Hirdetés
- Asszociációs játék. :)
- Még mindig itt tartunk jelenleg...
- Miért ne vegyél gagyi kínai LED izzósort...
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Szólánc.
- Megérkezett a Android 15 és a HyperOS 2-! (EEA Stable ROM)
- Digitális Állampolgárság Program
- Fűzzük össze a szavakat :)
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- MultiCooker avagy az elektromos kukta. Ötletek, tippek, tanácsok, receptek.
-
LOGOUT.hu
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
válasz KROK640 #111533 üzenetére
A cache is számít szerintem, az i3-nak 3-4 MB van, az i5-nek 6 MB. Egy i5 4570-nek minimális az órajelhátránya, a 4670 meg be is előzi azt az i3 4170-t, ezek ma már filléres darabok. A legjobb persze a Xeon... Tudtommal ECC ramot bár a proci támogatja, az alaplapnak is támogatnia kellene.
Az igazi "Haswell Xeon" mondjuk nem ez, hanem a 2011...
A Nehalem hivatalosan nem is támogat, csak 4 gigás modulokat. Az 1366-osok többnyire mennek 8 gigással is, az 1156-osoknak nem néztem soha utána, elég a 8 GB. Ha egyszer úgy alakul, hogy szerelgetem, majd megnézem...
gban: Nem Aliról, ebay-ről rendelek ilyesmit, bár esélyes, hogy van átfedés az eladók között. Talán ebay-en védettebb vagy... A Lynnfield Xeonom engineering sample, de eddig nem tűnt fel semmi probléma. 1366-os is rendeltem 2-t, azokról nem tudom, hogy már sorozatgyártottak-e, de azok is működnek. Haswell és Sandy Xeonokat nézegetek még, meglátjuk...
-
Pista0001
addikt
válasz KROK640 #111528 üzenetére
Haswell Xeonból is van 3,6-3,7 GHz-es, szóval a magonkénti magas órajel meglehet. Emellett a cache is több, gyanítom. Természetesen a jobb Xeonok sincsenek ingyen, de azért olcsóbbak, mint a core i-k. Hirtelen a Gugli nem adott jó találtatot...
Annó a P55-ös DFI-mre keresve volt több találat is, így nyugodt szívvel rendeltem meg bele a Xeont. Mondjuk L-es (alacsony TDP-s) proci van benne, de van egy "normál" is itthon.
Eredetileg 750ti-t szerettem volna mellé, végül 970 lett bele, szóval jól kihúztam az élettartamát, a legnagyobb átfogású gépem a cpu-tt és a gpu-t tekintve.A HP USDT-mben pár alap tesztet csináltam i3 4130 vs i5 4570S vonalon, de sajnos még nem volt hozzá dgpu. Sajnos Win10-hez is már jobban kell a 4 mag, az i3-mal döcögősebb volt. Az alapötlet nekem is az volt, hogy az i3-mal lesz "hordozható" retro gamer, de úgy tűnik, az S-es i5 jobb lesz. Ha csak pár magot terhel, akkor valószínűleg max turbon megy, az meg 3,2 GHz, csak 200 MHz a hátrány. Ehhez Quadro M2000M-et vettem, de még nem úgy megy, ahogy szeretném.
Van még egy gépem i5 4570-nel és 1050ti-vel, itt csak low profile vga jöhetett szóba, ezért a visszafogott gpu, de szerintem ez is elég jó lett így. Az volt az előző géphez kapcsolódva az elképzelés, hogy ha abban az i3 marad, akkor ebbe átkerül az i5 S, hogy kicsit visszafogottabb legyen, de egyelőre ezt elvetettem. Nézegetem a Xeon kínálatot, ha lesz jó ajánlat, szerintem teszek ezekkel is egy próbát.
Memória a Nehalemben csak 8 giga van, felesleges szerintem több. A két Haswellben 16 giga van, néha ezekbe is túlzásnak tűnik, de igazából elfér.
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #111526 üzenetére
a vége fele igen, csak 1997-ben nem létezett semmilyen geforce.
mint ahogy a core2duo megjelenésekor se létezett még mondjuk gtx 580, de ettől függetlenül ma már érdemessebb egyet belepattintani a korabeli kártyák helyett, mert jobban fog működni benne, mint mondjuk egy radeon 3850.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #111502 üzenetére
Azért a p2 korszakban még el lehetett lenni pci kártyákkal is. Riva128, Rage Pro, vagy Permedia2 és kész a viszonylag olcsó játékmasina.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
gban
veterán
válasz KROK640 #111494 üzenetére
"hanem már" - ez kicsit azt sejtetné, mintha '98-ban már kifutóban lett volna az AGP, pedig még 2003-as lapokon is volt.
Közel sem ezt írtam.
Hanem hogy már rájöttek, a kezdeti AGP őrület helyett meg lehet ezt már oldani olcsóbban is, azoknak, akiknek nem a video teljesítmény kell, hanem irodai gépet szeretnének.
Ettől még jóval többen voltak azok akik AGP-s lapot kerestek.Valamint arra reagáltam, hogy:
P II 400-as, nem AGP-s lapban kicsit furcsa. Ugyanakkor '98-ban még messze nem volt minden lapon AGP (még 2000-ben sem)
Ez így emlékeim szerint nem valós - szerintem kezdetben minden P2 lapra tettek AGP-t (amit később kiváltottak integrált VGA-val) nem pedig az elején nem, majd 'rászoktak'.
