Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55301) Ringman válasza #20749568 (#55299) üzenetére


Ringman
nagyúr

itthon meg unortodox kárminimalizálás.

(#55302) pjen válasza #20749568 (#55299) üzenetére


pjen
félisten

Az elejétől kezdve az volt.Kihúzni a gyógyszerig, vakcináig a rendszer összeomlása nélkül.Akkor lesz gond, ha nem lesz gyors megoldás.

(#55304) MuMa012 válasza daneel_hu (#55260) üzenetére


MuMa012
tag

Nem feltétlenül gondolom azt, hogy csak 444 vagy 24 cikkekre kell hagyatkozni, bár valóban csak azt adják közre itt.
Én például szűkebb környezetem, Baranya és Pécs híreit különösen figyelemmel követem. Mai hír, hogy már a második Covid-kórház nyílik Pécsen. Miközben egy hete költözött át a sürgősségiről a tavasszal kialakított (addig a nyáron üresen állt) kórházba a Covidosok kezelése. De egy kórházban dolgozó ismerősöm szerint már készítik elő a terveket, hogy az Expo (fedett rendezvénycsarnok(ok)) szükség kórházként működhessen.
Csak rendes, részletes, helyi szitű adattájékoztatás helyett ilyen apró mozaikokból kell sajnos dolgozni, ha valaki reálisabban akarja látni a helyzetet.

(#55305) t72killer válasza lacafaca (#55296) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na azzal tuti megugrott a kopasz emberek aránya a bolygón...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55306) zsolt_64 válasza pjen (#55302) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"Kihúzni a gyógyszerig, vakcináig" Amit a nagyeszú Faszbúkon, Gödényen szocializálódott magyarok kb 45%-a látatlanban elutasít....
Úgyértem hogy még nincs vakcina , de már tudják hogy miért sz@r, meg autista lesz tőle az ember, meg a billgécc nano robotokat tesz bele és ettől mind buznyákok leszünk.stb...

[ Szerkesztve ]

(#55307) szabi__memo válasza Ezekiell (#55297) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pontosan erre gondoltam én is, hogy ez gyerekkorban normális esetben végetér. Valami eléggé félresiklik ha valaki felnőttként ilyen

(#55308) Parci válasza tom_tol (#55290) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tök hülyén érzem magam, hogy itt szivattál, hogy nem akarod, hogy bajom essen a topikolás miatti idegességtől, erre nálad kvázi valósággá válik az egész :Y

ha idegesít a topik, tényleg csukd be a francba és nézz meg egy jó filmet. majd visszajössz, ha már kellően távoli az egész.

(a dokid nevét és címét azért kérem... ki az, aki embereket eltanácsol a ph-zástól ;])

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55309) UberMutant válasza Parci (#55308) üzenetére


UberMutant
őstag

Waldemar Göransson

(#55310) Stanlee válasza zsolt_64 (#55306) üzenetére


Stanlee
őstag

A nemeteknel is egyes felmeresekben kb. 40%-os a vakcina elutasitasanak merteke. Szunya rakott be valami osztrak statot, ott is kb ez volt az eredmeny. Szoval Godeny elvtars nelkul is eleg sokan nem fogjak magukat beoltatni.

Ma volt egy cikkben rola szo, hogy a nemeteknel az oltas 22 euroba fog kerulni, marmint ennyit kell a paciensnek zsebbol fizetnie. Remelem a sok oltasellenes miatt mielobb be tudom majd magam oltatni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#55311) Parci válasza UberMutant (#55309) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

waldemar az voldemort svédül? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55312) Avicularia válasza UberMutant (#55309) üzenetére


Avicularia
veterán

Melyik a 13 közül? [link]

(#55313) Parci válasza szabi__memo (#55281) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

baszki! :U :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55314) Gsx-rr válasza zsolt_64 (#55306) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Itt egyaltalan nem errol van szo. Az emberek nagyresze az influenza oltast is elutasitja. Miert lenne ez mashogy ebben az esetben?

(#55315) #16729600 válasza zsolt_64 (#55306) üzenetére


#16729600
törölt tag

Engedd már meg, hogy a polgárok dönthessenek a vakcina beadásról ( és másról is ).

[ Szerkesztve ]

(#55316) philoxenia válasza bigdady (#55287) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem szeretek hinni. Tudni szeretek. ;)
Attól, hogy ismerős és orvos, nem látja az egész egészségügyet... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55317) Parci válasza #16729600 (#55315) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem veszélyezteti a saját immunitásom (azzal, hogy a sok elutasító miatt nem jön létre nyájimmunitás), akkor nekem tök oké, hogy inkább kipróbálja telibe a vírust. ha viszont az elutasítók miatt szétmutálja magát a cucc és végül én is kipúzok bele, akkor hajlok rá, hogy amennyire rajtam múlik, ne engedjem nekik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55318) #16729600 válasza Parci (#55317) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hiába. Elképzelhetetlennek tartom, hogy nyugat-európában gyújtogatás és barrikádok nélkül bevezethető lenne a kötelező oltás.

