Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) bul07 válasza Piwi (#19347) üzenetére


bul07
nagyúr

35-36 napon járhatsz
Két lehetőséged van:
Írsz az eladónak hogy nem jött meg és refundot kérsz
Vagy vársz még pár napot és te indítod meg

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19352) Piwi


Piwi
addikt

köszönöm szépen a gyors válaszotokat.
Péntekig várok,ha addig nem jön meg akkor azt teszem amit írtatok.

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#19353) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

PayPal képes olyanra, hogy ha fizetek valamit rajta keresztül, akkor egy részét a PayPal számláról vonja le, a maradékot pedig a társított bankkártyáról?
Gyorsan kéne a válasz, azért tettem fel itt is a kérdést. :R

⭐ Stella

(#19354) Winner_hun válasza radi8tor (#19353) üzenetére


Winner_hun
félisten

Persze, alapértelmezettként így működik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19355) radi8tor válasza Winner_hun (#19354) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi! :R

⭐ Stella

(#19356) hackeeeee válasza Winner_hun (#19348) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az lehetséges. Köszi a tippet. :)

(#19351) bul07: Ez a refund "működni" is szokott? Ezt PP-n belül kell intézni, gondolom.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19357) faresz5 válasza hackeeeee (#19356) üzenetére


faresz5
senior tag

Én paypalon keresztül bonyolítóm amiatt,hogy az ebay ne küldözgessen leveket,hogy 10 refund után korlátoznak.

(#19358) hackeeeee válasza faresz5 (#19357) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem.

És, sikerülni is szokott, vagy ez eléggé eladó függő?

Véleményem szubjektív...

(#19359) faresz5 válasza hackeeeee (#19358) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha nem kaptál tracking numbert, akkor a paypal visszaadja a pénzed. Mondjuk én ha ilyen van először az eladóval egyeztetek a 30nap környékén, akkor mondják,hogy várjak még 1 hetet, várok egy hetet, írok nekik, akkor újra mondja,hogy várjak pár napot,várok 1 napot, ismét írok neki,és ad full refundot. Ha nem,csak az időt húzta,akkor irány paypal resolution center, és ott kapom vissza a pénzt.

De általában csak bejáratott eladóktól rendelek,és visszaadják a pénzt.
Egyszer volt olyan,hogy egy rokonnak kellett volna 100dolláros cuccot rendelni, volt tracking number is, ami csak a kínai oldalon működött,(posta.hu-n is kellett volna HK-s) nem jött meg a termék, igaz vért izzadtam,de visszaszereztem az eladótól a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#19360) tagabor


tagabor
csendes tag

Rendeltem Kinából egy csomagot, Aliexpress, free shipping EMS.

Elvileg 6.-án feladta az ember de a tracking code amit megadott azóta sem él.

Rákérdeztem ma, azt irta hogy nyugi, megkérdezte, a vámon van biztonsági ellenörzésen, hamarosan átmegy, jönni fog.

Igazából a pénzt csak akkor kapja meg ha visszaigazolom a csomag átvételét tehát nem éri meg neki szórakozni.

Találkoztatok már ilyennel hogy a kinti vám ennyit ül egy csomagon, főleg egy EMS-en? Illetve ettől függetlenül ilyenkor nem kéne élnie azért a tracking codenak?

köszi előre is

(#19361) hackeeeee válasza faresz5 (#19359) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem. Ezt mondjuk jó tudni. :) Ezt így nem tudtam.

Sógornak van egy csomagja, amiről már lejárt a 20 nap, és eddig nem érkezett meg, tegnap írt az eladónak.

Amiről Én érdeklődtem, azt meg nem is tudtam, hogy posta.hu-n is lehet figyelni, hogy merre jár. :)

Köszi a tippet! :R

Véleményem szubjektív...

(#19362) Grande Ale válasza tagabor (#19360) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekem sincs semmi a tracking infóknál...