Mert én ezt úgy értem hogy a kezdeti P2 lapok egy része is AGP nélkül jött, jó darabig, de lehet hogy csak a megfogalmazás félreérthető.[ Szerkesztve ]
Postázást nem vállalok.
-
félisten
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #110801 üzenetére
Akiknek 775 platform mellett csak 533mas ramja volt, vagy a chipsetjük nem is támogatott nagyobbat, ez volt a nyerő proci.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
nagyúr
válasz KROK640 #110793 üzenetére
Bulldozer: mennyit vett fel 7 GHZ-en ?
Gondolom, folyékony nitrós hűtéssel.
A Bulldozerben azt szerettem, hogy viszonylag könnyen lehet hűteni (és kell is!, nem célszerű 61 fok felett járatni tartósan), moderált OC (AC 4,4 GHZ az FX8320e-vel) könnyen megfogtam egy CM 140 XL AIO-val, úgy hogy a pumpa járt 80% körül, a venti vissza voltak tekerve 30%-ra.RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #110793 üzenetére
A 805-ös pentium D-t 533mas rendszerbusz mellé szánták. Amelyik alaplap csak 533mat tud, az jó eséllyel nem tudna egy Pentium D-t magasabb órajeleken sem etetni. Meg eleve, némileg visszafogná a rendszerbusz is. Ezért fut relatíve alacsony órajelen az a chip.
A többi PentiumD már magasabb rendszerbuszt használ, és az órajelük is 3 GHz környékéről indul.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
frescho
addikt
válasz KROK640 #110678 üzenetére
Üzletileg működött volna. Ha megnézed más cég is ezt csinálta. A Spectrum első körben 16/48k-val jött egy prüntyögővel. Aztán kapott
rendesjobb keyboardot, majd 128k RAM-ot, több csatornás hangkeltőt, végül beépített floppy-t is. Szépen lépésenként. A már meglévő szoftverek miatt nem volt gond azzal, hogy mit fognak rajta használni az emberek és az új dolgok hasznosak voltak. De a PC is így fejlődött. A CGA-EGA-VGA lépéseknél voltak kis inkompatibilitások, de az a pár % nem okozott törést. Miközben egyre jobb lett a gép.https://frescho.hu
-
frescho
addikt
válasz KROK640 #110671 üzenetére
Pont ezaz, hogy csak C64-gyel felülről kompatibilis mód lett volna, a másik kettőt ejtve egyszerűbb, olcsóbb lehetett volna a C128. Azt mondjuk nem értem, hogy a BASIC miért van neked becsípődve. A programok töredéke íródott benne. Meg aztán ha lett volna egy jobb basic, akkor az a kezdőknek csak jó lett volna vagy nem?
Pikari: Igen, erről beszélek, hogy sokkal jobban is ki lehetett volna használni a ráfordított időt, áramköröket.
envagyok: Réskitöltő modellnek szánták, nem utakat kerestek. Elég jó visszaemlékezések vannak. Az A500 már rendes számítógép lett, ott más dolgokat követtek el. Igen, egy rendesen turbózott C64-et kellett volna csinálni. Ahogy írod mindenből annyit kellett volna előrelépni, hogy az már egy új szintet jelentsen, a fölösleges sose használt módok helyett.
https://frescho.hu
-
frescho
addikt
válasz KROK640 #110662 üzenetére
Félreértetted, a CP/M leszármazottjáról írtam, hogy kezeli a könyvtárakat. A C128 CP/M-mel elég lassú gépnek számít. De ezt is tudta, ki lehetett pipálni.
Igen, én arról beszélek, hog mondjuk 95%-kos kompatibilitásért cserébe lett volna egy 2x gyorsabb gép. Az Apple is kb. ezt az utat járta, nem tartotta a 100%-os kompatibilitást, de könnyen meg lehetett javítani 1-1 programot, ha nem jól működött. A BASIC 7-nél még ennyit sem tartottak. A HW-es kompatibilitás is felejtős volt C128 módban. Így nem is állt neki senki portolni egy olyan gépre fejleszteni ami ötödét se tette ki a C64 eladásainak. Ha nagyrészt egyeztek volna, akkor könnyen lehetett volna C64 és C128 progit is fejleszteni.
Minek vette volna bárki amikor úgyis C64 módban ment? Nyugatabbra tőlünk azért eladtak pár milliót belőle, pedig a C64-hez képest rövidebb ideig forgalmazták.
https://frescho.hu
-
frescho
addikt
válasz KROK640 #110618 üzenetére
Na hol is kezdjem a litániát. Szóval induljunk ki abból, hogy egy kitöltő modellt akartak csinálni. Mindezt akkor amikor már jött az Amiga. Ehhez képest bőven fektettek bele erőforrásokat és alkottak egy több részből összefércelt szörnyet. Amellett sem lehet elmenni, hogy a fejlesztés jelentős részét tette ki az, hogy teljesen C64 kompatibilis legyen. Ez nem volt az eredeti tervben, de a marketing már így hirdette, tehát nem volt mit tenni.
Szóval a fentiek határozták meg a gépet és a határidő. Ha elfelejtik a Z80-at, akkor a felszabaduló idő és erőforrásból sokkal jobb gépet lehetett volna kihozni. Értelme is lett volna, mert CP/M módban talán az egyik leglassabb gép és a miatta így-úgy tákolgatott 1571 helyett is lehetett volna jobb meghajtót tervezni. Azt az agymenést már ne is emlegessük, hogy két monitor kimenet van két különböző módhoz amik még csak nem is kompatibilisek egymással.
