Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54551) andor80


andor80
senior tag

https://444.hu/2020/11/05/meg-maszkokkal-sem-vedi-a-tanarokat-a-kormanyzat
Mi van???!!!!

Én azt hittem minden suliban mint a filctollat a maszkokat is szépen reggel kiosztják a tanároknak...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#54552) Csatravi válasza andor80 (#54551) üzenetére


Csatravi
senior tag

Gyorsan told arrébb a bilit :)

(#54553) Rive válasza Coyot (#54548) üzenetére


Rive
veterán

Közvetett bizonyíték, hogy még mindig csak sporadikus esetek vannak ismétlésre a tavaszi hullámból => vagy (átlag) nagyon enyhe az ismétlés, vagy a tömeges 'lejárat' több, mint hat hónap.

Nagyon kellene erre egy célzott felmérés, mert a kellemetlenebbik variáció mentén nagyon sűrű f@szerdő meredezik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54554) t72killer válasza Csatravi (#54542) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megvárják, hogy egy "alulról érkező" kezdeményezés követelje az érdemi intézkedéseket, hogy minél kisebb legyen a "központi bizottság" népszerűségvesztése. Mindenáron mutogatni akarnak valakire, ami nehéz dolog 2/3-os felhatalmazás mellett.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54555) Csatravi válasza t72killer (#54554) üzenetére


Csatravi
senior tag

Pontosan. És már nem is 2/3 hanem tejhatalom.
Eközben már 6 tanár halt meg szeptember óta a vírusfertőzés következtében.
Arról sem mernek beszélni, hogy mennyi az eü-s áldozat.

[ Szerkesztve ]

(#54556) Ezekiell válasza Parci (#54535) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mi most veszünk telket házat építeni, 2200nm2 - és bevallom, ez az egyik oda, hogy ekkorát veszünk. Nem azonnal mindent önfenntartásban (először csak szokásos kiskert+asszony rózsatermelő is), de ha "beüt a szar igazán", akkor legyen hely.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54557) perempe válasza daneel_hu (#54461) üzenetére


perempe
addikt

Örülök, hogy jól vagy, ill. be is számoltál a gyógyulásról.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#54558) pjen válasza andor80 (#54551) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a diákoknak is ki kéne osztani, legalább a felső tagozatban.Nagyon sok családnak nem telik minden napra egy maszk.

(#54559) t72killer válasza Csatravi (#54555) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elképesztő. Nyilván mind a 6 fekvőbetegként a halálos ágyából tanított és természetesen nem az osztályban, hanem egy tiroli sítúrán kapta el.

Normál esetben ha egy munkaadó ilyen helyre embert beküld és az meghal, azt ízekre szedik a hatóságok. Most meg dögölj meg a mások hülyesége (=nemhogy bezárás, de 0 védekezés az iskolákban) és a diszkópatkányok buliéhsége miatt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54560) Parci válasza pjen (#54558) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

komolytalan egyébként, hogy például egy erre alkalmas varrodát nem lehet beröffenteni a xxi. szd-ban, állami segítséggel. én is ffp2 mosható szövetmaszkot használok, nyilván durva volna 1000 ft-os papír ffp2-t eldobálni. ennek 10 euro volt darabja portugáliából :U, ami persze sok pénz, de "bárhányszor" mosható.

állami szinten vicc kevés pénz ebből legyártani annyit, hogy minden tanár kapjon egy ötös csomaggal mondjuk. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54561) andor80 válasza pjen (#54558) üzenetére


andor80
senior tag

Főleg ,hogy a börtönben az aliexpress-es maszkgépnél beigérték a husi elnökünknek a havi 2.8 millió darabot de 4500-at se gyárt havonta.....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#54562) lacafaca válasza Parci (#54546) üzenetére


lacafaca
őstag

lehetne oda húzni olyan sáncot, ami gyalogság számára áthatolhatatlan, de ne vizionáljunk egy armageddont, elég a baj most enélkül is :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54563) Csatravi válasza Csatravi (#54555) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kimaradt az "l". teljhatalom.