(#19363) bul07 válasza hackeeeee (#19361) üzenetére


bul07
nagyúr

Most komolyan HK-ból 20nap alatt nem ért ide és már írt is az eladónak , nekem nagy ritkán jön meg a 20nap körül általában 25-30között szokott
Én is úgy szoktam ahogy (#19359) faresz5 írta
30-31nap levél írás az eladónak általában(90%) az kéri hogy várjak még pár napot , 35-37napon újra írok neki ha nem jön meg és full refundot kérek, eddig minden eladó akitől kértem magától refundolt , a legelső meg nem jött csomagomnál indítottam én akkor még tapasztalatlan voltam
Legtöbbet én egy Angol eladóval(majd 800.000 eladással) küzdöttem, 35napon jött vissza a pénz, 7-8 levélváltás után

Én ha tehetem tracking number-t kerülöm , mert ha az eltűnik nehéz visszaszerezni a pénzt (az angol tudásom sincs meg bonyolult levelek megírásához)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19364) Newyorker


Newyorker
addikt

Én is rendeltem usb kábelt Kínából és ez van a trakingál:

"Tracking number: --"

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19365) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Másnál is "haldoklik" a magyar posta honlapja?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19366) hackeeeee válasza bul07 (#19363) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Változó, mert van aki azt írja, pl. hogy 20 munkanap, van aki azt, hogy 20 nap.. :U Sőt, van amelyik kevesebb idő alatt is megérkezik.

De jött válasz, lényegében hasonlóan kérte, hogy várjuk mg a 30 napot...

Mit értesz az alatt, hogy ha eltűnik a trackingnumber-es csomag, akkor nehéz visszaszerezni a pénzt?

(#19365) Edenyke: Mint mindig, lényegében.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19367) Zirowe válasza hackeeeee (#19366) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Egy- két hónapja, mielőtt átrendezték volna (tracking ugye most kikerült a főlapra) ment minden rendesen, a váltás óta használhatatlan.

A jó kis kalkulátort is levették. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19368) hackeeeee válasza Zirowe (#19367) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondoltam megnézem:

Server Too Busy

[HttpException (0x80004005): Server Too Busy]
System.Web.HttpRuntime.RejectRequestInternal(HttpWorkerRequest wr, Boolean silent) +2852121

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19369) hevizms


hevizms
addikt

Február 15-én rendeltem egy adatkábelt a digitalextreme-től.
Március 12-én elméletileg a honkongpost feladta.
Most valahol kering a nagyvilágban. :W
Ennyit a 14 munkanapról amit igérnek az oldalukon. :W

(#19370) randras válasza hevizms (#19369) üzenetére


randras
veterán

Létezik, hogy 13-án kifizetett rendelést meg fel sem adtak? Csak mert a tracking felületükön nem látok semmi erre vonatkozót... :F

(#19371) faresz5 válasza randras (#19370) üzenetére


faresz5
senior tag

Elképzelhető, most jártam úgy, egy régóta használt eladómnál,hogy a termék neve mellett jelezte a csomag fizetés napján való feladását, viszont amikor rákérdeztem(már levélírás előtt más dátumot írt az ebay)(nem érkezett meg a szokott időben),akkor azt mondta,hogy 2héttel később adta fel, kicsit se voltam morcos, nem baj, ha kifut az időből(és nem érkezik meg a csomag) visszaadja nekem a pénzt, megmondtam neki.(aztán majd visszafizetem neki az árfolyammozgással csökkentett mértékben,ha megérkezik.)

(#19372) randras válasza faresz5 (#19371) üzenetére


randras
veterán

Elfelejtettem a lényeget: DealExtreme-ről van szó. :U Bocsi...

