Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) Kasza08 válasza Taru (#19900) üzenetére


Kasza08
őstag

Na, erre a válaszra volt szükségem. :R

(#19902) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat! :R
Miért is gondoltam, hogy esetleg valami pozitív irányba változott? :U

(#19903) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

ez a gitárt menniyért hoznák ide házhoz nekem?

[link]

vám meg szállítás meg a jó ég tudja, nem értek ehhez :U

köszi szépen!

(#19904) Winner_hun válasza izomhod (#19903) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem szállít hozzánk az eladó. Ha nagyon kell akkor amerikai ismerőssel kell megbeszélni vagy meg kell kérdezni az eladót hogy szállítja-e hozzánk, ha igen akkor mennyiért. De nem lenne olcsó, vám is lenne rá, a kifizetett összeg után (igen, a szállítási költség is ide tartozik) minimum 30%.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19905) bahni1990


bahni1990
csendes tag

sziasztok bankomnál 238ba váltják amerikai dollárt, paypayt hol tudom megnézni hogy mennyibe vált?

(#19906) Winner_hun válasza bahni1990 (#19905) üzenetére


Winner_hun
félisten

Send money rész, beírod értéknek az 1-et, kiválasztod a dollárt és a beírt érték alá odaírja hogy éppen mennyiért váltják.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19907) izomhod válasza Winner_hun (#19904) üzenetére


izomhod
senior tag

áhá, köszi!

van NY-i ismerős, ha oda rendelném, akkor neki kiviszik ingyen, és hogy hozza haza?
tokba be oszt nem kell fizetni semmit, max a repcsin a poggyászdíjat?

(#19908) Winner_hun válasza izomhod (#19907) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt nem tudom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19909) fradi81


fradi81
veterán

Van egy rendelésem ahol az eladó küldött nekem mailt arról hogy feladta a cuccot, de az ebayen nincs megjelölve hogy shipped. Érdemes ezzel foglalkozni vagy lényegtelen?

moto g72, Ninebot d28e

(#19910) Winner_hun válasza fradi81 (#19909) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem mindenki jelöli be eBay-en, szerintem felesleges ezzel foglalkozni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19911) B.Mark válasza bul07 (#19862) üzenetére


B.Mark
csendes tag

Írtam az eladónak, hogy még mindig semmi, ma van a 37. nap. Azt válaszolta, hogy várjunk még egy hetet (...), ha nem érkezik meg, akkor visszaküldi a pénzt vagy újra elküldi a terméket. Nem szeretnék kifutni a 45 napból. Írhatom azt neki, hogy nem szeretnék várni? Szabályos ez így?

(#19912) Winner_hun válasza B.Mark (#19911) üzenetére


Winner_hun
félisten

Írhatod.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19913) faresz5 válasza fradi81 (#19909) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha küldött,hogy feladta, akkor semmi gond. Nem mindenki jelöli be a szállítás tényét, sőt az utóbbi időben nem is lehet rá adni semmit, mert bejelölik és volt olyan eset, főleg februárban,hogy sorozatosan, különböző eladók 2 hetes késéssel adták postára a csomagokat(posta bélyegzők alapján). Ha fontos dolog jön akkor rákérdezek, és ha kiderül,hogy hazudott,(és késve adta)akkor lehúzom értékeléskor. Ezt közlöm is velük az üzenetben,miszerint inkább mondja meg mikor postázta valójában,hogy az ilyen eseteket elkerüljük. Sajnos nevelni kell őket.

(#19914) B.Mark válasza Winner_hun (#19912) üzenetére


B.Mark
csendes tag

Köszi. Ha visszaküldte a pénzt, utána az értékelés hogy alakul?

(#19915) StillFlying válasza B.Mark (#19911) üzenetére


StillFlying
csendes tag

Velem is megtörtént ez ( az eladó hétről hétre hitegetett, hogy várjak-várjak, nyugodjak meg, a csomagom meg fog érkezni, de azóta is érkezik ... ), ezért mondtam, hogy ne várj, hanem egyből refound.

