Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55651) philoxenia válasza #20749568 (#55590) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A szabadságfokra gondoltam. Pedofil képek nézegetésével, aka pl. meztelen csecsemők, amik csak egy pedofilnak pedofil képek... Kinek ártasz vele? Milyen jogon korlátozol valakit abban, hogy kiélje azt a vágyát, hogy szabadnak érezze magát? Itt csak a mérték a kérdés mindig. Neked az oltás beakadt most, de az gondolom nem zavar, ha pl. vonják tőled a TB-t, aztán az összes ingyenes TB-s előtted kerül vizsgálatra például... egészségügynél maradva. Valódi szabadság akkor lenne, ha mindenki megtehetné amit meg tud tenni. Azonban az alkalmazkodás egy csoport szabályaihoz már az ősközösségekben is jelen volt. V.ö. :
"azt, hogy Ön micsoda, már megbeszéltük, most már csak az áron vitatkozunk"

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55652) lafaty80 válasza Drizzt (#55638) üzenetére


lafaty80
őstag

+ Kékes525
Igen, watch 2 és 3 is tudja, hardveresen benne van. Sajnos EU még ül az engedélyezésen. De mindkét verziónál most már az új firmware-rel lehet telepíteni/aktíválni egyszerűen mindkét appot (vérnyomás, ekg). Használom is őket, főleg vérnyomást. havonta 1x kell kalibrálni egy rendes vérnyomásmérő segítségével. Elég pontos.

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#55653) philoxenia válasza tom_tol (#55608) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magyar törvényt idézel, gondolván, hogy azt itt betartják... Kidobták az Alkotmányt az ablakon mint a sz*t, lett helyette "Alaptörvény". Visszamenőleges hatályú törvényeket hoztak stb. Lesz törvény, hogy kötelező, lesznek kivételek is nyugodj meg. Olyan kivételek, hogy értelme nem lesz a kötelezésnek...
Emberi jogok? :Y az mi? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55654) philoxenia válasza #16729600 (#55650) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt konkrétan arról van szó, hogy akarok-e olyan ágyban feküdni, amiben előtte a kutya. Munkahelyen pl. bejöhettek a kutyák, de azok a padlón fekhettek csak. Ez ugyanaz a helyzet, mint ha valaki például éjjeliedényből is hajlandó enni, ha jól kifertőtlenítették, nekem nem menne....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55655) philoxenia válasza lafaty80 (#55652) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

havonta 1x kell kalibrálni egy rendes vérnyomásmérő segítségével
Nem kötekedésképpen, de azért a vérnyomásértékek annyi dologtól függnek, hogy szabályosan mérni már egyszerűbb mérővel....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55656) #16729600 válasza philoxenia (#55654) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ok, akkor privátban , ha kéred megírom melyik szobába ne menj, bár a blöki nem alszik ágyban: van saját boxa. :) Amúgy a lényeg elfelejtődik: a szálloda tulajdonosa engedte meg, lehet neki kellene címezni a kifogásokat. Ez a bilis hasonlat meg olyan, mint fentebb a pedofilos: no comment inkább.

[ Szerkesztve ]

(#55657) Kékes525 válasza philoxenia (#55655) üzenetére


Kékes525
félisten

Persze egyszerűbb, de nehezebb magaddal cipelni, így bárhol mérhetsz, ha úgy érzed szükséges. ;) Tájékoztató mérésnek kitűnő.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55658) Csatravi válasza lafaty80 (#55652) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem véletlen nem engedélyezik csak úgy az ilyet. Az egészségügyi adatok a legszemélyesebb, legféltettebb adatok. Ha azt a telefonodról lelopkodják, majd illetéktelenek kezébe jut annak elég hátrányos következményei lehetnek a telefon tulajdonosa részére.

(#55660) Kékes525 válasza #20749568 (#55659) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, kérdés a határok. Azok közül az egyik legfontosabb az, hogy az egyén szabadságjoga másnak ne ártson.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55661) philoxenia válasza #20749568 (#55659) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A határokat miért pont ott húzzuk meg, ahol az oltáselleneseknek kényelmes?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55663) philoxenia válasza #16729600 (#55656) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt nem a Te kutyádról van szó, hanem általában a kutyákról általam használt lakásban. Ellenzem. Ezzel szerintem nem korlátozok mást a jogaiban, egészségét meg nyilván kevésbé veszélyeztetem, mint egy be nem oltott szuperterjesztő. A lényeg pont a tulaj. Bemehetek kutyás szállodába, de tudjak róla...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55664) Kékes525 válasza philoxenia (#55661) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem egyszerű a határ meghúzása. Addig terjed az egyén szabadságjoga, míg másnak ezzel nem árt*. Az oltásellenességgel pedig árt.