(#19373) Winner_hun válasza randras (#19372) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van hogy másfél hónappal később adják fel...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19374) randras válasza Winner_hun (#19373) üzenetére


randras
veterán

Hmm... érdekes, nekem eddig nem volt ilyen. :N

Asszem akkor refund-ot fogok kérni. :(((

(#19375) Winner_hun válasza randras (#19374) üzenetére


Winner_hun
félisten

Decemberben rendelt cucc ~két hete jött meg, a másfél hónap ehhez képest nem is vészes:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19376) randras válasza Winner_hun (#19375) üzenetére


randras
veterán

Hát igaz, de ajándéknak rendelte egyik fórumtársunk, szóval ez így nem lesz jó... bíztam abban, hogy két hónapra előre tervezve ide fog érni időben, dehát ezek szerint nem.

(#19377) Dzsana válasza Winner_hun (#19375) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mit tudnak eddig tökölni a kínai postások? Én komolyan nem értem, hiszen naponta többször is indulnak repülők Európa és Kína között, mi tart ennyi ideig?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19378) bul07 válasza hackeeeee (#19366) üzenetére


bul07
nagyúr

Úgy értem hogy:
Írsz az eladónak hogy nem jött meg 35napon (tracking number szerint mondjuk úgy áll hogy célországba elküldve) , azt válaszolja hogy ő feladta (tracking number szerint is) pénz nem ad vissza (vagy csak egy bizonyos részét), ha ez nem felel meg nyitsz vitát ha ekkor se zárul le akkor a PayPal dönt ami ellen nincs felebezés
És hogy mit vesz figyelembe, az eladó tracking numberrel tudja igazolni hogy feladta a csomagot és hogy nem tehet róla hogy nem kaptad meg , a te részedről azt látja hogy kifizetted és nem kaptad meg, ez alapján dönt és nagy rá az esély hogy az eladónak add igazat

Amúgy tényleg van valami a HK csomagokkal mert nekem se akarnak megérkezni (legrosszabb hogy nem is magamnak rendeltem, tesóm keresztapjának ma volt a 30 nap)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19379) Dzsana válasza bul07 (#19378) üzenetére


Dzsana
senior tag

És most mit kapott keresztapu? A tracking numbert? :-)) Én 2010 karácsonyán jártam úgy, hogy megrendeltem egy MP4 játékost HK-ból, még november elején. Nem jött meg december elejére, így szóltam az eladónak, hogy nem lesz itt karácsonyra, erre küldött egy másikat, ami ide is ért. 2011 Januárjában megkaptam a novemberi feladású lejátszót is. :-)))

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19380) Winner_hun válasza Dzsana (#19377) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem a postával van gond hanem raktáron nincs nekik, sokáig tart a beszerzés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19381) bul07 válasza Dzsana (#19379) üzenetére


bul07
nagyúr

Telefonjához kellett rendelni tokot , autós töltött, autós tartót
Az autós töltő még nem jött meg, így nem tudom neki postázni a többit se(az én címemre lett rendelve és majd egybe postán küldöm el neki, ez volt a kívánsága)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19382) Avicularia


Avicularia
veterán

Ma visszaadta a paypal a 16.5$-t. Kb 2 óra alatt megvolt a döntés.
Ti hogy értékelnétek az eladót,abban az esetben,ha ugyanezt a terméket meg szeretném még egyszer rendelni tőle?
Adjak neki semlegeset,vagy ne is értékeljem?

(#19383) hodostamas válasza Avicularia (#19382) üzenetére


hodostamas
addikt

Rendes volt a refundal? Én mindig 100%-ot adok nekik ha szó nélkül visszaadják a pénzt, illetve nem az időt próbálják húzni.

(#19384) Avicularia válasza hodostamas (#19383) üzenetére


Avicularia
veterán

Hát nem tudom.Írta,hogy visszaadja,utána asszem 2 napig nem történt semmi.Aztán megint írtam neki,hogy mi van arra nem válaszolt.Erre betoltam egy case-t,mire azt írta,hogy most már nem is tudja visszaadni,meg kell várnom az ebay döntését.
Nekem nem tűnt valami segítőkésznek.

