Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) Dzsana válasza Peethy (#20250) üzenetére


Dzsana
senior tag

Még tegnap írtam, de semmi válasz azóta se. Pedig ott nincs ünnep.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20252) Tamás88 válasza Dzsana (#20249) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Esetleg nem törték fel a fiókodat?

(#20253) Dzsana válasza Tamás88 (#20252) üzenetére


Dzsana
senior tag

Azt honnan tudhatom meg, hogy feltörték?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20254) Winner_hun válasza DonThomasino (#20245) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt hogy nem ír rá alacsonyabb árat mint amennyibe a termék kerül. Ha vámhatár feletti az összeg akkor van rá esély hogy a kifizetett összeg után még 27-35%-ot fizetned kell.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20255) Tamás88 válasza Dzsana (#20253) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nem, csak úgy feltételeztem, mivel csak úgy nem törölnek licitet úgy, hogy már meg is kaptad őket, ráadásul még a pénzedet is visszakaptad. Esetleg írhatnál egy e-mailt, hogy mégis mi volt az oka, hogy letiltották a fiókodat, sőt még azt is megkérheted, hogy honnan lettél bejelentkezve.

(#20256) Dzsana válasza Tamás88 (#20255) üzenetére


Dzsana
senior tag

Megoldódott a rejtély! Azt írják, hogy meg kell küldenem a személyes okmányaimat fájlban, meg az adataimat, mert látni szeretnék, hogy tényleg az a személy áll a fiók mögött, aki be van regisztrálva. Most? Mikor évek óra regisztrálva vagyok? Meg volt fent 5 termékem eladó, amelyen már megfigyelő is volt? Milyen eljárás ez? Legalább szólnának előtte, nem ilyen drasztikusan eljárni! Meg mi lesz az aukcióimmal, és az azért levont hirdetési költségeimmel? Továbbá ha vissza állítják a fiókomat, újra meg kell hirdetnem plusz költségért a cuccaimat? Hú de pipa vagyok!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20257) randras válasza Dzsana (#20256) üzenetére


randras
veterán

Nem lehet, hogy ez valahol le volt írva, csak átsiklottál felette? Mert erre hajlamosak az emberek, valljuk be. Meg az is lényeges szerintem, hogy milyen értékben árulsz, ha jól tudom, te nem 1$-os szarságokat..

Várjuk a fejleményeket! :R

(#20258) Dzsana válasza randras (#20257) üzenetére


Dzsana
senior tag

Visszanéztem most az elmúlt pár hónapban az e-baytől kapott leveleket, de sehol semmi ilyet nem találtam. Érdekes módon a múlt hónapban is, amikor fizetni kellett a költségeket, tudtak egyből érte jelentkezni, de akkor nem zavarta őket, hogy nincs meg nekik a személyim! Nem értem ezt az eljárást, rossz a rendszer. Ha ennyire ragaszkodnak a hivatalos dokumentumokhoz, akkor egyáltalán nem is kellene megengednie a rendszernek, hogy tudjak hirdetést feladni! Ez így nagyon gáz, hogy már futó aukciók közben vág ki! Mit gondolnak azok, akiknek a megfigyelése vagy licitje már rajta volt a termékeken? Azt hiszik, gáz van velem, hogy csak úgy eltűntem, és elvesztem azokat a vásárlókat!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20259) Hintalow válasza Dzsana (#20258) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát olyannal már nem egyszer találkoztam, hogy biztonsági okokból korlátozzák a fiókot, és doksikat kell feltölteni, de az nem szokott ilyen drasztikus lenni.
Nem öhm... volt esetleg megkérdőjelezhető a származása valamelyik aukciódnak? esetleg nem tiltólistás terméket árultál?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#20260) Dzsana válasza Hintalow (#20259) üzenetére


Dzsana
senior tag

Órákat árulok csak, nem tiltó listásak. Minden esetre nagyon bosszantó!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20261) faresz5 válasza Dzsana (#20258) üzenetére


faresz5
senior tag

vagy csak belefutottál egy rutinszerű ellenőrzésbe, tudod,mint a régi apeh ellenőrzés.Lehet,hogy náluk ez a szokás,hogy addig amíg nem teszed meg amit kérnek,addig minden aukciót törölnek? Igazándiból a felhasználási feltételeket kellene(figyelmesen) elolvasni amit aláírtál regisztrációkor.