[ Szerkesztve ]

(#54564) lacafaca válasza Parci (#54560) üzenetére


lacafaca
őstag

[link] :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54565) fatal` válasza Parci (#54560) üzenetére


fatal`
titán

Féloff: Hol vettél mosható FFP2-t, tudsz dobni egy linket? Perpillanat eldobható sebészi maszkot használok arra a kis időre, párhetente, amíg boltban vagyok, egy mosható jobb lenne (ami véd is valamennyire).

(#54566) pjen válasza Parci (#54560) üzenetére


pjen
félisten

Nem szívesen írok ilyet, de teljesen igazad van.És Andor80 kollégának is.

(#54567) NavySeal válasza andor80 (#54561) üzenetére


NavySeal
senior tag

Na mondjuk azért ott is illene rendet vágni, ha ekkora a FC meg a realitás között a különbség...project vezető vagyok ekkora mellélövésért engem "akasztanának" :D

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#54568) Parci válasza fatal` (#54565) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

https://mo-online.com/hu/en/lp-antimicrobial-products/HomeEng.html

6 maszknál már ingyenes szállítás

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54569) Csatravi válasza Parci (#54560) üzenetére


Csatravi
senior tag

Esténként a tantermeket is fertőtleníthetnék ózongenerátorra. Ha már mindenáron tanítás akkor 3-4db generátor/iskola mennyiséggel megoldható lenne és nem egy eszement összeg.

[ Szerkesztve ]

(#54570) Tom1939 válasza Coyot (#54536) üzenetére


Tom1939
őstag

Ha összejön a matek és a jövőlátás (10k halott, de jó lesz az oltás, és nem roppan még sokkal jobban meg a gazdaság) akkor ezt majd mindenki elfogadná most és ez elég durva. Nem lennék szívesen döntéshozó semmilyen fejlett nem diktatórikus országban. Irónia nélkül. Rémületesen nagy információhiányt látok. Véletlenül sem kitérve arra mit gondolok a helyzet kezeléséről itthon vagy máshol.

[ Szerkesztve ]

(#54571) Parci válasza Csatravi (#54569) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én adományoztam a bölcsinknek egyet :U

a suliban meg a szülők összedobtak egy légtisztítót, amit a tanárok maguk mellett járatnak, bár én ebben kevésbé hiszek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54572) lacafaca válasza Parci (#54571) üzenetére


lacafaca
őstag

pláne, hogy egy kb 2k-s beruházással/terem minden osztály minden nap patyolattiszta lehetne :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54573) Rive válasza Csatravi (#54569) üzenetére


Rive
veterán

Ennek az esti fertőtlenítésnek a hatásosságában én nem bíznék.

Amikor megy akkor pont nincs vírusterhelés, a levegőből pedig már kiülepedett.... Amikor vírusterhelés van, akkor meg nem tudod járatni, ugye: pedig negyed óra, és már tele a légtér.
Persze, egy kórházban, rendelőben más, ott nem is csak covid van, nade tanterem?
A légszűrők dettó kérdéses: csak hígítani tudnak, a légteret egyszerre kitakarítani nem.

A nyitott ablak... abban tudok bízni. Meg a maszkviselésben.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54574) Csatravi válasza Parci (#54571) üzenetére


Csatravi
senior tag

:C :R :R

(#54575) Z.É.T. válasza lacafaca (#54541) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Hosszú évekig (~2 évtized is talán) dédelgettem hasonló, közösségi kiköltözést, miután nem találtam nagyon hasonló gondolkodásúakat a meglévő "ökofalvakban", amiket bejártam, meglátogattam. Aztán tavaly-tavalyelőtt eljutottam oda, hogy elfogytak köröttem azok, akikkel közösben tervezgettünk, így egészen leadtam az igényekből és már csak 2-4000nm-es telket vadászok, talán, ha nem jött volna a járvány, már belekezdtünk volna a budapesti ingatlan eladásába és egy falusi/természetközeli vételébe... Talán jövőre :)

