Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Február 9. én küldtek valamit Kínából. 30 napot ír.
Reménykedhetek még hogy azt megkapom?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#19152) kovpeti


kovpeti
csendes tag

Sziasztok.
Ha a "buy it now" mellett volt "best offer" is, és én tettem egy ajánlatot az eladónak, akkor azt honnan tudom meg hogy elfogadta-e? Csak simán átírja az árat, vagy kapok az ebay-től is értesítést róla? (azt láttam, hogy 48 óráig él az ajánlatom)

(#19153) Winner_hun válasza kovpeti (#19152) üzenetére


Winner_hun
félisten

Várni kell hogy elfogadja-e. Ha elfogadja akkor a My eBay-ben ott lesz mintha megvetted volna és már csak ki kell fizetni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19154) Silent77 válasza DonThomasino (#19151) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem is akkor küldték ebay shipped szerint! Tegnap kaptam meg, feladási dátum febr 19-e volt.
Egy másikat még én is várok, elméletileg az is febr 9-én lett feladva. :U

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#19155) kovpeti válasza Winner_hun (#19153) üzenetére


kovpeti
csendes tag

Köszönöm. Ment egy PÜ.

(#19156) Newyorker


Newyorker
addikt

nézem Iphone adatkábel Kínából 222 Ft ba kerülne és nincs pk sem :F ez lehetséges? :F

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19157) DonThomasino válasza Newyorker (#19156) üzenetére


DonThomasino
veterán

Simán...
Én vettem persze gaggyen, de használható.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#19158) Newyorker válasza Newyorker (#19156) üzenetére


Newyorker
addikt

és vám sincs rá?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19159) Kobe válasza Newyorker (#19158) üzenetére


Kobe
veterán

1 dolláros tételre ? seriously ?

(#19160) randras válasza Newyorker (#19158) üzenetére


randras
veterán

(#19161) Newyorker


Newyorker
addikt

ebay.com-on nem lehet valahogy beállítani úgy a keresűt, h csak az uu-s országban lévő eladókat nézze? A vám miatt :) vagy nem lehet kiválasztani, h konkrétan melyik állambéli eladót nézze csak?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19162) Newyorker válasza Newyorker (#19161) üzenetére


Newyorker
addikt

uu = EU-s

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19163) TommyX_


TommyX_
őstag

Lenne egy kérdésem.
Rendeltem egy dolgot ebayről, az eladó adott nekem egy tracking numbert, amit a 17track.net oldalon tudok "követni", meg is néztem a számot és ez van írva:
2012.03.15 10:02 (HONG KONG), Küldemény felvéve / Item accepted.
Ez már azt jelenti, hogy szállítás alatt van? és kb mennyi idő alatt ér Magyarországra?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#19164) zoli03 válasza TommyX_ (#19163) üzenetére


zoli03
őstag

Ez azt jelenti, hogy a külföldi postán van. Ha Célországba elküldve lesz, akkor már szállítás alatt lesz. Átlagban 2-4 hét mire ideér.

(#19165) Slownz válasza Newyorker (#19161) üzenetére


Slownz
senior tag

Tudtommal sajnos nem lehet, pedig igen hasznos lenne.

Ha mindenáron EU-n belül akarsz vásárolni érdemes a .de és a .co.uk ebay domainokat böngészni, mert ott a hazai termékeket dobálja előre.

[ Szerkesztve ]

(#19166) Newyorker válasza Slownz (#19165) üzenetére


Newyorker
addikt

Pedig ez egy jó dolog lett volna :( köszönöm az infót

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19167) bul07 válasza Newyorker (#19166) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha ahogy előttem is írták .de .co.uk vagy .es használod akkor ott ki lehet jelölni keresés után a bal oldali találat szűkítési menüben a Location-t és ott van olyan hogy European Union

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19168) Newyorker válasza bul07 (#19167) üzenetére


Newyorker
addikt

Oks, megnézem

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19169) Songo


Songo
senior tag

Na most rossz végén állunk a f**sznak...
26.000Ftos vakuról kiderült hogy hulladék :S nagyon remélem hogy csak a postaköltséget bukjuk és visszakapjuk a pénzt :(
nagyon korrekt az eladó már sokmindent vettem tőle de ez egy rakás szar sajnos és mint kiderült nem egyedi eset :(

(#19170) Avicularia


Avicularia
veterán

Ma írt a kínai eladóm,hogy most vette észre,hogy nyitottam egy case-t és nem tud mit tenni és várnom kell az ebay döntésére.Létezik ez? Nem hiszem ,hogy nem lehet visszavonni a case-t,ha visszautalja a pénzt.
Eddig semlegest akartam neki adni,de most már tutira megy a negatív :((

(#19171) ^Clown válasza Songo (#19169) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egy linket dobj a közösbe légyszíves hogy mások ne járjanak pórul.

