Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54801) Ringman válasza andor80 (#54800) üzenetére


Ringman
nagyúr

a propagandasajtóból tájékozódóktól hogy várható el, hogy helyén kezeljék a problémát? (vö. hangoztatott egyéni felelősség)

(#54802) Kékes525 válasza Parci (#54797) üzenetére


Kékes525
félisten

"A kihívást gyakorlati szempontból leginkább az jelenti, hogy jelenleg fejlesztés és tesztelés alatt álló monoklonális antitest készítményeket biztosan érint."

Ha érinti, akkor is "csak" néhány hónap eltolódást fog jelenteni a vakcina kifejlesztésében, mert a technológia ismert, a gyártósorok továbbra is használhatók, így nagyon gyorsan el lehet majd készíteni a hatékony monoklonális antitesteket. Addig is ott a többi vakcina, ami nem a tüske fehérje elleni immunitásra épít. Az új vakcina tesztelését pedig nem kell elölről kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54803) Ringman válasza Kékes525 (#54802) üzenetére


Ringman
nagyúr

gates is azt mondta még tavasszal, hogy el kell kezdeni minél előbb az ígéretes vakcinák tömegtermelését, max ami nem válik be ki kell dobni (akár gyártósorostól!), mert még úgyis jobban megéri a gazdaságnak, mint várni hónapokat az oltásra.

(#54804) Kékes525 válasza Ringman (#54803) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 :K
Legalább 180 vakcina van. Biztos, hogy lesz közöttük jó is. Másrészt a technológiák meglesznek és az esetleges új kifejlesztése ezért már sokkal gyorsabb lesz. A tesztelésüket sem kell elölről kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54805) Ringman válasza Kékes525 (#54804) üzenetére


Ringman
nagyúr

áprilisi cikk
Bill Gates is helping fund new factories for 7 potential coronavirus vaccines, even though it will waste billions of dollars

(#54806) Lauda


Lauda
félisten

[Orbán Viktor szerint órákon belül döntés születik a műtétek halasztásáról]

Na ez megint csak mese. Orvostól tudom, hogy már egy ideje nem végezhetnek elektív műtéteket.

(#54807) daneel_hu válasza Kékes525 (#54804) üzenetére


daneel_hu
addikt

Majd megkapjuk a SZPUTNYIK-1 vakcinát.
Az lesz ingyenes idehaza. :D

(#54808) daneel_hu válasza Lauda (#54806) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Na ez megint csak mese. Orvostól tudom, hogy már egy ideje nem végezhetnek elektív műtéteket."

Az egyik szomszédunkat most műtötték két hete halasztható nőgyógyászati problémával.

(#54809) t72killer válasza Parci (#54797) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az emberiséget egyszer a saját kapzsisága vagy épp sznobsága, hülyesége fogja megtizedelni. A coviddal kapcsolatban meg hányan ugattuk még februárban, hogy mindenképp meg kell állítani...
Mi a garancia arra, h egy spanyol vadnyércecskéből nem egy MERS-cov3-má fejlődött gyönyörűség szabadul fel?? 99%-nak halványlilája nincs mivel játszik most az emberiség...

(segítek: beszabadultunk egy biofegyver-laborba egy elsőre igen szelídecske anyaggal, de ahol az elvi lehetőségek tárháza végtelen)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54810) perempe válasza Kékes525 (#54787) üzenetére


perempe
addikt

kedden voltam a Magyar Rádió Zenekarának koncertjén a Zeneakadémián, aki a 29. szimfóniának első két tételét teleköhögte, azt pont mögöttem ült. (odébb is ültem.) minek megy az ilyen koncertre?

a 40. szimfónia nagyon jó volt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#54812) perempe válasza t72killer (#54759) üzenetére


perempe
addikt

aki a családban gazdálkodik, az mondta, hogy Poroszlón náluk pl. minden be van kamerázva, csak az tartja távol a rossz embereket.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#54813) Ispy válasza perempe (#54810) üzenetére


Ispy
veterán

A kérdés inkább az, hogy te miért mész koncertre? ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54814) Rive válasza Ringman (#54811) üzenetére


Rive
veterán

Hegedűs Zsolt... : priorizálni kell azokat a betegeket, akik a megfelelő terápia mellett nagyobb valószínűséggel gyógyulnak meg, szemben azokkal, akiknek erre kevesebb az esélyük.

Kimondta, hogy 'priorizál'.
Akkor innentől olasz tavasz újratöltve? Vagy ezt is ugyanolyan nehéz lesz elhinni, mint akkor azt?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54815) Ringman válasza Rive (#54814) üzenetére


Ringman
nagyúr

[link]
A Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság (MSOTKE) szerint hamarosan szükség lehet a kamara etikai kódexére, ami alapján el tudják majd az orvosok dönteni, hogy kit mentsenek meg a covidos betegek közül, ha nincs elegendő kapacitás.