(#54576) Xuja válasza Tom1939 (#54570) üzenetére


Xuja
kezdő

Az a baj, hogy 10k halottal számolva (ami sajna a jelenlegi számok mellett nem is tűnik túl extrémnek akár év végéig sem) durva becsléssel kb 1 millió emberen kéne átesnie a vírusnak, és a sok munkából kieső beteg, illetve az egyéb betegségek miatt ellátatlanul otthon vagy kórházban fekvő dolgozó adófizetők munkaképtelensége így is odaverne a gazdaságnak.

[ Szerkesztve ]

(#54577) fatal` válasza Parci (#54568) üzenetére


fatal`
titán

:R :R

(#54578) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Szerintem valamennyi értelme van a nap végi fertőtlenítésnek is. Nem csak a levegőt, a felületeket is fertőtleníti.

De volt valami cikk, hogy van olyan o3 koncentráció, ami még nem káros az emberre, de a vírust már bántja.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#54579) Ádám16


Ádám16
addikt

Ma jönnének tesztet venni tőlem a mentősök.
Mondta a háziorvos, hogy hívnak majd előtte 2 órával egyeztetnie. 2x hívott egy pesti szám (mentősök), de nem csörgött ki a telóm, csak nem fogadott hívásrol kaptam SMS-t.
Azóta hiába próbálom a számot hívni, a gép felveszi, kéri, hogy ha tudom, üssem be a melléket, ha nem, várják a kezelore. Nem tudom a melléket ugyebár, majd a gép jelzi, hogy a vonal foglalt, és leteszi.
Valaki tud adni melléket?

Ha jól tudom, enni és inni nem szabad mintavétel előtt 2 órával, de már szédülök, annyira éhes vagyok. Szerintetek kijönnek egyáltalán így, hogy nem értek el? El se hiszem, mi történhetett...

(#54580) lacafaca válasza Rive (#54573) üzenetére


lacafaca
őstag

az én megoldásommal a szünetekben is lehetne vadászni a kis köcsögöket és még a végén egy jó szellőztetés is beleférne :)

Z.É.T. ehh...micsoda közösség bontakozik itten...látjátok, nem is nagyon különbözünk mi egymástól, csak mind más csecsen nevelkedtünk, de a gyökerek egy tőről fakadnak csakugyan :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54581) Csatravi válasza Rive (#54573) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha azt legyalulja amit a gyerekek szanaszét kennek a tanteremben már előrébb vagyunk.
De akár napközben is megoldható lenne egy üres terem bevetésével. (ahol ez megoldható) Mindig más terem lenne az üres amit lehetne fertőtleníteni.

(#54582) Parci válasza Ajándékok (#54578) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is van értelme, suliban talán kevésbé (nem fogdossák egymás játékait), bölcsiben nagyon, ahol minden gyerek a közös játékokra nyáladzik. meg azért nem csak sars2 van, egy csomó más is, érdemes most mindent irtani.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54583) bigdady válasza fatal` (#54565) üzenetére


bigdady
nagyúr

10 db 2500 Ft (7500 Ft-ról), ingyenes szállítás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#54584) Ezekiell válasza lacafaca (#54580) üzenetére


Ezekiell
veterán

most miért akarod vadászni szegény gyerekeket? ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54585) Parci válasza bigdady (#54583) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

óvatosan a totál minősítetlen kínai szarokkal :(. nem biztos, hogy ez az, de az ára alapján én arra tippelnék.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54586) kecsawi válasza Ádám16 (#54579) üzenetére


kecsawi
senior tag

Engem tegnap előtt este hívtak Pestről, hogy tegnap 13.00 +- 2 órával számolva jönnek tesztelni. Bő reggeli után várakozás, se evés,se ivás, majd 14.30 körül érkeztek, gyorsan végzett a mentős, láthatóan fáradt, de korrekt normális volt, holnapra lesz eredménye. Mellesleg 31-én járt le a megfigyelésem kontakt személyként.

