Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55451) Parci válasza S e t h (#55448) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egész nap együtt kirándultunk (bár egyetlen ízletes vargányát sem találtunk, rohadjon meg mind!), a nap végén egy kis covid azért kell, na! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55452) Ispy válasza lacafaca (#55443) üzenetére


Ispy
veterán

Hát azért az az egészséges életmód megkérdőjelezhető a kínai nagyvárosokban, ahol a köd szmogból van.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55453) lacafaca válasza zsolt_64 (#55447) üzenetére


lacafaca
őstag

tudom én, egy mamutfenyő, amit föl kell hasogatni gyufaszálakra, lehetetlen, de nem reménytelen...de az is kérdéses, hogy minek alapján állítjuk valakiről, hogy makkegészséges...lehet kívűlről az, meg mai orvosi sztenderdek szerin is, aztán mégsem...de ez az elég éles kissebbség, döntő többségében tudjuk kinek kell aggódni miatta

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55454) Ispy válasza Parci (#55451) üzenetére


Ispy
veterán

És így kened vágod a gombákat, hogy mit lehet, vagy beviszed a gombavizsgálóba?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55455) BalanceR


BalanceR
addikt

[20.000 vírustagadó Lipcsében]
:W

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#55456) lacafaca válasza Parci (#55450) üzenetére


lacafaca
őstag

láttad a tévében...én is sok mindent láttam akkor, egy sima tanknál durvábbakat is és be is szartam akkor, nem tagadom...mondtam is a főnöknek, kezdjük faragni a fejfát, harangoztak :DDD aztán (mint ahogy minden mást az életemben) ezt is elkezdtem megfejteni, megérteni, megtanulni, elfogadni és az utolsó begyújtásnál rádobtam a tűzre :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55457) Parci válasza Ispy (#55454) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy részüket kenem-vágom, nyilván amit megeszünk, az abból van (itt nincs 99%, csak 100%). nagyanyám gombaszakértő volt, anno sokat jártam vele az erdőket, onnan az egész. de már mindkét fiam totál rákattant, hogy menjünk gombát vadászni :) (szerencsére)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55458) bigdady


bigdady
nagyúr

Az influenza mennyi embert visz el egy évben vagy minden évben? Jóval többet. Mégsem kötelező az oltás...
1% miatt nem oltatnak be 99%-ot ha akarják ha nem ez nem É-Korea..
Ha az is lenne talán esetleg akkor is csak a veszélyeztettetteknek lehet az. Áhh még az sem, flu sem az

[ Szerkesztve ]

(#55459) #16729600 válasza BalanceR (#55455) üzenetére


#16729600
törölt tag

"jobboldali szélsőségesek, vírustagadók, ezoterikusok és összeesküvés-elméletekben hívők is voltak a demonstrálók között."

Mi mások is lennének? Azért ilyenkor elgondokozom, hogy a virnyák, vagy a médiák ártanak-e jobban?

(#55460) Parci válasza lacafaca (#55456) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az én vállam készen áll a szurira :) (persze lehet, hogy előtte meccselni leszek kénytelen vele)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55461) lacafaca válasza Ispy (#55452) üzenetére


lacafaca
őstag

nekem egy nagyváros soha nem jelent életteret...ott ufók élnek csak, nem is merek a közelébe sem menni egynek sem :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55462) lacafaca válasza Parci (#55460) üzenetére


lacafaca
őstag

"azzal nem lehet mit kezdeni, ha valaki csak akkor hajlandó elhinni, hogy az ifa nehéz, ha már átment a lábán" :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55464) Drizzt válasza bigdady (#55458) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Az influenza mennyi embert visz el egy évben vagy minden évben? Jóval többet."
Minel tobbet? A Covid19-nel joval kevesebbet.

I am having fun staying poor.

(#55465) Ezekiell válasza Drizzt (#55464) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pláne, hogy az ellen nincs ilyen védekezés, mint most...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55466) carl18 válasza S e t h (#55448) üzenetére


carl18
addikt

+1
Persze egyetértek, nem is kell 0-24 órában ezen filozni. Jobb nem lesz tőle semmi.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#55467) tom_tol válasza szabi__memo (#55437) üzenetére


tom_tol
addikt

"Az egészséghez való jogot az Alkotmány 70/D.§-a rögzíti, amely alapján a Magyar Köztársaság
területén élőknek joguk van a lehet. legmagasabb szintű testi és lelki egészséghez, és ezt a jogot
a munkavédelem,
az egészségügyi intézmények és
az orvosi ellátás megszervezésével;
a rendszeres testedzés biztosításával, valamint
az épített és természetes környezet védelmével valósítja meg.
Az ismertetett Alkotmányos alapelvek figyelembevételével alkotta meg az Országgyűlés az
egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvényt (Eüt.), amely módosításokkal és kiegészítésekkel
ugyan, de jelenleg is hatályban van."