(#54816) Kékes525 válasza Rive (#54814) üzenetére


Kékes525
félisten

"Vagy ezt is ugyanolyan nehéz lesz elhinni, mint akkor azt?"

Azt csak a TV-ben láttuk, de ez a saját bőrünkön fogjuk tapasztalni. Persze így is lesznek olyanok, akik még a saját szemüknek sem fognak hinni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54817) andor80 válasza perempe (#54810) üzenetére


andor80
senior tag

Minek van koncert ha nem lehet a koncert amúgy...
Te meg miért mentél el rá?
Biztos most volt itt gondolom Ecceno Fazionli világhíres 60 évente egyszer turnézó brilliáns hegedűművész.... Ja nem! :)) ;] :))

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#54818) Ringman válasza Kékes525 (#54816) üzenetére


Ringman
nagyúr

a kormánynak kell hinni, nem a saját szemnek!

[ Szerkesztve ]

(#54819) perempe válasza Ispy (#54813) üzenetére


perempe
addikt

nagy valószínűséggel átestem már rajta, keress rá karmester kulcsszóval. betegen meg nem járnék.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#54820) Amur válasza Parci (#54797) üzenetére


Amur
addikt

röviden, ha ez a 12 országban jelenlévő mutáció elterjed, akkor az összes jelenlegi vakcinafejlesztés kuka..mert pont ott "fejlődött" a vírus ahol támadták volna..
Egyre inkább azt érzem hogy a természet nagyon oda akar nekünk vágni..
Mikor azt érezzük hogy mi nyertünk röhögve odavág egy ilyet..
de valahol azt kapjuk amit érdemlünk, csak nehéz elfogadni.
(én sem tudom, ne értsetek félre..)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#54821) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valaki egyébként meg tudja mondani, mi az influenzaoltás nagy reklámozásának orvosi indoka? Értemén, hogy raktárat akarnak söpörni, de a korlátozások totál kinyírták az influenzát, "szegény" lehet évekig sufniba lesz vágva.

Politikusi részről persze érthető, placebótevékenység, "oltunk keményen" - csak épp nem olyan anyaggal, amire szükség lenne.

#54820: nem látom be, miért ne terjedne el, ha eleve a lazán bulizgató, "gazdaságvédő" €urópában van. Ebben reménykedni kb olyan, mintha azt remélnénk, hogy a német-dán határon megáll az eső. Legfőbb ideje vmelyik fertőzött nyércecskétől vért venni is ráugrani a vakcinafejlesztés 2.0-ra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54822) Csatravi válasza cappa72 (#54784) üzenetére


Csatravi
senior tag

Fradi-Ujp. [kép]
Fradi-Juv. [kép]
Lócitrom volt ott nem távolságtartás.
A felcsúti köpcös mehet is és bezárathatja az Arénát mivel súlyosan megszegték a járványügyi szabályokat.

(#54823) perempe válasza andor80 (#54817) üzenetére


perempe
addikt

már hallottam ingyenes koncerten a 40. szimfóniát, de a MOM-ban az Anima Musicæ a vendégművészekkel kiegészülve nem volt az igazi, annak az első része jó volt különben.

Il Giardino Armonico-n is voltam egy hete.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#54824) Rive válasza t72killer (#54821) üzenetére


Rive
veterán

Valamelyik nagydoki mondta, hogy mennyire sz@r lesz együtt a covid és az influenza, még mielőtt kijött volna, hogy mi lett ebből a déli féltekén. Aztán ez úgy maradt. Valszeg tényleg afféle pótcselekvés most.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54825) Ringman válasza t72killer (#54821) üzenetére


Ringman
nagyúr

a politikusok arról sem hajlandók tudomást venni, hogy a korlátozások hatása nem egyik napról a másikra történik - lásd cseheknél.
na most ezt fordítsuk át arra, amit orbán mond és cselekszik.

(#54826) fatal` válasza Ringman (#54825) üzenetére


fatal`
titán

A politikusok úgy látszik nem értik mit jelent az, hogy "exponenciális".

(#54827) Ajándékok válasza Csatravi (#54647) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A 30 perc szellőztetés szerintem túl sok. Az általában sok ablakos osztálytermeket egyszerű ablak nyitással is ki lehet szellőztetni 5 perc alatt.

#54809 t72killer
Inkább a valódi bioterrorizmus ijesztő. Túl olcsón hozzáférhető és a terroristák látják, hogy még egy "gyenge" vírus is hány embert megöl és mekkora káoszt okoz.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#54828) Csatravi válasza bopeti98 (#54777) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Az iskolákat szerintem azért sem zárják, mert nem akarnak tudnának anyagi segítséget nyújtani a zárás miatt munkából kieső szülőknek, az meg óriási elégedetlenséget szülne."

