Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) faresz5 válasza Zirowe (#20095) üzenetére


faresz5
senior tag

Nekem mostanában jött meg 3 olyan csomagom amivel gond volt, és újraküldettem, és rendben megjött.(Persze már annyit rendeltem tőlük,hogy elvárható,hogy probléma esetén korrektek legyenek)
Volt 1 alkalmam amikor elvileg még tracking numbert is adott, csak éppen nem hozzám,hanem 3 várossal arrébb, visszakértem a pénzt,többet nem rendeltem tőle.(tőle is elég sok cuccot rendeltem,de úgy gondolta megviccel)
De lényegében célszerűbb pénzt visszakérni,és újra megrendelni,akár másik eladótól.

(#20102) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok ismét problémák merültek föl a német vásárlásommal.

Mint tegnap írtam utalni kellene az eladónak, ő meg is adta a nevét, IBAN és SWIFT-BIC számait. Szerinte ennyi elég az utaláshoz.

Igen ám de a K&H ebank még jópár dolgot kér.
pl:
A személy címét (Ezt elkértem tőle levélben)
A bankjának a nevét, Sparkasse kiderítettem a SWIFT-BIC alapján.
A kedvezményezett bankjának számlakapcsolata (SWIFT kód).
A kedvezményezett bankjának számlakapcsolata .

Na ez utóbbi kettővel kapcsolatban tanácstalan vagyok, ha tudtok kérem segítsetek!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20103) Avicularia


Avicularia
veterán

16.-án vásárolt cuccot ma átvettem, Kínából jött
pár napja meg 2 és fél hónapot tartott ugyanez az út :U

(#20104) faresz5 válasza Avicularia (#20103) üzenetére


faresz5
senior tag

Attól is függ mikor adták fel, van amikor nincsen nekik készleten és 2héttel később adják fel. Így persze,akár 1 hónapig is tarthat az út.

(#20105) hackeeeee válasza faresz5 (#20104) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van amikor a feladástól számítva is kijön a ~30 nap.

Véleményem szubjektív...

(#20106) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Bill Me Later-ral tudok már fizetni? Mivel elvileg engedi kiválasztani, még nem rendeltem meg a terméket, 1 klikkre vagyok tőle. Azért fizetek így, mert elvileg "$10 back on 1st purchase".

(#20107) faresz5 válasza RAiN91 (#20106) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha usaban élsz akkor igen.(olvasd el az ÁSZF-t)
Ha meg nem,akkor gondolom nincsen usabeli tb számod? (ugyanis az is kell a regisztrációhoz)

[ Szerkesztve ]

(#20108) RAiN91 válasza faresz5 (#20107) üzenetére


RAiN91
őstag

De akkor miért engedi? Vagy nem fogja engedni, csak felajánlja?

(#20109) faresz5 válasza RAiN91 (#20108) üzenetére


faresz5
senior tag

olvasd el:
Bill me later
[link]

(#20110) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Na ilyennel se találkoztam még bő 4 év alatt:

Nem tudom kifizetni a terméket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20111) Winner_hun válasza Winner_hun (#20110) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor hogy keresővel is meglegyen:

This page may have moved or is no longer available. Please try one of the following:

Check the Web address you entered to make sure if it's correct.
Try to access the page directly from the eBay Home page instead of using a bookmark. If the page has moved, reset your bookmark.
Enter keywords in the Search box and click the Search button. Or, browse through the many categories available at eBay.
If you are searching for a Help page, click the Back button on your web browser and select another Help page link or try entering different keyword combinations to find appropriate help topics.
Report this technical issue or view known technical issues.

Megoldás: másik oldal alól kell intézni a vásárlást / fizetést.
.com alatt nem tudok semmit se csinálni, .co.uk alatt minden gond nélkül működnek a funkciók.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20112) FireShadow válasza radi8tor (#20061) üzenetére


FireShadow
senior tag

Tölem mindig elkérik a számlát akkoris ha nem alacsony összeg van a dobozon. És eddig mindig az volt a mérvadó amit én küldtem nekik. Mindegy mi van a dobozon! Slusszant mar at olyan amire ra volt irva hogy $100+, és akadt fenn oylan is ami $10 és gift.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#20113) HellAbove


HellAbove
tag

Sziasztok. Neki szeretnék én is állni ebayezni. Németorszából szeretném megrendelni az új sony xperia s-t, de nemtudom, hogy vámot kell-e utánna fizetni vagy nem? Mennyi idő után jön meg a feladást követően? Profilhoz hozzá kell rendelni a paypal emailt vagy 2 felhasználó is használhatja azt? Válaszokat előre köszönöm :R

"The quieter you become, the more you can hear."

