Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55851) Parci válasza zolisx4 (#55820) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Először is múltkor írtam hogy a szomszéd a közeli kórházban dolgozik,ahol van kovid osztály,e hónap 5.-6. beszéltem vele ide 7.írtam hogy még náluk nincs nagy baj na ma beszéltem vele,teljes össze omlás az egész,tele vannak.Gondolom mindenhol így van."

mivel a topikban ez többször felmerült, megkérdeztem egy érintett szereplőt (aki már nem fórumozik itt, rá sem érne, és más miatt sem). nagyon tömören és átfogalmazva írom a válaszát:

full-fullon vagyunk és nagyon kevesen ennyi beteghez.

úgyhogy tisztelettel kérek minden kételkedőt, hogy lassan nőjön fel a realitásokhoz. járvány van, a kórházak pedig tele, nem viccből szervezik át őket havonta, ha lenne hely, nem lenne miért átszervezni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55852) daneel_hu válasza Parci (#55850) üzenetére


daneel_hu
addikt

+1.
Olyanról tudtok esetleg aki már elkapta anno, megbetegedett, majd X hónap múlva szintén elkapta és szintén megbetegedett?
Tehát mindkét esetben betegség volt a végállomás, nem csak fertőzöttség?

(#55853) lacafaca válasza Parci (#55851) üzenetére


lacafaca
őstag

erre csak egy reakciót tudok: hol van az önkéntesek hada, akik mindenkor nagy hévvel mennek (persze politikai okból csakis) az elesettek megsegítésére...mind eltűnt, mint szürkeszamár a ködben... :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55854) Parci válasza lacafaca (#55853) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

társadalmi szolidaritás = 0, de itt azért ez nem ilyen egyszerű, nem mehet be egy kórházba, pláne egy fertőző osztályra önkénteskedni akárki csak úgy. kedves szóval beszélgetni a userekkel tudna, de bármit csinálni már nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55855) Kékes525 válasza Parci (#55850) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem az újrafertőződés a kérdés, hanem az, hogy tömeges lesz e, hány hónappal, évvel az első fertőzés után következik be és az ismétel fertőzés lefolyása milyen lesz (enyhe, közepes vagy súlyos). Pillanatnyilag az a kutatók álláspontja (a kevés idő eltelte miatt is), hogy az ismételt fertőzés száma nagyon alacsony a vírus elterjedése óta, és ha van, akkor a lefolyása az esetek többségében gyengébb, mint az az első megbetegedéskor volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55856) Parci válasza daneel_hu (#55852) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elvileg igen, de erre írta kékes, hogy pár darab bizonyított eset volt csak, ami még semmi. és ez igaz is, minden jel arra mutat, hogy lesz ilyen sok, de per pillanat ez még inkább megalapozott sejtés és nem már igazolt tény.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55857) Parci válasza Kékes525 (#55855) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is arra számítok, hogy 2-3 ilyen kör (per ember...) kerül a helyére a vírus. és mondják majd utólag az okosok, hogy lám-lám, "csak egy nátha" :DDD, mert addigra tényleg az lesz az emberek zöménél. akinél nagyon nem, az már akkor nem tud mesélni róla...

és minden bizonnyal így működött a spanyolnátha is. mára "csak egy influenza", akkor először meg odavert izomból.

dolgozik a természet...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55858) philoxenia válasza Asbee (#55839) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A hiszem elég gyakran előfordul ebben a válaszban... :)
Nekem a Lancet például hitelesebb, mint MC, vagy pláne egy sportklub vezetése...
Kutatás nincs, a negatív tesztek semmit nem bizonyítanak . Pláne így, hogy azt is csak hinni lehet. Milyen teszt hányszor stb. Nézd meg a második linket is... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55859) lacafaca válasza Parci (#55854) üzenetére


lacafaca
őstag

csak elmélkedtem nyugi :D bár biztos vagyok benne, hogy bőven van olyan terület, ahol lehetne sok embernek segíteni, nem pont a fertőző osztályra gondoltam

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55860) Kékes525 válasza Parci (#55856) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazolni csak a gyakorlat tudja, azaz valószínűleg csak néhány év múlva fogjuk ezt biztosra megmondani. Eddig kevés számú volt és a legtöbb gyenge lefolyású.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55861) #16729600


#16729600
törölt tag

8000 ezer ember rohanta le nálunk a frissen nyíló bútoráruházat. Rendőrség szerint nem volt ok intézkedésre :D [link]
Hát igen ilyen egybitesek vagyunk: Utazgatnánk, új stokit vennénk az áruházban, próbálnánk normálisan élni a járvány közepette is. :D

(#55862) Ezekiell válasza lacafaca (#55859) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nagyon sok önkéntes dolgozik most is egyébként, és folyamatosan keresnek/vesznek fel újakat is. Betegápolásban nyilván nem tudnak dolgozni, szóval a kórházak leterheltségét sajnos nem tudják változtatni - de pl sofőrködnek, adminisztrációs munkát végeznek, stb. Érdekességképpen: az Osszián basszusgitárosa tavasz óta pl sürgősségi vérszállításban motoros futár - önkéntesen, for free.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55863) Parci válasza #16729600 (#55861) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vagyok erről túl jó véleménnyel :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55864) #16729600 válasza Parci (#55863) üzenetére


#16729600
törölt tag

Erről a konkrét hírről mondod?