(#20262) radi8tor válasza faresz5 (#20261) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem is rutin ellenérzésről lesz szó.
Elég nagy az eBay ahhoz, hogy hónapok után jussanak el valakihez.

⭐ Stella

(#20263) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sima, tracking nélküli posta, április 23-án rendelve, ma jött meg.

Ez nálam az eddigi rekord. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20264) randras válasza Zirowe (#20263) üzenetére


randras
veterán

Na de honnan? ;]

(#20265) Zirowe válasza randras (#20264) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Természetesen HK, Eu-n belüli postázásokat már rég nem számolom. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20266) faresz5 válasza Zirowe (#20265) üzenetére


faresz5
senior tag

Persze mert rögtön feladták és nem vártak vele 2 hetet:)

(#20267) Zirowe válasza faresz5 (#20266) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Továbbra sem értem miért éri meg nekik várni a feladással, hiszen ezzel csak a vevőket idegesítik.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20268) zoli03 válasza Zirowe (#20267) üzenetére


zoli03
őstag

Gondolom nem önszántukból várnak a feladással. Több mint valószínű, hogy nem a lakásukban tartják a termékeket, hanem valamilyen raktárból szerzik be (pl tavaly év végén volt fent egy termék, leütöttem, és írt, hogy csak 2 hét múlva tudja beszerezni és ha így nem jó, akkor refundol). Ha máshonnan szerzi be, akkor meg már bármi közbejöhet.

(#20269) randras válasza Zirowe (#20267) üzenetére


randras
veterán

Jaja, ahogy lentebb írták, van, hogy több akk-al is ugyanannak a nagykereskedőnek a termékeit árulják ki. Olyanra is volt már példa nálam, hogy két külön eladótól rendelt termék egy csomagban jött meg. Szerintem bent valahol a városban dolgoznak az eBay-es kapcsolattartók meg a hirdetéseket kezelők egy irodában, és ha összejön X értékű árú, akkor megrendelik, lemennek érte a raktárhoz, és utána adják fel.

(#20270) Dzsana


Dzsana
senior tag

Na, igazoltam magam az e-bay-nek, erre jönnek az újabb hülyeséggel, ezt írták:
"Köszönöm türelmét!
A szakértők válasz az imént megérkezett, és a letiltás feloldása érdekében szükségük van a következő termékek számlájára, vagy más bizonyítékra, hogy Ön a termékek tulajdonosa."

Ezek hülyék! 30-50 éves órák, honnan lenne róla számla? Meg mi mással igazolhatnám? Vegyem fel a kezemre, és csinálja egész alakos fotókat, vagy mi?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20271) randras válasza Dzsana (#20270) üzenetére


randras
veterán

Rakd le egymás mellé őket egy asztalra, és csapd mellé a személyid, oszt fotózd le! ;]

(#20272) Dzsana válasza randras (#20271) üzenetére


Dzsana
senior tag

Elmennek a francba! Ennyi lendülettel az összes kínai-nak fel lehetne függeszteni a fiókját, mivel azok sem birtokolják a termékeiket, azért adják csak fel 1-2 hét múlva!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20273) randras válasza Dzsana (#20272) üzenetére


randras
veterán

Ez ilyen... viszont attól tartok, belőlük több bevétele van az eBay-nek, mint a magánszemélyek eladásaiból összesen. Gondolj arra, hogyha ezt egyszer megcsinálod, többet nem baszogatnak majd. ;)

