Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54701) Kékes525 válasza Csatravi (#54690) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott van ez, csak valamiért (oldal hiba, nálam is ilyen) ennél nem jön elő. Lépj vissza a főoldalra és a kettő felnőtt maszk közül a másikra klikkel. Ott már jónak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54702) lacafaca válasza szaszayanou (#54700) üzenetére


lacafaca
őstag

itt a videó is hozzá :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54703) Parci válasza #16729600 (#54699) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most lenéztem az asztal alá és megsimogattam az elac subomat. még bőven pre-korona költözött be :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54705) #16729600 válasza Parci (#54703) üzenetére


#16729600
törölt tag

Huh de utállak most. :D

(#54706) t72killer válasza #20749568 (#54704) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyi pozitívum, hogy van még kapacitás.

Kérdés, hogy a "gazdaság kedvéért" ki akarjuk-e tölteni a maradékot, tudva pl azt, hogy az intenzívre kerültek jelentős része meghal, a maradék icu-snál pedig kb garantált hosszútávú hatások fognak jelentkezni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54708) BalanceR


BalanceR
addikt

Vótmá'?
[Ivermectin elmélkedő]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#54709) t72killer válasza #20749568 (#54707) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudjuk. Pár faktor:

1. Alapvetően világgazdasági válság van, bónuszképp olyan felhanggal, hogy a gazdaságot előbb-utóbb a masszív ökoszféra-pusztítás miatt muszáj lesz visszafogni. Ez egy covid-független "alapvonal". Ezt láthattuk pl svédországban.

2. Full szabadjáraeresztés (=lábonkihordókat beparancsolják melóhelyre+fogyasztani) mellett is kiesnek azok, akiket megvisel a betegség, ez simán lehet érintetteknél 1 egész hónap.

3. Az intenzívre-kórházba került kezelése mocsoksokba kerül, illetve az ő munkaidején kívül valszleg min 1 családtag is veszít munkaidőt. Ha temetni, hagyatékira menni kell, pláne...

4. A maradandó károsodások arányát és súlyosságát nem ismerjük. Nehéz fizikai munkásoknak a sportolókhoz képest pl lehet hosszabb időre (egész év?) kéne visszavonulni? Ez se 2 fillér a gdp-ben.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54710) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://mandiner.hu/cikk/20201105_merkely_bela_a_mandinernek

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54711) Amur válasza Parci (#54703) üzenetére


Amur
addikt

OMG! otthoni használatra egy 35kg-os mélyláda?
Mire használjátok? (éjféltől ötig tartó házibulikhoz kell ugye? :D )

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#54713) Parci válasza Amur (#54711) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az enyém szerintem 10 kiló sincs :) (elac sub-2030, cukicsi)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54714) natë


natë
nagyúr

Voltam az imént fogorvosnál. Az asszisztens 50-es nő, nulla maszk. A fogorvos 70+ ffi, sima műtős. Nem nagyon voltak "betojva". Tavasszal a másik maszeknál szakafanderben húzták a fogam, előtte utána fertőtlenítős szoba.

(#54715) bigdady válasza #20749568 (#54704) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mennyi fertőzött van hogy ilyen kevés a intenzív? Nálunk meg 4000? Vagy nálunk mennyi az intenzív?

[ Szerkesztve ]

(#54717) Csatravi válasza Kékes525 (#54701) üzenetére


Csatravi
senior tag

Köszi így már megvan. Vagy hússzor próbáltam újratölteni, alkalmazkodói módban megjeleníteni de semmi nem segített.
Hogy mivel lehet mosni és öblíteni azt sehol nem említik. Elég furcsa hisz a leírás szerint speciális anyag. A légáteresztő de vízálló dzsekimet sem moshatom akármivel, öblítőt meg nem is használhatok hozzá. Itt meg semmi ilyen infó csak az ismert piktogramok.

(#54718) Csatravi válasza Amur (#54711) üzenetére


Csatravi
senior tag

Házat bontani :)

(#54719) andor80 válasza fatal` (#54653) üzenetére


andor80
senior tag

+1 Uniós szabályozást teszteket kihagyó putin köpetet adják be maguknal...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#54720) Z.É.T. válasza natë (#54714) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A mi fogdokink láthatóan be van tojva, 60+os és 3 hét alatt vitte el a férjét, így persze érthető. Őt is jól ismertük, ő volt az ötödik ismerősünk, akinek a covid volt a végállomás. :((

(#54721) bigdady válasza Z.É.T. (#54720) üzenetére


bigdady
nagyúr

Enyém 4 hete nem dolgozik mert elkapta

(#54722) Csatravi válasza t72killer (#54706) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem beszélve, arról, hogy hogy van kapacitás? 1 nővér 1 betegre, vagy 1 nővér 6 betegre ?