(#55865) lacafaca válasza Ezekiell (#55862) üzenetére


lacafaca
őstag

ok, ezt örömmel hallom, mert se a keresésükről, se az aktivításukról egy szó nem hangzik el róluk...respect nekik

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55866) Ezekiell válasza lacafaca (#55865) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tényleg többet kellene róluk beszélni, nagyobb nyilvánosság kellene nekik, tök egyetértek. Helyi szinten keresnek mindig embert, országosan toborozni nem sok értelme van, itt van pl az SZTE keresése: [link]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55867) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Maradjunk annyiban, hogy az lenne mondjuk hiteles újrafertőződés, aki tavasszal bizonyítottan fertőzött volt, majd egész nyáron tünetmentes és most ősszel ugyanazzal a változattal fertőződött újra.
Eddig a hírekben olyasmit lehetett olvasni, hogy tünetmentesen produkált tavaszi pozitív teszt után, most ősszel újra pozitív tesztet produkáltak páciensek. Azonban van például olyan vírus, amitől gyakorlatilag sosem szabadulhatsz meg. Nekem is volt pár éve enyhébb övsömöröm... durván olyan 45 évvel később, mint az első betegség....
Azaz még azt sem tudjuk mennyire kiirtható a vírus a szervezetből.... Ráadásul tudtommal az egyik verzió nem feltétlenül kell védelmet adjon egy másikkal való fertőződés ellen. Sőt maga a fertőzés még mindenképp létrejöhet bármilyen jól emlékező immunrendszer esetén is. Olyan nincs, hogy valami nem fertőzhet meg valakit százszor egymás után, csak a fertőzés következményei fognak csökkenni tudtommal. Akár szinte nullára is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55868) Parci válasza #16729600 (#55864) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, hogy ákcijó és tumultus egy járvány közepén, igen. nálunk is tavasszal ikea nyitásnál 500-an nyomultak a mélygarázsban az örsön. vicc. (csak rossz)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55869) philoxenia válasza #16729600 (#55861) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egész Ausztria szinte minden lakosa? :Y

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55870) #16729600 válasza philoxenia (#55869) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szarul írtam, de bízom benned: érted ezt Te a hiba ellenére is. :)

(#55871) philoxenia válasza #16729600 (#55870) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért a szmájlik... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55872) #16729600 válasza Parci (#55868) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egy dolog viszont jól látszik a hírből: a lakosságnak az összes töke tele van a korlátozásokkal. Azon épp tegnap gondolkoztam el a kialakult polémia hatására, hogy mennyire van szinkronban pld. az egyén itteni mainstream hardcore vélemény panelozása, a való életben viselkedésével? Végül arra jutottam, hogy feltétlenül fedi egymást a 2 halmaz. :D

(#55873) Kékes525 válasza philoxenia (#55867) üzenetére


Kékes525
félisten

"Azaz még azt sem tudjuk mennyire kiirtható a vírus a szervezetből"

Rendkívül sok vírus van a szervezetünkben, ami kiírhatatlan, ilyen a varicella-zoster is. Nekem most volt övsömöröm a feleségemmel együtt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55874) philoxenia válasza #16729600 (#55872) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megvan, mikor Tom átmegy lábujjhegyen a másik szobába ordítani fájdalmában? Kb. így vagyunk.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55875) Asbee válasza Parci (#55850) üzenetére


Asbee
veterán

Nem tudjuk milyen lefolyású volt, lehet tünetmentesek lettek újra pozitívak. Nem gondolnám másfél hónap után csak úgy megugrik a kópiaszám, ha komoly tünetes is volt. De sajnos ebben is sok a kérdőjel még. Amúgy teljesen egyetértek. De szerintem te is abban ezt nem lehet kijelenteni 5 újrafertőződés volt, ennyi idő alatt. Nem szokásom túlozni, riogatni, de ezzel is számolni kell.

