Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54101) Ezekiell válasza pjen (#54098) üzenetére


Ezekiell
veterán

Na, azzal volt is probléma...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54102) Ricardo válasza Kékes525 (#54092) üzenetére


Ricardo
félisten

"A félreértések elkerülése érdekében az átlagembernek ez jobb mint a 4 komponensű!!! A 4 komponensűben egy plusz B törzs is van, ami 1-3%-ban okoz fertőzéseket. Másrészt a 4 komponensűnek kisebb a védettség adó képessége és a mellékhatása, mert gyengébb immunválaszt vált ki! Ezért is adják ezt gyerekeknek. Ráadásul csak ez volt gyerekekre letesztelve."

Köszönöm az infót. Ezt nem tudtam. :R

Annyi infom volt róla, hogy előző években is a három komponensűt adták a felnőtteknek. Akkor ez volt az oka.

(#54103) Csatravi válasza pjen (#54098) üzenetére


Csatravi
senior tag

De hát ő diplomata :Y

[ Szerkesztve ]

(#54104) Snoop-y válasza t72killer (#54042) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat igen ez kanton es iskola fuggo is. Ez mondjuk magan iskola.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#54105) daneel_hu válasza Ajándékok (#54100) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem jó az ha a nem súlyos esetek hazamehetnek.
Ellenkező esetben le fog térdelni az eü.

(#54106) Ajándékok válasza daneel_hu (#54105) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ha kapnak gyógyszert, szerintem is jó. Kapnak?

Ha kapnának, csökkenne a kórházak terhelése. Nagyon.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#54107) t72killer válasza Parci (#54045) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Egyébként a 7éves szuperül visel 1-2hónapot suli nélkül, ami ugye normális intézkedések mellett elég is lenne - de ha közben focimeccseket nyomnak, meg mindenféle antimaszker népek tüncikéznek-bulikáznak, akkor ebből jóval hosszabb lehet/többször.

Szval nagyon szeretnénk a NORMÁLIS élethez visszatérni, aminek előfeltétele a vírus kiirtása (+bónuszképp értékelném, ha az egyéb, idegesítő kórokozókat is megritkítanák egy kis össztársadalmi "nyugis időszakkal").

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54108) daneel_hu válasza Ajándékok (#54106) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az a közel 5000 ember aki most covid-kezelést kap a kórházakban az súlyosabb eset. (szerintem)
Legalábbis látva, hogy kiket küldtek haza és kiket nem a Szent Imréből...

Én - nem kaptam gyógyszert. Lehet más kapott, nem tudom.

(#54109) andor80 válasza Z.É.T. (#54096) üzenetére


andor80
senior tag

MAjd lesz helyett házi buli illegal buli

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#54110) tisn válasza t72killer (#54107) üzenetére


tisn
addikt

es a 7 eves hogy birja foci nelku? :)
nekem a 13 evessnek nem a suli hianyzott, hanem az edzesek, meccsek a tavaszi lezarasnal

(#54111) t72killer válasza tisn (#54110) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erdőjáró típus ;). Hálistennek nem költöztünk 20km-rel nyugatabbra, itt (baden Württemberg) sose volt gond kimenni a szabadba.

Más: egyesek szerint a "korai intézkedések" azt jelentik, hogy az illetékeseket hajnali 4kor kiugrasztjuk az ágyból bohóckodni... (disclaimer: nem tudom az egyes törzstagok hány km-re laknak a talihelytől) :W

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54112) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Megérkezett az eredmény. Feleségemnek és nekem is negatív. Persze a lap alján ott van, hogy nem zárja ki, hogy fertőző, vagy fertőződött vagyok.
Szagokat továbbra sem érzek, feleségemnek mellkasfájdalmai vannak, de itthonról tud dolgozni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54113) radi8tor válasza Real_Necro (#54112) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Orrkenetet vettek tőled?

⭐ Stella

(#54114) Real_Necro válasza radi8tor (#54113) üzenetére


Real_Necro
veterán

Orrból és szájüregből.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54115) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Tőlem csak orrkenetet vettek.
Eredmény még mindig nincs. :D

(#54116) radi8tor válasza Real_Necro (#54114) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meglepett az eredmény. Két mintából azért már hihetőbb a negatív. De akkor mit kaptál el...?