Mi lehetett volna értelmesebb fejlesztés? Lássuk sorban:
- Az eredeti VIC tudást lehetett volna kicsit bővíteni. Nem sokkal, csak mondjuk tudja egyszerre a 16 szín kezelését 2 helyett. De ha csak duplázták volna az egyes módokban elérhető színek számát már az is jó lett volna.
- A CPU ment 2MHz-en, C64 módban is engedélyezhetővé tehették volna. Dupla RAM sávszélességgel persze, hogy bírja. Ha lehet nagyot kívánni, akkor a WDC féle 65816-ot kértem volna még hozzá. De ez ugye tolta volna a megjelenést, 84-ben még csak fejlesztői példányok voltak elérhetők. Bár a MOS is gyárthatta volna, szóval lehet késést sem okozott volna.
- SID enyhe tuningolása, mondjuk egy szem 8 bites 8kHz D/A-val, vagy valami hasonlóval
- 128k maradhat, mert a memóriából sosem elég.
- Egy DMA vezérlő sem jött volna rosszul, de hívhatjuk blitternek vagy aminek akarjuk. Ezt sem kellett volna túltolni, hogy beférjen az időbe. Hang D/A, kép mozgatás és sok más munka megoldásához tök jó lett volna.
- Floppy meghajtó: 2 oldal és nagyobb kapacitás kezelés C64 módban is. PErsze a visszakapcsolás megoldható legyen, de ebben engedtem volna a kompatibilitáson a sebesség és kényelem miatt. Ha a TED szériához hasonló sebességű lett volna, akkor összetettük volna kezünk-lábunk.https://frescho.hu
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #110572 üzenetére
Az 570 jó lesz, az még általában hajlandó is elindulni ezekben.
A 128gb vagy 256gb azért javasolt, mert gondolom nem egy évre veszed, hanem feltételezésem szerint mondjuk 10 évig használni akarod, mint munkagépet... aztán ramot meg akkor tudsz hozzá venni, amikor árulják ezeket, és mondjuk 5 év múlva meg már nem biztos, hogy lesz. Nem drága a ram ezekhez az elavult duálos lapokhoz, általában fele vagy negyed annyi, mint a normál desktop memória.
[ Szerkesztve ]
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #110570 üzenetére
Tehát először van 6 szál, ami az első CPU fizikai 6 magja. Utána megint 6 szál, ami a második CPU 6 fizikai magja, utána az első CPU virtuális magjai, és utána a második CPU virtuális magjai?
Igen, a folyamatokat mindig a valódi magokra ütemezi be először, aztán ha azok elfogytak, utána jönnek a HT magok.
32-64 giga ramnak nincs értelme olyan gépben, inkább 128gb vagy 256gb ramban gondolkodj. Nekem a duál 1366-ban például 96gb van (papíron működik 192 is, de nem próbáltam).
A "normális vga"-val ne foglalkozz, mert a 3d gaming alatti teljesítménye ezeknek a relatíve újabb duál cpu konfigoknak nagyon szuboptimális szokott lenni pl egy tipikus gamer konfighoz képest. Szóval nyugodtan mehet bele valami pár generációval régebbi videókártya, nem oszt-nem szoroz.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
nagyúr
válasz KROK640 #110564 üzenetére
PS2 forever.
Legjobb port amit eddig kitaláltak, egér/bill.-hez.RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #110564 üzenetére
6 mag és ht, ebből 2. a ht szálak a végén vannak. a második hatos a második fizikai processzor valódi magja.
ha valami 6 szálat kihasznál, akkor a második proci is már zabálja az elektronokat egy jobbgombkattintás kedvéért is erősen, az l3 cache teljesen felkapcsol, stb.
"az átlag usernek semmi szüksége sincs"
az átlag usernek semmi szüksége nincs dual socket alaplapra"úgy látom, hogy több a pain mint a gain"
helyesen látod, csak akkor szabad ilyet venni, ha a hátrányok meghaladják az előnyöket a te felhasználásod mellett. amúgy amit nem említettem meg, hogy az IRQ-val is gondok vannak ezeken.[ Szerkesztve ]
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #110560 üzenetére
Ha konvertálás közben játszani akartál volna, akkor sem kaptad azt a teljesítményt bp6-al, mint amire most asszociálsz, mert az alacsony memóriasávszélességet (főleg ilyen kevés cache memóriával párosítva, mint ami azokban a celeronokban volt) egymás elől zabálták el a folyamatok.
Ez mind a mai napig probléma, itt van pl a mostani dual socketes lapom (amiről most írok), ha elindítok egy konvertálást, masszívan bezuhan mindennek a sebessége, még a böngésző is érezhetően lassabban kezd el reagálni, aztán 2 db proci van benne egyenként 3 csatornás memóriavezérlővel, mégis töredékére esik és összeomlik az elméletileg elérhető teljesítmény. Ha limitálod a konvertálást úgy, hogy 6 szálat használjon, akkor ez a hatás enyhébb, viszont úgy meg pazarlod az áramot, mert negyed annyi threadon futtatva fele olyan gyors lesz a konvertálás, a fogyasztás mégis közel ugyanakkora marad. Szerver feladatok dettó ugyanez.
Én azért használom ezeket a duálos rendszereket, mert amikor kifutnak, akkor egy zacskó szotyi árából meg tudom őket venni, meg hozzá egy doboznyi ecc ramot egy táska krumpli áráért - így aztán lehet rajtuk virtuális gépeket is futtatni dögivel, és különféle dolgokat lehet rajtuk párhuzamosan indítani és tesztelni. Plusz ideális esetben nincsenek szarrá spórolva, tehát van rajtuk ps2 port, com port, néha akár lpt is, elég pci-e csatoló, néha sima pci is, van belső usb, 4-5 csatlakozó ventillátoroknak, nem csak 2 db sata, hanem 5-10. Szóval nem ilyen konzumer idióta cuccok, mint amik általában a piacon vannak, hanem ezekkel lehet dolgozni.