(#19916) faresz5 válasza B.Mark (#19914) üzenetére


faresz5
senior tag

rád van bízva a dolog.

(#19917) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Vasaroltam ebayrol. Nem jott meg a csomag, az elado visszautalta a penzt. Kaptam is mailt hogy paypalra megjott az osszeg! A paypal osszevolt kapcsolva az otp s kartyammal . Az otp-s kartyam multheten szuntettem meg szamlaszammal egyutt. A paypal bol meg mult heten eltavolitottam az otp s adatokat. Gondoltam ha utalnak paypalra akkor az ott is marad . Erre ma megjott a penz es tovabbitva lett az otp-re.. Na most mi van ilyenkor?? Egyaltalan minek tovabbitotta a penzem a mar torolt szamlara?! A penzem valahol a levegobe log ?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#19918) radi8tor válasza Csabee. (#19917) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez egy jó kérdés.
Úgy emlékszem refund-ot arra a számlára/kártyára kapod, amivel vásároltál.
Lehet ezért utalták a számládra vissza.
Érdeklodj utána OTP-nél.

⭐ Stella

(#19919) faresz5 válasza Csabee. (#19917) üzenetére


faresz5
senior tag

Ne aggodj a szamla meg el csak fel lett fugesztve.Nem torlik csak ugy.Optbe menj be es visszakapod a penzed.

(#19920) Dzsana válasza Csabee. (#19917) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ha a paypal egy olyan számlára továbbítja a pénzt, ami nem létezik, megszűnt, stb., automatikusan vissza fordul a pénz a paypal-hoz. Ez bele telik egy kis időbe, várj türelemmel, vissza fog kerülni a paypal-ra.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19921) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Felvettem a kapcsolatot az OTP-sel, és arra jutottunk, hogy tényleg nincs zárva a számla (ugyebár 30napig még nem zárják/szüntetik meg) és ha a pénz megérkezik, akkor kifizetik nekem. Ha meg már zárolták a számlát, akkor a paypalra vissza fog kerülni a pénz.

Köszi a tanácsokat/segítségeteket! :)

Üdv: Csabee.

(#19922) faresz5 válasza Csabee. (#19921) üzenetére


faresz5
senior tag

Nekem, igaz más banknál, de fél év múlva megvolt a számlám, és újra ugyanazt nyitották meg. Sőt, Opt-nél még 1.5évvel a számla "megszüntetése" után is küldtek levelet a számla mozgásról.(ami ugye nem volt,mivel megszüntettem elvileg). Aztán egy nap bementem és kértem őket,hogy több levelet ne küldjenek,és nem fogok többet számlát nyitni, nyugodtan megszüntethetik véglegesen.

(#19923) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Ismerősnek rendelnék kést, $11 értékben. Lefogják a vámon?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#19924) Dzsana válasza cellpeti (#19923) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az ismerősödet biztos, ha késsel sétálgat át a vámon! :))
Bocs, ezt nem tudtam kihagyni!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19925) faresz5 válasza cellpeti (#19923) üzenetére


faresz5
senior tag

posta honlapján megtudod nézni az értékhatárokat. 11 dollárt valószínűleg nem fognak, meg ha mégis, nem fogtok belehalni a vámba(abba a 6-700ft-ba):)

(#19926) zoli03 válasza faresz5 (#19925) üzenetére


zoli03
őstag

A 11 dollár a határ alatt van, azt semmiképp se vámolják meg. Szerintem arra gondolt, hogy a kés miatt átmegy-e a vámon. Én már rendeltem jó pár kést, egyiknél se volt semmi probléma, ki se bontották.

(#19927) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Találtam pár cuccot ebay-en, de csak amerikába postázzák őket. Milyen lehetőségek vannak, hogy idejusson a cucc? Egyenlőre több szálon próbálok elindulni, oszt majd meglátjuk, mi lesz.

