Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55801) lacafaca


lacafaca
őstag

[link] fujj a szemét kommunista vajákos mit merészelt küldeni a fejlett nyugatról érkezett beteg kollégának. ugye milyen érdekes, hogy nem egy marék kalmopirin volt abban a csomagban :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55802) Kékes525 válasza DS39 (#55799) üzenetére


Kékes525
félisten

A bulvársajtóban ez sokszor elhangzott tévesen. Az 50 millió fertőzöttből eddig 5 bizonyított eset volt. Ezt az adatot ép ma olvastam az egyik legnagyobb szakmai folyóiratban. Ez gyakorlatilag nulla. Bármely vakcinánál ennyi felléphet, mert például valakinek valamilyen betegség miatt legyengül a szervezete, immunrendszere.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55803) Parci válasza lacafaca (#55801) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

küldhetett volna szerencsesütit is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55804) DS39 válasza Kékes525 (#55802) üzenetére


DS39
nagyúr

Értem, hát ez jó hír. :K

(#55805) Asbee válasza Kékes525 (#55802) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor hazudnak mikor azt mondják hazánkban is több újrafertőződés volt? Hazudnak az Újpestnél, ahol szintén újrafertőződések voltak? Mi alapján jut el minden eset a legnagyobb szaklapba? Hogyan vizsgálják ki? Mi alapján döntik el, hogy nem az ?

(#55806) tom_tol


tom_tol
addikt

Nálunk januárra ígérnek védőoltást. AstraZeneca. Most kezdődött a 3. fázis

(#55807) IG55 válasza Asbee (#55805) üzenetére


IG55
senior tag

Az újpesti eseteknek úgy látszik én is bedőltem, most utánanézve, hiteles oldalon sehol sem találtam leírva.

(#55808) lacafaca válasza Parci (#55803) üzenetére


lacafaca
őstag

🥺

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55809) Asbee válasza IG55 (#55807) üzenetére


Asbee
veterán

Maga a klub közleményében van benne az oldalukon. Nekem az hiteles.

A csütörtöki (október 29-i) teszten viszont kiderült, hogy nem állt meg a fertőzés, és a csapat nagyrészét megtámadta, sajnos olyanokat is, akik már egyszer 1,5 hónapja átestek rajta és éppen, hogy visszaállhattak a csatasorba.

[link]

(#55810) azbest válasza Parci (#55803) üzenetére


azbest
félisten

a szerencsesüti amerikai találmány... bár végül is, vicces lett volna :D

(#55811) fatal` válasza tom_tol (#55806) üzenetére


fatal`
titán

AstraZeneca harmadik fázisa már legalább 1 hónapja megy. Abból rendelt az egész EU elvileg, ha jól emlékszem 100 millió adagot (?).

(#55812) Z.É.T. válasza Asbee (#55809) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ezen felül Müller Cecília is megerősítette, hogy több olyan eset van már itthon is, akik az első hullámban is fertőzöttek voltak és a másodikban is, hangsúlyozva, hogy tünetesek, azaz betegek is.

(#55813) Asbee válasza Z.É.T. (#55812) üzenetére


Asbee
veterán

Valaki akkor hazudik. :)

(#55814) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Van itt programozó (matematikus)? [link]
2 23. hatványa (Magyarország népessége 10 millió) tehát 1 év és annyi?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55815) Ezekiell válasza Ciccuka (#55814) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mi? :DDD Nem, ez nem így működik :) Duplázódik, nem hatványozódik; vannak újrafertőzések is; nem is fogja mindenki elkapni; ezt a 2 hetente duplázó ütemet nem lehet tartani (mert összeomlik az EÜ és jön Bergamo csak sokszorosan, illetve a járványok se így mennek a végtelenségig).

Hogy mikor lesz vége? Jó kérdés, senki se tudja.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55816) fatal` válasza Ezekiell (#55815) üzenetére


fatal`
titán

A kettő hatvány igazából duplázódás :) De egy idő után természetes folyamatában is lelassul, ugyanis nem talál újabb gazdaszervezetet, vagy sokkal nehezebben.