Középiskola, felsőoktatás, felnőttképzés ilyen téren nem lenne érintett és mégse teszik online-ba őket.

(#54829) Xuja válasza Csatravi (#54822) üzenetére


Xuja
kezdő

Annyira vicces, hogy általában egy meccsközvetítésnél 5 percenként mutatják a szurkolókat. A mostani Fradi meccseken szinte egyáltalán nincs közeli, pedig kíváncsi lettem volna a maszkviselésekre.

(#54830) Lauda válasza daneel_hu (#54808) üzenetére


Lauda
félisten

Elképzelhető, hogy azóta történt a leállás, vagy kórházanként eltérő.

(#54831) Kékes525 válasza Amur (#54820) üzenetére


Kékes525
félisten

"röviden, ha ez a 12 országban jelenlévő mutáció elterjed, akkor az összes jelenlegi vakcinafejlesztés kuka..mert pont ott "fejlődött" a vírus ahol támadták volna.."

A válasz egyértelműen NEM.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54832) Kékes525 válasza Ajándékok (#54827) üzenetére


Kékes525
félisten

A hőmérséklettől, a levegő mozgásától és az ablak nagyságától függ. Hidegben 1 perces szellőztetés elég a légcseréhez.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54833) Amur válasza Kékes525 (#54831) üzenetére


Amur
addikt

Igazad legyen.
De biztos hogy lassítja azt.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#54834) Kékes525 válasza Amur (#54833) üzenetére


Kékes525
félisten

"De biztos hogy lassítja azt."

Ez igaz, de nem minden vakcinára, mert nem az összes vakcina irányul a tüskefehérje ellen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54835) Amur válasza Kékes525 (#54834) üzenetére


Amur
addikt

Igen ezt olvastam, kérdés hogy milyen arányban vannak ezek az összes vakcinafejlesztéshez.
Inkább az ijeszt meg hogy ilyen agresszívan mutálodik ez a majom vírus..
Ki tudja mivel rukkol még elő mire odáig jutunk hogy lesz bármelyik verzióra is vakcina.
Ugye eddig a leggyorsabb vakcinafejlesztés 4 évig tartott, ezt a rekordot akarják megdönteni, ami biztos hogy sikerülni fog, mert ekkora anyagi és pszichés támaszt(vagy terhet) nem sok esetben kaptak még. Azért én még hitetlenkedek hogy ennek ellenére jövőre lesz valami.
Gyanítom hogy ez csak amolyan nyugtatás, mert nem fogadná el senki ha azt mondanák hogy 1.5-2 évnél nem tudunk hamarabb vakcinát..
Vagy csak én vagyok már belefásulva, és vagyok egyre pesszimistább..
De van rá okom, elvégre amilyen szinten leszerepelt minden ország, amikor ilyen veszéllyel nézünk szemben, az nem sok reményre ad okot.
Ha válságosabbra fordul a helyzet akkor egyedül maradunk(mármint polgárok, egyszerű emberek)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#54836) Csatravi válasza Ajándékok (#54827) üzenetére


Csatravi
senior tag

Próbáltál már kiszellőztetni ózonos termet? Nem megy 5 perc alatt. Az előírás is a legtöbbször min 30 perc így senki egészségét nem kockáztatnám. Kiszellőztetni akkor megy gyorsan ha két oldalról tudsz ablakot nyitni mert akkor lesz légmozgás. Ha nincs szerencséd akkor a huzat nem kifelé hanem befelé mozog és telenyomod a folyosót. A teremben friss levegő lesz csak a folyosón fog kipusztulni mindenki.
Másik szóval a biztonság az első. De lehet venni ózon detektor ami jelzi mikor biztonságos az ott-tartózkodás.

(#54837) Ringman válasza fatal` (#54826) üzenetére


Ringman
nagyúr

még nem tudták elmagyarázni a legfőbb döntéshozónak a tanácsadók disznóvágós vagy focis hasonlattal.

(#54838) Csatravi válasza Xuja (#54829) üzenetére


Csatravi
senior tag

Gondolhatod, hogy én is arra "vadásztam" :) De mondtam is itthon hogy egész más a közvetítés most mint eddig volt. A közönségre alig vitték a kamerát csak ha muszáj volt.

(#54839) dobolan válasza Kékes525 (#54791) üzenetére


dobolan
senior tag

"A Terv ez, de ebben Orbán téved, mert ez a gazdaságot jobban megfogja viselni, mint az időben történő teljes lezárás viselte volna meg. Az számok bizonyítani fogják."

Ez szerintem is így lesz. Nem tudok a történelemben olyan válságról, amiből fél-1 éven belül visszapattant volna a GDP.