(#54723) Jablocskov válasza Kékes525 (#54687) üzenetére


Jablocskov
tag

Jakabnak vezekelnie kell az októberi riogatásért. Ha jól emlékszem Kemenesi nemrég a vakcinákról szóló videójában azt mondta, hogy ő bizony nem adatná be magának az orosz vakcinát. Ezt nem kötözködés céllal írom, egyszerűen elképesztő mi megy ebben az országban. Az átlagembernek esélye sincs a hiteles tájékoztatásra.

[ Szerkesztve ]

(#54724) #16729600 válasza Z.É.T. (#54720) üzenetére


#16729600
törölt tag

5. ismerőst.. :F :U Atyagatya. Nem nagyon érdemes erre járni, mert...Inkább nézegetem a leendő ládám képeit ( 2050 bibibiiiiiii ) :D

(#54725) fatal` válasza bigdady (#54715) üzenetére


fatal`
titán

Nálunk nem tudni, ugyanis nem adják ki az adatokat. ~4-5000 a kórházban kezeltek száma, illetve azt adják még meg, hogy mennyien vannak lélegeztetőgépen (az biztosan intenzív).

(#54726) zolokas


zolokas
aktív tag

Ez a E-rendszer is kezd el macskásodni, hétfőn vették le mintát anyámtól és még az se lehet látni hogy beérkezett a lelet

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#54727) HarleyCustom válasza zolokas (#54726) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Leterheltek. 4 nap mire lesz eredmény.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#54728) Csatravi válasza szaszayanou (#54700) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem elég hogy az UEFA kísérleti nyúlnak használ minket, most még az oroszok is annak használ majd a Magyar kormány hathatós közreműködésével. :W

[ Szerkesztve ]

(#54729) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

olaszoknál +428 mára

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54730) Parci válasza Z.É.T. (#54720) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öt ismerős? az azért kőkemény :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54731) nobela válasza Parci (#54730) üzenetére


nobela
senior tag

Nekem 2 rokon.

Az se' semmi :(

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#54732) Z.É.T. válasza Parci (#54730) üzenetére


Z.É.T.
őstag

És szunya1: megrendítő számomra, de az azért hozzátartozik a teljes képhez, hogy nagyon sok ismerősöm van, az egyik munkám 20 éve/évig fodrász (volt, vagy nem tudom, mi lesz azzal) és mellette a másodállásaim is sok emberrel kötöttek össze.

Abba gondolj bele, hogy ezek mellett van közeli családtag, aki a legelvakultabb vírus- és járványszkeptikus, javaslatomra a járvány végéig inkább nem is nagyon beszélgetünk.

[ Szerkesztve ]

(#54733) Z.É.T. válasza nobela (#54731) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Részvétem!
(nekem csak egyikük volt távoli családtag)

[ Szerkesztve ]

(#54734) zolokas válasza HarleyCustom (#54727) üzenetére


zolokas
aktív tag

akkor szombatra remélem meg lesz

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#54735) Manitou


Manitou
addikt

Akinek volt szaglásvesztése a betegség alatt, az teljes szaglásvesztés volt , vagy voltak fokozatai? Arra gondolok, hogy pl. először csak kevésbé érezte a szagokat, majd teljesen elment a szaglása .

[ Szerkesztve ]

(#54736) #16729600


#16729600
törölt tag

Talán érdekes lehet itt azoknak, akiknek iskoláskorú gyermekei vannak:
A bécsi iskolákban október 23-ig 5910 garga tesztet végeztek, 208 pozitív volt, ez 3,52 százalék. [link]

(#54737) Parci válasza nobela (#54731) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

részvétem :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54738) Ispy


Ispy
veterán

Komolyan nem fogok ide jönni többet, állandóan világvége hangulatba kerülök és rámjön a gyomorgörcs.

Inkább megyek és nézem tovább az alien 4-et. ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54739) Alex91 válasza #16729600 (#54736) üzenetére


Alex91
félisten

A focistakhoz kepest ez lopikula...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54740) attiati válasza Parci (#54710) üzenetére


attiati
veterán

pár idézet a cikkből:

"Egy biztos: önmagában csak a maszkhasználat meg tudja állítani a járvány terjedését. Ha az emberek 80 százaléka viseli a maszkot, azzal minimalizálni lehet a fertőzések számát."

Nem veszélyes úgy oltani, hogy nem tudjuk, az illető fertőzött-e?