(#20114) radi8tor válasza HellAbove (#20113) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Németországból érkező termékek nem vámkötelesek (vámunió van).

Kb 1 hét alatt ide kell érnie, ha gyorspostával küldi, akkor pár nap is lehet.

Szerintem több profillal is lehet egy PayPal-t használni, de miért nem a hozzárendelt profillal rendeled meg a telefont?

⭐ Stella

(#20115) HellAbove válasza radi8tor (#20114) üzenetére


HellAbove
tag

Még nincs ebay fiókom, csak gondolkozok rajta és először szeretnék informálódni mielőtt csak úgy hipp-hopp belevágok. A paypal accountot nem egyedül használom (nem saját néven/címen van, SŐT, semmi információm nem szerepel ott, mégcsak nem is magyar aki megosztja velem).

"The quieter you become, the more you can hear."

(#20116) radi8tor válasza HellAbove (#20115) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az viszont lehet necces lesz, mivel vannak eladók, akik kizárólag PayPal-ban szereplő címre küldenek. (PayPal-ra van másik topic)

⭐ Stella

(#20117) faresz5 válasza HellAbove (#20115) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem értem minek megosztani? Kb 3perc és neked is elehet sajátod,és nincsen kavarodás,kavarás, hogy a terméket nem Te kapod meg, hanem ő.

(#20118) Dzsana


Dzsana
senior tag

Jó reggelt!

Erről mi a vélemény, ki hogy áll hozzá?

netes kereskedelem adó

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20119) Tomate válasza Dzsana (#20118) üzenetére


Tomate
veterán

Magyarország...

Már csak az a kérdés, hogy kikre szálnak rá? Azokra akik éves szinten milliós tételben havi százezreket boltolnak össze vagy arra is aki mondjuk egy év alatt így tesz szert mondjuk 300.000Ft-ra...

(#20120) Dzsana válasza Tomate (#20119) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az ebay-re mennyire látnak rá az adóhatóságok?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20121) Tomate válasza Dzsana (#20120) üzenetére


Tomate
veterán

Vásárlásra vagy eladásra gondolsz?

(#20122) Dzsana válasza Tomate (#20121) üzenetére


Dzsana
senior tag

Természetesen eladásra!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20123) Tomate válasza Dzsana (#20122) üzenetére


Tomate
veterán

Képesek rá. De ha ebayre nem is látnak rá de ha nagyon nagyban nyomod a bankszámládra ráláthatnak.

(#20124) Dzsana válasza Tomate (#20123) üzenetére


Dzsana
senior tag

Abszolut minimálisan nyomom, óragyűjtőként csak a készletemet cserélem, frissítem.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20125) Tomate válasza Dzsana (#20124) üzenetére


Tomate
veterán

Semmi félnivalód szerintem... Feltételezem nem IWC-ket és Rolexeket adsz-veszel.

(#20126) Dzsana válasza Tomate (#20125) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem, ilyenekkel nem foglalkozom, inkább Patek Philippe meg Vacheron Constantine. :DD Természetesen vicc, leginkább wehrmachtswerkek, meg van egy kisebb vintage Tissot gyűjteményem.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20127) Zirowe válasza Dzsana (#20118) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gondolom itt csak annak van félnivalója, aki magánemberként ad és vesz üzletszerűen.

