Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55751) philoxenia válasza #20749568 (#55748) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs érved ellene? Szigorúan logikai alapon aki nem kér az oltásból, nyilván nem fél a fertőződéstől sem, hiszen amit magadnak nem kívánsz... A másik lehetőség az elkülönítés. azaz aki nem akarja beoltatni magát kapjon egy jelölést, hogy ő potenciális veszélyforrás.
Másként mi van? Mint a kanyarónál, hogy az oltásellenesek addig emberkedtek, míg nem lett egy komoly járvány.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55753) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Egyébként ha az orosz vakcina kérdést nézzük tárgyilagosan, akkor nincs vele semmi gond, ezt több hazai víruskutató is elmondta. A "botegyszerű" old school módszerrel csinálták meg.

Inkább csak az a baj, hogy nem transzparens a tesztelés.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#55754) #16729600 válasza philoxenia (#55751) üzenetére


#16729600
törölt tag

A szigorú logikai alap itt nem működik, annál jóval összetettebb a dolog.Én tartok a vírustól el is kaptam és ellenzem a kötelező oltást.És most direkt nem linkeltem be érvként a kóreai influenza oltást aminek volt 17 éves áldozata is.

(#55755) Ezekiell válasza Sir Pocok (#55753) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pontosan ez a baj vele, hogy semmit se tudunk róla, a tesztelés több mint kérdőjeles, és ilyennel érthető módon nem akarja senki se beoltatni magát. Én se.
Éppen ezért mondták, hogy ez a szovjet vakcina tök jó lesz - az oltáselleneseknek ammuníciónak.

Ettől még jó is lehet, biztonságos és hatásos is, csak hát honnan tudjuk...?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55756) philoxenia válasza #20749568 (#55752) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, ez az a szint, ahol a szabadságjogaid rosszul értelmezett kiterjesztését már nem tudod érvekkel megvédeni. Megnézted a linket? Gondolom nem, mert inkább a rendszer potyautasa szeretsz lenni. Elmondod a magadét aztán sértetten félrevonulsz, hogy nem értik meg fennkölt gondolataidat. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55758) #16729600 válasza philoxenia (#55756) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az miért jó, ha kinyírsz innen mindenkit akinek kicsit másabb a gondolata :F Ez a megjelölés a kötelezőség elleneseknek, nagyon emlékeztet a sarga csillagos módszerekre:(

(#55759) lacafaca válasza radi8tor (#55741) üzenetére


lacafaca
őstag

örömmel konstatálom, hogy megvagy ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55760) philoxenia válasza #16729600 (#55754) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nézd meg a videót a linkemen!
Itt most nem arról van szó, hogy mindenáron oltás, hanem arról, hogy nem állhatunk hozzá eleve úgy, hogy nem akarom. Nyilván kellően tesztelt oltásnál azért sokkal kisebb a veszteség amit az oltás okoz, mint amit a lakosság oltatlansága. Ingyenebéd az persze nincs. :( Nyilván ezért nem lehet üzleti alapon állni a kérdéshez csak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55761) philoxenia válasza #16729600 (#55758) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a kötelezőség elleneseket, hanem a be nem oltottakat. Engem ez a mostani kötelező karantén is emlékeztet a náci módszerekre...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55762) #16729600 válasza philoxenia (#55761) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez az emberek jelölgetése nem vezet sehová, csak a gulágokra és a meszes gödrökhöz. :(

(#55763) philoxenia válasza #16729600 (#55762) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De hát a sárga csillagos házak már megvannak a piros cédulákkal is....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55764) #16729600 válasza philoxenia (#55763) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nálatok. Itt semmilyen megkülönböztetés nincs.

(#55765) fatal` válasza daneel_hu (#55622) üzenetére


fatal`
titán

Ez a véroxigénszint érdekes, nekem alapból 96-97-et mért, kórházi cuccon 98-at (fateromat műtötték, mikor engedték ki a kórházból én is rámértem). Akkor azt mondta az ápoló, hogy 90 alatt biztosan nagy a baj, van akinek alapból is csak 93-94%.

Valószínűleg ezért kell még a betegség előtt megmérni, hogy legyen mihez viszonyítani.

(#55766) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Színház.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55767) Kékes525 válasza #20749568 (#55708) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem lesz kötelező és ingyen lesz a veszélyeztetett csoportoknak (egészségügy, tanár, idős, krónikus betegséggel küzdők, stb.).

