Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55351) Parci válasza tom_tol (#55349) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen ellenérve lehet szerinted bárkinek? az oltással szemben. tegyük félre egy pillanatra azt a verziót, hogy "csak a kötelezőség a bajom". félre is tehetjük, mert ha opcionálisan amúgy mindenki beadatná, akkor ugye kötelezővé sincs értelme tenni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55352) #16729600 válasza Parci (#55346) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én nem zárom ki, hogy ne legyen kötelező valahol ( balkán, észak-korea. töröko és társai ). De azt kizárom, hogy nyugat-európában az legyen.

(#55354) Ezekiell válasza lacafaca (#55348) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tehát ha valami gyorsabban történik, mint az eddig megszokottak, akkor az tuti szar? Érdekes elgondolás, még ha nem valami bölcs is. Azt meg inkább hagyjuk, hogy adenovírusokon alapuló vakcinák mióta léteznek, szóval semmi új nincs bennük.

Ezen kívül totál sikerül elfelejteni, hogy bizony az egy dolog, hogy elkészítenek akármilyen "kotyvalékot", de ezt engedélyeztetés nélkül nem lehet semmilyen módon forgalomba hozni, és bizony az engedélyeztetési követelmények nem változnak/változtak semennyit se. Pontosan ugyanolyan biztonságosnak kell lennie a covid vakcinának, mint bármelyik másiknak ami már piacon van, és hatékonynak is. De mind1, téged ez vszeg úgyse érdekel.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55356) Parci válasza #20749568 (#55353) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne sértődj meg, de nekem meg az evidens, hogy dogmatikus gondolkodás helyett mérlegelek és ad abszurdum bármit megkérdőjelezek. ugyanis a "szabadságpártiság" sem egy olyan dolog, ami feltétlenül és minden helyzethez csak hozzátesz és ne tudna elvenni belőle. ez nem azt jelenti, hogy ne preferálnám én is, mert de, de... a világ az én szememben ennél sokkal komplikáltabb. (fenntartva a jogot, hogy rosszul gondolom, nyilván)

az abortusznál ne ragadj le az egy-kettő vonalon, az "személyes", a másik "társadalmi", szóval az egyik legyen "a család", a másik "a társadalom".

de egyébként nem a kötelezőség a kérdés. az a kérdés, hogy hányan adatják be maguknak. ha az emberek fele nem, és az akkor nem elég és így a járvány nem oldódik meg és azok sem lesznek védettek, akik beoltatták magukat, akkor ez a kérdés nem csak arról szól, amiről szerinted szól (egyéni szabadság -- ami eleve kerülhet összetűzésbe a közösség szabadságával).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55357) Ricardo válasza Parci (#55351) üzenetére


Ricardo
félisten

ha kötelezővé teszik, csak ellenállást váltanak ki. Nézz körül a nyugati világban, minden ellen
(is) tüntetnek. Még egy sima szövetdarabot sem képesek sokan az arcuk elé rakni, és szabadságharcnak élik meg a megtagadását.
Azt elképzelhetőbbnek tartom, hogy bizonyos szolgáltatásokhoz, csak oltással rendelkezők férhetnek. aztán eldöntheti mindenki.

(#55358) zsolt_64 válasza lacafaca (#55350) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Hidd el van rá esély hogy kialakuljon. Persze maj jönnek hogy ez két kasztra fogja osztani a társadalmat. Persze, csakaz más mint az indiai, ahol lehetelen átlépni. itt csak 1 szuri és máris a kiválasztottak között vagy ;)

[ Szerkesztve ]

(#55359) catroot


catroot
veterán

Volt munkatársam az egyik nagy állami cégnél dolgozik (pár hónapja jöttem el, nem is akarom mondani, hogy melyik cég) és említette, hogy az egyik kollégája kórházba került. Tesztelték és sajnos pozitív lett.

Az eljárásrend szerint a központba azonnal ment is a jelentés, hogy van az állományban fertőzött.

Most úgy áll a dolog, hogy hétfőn mennek hozzájuk tesztelni, de csak azokat, akik nem tünetmentesek. Wtf? :DDD Gyakorlatilag olyan ember nem is dolgozhat, hiszen reggelente lázméréssel kezdenek.

