Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) randras válasza DemonDani (#19050) üzenetére


randras
veterán

Egy ilyet rendeltem nemrég egy fórumtársnak, azt mondta, megért az árát. Nézz körbe az eladó termékeinél, nagyon nem lehet melléfogni.

(#19052) Tomate válasza randras (#19051) üzenetére


Tomate
veterán

Én egyszer rendeltem egy ilyen elemmel működőt. Betettem az elemeket, elfüstölt.A teló kikapcsolt, de nem lett baja. :))

(#19054) kutga


kutga
nagyúr

Tegnap végre megérkezett a csomagom Hongkongból, most annyit ír hogy vám elé van állítva. Remélem hamar lezavarják és még a hosszú hétvége előtt megkapom.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#19055) tomtrial


tomtrial
tag

Miért van az, hogy felrakok egy terméket eladásra és csak 10 napig tudom árulni? Lehet kevés értékelésem van és ezt is nézi? (5db)

(#19056) zs2994


zs2994
tag

hello ! sikeres(elso!:) eladasom volt --->> a paypalomra meg is erkezett az osszeg !
segitene nekem valaki hog 175usd beerkezonel miert 8,88 usd fee-t szamolt a PP. !??
a tarifa tabla szerint kevesebbet kellett volna levonnia .. vagy valamit nem vettem figyelembe? vagy rosszul ertelmezem?....

nemtom lenyeges e ebay.com - on vagyok 155usd volt a termek licittel +20 a szallitas ! a vevo maldiv szigeteki !

(tudom van kulon pp forum de nem igazan aktiv)

(#19057) slippy válasza zs2994 (#19056) üzenetére


slippy
tag

Ha jól emlékszem 9%-ot vesz le + valami fix összeg is van, bár akkor neked kevesebbet vont le. Lehet, hogy ez is összeg nagyságától függ.
Mondjuk az is k*cs*gség, hogy a postaköltséget is beleveszi (legalábbis nálam így volt) :O

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#19058) zs2994 válasza slippy (#19057) üzenetére


zs2994
tag

igen az a ebay-es resze a 9% ! az ok

a paypal fee-t nem ertem hogy miert vett le 175usdbol 8,88usd -t -sokallom
most keresgelek - mar rajottem: ez elvileg 4,9% + 0.3 Usd !
csak miert az a kerdes ?

(#19059) slippy válasza zs2994 (#19058) üzenetére


slippy
tag

Igen, én is a PP-re gondoltam, bár akkor a százalékra ezek szerint rosszul emlékeztem.
A miértre pedig csak annyi a válasz, hogy valamiből a PP-nek is meg kell élnie

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#19060) hobbyone válasza zs2994 (#19058) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Azért, mert kevesebb a forgalmad havi 700 ezer Ft-nál. Eszerint legalábbis.

Kép

[ Szerkesztve ]

(#19061) jcvd válasza hobbyone (#19060) üzenetére


jcvd
tag

Sziasztok!

Tanács kellene!

Rendeltem két Sandisk SDHC memóriakártyát Németországból egy megbízható eladótól február elején. Fel is adta német postával, azonban az agyamat eldobtam, mikor a követő kód azt mondta, hogy Boszniába küldték. Fel is vettem az eladóval meg a német postával a kapcsolatot, és most azt lehet tudni, hogy a német posta hibázott és rossz helyre küldték. Nagyon fontos lett volna a memóriakártya az új kamerámhoz tesztekre, így már majd felrobbanok, mert egy hónapja semmi hír. Írtam az eladónak ebayen, hogy adja vissza a pénzemet, de azt a választ adta, hogy sorry, de nem én hibáztam. Azt is hallottam viszont, hogy Bosznia egy fekete luk, és hogy ez a csomag már nem lesz meg az életben.

Na ilyenkor mi van? Én nem nyugszom bele hogy elbuktam 30 ezer forintot, direkt azért rendelek ebayen keresztül, mert az állítólag véd engem.

Hallottam, hogy lehet ügyeket nyitni ebayen, amit kivizsgálnak. Érdemes egy ilyet indítanom?

Várom tanácsaitokat, nagyon fontos!

