarsz felejtsed el az utalgatást, használd a paypalt, bánkártyádat regisztráld be és mehet a móka.

[ Szerkesztve ]

(#20358) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

2012-03-12-én és 16-án rendeltem két terméket ebayről, az egyik 3k, a másik 1,5k, de még egyik sem jött meg.

Mindkettőt Kínából rendeltem, de mivel ilyen kisértékűek nem regisztrált postán adták fel, nem tudom őket nyomon követni.

Írtam az eladóknak, valaki esetleg tapasztalt már ilyen hosszú szállítási időt?

Let the Zone take me if I am.

(#20359) Zirowe válasza kutga (#20358) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Korábban kellett volna felvenned az eladóval a kapcsolatot, 45 napon túl sajnos már nem tudsz tenni semmit hivatalosan (az eladó jófejségén múlik), csak annyit, hogy tovább vársz a csomagodra.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20360) kutga válasza Zirowe (#20359) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor már ezt is tudom. Nem egy nagy érték, nincs összesen 5k, de akkor várok még hátha megjön.

A legutóbbi kínai rendelésem viszont nagyon gyorsan, egy hét alatt ideért.

Let the Zone take me if I am.

(#20361) Zirowe válasza kutga (#20360) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gondolom az trackinges volt, vagy ha nem is adott számot hozzá, átvételkor alá kellett írni.

A tracking nélküli csomagok sajnos nagyon kiszámíthatatlanok, van amikor 10 nap alatt jönnek meg, de van amikor 40 nap alatt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20362) kutga válasza Zirowe (#20361) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen az trackinges volt.

A másik kettő viszont már 50 napot is túllépte.

Let the Zone take me if I am.

(#20363) Zirowe válasza kutga (#20362) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tudom, hogy sovány vigasz, de nekem már 60 nap után is jött meg csomagom, sőt, legutóbb vmi 90 napos is megjött. :)

Sajnos ez ilyen orosz rulett féle, általában 35-38. napon írni kell az eladónak, és ha nem jön meg a 40-42. napig, akkor refundot kell kérni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20364) kutga válasza Zirowe (#20363) üzenetére


kutga
nagyúr

A lényeg hogy megjött. :) De mondom várom türelemmel.

Let the Zone take me if I am.

(#20365) Peethy válasza kutga (#20360) üzenetére


Peethy
őstag

Ha kínai, akkor - bár case-t nem tudsz indítani -, de még tudsz vele beszélni, mert nyilván nem tudsz neki pozitív feedback-et hagyni, ha nem jött meg, szóval kérd, hogy igazolja, hogy elküldte és javasolj neki megoldást (pl hogy küldjön újat).

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#20366) kutga válasza Peethy (#20365) üzenetére


kutga
nagyúr

Leírtam neki(k), megvárom a választ.

Let the Zone take me if I am.

(#20367) bahni1990


bahni1990
csendes tag

Sziasztok!

Vettem 193$ értékű cuccot Kínából DHL futárral, ami megakadt a vámon. A csomagra csak 30$-t írt az eladó. Írhatom ilyenkor a DHL formanyomtatványra, hogy ajándékba kaptam 30-ért, vagy el kell küldeni nekik a valós paypal számlát?

Köszi előre is!

(#20368) randras válasza bahni1990 (#20367) üzenetére


randras
veterán

Mi van benne?

(#20369) bahni1990 válasza randras (#20368) üzenetére


bahni1990
csendes tag

autódiagnosztika

(#20370) faresz5 válasza bahni1990 (#20369) üzenetére


faresz5
senior tag

Ezt az ajándékozós hülyeséget felejtsed el,ilyen csak a mesében van,való életben nem:)
Ha nem dhl-l rendeled,(automatikusan vámeljárás alá veszik,mivel ott indul,hogy 30$ csak a szállítás, tehát remélem látod,hogy ha belenéztek és látták,hogy nem üres a csomag akkor kevés a 30$) akkor simán megúszhattad volna, így meg fizetheted a 27% áfát, plusz a vámot is esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#20371) bahni1990 válasza faresz5 (#20370) üzenetére


bahni1990
csendes tag

legközelebb okosabb leszek, köszönöm a segítséget.
pay pal számlát ebben az esetben el kell küldenem? problémám lehet belőle hogy pay pal számlára rávan írva hogy 30dolcsi értékbe giftként küldje? Ezt én kértem az eladótól, de fogalmam sincs hogy miért írták rá a számlára.

(#20372) radi8tor válasza bahni1990 (#20371) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hibajavítóval húzd le róla (ha faxolod). ;)

⭐ Stella

(#20373) faresz5 válasza bahni1990 (#20371) üzenetére


faresz5
senior tag

Szerintem nem lesz belőle gondod, Te nem tehetsz róla,hogy a kínai mekkora összeget írt a számlára. Az a lényeg,hogy a paypal számlát, amivel kifizetted, azt mellékelt nekik,és majd aszerint lesz a költséged.(ugyanis előfordulhat,hogy megnézik a valós árat,ők sem hülyék azért) Páran mondták,hogy a szállítási költséget nem szokták megvámolni(ha külön szerepel a számlán.) ebben még lehet szerencséd. Szóval rád van bízva, csak ésszel.

