Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) kutga válasza Melack (#20850) üzenetére


kutga
nagyúr

A postaköltség 1.800,-Ft volt, míg a temék 16.000,-Ft-ba került, amit visszakaptam. Ennyi sajna a tanulópénz hogy legközelebb jobban gondoljam meg mit rendelek.

Let the Zone take me if I am.

(#20852) Melack válasza kutga (#20851) üzenetére


Melack
veterán

Az 1800 Ft a lényeges, hogy ennyiből meg lehet úszni bizonyos feltételek mellett.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20853) randras válasza bul07 (#20837) üzenetére


randras
veterán

Sz*ptam már be én is, ne aggódj. Jónak látszó termék, jó áron, és szar volt! De nem egy ilyen cucc volt, amire szó szerint az életedet bízod... :(

Nem én rendelkezem a pénzeddel, de talán jobb is, ha nem jutott!

(#20854) kutga válasza Melack (#20852) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, annyit viszont elmondanék hogy ez a cucc belefért egy levélbe, csomagként feldava lényegesen magasabb a postaköltség, plusz csomagkövetés nélkül ment ajánlottan, ami megint kockázat, de szerencsére nem barmolta el a posta. :)

Let the Zone take me if I am.

(#20855) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy telefon tokot innen: Angliából, azon belül Manchesterből, és elvileg 2012 április 26-án fel is adták, de még meg nem érkezett. Máskor mikor rendeltem ugyancsak Angliából, akkor itt volt 1-2 nap alatt, viszont ez elég gyanús hogy még nem ért ide. Normális hogy még nem érkezett meg?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#20856) randras válasza Snowy_owl (#20855) üzenetére


randras
veterán

Majdnem beírtam, hogy az még csak 4 nap! :DDD Kérjél újraküldést, valszeg lenyúlták. Angliából itt kéne lennie max. 1 hét alatt!

(#20857) bul07 válasza Snowy_owl (#20855) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem normális, minél hamarabb írj az eladónak hogy kéred vissza a pénzedet mert nem érkezett meg
És figyelj ara hogy ne csússz ki a 45 napból , ha 43 napig nem kezdeményez refundot neked kell megindítani

(#20856) randras
Elég szűkös a határidő az újraküldéshez 26-án adták fel lehet előtte két nappal fizette ki, tisztább ha visszakéri az árát majd megrendeli újra

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20858) bul07


bul07
nagyúr

Fú de mérges lettem , tegnap írtam a füst jelzőről, megvalósult a félelmem most refundolt ezzel a szövegel
Message from merchant: Dear buyer,
We feel very sorry because we had done strictly QC yesterday but found the lot has a quality problem. We will return to our vendor.
But pls don't worry,we have refunded to you.
Could you help us leave positive feedback for us
regards
Jack

Ekkora egy kamu szöveget és elvárja a pozitív értékelést , de abból nem eszik adok neki egy nagy negatívot
Megkérnék valakit hogy lefordítaná ezt(negatív mellé szöveg):
Kifizetem, de egy valótlan indokkal elállt a szállítástól

Gondolom elrontották az árazást, de akkor is ha hibáztak ismerjék el és ne kamuzon vagy ajánlja fel magasabb de a többiétől sokkal alacsonyabb összegért

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20859) Taru válasza bul07 (#20858) üzenetére


Taru
tag

I payed for the item but seller refused to ship it, claiming a fake excuse.

[ Szerkesztve ]

(#20860) kutga válasza Taru (#20859) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez igy eleg kemeny fogalmazas, kicsit arnyaltabban kellene irni sztem. :DD

Privatban kuldok egy verziot reggel en is.

Let the Zone take me if I am.

(#20861) Kobe


Kobe
veterán

standard international shippinges cuccot gondolom nincs lehetőség trackelni, ugye ?

(#20862) bul07 válasza Kobe (#20861) üzenetére


bul07
nagyúr

Írni kell az eladónak és plusz költség mellet lehet add nyomon követési számot (gondolom ezt akartad kérdezni)

Más
A egy mondat angolul fórumba így fordították le:
I paid for it, but he declined shipment with a false reason.