De szerintem nagyon is helyes, hogy az ilyeneket megadóztatják.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20128) Dzsana válasza Zirowe (#20127) üzenetére


Dzsana
senior tag

Tudnád magyarosítani a gulyásomat? :DD

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20129) Kal-El válasza Zirowe (#20127) üzenetére


Kal-El
senior tag

Azért is helyes, mert így már nem is lesz értelme csinálniuk.
Gondolkozz el kicsit: 27%-os adót kell fizetni, az ilyen eladások után.
Ez szerintem sokkal több, mint az eladók haszonkulcsa. Így max az tudja majd ezt legálisan csinálni, akinek legalább 40-50%-os haszna van az eladásokból (vagy ki tudja kerülni a vám+áfa kifizetését, mikor hozatja az árut)

Egyébként többieknek: leírták, hogy csak az számít üzletszerűnek, amikor egy fajta áruból állandó rendszerességgel eladnak. Ez az egyik.
Másik: ha 600.000Ft-ot nem haladja meg éves szinten, a saját holmik eladása, akkor sem kell tartani az adózástól (ez nem vonatkozik arra, hogy ha valaki üzletszerűen tevékenykedik, ott nincs alsó határ).

Vicc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#20130) Zirowe válasza Kal-El (#20129) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ne haragudj, de amikor azt látom, hogy 2-3$-os termékeket adnak el 3-4k-ért üzletszerűen úgy, hogy gyakran még csak nincs is meg nekik, hanem előre fizetés után rendelik meg neked ebayről, gyakran még csak garanciát sem vállalva rá..

Na ezekre minden létező adót kivetnék.

Vaterán meg már csak kb ilyeneket találni.

Gyakran még arra sem veszik a fáradtságot, hogy lefényképezzék a cuccot vagy leírást csináljanak hozzá, simán bemásolják az angol leírást és felrakják az ebay képeket painttel kisatírozva az eredeti eladó nevét.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20131) Dzsana válasza Zirowe (#20130) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ja. ez akkor gáz, hogy csak kimaszatolják foltba a képről a feliratokat, a hülye is tudja, hogy az e-bay-ről van. De ennek ellenére mégis megveszik tőlük, és én erre azt mondom, hogy meg is érdemlik!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20132) Kal-El válasza Zirowe (#20130) üzenetére


Kal-El
senior tag

Ebben igazad van. De vannak olyanok is, akik jó áron adnak minőségi árut, kis haszonkulccsal és tényleg rendesek, mindenben segítőkészek. Ők a 27%-os áfá-val ezentúl labdába sem rúghatnak majd, mert boltban olcsóbb lesz. Vagy ha Magyarországon nem forgalmazzák még sokkal drágábban lehet csak eladni. Ott mindenki rosszul jár majd. Tehát kb marad a gagyi áru az ilyen oldalakon, amit ultra olcsón beszerezhetnek, mert általában azokat lehet ilyen semmi pénzért beszerezni.
Lényegében elvesznek még egy lehetőséget az átlagemberektől, hogy boldogulhassanak ilyen sz*r keresetek mellett. Ez a magyar módi.
De ez még nem is lenne gond, ha jó helyre menne, és nem nyúlnák le a pénz nagy részét a csodás vezetői bagázs és csatlósai. De ez már off. Bocsi!

(#20133) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok.
Ma kaptam egy emailt amiben az eladó leírta hogy felfüggesztették az accountját.

This is Zoe, account manager from Grapebaiwan-us. My account is currently suspended by eBay for some unknown reason and eBay is sending emails to all the clients to infrom this news. Yet eBay may encourage you to open case against us which is toally unnecessary. We will still take good care of all the clients who have made the purchase from us.

If you have any question, please feel free to send us an email to xxxxxxxx@live.cn.

I will reply them within 24 hours. I am very sorry for all the trouble you have been through and
wish that you can support us in this matter. I am sure that nice clients like you will understand this
special situation and i am really grateful if you can email us first before opening any case.

Have a good day and once again, thank you for your understanding and patience.
Kind Regards
Zoe

A kérdésem az lenne ,hogy ha a purchase historyban már fel volt tüntetve hogy feladta a cuccokat postára (Sale date: 04/18/12) és (Sale date: 04/14/12) akkor ezek a cuccok megfognak jönni?

Meddig várjak ezekkel? Illetve claimet indítsak? Az eladónak már írtam de ezek után már nem tudom mit higyjek hogy feladta-e időben a cuccokat... :B
Esetleg tanács? első ilyen esetem! :(

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#20134) Zirowe válasza Daniel Alves (#20133) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ebay biztos okkal függesztette fel a fiókját.