[ Szerkesztve ]

(#55817) syberia válasza DS39 (#55799) üzenetére


syberia
veterán

Study - Antibody Immunity to SARS-COV-2 Lasts And Matures At 6 Months

(#55802) Kékes525: 3 hete írtam erről, valójában pont a fordítottja lehet az igaz. Idővel (pár hónap elteltével) az első fertőzés után, az immunrendszer hatékonyabb antitesteket lesz képes előállítani, a fenti előadás is erről szól, most hallgatom. :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#55818) Jablocskov válasza Ciccuka (#55814) üzenetére


Jablocskov
tag

Ha az újrafertőződés mégis lehetséges, akkor a járvány nem cseng le magától, hanem a fertőzöttek száma beáll egy konstans értékre és folyamatosan terheli az egészségügyi rendszert.
Egyébként zseniális a vénasszony szövege, szerintem Habonyék írják neki.
A lakosság körében fogy a türelem a koronavírus-járvány megfékezése érdekében elrendelt korlátozó intézkedésekkel szemben
Még a nemzeti konzultáció szerint is szigorúbb intézkedéseket szeretett volna a többség.

(#55819) Ringman válasza Jablocskov (#55818) üzenetére


Ringman
nagyúr

kovács "de sikerült?" zoltán készítni fel nyunyókanénit.

(#55820) zolisx4


zolisx4
őstag

Na egy kis helyzet jelentés, :)
Először is múltkor írtam hogy a szomszéd a közeli kórházban dolgozik,ahol van kovid osztály,e hónap 5.-6. beszéltem vele ide 7.írtam hogy még náluk nincs nagy baj na ma beszéltem vele,teljes össze omlás az egész,tele vannak.Gondolom mindenhol így van.

Úgy néz ki a mai helyzet hogy elég jól vagyok,ugye a 10 napos karanténom az lejárt,.
Mindenki arra kíváncsi hogy van az ember ilyenkor,láz- fejfájás az elmúlt,néha izom fájdalom van még pici,néha köhögés van még ,de már nem lényeges,de megnyugtattak hogy vissza lehet esni még,volt aki jobban érezte magát és utána megint rosszabbul lett,tehet marad az itthoni pihenés.
A kolléganő akitől valószínűen elkaptam,na ő még nincs jól,viszont elkapta egy másik dolgozó hölgy is,lehet ő is tőle,ő viszont kórházba került,lélegeztető gépen van tüdő embóliát kapott,vagy hasonló pontos infó nincs.
Mérges vagyok nagyon,ezek a korlátozások semmik.

(#55821) Micsurin válasza zolisx4 (#55820) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Embólia... és a neheze még hátra van. :(

Barátom 1 hónap után is 2 emelet lépcsőre van hitelesítve. :O

Jobbulást nektek :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#55822) t72killer válasza Asbee (#55809) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, én sem söpörném a szőnyeg alá az újrafertőződés kérdéskörét. A szaksajtóba rengeteg fontos témáról - pl vércsoport szerinti érzékenység is ilyen - nagyon alacsony mintaszám kerül, mert csak pár ember foglalkozik az adott témával ÉS annak publikációjával, ezek vagy ráérnek épp vagy gyógyítanak (mostanság inkább utóbbi), senki se lohol most az újrafertőzöttek valós létszámát pontosan felmérni. SzVSz több mint 5 országból jelentett a sajtó újrafertőződést, úgyhogy kétlem, hogy elhanyagolható lenne a számuk.

Ráadásképp ahhoz, hogy dokumentáltan(!) újrafertőződj, ritka pechesnek kell lenned, még akkor is,ha erre genetikailag 100%-ig hajlamos vagy:
1. az első körben fenn kellett hogy akadj a tavasszal igencsak sóherül mért teszteken - korabeli becslések szerint európában jó, ha a tavaszi fertőzöttek 5-10%-a tudja, hogy tényleg elkapta.
2. a második körben el kell, hogy kapd a kórt - mivel ez nem tud teleportálni az utca túloldalán bicajozó postásról, ennek átlagos életvitel és csak a kötelező óvintézkedések+nulla extra betartásával sincs túl sok esélye.
3. ha elkaptad, egy továbbra is sóher tesztelőrendszerbe kéne bejutnod, ott nem fals negatívat produkálni, stb-stb...

Szval nem csodálom, hogy valami szuperellenőrzött szaksajtó-vonalon ebből csak 5-öt hoztak le, de én inkább attól nyugodnék meg, ha valaki azt igazolja, hogy pl 1000 átesettből egy év elteltével 950+ akkor se fertőződik meg, ha "megfürdik egy kád koronavírus(por)ban".