(#55468) Parci válasza bigdady (#55458) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

3-600 ezret.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55469) Snoop-y válasza Avicularia (#55439) üzenetére


Snoop-y
veterán

A szuper szabad svedorszaghoz van koze. Arra akartam ramutatni, hogy valami minden orszagban el van cseszve...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#55470) catroot válasza Ispy (#55396) üzenetére


catroot
veterán

Nálunk az asszonnyal kezdett el fájni a torkunk múlt hétvégén, de nálam kb. 1-2 nap alatt teljesen el is múlt (neki pár nappal tovább tartott).

Már majdnem azt gondoltam, hogy "elkezdődött...." :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#55471) MrZed001 válasza bigdady (#55458) üzenetére


MrZed001
tag

"Az influenza mennyi embert visz el egy évben vagy minden évben? Jóval többet. Mégsem kötelező az oltás..."
Az influenza USA-ban 1 év alatt 40-60.000 ember halálát okozza.
A COVID-19 eddig (fél év alatt) a pillanatig 243.186 ember halálát okozta USA-ban (és exponenciálisan növekszik).
A jelenlegi tendenciával jövő márciusig ... nem írom le mennyi halottat jelent, mert még ráfogja valaki a matematikai modellre, hogy rémhírterjesztés.
De, szó szerint nem egy nagyságrend a kettő.

Ha kéred linkelem neked a tényadatokat.
A precíz és pontos tényadatok folyamatosan automatán frissítve megtekinthetőek itt:
https://www.youtube.com/watch?v=NMre6IAAAiU

(#55472) philoxenia válasza #16729600 (#55338) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55473) philoxenia válasza #20749568 (#55355) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedofil képek nézegetésének engedélyezését is támogatod?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55474) philoxenia válasza lacafaca (#55361) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

aki tud a mai ember genetikájában egy olyan pozitív mutáció végbemeneteléről, ami tolerál egy 30 évvel ezelötti gyógyszeripari sztenderd bármiféle felgyorsíthatóságát

Ezt most csak én nem értem? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55475) #76500480


#76500480
törölt tag

0-5 között a kutyát is "almozni" kell. Sportolni egyáltalán lehet, kint az utcán?:DD ;]

(#55476) philoxenia válasza Avicularia (#55391) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ott adófizetés van helyette... ;] ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55477) philoxenia válasza Avicularia (#55398) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy komolyabb létszámú fekete himlő/ebola stb. fertőzés esetén megnézném ezt...
Másrészt nem létezik olyan, hogy "szabadság" mindenki korlátok között él. Csomó dolog tilos Svédországban.... Alkohol?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55478) philoxenia válasza lacafaca (#55401) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Végül is akkor Észak-Koreában nincs vírus. Kim is megmondta...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55479) philoxenia válasza #20749568 (#55422) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De facto nincs egymásért érzett felelősség érzet, mert a világ nem erről szól.

Ezért ütjük el a gyalogosokat a zebrán... Ki a f érdekli, minek jött oda. Ja, hogy büntetik? Akkor csak ha nem derül ki? Ilyen kijelentésekkel az a baj, hogy a nincsre egy pozitív példa is cáfolat, de milliószámra van. Aki nem érez felelősséget másokért az pszichopata... Bár újabban személyiségzavarnak nevezik....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55480) philoxenia válasza tom_tol (#55467) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Látszik ebből is, hogy nem vagy képben... Ez nem Svédország, ahol betartják a törvényeket, ez itt a Farm, ahol sokan egyenlőbbek. Itt kitesznek egy harmincas táblát a zebra elé, hogy ha hatvannal megy valaki ott, már ne előzzenek rá... Itt a ne lopj mindig másra vonatkozik. Itt még most kezdik rendesen hordani a maszkot, mikor már komoly büntetéssel fenyegetnek.
Ez itt a "jár-jár, de nem jut" országa. Az "oldjátok meg" országa. Itt mindenki ismeri a jogait, de a kötelességeit sokkal kevésbé és még az alól is igyekszik kibújni. Itt mindent IS lehet, akkor is ha nem szabad.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55481) bigdady válasza MrZed001 (#55471) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez nem E-Kórea és nem is USA. Nem világviszonylatban kötelező védőoltásról beszéltem hanem Mo-ról. Világviszonylatban végképp elképzelhetetlen a kötelező oltás.