⭐ Stella

(#54117) Soulfly842 válasza Ezekiell (#54068) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ezzel én se látok problémát.

Eleve, egy idegen ország, idegen kórház, vagylagos biztosítható biztonsági feltételek egy külögyminiszternek, stb.

(#54118) lacafaca válasza radi8tor (#54116) üzenetére


lacafaca
őstag

na ezaz ;] :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54119) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, hány ember halt meg összesen (mindenféle okból) az országban, tavaly az átlagos napi halálozási szám 355fő volt. Ehhez képest a 90 elég meredek, pláne, hogy elég meredek növekvő trenden vagyunk.

Nem akarok extrapolációkba bocsátkozni, de ha még ezen a szinten meg is állna (mitől :F?) 1-2hetes tetőzési/fordulós időszak alatt az is bőven több emberveszteség, amit az elmúlt 10év összes €urópai terrorcselekménye elvitt - amiktől rettegve a JuliskaMarcsikanéni a "megfelelő" helyre tette az ikszet.

Még szeptemberben vészmadaraztak a fórum korlátozásellenes bölcsei, hogy mindíg csak mondom, hogy majd lesz baj, meg várjuk ki a végét - tessék itt van. A trend alapján ráadásul ez még nagyon nem a teteje.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54120) Alex91 válasza t72killer (#54119) üzenetére


Alex91
félisten

Most kicsit cinikus leszek, de most meghal mindenki, es utana mar az evben senki... Atlagban meg kijon a tavalyi atlag.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54121) t72killer válasza Alex91 (#54120) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ezt így kell majd hosszútávon nézni, ami viszont belerondít az a "longcovid" és az utólagos szövődmények. Ezek úgy tűnik tesznek róla, hogy ne legyen majd hiány a halálozásokból a következő 5-10évben.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54122) Asbee válasza Kékes525 (#54092) üzenetére


Asbee
veterán

Én inkább hiszek a nemzetközi szakirodalomnak és gyakorlatnak, ahol egyértelműen a vaxit ajánlják és tartják jobbnak minden korosztály számára. Nem hiába oltanak ezzel.... Ez így nettó félrevezetés, mert ezt kaphattad..... Fluart sem kuka amit nem szabad beadatni, de ez nem igaz hogy az átlagembernek jobb.

[ Szerkesztve ]

(#54123) Asbee válasza Ricardo (#54102) üzenetére


Asbee
veterán

Nem, nem ez volt az oka. Olcsóbb és magyar termék ezért adják a 3 komponensűt. A 4 fizetősen elérhető volt, amivel sokan éltek, most megvenni sem lehet. Nyugatra pedig szinte csak a 4 komponensű van....

(#54124) Ispy válasza Z.É.T. (#54089) üzenetére


Ispy
veterán

Nézd, ha ezeket a nagyon fontos szabályokat 1 hónapja csinálják meg teljesen ok, itt ez már a halottnak a csók kategória.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54125) Ispy válasza radi8tor (#54116) üzenetére


Ispy
veterán

Reméljük ez nem a covid sars 3.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54126) Submarine


Submarine
senior tag

Valaki magyarázza már el, miért az éjszaka második felére rendelnek el kijárási tilalmat, amikor a legtöbb ember amúgy is alszik? A fiatalok úgy is megoldják a bulizást. Nem pl. a gumikesztyűt kellene kötelezővé tenni a bevásárló központokban a maszk mellett?
:F

[ Szerkesztve ]

(#54127) andor80 válasza Submarine (#54126) üzenetére


andor80
senior tag

populizmus

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#54128) Real_Necro válasza radi8tor (#54116) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó kérdés... holnap mennem kell be munkahelyemre, határidős dolgok vannak... persze egész nap maszkban, valamint amúgy is többnyire egyedül vagyok irodában, termelésbe meg nem megyek ki...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54129) radi8tor válasza Submarine (#54126) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gumikesztyű kötelezővé tétele elég nagy pofon lenne a környezetvédelemnek.
Fiatalok lehet megoldják a bulizást, de ha haza indulnak akkor simán bele futhatnak egy razziába, ami után már nem fogják kockáztatni a bulizást. Sajnos magyar ember saját kárán tanulós fajta.