(#20374) bahni1990


bahni1990
csendes tag

hát sajnos a szállítási költséget tartalmazta az ár. tanulópénznek kicsit sok...
Így jártam. Köszönöm szépen a segítséget! :R :R

(#20375) randras


randras
veterán

Tapasztaltabb kollégáim segítségét kérném! Egy ideje figyelem a feladási dátumokat a csomagokon, hogy csalnak-e az eladók, de csomószor előfordult már, hogy nem is volt rajta!

Ma pedig szintén kaptam egy csomó mindent, például ugyan attól a feladótól, ugyan akkor két olyan borítékot, ami közül az egyiken van pecsét, a másikon meg nincsen. Ez hogyan lehetséges? :DDD

[link]

Ja, amúgy a képen látható csomagokkal éppen 10 napot csaltak, ha azt levesszük, free shippinggel két hét volt a szállítás! :(((

[ Szerkesztve ]

(#20376) faresz5


faresz5
senior tag

Csak szólok,hogy bizonyos adataid olvashatóak a képen. Még talán tudod javítani.

[ Szerkesztve ]

(#20377) randras válasza faresz5 (#20376) üzenetére


randras
veterán

Hol? :Y

(#20378) Tamás88 válasza bahni1990 (#20367) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nem ajándékba kell kérni, hanem az egyébbe. Nekem egyszer sem akadt meg a vámon.

(#20379) Winner_hun válasza randras (#20377) üzenetére


Winner_hun
félisten

A vezetékes telefonszámnál. Pl. De a többi is kivehető:P

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20380) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Megcsináltam a paypalt összekötöttem is. Megadtam a bankkártyámat, bár nem tudom hosszabb távon a paypal számlára való töltögetés vagy a kártyáról való levonás a költségkímélőbb. Ki is fizettem a rendelést, úgy látom nem vont le külön költséget se a paypal se az OTP, bár furcsálom, hogy
1 Hungarian Forint = 0.00269951 British Pounds
azaz 1/0.00269951 azaz 370,43 Ft. Elég drágán számolnak át, bár nem értem miért.

[ Szerkesztve ]

(#20381) randras válasza Winner_hun (#20379) üzenetére


randras
veterán

Milyen szemetek van nektek.. ;]

Kár érte, pedig olyan jópofának tűnt ez az effekt. Neked nincsen erre ötleted, nem keveset rendeltél eddig eBay-ről?

(#20382) Zirowe válasza zserrbo (#20380) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem szoktam töltögetni paypalt, mindig a virtuális mastercardról vonja, eddig még nem volt plusz költségem belőle, mindig annyit von le, amennyit kell fizetnem, fizetéskor elvileg a költség az eladónál keletkezik.

Fizetéskor válaszd a saját bankod váltását (amikor bejelentkezel pp-re ebayen keresztül és először írja az összeget, alatta lehet választani), az a paypal váltásnál jóval alacsonyabb.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20383) Winner_hun válasza randras (#20381) üzenetére


Winner_hun
félisten

Neved / címed / eBay regisztrációs neved gondoltam csak nem írom be hogy látható legyen, nem csak úgy írjuk hogy rossz a kitakarás:) Az effekt jópofa de itt meg is áll a tudománya..

Mire is nincs ötletem? Hogy miért nincs pecsét a borítékon? Mert nem tettek rá... passz, nem foglalkozok ilyen dolgokkal.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20384) Dzsana


Dzsana
senior tag

A licitlépcsőn hogyan lehet módosítani, hogy ne csak 1$-os legyen, hanem pl. 2 $ vagy 5 $ legyen?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20385) Agostino


Agostino
addikt

ahoi

azért ez fura most már... remélem csak a kisördög bújt belém

csomag rendelve angliából 23-án érkezett 26-ám
csomag rendelve hongkongból 18-án érkezett ma 7-én

csomag rendelve usa-ból 16-án, beérkezett 27-én vám alá, azóta semmit sem moccan. szerintem már ők használják a könyvolvasókat... no de komolyan ez milyen már...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20386) faresz5 válasza Agostino (#20385) üzenetére


faresz5
senior tag

Már nem azért, de 4 napos ünnep volt,ha nem tűnt volna fel.(Május 1-ig nem dolgoztak,(Te sem) az egy dolog,hogy bejött a csomagod, nem fogják azért visszadobni,mert ünnep van nálunk.) Nagyobb csomagot nem szórják át rögtön kicsit várnod kell rá, főleg,hogy lehet vámot kell fizetned rá így várnod kell a posta/ dhl levelére is. Hívd fel őket ,(egyik kollega csinálta,rögtön kérték is az ebay számlát:) mit türelmetlenkedik) gyorsan megnézik rányomják a vámot és viheted:)

(#20387) kutga


kutga
nagyúr

Visszaírt az egyik srác, aki már 12-én feladta a csomagot. Annyit mondott hogy ha 10 napon belül nem kapom meg írjak neki és megtéríti az árat.