Ami a hátrány, az mindig a megkérdőjelezhető stabilitás, az ócska vrm, az alacsony órajel, a melegedés, a dizájn hibák tömkelege, pl a hűtés nélkül 100 fokig melegedő chipsetek, ami vészleállítást okoz, a zsúfoltság, a fogyasztás, hogy ívhegesztő forróságúra hevül tőlük a táp, a méret (általában hosszabbak, mint a normál atx), a nem létező support, kézzel kell kontrollálni a dolgokat, ha skálázódást akarsz.
De részemről valószínűleg vége a duálos alaplapoknak hosszú távon, mert 16 mag fölött már gyakorlatilag semmi értelme sincs a dual socketnek, talán még egy következő generációnyit dual socketezek, és utána a ryzen korszak hedt cuccaira fogok majd váltani, amikor azok elkezdenek kifutni, feltéve, ha szotyi árban lesznek a kifutás pillanatában.
[ Szerkesztve ]
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
nagyúr
válasz KROK640 #110553 üzenetére
Jogos, de az OS ütemezőnek lehet hogy meg kell magyarázni, hogy mikor melyik procit és melyik magot/szálat használja, mert ha elkezdi a 2 proci közt dobálni, a végeredmény igencsak silány lesz.
#110550KROK640: nemegyszer hallottam, hogy Xenon-t mondtak rá.... kérdem, izzót szeretnél cserélni halogénről Xenonra ?
[ Szerkesztve ]
RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #110549 üzenetére
Tudok a létezésükről, de személyesen még nem próbáltam őket. Sok értelmük nincs, mivel nem tudják a szerver alaplapok tipikus funkcionalitását, ami miatt egy duál procis alaplap megfontolandó lehet: pl sata/sas portok száma, pci-e csatlakozók száma, memóriafoglalatok száma, dual nic, legacy csatlakozók.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
nagyúr
válasz KROK640 #110506 üzenetére
OEM tálcás kiadás, gondolom nem a sima piacra szánták.
RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
nagyúr
válasz KROK640 #110500 üzenetére
Ez tényleg az.
Athlon II X2 B28.
Alap 3,4 GHZ, jól hasít, és pici gyári hűtővel is hüvös üzem van.[ Szerkesztve ]
RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
válasz KROK640 #110425 üzenetére
Igen valszeg a magas órajel dönt. Clock to clock nem vizsgáltam, mindíg az adott konfig max képességét nézem, ami a csövön kifér. A mostani is ilyen lesz, ráadásul többnyire időben korai tesztekkel, melyek törvényesen már nem valók a dualcore cuccokhoz, de pont arra vagyok kíváncsi hogy ezekben mit alakítanak.
A 3 test probléma nem megoldható.
-
Pista0001
addikt
válasz KROK640 #110397 üzenetére
Saccra inkább 2003-2004-es gép lehetett, én használt konfigként vettem egy erre specializál kereskedőtől.
Az MSI oldala szerint az első BIOS 2003. tavaszi, az utolsó 2004. végi. Érdekes amúgy, hogy az alaplap nem full belépő, mégsem vele egykorú Barton volt benne, hanem régebbi TbredB, szóval valamin csak spórolt, aki összerakta. Megjegyzem, a ház is elég modern volt, elöl és hátul is 12 centis ventilátornak volt benne hely, ami 2003-2004. körül még nagyon nem volt általános.
-
Czo
addikt
válasz KROK640 #110401 üzenetére
Ez meg sima CD nem C2D. 2006 januari a gep. Valahol kene lennie screenshotnak, amikor 1 GB van, de 667 MHz helyett 533-on. Amit vettem ramot, istennek se akarta 667-en kezelni, igy tobbszori nekifutasra, egymas utan tobbszor is vissza-vissza kellett vinni, mire levodott megfelelo. Aztan kapva kaptam az alkalmon, es felugrottam 2 GB-re.
-
Pista0001
addikt
válasz KROK640 #110388 üzenetére
Igen, tuti. Megtaláltam a régi Hardveraprós hirdetést, ott is írtam, hogy az, tehát régen tudtam is, csak a memóriám csalt.
Szerencsém volt azzal a géppel, (majdnem) komplett konfigként vettem egy használt nyugati gépeket áruló boltban. Ház táppal, az MSI alaplap, egy Athlon XP 2400+ (TbredB) és 1 db 512 megás modul volt benne, kis plussz pénzért egy ugyanilyenből áttett az eladó még egy modult. Újonnan vettem bele egy 9600pro (256 MB-os! ) vga-t, eredetileg szerintem nem volt benne, vagy talán egy Radeon 7000 vagy 9200. Most épp Magyarországon vagyok belenéztem az akkori papírokba, úgyhogy nagyjából összeállt az idővonal. Ez 2006-ban kellett legyen, valamikor az év eleje felé, max tavasszal. 2005. októberében volt a betörés, amikor a 2005. nyarán használtan vett P4-et (MSI 865-ös lap, 2×512 MB ram, 9800pro) elvitték. Szóval 2005. nyaráig, majd őszétől 2006. tavaszáig (kb) volt a P2 400 a napi gép 256 mega ram-mal és az integrált ATi Rage pro-val.