Csak még nem tudtam negatívot adni, mert mikkor negatívra teszem a pöttyöt ezt dobja:
Sorry, you can't leave negative or neutral Feedback for this PowerSeller until 7 days after purchase.
In the mean time, please contact the seller to try to work things out.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20863) #59816064 válasza Kobe (#20861) üzenetére


#59816064
törölt tag

Általában plusz 3 dolcsiért adnak trackinget hozzá. De ált. 35 dolcsi felett trackingel küldenek.

(#20864) bul07 válasza Kobe (#20861) üzenetére


bul07
nagyúr

Írni kell az eladónak és plusz költség mellet lehet add nyomon követési számot (gondolom ezt akartad kérdezni)

Más
A egy mondat angolul fórumba így fordították le:
I paid for it, but he declined shipment with a false reason.

Csak még nem tudtam negatívot adni, mert mikkor negatívra teszem a pöttyöt ezt dobja:
Sorry, you can't leave negative or neutral Feedback for this PowerSeller until 7 days after purchase.
In the mean time, please contact the seller to try to work things out.

Ehelyett privátba írtam neki hogy negatív értékelést fogok adni

Szerk:
Szép 503 üzenet volt és ere elküldte még 1x mikkor most frissítettem az oldalt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20865) Kobe válasza bul07 (#20862) üzenetére


Kobe
veterán

nem egészen, mert utólag gondolom esélytelen kérni.....már úton van a cucc, csak az egyik amit rendeltem standard intl shippingel jön, a másik economy intl shippinggel jött és kaptam hozzá számot. Pedig tudtommal az "economy" az a standardnél is fapadosabb szolgáltatás

(#20866) Snowy_owl válasza bul07 (#20857) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ilyennel még nem volt dolgom, kérhetnék segítséget?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#20867) bul07 válasza Snowy_owl (#20866) üzenetére


bul07
nagyúr

(#20865) -=Libria=-
De azt nem írtad hogy már úton van , utólag persze nem tud adni

mraco
Írni az eladónak:
My eBay: Purchase history oldalon kikeresed az adott terméket majd a menübe megkeresed a Contact Seller ara klik majd jönnek választható dolgok az első kell neked I haven't received my item yet . Majd megírod neki hogy nem jött meg a termék és refundot kérsz(angolból nem vagyok nagy spíler így ebben én nem tudok segíteni), majd küldés
Nekem másnap vagy harmadnap mindig válaszoltak eddig
Nagyon figyelj rá hogy ne csússz ki a 45 napból, 43-dik napon neked kell megindítani a refundot

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20868) Snowy_owl válasza bul07 (#20867) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Köszönöm, írtam neki, remélem hamarjában válaszol, és korrekt lesz.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#20869) StillFlying


StillFlying
csendes tag

Sziasztok! Érdekelne, hogy mennyi esély van rá, hogy egy Amcsiból rendelt termék ( számológép ) pk-val együtt ( 48$ ~11-12 ezer HUF ) fent akadjon a vámon? A pk ( 18$ priority mail ) mennyire megbízható? Köszönöm a válaszokat!

(#20870) randras válasza StillFlying (#20869) üzenetére


randras
veterán

3$-al léptet át a határt, szóval elég nagy szívás lenne ha megvámolnák, de nem valószínű. :N

(#20871) kutga válasza StillFlying (#20869) üzenetére


kutga
nagyúr

Rendeltem már ennél nagyobb értékben, nem kellett vámot fizetni.

Let the Zone take me if I am.

(#20872) Silent77 válasza randras (#20870) üzenetére


Silent77
veterán

Nem 45 euró a határ?

18-én adták fel a csomagot, ma kaptam meg. Új rekord. :))

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#20873) randras válasza Silent77 (#20872) üzenetére


randras
veterán

Hahh, tényleg. A pénznem nem mindegy. :DDD Felejtsd el a vámot. ;)

(#20874) StillFlying válasza randras (#20873) üzenetére


StillFlying
csendes tag

A 45 eurós határ vonatkozik az amcsis cuccokra is?, akkor nem kell vámolni, mert az euró több, mint a dollár.