#55818: egy koreai tanulmány rémlik, ami szerint pár hónapig azért a legtöbb emberben maradnak antitestek/nem fogod 2héttel később újra elkapni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55823) zolisx4 válasza Micsurin (#55821) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen és sajnos ő idősebb 59 éves de nem egy beteges típus és mégis.
Nem tudjuk mi vár még ránk mert a feleségem az óvónő,délután írta neki több szülő hogy a gyerek beteg,jó nem tudni mi a bajuk de betegek,szomszéd faluban 1 gyerek igazoltan elkapta és ott bezárták a csoportot de csak azt az 1 csoportot,.
Tiszta káosz van minden hol. :(

[ Szerkesztve ]

(#55824) Kékes525 válasza Asbee (#55805) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha gondolod, akkor szorozd meg 10 000-el ez már elég nagy szám az ismertekhez képes. Számold ki, hogy 50 000 hány százaléka az 50 milliónak. Megvan? Az nagyon sok?

"Csupán én nem mindenben a rettegő, legrosszabbat nézem, hanem azt is meglátom ami kicsit biztató"

Ismerős a fenti szöveg? Akkor ha kérhetnélek ehhez tartsd saját magad is. Vagy csak trollkodtál? Vagy most trollkodsz?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55825) Kékes525 válasza fatal` (#55811) üzenetére


Kékes525
félisten

[Az Európai Bizottság megkötötte az első megállapodást egy potenciális koronavírus-vakcina beszerzéséről]

"Az AstraZeneca gyógyszeripari vállalattal kötött megállapodás lehetővé teszi a cég által fejlesztett védőoltás 300 millió adagjának – és további opcionális 100 millió adagjának – a tagállamok nevében történő megvásárlását, amint bebizonyosodik, hogy az oltóanyag biztonságos és hatékony."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55826) Asbee válasza Kékes525 (#55824) üzenetére


Asbee
veterán

Nem erről volt szó, hiába tereled erre. Hivatkozol valamire? , ami nyilválóan nem igaz. Nem igaz, hogy 5 újrafertőződés történt a világon, szaklap ide vagy oda. Kapásból meglett 2x cáfolva, csak hazánkból, nem beszélve a világról, nem beszélve amiről nem tudunk. Egyszerűen ezzel az újrafertőződéssel is számolni kell. Ez a valóság, így korrekt. 50 millió hány százaléka a világ lakosságának? Megvan? Az nagyon sok? Ugye?
Ezzel hamis biztosnág érzetet generálsz a már átesettekben. Ezzel csökkented a védekezésre való hajlamot, életeket kockáztatsz. Az élethez valajó alapjogot kockáztatod. Ez járványtagadás! Ismerős ez a gondolatmenet? Vagy csak trollkodtál ? Vagy most trollkodsz?
Meg lett cáfolva a tulbuzgó butaságod. Fogadd és engedd el.....

[ Szerkesztve ]

(#55827) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Személyeskedést kérem befejezni!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55828) Corleone33 válasza Ádám16 (#55778) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Szerintem a kettőt teljesen felesleges összehasonlítani, főleg mert egy játszótéren jobb esetben nem 20-an 30-an fognak egymás hegyén-hátán lenni és még kevésbé kötelező jelleggel.

Hidd el, nem annyira jó buli a tanároknak napi szinten kockáztatni az egészségüket mert nem sok védekezési eszköz marad, max annyi hogy szülő igazolást ír ki gyereknek suliból. Járvány idejében nem hiszem hogy pont ennek kéne prioritásnak lennie, hogy egy nagy konstans gócpontot nyitva hagyunk mert a "gazdaságnak mennie kell".

Értem az érvedet az étkeztetést illetően, de muszáj lesz iskolazárást meglépni előbb utóbb (szerintem).

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#55829) Kékes525 válasza t72killer (#55822) üzenetére


Kékes525
félisten

Csináltam egy Google keresést: [How many authentic coronavirus reinfections are there] Az első találatokat vettem, hogy ne tűnjön annak, hogy szemezgetek az esetek között és csak a nekem tetszőeket mutatom meg. Persze, tudom, hogy a Google nem mindenkinek ugyanazt a találati sort adja. Az eredmény:

1. [What reinfections mean for COVID-19 - 2020. október 12.] Lancet cikk.

2. [Genomic evidence for reinfection with SARS-CoV-2: a case study - October 12, 2020] Lancet cikk

3. [Coronavirus reinfections are real. Here's what that means for controlling the pandemic]

4. [Coronavirus reinfections are real. Here’s what that means for controlling the pandemic] Ugyanaz, mint az előbbi, más újság által.