Magyarán, akikkel a beteg napi szinten egy autóban utazott, dolgozott azokat nem is tesztelik, mivel nincs tünetük.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#55360) Parci válasza #20749568 (#55355) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kérdés, hogy az egészséges szkepticizmust követi-e az egészséges informálódás, vagy megáll itt, mint megfejtés és legyárt egy elméletet, amibe aztán beránt másokat is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55361) lacafaca válasza Ezekiell (#55354) üzenetére


lacafaca
őstag

ebben igazad van, egyeltalán nem érdekel az oltás, se a csengé, se az igoré, se a johné ;)
de cáfoljon meg bárki, aki tud a mai ember genetikájában egy olyan pozitív mutáció végbemeneteléről, ami tolerál egy 30 évvel ezelötti gyógyszeripari sztenderd bármiféle felgyorsíthatóságát...kíváncsian olvasnék ilyen tényeket... :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55362) Parci válasza Ricardo (#55357) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kötelezőségnél én tényleg csak annyit akartam mondani, hogy azért ez nem játék és ha a userek fele hallani sem akar róla, az felvet problémákat, ezért még az sem feltétlenül ördögtől való, hogy az legyen (de nem mindenképp, csak emiatt én körüljárnám a kérdést, nem pedig az elején közölném, hogy "szabadság és kész").

de igen, a demokratikus :DDD megoldás az, hogy nem kötelező, csak eléggé... "ösztönzött".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55363) Rive válasza catroot (#55359) üzenetére


Rive
veterán

A dolognak nagyon régóta olyan látszatja van, hogy a cél a fertőzöttek kiszűrése helyett inkább a betegek szem elől eltüntetése.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#55364) lacafaca válasza zsolt_64 (#55358) üzenetére


lacafaca
őstag

nem leszek :N ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55365) Ezekiell válasza #20749568 (#55355) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért ez mégis csak egy üzleti vállalkozás
És pontosan ez biztosítja, hogy biztonságos és hatásos legyen a vakcina. Szerinted mi történne azzal a céggel, ami létrehoz egy vakcinát, majd párszázezer/millió oltás után kiderül, hogy nem hat/durva mellékhatásai vannak, és emiatt használhatatlan? Apró cafatokra szednék nyilván. A cégek profitot akarnak nyilván, de azt pont úgy tudnak termelni, ha jó a cucc amit eladnak. Nekik is érdekük, nekünk is érdekünk, win-win. Máshogy nem működik, nem tud működni.

A laikusok meg nyugodtan lehetnek maguktól bizalmatlanok, de ha orvosok/szabályozó hatóságok/tesztek/mindenlópikula azt mondja, hogy ez oké, ez biztonságos és hatásos, akkor talán inkább nekik higyjenek, mint a Marika néninek a facebookról, akik "kutatott" (2 google search 10 perc alatt), és szerinte nem biztonságos, mert 2 fejed nő. Érted, a szívműtéted előtt se kezdesz guglizni hogy akkor amikor az aortádat varrják, akkor milyen technikával csinálják, mert hülye vagy hozzá jó eséllyel, és úgyse érted - helyette megbízol az orvosodban. Na itt is pont ez a helyzet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55366) Rive válasza Ricardo (#55357) üzenetére


Rive
veterán

...minden ellen (is) tüntetnek.

Egy kicsit elszoktunk attól, hogy a környezet amiben az emberiség él igazából tojik a demokratikus értékekre :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#55368) #16729600 válasza Parci (#55356) üzenetére


#16729600
törölt tag

Dogmatikus lenne az álláspontunk? :F Mi nem tiltanánk be a vakcinát és mindenki annyit adhatna be magának, amennyit akarna. Vagy nem. Mindenesetre a mi oldalunkon választás kérdése a vakcina, a másik oldalon meg diktátumé. Értékválasztás kérdése ez, semmi más.

(#55369) Ezekiell válasza lacafaca (#55361) üzenetére


Ezekiell
veterán

MIért kéne genetikai mutáció, milyen gyorsított sztenderd, mivan...??? Eh, mind1, teljesen nonszensz amiket írsz, hagyjuk.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55371) Parci válasza #16729600 (#55368) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dogmatikus annyiban, hogy az egyéni szabadságjog abszolútuma nálatok fix és kész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55372) Parci válasza #20749568 (#55367) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"No igen és akkor most jön az a rész, ahol mérlegelni kell, hogy van-e jogunk a társadalom felét arra kötelezni, hogy akarata ellenére beadasson magának egy injekciót mert ettől a teljes társadalom jobblétét reméljük, vagy az egyéni szabadság üti a kollektív érdekeket. Szerintem nem lesz nehéz kitalálni, hogy én mit mondok :)"

a kanyaróoltás miért kötelező?
és ahol mégsem adatják be maguknak az emberek saját meggyőződésből, ott mit nyernek?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55373) Ezekiell válasza #20749568 (#55370) üzenetére