-
-
válasz KROK640 #110348 üzenetére
Látom hogy Te képben is vagy azonnal
Nem is kell túlbonyolítani, ez ennyire egyszerű...- hopp, nem figyeltem, másik post, de talán erre is érvényes a dumám.
A Német haverom már megint keverget, kihasználja hogy öregszem[ Szerkesztve ]
A 3 test probléma nem megoldható.
-
félisten
-
félisten
válasz KROK640 #110321 üzenetére
Köszi.
Csak gyanúsan kevés infót találtam róla az azonosítóira keresve, míg más Athlon XP-ket általában adatlappal együtt kidob a google azonnal.Ingyengépben volt, gondoltam, csinálok egy nforce gépet az elég jellegtelen P4 helyett, csak előbb újra kell kondiztatnom a lapot, ebben az állapotában meg sem próbáltam indítani.
Úgy megfolytak rajta a kondik, hogy lecsorgott a dzsúz az északi híd hűtésére, majd onnan tovább az Asus Radeon 9600XT hátára is, szerencsére ezt nyom nélkül el tudtam tüntetni.nforce 2 lapba milyen procit érdemes tenni? Valami olyat szeretnék, ami a középkat teteje felé volt, nem akarok egy vagyont kiadni valami ritka stepping válogatott tuningbarát darabra, nem fogom kínozni a lapot, az új kondik után még egy kis ventit is fog kapni a chipset, és abszolút stock használat a cél némi minőségi memóriákkal megspékelve.
Sőt, még lehet, hogy az Asus Radeon 9600XT is marad vele, ha már ennyi évet együtt voltak (a lap egy ASUS A7N8X-E). -
Pista0001
addikt
válasz KROK640 #110309 üzenetére
Igyekeztem divx-et tölteni alapból. Később, már digivel inkább a 2 CD-s BD ripekre hajtottam, ekkor már a gép volt a tévére kötve svideo kábellel. Sok filmet tömörítettemm újra vagy konvertáltam át később h264-re, úgy kevesebb helyet foglalt. Nem hajtott a tatár, elvoltam a 939-cel 1 magon, majd a nem túl acélos 2 magos Athlon II-vel is, de azért jól jött a Lynnfield 4 maggal. Más dimenzió volt.
A hanyatló nyugaton nekem most 18/1,5 Mbit/s dsl van. 12 éve, amikor kimentem még ez volt az általános, később kezdett az optika elterjedni. Magyarországon 200/mittudomén digi van, a legkisebb csomag, teljesen elég az itteni felhasználói szokásaimhoz. Kintre kéne az optika, de sajnos nincs, mert a társasház nem tud megegyezni senkivel, hogy a házbeli hálízatot kiépítse. 4 telken nincs optika az egész városrészben, ez a társasház az egyik, a másik egy hamarosan átadásra kerülő épület, meg van még 2 családi ház, ahol - gondolom - a lakóknak nincs rá igényük.
-
arn
félisten
válasz KROK640 #110311 üzenetére
Ausztria, kapsz gyorsabbat, csak fizesd ki. Bar ahogy nezem mar alig van kulonbseg, de nincs szuksegunk gyorsabbra. De arra emlekszem, hogy otthon vmi 10 eur sem volt a gbit, itt meg vagy 80 volt.
[ Szerkesztve ]
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
-
Pista0001
addikt
válasz KROK640 #110307 üzenetére
Digire 2007. augusztusban váltottam szerintem, amikor 1 szobás panelból 1,5 szobásba költöztem. A korábbi társasházban nem volt még Digi, úgy rémlik a másikban már igen, és nem kellett a UPC-vel költöznöm. A Chellora alapvetően egyedül voltam, volt egy lakótársam, de ő gyakorlatilag csak böngészett/fórumozott. Akkoriban a filmek vitték a sávszél nagyját. Asztali DVD-m speciel volt (pont a UPC révén, ajándék volt a bekötéshez), de divx-es, úgyhogy átlag 6 film ment 1 DVD-re, ês aztán az 55 centis tévén néztem meg őket, nem a 17 colos monitoron.
Pontosan nem emlékszek a korabeli viszonyokra, telefon bekötéssel, előfizetéssel biztos nem lett volna olcsóbb a dsl, mint a Chello. Társasházban a UPC-nek semmit se kellett fizessek plusszban. Nyilván, akinek amúgy már volt telefonja, és azt nem számította bele, annak akár lehetett olcsóbb is a dsl, illetve nem tudom, családi házasövezetekben hogy ment a bekötés.
Nem is tudom, hogy "próbáltam-e", lassítás után mennyire élhető...
[ Szerkesztve ]
-
Pista0001
addikt
válasz KROK640 #110302 üzenetére
A 30 gigás korlát szerintem teljesen élhető volt, főleg azért az árért. Én Chelloval kezdtem otthon, a dsl nem volt alternatíva nekem, mert telefon előfizetés is kell hozzá, összességében túl drága lett volna. Aztán amint lehetett, váltottam Digire, azért az más liga.
-
válasz KROK640 #110296 üzenetére
Én nem is tudtam hogy voltak ilyen korlátok . Betárcsázóssal nem is tudtam volna elérni, ha megfeszülök, akkor sem. DSL is későn lett, ott nem tapasztaltam, most meg optikán forgalmazok mint atom, nem vettem észre semmiféle korlátot.
A 3 test probléma nem megoldható.
