Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) radi8tor válasza randras (#20050) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre van külön topic. ;)

⭐ Stella

(#20052) randras válasza radi8tor (#20051) üzenetére


randras
veterán

Ott termékek vannak, nem eladók, CICA! ;]

(#20053) randras válasza randras (#20052) üzenetére


randras
veterán

Viszont, lenne egy kérdésem is:

nem tudjátok véletlenül, hogy Szlovákiában mennyi az a határ, ameddig nem kell ÁFÁ-t fizetni EU-n kívülről rendeléskor?

Magyarországon ugyebár ha EU-n kívülről rendelek 22 euró felett, 27% ÁFÁ-t kell fizetni, ha fennakad, ez Szlovákiában hogy működik?

:R :R

(#20054) dReFiX válasza randras (#20050) üzenetére


dReFiX
senior tag

USPS First Class Mail International 5 dolcsiért, amerikából még jó :K

(#20055) Tamás88 válasza kenny123 (#20045) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A csekket nehéz lesz megvámolni, mivel az nem csomag, hanem levél. Pontosan egy olyan okirat, amivel bemész a bankba és kapsz pénzt.

(#20056) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Az USPS First Class Mail International-nél a csomagokat tudtommal, nem lehet nyomon követni.
És érdeklődnék, hogy nem szokták lenyúlni postán az ilyen csomagokat?
Mert láttam hogy elég sokan ezzel szállíttatják a holmikat.
Meg, mit lehet olyankor tenni, ha nem kapja meg az ember (nem az eladó hibájából)? Semmit?

(#20057) Tutu7030 válasza Kal-El (#20056) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem múlt év végén volt ilyen esetem. November elején vettem két dolgot (ugyanattól az eladótól). Az egyik megérkezett ~4 munkanap alatt. 1 hét után jeleztem neki, hogy csak az egyik jött meg. Írta, hogy az átlagos szállítási idő ~14 nap, valamint megírta a dátumot is, ha addig nem kapnám meg, akkor jelezzem neki (de azt is, ha közben mégis megérkezne). A dátum elérkeztekor írtam neki, válaszban mekérdezte, hogy a pénzt utalja vissza, vagy tartom a megrendelést?
Maradtam a rendelésnél, így pár nap múlva hozta is a postás.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20058) Kal-El válasza Tutu7030 (#20057) üzenetére


Kal-El
senior tag

Igen, de gondolom ez csak ebay-nél van így, ha mondjuk egy sima webshopból rendel az ember, akkor már nem biztos, hogy újraküldik.
Gondolkoztam, hogy mi az az ár, ami fölött már érdemes a drágább USPS Priority Mail-t választani, de szerintem ilyen 50$ fölötti árunál.

De most beszéltem valakivel, aki azt írta az USPS Inter. First Class Parcel-re, hogy ez az egyik legbiztonságosabb, és leggyorsabb szállítási mód, csomagkövetési szám is jár mellé!
Tehát kicsit elbizonytalanodtam, hogy akkor most mi van: mind2 biztonságos, vagy csak az egyik?

(#20059) Lenry


Lenry
félisten

vennék Kínából egy autódiagnosztikai szettet, nem olyan nagy pakk, kábelek meg anyámkínja, 65e Ft körül lesz (olyan 120+ az értéke itt megvéve)
vámolva már 80+ lenne, szeretném ezt kikerülni. mekkora az esély, hogy megvámolják?
sima kartondoboz, ha átvilágítják, akkor egy marék kábel meg némi elektronika.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20060) zoli03 válasza Lenry (#20059) üzenetére


zoli03
őstag

Az szerintem nem érdekli őket, hogy mi van benne, hanem inkább a doboz mérete lehet érdekes nekik (nagyjából nem tudod a méretét?). Meg gondolom erősen függ, hogy éppen melyik vámoshoz kerül.
Meg a ráírt érték se mindegy, de Kínából úgyis keveset írnak rá (ha szépen olvashatóan rajta lenne, hogy mondjuk 95 USD, lehet kibontják).
Nekem a kb A/5 alapterületű, 10 cm magas dobozok mindig átmennek simán, pedig már igen sokat rendeltem. Egy közepes RC helikopter is átment (30 cm-es), egy nagyobb fajta már nem.