Oltás előtt meg lehet nézni, hogy a páciens átesett-e már a víruson, ha átesett, nem kell oltani. Illetve azt is meg kell nézni, hogy éppen fertőzött-e – ezért lesz szükség a nagyszámú tesztelésre a télen.

Sok mutációja van a vírusnak, ezek ellen más-más oltóanyag kell majd?

Nem gondolom. Jakab Ferenc virológus ...nem lát olyan lényeges mutációt, ami a vírus szerkezetében olyan érdemi változást hozna, ami indokolná a másfajta oltóanyag szükségességét.

Mit tegyen az, aki már megfertőződött?

... figyeljünk oda magunkra, ha sokáig tart a láz, vagy légszomj jelentkezik, esetleg azt érezzük, hogy súlyos a lefolyás, akkor irány a kórház. Ott el tudják dönteni, hogy valóban kórházi kezelésre szorulunk-e, ha igen, akkor pedig minél hamarabb el tudják kezdeni a kezelést, ami nagyon fontos a terápia hatékonysága szempontjából.

(#54741) erer1000 válasza Manitou (#54735) üzenetére


erer1000
őstag

igazából a szaglás az amit nem is feltétlenül vesz észre az ember hogy megy el, csak amikor valamit direkt megszagol akkor tűnik fel hogy hoppá.
aluljáróban csak örülni lehet hogy nincs penetráns húgyszag, de nem attól kezd gyanakodni hogy miért nincs büdös. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#54742) t72killer válasza Csatravi (#54722) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A németeknél van, ott dolgozik a fél magyar EÜ-gárda ;]

#54712: a covid-dal kapcsolatban nem világos még a longcovid-effektus, hány embert érint és milyen súlyos/meddig tart. Az #1-3 pontok azért elég egyértelműek, nemigazán szorulnak magyarázatra - max védelemre a bármiféle járványügyi intézkedést ellenséges lépésként kezelőkkel szemben.

Az mindenesetre bizonyos, hogy a gazdaságot azzal nem lehet felvirágoztatni, hogy instant "felszabadítjuk a népet", ez nem egy lemerült akksi amit instant bebikázol a bevált recept szerint. A gazdaság alapjai alatt egyrészt alapvető problémák húzódnak meg, amik bőven covid előtt is léteztek már, másrészt intézkedésektől függetlenül a járvány önmagában is gyilkolja a gazdaságot. Harmadrészt, a világgazdaság szorosan össze van drótozva, azaz ha pl USA-ban válság van, azt picimagyarország hóttziher, h nem ússza meg visszaesés, munkanélküliség, tönkrement emberi sorsok nélkül. Akkor se, ha az országban egyetlen covidos se lenne. Lásd a frankhitelesek kálváriáját a 2009-es nagy válság után.

#54720: kemény :(. Az enyémről nem tudok, hogy áll, szintén 60+-os néni, amikor Augusztusban voltam nála, annyira meg volt ijedve, hogy évtizedek precíz munkája után elcseszte a tömésemet, nemrég esett szét az ominózus fogam :W - amit mostmár cseszhetek, csúcs idején esélytelen, hogy visszamenjek hozzá Mo.-ra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54743) BalanceR


BalanceR
addikt

[Zsiday Viktor: Orbán tízezer emberélet árán választást akar nyerni]

Btw... A saját szavazótáborát kaszálná? Mert ugye a legtöbb kocázat a migránsoktól rettegő, 13.havi nyugdíjban hívő nyuggereket, az ostoba, soroskonteót kántálókat, meg a hiányos higiéniai kultúrával rendelkező rejtett erőforrásokat érinti.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#54744) daneel_hu válasza Manitou (#54735) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Akinek volt szaglásvesztése a betegség alatt, az teljes szaglásvesztés volt , vagy voltak fokozatai? Arra gondolok, hogy pl. először csak kevésbé érezte a szagokat, majd teljesen elment a szaglása ."

Egyetértek az előttem szólóval...
A szaglás még csak-csak, nekem napokig fura rossz szag terjengett a lakás levegőjében, de valószínűleg egyszerűen csak tévedtem. Nem volt valójában ilyen szag, csak valamiért "éreztem".

Az ízlelés elvesztése sokkal durvább, és ijesztőbb tünet.
Első 3-4 nap mintha valami savanykás íz terjengett volna a számban, de nem foglalkoztam vele. Közvetlen fogmosás után is megmaradt ez a fura érzés.