-
MrSalieri
csendes tag
válasz KROK640 #110262 üzenetére
A DXVK programkönyvtár a Windows-os D3D9, D3D10, és D3D11 DirectX rendszerhívásokat fordítja át Vulkan-nal kompatibilis rendszerhívásokra.
https://github.com/doitsujin/dxvk/releases/download/v2.4.1/dxvk-2.4.1.tar.gz
Leszeded a tar.gz fájlt, kicsomagolod (ha nincs Linuxod, a Total Commander kinyitja), és kapsz két könyvtárat X86, X64 néven, ezekben vannak a dll fájlok. Ezeket bemásolod az adott program könyvtárába, és megy, vagy nem! :-) Én csak az x86-ban található dll-eket használtam eddig.
-
Czo
addikt
válasz KROK640 #110264 üzenetére
Tuti 30? Nekem ilyen 1 vagy 2 GB korlat remlik a Broadband nevu idokbol (ott ilyen 200-300 kbps volt a sebesseg), majd amikor Chello lett, akkor lett 15 GB? es talan 512 kbps?
Ah megvan, 2004 ev vegen gyorsult: https://itcafe.hu/hir/tovabb_gyorsul_a_chello.html
[ Szerkesztve ]
-
frescho
addikt
válasz KROK640 #109978 üzenetére
Igen, valahogy így, csak te még mindig ugyanazt 4 4 core 4 threadedet kapod és gyorsulni sem gyorsul a gép. De gyártani sokkal-sokkal olcsóbb.
Pedig a G volt a vége, csak visszatértek a régebbi formához ami olcsóbban volt gyártható a kevesebb éllel stb.. Ennyit számít a formatervezés.
sidi: Ennyi idősen bármelyik veszélyes. A radiátor kocka lenne a legjobb, ha a bordázat rendes hűtés lenne, de az is csak kamu.
Pc fejlődés egy érdekes kérdés, mert a fejlődés sebessége és az plebs számára megfizethető gépek sebessége nem változott mindig párhuzamosan.
https://frescho.hu
-
válasz KROK640 #109977 üzenetére
Túl fiatal vagy, 1997-2010 helyett a jelentősebb kiugrások 1988-1998- ra tehetők. A modern 286- tól az ultra 3D gyorsításig (Unreal 1), és 1999- re már jobb-szép-legszebb képernyő, mondjuk ez a korai primitív CRT kijelzőkön is látszott nem kicsit, de csak a mai modern LED LCD kijelzőkön látjuk rendesen/igazán, mekkora ugrás volt.
A fent említett Unreal1 volt egy abszolút mérföldkő, utána mindössze a mái napig csak ezt a megjelenítési típust/API logikát használják a modern címek is, természetesen az eredeti kódot lopva, és kicsit modernizálva...lecopyzták az API- k public eljárásainak a címeit, a rejtett rutinokat pedig simán feltörték, aztán a mai címekhez hozzáadták kódlapátolással.
Kivétel : Carmack kódjai, és a SSam önálló motorjai
A többi az csak utánzás, és a fent említett kódlapátolás miatt kellett egyre újabb vas, hogy ne diavetítést nézzünk.A 3 test probléma nem megoldható.
-
félisten
-
nagyúr
válasz KROK640 #109945 üzenetére
Minden relatív. Egy ősrégi Phenom X4 valami helyére ment, ahhoz képest hyperugrás.
#1099473shae: Jó pár éve, hogy volt/van 12/24 és 16/32-es CPU-juk is, bár desktopba kicsit zúzós, főleg árban.
RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
Pista0001
addikt
válasz KROK640 #109937 üzenetére
Jelen pillanatban 2×6C12T, 2×4C8T, 1×4C4T, 2×2C4T, 3×2C2T és 1×1C1T indítható bármikor, illetve az egyik 2C2T 24/7-ben megy. Annyiban csalok, hogy 2 notebook. Ezek mellett kvázi komplett még 1×2C2T, 1×1C2T és 1×1C1T. Asszem, ennyi.
#109939: Igazából csak az igényeken múlik, meddig tudja kihúzni a gép. A NUC pl amikor otthon vagyok, napi gépként szolgál. Továbbra is csak netezek és filmezek rajta, erre a mai napig jó. Természetesen max full HD h264-ben, semmi komolyabb, net is max 2-5 ablakban, youtube is csak 720p-ben, hogy mellette mással is elbírjon. Ha így vesszük, immár lassan 11 éve szolgál (2014. januárban vettem, asszem), nekem ez a leghosszabb.
Nálam nincs "főgép" meg másodlagos, meg ilyenek manapság. Van "nagy", "filmezős", meg ilyenek. A nagyot akkor kapcsolom csak be, ha játszani akarok. Normál napi használatra talán az Arrandale-es szubnotebookot használom legtöbbet, de ezzel együtt se nevezném "főgépnek". Jujj, ezt már több, mint 8 éve lett, szintén céges selejtezésből.
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz KROK640 #109924 üzenetére
#109927KROK640: de csak mert nem tudtad, hogy létezik Z170-es DDR3-as lap.
Asus és Giga is csinált belőlük.
Sőt, még H310-es is van, 8/9. gen-hez, DDR3-asban.Év elején átengedtem jóbarátom fiának a kövi konfigot (hadd nyomja a gyerekféle):
Gigabyte H170 HD3 DDR3, i5-6600K, 4*4 GB DDR3L-1600 CL11, Kingston A1000 250 GB nVME SSD, Fujitsu GTX 745 2 GB.#109930Pista0001: a maguk idejében ezek voltak nekem:
AM2: A64 X2 5200+
AM3: Athlon II X2 240
AM3: Opteron 1381 - ezt később feltoltam 3 GHZ-re, W7 alatt hálás volt a 4 mag.