(#19172) Newyorker


Newyorker
addikt

Skacok SWAROVSKI HongKongból tuti gagyi szerintetek?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19173) randras válasza Newyorker (#19172) üzenetére


randras
veterán

Hong Kongból minden kamu amiknek márkája van. :U

(#19174) Newyorker


Newyorker
addikt

Két dologban is kéne a segítségetek! Kezdő vagyok, szval annak tudatában zúzzatok :)

Ha pl vmit megrendeltem, kifizettem, de pl még aznap találok jobb ajánlatot, akkor visszamondhatom az előzőt?

Illetve milyen lehetőségeim vannak, ha pl nem jön meg egy termék, vagy hibás, mit, mikor, és hol kell tennem, h a károm megtérüljön?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19175) ^Clown válasza Newyorker (#19174) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha pl vmit megrendeltem, kifizettem, de pl még aznap találok jobb ajánlatot, akkor visszamondhatom az előzőt?

Ha kifizetted, az már neccesebb ügy. Irj az eladónak.
De ami még fontosabb, főleg ha kezdő vagy: először tájékozódj, nézz utána, szánj rá időt, utána rendelj!

Illetve milyen lehetőségeim vannak, ha pl nem jön meg egy termék, vagy hibás, mit, mikor, és hol kell tennem, h a károm megtérüljön?

eBay-en nyitsz egy Case (Buyer's Protection) vagy a PayPay-on indítasz egy Dipute-ot.

(#19176) Songo válasza ^Clown (#19171) üzenetére


Songo
senior tag

őőő miről?

Ez egy Triopo TR-980-as Speedlite vaku. sajnos többen is beszopták vele. viszont az eladótól már több mindent vettem szóval korrekt elbírálást várok tőle.

Amúgy ha esteleg mégsem ez lenne akkor tudok valamit tenni? sajna már 1 hónapja a kezemben a cucc. Ilyenkor már abszolut az eladó kegyeire vagyok bízva?

(#19177) dReFiX válasza Newyorker (#19172) üzenetére


dReFiX
senior tag

nyilván nem eredeti, de attól még szépek, sőt nemegyszer láttam magyar boltokban az ebay-en található termékeket 6-7-8x áron. Tőle rendeltünk már és megvoltak a termékeivel elégedve a hölgyemények :D

(#19178) Dzsana


Dzsana
senior tag

Szevasztok! Szeretnék eladni e-bay-en, de még sosem tettem. Nekem megfelelne a fizetési módra a banki átutalás is, de csak a paypal-t ajánlja fel. Hol, és hogyan lehet beállítani a banki átutalást? Vagy a PayPal-al jobban járnék? Sokallom a költségeit.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19179) Newyorker válasza dReFiX (#19177) üzenetére


Newyorker
addikt

Oks, köszönöm :) tegnap rendeltem egy adatkábelt Kínából, ma pedig egy cipőt Franciából, hát kíváncsi vagyok erre az ebayre :) 2. rendelésem, remélem sikerrel járok és nem veszik el már az elején a kedvem

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19180) fradi81 válasza Dzsana (#19178) üzenetére


fradi81
veterán

Hello, csak paypal van. Íyg tudják elérni pl azt hogy visszakapd a pénzed ha valami gáz van. Miféle költségekre gondolsz a paypalnál?

moto g72, Ninebot d28e

(#19181) hodostamas


hodostamas
addikt

Nem tudom mennyire igaz, ezt nemrég kaptam az egyik eladótól:

"I was told there was a parcel which contents a huge amount of Lithium Battery packs exploded at the airport. Therefore the international shipments from Hong Kong may be delayed as long as one to two weeks. They need to take more time for the process of aviation security check.
If they suspect the shipment contains Lithium Battery pack, they may hold the parcel and contact the sender to open up the parcel for them to check at the airport.
Please allow more time for the delivery. Your item must be still in transit to your address and should be arriving shortly. "

[ Szerkesztve ]

(#19182) ^Clown válasza hodostamas (#19181) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Korábban volt erről szó, sajnos igaz.

(#19183) hodostamas válasza ^Clown (#19182) üzenetére


hodostamas
addikt

Fasza :(
Lassan kezdek kicsúszni 45 napból pár terméknél, most emiatt nem szeretnék refundokat, de ha meg nem jön meg, akkor bukó hegyek..
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#19184) Slownz válasza hodostamas (#19183) üzenetére


Slownz
senior tag

Válaszd a kisebbik rosszat ;)

(#19185) Dzsana válasza fradi81 (#19180) üzenetére


Dzsana
senior tag

A 3,9%+90 HUF-ra gondoltam.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19186) fradi81 válasza Dzsana (#19185) üzenetére


fradi81
veterán

Free when the money comes from PayPal balance or bank account.
3.4% + 90 HUF

when the money comes from a debit or credit card or PayPal Credit

(the sender decides who pays this fee).