(#19385) hodostamas válasza Avicularia (#19384) üzenetére


hodostamas
addikt

Ja akkor nem is akart visszaadni.. nekem most tegnap is fél nap alatt megjött a refund értesítés.

[ Szerkesztve ]

(#19386) Avicularia válasza hodostamas (#19385) üzenetére


Avicularia
veterán

Írta,hogy visszaadja,de nem csinált semmit.
Csak akarok rendelni tőle megint mert még egy embernél van ilyen cucc,de ott drágább.Ha pedig elfogy ,akkor asszem nem lesz többet mert már nem gyártják.

(#19387) faresz5 válasza Avicularia (#19386) üzenetére


faresz5
senior tag

Akkor nem kérdés, pozitiv, végül is kár őt érte, nem téged. Max az időd ment, de ezt belekel kalkulálni az ebayes vásárlásokba.

(#19388) Avicularia válasza faresz5 (#19387) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a véleményt,de sajnos nem egyezik az enyémmel.Erre szerintem semmiképpen nem lehet pozitívat adni.Az csak akkor jár ha hibátlanul megkaptam az árút amiért fizettem.

(#19389) Newyorker válasza Avicularia (#19388) üzenetére


Newyorker
addikt

Ez neg szerintem!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19390) Dzsana válasza Avicularia (#19388) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem értem, miért kérdezed tőlünk, hogy mit csinálj, ha már neked határozott véleményed van róla, és eldöntötted, hogy mit szeretnél. Egyébként meg nem piszkítunk oda, ahonnan enni szeretnénk!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19391) Winner_hun válasza Avicularia (#19388) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezzel én is így vagyok. Végre van még aki ezen a téren józanul gondolkodik:)

ps: árut

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19392) Avicularia válasza Dzsana (#19390) üzenetére


Avicularia
veterán

Pusztán tanácsot kértem ennyi az egész. Van 4 lehetőség,ebből csak a pozitívat zárom ki.
Kíváncsi lettem volna az itteniek véleményére,ki hogy vélekedik erről a dologról.

(#19393) Avicularia válasza Winner_hun (#19391) üzenetére


Avicularia
veterán

Firefox nem javította hosszú ú-val sajnos és mostanában inkább rá hagyatkozom

(#19394) Winner_hun válasza Avicularia (#19393) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az is helyes csak itt nem azt jelenti amire gondoltál:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19395) Avicularia válasza Winner_hun (#19394) üzenetére


Avicularia
veterán

Igazad van,csak mostanában sokat írok meg olvasok svédül és hát meg tud kopni a helyesírás tudás is :)

(#19396) faresz5 válasza Avicularia (#19395) üzenetére


faresz5
senior tag

eladó nem tehet róla,ha elkallódik a csomag
de adjál neki negatívot, legfeljebb letiltja a Magyarországra szállítást, és nem fogsz tudni rendelni tőle:)

(#19397) hodostamas


hodostamas
addikt

Ezt írta egy megbízható eladó:

"Due to the recent cancellation of flights to the European countries, there is insufficient air cargo space to meet with postal demand, air mail services (including Speedpost) from Hong Kong to European destinations may be subject to delay."

[ Szerkesztve ]

(#19398) bul07 válasza hodostamas (#19397) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor ezért lassultak be a HK szállítások, nem lesz ez így jó, de hátha jön a nyár és a turistáknak indítanak + gépeket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19399) Avicularia válasza faresz5 (#19396) üzenetére


Avicularia
veterán

Ebben igazad van,nem tehet róla,de a kommunikációja nem volt éppen példaértékű.
Egyébként ha nem szállít valahova akkor az Svédország lesz nem Magyarország mivel nem Mo.-on élek.
Asszem nem adok neki semmit,majd meglátjuk a következő rendelést

(#19400) bul07 válasza Avicularia (#19399) üzenetére


bul07
nagyúr

Adj neki semlegest , az nem számít sehova
Beírod a szövegbe, hogy nem jött meg full refund volt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.