(#55876) t72killer válasza Kékes525 (#55829) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Volt már a sajtóban lehozott eset, ahol a második körös belehalt/súlyosabb volt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55877) philoxenia válasza t72killer (#55876) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

a tüneteit, amelyek végül teljesen elmúltak, leszámítva a vírus egyik ismert tartós hatását a fáradékonyságot
Azaz nem gyógyult ki... Csak enyhültek a tünetei...
Az antitestek eltűnése a vérből nem jelenti feltétlenül azt szvsz. hogy kigyógyult. Ráadásul mindenképp kapott egy komolyabb második fertőzést eltérő vírustörzsből. Azaz nem újrafertőződött, hanem másodszor is megfertőződött...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55878) Kékes525 válasza Asbee (#55875) üzenetére


Kékes525
félisten

"De szerintem te is abban ezt nem lehet kijelenteni 5 újrafertőződés volt, ennyi idő alatt. "

Ezt senki nem jelentette ki. Csak annyit mondtam és azt tartom, hogy ennyit írnak a szaklapok bizonyított esetként. A bulvárlapokban megjelent esetekről nem érdemes komolyan beszélni, mert azok bizonyíthatatlanok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55879) envagyok válasza t72killer (#55876) üzenetére


envagyok
veterán

89 éves nő...
Inkább az az érdekes, hogy először túlélte szegény.
Szerinted olyan korban milyen az immunrendszer?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55880) Parci válasza Asbee (#55875) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudjuk pontosan, viszont az azért gyanús, hogy nem tömeges probléma ez (még? -- majd kiderül).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55881) #16729600 válasza philoxenia (#55874) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez így van. Szerintem más egy publik fórumba irogatni és egészen más a hétköznapi élet. Én is néhány esetben meglepetéssel vettem észre magamon, hogy képes vagyok beállni az apokaliptikus híreket linkelők táborába. Néplélektan. Mindenesetre erre ezek után külön odafigyelek. Nem fognak érdekelni a 23 évesen tökéletes fizikai állapotban elhunytról szóló bulvár hiradások, hanem szemezgetni fogom a 'jobb híreket. Ezért is írtam meg a virnyák teszteredményeket a rehab intézetből. Koncentrálok a körülményekhez képest nem olyan tragikus osztrák mortalitási adatokra.Ki kell kerülni ebből a depiből, mert csak indulatokat szül és ha túléljük a virnyákot utána egy olyan világra ébredünk, ahol még jobban farkasa ember az embernek.

(#55882) Parci válasza #16729600 (#55872) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most mit mondjak erre? a lakosság nem is igazán volt próbára téve még. nevetséges valahol, ha fogytán a türelme bútorboltilag...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55883) Parci válasza #16729600 (#55881) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyrészt túlgondolod ezt, nem ebből a topikból alakul ki a zátlaguser véleménye, itt mi beszélgetünk egymással páran, maximum mi hatunk egymásra. másrészt, az átlagjózsi kb. ott tart, hogy nincs is vírus, kamu az egész és engedjük azonnal a pubba és a bútorboltba.

na, ennek az átlagjózsinak kéne elmesélned, neked, hogy mennyire is voltál beszarva a vírustól, mennyire is terített le téged, mint egészséges embert és mennyire érdemes neki komolyan vennie.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55884) Kékes525 válasza t72killer (#55876) üzenetére


Kékes525
félisten

Volt, de mennyi ez a kérdés. Mint már írtam bárki, hangsúlyozom bárki újra megfertőződhet bármilyen kórokozóval akár súlyosan is. Ez függ a vírusmennyiségtől ami újrafertőzéskor éri a szervezetet és a megfertőződött ember egészségi állapotától a második fertőzés előtt. Másrészt az immunrendszere felépítésétől, működésétől, ami pedig az öröklődés függvénye. Viszont ezek még nem mondanak semmit a vakcina esetleges csökkent hatékonyságáról. Ettől még lehet hatékony a vakcina.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55885) Nazo válasza Kékes525 (#55878) üzenetére


Nazo
tag

Általad is linkelt cikk is említi ezt: Covid reinfection tracker
De lécci ne kérd hogy egyesével bizonyítsam őket... :P

[ Szerkesztve ]

(#55886) Asbee válasza Parci (#55880) üzenetére


Asbee
veterán

Persze, én sem tartom tömegesnek, szó sem volt ilyenről. Egyszerűen számolni kell ezzel is, és aki átesett, elvileg én is, ne ringassa abba magát, hogy na akkor innentől minden happy.

(#55887) Ringman


Ringman
nagyúr

5162 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 55 beteg

6061 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 415-en vannak lélegeztetőgépen.

[ Szerkesztve ]

(#55888) Kékes525 válasza Nazo (#55885) üzenetére


Kékes525
félisten

"Általad is linkelt cikk is említi ezt:"

Mit említ? Azt, hogy nagyon sok ilyen eset van? Azt hogy nagyon sokan meghallnak a második fertőzéstől, vagy csak néhány eset van és csak néhányan haltak meg. Nagyon nem mindegy.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55889) Asbee válasza Kékes525 (#55878) üzenetére


Asbee
veterán

Utólag már így fogalmazol, ott pedig kijelentetted, hogy 50 millióból 5 bizonyított eset volt. Holott a saját linkjeid egyikével kapásból cáfolod ezt, amit már említettek is......