0. Sajna amerikai nagybácsi, ismerős nincs, így ezt ki is zártam.
1.Írtam az eladónak egy szívhez szóló levelet, hogy ugyan má' szánjon meg, adok neki jó magyar forintot!
2.Találtam ezt:
http://www.shipito.com/
3. meg valami magyar cég is van, aki foglalkozik ilyennel, ha jól emléxem ~10000ft körül kezdődik a szállítási díj...köszi!

Ha jól emlékszem, egyszer belefutottam egy amcsi postázó cégbe, ami x ideig ingyen továbbította a csomagokat. Nem találkozott valaki vele?

Egyéb ötleteket is várok!

Előre is köszi!!

(#19928) faresz5 válasza jackbacsi87 (#19927) üzenetére


faresz5
senior tag

Meg nyugatlak, ingyen semmit nem csinál senki, különösen egy cég. Szóval az ingyent, sajnos nyugodtan kiverheted a fejedből.

(#19929) Csabee. válasza jackbacsi87 (#19927) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha irsz neki uzenete es megkered hogy kuldje el neked akkor szeritem kalkulalni fog egy arat.

Üdv: Csabee.

(#19930) Dzsana


Dzsana
senior tag

Na végre eljött a nem hamis vevőm is, a paypalon is rajta van a pénz. Kaptam egy levelet tőlük, és van egy rész a szállítással kapcsolatban, amit nem teljesen értek. Valaki tud ebben segíteni?

- Ship your order with carriers integrated with eBay and manually enter your tracking information on eBay; or
- If you ship with other carriers, make sure that you mark your items as shipped on 'My eBay' page.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19931) radi8tor válasza Dzsana (#19930) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha feladtad a cuccot jelöld be eBay-en, hogy feladtad.
Ha van hozzá tracking ID, akkor írd be azt is.

⭐ Stella

(#19932) Dzsana válasza radi8tor (#19931) üzenetére


Dzsana
senior tag

Braziliába nem tud vállalni a Magyar Posta nyomkövetést, csak ajánlott levelet, de azt meg hiába írom be, úgy se tudnak vele mit kezdeni. És hol kell megadni az e-bay-en, hogy feladtam?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19933) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Kínából érkezik, EMS-el:

a tracking szerint ez a helyzet:

2012-04-18 01:05:00 REPUBLIC OF HUNGARY BUDAPEST Arrival at Sorting Center
2012-04-18 01:07:00 REPUBLIC OF HUNGARY BUDAPEST Handed over to Customs
2012-04-18 02:51:00 REPUBLIC OF HUNGARY BUDAPEST Released from Customs

1) ez azt jelenti, hogy megúsztam a vámot és továbbadták kiszállításra? Egy kabát és egy kesztyű van benne:)
2) szerintetek mikor hozzák ki (Pécs)?

Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#19934) radi8tor válasza Dzsana (#19932) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Terméknél van egy more actions/options és ott mark item shipped (talán).

⭐ Stella

(#19935) Csabee. válasza faresz5 (#19922) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ma voltam az OTP-be és még benne vagyok az OTP nyilvántartásában név szerint, ám a számlaszámom törölték. Tehát a pénz nincs az OTP-nél.. elvileg a paypal vissza fogja kapni a lóvét...

Szerintetek ez hány nap? 2-3? vagy lehet egy hét is akár?

Üdv: Csabee.

(#19936) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Nagy nehezen sikerült paypal-hoz csatolni az OTP webkártyámat.
Paypalon van 1400ft, de szeretnék rendelni. Ha teszek pénzt a webkártyára, onnan is letudja vonni az Ebay?
Előre is köszi! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#19937) kenny123


kenny123
addikt

Ha én egy magánszeméllyel vetetek kint Shanghai-ban egy mobiltelefont (~90k), és hazaküldetem, van valami megoldás arra hogy ne kelljen vámot fizetni? Nem, nem halnék bele, csak mintha olvastam volna ilyesmit.

Továbbá, valakinek nincs tapasztalata vele, hogy országok között milyen futárszolgálatok(?) és milyen áron vannak?

