Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54901) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#54898) üzenetére


Kékes525
félisten

Elméletileg, nagy veszteségek árán, talán. De ahogy mennek a dolgok nem hiszem. Viszont ezt fogják kommunikálni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54902) Ispy válasza aprokaroka87 (#54898) üzenetére


Ispy
veterán

Nem az a lényeg továbbra sem, hogy megnyerje, hanem, hogy úgy nézzen ki (távolról, csukott szemmel), hogy megnyerte. Mert ezzel a szavazóit legalább meg tudja majd tartani (a többségnek úgy is mindegy mit csinálj, ő a királyuk).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54903) aprokaroka87 válasza zsolt_64 (#54894) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a gond, hogy aki kicsit is a realitás talaján él, az pontosan tudja hogy a virús OV képébe röhög :)

(#54904) zsolt_64 válasza Csatravi (#54899) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Idoitizmusra tényleg nincs semmilyen orvosság

(#54905) Kékes525 válasza Csatravi (#54899) üzenetére


Kékes525
félisten

Így igaz, ágy van személyzettel, aki betegen fekszik az ágyban. :(((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54906) zsolt_64 válasza Ispy (#54902) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Azért lehet hogy már elkezdődött a csendes kiábrándulás. nehéz ezt megmondani , mert az emberek nem szívesen vallják be hogy sok éven át hülyét csináltak belőlük...
egypáran rájönnek hogy a király meztelen...
Ezt a folyamatot a covid felgyorsíthatja

[ Szerkesztve ]

(#54907) aprokaroka87 válasza zsolt_64 (#54906) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a kérdés hogy a másik oldal hogyan valósítaná meg a dolgokat.

Mert szerintem ebben a helyzetben igazából a döntések jórésze, negatív dolgot is hoz magával.

Másfelől a jobb félni, mint megijedni elv, itt nagyon érvényes.

Sok mindennel már Márciusban elkéstünk.

(#54908) Ajándékok válasza zsolt_64 (#54883) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Rengeteg pletyka, megerősítetlen hír terjeng.
Tényleg túlterheltek?
Tényleg olyanok vannak már az intenzív ágyak mellett, akik nem értenek hozzá?
Behívják a tünetmentes covid-os dolgozókat?
El tudják látni a nem covidos betegeket?
Annyi nem covidos van az intenzíven, amennyi tavaly volt ugyan ebben az időszakban?
Ha van kis rálátása a covid intenzívre:
A lélegeztetőgépre került covid betegek között mekkora esély van gyógyulásra/halálra?
Tud valamit mondani az országos adatokról is? (igaz lehet a hivatalos 391 lélegeztetőgépen lévő covid beteg?)

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#54909) Ispy válasza zsolt_64 (#54906) üzenetére


Ispy
veterán

Nehogy azt hidd, mindent meg tudnak magyarázni. Szokásos analógia: "mert a Gyurcsány jobban csinánt volna, mi?" Ezt kábé mindenre rá tudják húzni. A kérdés inkább az, hogy a maradék 6 millió ember fog-e késztetést érezni, hogy elmenjen szavazni valaki másra (csak ugye kire, mert hát nincs nagy választék, vannak az idióták, meg a mégidiótábbak).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54910) zsolt_64 válasza aprokaroka87 (#54907) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Túságos megszorítottak tavasszal és nagyon elengedték a gyeplőt nyáron.
A tavaszi szigorért mégcsak nem is hibáztatok senki, mindenki nagy megijedt.
Jól kijöttünk belőle, aztán mindenk úgy gondolta ááá ez nemis olyan veszélyes...
De nyáron nem kellet volna elengedni... Horvátország, Balaton bulikázás stb
1 szer voltam strandon , és amikor megláttam a félrészegen fetrengő tömeget, tudtam hogy ennek megfizetjük az árát.

[ Szerkesztve ]

(#54911) Kékes525 válasza Ajándékok (#54908) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a következménye annak, hogy titkolódznak. A helyi járványkezeléshez szükséges adatokat sem adják át a helyi vezetésnek sem, nemhogy nyílvonáságra hoznák.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54912) Kékes525 válasza Ispy (#54909) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha már Gyurcsány. Mit mondanak rá leggyakrabban a 2006-os események kapcsán? Vesd össze azzal, ami most történik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54913) Lauda


Lauda
félisten

ÁT KELL ÜTEMEZNI AZ ELEKTÍV ELLÁTÁSOKAT,
ami azt jelenti, hogy a halasztható műtéteket átütemezik és későbbi időpontban végzik el. Hozzátette, hogy sok ágy rendelkezésre áll, így ellátó személyzet is, ráadásul Európa-és világszerte első helyen állunk.