5. [Covid reinfections are real. But here’s why you shouldn’t worry about that just yet]

6. [Lancet coronavirus study explores risk of reinfection]

7. [Covid reinfections 'to be expected' as virus spreads, say government scientists]

8. [Covid reinfection: Man gets Covid twice and second hit 'more severe']

9. [Coronavirus Reinfections Are Real but Very, Very Rare]

Magyar cikkek:

[Lehetünk akár kétszer is COVID-19-betegek?]

[Koronavírus - Virológus: veszélyes, hogy nő a vírus- és járványtagadók száma Magyarországon]

[A koronavírus folyamatosan mutálódik, és az is újra megbetegedhet, aki egyszer már átesett a fertőzésen]

[Ketten is újrafertőződtek Európában - mi lesz így a koronavírus-vakcinával?]

[Koronavírus: nem biztos, hogy aggódni kell az újrafertőződés miatt]

[Koronavírus: ezt tudjuk az újrafertőződésről]

[Virológus: Nagyon megnőtt azok száma, akik hisztériának tartják a koronavírus-járványt]

"Valójában csak egy-egy ilyen esetről tudunk, és ha ez valóban újrafertőződés, akkor is jóval enyhébb tünetekkel jár, mint az első alkalommal. De több mint 24 millió fertőzöttnél néhány ilyen eset még semmit sem bizonyít." Mondja Jakab Ferenc virológus.

A lényeg. Létezik az újrafertőződés, mint ahogy bármelyik fertőző betegség esetében is létezik. Az oka:

1. Legtöbbször az, hogy a második fertőzés előtt az egyén immunrendszere legyengül mert előtte a szervezete megbetegszik, trauma éri. Például valamilyen más kórokozó által.

2. A másik ok pedig az lehet, hogy genetikailag az immunrendszere nem tud hatékony memória sejteket létrehozni.

Ezek az esetek szórványosak, nem befolyásolják az esetleges vakcinák hatékonyságát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55830) Kékes525 válasza Asbee (#55826) üzenetére


Kékes525
félisten

Fentebb az összefoglalóm, a bizonyítékok és a hivatkozások felsorolásával. Jogod van ezeket negligálnod, de az önmagában csak pánik keltésre jó. Ha cáfolni akarod, akkor légy szíves sorold fel a bizonyítékaidat és a hivatkozásokat, amelyek alátámasztják a véleményed.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55831) Asbee válasza Kékes525 (#55830) üzenetére


Asbee
veterán

Kapásból cáfolat az Újpest közleménye és hogy több új tünetes újrafertőződött van az országban. Tehát nem igaz, hogy 50 millióból 5 db van bizonyítottan. Ez egy kockázat elbagatelizálása. Másra nem jó. Életeket veszélyeztet.

[ Szerkesztve ]

(#55832) philoxenia válasza Asbee (#55831) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Linkeld légy szíves az orvosi véleményt az Újpest játékosainál történt újrafertőződésről. Így lenne korrekt. :)

Olyanok is elkapták, akik már egyszer 1,5 hónapja átestek rajta és éppen, hogy visszaállhattak a csatasorba [link]
Ez például nem igazán bizonyít semmit, hiszen könnyen lehet, hogy a másfél hónap alatt ki sem gyógyultak az illetők.
Nagyon sok sportoló túl korán kezdte újra az edzéseket, erről sok hír volt. Például.
A teljes gyógyulás nem azt jelenti, hogy már nem fertőz valaki...[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55833) saelin


saelin
veterán

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert a neten nem találtam semmi relevánsat ezzel kapcsolatban. Szóval:
Szombaton én, meg az egyik barátom találkoztunk egy kis dumálás, videojátékozás céljából a lakásomban. Tök jól szórakoztunk, csak másnap, vasárnap este belázasodott és már az ízeket sem érzi, köhög is. Egyik ismerőse a háziorvosa, így már vasárnap este felhívta hogy mi a baja és az orvos azt mondta ezek a covid tünetei, mindenképpen maradjon otthon... Tesztet még nem csináltak nála. Nem is tudom fognak-e.

Szerintetek mennyi az esélye hogy megfertőződtem vagy hogy tényleg koronavírusos a barátom? Beszélnék én a háziorvosommal, de ő csak délután rendel. Nekem meg ma tízre mennem kell majd céges tanfolyamra... Nem szeretnék senkit lefertőzni az oktatás alatt. Főleg nem az idős oktatónkat, de potyára kimaradni sem szeretnék, mert ez a tréning nem pótolható, pár napos. :U

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#55834) lacos001 válasza saelin (#55833) üzenetére


lacos001
senior tag

"Szerintetek mennyi az esélye hogy megfertőződtem vagy hogy tényleg koronavírusos a barátom?"