*Ha ezt nem fogadjuk el, akkor egy csomó mást is engednünk kellene, ami elég furcsa lenne, enyhén szólva.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55666) Ispy


Ispy
veterán

Mondjuk én kötelező oltásnak csak ott látom értelmét, ami örök védetséget ad, az ilyen 3-5 hónapos szerintem csak akkor jó, ha valakinek egyéb nyügje is van. Én például ezért nem adattam be soha influenza ellenit, mondjuk soha nem is szoktam lehasalni töle. Ha meg a nem covidos populáció 30-40%-a beadatja magának és tényleg használ is, már akkor is adtunk egy nagy pofont a terjedésnek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55667) philoxenia válasza #20749568 (#55662) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az oltásellenesek tudtommal a kötelező oltást ellenzik... Olyanról még nem hallottam, hogy azt ellenezné valaki, hogy mondjuk én oltathassam-e magam.... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55668) lafaty80 válasza philoxenia (#55655) üzenetére


lafaty80
őstag

Nekem nem. Nyűg cipelni és felvenni, hogy naponta többször csekkoljam az értékeket. Itt csak 2 kattintás és magától csinálja. :D (de igen, 2 mérés sem ugyanaz)

Csatravi: csak írtam az aktuláis állapotot. Nem hiszem hogy a gdpr miatt van, mint inkább,hogy miket kell tudnia/adnia egy hitelesített eszköznek és appnak.

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#55669) szabi__memo válasza #20749568 (#55662) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez szerintem csak és kizárólag azon múlik hogy milyen hatása van annak ha nem kötelező. Ha hátrányos az állam számára akkor kötelező lesz. Lásd kanyaró, New York

(#55671) philoxenia válasza #20749568 (#55665) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A jogászok a törvénnyel egyeztetnek. Itt jogalkotásról van szó...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55674) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Árak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55675) philoxenia válasza #20749568 (#55673) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem nincsenek. Nálunk nincs eleve alkotmány....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55676) szabi__memo válasza #20749568 (#55672) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak az az alapja

(#55677) #16729600 válasza philoxenia (#55663) üzenetére


#16729600
törölt tag

Értem, de erre lenne egy mondásom: bárki aki kényes a higéniára szállodába eleve ne menjen. Bármilyen retkes, koszos, hetek óta nem fürdő embertársad fekhetett előtted a szállodai ágyadban. Most két lehetőség van: vagy megkéred a tulajdonost, hogy lesz olyan szíves elégetni a szoba berendezési tárgyait érkezésed előtt, vagy nem kell szállodát igénybe venni.

(#55678) Kékes525 válasza #20749568 (#55665) üzenetére


Kékes525
félisten

Tehát neked jogod van mások egészségét korlátoznod? Miért pont az oltás ellenességben fogalmazod meg a határ? Mi ebben a logika?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55680) daneel_hu válasza #16729600 (#55677) üzenetére


daneel_hu
addikt

Itthon még elég jó a helyzet, főleg 4 vagy 5 csillag esetében. :D
De amit Egyiptomban láttam 5 csillagos címen... :Y

(#55681) philoxenia válasza #16729600 (#55677) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem ugyanaz. Kutyától, vagy pláne macskától kaphatok olyan betegséget, amit embertől nem. (nyilván utána igénybe vett szobára gondolok) Amúgy nem igazán szeretek szállodába menni. De mondom, nincs baj a kutyás szállodával, csak tudjak róla. Akkor úgy nézem a szobát átvételkor. Itt az a gond, hogy "Nem szabad kisállatot behozni!" aztán meg mégis. Gyakorlatilag átverés.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55682) #16729600 válasza daneel_hu (#55680) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mi is fostunk pár napot Thaiföldön, szinte kikerülhetetlen ott. Mindenesetre én ( és másoknak is azt ajánlanám, hogy inkább a blökimet válassza előző lakónak, semmint bárki mást, ráadásul virnyákot se terjeszt ugyebár ) :D

(#55684) S e t h válasza philoxenia (#55667) üzenetére


S e t h
nagyúr

Óvatosan kell véleményt formálni, mert aki csak egy kicsit is másképpen látja, tapasztalja, gondolja, az már akár laposföld hívő is lehet, de voltak itt már terroristák is a témában a maszkviselést ignorálók.
Most még csak ott tartunk, hogy aki pl. nem oltja be magát influenza ellen, az alkotmánysértő módon jár el.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#55685) philoxenia válasza #20749568 (#55679) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Felesleges átolvasnom, hiszen köszönő viszonyban sincs a valósággal. Amúgy érdekes lesz, hogy ha Mo-on kötelező lesz az oltás, akkor a beutazóknak is nyilván, másképp nincs értelme, mi lesz azzal aki hazajönne, akár csak látogatóba is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55686) Rage47 válasza philoxenia (#55685) üzenetére


Rage47
veterán

Kötelező lesz??