(#19062) kerekfej válasza jcvd (#19061) üzenetére


kerekfej
addikt

azt a választ adta, hogy sorry, de nem én hibáztam.

Gondoltál már a claim-re vagy ennyire türelmes vagy?
Ezt írd bele!

(#19063) mexel


mexel
veterán

ebay-on tévedésből rossz embernek adtam pozitívot. Olyannak akitől még nem jött meg az áru, és ahogy látom nem is fog. A minősítést nem tudom viszavonni?

(#19064) kutga


kutga
nagyúr

A vamvizsgalat meddig szokott tartani? Szombat ota all vam elott a termekem, nem vamkoteles, mindossze 7k volt, szerdaig jo lenne ha megjonne.

Let the Zone take me if I am.

(#19065) Winner_hun válasza kutga (#19064) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amíg a csomagodra kerül a sor és döntenek a sorsáról. Egy perccel se tovább.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19066) kutga válasza Winner_hun (#19065) üzenetére


kutga
nagyúr

Megnéztem még lefekvés előtt, vámkezelték, várom hogy hozzák.

Let the Zone take me if I am.

(#19067) randras


randras
veterán

Rendeltem egy Zippo gyújtót Szingapúrból, egy gyűjtőtől, lassan másfél hónapja... épp most vágtam be neki a negatívot, mert nem válaszolt a kérdéseimre, despute és resolution center sincsen már... szerintetek létezik, hogy fennakadt a vámon? Szoktak ilyet vámolni?

(#19068) kerekfej válasza randras (#19067) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem az fel se lett adva. Tracking van?

(#19069) randras válasza kerekfej (#19068) üzenetére


randras
veterán

:(

Nagyon nem szeretném, ha igazad lenne.

[ Szerkesztve ]

(#19070) radi8tor válasza randras (#19069) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Túl sokat vártál vele, ilyenkor már megkapta PayPal-tól az általad fizetett vételárat is.
45 napon belül lehet reklamálni.

⭐ Stella

(#19071) randras válasza radi8tor (#19070) üzenetére


randras
veterán

Hát igen.... az igazság az, hogy nem vártam, hanem elfelejtettem. :W

Első negatívja vagyok, és többet is írták, hogy lassú a szállítás, meg hát tapasztaltam is, hogy elég lassú Hong Kong - Szingapúr... bizakodok.

(#19072) radi8tor válasza randras (#19071) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Reméljük a legjobbakat.
Nekem lopták már el Angliából feladott levelemet is a Postán. Biztos kellett nekik a körömlakk, amit párom vett.

⭐ Stella

(#19073) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Angliából szeretnék venni valamit eBay-ről, már elfogadtam ,hogy megveszem, rámegyek ,hogy PayPal-os fizetés, bejelentkezek és error fogad : "This transaction cannot be completed..."

Pedig biztosan van pénz rajta ... mondjuk forint és USD-t kér, először át kéne váltani a rajta levő összeget USD-re és utána engedi ? Ha igen azt hol kell illetve egyből átváltja, így este is ?

Illetve ha nem kell átváltani akkor mi a fene baja van ? :F

(#19074) radi8tor válasza scream (#19073) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbáltál kilépni eBay-ről majd vissza?
A termék adatlapján meg van adva Magyarország a szállítási helynél?

⭐ Stella

(#19075) scream válasza radi8tor (#19074) üzenetére


scream
veterán

Igen tartalmazza ... :U

Próbáltam nemzetközi oldalról, angol oldalról, Chrome-ból,Operából,IE-ből ... androidról...

[ Szerkesztve ]

(#19076) randras válasza scream (#19075) üzenetére


randras
veterán

Mióta van PayPal-od?

(#19077) scream válasza randras (#19076) üzenetére


scream
veterán

Hú, hát már 1-2 éve megvan, de ez a 3. alkalom ,hogy használom (vagyis használnom kéne ...)

(#19078) tomtrial


tomtrial
tag

Végre sikerült szert tennem egy már rágóta kiszemelt napszevüvegre amit most licit útján nyertem meg. Az eladó ugyan azt írta a közleménybe, hogy nem szállít hozzánk, de én rákérdeztem és 20$ ellenében szállít. Megnyertem a terméket ugyebár de hogyan fizetek??? Rá kell írnom valamit, hogy adjon valamiféle bekérőt vagy mit? Mert most ha kifizetem akkor gondolom nem látszik a 20$ posta mivel ezt Ő nem állította be.