[ Szerkesztve ]

(#20061) radi8tor válasza Lenry (#20059) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem szabad erre alapozni. :N
Úgy kell készülni, hogy vámot és áfát kell fizetned.
Ennél csak jobban jöhetsz ki a dologból.
Ha irreálisan alacsony ár van feltüntetve a vámáru nyilatkozaton, akkor elkérik tőled a számlát (PayPal), abból meg kiderül a valós ára.

Korábban tárgyalták itt, hogy meg lehet Fotosoppolni a képet, de a vámosok sem estek a fejükre. Ha kiderül, hogy a cucc jóval többet ér, akkor bizony megszívtad. :(((

⭐ Stella

(#20062) Lenry válasza radi8tor (#20061) üzenetére


Lenry
félisten

Akkor nem kockáztatok, van ugyanez Angliából, ugyanannyira jön ki, csak nem jár hozzá egy kábelszett, de legalább tuti vámmentes.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20063) radi8tor válasza Lenry (#20062) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor egyértelműen onnan érdemes venni. :K

⭐ Stella

(#20064) bul07


bul07
nagyúr

Ha valaki már közületek rendelt tabletett(androidost) megtenné nekem azt a szívességet hogy elküldi pm-be a linkjét, meg pár soros véleményt róla
Mert erősen gondolkozok rajta hogy veszek egyet
24/48-ba őrködök és jó lenne azon szórakozni nem a telefonomon, ugye marketból lehet rá jó sok játékot leszedni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20065) PatrickAldon


PatrickAldon
csendes tag

Üdv! So, cucc lerendelve 45 napja, tegnap irtam az eladónak,hogy wtf! el is küldte a tracknumbert igényesen, magyar postán megsasoltam:

Kézbesítési kísérlet / Unsuccessful delivery attempt

Postán kézbesítés regisztrálva / Delivery at post office registered

A két utolsó sor, akkor ezt már nem hozzák ki házhoz? illetve meddig őrzik meg a postán? Azért aggaszt, mert haverhoz van rendelve, (és szellemileg nem a legmagasabb poszton áll) hogy milyen utasításokat adjak neki, sajnos nem áll módomban személyesen intézkedni. Papirt állitólag nem kapott, hogy jött volna valami.
Előre is kössz a válaszokat. P.A. :R

[ Szerkesztve ]

(#20066) randras válasza bul07 (#20064) üzenetére


randras
veterán

Vannak nagyon jók, és nagyon szarok is! Itt HA!-n van, aki azokat árulja, és szerviz garanciát is vállal rájuk! Ő tutira tud segíteni!

(#20067) bahni1990


bahni1990
csendes tag

Sziasztok!

Várok egy 195 dollár értékű autódiagnosztikát mennyi esélyem van rá hogy megvámoják?
Ha giftkén adják fel és kb 30 dollár értéket ír rá akkor elvileg átcsúszik a vámon?
Köszi

(#20068) Lenry válasza bahni1990 (#20067) üzenetére


Lenry
félisten

picit olvass vissza: #20059 - #20063-ig

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20069) zoli03 válasza PatrickAldon (#20065) üzenetére


zoli03
őstag

Postán kézbesítés regisztrálva: ez szerintem eléggé egyértelmű, valaki már átvette a csomagot. Kézbesítési kísérlet: nem volt otthon senki, ilyenkor dobják be azt a lapot a postaládába, amivel mehetsz a postára.

(#20070) Tetran


Tetran
csendes tag

Sziasztok!

Én is VÁMon akadás áldozatává váltam. EMS postával rendeltünk Oakley szemüvegeket 8 db-ot baráti társasággal, Paypallal fizettem. Kaptam is a levelet, lefényképeztem: KÉP

A kérdésem az lenne, hogy pontosan mik a teendőim ilyenkor és mik lehetnek a következmények?