Miben? :F

(#54914) zsolt_64 válasza Ajándékok (#54908) üzenetére


zsolt_64
senior tag

A lélegeztetőgépre került covid betegek között mekkora esély van gyógyulásra/halálra? 50/50
Amiket kérdezel arra nem tudok válszolni , mert csak 1 db intenzíves szakápoló feleségem van :D (egyébként nemis feleség :P )
Náluk még ma is folynak a műtétek, kisebb-nagyobb kiesések már vannak, de ez is változni fog pillanatokon belül leállítják a halasztható műtéteket. Egy intenzíven azért nem lehet az utcáról beállítani valakit , még a takarítónő is +oktatást kap, tele van minden gépekkel stb...
Nem kizárt hogy mire felgyógyul és pcr- lesz mehet covidost ápolni .
2 okból lesz igen értékes:
1. intenzív-szakápoló
2. gyógyult covidos, valamilyen szintű immunitás megszerezve
És azért egyre nehezebb megszervezni a műszakbeosztást. a szabadságok kiadása is felborult.

[ Szerkesztve ]

(#54915) daneel_hu válasza Kékes525 (#54912) üzenetére


daneel_hu
addikt

A 2006-os eseményeket megpróbálták már 14 éve is másként értelmezni, természetesen a többséget nem lehetett hülyíteni.
Volt aki sajtósként is belebukott ebbe és évekre eltűnt, pl Sváby András. (ATV)

A 2010-es kétharmad és az azóta tartó fidesz-uralom is többekközött annak a pojácának köszönhető és a 2008-as gazdasági válságnak. Az biztos, hogy ami most van az is szar, de nem lenne jó ha ez a figura mégegyszer a hatalom közelébe juthat.

(#54916) Manitou válasza zolokas (#54867) üzenetére


Manitou
addikt

Én is reggel óta várom, hogy majd hívnak, vagy jönnek. Bár gondolom sok helyre kell menniük., le vannak terhelve. Kollégámat nem is hívták, csak egyszer becsengettek, és levették a mintát.

(#54917) daneel_hu válasza aprokaroka87 (#54907) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az a kérdés hogy a másik oldal hogyan valósítaná meg a dolgokat."

Sehogy.
Programjuk sincs, semmire sem.
Nincs egy épkézláb ajánlatuk az emberek számára. Ja de: vesszen Orbán. :D
Egyébként igen - tényleg vesszen, csak ez nem program.
Szomorú egyébként... értelmiségiek baloldalról már többször figyelmeztették ezeket a politikusokat, hogy PROGRAM vagy bármilyen AJÁNLAT kelleni fog. És azóta sincs...

[ Szerkesztve ]

(#54918) Floyd80 válasza Lauda (#54913) üzenetére


Floyd80
addikt

Segédápolót keres a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház azonnali munkakezdéssel, szúrta ki az Index. A kórház által Facebookon közzétett hirdetésben azt írják, a jelentkezési feltétel:
8 általános iskolai végzettség,egészségügyi alkalmasság ésbüntetlen előélet.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54919) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#54920) #16729600


#16729600
törölt tag

Sarkos vélemény jön :) Ezt a mai mega depit, giga pesszimizmust látva ( jah és a mai best nálam a strandokon fetrengő félrészeg tömeg ), azt kell mondanom, hogy ez most ilyen. A második hullám mindenhol így néz ki. Nem volt elkerülhető az emberi életforma fentartása mellett. Persze lehetett volna gulágukat csinálni, mert hasonlókat. Peace. :R

(#54921) lacafaca válasza #16729600 (#54920) üzenetére


lacafaca
őstag

jobb is ma csöndben maradni
👇👇👇 :)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54922) Csatravi válasza daneel_hu (#54917) üzenetére


Csatravi
senior tag

OFF!!!