(#55890) #16729600 válasza Parci (#55883) üzenetére


#16729600
törölt tag

Elmeséltem. Nem is relativizálom, mert para/szar az egész. Még most sem vagyok teljesen kinnt belőle pedig 2 hét telt el ( !! ) Kérdés, hogy a feldolgozáshoz kell-e pozitívabb szemlélet? Szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

(#55891) Asbee válasza Kékes525 (#55888) üzenetére


Asbee
veterán

Szó sem volt erről, hogy sok kevés stb. Ez csak terelés. 50mill/5. Erről volt szó.

(#55892) Parci válasza Asbee (#55886) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K (ugyanakkor te most jó leszel a második hullámra, ami nem kis dolog!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55893) Nazo válasza Kékes525 (#55888) üzenetére


Nazo
tag

Én is az 5/50 millán akadtam ki, és ezért olvastam bele az általad linkelt bizonyítékokba amik megcáfolták amit mondasz...
De direkt kértem h ne köss bele, többet nem reagálok.

(#55894) Parci válasza #16729600 (#55890) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én a realista szemléletet támogatom. komolyan kell venni, becsülettel kipihenni, és érteni, hogy mivel komoly, törekedni kell az elkerülésére. tehát segíteni embereknek, hogy "értem, hogy úgy érzed, hogy a tököd tele a korlátozásokkal, de én átestem rajta, és barátom, überszar. hidd el, hogy megelőzni érdemes, komolyan venni érdemes és kerüld el a tömeget, hacsak tudod és nem életbevágó. itt van ez a bútorboltos akció, na, ez például nem az!". ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55895) Asbee válasza Parci (#55892) üzenetére


Asbee
veterán

Szerencsére minden, úgy néz ki nincs semmi gond, futás, kondíció, közérzet maradt minden a régi. Bízom benne egy időre marad védettség, de amit kell betartom.

(#55896) Kékes525 válasza Ringman (#55887) üzenetére


Kékes525
félisten

Mai számokból és dinamikából kiindulva 2 hét múlva 12 ezren lesznek kórházban, 1 hónap múlva 24 ezren. 2 hónap múlva 48 ezren. Ha pedig a kórházak a maiaknál is sokkal leterheltebbek lesznek és lesznek, akkor sokkal nagyobb lesz arányaiban a halottak száma mint most van, mert a középsúlyos betegekből gyorsabban és sokkal több fog súlyos betegé válni. Akkor pedig...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55897) #16729600 válasza Parci (#55894) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem voltam a bútorboltban. :) Még egy megjegyzés. Mivel nem voltál még benne ( de ne is legyél soha ), azért átélni se tudod. Más olvasni róla és más a valóság. Sőt még akik benne voltak azoknak se lehet generális véleményt alkotni, mert a lefolyás súlyosságától függ. Én a 'középszar ( amiben benne volt a nagy gebasz is ) halmazról tudok nyilatkozni.

(#55898) bigdady válasza Kékes525 (#55896) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezt mondta Viktor is, sőt ő 30 ezret mondott decemberre. Ha felszabadítják a helyeket márpedig ezt csinálják akkor így is lesz

[ Szerkesztve ]

(#55899) Kékes525 válasza Nazo (#55893) üzenetére


Kékes525
félisten

+ Asbee

"Én is az 5/50 millán akadtam ki, és ezért olvastam bele az általad linkelt bizonyítékokba amik megcáfolták amit mondasz."

Nem ezt írtam: [A bulvársajtóban ez sokszor elhangzott tévesen. Az 50 millió fertőzöttből eddig 5 bizonyított eset volt. Ezt az adatot ép ma olvastam az egyik legnagyobb szakmai folyóiratban. Ez gyakorlatilag nulla. Bármely vakcinánál ennyi felléphet, mert például valakinek valamilyen betegség miatt legyengül a szervezete, immunrendszere.]

Bizonyított eset. Ha pedig ez elkerülte a figyelmeteket, akkor olvassátok el a többit is. Egyfolytában bizonyított esetről beszéltem. Másrészt a lényegen semmit nem változtatna az, hogy 5, 10 vagy 100 bizonyított eset lett volna. A Lancet cikke 5 -ről ír, azaz nagyon kevés van. Nem értem ebből mit nem lehet érteni.

De még mindig nem írtad, hogy mit olvastál abban.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55900) lacafaca


lacafaca
őstag

majd ha mind megbékéltek, elfogadjátok és pozitívan tudtok ehhez is hozzáállni, minden meg fog változni...valóban a lelket tudja a legerősebben támadni, ezért kell a maximális pozitívitás, meg kell találni mindenkinek a lelki békéjét és a sok fos között azt, ami elvezet ide :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.