(#55319) Ezekiell válasza Parci (#55317) üzenetére


Ezekiell
veterán

+1, de vigyázz, mert az ilyen beszéddel triggereled a libertáriánus arcokat itt a topikban :)

(csak viccelek, nehogy megsértődjön valaki - a dilemma természetesen jogos, hogy ilyenkor az egyének jogai hogyan viszonyulnak a közösség jogaihoz, és hogy valaki másnak a joga az oltás elutasításához mennyiben ütközik az én jogommal az egészségemhez, tekintve h nem mindenki adhatja be magának a vakcinát ha akarja se)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55320) tom_tol válasza Parci (#55308) üzenetére


tom_tol
addikt

Köze nincs a topikhoz, elmaradt a smiley. Nem idegesít, valójában számomra nem releváns ami itt leíródik.

ha valamiért itt kerülnél hasonló helyzetbe, megkapod a nevet és elérhetőséget, addig is csak vigyázz

[ Szerkesztve ]

(#55321) #16729600 válasza Ezekiell (#55319) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ellenpólus fogja be mi?? :D Ez a libertáriánus kicsit megütött ( max. szocdem plz ). Semmi közöm a 'libernyákokhoz. :N

(#55323) Parci válasza #20749568 (#55322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, van egy pár kötelező oltás a világon azért, ha megnézem a fiaim oltáskönyvét, szénné van pecsételve.

de nem képzelek semmit, inkább csak próbáltam némileg ellenpólust képezni szunya1 kommentjére, mert azért itt is van végiggondolnivaló...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55324) philoxenia válasza #16729600 (#55321) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Felleghajtókhoz? :U

malaclopókhoz....?

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55325) Parci válasza tom_tol (#55320) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is gondoltam, hogy a topik miatt történt, de azért van egy fura áthallás a régi posztod után :)

jobbulást!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55326) lacafaca válasza tom_tol (#55320) üzenetére


lacafaca
őstag

eskü én úgy értelmeztem, hogy eltiltott a magyar mainsreamtől, már épp akartam jelezni parcinak, hogy nem ph-ra gondoltál :D

@parci gombaügyileg hogy állunk? :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55327) Wn2tl válasza #16729600 (#55318) üzenetére


Wn2tl
tag

Amit be akarnak hozni mo.-ra, a szputyikot holtbiztos, hogy én se adatom be.

(#55329) #16729600 válasza Parci (#55323) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem vagyok én igazi ellenpólus. Átgondolom, kivárok állásponton vagyok. Egy dolgot viszont pontosítanék : az a közvélekedés, hogy a covid oltás elutasítok többsége iskolázatlan, ezáltal fogékonyak a konteókra. A helyzet ezzel ellentétben az, hogy akiknek covid oltást nem igazán lehet majd beadni az pld. az itteni ( rehab dokik 90%-a ) és a páromnak is durva nagy mordályt kellene a halántékához szorítani, hogy beadassa magának. Tudom, emiatt tovább ásom itt magam, dehát tény a dolog, nem a megfelelésvágy íratja velem a kommenteket. :)

(#55330) Csatravi


Csatravi
senior tag

Keddtől minden közfinanszírozott kórházba szállíthatóak lesznek a koronavírussal fertőzött betegek ahol kötelesek lesznek ellátni őket.
[link]

(#55331) szabi__memo válasza #20749568 (#55328) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kanyaró, USA. Megvan?

(#55332) BalanceR


BalanceR
addikt

Bár nem bírom ezt a Majoros Peti gyereket, de ha minden igaz napi rendszerességgel készít videót a covid tapasztalairól, ami szerintem hasznos. [YouTube]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#55334) tom_tol válasza Parci (#55323) üzenetére


tom_tol
addikt

Ne már! A kötelező oltások és a covid egy lapon? Leéltem az életem nagyját influenza oltás nélkül, kétszer kaptam el ebből egyszer kórházban.
Mellesleg nem ártana neked egy demokratikusabb országban is leélni néhány évet.

Köszönöm. Komplett renoválás volt, jobban néznek ki a koszorúereim mint lánykoromban :D

[ Szerkesztve ]

(#55335) lacafaca válasza szabi__memo (#55331) üzenetére


lacafaca
őstag

és az, hogy ezek az oltások nem sebtében összetákolt kotyvalékok? :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55336) Ezekiell válasza #16729600 (#55321) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem rád gondoltam mint libertáriánus - és az nem libernyák, a kettő tök más :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55337) Ezekiell válasza lacafaca (#55335) üzenetére


Ezekiell
veterán

sebtében összetákolt kotyvalékok

Az ilyeneket el lehetne engedni...? :U Nem csak hogy tudományellenesnek néznek ilyen dumák után (ami pont nem érdekel, a te bajod), de még csak nem is igaz.