Ezekiell
veterán

Dehogy esek, szándékomban se állt :) Rám is ugyanúgy igaz minden, amit írtam, én is hülye vagyok a példabeli szívműtéthez :)

Szkeptikus lehet bárki, nem rossz dolog az - csak legyen képes revideálni a hitét (na ez nem szokott menni).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55374) Ricardo válasza #16729600 (#55368) üzenetére


Ricardo
félisten

Az egyén döntése legyen szabad, amíg csak magáról dönt. Ha már mást is veszélyeztet, ott már nem enyire egyszerű a képlet. Márpedig az itt vázoltak szerint az a fele aki nem oltat veszélyeztetné döntésével a másik oldalt is.

(#55375) #16729600 válasza Parci (#55371) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát, ha az dogma, hogy kiállunk a másik oldal vakcinához való joga mellett is..legyen. :)

(#55376) zsolt_64 válasza Ezekiell (#55365) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Szó se lehet róla Marika néni jobban tuggya, mög aztán a sógorom is volt somogybúl amikó leöltük a gyesznót , Na Ű modta hogy sz@r az egész...
Nem is kell nekünk ez úri huncutság gyere komám bedobunk a kocsmában még 1 páleszt , maj az kikúrál...

[ Szerkesztve ]

(#55378) szabi__memo válasza lacafaca (#55335) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem arra reagáltam. Hanem hogy az állam beleszól. Mindenki ha arról van szó. Különben lehet nem működik normálisan tovább az állam

(#55379) tom_tol válasza Parci (#55351) üzenetére


tom_tol
addikt

Nincs értelme. Igazad van senki nem tud semmi biztosat. De a mai információk szerint ugyan az lesz mint az influenzával. Évente kell ha védett akarsz maradni. Ennek számomra semmi értelme. De ez én vagyok. Ha valaki beakarja magát oltatni, én nem fogom lebeszélni.

(#55380) #16729600 válasza Ricardo (#55374) üzenetére


#16729600
törölt tag

Erre van valami tudományos magyarázat? A vakcina arra is való, hogy jól megvédjen az olyanoktól, akiknek nincs oltása.Vagy ezt rosszul gondolom? :) Ha pedig nem véd meg tőlük, akkor minek a vakcina?

[ Szerkesztve ]

(#55381) Kékes525 válasza #16729600 (#55368) üzenetére


Kékes525
félisten

Az oltásellenesek egy dolgot felejtenek el, de azt nagyon. A védőoltások beadásának elutasítása NEM szabadság jog, mert az egyéni szabadság addig terjed, míg mások emberi jogait nem sérti. Az oltásellenesek pedig sértik más emberek egészséghez való jogát. Egy esetben jogos az elutasításuk akkor, ha kivonulnak a társadalomból, mert ebben az esetben nem veszélyeztetik a többi embernek az egészséghez való jogát. Társadalomban az oltások egyéni döntése az nem szabadságjog, az anarchia.

Társadalomban élünk, ahol felelősen kell viselkednünk más emberekkel szemben is., mivel a mi saját létünk erősen függ a többi ember lététől.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55382) #16729600 válasza Kékes525 (#55381) üzenetére


#16729600
törölt tag

A Te világodban ez minden bizonnyal így van. Én ezt el is fogadom. De ettől még sosem lesz az én világom.

(#55384) szabi__memo válasza #16729600 (#55382) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lol

(#55385) Ispy válasza tom_tol (#55349) üzenetére


Ispy
veterán

A másik oldalon meg ha nem kapod meg a komoly fertőző betegségek ellen a védőoltást, akkor tovább adhatod a kórt másnak, ha galyra tesz kórházi ellátásra lesz szükséged (ami pénzbe kerül) vagy akinek tovább adod az kerül kórházba (ami pénzbe kerül) vagy szimplán belehal valaki (ami meg szívás). Szóval rohadtul nem egyéni döntés ez.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55386) Ringman


Ringman
nagyúr

Europe’s Hospital Crunch Grows More Dire, Surpassing Spring Peak

dobogós teljesítmény!
(orbán által emlegetett osztrákokhoz képest per capita kétszer akkora a kórházban ápoltak száma itthon - és az eu-s átlag másfélszerese)

na ezt hasonlítsuk össze azzal, hogy itthon milyen korlátozásokat vezettek be.