(#55482) Kékes525 válasza #16729600 (#55416) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mi a megfelelő átoltottsági mérték? A földbolygó lakosságának hány %-a ?"

A nyájimmunitás elérése. Ez kórokozótól függően változik, mert erősen függ az R0 értékétől. A koronavírus esetében 60-70%. Ez viszont nem jelenti azt, hogy a lakosság 60-70%-át kell ehhez beoltani, mert mire az oltás megjön addigra már nagyon sokan átestek a betegségen és védettek lesznek (legalábbis egy darabig), ezért ennél kevesebb oltási szám is elég a nyájimmunitás eléréséhez. Azt gondolom, hogy ez meglesz az oltásellenesek nélkül is. Úgyhogy ezért, a korona esetében, nem kell őket kötelezni, nem szükséges őket kötelezni erre. Amiket az előzőekben mondtam, az elvi, filozófiai megnyilvánulásom volt, nem szakmai.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55483) zsolt_64 válasza catroot (#55470) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Volt teszt ? mert nem tudhatod amíg nincs, lehet hogy torokfájással átment a családon.
Ilyenkor kell, ha lehet 1 olyan teszt ami megmutatja hogy mi a helyzet, lehet hogy már immunisak vagytok (ugye ennek a tartósságáról is megoszlanak a vélemények)

Nekem például a klaszik influ 2 év, tehát pontosan kétévente betegszek meg 6-8 napra.
2019 Dec. volt, tehát most télen nem valószínű...

[ Szerkesztve ]

(#55484) perempe válasza Kékes525 (#53276) üzenetére


perempe
addikt

közösségi közlekedésben kéne alkalmazni a mesterséges intelligenciát!

* Brahms: 4. szimfónia *

(#55485) Kékes525 válasza perempe (#55484) üzenetére


Kékes525
félisten

Meglesz. Ha ezt az alkalmazást kifejlesztik és működni is fog, akkor ott lesz a telefonokon és a háttérben figyel. Amikor hallani fog egy kovidos köhögést, akkor figyelmeztetni fog. Ha a figyelmeztetési hangot lehet majd állítani, akkor én azt szirénára fogom tenni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55486) zsolt_64 válasza Kékes525 (#55482) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Javíthatja a helyzetet ha bejön amit vizionálok, tehát lesznek olyan szolgáltatások aminek igénybevételéhez oltásigazolás kell:wellness,repülő , szállás.
Eszembe jutott az általam nem kevelt airbnb. Mennyivel egyszerűbb igazolást megkövetelni , mint a vendég után nem csak kitakarítani, hanem alaposan végigfertőtleníteni...

[ Szerkesztve ]

(#55487) lacos001 válasza zsolt_64 (#55483) üzenetére


lacos001
senior tag

Azért ugye azt nem gondolod, hogy minden egyes enyhe tünetnél az eNber teszteltetni fog, csak azért, mert most a covid van porondon....
Nekem is fájt 2 napig a torkom, feleségemnek előtte egy héttel, a gyerek most is kaparássza a torkát.
Ez ebben az időszakban elég gyakori. pláne ha 5 fokban kimegyek a kertbe egy pólóban vagy éppen más "semmiség" miatt ....
Szipogás, kis orrfolyás, ne adj isten kis fejfájás...

Novemberben viszont csapatták az ágyban egy hétig keményen feleségem és lányom 38+ lázzal, nekem semmi. csupán csak vmi furcsa hangú köhögésem volt napokig.
Kiscsaj 7 éves volt most októberben, de eddig akár hányszor beteg volt és az lázzal is járt le nem lehetett lőni. Ment előre magának, mint egy robot. Most viszont 4-5 napig csak aludt.
Esélyes, hogy.....na de ki tudja...

(#55488) Ispy válasza catroot (#55470) üzenetére


Ispy
veterán

Az ember minden bokorban a covidot látja már. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55489) zsolt_64 válasza lacos001 (#55487) üzenetére


zsolt_64
senior tag

na ezért kellene az ingyenes tesztpont...
Ha bizonyosságot akarsz az ne nekürljön 80-100 khuf ba

Meg lett mondva hogy jön az őszi-téli influenza(szerű) megbetegdésekkel együt jön.tetézi a helyzetet az iskolakezdési "járvány" ilyenkor a gyereke nagy többségének folyik az orra , lázasak stb. Egy kezelhetetlen, diagnosztizálhatatlan káosz az egész...

lspy ott is van...