Mindegyikkel piszok elégedett voltam, pláne úgy hogy a jobbféle C2D árából megvolt a proci+lap.
Az utóbbi 2 pedig egy lapban szolgált, tesco-gazdaságos volt így.[ Szerkesztve ]
RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
Pista0001
addikt
válasz KROK640 #109924 üzenetére
HT-s gépem 2014-ben lett először (U-s mobil Ivy i3 Intel NUC-ban), ez a gép megvan a mai napig. Gyakorlatilag 2014-től kb 2020-ig ez volt az elsődleges gépem. A mai napig alkalmas netezésre, és igazából akkoriban se volt jó igazán többre.
2010-re sikerült a P2-től az Athlon XP-n, 1 magos S939-en és Athlon II X2-n keresztül eljutnom az i5-760-ig. Ez volt az első gyakorlatilag korszerű gépem, nagyon büszke voltam rá. Akkoriban rengeteg "videoanyagot" konvertáltam, és hát óriási volt a különbség. 2014-re sajnos ez a gép (látszólag) tönkrement, akkor vettem a NUC-t, és hát tök jól elvoltam vele. Valahogy akkoriban a játék nem nagyon hiányzott, neteztem, filmeztem, ezt hibátlanul hozta, tudja többé-kevésbé most is. Alapvetően azért jobban preferálom a valós 4 magot. 2019-ben munkahelyi selejtezésből lett egy Haswell i3-as , kedvem is lett játszani, úgyhogy szereztem bele egy i5-öt (akkor még "fél vagyonért") és egy R7-250-et (ingyen havertól). A régi játékaimat elég jól vitte, azóta persze elkapott a gépszíj, kialakult a mai felhozatal. Van 6C12T, 4C8T, 4C4T, 2C4T, 2C2T, 1C2T (ez mondjuk pont nincs összerakva) és 1C1T is.
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #109902 üzenetére
Én is. Igaz, én csak pár hónapja. Mivel az nvidiát muszáj volt amd-re cserélni. A linuxos nvidia nouveau driverek sosem látott mélységekbe értek.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Fred23
nagyúr
válasz KROK640 #109860 üzenetére
Én egy Sapphire PULSE RX 570 ITX 4GB-ost szeretnék majd venni retrózás céljából, pont olyat, amilyenem volt. Csak még kissé korai tán 2017, mint retrózós év.
Másrész jövő hónapban valszeg berendelek eBay-ről egy bontatlan i3-7320-at a 2017-es évre, ez sokkal ritkább is, mint mondjuk egy i7-7700k, és passzol az RX 570-hez. Úgy 10 év múlva meg lehet tesztelgetni, hasonlítgatni.
Egy i3-7320 minden általam játszott címet elvisz 45-60 fps-sel a 2015-2017-es időszakból, vagyis egy remek proci. Annyi a "hibája" csak, hogy abszolút nem jövőálló. Pont elég volt mindenre a maga idejében, és nem több.
-
-
-
válasz KROK640 #109813 üzenetére
Raktam fel friss biost, sli modulos, de abban sincs above4g.
Nem értem enélkül miért adtak ki ilyen sok slotos lapot. Most tesztnek tesla megy bene amin van kimenet. Gtx580 szint az igen erős és talán illik is hozzá. Tápot meg kitesztelem hogy elbírja-e (delta 350w)[ Szerkesztve ]
-
-
válasz KROK640 #109641 üzenetére
Sántít a kijelentés, mert az eredeti Savage 3D egyáltalán nem volt lassú ha a maga idejében vizsgáljuk.
Volt ilyen kártyám, valami noname cucc, de Hercules Terminator BEAST BIOS-szal használtam.
Tudásra megelőzte korát. Sebességre enyhén lemaradva, mindezt féláron.
A később megjelent rókabőrei, azok persze semmit nem tudtak már villantani a mellettük elrohanó konkurenciával szemben. -
-
-
-
-
-
-
-
-
válasz KROK640 #109442 üzenetére
Nem a gyári biossal fogom használni. SLI patch is lesz benne, illetve majd meglátom mit kell még belerakni. Lehet majd a P6T Deluxe biosát veszem alapnak még nem tudom, amenyik megy vele és legtöbbet tud.
Ez alapján a videó alapján megy benne 48Gb is (6x8Gb). [link] Simán a legújabb 0908 biossal.
Hozzáteszem lehet procifüggő és a foglalatvédő i7 920 nem kezel majd semmi nagyobbat. Ki fogom próbálni, szereztem 8gb-os modult is (Hiksemi 1600 cas11) de van hyperx 1600 cas10, meg transcend, kingmax (eredeti DWC KFT importos 1900ft van ráírva )
Nem az összes csak belemarkoltam ddr3 kupacba: (a hikeres az új szerzemény)Folytatnom kell majd a válogatást, ez meg csak a DDR2 2Gb-osok:
[ Szerkesztve ]
-
-
válasz KROK640 #108946 üzenetére
Igen, rátóti tizenéves koromig de ott él rokonság egy része. Posta utca alján nőttem fel (veszprémi felöli oldalon).
Máté Szabi egyébként távoli rokonom bár nem nehéz tekintve rátóton mindenki rokon valamilyen szinten.