(#55688) #16729600 válasza philoxenia (#55681) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nincs ezzel bajom ,megértem, ha bárkinek ilyenfajta fenntartásai vannak a kutyákkal kapcsolatban. Én jóelőre leleveleztem a direct bookeren a tulajjal a blökit. Teljesen rugalmas volt, még kaptunk ezer € kedvezményt és ingyen reggelit is csak menjünk. Harmadik héten ott szálltak meg a Porsches-Ferraris arcok, de blökikkel érkeztek ők is. Más vendég meg nem volt. Eddig csak viccből írtam, hogy megosztom a nyaralásos videót, ha elkészültem vele, de most elhatároztam, hogy felteszek linket ide róla, csak hogy mindenki lássa milyen kihalt néptelenség volt a szigeten és ezáltal milyen biztonságos. ( addig ne tiltsatok ki, már vágom gőzerővel az anyagot ) :D

(#55689) philoxenia válasza #20749568 (#55683) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Teljesen életszerűtlen példa. :N Eleve nem tud az ember előírásra aludni. Zenét meg úgy hallgathatsz, amit a törvény megenged. Sőt flex, fűnyíró, kompresszor is játszik. 36 éve éjszakázom, tudom miről beszélek. Akkor aludhatok, mikor senki másnak nem kell rám tekintettel lennie. Mikor meg én flexelnék, akkor tilos... ;] Miről beszélünk? Nincs szabadság, nincsenek jogok, diktatúra van. Legalábbis én így élem meg... ;) Jogomban áll így megélni? Szabad így megélnem? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55690) DS39


DS39
nagyúr

Lassan egy éve covid-os a világunk. Most, hogy úgy tűnik lesz oltás ellene, milyen orvosi oka van annak, hogy valaki azt mondja inkább nem adatja be?

(#55691) philoxenia válasza Rage47 (#55686) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt még OV se tudja, de majd lesz Nemzeti Konzultáció róla és annak az lesz az eredménye, aminek lennie kell.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55693) philoxenia válasza DS39 (#55690) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Orvosi oka lehet, nyilván van olyan betegség, amiben veszélyes lehet. Itt azonban kuruckodás folyik...Tudod:
"Életünket és vérünket! - De zabot nem adunk" ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55694) lacafaca válasza DS39 (#55690) üzenetére


lacafaca
őstag

lassan egy éve covidos a világunk...most, hogy látszik, több, sebtében összetákolt trutyival akarják megoldani a jelenleg megoldhatatlant, milyen ésszerű oka van, hogy valaki beálljon ezért a sorba? (csak hogy legyen egy kérdés az ellenoldalról is ;) )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55695) lacafaca


lacafaca
őstag

tényleg...hunvan a maszkosgarfield? :U vagy csak bújkál a háttérben? :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55696) pit stop válasza #16729600 (#55688) üzenetére


pit stop
addikt

Szerintem akkor lehet gond, ha valaki extrán allergiás kutyaszőrre, vagy kutyával kapcsolatos dologra - olyan szinten, hogy egészségkárosodása lesz (mint pl. lisztérzékenyek se hobbiból mennek lisztmentes helyre). Félre ne érts én a tulajt vonnám felelősségre.
De itt lehet hozzá kapcsolni oltást, ott is mások egészségét veszélyezteted...

Nehéz ügy, jó lenne látni melyiknek milyen mellékhatása van, de ha kötelező lesz attól félek majd nem látod csak állj sorba így megértem. De ha választhatok mit adjanak be akkor nem gond.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#55697) #16729600 válasza pit stop (#55696) üzenetére


#16729600
törölt tag

Itt a közellenség. :) Amint látod pontosan nulla ember volt rajtunk kívül az öbölben.Ha valaki virnyákkal akart volna öngyilkosságot elkövetni nem ajánlott a hely. Járókelők zéró, az egy hónap alatt 2X történt meg, hogy ezen a 1.5 km-es partszakaszon volt még 2 ember rajtunk kívül. 'Merészségünket viszont jutalmazta a sors. Kánikula volt egy hónapig,( egy napot esett az eső ) 30 fokos vízhőmérséklettel az öbölben egészen októberig.

(#55698) Stanlee válasza zsolt_64 (#55643) üzenetére


Stanlee
őstag

Nemeteknel meg ilyen sincs. Mindig szepen elslattyogsz az orvoshoz, az felirja, kinyomtatjak, alairja, gyoygszertarba bemesz, megmondjak, hogy nincs, majd hozzak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#55699) lacos001 válasza Stanlee (#55698) üzenetére


lacos001
senior tag

Vagy....Odaszólsz telón, hogy vmi elfogyott-kellene, szül. dátum bemond, ca. 2 óra ennyit szoktak általában mondani...múlva lehet is érte menni.
Csókolom jöttem a receptért...Név megmond, recept átadódik és már mehetsz is a max 5 percre lévő gyógyszertárba, azt lehet nyelni a cuccot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55700) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Oké, de félretéve a fekáliát, kutyát és egyebeket. Hányan vagytok, voltatok koronavírussal fertőzőttek a topikban? Tünetek, lemenetel, kezelés, karantén?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.