Erre gondolsz? Ha utalsz paypalra a bankszámládról, azért a paypal nem von le semmit. Esetleg a bankod vonhat le valami kezelési költséget.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#19187) Dzsana válasza fradi81 (#19186) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem én akarok utalni, én eladni szeretnék, tehát nekem fognak utalni! Miért kell belevenni ezt a paypal-t? Miért nem lehet közvetlen a bankomnak utalni?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19188) fradi81 válasza Dzsana (#19187) üzenetére


fradi81
veterán

Ja értem, ha a bankodnak valaki elutalja a pénzt, és te nem küldöd el neki a cuccot, mit tud csinálni? Semmit, így meg vissza tudja szerezni a pénzét.

moto g72, Ninebot d28e

(#19189) ^Clown válasza hodostamas (#19183) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Dispute. Ha tutira kell a cucc, akkor Angliából rendelj legközelebb.

(#19190) hodostamas válasza ^Clown (#19189) üzenetére


hodostamas
addikt

eBay-ben nyissak case-t, vagy paypalon csak simán dispute?
Mondjuk eddig ilyen esetben mindig adták a refundot, remélem most is belemennek majd.

(#19191) faresz5 válasza hodostamas (#19190) üzenetére


faresz5
senior tag

Én csak paypalon nyitnék, de előtte megpróbálnák az eladóval egyezkedni.

(#19192) bul07 válasza Dzsana (#19187) üzenetére


bul07
nagyúr

Ebay-nak ez a rendszere , sőt 45napig vagy amíg a vevő értékeléssel le nem zárja az eladást a pénzt is zár alatt tartják refund lehetősége miatt, ha jól tudom 1000eladás felet nincs zár a pénzre
Nagyon érdemes nyomon követéssel feladnod a terméket főleg rizikósabb országokba, meg jól becsomagolni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19193) Newyorker válasza hodostamas (#19181) üzenetére


Newyorker
addikt

Robbantott? :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19194) kerekfej válasza hodostamas (#19190) üzenetére


kerekfej
addikt

Megnyitod és kapsz plusz időt, ami alatt meg is érkezhet.

(#19195) Dzsana válasza bul07 (#19192) üzenetére


Dzsana
senior tag

OK, kössz mindenkinek, akkor marad a Paypal. Olvastam, hogy regisztrációnál ugyan úgy kell megadni az adatokat, mint ahogy a bankszámla kivonatomon szerepel. A külföldi honlapok nem szeretik a hosszú ékezetes betűket. Ezzel mi a helyzet Paypal esetében?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19196) faresz5 válasza Dzsana (#19195) üzenetére


faresz5
senior tag

én nem adtam meg ékezetes karaktert,csomagok mégis idetalálnak.

(#19197) xSide válasza Dzsana (#19195) üzenetére


xSide
őstag

Én kértem egy megváltoztatást, mert a paypal által küldött mailek egy része krix-krax volt az ékezetek miatt....

(#19198) Dzsana válasza xSide (#19197) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ok, de ha nem ékezetes betűket írok, máris nem fog 100%-osan stimmelni a banki kivonaton feltűntetekkel! Akkor ez nem lesz ezek szerint baj?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19199) xSide válasza Dzsana (#19198) üzenetére


xSide
őstag

Nálam nem volt gond tudtam fizetni.
Ugyanis nem csak ez okozhatna problémát, hanem a vezeték-keresztnév vagy keresztnév-vezetéknév megadás is...

[ Szerkesztve ]

(#19200) Dzsana válasza xSide (#19199) üzenetére


Dzsana
senior tag

Csak nem boldogulok, ezt az üzenetet kaptam:

You can not submit your listing due to the following problems

Please read. Your response is required.

As a precaution, we have limited the activity on your eBay account until we receive additional verification information from you. We sometimes need to do this to make sure that eBay remains a place where members can buy and sell with confidence.

To have this restriction lifted, you need to become PayPal Verified* and then link your verified PayPal account to your eBay account. Once you've completed this process, you'll be able to sell on any eBay site worldwide.

If you're already PayPal Verified, you just need to link your verified PayPal account to your eBay account. For instructions, please click the link below for the eBay site you're registered on.

Australia | Austria| Belgium| Belgium French| Canada| Canada French | France | Germany| Hong Kong| India | Ireland| Italy| Malaysia | Netherlands| New Zealand | Philippines| Poland| Singapore | Spain | Switzerland | Taiwan | United Kingdom| United States| Other

*If you're registered on Germany, Austria, or Switzerland, you can complete verification through PostIdent or ID Verify instead of PayPal. Please click the link for the site you registered on for instructions.

Gondolom ez azért lehet, mert a paypal-ra is ma regisztráltam, és bár kaptam sms-t a bankomtól, hogy 1 $-t levontak, de gondolom a paypal nem kapta még meg, így a státuszom nem visszaigazolt. Jól gondolom?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.