- sebtében: nem igaz, évek óta dolgoznak ilyen vakcinákon, pl koronavírus ellen is
- összetákolt: nem igaz, kurva komoly és alapos tudományos munka van bennük
- kotyvalékok: lásd eggyel feljebb, de ez legalább értelmezhetetlen is...

Az összes vakcina, ami átmegy a normál clinical trial és engedélyeztetési folyamaton, az nem sebtében van, nincs összetákolva, és nem kotyvalék.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55338) #16729600 válasza Ezekiell (#55336) üzenetére


#16729600
törölt tag

A ' libernyák definicióját Te tudod? A jelző 'apukája már nyilatkozott erről?? :)

[ Szerkesztve ]

(#55339) Ezekiell válasza #16729600 (#55338) üzenetére


Ezekiell
veterán

libernyák = liberális (by Orbán ugye)
libertáriánus = egészen más :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55340) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[Hétfőn is lesz valami bejelentés]
Nekem megalapozatlanul optimistának tűnik ez az oltásvárás. Bár én lennék a legboldogabb, ha lenne bármiféle elérhető, ami átment a teszteken, s hozzá is tudnék jutni.
Bár az, hogy egészségügyi döntés várható, nem biztos, hogy bármiféle járvány csökkentésére irányuló döntést is jelent automatikusan.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#55341) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Bárkitől aki elutasítja a covid vakcinát (ami még nincs ) várok 1 értelmes választ arra hogy ha nem vakcina akkor mi ? és milyen forgatókönyvvel ? lefutással ? emberi és gazdasági veszteségekkel ?

Előre közlöm hogy a GrGödény féle vitaminkeveréket nem fogadom el... ;]

[ Szerkesztve ]

(#55342) #16729600 válasza zsolt_64 (#55341) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem a vakcinát utasítják el, hanem a kötelezőséget. Ha nem lesz kötelező, még az is lehet, hogy a tű alá fekszenek. De nem parancsszóra.

(#55344) Parci válasza tom_tol (#55334) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

3 év usa az nem ér? :U

egyébként elég korai még a covidot megfejteni. ami egyelőre látszik, az elég gáz. maradjunk annyiban, hogy fogalmad sem lehet (mert az egész világnak sincs még), hogy fel tudod-e tenni az influenza polcra. nyilván, ha csak egy influenza, akkor nem kell, hogy kötelező legyen, bár nem igazán értem azt sem, hogy mit nyerünk vele társadalmilag, hogy minden évben van influenza-járvány.

másrészt, ha egy oltás jó, mik az ellenérvek vele szemben? miért ne akarnám beadatni magamnak?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55345) zsolt_64 válasza #20749568 (#55343) üzenetére


zsolt_64
senior tag

igazán nem kenyerem Viktort idézni de:

"Jó esélyünk van arra, hogy európai, kínai és orosz vakcina is időben jusson Magyarországra, és megfelelő ellenőrzés után elérhetővé tegyük azok számára, akik önkéntesen be akarják magukat oltatni. "
Egyenlőre még tényleg nem hallottam kötelezőségről.
De van 1 elméletem erre: Amennyiben lesz majd vakcina , kialakul majd egy olyan fogyasztói-szolgátatási réteg ahol majd oltásigazolást kérnek:pl wellnes, repülőgép,mozi stb...
Ha nincs cakkor sorry, nemrepülsz, nem nézel filmet stb. Majd ez kényszerítő hatással lesz...

[ Szerkesztve ]

(#55346) Parci válasza #20749568 (#55343) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig nem ugyanaz. értem, hogy miért mondod, de mégsem ugyanaz. az abortusz sokkal komolyabb dolog, ez viszont nem csak a te tested és épp ezért nem olyan fekete-fehér kérdés ez, mint ahogy ti szabadságpártiak közlitek. (de nyilván van érv amellett is, abszolút elfogadom, mellesleg nem is kampányolok amellett, hogy kötelező legyen, csak picit fennakadt a szemem szunya1 kommentjén, miszerint evidens, hogy nem lehet az. nem, nem evidens.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55348) lacafaca válasza Ezekiell (#55337) üzenetére


lacafaca
őstag

képzeld magad most egy viszonylag normális időbe (mondjuk legyen 1990. jun. 1.)...megvan? akkor most kérlek pontosan írd le nekem egy vakcina (tök mindegy milyen) nagy tömegben való engedélyeztetésének időintervallumát az elgondolástól a tömeges oltásig...
sebtében összetákolt kotyvalék. ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55349) tom_tol válasza Parci (#55344) üzenetére


tom_tol
addikt

"másrészt, ha egy oltás jó, mik az ellenérvek vele szemben? miért ne akarnám beadatni magamnak?"
Magadnak bármikor. Kötelezővé tenni másnak .....

(#55350) lacafaca válasza zsolt_64 (#55345) üzenetére


lacafaca
őstag

bingó...szép új világ :C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.