Köszönöm

yo

(#19938) Dzsana válasza radi8tor (#19934) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszönöm megint a segítséget!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19939) Csabee. válasza Silent77 (#19936) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha vásárolsz ebayről akkor rögtön miután lelicitáltál egy terméket, felajánlja hogy fizess paypallal. Tehát átirányít a paypal oldalára, ahol bejelentkező ablakba belépsz, és Confirm-al elfogadod az összeget (számlát) amit kiír és már ki is fizetted! A végén emailben küldi a tranzakcióról az adatokat.

Üdv: Csabee.

(#19940) Dzsana válasza kenny123 (#19937) üzenetére


Dzsana
senior tag

Gift-ként küldje, akkor talán nem kell. A futárszolgálatok közül én a DPD-t találtam a legolcsóbbnak, az órát cseh-be 5180 Ft-ért vitte el, míg a DHL és társai 14-16.000 Ft-okért akarta elvinni. Belföldön is őket találom a legolcsóbbnak az 1500 Ft+áfájával.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19941) Silent77 válasza Csabee. (#19939) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, ezt tudom, de ha nincs elég összeg paypalon, akkor a hozzácsatolt kártyáról veszi le?
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#19942) radi8tor válasza Silent77 (#19941) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

⭐ Stella

(#19943) kenny123 válasza Dzsana (#19940) üzenetére


kenny123
addikt

Bocsi a hülyeségért.. De ha valami futárral jön más országból, azt is ugyanúgy megvámolhatják, vagy csak ami az "alap" postával érkezik?

yo

(#19944) faresz5 válasza kenny123 (#19943) üzenetére


faresz5
senior tag

Minden át jön a vámon,(teljesen mindegy,hogy rolleren tolják át vagy kisteherautón :) ) ami Eu-ból jön a vám unió miatt vámmentes, a többi meg egyedi elbírálás alapján történik.(vámoltak már meg kis értékű terméket is)

(#19945) kenny123 válasza faresz5 (#19944) üzenetére


kenny123
addikt

Értem, köszönöm az infókat! :R

yo

(#19946) Silent77 válasza radi8tor (#19942) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönöm szépen! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#19947) gurabli válasza gurabli (#19933) üzenetére


gurabli
senior tag

Elnézést, hogy türelmetlen vagyok, de ez az első rendelésem Kínából:) és nagyon nem szeretnék vámot fizetni rá. Ha "Released from Customs" pár órán belül, akkor ez jelentheti még azt, hogy van rá vám vagy átadták a postának, aki kézbesítheti?
Tudtommal ha van rá vám, akkor nem engedik el, amíg be nem fizetem az adóval együtt, vagy tévedek (EMS)?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#19948) radi8tor válasza gurabli (#19947) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a szöveg azt jelenti, hogy átment a vámon.
Úgy néz ki nem kell vámot fizetned érte.

⭐ Stella

(#19949) gurabli válasza radi8tor (#19948) üzenetére


gurabli
senior tag

Hah, köszönöm! Én is így értem, persze attól még hozhat a postás egy csekket, hogy ezt tessék befizetni, akkor lehet a csomagért jönni...

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#19950) bul07


bul07
nagyúr

Kaptam egy levelet egy HK-i eladótól vásárlás után
És ha jól értelmezem a második pontját akkor egyre fontosabb nekik a pozitív értékelés, mert valami korlátozást említ 2% felet

2.If you receive the item satisfactory, please leave me positive feedback and rate me 5 STARS.On the other hand, you never know that ebay require all the sellers to achieve a performance of max. BBE(bad buying experiece) no more than 2%. Or the store will be limited in listing new items.
Neutral、Negative feedback、1& 2 stars are all BBE.
It is highly appreciated that you can kindly do me a favor not to leave any neutral 、negative feedback or 1&2 stars.
Because many Chinese ebay seller of this restriction, as you will no longer buy from China to such a inexpensive goods!!

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.