(#20274) Dzsana válasza randras (#20273) üzenetére


Dzsana
senior tag

magát az elvet nem értem! Azért függesztették fel a fiókomat, mert nem volt dokumentumuk rólam. Kértek, megküldtem. Most meg újabb hülyeséggel állnak elő? Vér és vizelet mintát ne küldjek? Mellesleg az üzletszabályzatban nincs benne, hogy csak a saját termékemet adhatom el! Sógorkomajóhaver, szomszéd, akárki cuccát felrakhatom szívességből! A lényeg, hogy a vevő megkapja, és pozitív visszajelzés legyen. Nem műkincsekkel kereskedem, hogy így óvatoskodni kellene! Írtam nekik, hogy mégis honnan lenne ilyen öreg órákról számla, mire gondolnak, nagyon kíváncsi vagyok, mit válaszolnak!

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20275) faresz5 válasza Dzsana (#20274) üzenetére


faresz5
senior tag

Végül is 100éves órát is vehetsz egy antikváriumban órásboltban, és ez esetben lehet róla számla. Gondolom erre gondoltak. Ne idegesítsed fel magadat ilyeneken, azzal nem jutsz előbbre,csak a vérnyomásodnak tesz rosszat. Csináld amit mondtak,még ha a világ legnagyobb marhaságának is tartod, mást úgysem tehetsz.
Csatlakozom az előttem szóló kollégához, fényképezd le aaz órákat egy személyi okmányoddal egy képen, illetve mondjad,hogy örökség az óra, nem tudsz róla számlát adni.(háborúban elveszett) találj ki valami hihetőt stb:)

(#20276) Tamás88 válasza Dzsana (#20274) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nézd az érem másik oldalát. Lehet, hogy loptad az órákat, és külföldre akarod eladni, hogy meggazdagodj, és pont emiatt kérnek iratokat. Amúgy a hasznaltauto.hu oldalon is vannak ukrán és egyéb rendszámú autók, na azok mind (vagy többsége) lopottak és gyorsan túl akarnak esni rajta. Szóval jogos, mivel ezzel is a vevőket védik. Inkább küld el, amit kérnek, és utána már egy gond szál se.

Persze ez nem vádaskodás akart lenni, hanem csak egy példa.

[ Szerkesztve ]

(#20277) randras


randras
veterán

Elkezdtem odafigyelni, milyen feladási dátum van a csomagokon, amiket kapok, és egyezik-e az eBay-en bekattintottal. Hát ma jött pár csomag, és azt néztem, hogy egyiken sem volt feladási dátum. Ez hogy lehetséges? :D

[ Szerkesztve ]

(#20278) Tomix24


Tomix24
addikt

Sziasztok! Mi a módja hogy a megnyert 5db termékentől visszalépjek? :(((
1-1 dollálért megnyertem ugyan őket, majd mikor jeleztem az eladónak hogy esetleg egy dobozba be tudná-e rakni őket(egyazon eladótól nyertem őket) akkor közölte, hogy nem.. Ami szállítási díj ott volt mindnél, azt mind fizessem ki.. 10.000Ft kb :W képpel:[link]

"Thanks for your contact.
We are power wholesaler and has plenty of items in store.
As states on our ebay store,
postage is required for each item and no combination or negotiable.
If you want us to send the items together, please pay for them together,
also, if you want us to send the item one by one, please pay for your bid separately.
Ebay cost us listing fee and paypal charged higher handing fee,
they are all little stuff,our profit is very little.
We will give you the best offer if you purchase other items directly from us without bid.
Much appreciate your comprehension.

- better-best2009
"
Mi a szokás ilyenkor? Mit érdemes írni? Van visszalépő menüpont? Vagy buktam mindenképp :F

Köszi a segítségeket :R

(#20279) Winner_hun válasza Tomix24 (#20278) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi a szokás ilyenkor?