A pay now után bejött egy ilyen opció is: Seller has not provided shipping information. Check the item description or request total from the seller. itt van egy rész ahová nekem kell beírnom egy összeget, akkor gondolom ide beírhatom ...

[ Szerkesztve ]

(#19079) bahni1990


bahni1990
csendes tag

sziasztok vettem hongkongból egy telefont egyik gomb nehezen akar működni, írtam eladónak hogy adja vissza a pénzt az , de azt írta csak akkor adná vissza ha vissza küldeném.
Mi ilyenkor a teendő ha a termék hibás vissza kellene adnia pénzt anélkül hogy visszaküldjem a terméket? köszi
Ilyenkor kellene caset indítani?
nem szeretném bebukni a 15ezer forintot

[ Szerkesztve ]

(#19080) mexel válasza mexel (#19063) üzenetére


mexel
veterán

Erre nem tud valaki valami konkrétat?

(#19081) randras válasza mexel (#19063) üzenetére


randras
veterán

Csak ő tudja visszavonni/lehetőséget adni, hogy módosítsd, ha jól tudom, de ha pozitívot adtál, és nem fog megjönni, és ezt esetleg ő is tudja, akkor nyilván nem fogja. Írj neki! :K

tomtrial: Írj neki, persze.

bahni1990: Mi volt megadva garanciális feltételnek? 15 ezres tételnél nem fog vissza utalni csak úgy, szépen vissza kell juttatni hozzá, és majd akkor ha jófej, visszautal, de szerintem küld egy másikat, ami ugyan olyan lesz. Case nem kell, mert hibás, de nem károsított meg, a boltban is ha hibás cuccot veszel, a garanciát érvényesíted, nem feljelented őket. Ezek a mobilok ilyenek...

[ Szerkesztve ]

(#19082) randras válasza bahni1990 (#19079) üzenetére


randras
veterán

Ja, és ha lezavartad a feladást, légyszi jelezz már vissza, hogy milyen súly mellett mennyibe került feladni Hong Kong-ba!

Az aktuális díjszabás szerint nem lesz olcsó, közel a termék árával lesz azonos az összeg, de azért érdekelne a vége!

:R

(#19083) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Arról van-e valakinek tapasztalata/infója hogy a csak ameriakai vagy csak UK lakosoknak kínált garanciát betudjuk-e váltani valahogy?

Köszönöm

(#19084) slippy válasza Songo (#19083) üzenetére


slippy
tag

Ha gyártói garancia, és van rá mód, hogy nemzetközivé ki lehessen terjeszteni (plusz pénz természetesen), akkor megoldható.
Viszont, ha mondjuk egy adott áruház adja a garanciát, akkor azt nagy valószínűséggel csak az adott országban tudod érvényesíteni.

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#19085) Songo válasza slippy (#19084) üzenetére


Songo
senior tag

Nincs baj az adott országban érvényesítéssel. csak számít-e hogy hol lakom? vagy ha postázom az is megoldás?

mert a +pénzért vásárolható garira azvan írva csak UK lakosok részére :(

(#19086) tomtrial


tomtrial
tag

Kifizettem a terméket ma reggel 8kor. Az eladó kaliforniai lakos, az ebay azt írja hogy 2012.03.12 napján fizettem ki :D Milyen érdekes ... -9 óra lenne hozzánk képest ezek szerint?

(#19087) randras válasza tomtrial (#19086) üzenetére


randras
veterán

-8 óra Kaliforniában az ittenihez képest az időeltolódás. :K

(#19088) xSide


xSide
őstag

Szeretném az ebay-en vásárolt cuccom kifizetni, viszont paypal-on megváltoztattam a címem és a kártyám is ehhez adtam hozzá, amiért a paypal levonta ismét az ellenörző összeget...
Mikor utalja (vagy kapom) vissza ezt a terhelést? 7 napom lenne fizetni és nem tudok már utalni a net-es számlámra...