:R

(144USD értékben postával együtt)

[ Szerkesztve ]

(#20071) radi8tor válasza Tetran (#20070) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem egyértelműen le van írva: küldd el a PayPal vásárlási bizonylat másolatát a vamkezeles emailcímre.

⭐ Stella

(#20072) Tetran válasza radi8tor (#20071) üzenetére


Tetran
csendes tag

Van erre egy speciális gomb, amivel továbbítani tudom? Vagy printscreen-es megoldást alkalmazzam? Esetleg amit kaptam e-mail értesítést a paypaltola tranzakcióval kapcsolatban (abban is benne van minden), azt is akár továbbíthatom a vámnak?

(#20073) radi8tor válasza Tetran (#20072) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bármelyik megfelel nekik szerintem. Úgyis jelzik, ha nem. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#20074) break333


break333
csendes tag

Sziasztok, kis helpre lenne szükségem. Rendelni akartam egy terméket, de rendelés közben lefagyott a böngészőm és kilépett. Mikor folytatni akartam, akkor néztem, hogy a termékből 3 db megjelent a Summary mappában. Valahogy vissza lehet vonni vagy törölni a rendelést?? Köszönöm előre is.

(#20075) Winner_hun válasza break333 (#20074) üzenetére


Winner_hun
félisten

Írni kell az eladónak. Lehet vissza kell vonni az egészet (erre van lehetőség) vagy ha lehet, akkor csak a nem megfelelő darabszámot kell vele megszüntettetni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20076) Kerio


Kerio
őstag

Szerintetek ez mitől lehet?

2012.04.16 09:13 200237(CHINA) Küldemény felvéve / Item accepted

2012.04.21 09:24 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.04.21 10:50 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.04.21 23:44 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.04.22 23:46 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#20077) Winner_hun válasza Kerio (#20076) üzenetére


Winner_hun
félisten

Semmi különös nincs, csak várj:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20078) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Egy kérdés, Hong-Kong postnál általában mennyi szokott lenni a szállítási idő? ~30 nap?

Posta oldalán nem látszik még, viszont HK Post oldalán írja, hogy ma adták fel..

Mondjuk a vicc az, hogy 11-én lett megvásárolva a termék.. :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20079) Kal-El válasza Kerio (#20076) üzenetére


Kal-El
senior tag

Szerintem több ellenőrzési ponton is átmegy.

(#20080) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Nagy a baj!

Német ebay-ről vásároltam és csak az aukció megnyerése után derült ki, hogy az eladónak nincs PAY-PAL számlája.
Csakis banki átutalással tudok neki fizetni.

Még sosem utaltam külföldre, hogyan kell?
K&H-s vagyok, e-bankból megoldható vagy be kell mennem? Mennyibe kerülhet ez a mutatvány? (Közel 200 Euro az összeg)

Aki jártas a bankügyekben kérem segítsen!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20081) Kal-El válasza Czimby (#20080) üzenetére


Kal-El
senior tag

Kb 1500 Ft szokott lenni a külföldre való utalás, de K&H-nál lehet, hogy olcsóbban kijössz.

Ebankból is megoldhatod, ha tudod hogy kell kitölteni.

[ Szerkesztve ]

(#20082) Czimby válasza Kal-El (#20081) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi az infót!

Németországból mint EU tagállamból érkező árut vámolják?
DHL hozza majd a csomagot elvileg.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20083) Kal-El válasza Czimby (#20082) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nem vámolnak. Csak az EU-n kívülről érkezőt.

(#20084) Czimby válasza Kal-El (#20083) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi remélem így lessz! :U

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20085) randras válasza Czimby (#20082) üzenetére


randras
veterán

Ne reméld, mert így van. Törvény szabályozza, nem az északi szél iránya. ;)

(#20086) bul07


bul07
nagyúr

Nem tudom hogy ki rendezi az első hozzászólást de ez szerintem bekerülhetne

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20087) Kerio válasza Winner_hun (#20077) üzenetére


Kerio
őstag

Azt hittem dobálóznak vele a kínai postán!
:C

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#20088) PatrickAldon válasza zoli03 (#20069) üzenetére


PatrickAldon
csendes tag

Hát végtére is logikus, de az a probléma, hogy nem vette fel senki a csomagot. Legalábbis akinek kellett volna. Azért nem értettem pontosan mit is takar a kifejezés.