"Programjuk sincs, semmire sem"

Ez nem igaz. Mindegyik pártnak megtalálhatod a programját az oldalukon.
Amúgy mi volt programja a köpcösnek ? az hogy - "Folytatjuk".
Tény és való folytatták. Ennek isszuk már régóta a levét.
Itt befejeztem mert ez nem az a topik.

(#54923) #16729600 válasza lacafaca (#54921) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát igen, nekem is megremegett a ' cerka a kezemben és mondtam egy 'ecpeckimeheccet a beírás előtt. :D

(#54924) Csatravi válasza #16729600 (#54920) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Nem volt elkerülhető az emberi életforma fentartása mellett."
Talán egy kicsit lejjebb kellet volna adni ~1 évre és akkor nem így alakul.
De hát a jogom van meg az önös érdek mindenek előtt.

(#54926) #16729600 válasza Csatravi (#54924) üzenetére


#16729600
törölt tag

De. Igy alakult volna minden pontosan.A médiák beröffentették az apokalipszis bervát tavasszal és azóta is berreg mindenki.( na azért vannak kivételek is ) ;)

(#54927) Fotonhámozó válasza azbest (#54886) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Szakorvosi vizsgálathoz kötött gyógyszer: nem tudom máshol hogy van, nekem múlt héten kellett volna mennem tüdőgondozóba éves kontrollvizsgálatra + gyógyszerhez éves igazolást kapni. Előtte érdeklődtem telefonon, mostani helyzetben be menjek-e. Az orvos telefonon megtiltotta, vizsgálat most rizikós és felesleges (tapasztalatom alapján nincs rosszabbodás), ezért délután, elkerülve a délelőtti tömeget mentem be az igazolásért.

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#54928) Csatravi válasza #16729600 (#54926) üzenetére


Csatravi
senior tag

"De. Igy alakult volna minden pontosan."

Saját hozzáállásodat védve nem is írhattál mást.

(#54929) Rive válasza Ringman (#54925) üzenetére


Rive
veterán

Szigorúan vészhelyzeti, járványügyi szempontból ez teljesen logikus lépés.
A gond a khm... helyi sajátosságokkal van, de azzal sok :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54930) #16729600 válasza Csatravi (#54928) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egy példát azért teszek mellé. Ennek is lesznek szubjektív részei.Nah de a tények..
Elmentünk egy hónapra nyaralani a nagyooon rossz, a nagyooon veszélyes, nagyooon behurcolós Horvátországba nyaralni egy hónapra. Negatív teszttel jöttünk haza. Amikor indultunk, pirosba lett téve az Adria. És mire is jöttünk vissza? A hegyünknél barlangba lakó havasigyopár szedő magányos jódlimester is virnyákos volt. Ahogy az egész ország is. Ennyit ezekről a retorikai panelokról, amik már már mondóka szintjére emelkedtek.

(#54931) Csatravi válasza Fotonhámozó (#54927) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha a tavaszi jogrendet vesszük figyelembe és megint úgy lesz akkor a vészhelyzet elrendelése alatt, vizsgálat nélkül hosszabbítható ha nincs olyan súlyos körülmény ami feltétlen indokolná a vizsgálatot.

(#54932) t72killer válasza #16729600 (#54920) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

egy párhetes, komolyanvett szeptemberi zárlat az egész világon és szumma kevesebb nyűg lett volna. csakhát az emberiség képtelen akárcsak 2napra is előre tervezni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54933) Csatravi válasza Rive (#54929) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ilyenkor nem kell védeniük a 2/3-ot mert most teljhatalmuk van.

(#54934) Rive válasza #16729600 (#54930) üzenetére


Rive
veterán

Ennyit ezekről a retorikai panelokról

Mármint, hogy magányos ellenpéldával akarsz megkérdőjelezni tendenciákat?

Ischgl után ennél többet várna az ember - legalább annyit, hogy nem kell külön magyarázni a nagy turistacentrumokban rejtőző veszélyeket, pl. hogy az utolsó fityingnyi profit érdekében csak még egy kicsit nyitva tartanak, ha már a fél személyzet láztól dülöngél akkor is?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54935) Lauda válasza Rive (#54929) üzenetére


Lauda
félisten

Focimeccseket lehet tartani, szavazást nem. Igen, ebben aztán van logika. :D Csak éppen nem kötődik a járványhoz. ;)

(#54936) Rive válasza Lauda (#54935) üzenetére


Rive
veterán

A helyi sajátosság :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54937) #16729600 válasza Rive (#54934) üzenetére


#16729600
törölt tag

Horvátország nekünk már akkor régen zárva volt, amikor Ti még vígan nyaralgattatok ott.Jó sokat is ért a lezárása.Jah várj mégsem.Mi ez a magányos példa?? Mi ebben a privátvalóságban élünk és nem tendenciákban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54938) fatal` válasza Ringman (#54925) üzenetére


fatal`
titán

Ez igen.