Járványtani szempontból a kötelező oltásnak akkor van értelme, ha csak vele lehet elérni a nyájimmunitást. Szerintem mire a vakcina Magyarországra ér és lehetőség lesz már akár holnap beoltatni magad (ez nagyjából április-május), addigra a lakosság fele már biztosan átfog esni rajta, így a nyájimmunitás eléréséhez nem lesz szükséges a kötelezővé való tétele. Addigra az önként jelentkezőkkel már el lehet érni a nyájimmunitást.
-------
Úgyhogy kedves oltásellenesek megnyugodhattok. Gondoskodnak róla, hogy szükségtelen legyen a kötelezővé való tétele.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55768) agyarka válasza zsolt_64 (#55709) üzenetére


agyarka
aktív tag

A patikának el kell tudnia számolni az eladásokkal a NAEK el. Az átvételi elismervényeket is ellenőrzik szúrópróba szerűen. Bekérnek 1 gyógyszerből akár 1 évit is, vagy a patika napi- heti... forgalmában kelettkezett dokumentumokat. A patikusok szerintük ráérnek leválogatni.
Aztán ezek alapján néha vissza vonják a TB támogatást, ami ellen nem lehet fellebezni.
Ilyen esetek pl amikor a NAEK nem tudja megkülönböztetés a steril mull lap db jár a csomagtól, vagy amikor elhunyt és a rendszerben. még szereplò orvos nevében felirt gyógyszert ad ki a patika, vagy rendszerhiba miatt 2x váltanak ki 1 e receptet, és ide tartozik az amikor a patikus nem bontja meg a dézsmazárral és hologrammal ellátott dobozos injekció kiszerelés, mert nem tudja reprodukálni a cimkeszöveget, aminek kötelező része a vakírás. Teljes cimkeszöveg nélkül csak orvosnak adható ki ampullánként.

[ Szerkesztve ]

(#55769) Asbee válasza Kékes525 (#55767) üzenetére


Asbee
veterán

Nem lehetne leállni, ezzel az oltásellenes dumával, azért mert valaki nem támogatja a kötelezővé tételét??? :U Baromi unalmas.

(#55770) Kékes525 válasza Asbee (#55769) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem lehetne leállni az oltásellenes dumával, azért mert valaki támogatja a kötelezővé tételét??? :U Baromi unalmas és káros is.

Ui.: Már az is baj, ha nyugtatgatlak?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55771) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://telex.hu/koronavirus/2020/11/08/pdsz-iskola-ne-kuldje-gyereket-iskolaba

ez azért elég érdekes. megpróbálják megint kikényszeríteni a bezárást?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55772) zsolt_64 válasza agyarka (#55768) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Na most oda karmoltam valamit a papír aljára undorodva redvás tolltól, ha ezt bekéri a NEAK 2 év múlva akkor mi van ? Mire mennek egy szinevesztett félig elporladt papírral amin van valami macskakaparás ? Nincs ez így jól.
De ha már le tudom kérdezni , akkor miért nem tudom leigazolni hogy átvettem az interneten. jó tudom nem lehet kötelezővé tenni, de lenne a milliónyi recrppt közül annyi önkéntesen visszaigazolva ami elég lennne a szúrópróbbához.. És a NEAK-nak házhoz jönne az adat.

[ Szerkesztve ]

(#55773) khalox válasza Parci (#55771) üzenetére


khalox
őstag

Valamilyen szinten érthető.

Jelenleg ott tartunk, hogy akármelyik osztályt nézed, ha tesztelnél, biztosan találnál olyan pozitív kisdiákot, akinek semmilyen tünete nincs. Ezt azért mondom, mert felénk pont a héten történt ilyen eset - sok osztályban a szülő koronás, tesztelték, és várja az eredményt, ami jó sokáig tart. Addig bejön a gyerek, és fertőz, jobbára tünetmentesen, amit aztán az osztálytársa hazavisz... :((

Ki sem derült volna, ha a gyerek nem sportoló, vagy orvoshoz ment volna valamiért, ahol letesztelték. Így egyből 10 tanár megy a hatósági házi karanténba, az iskola meg mehet digitális munkarendre. Ha nem akarják ezt, akkor is, mert nincsen, aki tanítson most.
Szóval így nem lehet ezt nyitva tartani. Csak maszatolni.