(#20875) kutga válasza kutga (#20871) üzenetére


kutga
nagyúr

Azt hiszem többet nem rendelek csomagot otthoni címre.

Rendeltem egy játékprogramot DVD-n és kaptam az eladótól egy emailt hogy visszatérítik a vételárat mert a csomag visszakerült hozzá "kézbesíthetetlen" megjelöléssel.

Mondanom sem kell se egy értesítőt, se telefont, se semmit nem kaptam a postától hogy próbálták-e kézbesíteni. Nyomonkövetés nem volt. Marad a munkahelyi cím, ott mindig van valaki aki átvegye. :(

Let the Zone take me if I am.

(#20876) Something_


Something_
őstag

Üdv!

Nyomkövetésbe ez a szám szerepel, hogy vámkezelve van? 100e ft alatti terméknél mire számíthatok?? 27% áfa + 2,5% vám?

Időpont Hely * Küldemény információ Kiegészítő információ
2012.05.22 12:47 (HONG KONG) Küldemény felvéve / Item accepted

2012.05.23 15:55 HKHKGA(HONG KONG) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.05.28 01:33 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2012.05.28 01:40 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2012.05.30 11:38 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Köszi a helpet előre is!

Üdv: Gábor

(#20877) randras válasza Something_ (#20876) üzenetére


randras
veterán

Háhh, te itt? ;]

Pontosan mennyi az értéke? Amúgy én 1,30-1,35-tel szoktam szorozni...

[ Szerkesztve ]

(#20878) Something_ válasza randras (#20877) üzenetére


Something_
őstag

Passz, 50 és 100 között.

Jah, nyomulok mindenhol. :DDD

Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
Ez mit jelent? Hogy már vámkezelték és átadták a magyar postának vagy még ülnek rajta kicsit a vámon?

(#20879) randras válasza Something_ (#20878) üzenetére


randras
veterán

Ja hogy 100e... hát az mindenképp áfa köteles, de vám nincs rá, max. csak vámkezelési költség (1-2k). Az üzenet azt jelenti, hogy megvámolják, tehát lesz rá költség, viszont az nem derül ki, hogy mikor kapod kézhez, 1 hét és egy hónap között akármi lehet, érdemes őket felhívni.

(#20880) Something_ válasza randras (#20879) üzenetére


Something_
őstag

Hmm.
Mit kérnek a telefonba? Nem az én nevemen van. Vagy csak elég a követési szám?

(#20881) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Új rekord: május 24-én rendelve, sima posta, no tracking, HKból, ma jött meg. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20882) randras válasza Something_ (#20880) üzenetére


randras
veterán

Követési szám alapján szerintem segítenek, vagy ha visszakeresel, van egy e-mail cím, amin válaszolgatnak is.

(#20883) faresz5 válasza Something_ (#20876) üzenetére


faresz5
senior tag

Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
szerintem ez azt jelenti,hogy nem kell áfát fizetned hanem átcsúszott.(nekem is most jött át két csomagom)

(#20884) kutga válasza faresz5 (#20883) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem sincs ilyenkor vámteher, nálam is mindig ezt dobja ki a tracking, de vámot még sosem kellett fizetnem.

Let the Zone take me if I am.

(#20885) randras válasza faresz5 (#20883) üzenetére


randras
veterán

Én úgy tudom, hogy akkor kell örülni, ha "Customs clearance processing complete" az üzenet. :F

(#20886) faresz5 válasza randras (#20885) üzenetére


faresz5
senior tag

Nálam még ilyen Customs clearance processing complete" az üzenet. -t soha nem írt ki a tracking pedig már vagy xxx rendelésen vagyok túl. Szerintem azt akkor írja ki ha áfát kell fizetned?