⭐ Stella

(#54130) Nazo válasza Submarine (#54126) üzenetére


Nazo
tag

Ez ilyen Magyar népmesés megoldás. Korlátozunk is meg nem is.
Aki korlátozást akart nem mondhatja hogy nincs, aki meg nem akart, valójában nem nagyon van korlátozva.

(#54131) lacafaca válasza Parci (#54078) üzenetére


lacafaca
őstag

én meg azt, hogy egyre többen fogják választani a tudatos életvitelt ezekután :B

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54132) Ringman válasza radi8tor (#54129) üzenetére


Ringman
nagyúr

ki kell tartani ötig.

(#54133) Soulfly842 válasza Nazo (#54130) üzenetére


Soulfly842
addikt

Valószínűleg a szórakozóhelyek tulajdonosai nem így élik ezt most meg ;]

(#54134) atok666 válasza Real_Necro (#54114) üzenetére


atok666
őstag

Annak elvileg pontosnak kene lennie.

Mi is voltunk a hetvegi akcion, mikor leteszteltek az egesz orszagot. Egesz csalad negativ (Ag gyorsteszt). A felesegem viszont, az elozo napon - penteken - volt PCR teszten, mivel elozoleg kontaktusba kerult fertozott szemellyel.. A PCR teszt eredmenye pozitiv lett :D Ugyhogy most itt vagyok a negativ igazolasommal (mindenki kapott, aki volt a hetvegi orszagos teszten), amivel elvileg ram mar nem ervenyes a kijarasi tilalom, megis karantenba kell lennem :) Holnap megyek en is PCR-re, kivancsi vagyok, mi lesz az eredmeny.

@54126 - nalunk (Szlovakia), meg pont ejjel egytol reggeli otig van kivetel a kijarasi tilalom alol :) inverz minta

Atok

[ Szerkesztve ]

(#54135) Ispy válasza atok666 (#54134) üzenetére


Ispy
veterán

Gondolom azért, mert a járvány szempontjából hasznosabb nappal korlátozni, mint éjszaka, amikor az emberek 99%-a egyébként sem mozog. Mi ilyen magyaroschan csináljuk, mert mi jobban tudjuk. Ez van, a tudás átka.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54136) Ajándékok válasza daneel_hu (#54108) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Vagy a fórumon, vagy az egyik itt linkelt oldalon olvastam, hogy az időben elkezdett gyógyszerezés (ha jól emlékszem) 80%-al csökkenti a súlyosbodás esélyét.
Ha időben elkezdték volna a korai gyógyszerezést, most nem 5000 hanem 1000 ember lenne kórházban.
Ha nem zárunk, de mától adnánk gyógyszert, azonnal csökkenne a kórházi kezelésre szorulók aránya, 1-2 hét múlva még a számuk is csökkenne az exponenciális görbe ellenére is.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#54137) Parci válasza daneel_hu (#54097) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez az, itt most arról van szó, hogy ha képben vagy és szeretnéd a kezelést hamar, nem vesznek fel, mert... na, miért? mert erre biztos nincs hely, hogy nem atom szarul levő embereket kezeljenek. ami pedig pont a lényeg lenne.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54138) Csatravi


Csatravi
senior tag

Ezt nem a sarki büfés mondta.
[link]
érdemes rászánni azt a 15 percet.

(#54139) Ricardo válasza Ispy (#54135) üzenetére


Ricardo
félisten

" Mi ilyen magyaroschan csináljuk, mert mi jobban tudjuk. Ez van, a tudás átka"

Ahogy fél európa.

(#54140) Drizzt válasza atok666 (#54134) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az orszagos teszt antigen teszttel volt, abban meg van azert nem elhanyagolhato esely a fals negativra(pozitivra is, de arra sokkal kisebb).

I am having fun staying poor.