[ Szerkesztve ]

(#55774) Asbee válasza Kékes525 (#55770) üzenetére


Asbee
veterán

Engem nem kell nyugtatnod, mert nem vagyok oltásellenes. Azért mert a rettegésed és frusztrációd kikényszeríti belőled, hogy hamisan alkalmazz jelzőket és a törvényeket önkényesen értelmezz, majd ezeket erőltesd arról nem tehetek. Attól, hogy valaki a a kötelező oltást nem támogatja, véleményem szerint teljesen jogosan, az nem oltásellenes önmagában. Ettől még simán beadathatja magának szabad akaratából. Biztosan van egy csoportja, aki az is mellé, de ilyennel itt nem nagyon találkoztam. Az az oltásellenes, aki zsigerből fikázza, leszólja, és az ellen "kampányol" , hogy senki ne adassa be, mert így úgy amúgy. Nem kellene összemosni.....

[ Szerkesztve ]

(#55775) DS39 válasza khalox (#55773) üzenetére


DS39
nagyúr

Simán megléphetnék ismét. Tavasszal is megoldották, mert muszáj volt online oktatni.

Ha nem csinálnak semmit, az egészségügy le fog térdelni.

[ Szerkesztve ]

(#55776) Ringman válasza Parci (#55771) üzenetére


Ringman
nagyúr

muszáj lesz.

(#55777) MuMa012 válasza khalox (#55773) üzenetére


MuMa012
tag

Az ellenkezőjéről is betudok számolni tanárként: Egy osztályban lett egy pozitív tesztet adó gyerek, rá két napra egy másik, így 12 napos karanténba került az egész osztály. Mikor letelt, mindkettő rögtön visszatért. Elég volt igazolniuk, hogy 10 napja (mikor pont 10 napja derült ki, hogy pozitív) tünetmentesek. Az egyik gyereknél a visszatérés után 37,6-os testhőt mértünk reggel kétszer is (két géppel is) és még köhögött. Hogy miért nyilatkoztak így a gyerekek? Hogy a szüleik tudjanak visszatérni a munkába.

(#55778) Ádám16 válasza DS39 (#55775) üzenetére


Ádám16
addikt

Gyerekeket (is) étkeztetek, egy városi konyha vezetője vagyok.
Tudod, mi értelme van annak, ha bezár a suli? Semmi. Ugyanúgy kijárnak focizni, fogócskázni a gyerekek csoportosan, és a legtöbb feljön az ebédért (eldobhatós dobozban elviszi). Ott sor van, nehezen tartják a távolságot. Végigvittem ezt tavasszal.
3 étkezést lehetetlen biztosítani így nekik, pedig sokuknak nagyon kéne, mert otthon nincs mit enniük.
Kiszállítani 600 gyereknek nincs kapacitásunk. Egyszer sem, nemhogy 3x.

Tudom, ez a kisebbik fontos része a dolgoknak, de én állítom, hogy nem, nem a suli bezárás lesz a megoldás, mert többet árt, mint használ.

(#55779) zolokas


zolokas
aktív tag

Eeszt oldal is halott, lehet valamelyik hacker feltörte nem kizárt.

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#55780) Kékes525 válasza Ringman (#55776) üzenetére


Kékes525
félisten

Mivel eddig komoly intézkedéseket nem tett a kormány kénytelen lesz a teljes gazdaságot leállítani úgy, mint azt tavasszal tette, de sokkal kevesebb egészségügyi haszonnal, viszont sokkal nagyobb gazdasági kárral. Ez lett az eredménye az augusztusi, szeptemberi és a máig tartó semmitevésnek, látszat intézkedéseknek. Kérdés csak az, hogy ezt mikor fogja megtenni. Legkésőbb valószínűleg akkor, amikor az egészségügyi dolgozók sorozatban nem fogják aláírni a szerződésüket és az amúgy is megrokkant egészségügy összeomlik. Ezt már nem fogják tudni eltitkolni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55781) szabi__memo válasza Kékes525 (#55780) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A csúti hozzászokott hogy bejön az időhúzás. Csak ez nem egy politikai játszma

(#55782) Kékes525 válasza szabi__memo (#55781) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy darabig lehet ezt csinálni, de a végtelenségig nem. Persze mivel veszélyhelyzet van, valószínűleg nem fogják engedni az egészségügyi dolgozóknak az egészségügy elhagyását.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55783) Csatravi válasza Kékes525 (#55780) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szerintem is hatalmas halálozási számokkal és sokkal nagyobb gazdasági károkkal fogunk szembesülni a tavaszi adatokhoz képest. Ha holnap lépnének még az is két hét mire annak kezdődő hatását elkezdenénk érezni. De szerintem itt nem lesz még semmiféle komolyabb intézkedés. A meccseknek menniük kell (szerintük). Márpedig az ameddig megy addig másban sem lesz érdemi korlátozás.