[ Szerkesztve ]

(#20887) Silent77 válasza randras (#20879) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem se volt vám:
2012.05.18 07:31 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2012.05.18 09:49 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

2012.05.21 10:19 Szolnok Posta Feldolgozó Üzem

Rosszul írtam az előző hozzászólásba, 24-én volt a feladás, simán. :C

Edenyke: Te kitől rendeltél ha szabad tudni? :B

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#20888) randras válasza faresz5 (#20886) üzenetére


randras
veterán

Nem, mert ma megjött, és nem kellett! :( Viszont akkor nem értem, sok a kérdés ebben a rendszerben. :O

(#20889) faresz5 válasza randras (#20888) üzenetére


faresz5
senior tag

Jah nekem is megjött, találkoztam is a postás autóval,(sajnos lábbusz lassú, meg úgyis voltak itthon) és megint nem volt képes kézbesíteni a csomagot(be se csöngetett, telefonon szóltam,hogy figyeljék, értesítőt se hagyott) fene a lusta pofáját az öregnek,hogy lusta megnyomni a csengőt.(tracking: sikertelen kézbesítés)

[ Szerkesztve ]

(#20890) randras válasza faresz5 (#20889) üzenetére


randras
veterán

Nekem sem hozták ki! :( Mondjuk nem is csodálom, nagy cucc.

(#20891) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Tegnap történt velem ez: [link] Aztán segítettek itt a topikon belül.
Ma pedig kaptam választ, amit nem teljesen értek, és szeretnék segítséget kérni a fordításában:

Dear mracco,

We appreciate your email and for informing us about your concern.

We’re sorry to hear that you have not received your order yet. The item may have been lost in the post. A check of our records show that this has been posted out using Royal Mail and was shipped to your eBay address. For your convenience, we have requested a refund on this order. Please allow 24-48 working hours for processing.

If you have any additional concerns please let us know so we can sort it out , also please accept our apology if this caused you much inconvenience.

Kind Regards,

Raiza

- ecell_accessorize

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#20892) randras válasza Snowy_owl (#20891) üzenetére


randras
veterán

Hamarosan visszakapod a pénzed. ;)

(#20893) Snowy_owl válasza randras (#20892) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Áhh, szuper, köszönöm. :D

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#20894) H1N1


H1N1
aktív tag

A HK post-nál természetes, hogy ez az állapot több napig tart?
"The item (RBxxxxxxxxxxxxHK) is pending customs inspection made in Hong Kong or at the destination as of 27-May-2012."

(#20895) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy rendeltem egy pólót Angliából (ebay.co.uk) Május 3-ám ki is fizettem. 1 hete ráírtam az eladóra, hogy hol van a cuccom, mert azért 2 hét az már 2 hét. Nagyon készségesen (egyáltalán nem néz ki csalónak, full 100-as feedback-ek, nem is fake-ek) válaszolt is , és azt írta hogy június 6-ig várni kell, mert csak akkor tudja a posta elindítani a nyomozást. Hihető ez? Vagy mi ilyenkor a teendő?
Nem vagyok kezdő ebayes, de ez az első ilyen problémás esetem.

Köszi a segítséget!

(#20896) Zirowe válasza Silent77 (#20887) üzenetére


Zirowe
nagyúr

[link]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20897) Taru válasza kutga (#20860) üzenetére


Taru
tag

Szerintem a magyar sem finomkodó. Elvégre, hazugsággal gyanusítja mivel nem vehette meg a terméket 1/5 áron. Viszont tény, lehet máskép is fordítani, nem kötelező az enyémet használni. :N

[ Szerkesztve ]

(#20898) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

2 kérdésem lenne:
- eladásnál max csak egy dolgot tudok meghírdetni,többet nem enged....lehetséges? :U
- ráadásul lenne egy ritka nes kazettám ami jóval többet ér 500$-nál de max 500$-ig enged árat meghatározni....fog ez később változni? :F

(#20899) faresz5 válasza WhiteWalker (#20898) üzenetére


faresz5
senior tag

egyszerű trükk: írjál 500 dollár árat és 200dollár szállítást pl.

(#20900) kutga válasza Taru (#20897) üzenetére


kutga
nagyúr

Igazad van, érteni fogja. :R

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.