(#54840) Kékes525 válasza Amur (#54835) üzenetére


Kékes525
félisten

A vírus mutációs rátája kicsi. Sokkal kisebb, mint az influenza vírusé. Most azért gyorsabb egy kicsit, mert nagyon sok van belőle. Ha majd lesz hatékony vakcina és vagy gyógyszer ellene, akkor visszafog állni a rend. Úgyhogy a mutációjától még középtávon sem kell tartani. Rövidtávon pedig esetleg kicsit kitolja a hatékony vakcina fejlesztését. Ha ez komolyan érdekel:

[COVID-19 vakcinafejlesztések összefoglaló] Kemenesi Gábortól. Talán ez a legjobb és a legérthetőbb.

[link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54841) Csatravi


Csatravi
senior tag

Ágyunk dögivel, lélegeztetővel világelsők vagyunk!
Hogy állunk a hűtőkapacitással? Vagy majd a téli hideg megoldja a kórház hátsó udvarán?

Mire elég a héten bejelentett korlátozás a járvány megfékezésében?
(Kunetz Zsombor orvos, egészségügyi szakértő.)

(#54842) Ajándékok válasza Csatravi (#54836) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Az az előírás szerintem átlagos házra vonatkozik, ahol 1 szoba=1 ablak.
És még 100%-os eredmény sem szükséges, mert az ózon kis koncentrációban nem okoz maradandó károsodást.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#54843) lacos001


lacos001
senior tag

Belenéztem az optörzs oksitójába...másodjára mióta létezik, nagy ráérésemben.
A feltett kérdés igy szólt:- Mekkora az eü dolgozók fertőzöttsége?
Válasz:- Kifejezetten kedvező....%ra nem emlékszem és, hogy ez az ő érdemük.
Még ilyen választ....vagy csak nálam bibis ez a reakció?...

[ Szerkesztve ]

(#54844) Kékes525 válasza Csatravi (#54836) üzenetére


Kékes525
félisten

Ózonmérő műszerrel pontosan nyomon lehet követni az ózon koncentrációt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54845) Jablocskov válasza Kékes525 (#54791) üzenetére


Jablocskov
tag

Zsiday eddig is félelmetesen tisztán látta a helyzetet, de szerintem ennél sokkal egyszerűbb a terv. A vakcináig (orosz, kínai) nem terveznek komolyabb szigorítást, ha a nyáj nyugtalankodik, akkor majd bedobnak valami kamu intézkedést, vagy alakítanak egy kicsit a statisztikán. Az, hogy hányan halnak meg érdektelen. A terv a kórházi állapotok nyilvánosságra kerülésén áll vagy bukik, az orvosi kamara nem véletlenül lengette be, hogy nyilvánosságra hozzák az adatokat, amit a kormány eddig minden eszközzel igyekezett eltitkolni.

[ Szerkesztve ]

(#54846) Kékes525 válasza Jablocskov (#54845) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem is valami ilyesmi lehet, de a nyugtalanság, "lázadás" sohasem fokozatosan, előre kiszámítható módon történik. Nagyon hirtelen át tud fordulni a hangulat és akkor már nagyon nehéz lesz megnyugtatni a népet. Aztán ott vannak a szivárogtatók. Ezeket az adatokat nagyon sokan ismerik, az ismereteket a modern technika eszközeivel egymással pontosítani tudják és megoszthatják a néppel. Ez is megakadályozhatatlan.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54847) Csatravi válasza Kékes525 (#54844) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ezt írtam :)
De ahol ózongenerátor sincs vagy alig mert pínzbe kerül ott az ózonmérő detektor csodaszámba menne.

(#54848) Floyd80


Floyd80
addikt

[link]

Mit jelent ez a 4480 intenzíves koronás beteg? A magyar egészségügy számára katasztrófát. Szakértők már hónapok óta arra figyelmeztetnek, hogy Magyarországon 2-3 ezer körül lehet az intenzíves ágykapacitás határa. Mert hiába áll a raktárakban hegyekben a drága lélegeztetőgép, vagy van több 10 ezer vaságy, szakorvos és szakápoló megfelelő minőségben csak 2-3000 súlyos beteget tud ellátni. És itt nemcsak koronás betegekről van szó, hanem egyéb esetekről is. Ha valaki egy baleset miatt lebeg élet és halál között, őt nem lehet majd hazaküldeni arra hivatkozva, hogy kell a hely a covidosoknak. Januárban, vagyis amikor még normál ellátás volt, az akkor rendelkezésre álló 1000 intenzív terápiás ágy 60-70 százalékán kezeltek betegeket.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54849) Csatravi válasza lacos001 (#54843) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem kell már sok ahhoz, hogy belűről, az eü.-ből fogják megmondani egyesek, hogy mennyi az az annyi.
Úgy ahogy a tanároknál is most gyűjtik az adatokat. Elhúnytból ott már a hírek szerint sajnos 9-nél tartanak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.