[ Szerkesztve ]

(#55490) Kékes525 válasza tom_tol (#55436) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ha igazad lenne, (nincs) akkor ezt már törvény szabályozná."

Meseországban, mert minden igazságot törvény szabályoz. :U

A törvény nem igazságot, hanem jogot szolgáltat. Azt is csak jobb esetben, jogállamban.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55491) lacos001 válasza zsolt_64 (#55489) üzenetére


lacos001
senior tag

Le kell beszélni Viktor báttyóval....
Itt nálunk sem úgy müködik, hogy bemész orvoshoz, hellohallod szipogok-köhögök kovid e?...
Elhajtanak a búsba :D
Az már más kérdés, hogy önkéntes alapon 50€ ért ha kell percenként letesztelnek....

[ Szerkesztve ]

(#55492) zsolt_64 válasza lacos001 (#55491) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Én olyat szeretnék látni amit asszem Párizsban fényképeztek egy 100 m-es sor 3 m-ént 1 ember, és békésen várnak az ingyenes tesztre.
De van 1 jobb ötletem : az M0-ás dugójában araszoló autós kidugja a fejét és leveszik a mintát :DDD ha már olyan ügyesen elb@szták a hárosi híd felújítását ;]

"bemész orvoshoz" - kész öngyilkosság . meg kén hosszabítanom az áprilisban lejárt jogsimat dec 15ig , de most hogy itthon vagyok karanténban gőzöm sincs hogy mi lesz..
Apropó 4 én szerdána reggel bejelentettem a h.orvosnak hogy a párom PCR+. azóta SEMMI

[ Szerkesztve ]

(#55493) #16729600 válasza zsolt_64 (#55486) üzenetére


#16729600
törölt tag

Uniós adatvédelmi törvényeken ez az igazolásdi szerintem súlyosan elbukna.Sok országban komolyan veszik ( mégha rengeteg hülyeség is van benne ) Példa: a rehab intézetben a hozzátartózóknak telefonos érdeklődéshez előzetesen kódot kell igényelni, mert enélkül nincs információ az ápoltakról.

(#55495) zsolt_64 válasza #16729600 (#55493) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Az adatvédelmi problémákat meg lehet oldani, és mondjuk sajátmagad lehetne regisztrálni tehát a regisztráció is önténtes lehet akárcsak maga a vakcina.
Aztán már az hogy csak akkor foglalhatsz szállász ha megadod a kódodat az már a érem másik oldala.

(#55496) #16729600 válasza zsolt_64 (#55495) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ok, nincs bajom az önkéntességgel. Ellenben szerintem az olyan szállásadót aki előfeltételként covid reget kér azt szénné fogják perelni a polgárok és meg is nyerik.

(#55497) Stanlee válasza lacos001 (#55491) üzenetére


Stanlee
őstag

Itt a bajoroknal most ez meg igy mukodik, hogy kohogsz kettot, meg kapar a torkod es rogton mesz ingyen teszteltetni magad. Ertelmet nem latom. Söder is itt szenved, mert a bajor laborok maximumon porognek, hatasa semmi az ingyenes tesztelesnek, csak annyi, hogy egetik a penzt ezerrel.

A masik, hogy hiaba is van egy negativ papirom, ami 2 nappal korabbi allapotrol ad igazolast, mintavetel utan 5 perccel is megfertozodhetem es aztan ahova kertek a negativos papirt, bemegyek es megfertozok mindenkit. A negativ papirral meg kitorolhetik.

Ahogy tavasszal a lelegeztetogepek hianya miatt mindenki DIY olcso gepet tervezett, kicsivel tobb energiabefeltetessel nyugodtan raalhattak volna az egyszeru, tomegesen vegezheto, olcso gyorstesztek keszitesere, helyette mindenki ugyanannak a del-koreai cegnek az antigentesztjet arulja mas csomagolasban.

Na ez a szomoru, hogy nulla innovacio volt a gyorsteszteles teruleten, es ez nem Orbanc hibaja.

szerk: Zsolt_64-nek akartam irni. sorry

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#55498) zsolt_64 válasza Ringman (#55494) üzenetére


zsolt_64
senior tag

A Szíjjártó csak lője magás S..gbe a szputnyikkal :DDD én megvárom az európai/amcsi vakcinát.

(#55499) Ringman válasza zsolt_64 (#55498) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem csak "szerezni akarnak", mint a tavaszi rendeléseknél.

(#55500) IG55


IG55
senior tag

Mennyivel szorulhatnak vissza ilyen körülmények között (maszkhordás, egyéb óvintézkedések) a szezonális légúti megbetegedések? Tippre szignifikánsan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.