(#20089) hackeeeee válasza hackeeeee (#20078) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valaki? :B

Véleményem szubjektív...

(#20090) Fecogame válasza hackeeeee (#20089) üzenetére


Fecogame
veterán

Nagyon változó. Nálam három és 45 nap között szokott lenni, de az átlag olyan 1 hónap.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20091) hackeeeee válasza Fecogame (#20090) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi! :R

És az itteni csomag azonosítót lehet követni majd posta.hu-n? Csak mert ott még nem látom, csak a HK post oldalán.

Véleményem szubjektív...

(#20092) Latency


Latency
senior tag

Üdv.

Nem érkezett meg a csomagom, írtam az eladónak, aki felajánlotta, hogy újraküldi. Nem tudom van-e olyan case aminek a nyitásával meg tudom hosszabbítani a határidőt hogy ha nem érkezne meg az új csomag sem (mert mondjuk fel sem adja) akkor még visszakaphassam a pénzem?

[ Szerkesztve ]

(#20093) bul07


bul07
nagyúr

Na szép
Tegnap rendeltem egy eladótól 4 dolgot ere ma reggelre minden rendelésnél ez fogad :

This listing was removed by eBay. If you've already paid for the item, we recommend that you wait 10 days from the expected delivery date to see if the item arrives. If you did not pay, you are no longer obliged to pay for this item. If you have a problem with the purchase, you can resolve the problem by opening a case in our Resolution Centre.

Olvastam itt hogy volt már akinek ilyen ellenére megjött, de szerintem itt olyan kicsi idő telt el a rendelés óta hogy fel se adhatta
Szerintetek mit tegyek?
Ha Resolution Centre-be megindítom az ügyet menyi az esély rá hogy visszakapom a pénzemet?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20094) zoli03 válasza PatrickAldon (#20088) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor menj be érdeklődni a postára, mást nem tudsz tenni. Az 100%, hogy nem hozzák ki újra, szóval ha nem csinálsz semmit, akkor nem lesz csomagod.

(#20095) Zirowe válasza Latency (#20092) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbbjük azért ajánlja fel az újraküldést, mert azzal úgyis kifutsz a 45 napból, és nekem még egy sem érkezett meg olyanból, amire ígérte, hogy újraküldi.

Persze vannak megbízható eladók, de én még olyannal nem találkoztam, hogy újraküldte és meg is érkezett bmelyik is.

A tiszta dolog az a refund.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20096) Latency válasza Zirowe (#20095) üzenetére


Latency
senior tag

Ezért is kérdeztem, mert én sem bízok benne, hogy tényleg újraküldené, főleg, hogy azóta már elfogyott az a termék, bár nagyon hasonlót árul, de sokkal drágábban.

(#20097) zoli03


zoli03
őstag

Szingapúri posta: 15-én fizettem ki a terméket, ma, vagyis 24-én már meg is kaptam. Jóval gyorsabb, mint a HK.

(#20098) Dzsana válasza Zirowe (#20095) üzenetére


Dzsana
senior tag

Faja, nekem ketten is megígérték mostanában, hogy újra küldik, mert megsérültek a motyók.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20099) bul07 válasza bul07 (#20093) üzenetére


bul07
nagyúr

Csak megindítottam a vitát, hátha még nem nyomták át az ő számlájára a pénzt és hamarabb visszakapom

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20100) Kal-El


Kal-El
senior tag

Most írták nekem, hogy az USPS Inter. First Class Parcel-nél állítólag lehet tracking-et kérni +2$-ért. Akkor lényegében ez is ugyanolyan biztonságos, mint az USPS Priority Mail, csak több idő a szállítás? Nem tudja valaki, hogy mindössze tényleg ennyi a különbség?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.