Aztán az 5. nap amikor ebédre tárkonyos raguleves volt kitéve az asztalra, akkor jöttem rá, hogy nagy a gáz, ugyanis semmilyen íze nem volt. :U
Ekkor csak úgy blikkre végigszagolgattam a fürdőszoba flakonjait... semmi.
Szóval mindenképp azt mondom, hogy az ízlelés elvesztése ugyan lehetett fokozatos, de mintha az 5. napra érte volna el azt a "hatást", hogy ijesztő legyen a hiánya.

+ a jelek szerint ez nem légúti megbetegedés, hanem az endotheliumot (erek belső hártyáját) támadja meg. Amire nyilván reagál a keringési rendszer. (ezért nem hatásos a lélegeztetés, mert lélegezni mindenki tud csak a tüdő hajszálereinek sérülése miatt sem jut be az oxigén, amíg új ereket nem növeszt a test, + a tüdőn valami gélszerű anyag is képződhet bizonyos esetekben – ezért kell az oxigén koncentrációt növelni)
Amúgy ezért is száll el az ízlelés és szaglás, mert az azon a területen lévő hajszálerek szállnak el először.
Most már javul a helyzet, némileg érzek ízeket, talán olyan 30%-os fokozaton ketyegek ebben a tekintetben. :) De az 5. nap környékén nulla, azaz dupla nulla volt ez.

(#54745) Ringman


Ringman
nagyúr

megnyugodtam: továbbra is lehet korlátozásoktól mentesen szotyizni a stadion vip-részlegén:

Tehát a fő szabály szerint kulturális vagy sportrendezvény nézőterén csak minden harmadik széken ülhetnek nézők. Vagyis minden néző között két széket üresen kell hagyni. Van azonban egy mágikus hely, ahova ez a zseniális megoldás nem vonatkozik.
A rendeletbe ugyanis beletették ezt: a páholyok kivételével. Nehéz is erre mit mondani. Tehát egy színház vagy egy stadion páholyában nem kell szellősen ülni, nem kell két széket üresen hagyni. Mi lehetett a jogalkotó szándéka? Miért nem kell a páholyban is ritkábban ülni? Ott nem terjed a vírus? Ott nem kell szigorítani? Megannyi kérdés, amire nincs megnyugtató válasz.

(#54746) t72killer válasza BalanceR (#54743) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A rizikócsoportban is csak 5-6% a mortalitás, ezekszt belefér. Kicsit tovább kell majd menni a békementeseket gyűjtő busznak, 5-6% plusz gázolaj...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54747) Manitou válasza daneel_hu (#54744) üzenetére


Manitou
addikt

Aham. Nekem tegnap óta van láz, hidegrázás köhögés.
Ma ugyanaz csak még fejfájás is van. Elvileg holnap jönnek házhoz tesztelni. Íz érzéssel nincs gond, az van. A szaglásnál viszont azt vettem észre, hogy csak ha egész közelről szagolok meg valamit akkor érzem, pl folyékony szappan, vagy fahéj. Korábban ezeket sokkal messzebbről is éreztem. Szóval egyértelműen romlott a szaglásom, de nem ment el teljesen.

(#54748) BalanceR válasza t72killer (#54746) üzenetére


BalanceR
addikt

Akkor annyi, ha van működő egészségügy.
Ha DDOS éri a kórházakat, és nem jut orvos, ápoló, betegszállító kapacitás akkor olyanok is elmennek akik simán menthetőek lettek volna. És ugye sok egészségügyi dolgozó is kiesik ha elkapják...
A tetőzés kb december vége, január eleje, de már most nyögnek a kórházak, és akkor még adjuk hozzá, a karácsonyi ajándék, és bevásárlási forgatagot... Az is megdobja majd az esetszámot, mint egy nagyobb rendezvény, csak éppen ez a rendezvény 1-2 hétig tart és országosan.
Korlátozások nélkül remek kari lesz az idei.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#54749) Ringman válasza t72killer (#54746) üzenetére


Ringman
nagyúr

mindegy az arány, ha meglesz a 22-es választás.
13 havi nyugdíjat is olcsóbb kevesebb nyugdíjasnak fizetni.

(#54750) daneel_hu válasza Manitou (#54747) üzenetére


daneel_hu
addikt

Én az 5. nap vettem észre, hogy gáz van.
Csütörtökön... és vasárnap kezdődött a láz-kálvária, tehát a láz kezdődött el a leghamarabb.
Lehet nálad nem így lesz... de nyilván a hajszálerek nem mennek azonnal tönkre és ezért volt ez a tünet később.

Viszont nem köhögtem szinte végig.
96-os volt a legszarabb véroxigénszintem, azt már a mentőben mérték.
88-89-nél állitólag már fulladoznak.

Jobbulást!
Nem akarom elkiabálni, de ha ez covid19 akkor még az elején vagy. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.