Tanulni a hibádból. Máskor előre megkérdezed (vagy megnézed a hirdetést) hogy van-e kominált szállítás. Írd meg az eladónak hogy érvénytelenítse a vásárlásaidat mert ilyen áron nem tartasz igényt a termékekre. Sokan a szállítási díjba rejtik a termék árát vevőcsalogatónak... nem véletlen nem akarja egy csomagként küldeni, úgy már nem kérhetné el a szállításba rejtett összeget.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20280) Tomix24 válasza Winner_hun (#20279) üzenetére


Tomix24
addikt

:R

(#20282) faresz5 válasza Enszuke (#20281) üzenetére


faresz5
senior tag

Szerintem is 1csomagban fogja küldeni,(és nyerni fog a postán, amit elvesztett a termék árán) bár nem hiszem,hogy vámot kellene rá fizetni(ilyen kis tételekre).

(#20283) bul07 válasza faresz5 (#20282) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha én így jártam volna és ki kellene fizetnem biztos hogy 5 különböző címre rendelném nehogy egy csomagba fel tudja adni , és több napos eltéréssel is fizetnék

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20284) randras válasza bul07 (#20283) üzenetére


randras
veterán

Én meg ha rafinált sárga lennék a PayPal-os címre küldeném egyben az összeset, mivel az a megerősített címed! ;] Addig meg úgyse adnám fel míg ki nem fizeted az összeset, és még utána is várhatnál, mert még nekem is meg kéne rendelnem Kína másik feléből, mivel nincs valós készletem! :DDD

(#20285) faresz5 válasza randras (#20284) üzenetére


faresz5
senior tag

Ez elég sok esetben így megy:)

(#20286) Tizedes1 válasza Tomix24 (#20278) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Azt nem tudod megtenni, hogy kifizeted a termék vételárát és személyes átvételt kérsz?
Persze nem veszed át. A negatív miatt meg ne aggódj. Ha kifizetted a terméket, akkor csak annyit buksz :)(
Épp ma olvastam, hogy a vatera b@szakodik, ha 50ft-tal többet írsz a postaköltségre... :(

Nem megbántásként írom, de neked nem volt furcsa, hogy egy melltartó postaköltsége 10-13 dolcsi?? Ahhoz egy kicsit teszek látom, érzem, hogy mit kapok a boltban, itthon, garanciával a pénzemért...és próbákról nem is beszélve. :D, az esztétikai élmények is ingyen vannak ,hiába a bnő/feleség próbálja

[ Szerkesztve ]

(#20287) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valaki nagyon nem akarja visszafizetni a pénzt miután nem jött meg a termék:

A levél:

because you purchased this item on the ebay site, you are eligible to receive an immediate refund with Ebay.

IMPORTANT:- IT IS NOT POSSIBLE TO RECEIVE YOUR EBAY REFUND WHILE YOU HAVE A PAYPAL CLAIM OPEN.

if you would like to have an immediate refund from Ebay for this transaction, you will need to follow these instructions:-

1. login to your PayPal account.
2. click on RESOLUTION CENTER which is near the top in the middle.
3. under the action column of the Resolution Center cases click on VIEW
4. you can now cancel the dispute in PayPal and continue to Ebay to get an immediate refund.........

5. login to your EBAY account and make a claim for your refund in the resolution center.
6. a FULL refund should be automatically issued within 24 hours after you have completed the above procedures.

IMPORTANT:- failure to respond may result in a total loss of ALL of your money.

sincerely

Fiona

( PayPal Security Executive )

Copyright © 1999-2011 PayPal. All rights reserved.

PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions
Registered Office: 5th Floor 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg
RCS Luxembourg B 118 349

PayPal Email ID PP785

A feladó: ppsecurityexecutive@gmail.com

PayPal felé továbbítva a levél. Amik a levélben ki voltak emelve azokat emeltem ki én is. Az a baj hogy nem tudom pontosan ki próbálkozik, csak tippem van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20288) faresz5 válasza Winner_hun (#20287) üzenetére


faresz5
senior tag

Ez egy az egyben nevetséges. Ha ezt az útmutatást követi valaki, akkor az eladó kénye kedvére van bízva,hogy visszafizeti-e a pénzt vagy sem. (inkább az utóbbi).

(#20289) Winner_hun válasza faresz5 (#20288) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na igen. Igazság szerint megjött a PayPal-es levél amiben írták hogy claimmé eszkalálhatom a vitát vagy megszüntethetem azt. Másfél nappal később jött ez a levél. Nem néztem rá egyből a PayPal-re, mondom majd holnap. Másnap meg is csináltam az eszkalálást, tegnap meg elolvastam ezt a levelet. Nem néztem rá egyből, azt hittem csak a szokásos PP levél vagy esetleg valamelyik eladó küldött valamit.

Megjött a PayPal válasza is:

Thanks for forwarding that suspicious-looking email. You're right - it
was a phishing attempt, and we're working on stopping the fraud. By
reporting the problem, you've made a difference!

Identity thieves try to trick you into revealing your password or other
personal information through phishing emails and fake websites. To learn
more about online safety, click "Security Center" on any PayPal webpage.

Every email counts. When you forward suspicious-looking emails to
spoof@paypal.com, you help keep yourself and others safe from identity
theft.

Your account security is very important to us, so we appreciate your
extra effort.

Thanks,

PayPal

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20290) radi8tor válasza Winner_hun (#20287) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Durva mik vannak. Sokan sajnos bedőlnek neki. :(

⭐ Stella

(#20291) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok olyan oldalt mondani ahol német posta csomagszámra tudok rákeresni?

Köszi! :R

Én vagyok M3nyus!

(#20292) radi8tor válasza M3nyus (#20291) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

posta.hu/tracking nem mutatja?

⭐ Stella

(#20293) M3nyus válasza radi8tor (#20292) üzenetére


M3nyus
aktív tag

nem sajnos, ezt írta az eladó:
Hermes Paketnr: 007633386020909
:U

Én vagyok M3nyus!

(#20294) Jester01 válasza M3nyus (#20293) üzenetére


Jester01
veterán

Itt van. Állítólag kézbesítve.

Jester

(#20295) M3nyus válasza Jester01 (#20294) üzenetére


M3nyus
aktív tag

Szuper köszönöm! :R

Én vagyok M3nyus!

(#20296) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Lehet nagyon amatőr kérdés, de számomra nem világos:
van egy termék, licites.
többen licitálunk rá, X ajánl érte 50 eurot, én ajánlok érte 100 at. Megnyerem, akkor nekem 51 eurót kell kifizetnem? :U

[ Szerkesztve ]

Én vagyok M3nyus!

(#20297) Zirowe válasza M3nyus (#20296) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A 100€ az a te licitmaximumod.
Ha jön be egy másik licit, ami 100 alatt van, akkor az ő licite+a licitminimum lesz a te automatikus licited a 100€erejéig.

Ha a licit 100€ alatt fejeződik be, akkor az éppen aktuális összeget kell kifizetned, de nem az általad megadott maxot.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20298) radi8tor válasza M3nyus (#20296) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen. Csak a licitlépcsővel ugrik feljebb az ár. :K

⭐ Stella

(#20299) Agostino


Agostino
addikt

ahoi

szerintetek tekintve a négy napos ünnepet belefér, hogy ápr. 27 óta customs clearance alatt van a csomagom? itt megállt az usps visszajelzés és nem mozdul semerre sem...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20300) radi8tor válasza Agostino (#20299) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1 hetet is igénybe vehet a vámkezelés.
A 4 napos ünnep alatt is érkeztek csomagok (külföldön nem volt ünnep), így biztos felgyűlt náluk a sok dolog.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.