Ha jól értem, akkor mivel ők döntik el, hogy a veszélyhelyzetnek mikor van vége, gyakorlatilag diktatúra van.

[ Szerkesztve ]

(#54939) Csatravi válasza fatal` (#54938) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha jól tudom most belekerült az ellenzék által szorgalmazott 90 napos időkorlát.

(#54940) syberia válasza Ringman (#54892) üzenetére


syberia
veterán

Lassan ideje lenne lemondatni szegény embert. Láthatóan nem bírja a nyomást.

https://howbad.info/

(#54941) Ringman válasza Lauda (#54935) üzenetére


Ringman
nagyúr

kipcsak fontossági sorrend

(#54942) fatal` válasza Csatravi (#54939) üzenetére


fatal`
titán

Ezesetben nem szóltam, nem olvastam a jogszabályt.

(#54943) Xuja válasza #16729600 (#54937) üzenetére


Xuja
kezdő

Emlékeim szerint jó későn lett lezárva, addig a kormány csak mondogatta hogy gyerekek nem kéne menni, több Balaton, kevesebb Adria, de hát ők is szartak rá nagy ívben. (Lásd Szijjártó yachtozása.) Meg lehetett volna ezt előzni, ne csináljunk úgy mintha nem.

[ Szerkesztve ]

(#54944) tom_tol válasza #16729600 (#54937) üzenetére


tom_tol
addikt

cserélni kellene a sityakodat

(#54945) #16729600 válasza Xuja (#54943) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ausztriáról beszélek. De akkor vegyünk egy rendkívül következetesen szigorú országot, ahol no meccsek, no bulik, no minden és már akkor lezárta a dél-balkánt, HR-t, amikor más országokban még csak gondolat se volt róla. Szlovéniáról beszélek.Hol is tartanak most? Az égvilágon sehol, ugyanolyan szar a virnyák náluk is mint máshol. Ha erre tud valaki okosságot mondani satu ügyben azt persze szívesen várom :)

[ Szerkesztve ]

(#54946) Lauda válasza Xuja (#54943) üzenetére


Lauda
félisten

Meg lehetett volna ezt előzni, ne csináljunk úgy mintha nem.

Ennek ellenére ez kb sehol sem sikerült..... Tudom, kína, dél korea és hasonlók. Kérdés mi a valóság abból, amit azok az országok közölnek..... :U

(#54947) Fotonhámozó válasza Csatravi (#54931) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Csak azért írtam le, hogyha más is hasonló helyzetben lenne (hátam közepére kívántam a jelenlegi helyzetben a vizsgálatot) vagy valakinek a rokona tántoríthatatlanul ragaszkodna az orvos által előjegyzett időponthoz, akkor érdemes előtte telefonon érdeklődni, elkerülhető lehet a felesleges rizikó. Múlt héten még nem volt különleges jogrend, igazolást is nem meghosszabbítással, hanem normál ügyrend szerint teljes évre kaptam.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#54948) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Kórházi apokalipszist vetítenek előre az Orbán által bemondott számok.

Hát a megszólaltatott orvosok szerint itt Chicago lesz.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54949) #72630400 válasza Fire/SOUL/CD (#54862) üzenetére


#72630400
törölt tag

🤣

(#54950) lafaty80


lafaty80
őstag

És csak remélem, hogy egyszer valaki(k) találnak egy olyan lehetőséget, hogy mindazokat felelősségre vonják, akik most ott fent "hülyét" csinálnak az emberekből, és növelik a semmittevéssel (látszat intézkdésekkel, halogatott valós intézkedésekkel) a elhalálozók számát. És mindazokat, akik a mutyizásokban benne voltak, Hogy ne tudjanak sokáig ülni a sok mutyis lóvén...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.