Aztán veszprém cholnoky, utána herenden kötöttem ki jódarabig és most újra veszprém haszkovó. A cholnokyn volt amúgy egy Sega nevezetű játékterem már ha lehet annak nevezni, Dreamcast, PS1, N64-ekkel lehetett játszani. Ott is függtem régen. -
sidi
tag
válasz KROK640 #108684 üzenetére
Nekem leginkább a GTA1 és az első Carmageddon, mivel DOS-on mentek és 2001-ig nem volt más csak 486 vagyis AMD 5x86 volt otthon. Bár később játszottam ezekből a 2-vel is, de inkább az első maradt a kedvencem mindegyikből. Máig emlékszem a városra én is, nekem csak ezek a felülnézetes GTA-k tetszettek és leginkább azt szerettem benne, hogy bármelyik autóval szabadon száguldozhatsz.
NFS II SE : szintén megkésve, 2002-ben volt csak lehetőségünk játszani vele, ez volt az első komolyabb már nem DOS-os autóversenyzős játék, aminek a hangulata magával ragadott, utána nem is volt több ami érdekelt volna.
[ Szerkesztve ]
"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981
-
Pikari
addikt
válasz KROK640 #108801 üzenetére
Úgy, hogy wrapperekkel emulálják a régebbi directxeket az újabb kártyákon.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
válasz KROK640 #108909 üzenetére
Érdekesség hogy valamiért Máté Szabi (Subb bass monster) szövegében a bort csak tisztán a sört csak mocsosul van. Mert amúgy én is Gyrátóti vagyok eredendően és ott is a fiatalság kólával itta. Btw a lan partikat a helyi művházban tartottuk meg volt amúgy IC klub nevű egyesületünk vagy minek lehetett nevezni és rendeztünk bulikat. Karaoké is volt midi számokkal winamp plugin is volt a szövegekhez. Ha kell valakinek sok sok midi akkor feltöttöttem ide [link]
2005 szilveszter a karaokés géppel
Ide tartozik egy vicces dolog, rátóton az alsó részen van egy étterem ami már milliószor gazdát cserélt és valamikor 2004 körül talán barbár hangár volt a neve, haverokkal bementünk ki is volt írva hogy barbár leo (fél liter vbk), kértem is, szegény csaj meg akit odaraktak nem tudta micsodát kérek azaz mi az a leó.[ Szerkesztve ]
-
válasz KROK640 #108891 üzenetére
Még első lanpartimon IPX/SPX protokolt kattintottunk be, nem is kellett semmit sem állítani. Persze nem minden játék támogatta de amelyik igen annál nem is volt gond. Nagyobb címekkel ment. Furcsa volt hogy minden magától működik.
10/100-as hubok voltak, nem is switchek. Igazából a nehéz CRT-k cipelése és a rohadt sok piálás (Leo) maradt meg, másra nem emlékszem .
Volt szilveszerrel egybekötött lanparty is. Valahol megvan egy videó 2002-ből asszem ahogy haverom okádik miközben megy a himnusz meg a tűzijáték. Persze valami 320x240 felbontásban. Fiatalság...[ Szerkesztve ]
-
-
sidi
tag
válasz KROK640 #108891 üzenetére
"közös" gép ismerős...
"nagyapám baltája"
Én 486-ost vettem szintén AMD Athlon Thunderbird után nem kis visszalépés volt,
de levelezésre, programozásra elég volt, itt erről egy korábbi írásom:
486-os Laptop története"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981
-
válasz KROK640 #108872 üzenetére
1280×1024@75hz
Tápja nincs, de 12v-ról megy. Sztereó hang bár kissé dobozhangja van. Képe jobb minőségű dsub kábellel és kártyával jó. Dvi is van de kár hogy a v4-em nem dvi-s.
Megvan, kèzzel kellett driver kiválasztani. Alapból 1024@75hz volt valamiért.[ Szerkesztve ]
-
-
-
-
válasz KROK640 #108825 üzenetére
Van benne varázs. Fraps egyszerűsége megfogott ma is használnám de asszem nem működik dx12 alatt.
GTA3 meg elég jól megvan írva azaz hurka kártyákon is jól megy. Nyilván azért az 1024-es felbontás sok a v4-nek. Prociból a P3 1.4s igen erős
Én már Athlonon játszottam vele széthúzott mx400-al (vagy már Geforce4 ti4200?) az meg elég volt rá. (bár nem emlékszem milyen beállításon, nagyon összefolytak az emlékek, igen gyorsan fejlődött minden)
Havernál biztosan ment voodoo3-ason arra emlékszem.[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz KROK640 #108801 üzenetére
9600 GT VS GTX 260 vs GTX960:
így azért mindjárt más
W7/8/10 alatt frissebb 3DMARK alatt még jobban nyílna az olló szerintem (van W10x64-es official driver is mindegyikhez), pláne egy modernebb CPU mellett.[ Szerkesztve ]
RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
nagyúr
válasz KROK640 #108801 üzenetére
Jaja, szerintem is érdekes.
Valszeg az lehet azoka, hogy a GTX 960 képességeinek a töredékét tudja a 99MAX hasznosítani.
2003/2005/2006 alatt már sanszosan nem így van.RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Torrent meghívó kunyeráló
- Renault, Dacia topik
- Asszociációs játék. :)
- Autós topik
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen monitort vegyek?
- Még mindig itt tartunk jelenleg...
- További aktív témák...
- Intel i5-9600KF 6-Core 3.70GHz LGA1151 (9M Cache, up to 4.60 GHz) Processzor
- AKCIÓ! Intel Core i9 13900KF 24mag 32szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- i7 9700 , MSI Z370, 32GB DDR4 félkonfig
- Értékelés alatt - AMD Ryzen 5 7600 (3.8-5.1 GHz, 6 mag, 12 szál, 65 W)
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 13700K 16mag 24szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest