Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55251) tom_tol válasza Ezekiell (#55247) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem kötözködni akartam.

#55246azbest
Biztosan vannak intézmények ahol nagyon komoly problémák vannak de országosan mindenhol?

(#55252) daneel_hu válasza tom_tol (#55251) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Biztosan vannak intézmények ahol nagyon komoly problémák vannak de országosan mindenhol?"

Hétfőről kedd virradóra voltam a Szent Imrében, és közel sem tapasztaltam olyan állapotokat amelyeket ezekben a cikkekben taglalnak.
Az orvosok és ápolók viselkedése is szöges ellentétben volt ezekkel az elméletekkel.
Ha jól tudom itt még kérdezte is valaki, hogy a folyóson hány beteget tároltak, - akik kvázi kiszolrultak a rendes elfekvőkből. (egy ilyen sem volt)

A mentős sráccal 30 percet beszélgettem, miközben vártunk a gyorstesztre és az odaút alatt, és sem a viselkedése, sem a mondatai nem támasztottak alá olyan dolgokat amelyeket itt néhány cikkben olvastam. Bár a srác előrevetítette, hogy szerinte hamarosan probléma lehet, amennyiben mindenkit megpróbál beszállítani az OMSZ, hiszen akkor tényleg másoktól veszik el a helyeket, vagy legalábbis a vizsgálati időt.

A topik alatt mintha lenne is egy felhívás, hogy rémhírterjesztés tilos.
Nem tudom ez mennyire van komolyan véve, illetve mennyire lehet azt megengedni, hogy bizonytalan forrásból származó véleményeket kész tényként állítunk be itt a topikban.
Ez semmiképpen nem hasznos abból a szempontból sem, hogy van egy rakás állampolgár aki még nem kapta el a betegséget, sajnos így bennük is hamis kép alakulhat ki a mostani eü-helyzetről, és megbetegedés esetében jóval nagyobb lehet majd a para-faktor. :(

Biztosan nem rózsás a helyzet, de összeomlásközeli állapotok biztos nincsenek.
Ráadásul borzasztó szemétség az orvosokkal, ápolókkal, mentősökkel szemben is, akik mindent megtesznek értünk.
Elnézést a kirohanásért, de ezt ki kellett írnom magamból...

Ez egy olyan betegség amelyre nincs gyógyszer, és kerülnek be olyan állapotban polgártársak, hogy nem tudnak rajtuk segíteni. (sajnos)

(#55253) szabi__memo válasza daneel_hu (#55252) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az összes épületben jártál?
Nem kell válaszolni, tudom a választ

[ Szerkesztve ]

(#55254) daneel_hu válasza szabi__memo (#55253) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem kell ahhoz bemennem minden épületbe, hogy érezzem mekkora a pörgés a covid-osztályon. Eleve az elfekvőből átjárás van a sürgősségire ahol 6 órát voltam.
Egyébként kit érdekel, hogy a kórház nem infektológiai részén mi van, a covid-elfekvő és a sürgősségi az infektológián vannak.

Abszolút nem érdekel más véleménye, a saját szememnek hiszek.
Én ezt láttam.
Más meg cikkecskéket olvasgat fotelból, otthon.
Gondolom sejted melyik a hitelesebb. :D

Természetesen a saját véleményem csak egy a sokból, így is kell kezelni.

(#55255) lacafaca válasza Jablocskov (#55248) üzenetére


lacafaca
őstag

helyes...mit kellene csinálniuk? zárják magukra az ajtókat és rettegjen mindenki a falak között? :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55256) Ezekiell válasza daneel_hu (#55254) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tehát:

- te láttál egy covid osztályt egy kórházban, ahol bár nagy a pörgés, rendben vannak
- orvosok, ápolók, kórházigazgatók nyilatkoznak más kórházakból, sokból ráadásul, szerte az országban, hogy rohadtul tele vannak, nincs hely, és etikai szabályokat kell hozni arról, hogy ki kapjon lélegeztetőgépet, és kit hagyjanak meghalni

Csak én nem látom, hogy a te tapasztalatod hogy cáfolja meg a többi jelentést? "Nálam aranyból van a wc a lakásban, tehát akkor minden lakásban az országban aranyból van a wc". Keress rá, hogy ez melyik érvelési hiba.....

Bizonytalan eredetű véleményekről beszélni, amikor névvel/arccal vállalják az orvosok ezeket, a legszebb propagandamédiát idézi....

A hitelesség kérdését meg inkább hagyjuk, te vs orvosok/ápolók, nem jönnél ki jól belőle ;)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55257) tom_tol válasza daneel_hu (#55252) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszönöm.

(#55258) philoxenia válasza daneel_hu (#55254) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyébként kit érdekel, hogy a kórház nem infektológiai részén mi van, a covid-elfekvő és a sürgősségi az infektológián vannak.

Azt esetleg akinek a hozzátartozója más osztályon romlik állapotában/hal meg, mert elvitték onnan a személyzetet a covidos részlegre, vagy más kórházba? Egy kórház egy részét láttad.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55259) szabi__memo válasza daneel_hu (#55254) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Dehogynem kell.
Amúgy megy már egyáltalán most ősszel is az osztály?

(#55260) daneel_hu válasza philoxenia (#55258) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ne terelgessünk már.
Ez a koronavírus topik, a covid19 ellátásával kapcsolatos volt a véleményem.
Egyértelmű, hogy covid19 felől van most a nagy nyomás, emiatt terhelődik a rendszer és nem vakbeles betegektől.

Így van, egy kórház egy részét láttam (pont azzal a betegséggel kapcsolatban amiről a topik is szól).
Épp ezért a véleményem csak egy.
Viszont talán némileg többet láttam mint aki a fotelból 444-es és 24.hu-s cikkecskékkel riogat a fórumon. :U

(#55261) zolisx4 válasza Ezekiell (#55256) üzenetére


zolisx4
őstag

Csak hogy kicsit tisztábban lássuk én Versegi vagyok 12 km re van az egyik kórház nem írom le,melyik az covid osztály is van,a szomszédom ott altató orvos,nem rég beszéltem vele ő sem tudja miről beszélnek sok híradásban,össze omlás meg nem tudom micsoda,csak ők erről nem tudnak,van hely,műtenek is, ez 1 kórház a többit nem tudom de itt nincs olyan gond mint írnak,nem kell élet halálról dönteni.
De ez 1 kórház a többiről nem tud mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#55262) daneel_hu válasza szabi__memo (#55259) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha választ akarsz kérlek fogalmazz pontosabban, nem tudom mit szerettél volna kérdezni.

(#55263) szabi__memo válasza daneel_hu (#55262) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Attól hogy az egy kórház és van covid kijelölt része még nem feltétlenül működik is. Ez volt a kérés. Már aktív megint?

(#55264) philoxenia válasza daneel_hu (#55260) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos az utóbbi hónapokban többször is jártam kórházban. Szerencsére nem magam miatt. Ennyit a fotelről.
Terelni pont te terelsz. Azt állítottam, hogy sok embert vittek el más osztályokra a járvány miatt. Ezt nem én mondom a kormány maga is ezt mondja.
Sok mentő jár mintákat venni és szállítani. Ez is tény. Ha erre te azt állítod, hogy ezek az emberek nem hiányoznak onnan, ahonnan elvitték őket...... :U
Ez nem volt válasz erre: [link] Ne játszunk már se óvodást, se 888-at meg Ripostot.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55265) daneel_hu válasza szabi__memo (#55263) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezen a héten hétfőről keddre aktív volt, igen. Engem ott vizsgáltak meg, miután bevitt a mentő.
Nem úgy tűnt mint amit sebtiben elindítottak, összelegóztak. :)
A doki azt mondta, hogy szívesen megvizsgál de tudnom kell, hogy ide főleg olyan covidos betegeket hoznak be akiket szinte azonnal intubálni kell. :(

Ettől függetlenül megvizsgáltak és az egyik laboros gyulladási paraméterem volt 10x-es értéken. (vérből vizsgálva)
Normál esetben benntartottak volna 1-2 nap megfigyelésre, infúzióval de mivel nem voltam veszélyben kirúgtak. Következetes volt a doki, mert volt még 2 másik srác aki szintén hazamenős lett.

A másik hülyeség (ezt az index fórumon olvastam), hogy csak PCR-teszt alapján lehetsz hivatalosan covidos. Ez sem igaz, a vizsgáló orvos adhat covid19 diagnózist bárkinek ha úgy érzi, megalapozottnak tűnik a tünetek alapján. Nyilván tünetmentesség esetén kell a tesztes megerősítés.
Sajnos nagyon sok a dezinformáció, legalábbis én így tapasztalom.

(#55266) philoxenia válasza daneel_hu (#55265) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Régi dolog ez már.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55267) daneel_hu válasza philoxenia (#55264) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez biztos így van és nagy a nyomás a rendszeren.
De az összeomlástól még messze vagyunk.
A fotelhuszárt nem kellett volna magadra venned...
A véleményed ugyanúgy egy, kb mint az enyém. Nem értünk egyet, pfffff... hát van ez így. Azért kibírjuk, nem? :U ;]

(#55268) daneel_hu válasza philoxenia (#55266) üzenetére


daneel_hu
addikt

Emlékeztem erre, de pl a szomszédaimból kiindulva az emberek nem ismerik ezt.
Sajnos a többség azt hiszi, csak PCR-teszt alapján zárhatnak be vagy adhatnak covidos diagnózist. (mivel a csapból is ez folyik) Pedig van olyan tünet amely szinte semmilyen másik betegségre nem jellemző. (pl ízlelés elvesztése)

(#55269) tom_tol válasza philoxenia (#55264) üzenetére


tom_tol
addikt

Megint a szokásos 10x zoom. Attól "hogy sok embert vittek el más osztályokra a járvány miatt" megbénult az adott részleg működése vagy egyértelműen, kétség nélkül meg fog bénulni ?

(#55270) Micsurin válasza tom_tol (#55269) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tök komolyan és nem bántásból de amikor itthon nem tudunk reális képet kapni a sok fél hír és álhír és lassan 95+%-ban állami tévéből akkor odakint milyen magyar csoda hírcsatornák működnek? :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#55271) lacafaca


lacafaca
őstag

főutcán lakok, konkrétan a környező falvak összes busza/szállítója/mentő/tűzoltó...itt mennek el, itt elöttünk az útelosztó..semmi növekedést nem tapasztaltam az elmúlt hetekben szirénázó verdák tekintetében, nap 1-2, egy egy front elött a szokásos 2-3x ennyi. ebből is lehet valamilyen szinten következtetni, pl erre felénk semmi különös változás, sőt öcsém anyósa elég magas beosztásban a kórházban ápolónők között, eddig csak legyint a hírekre, és ennyit reagál ha kérdezem: nk... :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55272) philoxenia válasza daneel_hu (#55267) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tagadtam amit írtál, csak más nézőpontból próbáltam láttatni. Racionálisan gondolkodva mindig mérlegelni kéne, hogy mennyi a haszon/kár arány. Nyilván a gazdaság komolyabb romlása is okozhat haláleseteket többféle úton, a más betegségben szenvedők hanyagolása is. Amit nagyon hiányolok a járványkezelésben az a kreativitás, a hiteles és megfelelő információ nyilvánosságra hozása és a saját haszonról (személyes) lemondás. Ehhez képest vettünk kb az egész kontinensnek elegendő lélegeztetőgép-mennyiséget, amihez személyzetet tudtommal nem képeztek, átlagoljuk a tavaszi számokat az ősziekkel és egy új ötlet sem indult a kormánytól. Focinyelven szólva ez olyan, mintha a magyar válogatott egész fennállása alatt játszott összes mérkőzését átlagolnánk és abból vonnánk le azt a következtetést, hogy most minden rendben és jók az eredmények....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55273) bigdady válasza daneel_hu (#55260) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ennyi :K

(#55274) philoxenia válasza tom_tol (#55269) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt most hogy? Miféle szokásos 10x zoom ? Miféle megbénult az adott részleg működése vagy egyértelműen, kétség nélkül meg fog bénulni ?
Elszokhattál a magyar nyelvtől, ha ezt olvastad ki abból amit írtam.
Ha pont téged visznek be majd egy olyan osztályra, ahol pont az az egy orvos nem lesz, ami miatt mondjuk megvakulsz, akkor nem kell majd magyarázni, hogy nem kell ahhoz bénulás, hogy romoljon az amúgy is gyenge színvonala az ellátásnak.
Hányszor voltál magyar körházban és mikor?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55275) philoxenia válasza bigdady (#55273) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyi? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55276) daneel_hu válasza philoxenia (#55272) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nézd... abban sincs hiteles tájékoztatás (de szerintem sehol a világon), hogy ez a betegség pontosan mit okoz. :)
A nevéből fakadóan légúti betegségnek van elkeresztelve, holott egyértelmű, hogy sokkal bonyolultabb a helyzet ennél. (sajnos) :(

(#55277) bigdady válasza philoxenia (#55275) üzenetére


bigdady
nagyúr

Előbb hiszek konkrét embernek tényekkel mint bármelyik social médiának. És saját tapasztalatból vagy közeliből következtetek ha tudok sosem ezekből vagy távoli ismerős ismerőse blabla
Fenntartasal kezelem mindent. Pont Ennyi

[ Szerkesztve ]

(#55278) szabi__memo válasza philoxenia (#55266) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha jól sejtem ez előnyös mert nem kerülnek be az fertőzött adatok közé. Hiszen teszt nem volt

(#55279) philoxenia válasza daneel_hu (#55276) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rosszul fogalmaztam, hitelesen azt értem, hogy szándékosan nem beszélnek mellé, nem ködösítenek és nem hazudnak. A világon sok helyen találgatnak, de akár a visegrádi országok többi tagjánál is sokkal őszintébb a kommunikáció, mint nálunk. Van ahol lemondásra is sor került. Nálunk max a vírus büntet....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55280) t72killer válasza Ezekiell (#55247) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez persze igaz, kérdés, hogy a "hibaarány", azaz hogy növekedett-e a félrekezeltek/nem kezeltek aránya: ez utal a "szokásosnál" komolyabb összeomlásra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55281) szabi__memo válasza daneel_hu (#55276) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Erre a bonyolultságra utalhat ez a friss hír is a wuhani brit srác haláláról

(#55282) philoxenia válasza bigdady (#55277) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

saját tapasztalatból vagy közeliből következtetek ha tudok sosem ezekből vagy távoli ismerős ismerőse blabla
Ezért lapos még sokaknak a Föld... ;)
Saját tapasztalatból általánosítani könnyű, csak könnyen járhatsz úgy mint Marie Antoinette. (nem a lefejezésére gondolok, hanem a híres mondására)
Sok orvos, komoly beosztásban szólalt meg a kérdéskörben, gondolom ők is a "távoli ismerős ismerőse" kategóriába esnek nálad.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55283) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Király, hogy a "nincs is vírusból" az "ez csak influenza"-n keresztül a "nem lesz második hullám"-on át eljutottunk a "nincs is összeomlás szélére terhelve az egészségügy"-ig. Mindig tagadni kell valamit, úgy kerek az élet - az meg, hogy a valóság más, az nem számít, mert TE a saját szemeddel nem láttad, másnak (orvosnak, ápolónak) meg nem hiszel mert csak :) fun times

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55284) szabi__memo válasza Ezekiell (#55283) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A legkomolyabb hogy mennyi ilyen hülye van

(#55285) daneel_hu válasza szabi__memo (#55281) üzenetére


daneel_hu
addikt

Emlékszem rá, olvastam a naplóbejegyzéseit.
RIP. :(

(#55286) Drizzt válasza bigdady (#55277) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És egy fórum amúgy mitől nem social media? Ha facebookon látnád az írását, mivel lenne kevésbé, vagy többé meggyőző mint itt? Szerintem a fórum a social media egyik legősibb formája.
(Ha ismered személyesen a posztolót, az más)

I am having fun staying poor.

(#55287) bigdady válasza philoxenia (#55282) üzenetére


bigdady
nagyúr

Előbb ismerős orvosak hiszek ;)

(#55289) bigdady válasza Drizzt (#55286) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tőle tudtam kérdezgetni és sok konkrétumot irt. Nekem elég volt hogy elhiggyem. Ettől meg a másik oldalt nem mondtam hogy nem hiszem azt írtam fenntartásokkal kezelem az összes infót (is)

[ Szerkesztve ]

(#55290) tom_tol válasza Micsurin (#55270) üzenetére


tom_tol
addikt

Innen tájékozódom, (inkább csak tájékozódnék, bár orvosom megtiltotta hogy olvassam ezt a hírportált) de maradtak rokonok/ismerősök M.o.-n

(#55291) t72killer válasza szabi__memo (#55281) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

#latecovid :U. Mélyen a szőnyeg alá söpörve. Az azért durva, hogy a macsekot is elvitte.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55292) #16729600


#16729600
törölt tag

Néha ellentmondanak a tények az olvasottakkal. Nálunk letesztelték a komplett rehab intézetet. Betegek, dokik, ápolók stb kb 150Fő. Egyetlenegy pos. teszt se volt. Pedig a személyzet nemzetközi. Nagy részük rendszeresen hazajár a rokonokhoz. ( osztrák,német, magyar, szlovén, cseh, szlovák ) A környéken szarok az adatok és mégis ez lett az eredmény. A forrás a párom ( remélem nem kamuzik ,mert megy ki a blökiházba aludni ) :D

(#55293) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Late COVID-19 Complication: Male Sexual Dysfunction

Mondom, hogy a géccék ezzel akarják lekemtrélezni a világot, hogy csökkenjen a népesség :P

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55294) Micsurin válasza t72killer (#55293) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ááh ha Géccé lenne a kóvid akkor gátolná az arcszőrzet növekedését is! ;] :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#55295) t72killer válasza Micsurin (#55294) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet máshol gátolja a szőrnövekedést :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55296) lacafaca válasza t72killer (#55295) üzenetére


lacafaca
őstag

gécc egy kókler...nézzérá a vindózára nem ölég ennyi? :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55297) Ezekiell válasza #20749568 (#55288) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jah, ilyesmi lehet. Sose értettem meg ezt, kinőttem gyerekként a "ha becsukom a szemem és nem látom, akkor nem létezik" mentalitást, de nem hibáztatom, aki nem, mert tényleg marha ijesztő, ami most történik mindenhol (és számunkra különösen ijesztő, ami ebben az országban történik). Ugyanígy azt se hibáztatom, aki tényleg rettegő lesz, és túlparázza a helyzetet/bezárkózik/stb. Csak egyiket se tartom megoldásnak.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55298) Rive válasza t72killer (#55291) üzenetére


Rive
veterán

#latecovid

Ez is: link ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#55300) Ezekiell válasza #20749568 (#55299) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze, nyilván, átvitt értelemben értettem a "megoldás" szót. Egyiket se tartom jó hozzáállásnak - így pontos :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.