(#55784) szabi__memo válasza Kékes525 (#55782) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

(#55785) Asbee válasza zolokas (#55779) üzenetére


Asbee
veterán

Mintha nem fordult volna még elő.

(#55786) Ringman válasza Kékes525 (#55780) üzenetére


Ringman
nagyúr

írtam már feljebb, ha nem üt be a krach, akkor szerintem a fradi-barca (jobb esetben az eheti Mo-izland) meccs után lesz szigorítás.

Legkésőbb valószínűleg akkor, amikor az egészségügyi dolgozók sorozatban nem fogják aláírni a szerződésüket

szerintem most is vezényelhetők éppen.

(#55787) lacos001


lacos001
senior tag

Vótmá?.....
"
AZ VISZONT BIZTOS, HOGY AZ OLTÓANYAGOK MEGJELENÉSE UTÁN IS EGYÜTT KELL ÉLNI A JÁRVÁNY MIATT BEVEZETETT KORLÁTOZÁSOKKAL
– jelezte Angela Merkel, kiemelve, hogy a vírus akkor tekinthető „többé-kevésbé legyőzöttnek", amikor a lakosság 60-70 százaléka átesett a fertőzésen, vagy az oltás révén védettséget szerzett a vírussal szemben. A korlátozásokat csak ebben az esetben lehet mind visszavonni – mondta a kancellár, hozzátéve:
AZ OLTÁS NEM LESZ KÖTELEZŐ, MINDENKI SZABADON ELDÖNTHETI, HOGY BEOLTATJA-E MAGÁT."
[link]

Hát hogyne....

(#55788) Kékes525 válasza szabi__memo (#55784) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy tudom, hogy veszélyhelyzetben kötelezhetik őket a maradásra.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55789) Csatravi válasza Kékes525 (#55782) üzenetére


Csatravi
senior tag

"valószínűleg nem fogják engedni az egészségügyi dolgozóknak az egészségügy elhagyását"

Ha valaki nem megy be azzal mit csinál, erőszakkal beviszik?

(#55790) Kékes525 válasza lacos001 (#55787) üzenetére


Kékes525
félisten

"szerintem most is vezényelhetők éppen."

Így van, a veszélyhelyzet miatt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55791) Asbee válasza lacos001 (#55787) üzenetére


Asbee
veterán

Tehát oltásellenes a német vezetés. Hát ilyet.

(#55792) Kékes525 válasza Csatravi (#55789) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó kérdés, nem tudom a választ.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55793) Csatravi válasza Kékes525 (#55792) üzenetére


Csatravi
senior tag

Beteget jelent és nem megy be dolgozni.

(#55794) the_mad válasza Kékes525 (#55788) üzenetére


the_mad
aktív tag

Jelen állapotban én sem fogom aláírni. Így januárban megszűnik a munkaviszonyom automatikusan. Utána pedig fejenállva tapsolhatnak, akkor sem maradok.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#55795) pjen válasza Kékes525 (#55780) üzenetére


pjen
félisten

Tavasszal messze nem állt le a teljes gazdaság.Vejeméknél több mint ezren végig melóztak.Az énmelóhelyem se állt egy percet se még az idén.Szerencsére volt még szabi,de már nemnagyon van.

(#55797) Kékes525 válasza Asbee (#55791) üzenetére


Kékes525
félisten

Felesleges gúnyolódnod. Nem oltásellenes, hanem addigra mire megjön az oltás a lakosság nagy hányada már átesik a járványon és védetté válik. Ezért az önkéntesség is elég lesz a nyájimmunitás eléréséhez. Ha ez nem lenne meg, akkor kényszeríteni kellene a lakosságot abból az okból, amiért az oltásellenesek, vagy oltás szkeptikusok terelésképpen szokták hangoztatni, hogy a gazdaság nem állhat meg. Pont ezért kell elérni a nyájimmunitást, ha szükséges kötelező vakcinázással, mert a gazdaságnak mennie kell, a gazdaság nem állhat meg. Hogy miért nem állhat meg, azt te pontosan tudod, mert sokszor érveltél vele. Így ez találkozik az oltás szkeptikusok és a te akaratoddal is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55798) Kékes525 válasza pjen (#55795) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudom, erre gondoltam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55799) DS39 válasza Kékes525 (#55797) üzenetére


DS39
nagyúr

Én utoljára azt olvastam, hogy ezt újra el lehet kapni, nem jelent csak időleges védettséget, ha valaki már átesett rajta.
Tehát mire lesz oltás, a jelenlegi gyógyultaknak is szüksége lehet oltásra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.