Let the Zone take me if I am.

(#20388) faresz5 válasza kutga (#20387) üzenetére


faresz5
senior tag

Ez sablon szöveg mindegyik ezt írja, de reméljük tényleg így tesz.

(#20389) kutga válasza faresz5 (#20388) üzenetére


kutga
nagyúr

Reméljük, végülis ha tényleg feladta sok mindent nem tehet ő sem, írta a rendelésnél hogy nem regisztrált küldeményként jön.

Let the Zone take me if I am.

(#20390) Winner_hun válasza faresz5 (#20388) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem találkoztam még olyannal aki nem tartotta volna be ezt a sablon szöveget.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20391) faresz5 válasza Winner_hun (#20390) üzenetére


faresz5
senior tag

Én már sajnos igen, pedig nem nagy összegről volt szó, többet nem is vásároltam tőle.

(#20392) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Egy eladóval egyezkedek, sikerült is megállapodni, kérdeztem, hogy felrakja-e nekem külön aukcióba.
ezt válaszolta:

"Thank you so much,How about send the invoice to you and we will add more in the package and the item will be send with insurance that's your can track at your country website,what's your opinion,thanks"

Vásároltam már tőle nem egyszer.
Hogyan tudnánk lebonyolítani, hogy védve legyek?
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#20393) randras válasza Silent77 (#20392) üzenetére


randras
veterán

PayPal-on keresztül ha külöd invoice-ot vagy money requestet, és úgy fizetsz, ugyan úgy védve vagy. Viszont kérjél tőle kedvezményt is, mert hogyha eBay-en kívül rendezitek, neki is olcsóbb, erre emlékeztesd! ;]

(#20394) randras


randras
veterán

Ja, amúgy van új rekordom: a korábbi 10 nap 9-re módosult egy 3 dolláros free shippinges cumóval, 29-én postázták Hong Kong-ból, Economy Int'l Shipping-el, és ma jött meg. (Eladó: mango2005)

[ Szerkesztve ]

(#20395) pityu64


pityu64
csendes tag

KÉRDÉS
Van egy rendelésem Kinából 2012 04 17-én fizetve 19-én feladva Registered Air Mail with tracking nubmer, és még nincs az országban.Ez természetes?A Klnai posta szerint a Pekingi reptéren van 26-tól de még ma sem ékezett az országba

Időpont Hely * Küldemény információ Kiegészítő információ
2012.04.19 07:24 510010(CHINA) Küldemény felvéve / Item accepted

2012.04.26 08:40 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.04.26 09:20 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.04.26 23:30 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.04.27 23:30 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#20396) miskolc2


miskolc2
csendes tag

Üdv!

Rendeltem az USA-ból egy karórát 140 dollárért, az "EMS postás papíron" az eladó 30 dollár értéket jelölt meg és ajándékként adta meg a terméket ( a postaköltség 38 dollár volt).

A postától jött egy levél, hogy a vámkezeléshez adjak meg banki átutalásról szóló nyilatkozatot vagy ajándék esetén feladó általi értéknyilatkozatot.

Az eladónak már írtam több emilt de nem válaszol, gondoltam rá, hogy én "gyártok" egy nyilatkozatot vagy a pay pal számlán az öszseget átírom, viszont nem tudom, hogy a csomagba az eladó miylen összegről tett be számlát vagy egyáltalán rakott-e bele számlát...

A hatóságokból pedig kinézem, hogy benne van esetleg a számla, és ha mást küldenék nekik majd jól megbüntetnek :)

Valaki tudja-e, hogy megy ez és ha esetleg vámot kel fizetni az mennyi lehet?

Előre is köszönöm!

(#20397) faresz5 válasza miskolc2 (#20396) üzenetére


faresz5
senior tag

Rád van bízva viszont nem hülyék tudják,hogy mennyi a szállítási díj, és ha nem üres a csomag akkor tudják,hogy 30dolláros cuccot nem fogsz 30$-s csomagküldéssel rendelni. Alapvetően teljesen mind1 mind ír rá az eladó,(gift nem érdekli őket,csak az ár) ők a paypal számlának hisznek.(amit egy egyszerű googléval letudnak ellenőrizni) Hogy hamisítod a számlát vagy sem,az a Te dolgod, legfeljebb okirat hamisítás amiatt ülsz akár 2évet a nagyon szeretik a kisfiúkat emberek között. A költség ami biztos az a 27%áfa+esetleg a vám. Annyi,hogy jobb esetben ha a szállítási költség a számlán külön szerepel,akkor az után nem kell fizetned.

(#20398) kutga válasza miskolc2 (#20396) üzenetére


kutga
nagyúr

PayPal számlát semmiképpen se gyárts szvsz.

Let the Zone take me if I am.

(#20399) Coolr77 válasza FireShadow (#20138) üzenetére


Coolr77
csendes tag

Szia!

Hasonló cipőben járok, nekem is ezt dobta a tracking.

Neked kiderült, hogy mit jelentenek ezek a státuszok?

[ Szerkesztve ]

(#20400) Winner_hun válasza pityu64 (#20395) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úton van, várni kell.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.