(#54587) Ezekiell válasza Parci (#54571) üzenetére


Ezekiell
veterán

Milyet adományoztál, ha megkérdezhetem, és honnan rendelted? Marha jó ötlet, én is vennék/adnék egyet a bölcsinknek.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54588) lacafaca válasza Ezekiell (#54584) üzenetére


lacafaca
őstag

:DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54589) bigdady válasza Parci (#54585) üzenetére


bigdady
nagyúr

Innen rendeltem, nekem jónak tűnik, persze nyilván csak a csomagolás minőségéből lehet következtetni, az profibbak tűnt (nem nejlonzacskó), és minősítési papír is volt hozzá, ami akármi is lehet hisz nem értek hozzá, mint másikhoz sem de sűrűn cserélgetem :)
FFP2-nek tűnik de lehet sosem volt eredetim :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54590) lacafaca


lacafaca
őstag

[link] tessék, aki ócsón szeretne fertőtlenítőt és nem fél a barkácsolástól (nem én vagyok, csak földim, de nálam is ilyen van rendszerben) pár k és kis barkács, nem kell mindig a tömeget követni...és ez tökéletes lenne minden tanteremben is

izzó itt beszerezhető, vagy van még jófogáson ha még van pár békebeli tungsramos 500-ért (nincs már :) ) (de van :DDD )

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54591) Kékes525 válasza Parci (#54571) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem jó, de a tanári munka mellett nem lehet tökéletes, mivel ha feláll és sétál a gyerekek között, akkor már hatástalan. Akkor is, ha felelés közben a tanár mellett a táblánál van a diák. Azonnal nem tudja kiszűrni a koronát. Megfelelő maszk használatával együtt már jobb. Amúgy milyen tipusú?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54592) Rage47 válasza bigdady (#54583) üzenetére


Rage47
veterán

szüleim egyből: Cecília mondta, hogy az FFP2 nem jó, csak az orvosi maszk

így hat a szar kommunikáció

(#54593) Parci válasza Ezekiell (#54587) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

https://www.ozonegenerator.hu/ozonegenerator-silver-4000-ozongenerator-keszulek-3-ev-garanciaval-egyenesen-az-importortol-keszletrol-azonnal-353

ilyet, de akkor még 45e ft volt "csak", szépen inflálódik :((( (filléres cuccok ezek, viszont olyan a jó, amihez lehet kapni külön ózonlapot, és a leghitványabbakhoz gyárilag nincs)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54594) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Az FFP2-3 szelepes maszk miért nem jó lakossági használatra?

(#54595) Parci válasza Kékes525 (#54591) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valami philips ionizátoros, uvc-s anyámtyúkjás, azt sajnos nem tudom már

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54596) Parci válasza SG3rg0 (#54594) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert kifújod a vírusokat és szétfertőzöl mindenkit. szelep nélkül ugyanúgy véd, de akkor te sem nyírod ki a fél országot, amikor turnén vagy :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54597) bigdady válasza Rage47 (#54592) üzenetére


bigdady
nagyúr

Cili néni butaságot beszél, ráadásul szelepeseket is magyaráz, holott van szelep nélküli is... Azért operatív törzsnek nem ártana ilyet tudnia...

[ Szerkesztve ]

(#54598) Parci válasza bigdady (#54589) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is van vmi minősítetlen cuccom, elég vacaknak néz ki. felrakom, maszk az is, de nincs bizodalmam CE minősítés nélkül (és abból sem a China Export hamis logósra gondolok :DDD). de a fene tudja, sosem fog kiderülni, nyilván a kisz kínajji is erre játszik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54599) lacafaca válasza Parci (#54596) üzenetére


lacafaca
őstag

ezért jó a kínai "szelepes"...mert azon csak dísz, nem mint egy ce-sen :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54600) Elektrosokk válasza Ádám16 (#54579) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én 2 hete 48 órán át böjtöltem, szerintem 4-5 óra sima liba. ;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.