(#54141) t72killer válasza Ispy (#54125) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A PCR nem ad pozitívat egyébként a SARS1-re? (isten ments, h vkinek ilyenje legyen...) - igaz, az új mutációk ettől függetlenül még elbújhatnak.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54142) Parci válasza lacafaca (#54131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most futottam az erdőben 76 percet, a felét felfelé :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54143) Kékes525 válasza Asbee (#54122) üzenetére


Kékes525
félisten

"Én inkább hiszek a nemzetközi szakirodalomnak és gyakorlatnak, ahol egyértelműen a vaxit ajánlják és tartják jobbnak minden korosztály számára."

Az a plusz B törzs, ami a 4 komponensűben van, az gyenge járványt okoz, és az influenzás esetek 1-3%-át okozza. Ráadásul, mivel nem tartalmaz komplett vírust, így a vakcináció is gyengébb. Ha nem tudsz angolul és vagy nem érted a szakmai nyelvet, akkor ezt hallgasd meg: [link] Igaz, messze nem kapsz releváns infót innen, mert ezt nem szakembereknek szánták, de ez is azért jó.

Tessék, az én bizonyítékaim. Ezek szakcikkek: [comparison of influenza vaccines]

Várom a te szakcikkeidet. Ha pedig nem tudsz ilyet, akkor kérj bocsánatot a többiektől, nem tőlem, azért mert fake news-t írtál.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54144) Csatravi válasza radi8tor (#54129) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Sajnos magyar ember saját kárán tanulós fajta."

A magyar ember a saját kárán sem tanul!

(#54145) Submarine válasza radi8tor (#54129) üzenetére


Submarine
senior tag

Ne röhögtess már, milyen környezetvédelem?
Amikor egy ország, egy másik ország szénkvótáját használja?
Meg amikor kitelepítik a gyárakat Kínába, ami nincs benne az egyezményben?
És ez csak a csúcsa.
Razziába meg nem "futnak bele", maximum járőrbe. De én is tudtam 5-ig piálni.
Amúgy költői kérdés volt, de kösz Mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#54146) atok666 válasza Drizzt (#54140) üzenetére


atok666
őstag

Igen, ez igy is lett komunikalva. Csak erdekessegkeppen irtam Necronak, azert tettem offba.

Voltak ugyesek, akik a pozitiv eredmeny utan csinaltattak masik allomason is tesztet, de alalaban az is pozitiv lett.

Azt irtak amugy, hogy ugy szamolnak a "hozzaertok", hogy a gyorsteszt a fertozott emberek harmadat azonositotta kb, tehat realisan nem 1, hanem inkabb 3 szazalek a fertozottek aranya. Gondolom a "kevesbe fertozotteket" nem detekalja biztosan az AG teszt.

Atok

(#54148) daneel_hu válasza Parci (#54137) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezt honnan veszed?

Tetőtől-talpig átvizsgálnak, megnéznek mindent ami a betegséggel kapcsolatos.
Még akkor is ha a saját lábadon mentél be.
Mondjam mik voltak?

- Azonnali mellkasröntgen, tüdő részletes vizsgálata
- Vénás vérvétel laborhoz, a labort nagyon megnézik!
- Csuklóartériás vérvétel (tüdőfunkcióhoz?)
- PCR-teszt
- EKG
- Vérgáz analízis
- Véroxigénszint mérés
- Glukóz vizsgálat

A fentieket figyelembe véve dönti el az orvos (konzultációval!), hogy ki mehet haza és ki nem.
Nekem nem tűnt bénának az eljárásrend, nagyon nem.

A gyulladásos paraméterem volt enyhén magas (CRP 53,3 mg/l) és enyhe véroxigén csökkenésem volt, de jó szaturáció mellett.
Még az esetemben is gondolkodtak, hogy 1-2 napot bent kéne tartani, de a doki azt mondta, hogy - szerinte - nem lesz baj és csak folytassam otthon a lábadozást.
Aki szarabbul volt nálam, azt felvették.

[ Szerkesztve ]

(#54149) Ispy válasza Ricardo (#54139) üzenetére


Ispy
veterán

Hát majd meglátjuk, most indul csak a buli, 1 hónap múlva könnyen lehet, hogy senki sem ér majd a nyomunkba.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54150) lacafaca válasza Parci (#54142) üzenetére


lacafaca
őstag

nagyon helyes! épp testben épp lélek... ;) a mai gombaadagod se feledd :P

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.