Várj a vásárlástól számított 30-35napig, ha nem jön meg, akkor indíts case-t.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20135) Tomate válasza Daniel Alves (#20133) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem is függesztettek fel így eladót és megjött a cucc rendben.

(#20136) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Rendben! köszönöm a tippeket! :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#20137) randras válasza Daniel Alves (#20133) üzenetére


randras
veterán

Csak egy megjegyzés, egymást közt szólva: ilyen esetben akármikor kaphatsz refundot, mert az eBay kierőszakolja neked, ha megjött a cucc, ha nem, mivel az eladó már befürdött valamivel. ;)

(#20138) FireShadow


FireShadow
senior tag

2012.04.24 12:34 Budapest 1005 Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready

2012.04.24 12:34 Budapest 1005 Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision

Sose láttam ilyet, ez para vagy jó? Google 0 találat " " ben mind2 sorra mind2 nyelvre :Y

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#20139) radi8tor válasza FireShadow (#20138) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez két napja volt. Azóta semmi?

Szerk: tegnap volt :B

Szerintem még nem végeztek a vámolással.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#20140) bul07 válasza Zirowe (#20130) üzenetére


bul07
nagyúr

Pontosan így gondolom ahogy te
Sokszor gondolkoztam rajta, hogy fel kellene ugyanazokat a termékeket rakni ebay-es áron

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20141) Tomate


Tomate
veterán

42. napja várok egy csomagot DHgateről. A DHgate oldalán nem valami jó a kártérítéses ügyintézés úgyhogy direktben a tranzakciónál indítottam egy caset. A kérdésem, ha 42. napon elindítottam a caset a claimet nem kell 45-napon belül benyújtanom ugye? :R

(#20142) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok.

Ebay ID számomat hol tudom megnézni? Sehol nem találom! :(

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#20143) faresz5 válasza Tomate (#20141) üzenetére


faresz5
senior tag

Én ha case-t inditok paypalon,akkor szoktam írni az eladónak(casen belül lehet levelezni), ha válaszol 3napon belül,illetve lezárja a case-t akkor jó, ha nem akkor dispute, és majd ebay dönt. Az első variáció gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#20144) Tomate válasza faresz5 (#20143) üzenetére


Tomate
veterán

Én már az eladóval lebeszéltem A-Z-ig mindent a levelezőrendszerben. Csak nem jött még meg a cucc pedig már 42napja feladta. (állítólag) Biztosnágból nyitottam egy caset. Ha megkapom zárom, ha nem akkor dispute.

[ Szerkesztve ]

(#20145) Winner_hun válasza randras (#20137) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez egyáltalán nem igaz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20146) Winner_hun válasza Tomate (#20141) üzenetére


Winner_hun
félisten

Dispute indításától számítva 20 napod van claimmé eszkalálni az ügyet. A 45 nap a dispute nyitására van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20147) Tomate válasza Winner_hun (#20146) üzenetére


Tomate
veterán

Értem, köszi!

(#20148) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok! Milyen áron lehet hirdetni ebay-en? Egyáltalán van értelme megpróbálni eladni egy 850$-os cuccot, ha csak 4-es a feedback ratingem? Persze mind pozitív, összesen már 120-130ezer értékben vettem cuccokat, de meg fogja ezt bárki is venni? Ahogy látom, azért arrafele elszálltabbak az árak, mint a hazai piacon sok termék esetén, én csak egy korrekt árat akarnék kapni érte, szerintem gyorsan elvinnék, ha csak az ár számítana.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#20149) Kal-El válasza Peethy (#20148) üzenetére


Kal-El
senior tag

Szerintem a PayPal-os tranzakciókban sokan megbíznak (mert nagyon védik a vevőket), hiába nincs sok értékelésed, így is jó esélyed lesz az eladásra.
Meg mindig akad olyan ember, aki még új az ebayen és nem figyel az ilyesmire.

(#20150) Peethy válasza Kal-El (#20149) üzenetére


Peethy
őstag

Akkor érdemes lehet megpróbálni. Milyen költsége van a hirdetésfeladásnak?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.