(#19089) Songo válasza xSide (#19088) üzenetére


Songo
senior tag

ha a 400ftról beszélsz akkor azt az első vásárlásnál beleszámolja és az azon felülit vonja a számládról.

(#19090) xSide válasza Songo (#19089) üzenetére


xSide
őstag

Igen erről van szó, amit vettem 447 ft lenne...
A társított kártyán van 364 ft fedezet és mégsem engedi kifizetni, ezért kérdezem illetve nem látom mint a januári refund esetében az összeg jóváírását paypal számlán a history-ban...
Lehet várni kell pár napot? Nem szeretnék nem fizető lenni:)

(#19091) Songo válasza xSide (#19090) üzenetére


Songo
senior tag

huha na így nemtudom. nekem 7000volt a fizetendő és 6600ot vont a számláról miatta

(#19092) faresz5 válasza xSide (#19090) üzenetére


faresz5
senior tag

fizess be a számládra 500ft-és biztos engedni fogja:)

(#19093) zoli03


zoli03
őstag

Ti semleges vagy pozitív értékelést adnátok az eladónak az alábbiak után?
Rendeltem 3 potmétert, a terméklapon rajta van, hogy 3 munkanapon belül feladják (február 7-én kifizettem, egyből vásárlás után). Nem lett bejelölve, hogy feladták. Nem is foglalkoztam vele, előfordult már többször is. Erre jön a levél az eBay-től február 23-án, hogy feladták. Írtam az eladónak, hogy most akkor mi van a 3 nappal. Azt válaszolta, hogy fel lett adva időben, csak később lett bejelölve. Ebben kezdtem kételkedni, mikor nem nagyon akart jönni a csomag. Ma megjött, volt hozzá tracking (amit az eladó nem adott meg). Megnézve a trackinget, látszik, hogy 23-án adta fel.
Nem is lenne semmi baj, ha azt válaszolta volna a levelemre, hogy akármilyen ok miatt nem tudta beszerezni, ezért késett a feladással. De ehelyett csak simán hazudott.

(#19094) randras válasza zoli03 (#19093) üzenetére


randras
veterán

Sok eladásos kínai seller? Mert ha számít neki a feedback-ed, kérj vissza egy kicsit a vételárból, mondván, hogy időkiesés ért, és nem teljesítette rendesen a saját feltételeit!

Lebegtesd meg a neutralt, hátha bejön, de ha nem jön be, ez akkor sem negatív szerintem...

(#19095) kerekfej válasza zoli03 (#19093) üzenetére


kerekfej
addikt

Kérdezd meg tőle mit szeretne kapni egyáltalán, mert kiderült, hogy hazudott.

(#19096) xSide válasza faresz5 (#19092) üzenetére


xSide
őstag

"7 napom lenne fizetni és nem tudok már utalni a net-es számlámra..."
Ha tudnék nem kérdeztem volna :R

- van 2 folyószámlám és amihez van netes hozzáférésem kiürítettem, ez az oka...
- bankba baleset miatt nem tudok menni, hogy befizessek kp-t

(#19097) zoli03 válasza randras (#19094) üzenetére


zoli03
őstag

Kb 2900 pozitív és 40-40 semleges és negatív. Írok neki, bár nem számítok sok mindenre. Negatívot nem adtam volna semmiképp.

(#19098) faresz5 válasza xSide (#19096) üzenetére


faresz5
senior tag

Bárki befizethet a számládra, csak a számlaszámot, neved kell tudnia, akár a szomszéd néni is. Mindent meglehet oldani,csak akarni kell:) Jobbulást.

(#19099) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy tudtok-e olyan sok pozitívos ebayes kereskedőt, aki ruhákkal foglalkozik? Elsősorban ilyen egyedi, különleges darabok érdekelnének, de legyen olcsó, lehet használt is. A legjobb ingyen postázós lenne, postázási idő nem számít. Fotózni szoktam, és jó lenne szerezni néhány olcsó darabot, ha esetleg tudtok ilyet... :)
Köszi!

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#19100) randras válasza Peethy (#19099) üzenetére


randras
veterán

scenevintageuk pl., persze, csak ha 2789 pozitív elég. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.