Válaszolok...50% ;)

#55835 Hát persze, hogy minden a covid tünete, egyértelmű.....
Ez egy ilyen "játék"
Vagy covidos vagy nem, 50%. Ha az és elkaptad 50%. No para...

[ Szerkesztve ]

(#55835) saelin válasza lacos001 (#55834) üzenetére


saelin
veterán

Az a baj hogy erre jutottam én is. Ugye amíg nincs pozitív teszt, addig intézkedések sincsenek, vagyis mehetek isten hírével. Csak így azért pára.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#55836) philoxenia válasza saelin (#55833) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindenképp tarts távolságot és viselj maszkot! Kézfertőtleníts! A barátod tesztet kellene csináltasson, ha tünetes a gyorsteszt is jelezhet.
Igazából itt azt érdemes figyelembe venni, hogy más jellegű fertőzés esetén sem igen szabad továbbadni másoknak.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55837) Kékes525 válasza philoxenia (#55832) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

A bizonyítékok, esetleírások kellenének az első és a második fertőzésről. Kinél, mikor, milyen teszttel mutatták ki az első és a második fertőzést, hogyan igazolták az első fertőzésből való gyógyulást, a vírusmentességet, milyen volt a betegség lefolyása az első és második esetében, továbbá a két betegség között milyen egészségi állapottal rendelkeztek az újrafertőződött játékosok. Az is érdekes lehetne, hogy mennyi vírussal találkoztak a második fertőzéskor. Gyakorlatilag bárki, bármilyen fertőzés után újrafertőződhet nagyon nagy mennyiségű kórokozótól. Egyik felsorolt bizonyíték sem áll rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55838) saelin válasza philoxenia (#55836) üzenetére


saelin
veterán

Távolság, maszk és kézfertőtlenítés alap. Az utóbbi kettő nélkül a portán sem engednek be senkit. Mindegy, megyek csinálom a dolgom és próbálok távol maradni mindenkitől a héten amennyire lehet. Azt hittem az ilyet szigorúbban megfogják vagy van valami kötelezettségem xy irányba. Ha lesz valami még írok ide érdekességképpen. Eddig erről a vírusról csak a hírekben halottam, mert még senki (még munkahelyen sem) nem volt fertőzött vele a környezetemben.

By the way. Debreceni vagyok.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#55839) Asbee válasza philoxenia (#55832) üzenetére


Asbee
veterán

Ezeket a sportolókat szinte folyamatosan tesztelik, nem csak úgy gondolnak egyet aztán nekiállnak edzeni. Nem hinném, hogy a negatív teszt után 2 nappal lettek megint pozitívak, amikor jogos lenne amit mondasz. Igaz megvan róla a véleményem, de Cecília sem hiszem, csak úgy jó kedvében riogatna a tv-ben, hogy történtek újrafertőződések, tünetekkel. Nem mondtam ilyet, hogy a teljes gyógyulás azt jelenti nem fertőz, bár nem is tudom, hogy jön ide. Azt sem állítom, hogy ez mindennapos, és most rettegni kell, de az egyszerűen badarság, hogy 50 millióból, 5db van. Nem is tudhatjuk, hogy pontosan mennyi lehet az ilyen. Persze rá lehet húzni, hogy ez a bizonyítottan, meg kimagyarázni sokféleképpen amennyi kérdőjel van a coviddal kapcsolatban. Csak akkor minden témát ilyen alaposan és egyenlő mércével kezeljünk. Amikor azt mondom csökken a kiritkus betegek aránya, akkor ne az legyen a reakció, hogy az nem mérvadó mert a szövődmények, meg amikről nem is tudunk és stb. Csak egy példa. Hanem akkor ezekre is várom a pontos orvosi esettanulmányokat, infókat, szaklapokból.

[ Szerkesztve ]

(#55840) szabi__memo válasza Asbee (#55839) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A miskolci jégkorongozó története azért árnyalja a képet

(#55841) kisninja


kisninja
őstag

Régóta olvasom a témát eddig háttérben. Nagyon sok a személyeskedés.... egymásba kötés, dolgok tullovaglasa. Na mindegy is.
Viszont közvetlen kolléganő férje most kovidos másodszor, most is eléggé ramatyul van.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#55842) Kékes525 válasza Asbee (#55839) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek találgatások, feltételezések, nem bizonyítékok.

"Hanem akkor ezekre is várom a pontos orvosi esettanulmányokat, infókat, szaklapokból. "

Ott vannak a felsorolt szaklapokban és azokban lévő hivatkozásokban, fentebb linkeltem. Továbbá syberia linkelt: [link], aztán a komolyan topikban van számtalan. És most is adok az előbbi 16 mellé, a cikkekben és azokban levő hivatkozásokban:

[Simulation of coronavirus disease 2019 (COVID-19) scenarios with possibility of reinfection]

[Risk of reactivation or reinfection of novel coronavirus (COVID-19)]

[Clinical recurrences of COVID-19 symptoms after recovery: Viral relapse, reinfection or inflammatory rebound?]

El kell azonban ismernem, hogy ezeknek a cikkeknek is van egy nagy hibájuk. El kell olvasni őket, hogy lásd, hogy mit írnak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55843) Asbee válasza szabi__memo (#55840) üzenetére


Asbee
veterán

Milyen képet árnyal? Itt egy szövődményről van szó, nem újrafertőződésről....

(#55844) szabi__memo válasza Asbee (#55843) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azt hogy mennyire figyelik őket és mennyire érdekli őket hogy valóban meggyógyuljanak.
A profit és a rövid távú érdekek felülírnak mindent

(#55845) Asbee válasza Kékes525 (#55842) üzenetére


Asbee
veterán

Szerinted a világban minden egyes újrafertőződés eljut erre a szintre ? Ne legyünk már naívak. Szerinted a világon ~50 millió fertőzött van? Tudjuk pontosan, hány szövődmény alakult ki? Akkor innentől ahány nincs szaklapban bizonyítva, csak találgatás riogatás.Játszhatjuk ezt a játékot, de te is nagyon jól tudod, ez nem így műkődik, csak az igazad hajtod, és mindig ilyenkor kapaszkodsz ezekbe a nagy bizonyításokba. :U

(#55846) Asbee válasza kisninja (#55841) üzenetére


Asbee
veterán

Ezt itt bizonyítanod kell keményen ám.... Addig csak találgatás.

(#55847) Asbee válasza szabi__memo (#55844) üzenetére


Asbee
veterán

Az egyén érdeke is ez valahol. Sokan féltik a karrierjüket, és becsúszhatnak ilyenek. Igazad van teljesen, a profit és érdekek ilyenek. Ilyen a világ.

(#55848) daneel_hu válasza zolisx4 (#55820) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A kolléganő akitől valószínűen elkaptam,na ő még nincs jól,viszont elkapta egy másik dolgozó hölgy is,lehet ő is tőle,ő viszont kórházba került,lélegeztető gépen van tüdő embóliát kapott,vagy hasonló pontos infó nincs.
Mérges vagyok nagyon,ezek a korlátozások semmik."

Azt a hét meg a nyócát.... :(
Szabad tudni mennyi idős a hölgy? :(

(#55849) Kékes525


Kékes525
félisten

[VÍRUSTAGADÓ FINGFORRADALOM] :DD

"Az Összeesküvések sorozatunk utolsó része, amely a konteós szélsőségesekről szól. A videónak nem célja körüljárni a különböző tudósok álláspontjait, a kormány intézkedéseit stb., csupán szórakoztatásból készült."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55850) Parci válasza Asbee (#55839) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem akarok belefolyni ebbe a csörtébe, de az újpesti közlemény alapján az első és második gondolatom is az lenne, hogy egy eleve hosszú lefolyású betegségnél másfél hónap különbséggel "nem lehet" kétszer megfertőződni. egyszerűen nem gyógyult még ki belőle, lement nagyon a kópiaszám benne, a teszt negatív lett, de aztán felszaporodott megint. azért pár hét alatt nem felejti el az antitesteket a szervezet (ez kéne ahhoz, hogy valódi dupla fertőződés legyen, vagy az, hogy elsőre azonnal, az első védelmi vonalon fennakadjon a vírus és ne is legyen antitest termelés -- akkor viszont elsőre kb. full tünetmentes).

viszont újrafertőződés van, vagy ha nincs és még tömegesen, majd lesz. minden jel erre mutat, a virológusok is ezt mondják, a gyakorlat is erre mutat. szerintem is számolni kell vele. jövő tavaszra ebben is okosabbak leszünk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.