(#55387) Wn2tl válasza Ezekiell (#55373) üzenetére


Wn2tl
tag

Rossz példa a műtét, mert a beavatkozáshoz mindenképp kell a a beteg írásos engedélye, megfelelő tájékoztatás után.

(#55388) Parci válasza tom_tol (#55379) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha évente kell, az azt jelenti, hogy folyamatosan járvány lesz. ha folyamatosan járvány lesz, valóban értelmetlen kötelezővé tenni (amit én továbbra sem szeretnék feltétlenül, de mertem elgondolkodni a pro érveken is).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55389) Kékes525 válasza #16729600 (#55382) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nem az Én, és nem a Te világod, ez a társadalom világa, ahol felelősek vagyunk egymásért. Ha valakinek ez a felelősség nem tetszik vonuljon ki a társadalomból.

Ha azt gondolod, hogy igazad van, akkor tűrd el azt is, hogy ha a szomszédod éjjel bömbölteti a rádiót, vagy az utcán ahol sétálsz mások kutyái megtámadnak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55390) Parci válasza #16729600 (#55375) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem, ha akarod, akkor érted, hogy miről beszélek ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55391) Avicularia válasza Kékes525 (#55381) üzenetére


Avicularia
veterán

Még egyszer, Svédországban nincs kötelező oltás, milyen anarchia is van felénk. Megint jól megmondtad a frankót :C

(#55392) Ricardo válasza #16729600 (#55380) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez igy nagyon sarkos. Ennyire nem fekete és fehér.Itt van a kanyaró oltás, amíg csak pár ember oltásellenes nincs gond, hiszen mivel a többség oltva van nincs kitől elkapni. ez kontraproduktív, mert ilyenkor szokta az illető nagy hangggal hirdetni "látjátok, nem vagyok beoltva mégsincs bajom" Aztán egyre többen lesznek, és előbb utóbb ismét kialakul a járvány. Olvass kicsit utána a 2019-es járványnak.
nem minden oltás kötelező. De ami az lett az nem véletlenül lett az. Senkinek nem lenne jó, ha rég elfeledett kórságok ütnék fel a fejüket újra. Én remélem, hogy hamarosan ez a covid is csak egy rossz emlék lesz csak. Oltással, vagy anélkül.

(#55393) szabi__memo válasza Avicularia (#55391) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És mekkora az átoltottság?

(#55394) Parci válasza #16729600 (#55380) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, látod. de, azért van, csak hogy: ha elegen nincsenek beoltva, mégis lehet járvány, ha lehet járvány, lehetősége van mutálódni és végül megcsapni a beoltottakat is. nagyon leegyszerűsítve nyájimmunitás kell így vagy úgy, és vannak olyan vírusok, ahol ez kilencvensok százalékot igényel.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55395) #16729600 válasza Kékes525 (#55389) üzenetére


#16729600
törölt tag

Juj de kirekesztő álláspont ez a kivonulósdi. Látom a lövészárok narratíva kikerülhetetlen. :D

(#55396) Ispy


Ispy
veterán

Pénteken fájt a fejem, ami szinte soha nem szokott és volt egy enyhe szédülés szerű is, na mondom most tuti megvan, azóta meg semmi. Azért egy megbízható gyorsteszt ilyen esetekben nem lenne rossz, hogy legalább tudja az ember mi merre hány méter. Én meg ráadásul minden szar miatt rögtön temetem magam. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55397) Kékes525 válasza Avicularia (#55391) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem Svédországról és nem is Magyarországról beszéltem. Én a társadalom egyetlen lehetséges működési modelljéről írtam, ahol az emberek felelősek más emberekért.

Olyan nem létezik, hogy csipegetünk a felelősségből. Ami tetszik azt elfogadjuk, ami nem azt elutasítjuk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55398) Avicularia válasza szabi__memo (#55393) üzenetére


Avicularia
veterán

Az mindegy, ezt írta Társadalomban az oltások egyéni döntése az nem szabadságjog, az anarchia.
Márpedig nálunk egyénileg eldöntheted, hogy nem oltatsz és még sincs anarchia.

(#55399) Ricardo válasza Wn2tl (#55387) üzenetére


Ricardo
félisten

" mert a beavatkozáshoz mindenképp kell a a beteg írásos engedélye, megfelelő tájékoztatás után."

Feltéve, hogy eszméleténél van. :U

(#55400) szabi__memo válasza Avicularia (#55398) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha az állam akarja. Értelemszerűen.
Tehát nem, nem mindegy

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.