Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54601) bigdady válasza Parci (#54598) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hát igen, ez van :)
Visszajelzések alapján más is jókat írt. :K

[ Szerkesztve ]

(#54602) Tom1939 válasza Xuja (#54576) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen. Ezért mondom az információhiányt. Megbecsülhetetlen bármilyen "tüneti kezelés" gazdasági és emberi vesztesége. És igazad van, az emberi veszteségből is gazdasági veszteség lesz (ha kiesik a fél munkaerő ideiglenesen is akkor nincs fél termelés sok esetben a mai összetett világban) Tippre dönt minden kormányzat aki benne van. Melyik kezét kezdje levágni... Bármit tesz nem tudja mi lett volna másik esetben (lásd O. V. már bánja a tavaszi totális lezárást).

(#54603) Parci válasza bigdady (#54601) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor jó vétel ennyiért, nagyon is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54604) Parci válasza Elektrosokk (#54600) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

koronavírusosan?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54605) Elektrosokk válasza Parci (#54604) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem. De normál esetben napi 3x eszel, ha csak nincs valami metabolikus szindrómád.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#54606) Ajándékok válasza lacafaca (#54590) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Az UVC alacsony hatásfokú. Egy osztály teremben vagy nagyon nagy teljesítmény kell, vagy hosszú besugárzási idő. És még akkor sem fertőtleníti azokat a felületeket, amiket nem ér közvetlenül a fény.

Ózon generátor Kínából sokkal olcsóbb. 30-50$ között 20gr/h teljesítményű kapható. Még akkor is olcsóbb, ha futárral hozatod és vámolják.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#54607) Citroware válasza Elektrosokk (#54605) üzenetére


Citroware
addikt

:N

(#54608) lacafaca válasza Ajándékok (#54606) üzenetére


lacafaca
őstag

azért képződik ott bőven o3 is, és van nagyobb teljesítményű is, egy szobába bőven elég a 125w-os, egy terembe meg egy 400as takarítana

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54609) Stanlee


Stanlee
őstag

DIY szellőztetőrendszer iskoláknak

Igaz németül van, röviden: a padok feletti ernyő a levegőt és a benne lévő aeroszolokat beszippantja (remélem a gyereket nem), és kifújja a nagyvilágba, ezáltal csökkentve a fertőződés lehetőségét.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#54610) cappa72 válasza Stanlee (#54609) üzenetére


cappa72
nagyúr

A szűrt levegő bejutását viszont nem látom.
Mert ha csak elszívnak és nincs utánpótlás, akkor kissé elfáradnak majd tőle.
(látom a vázlaton, hogy kékkel ott a nyíl, hogy az is levegő)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54611) Elektrosokk válasza Citroware (#54607) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Amúgy nyilván ha valaki beteg akkor egyen, nem jó ötlet úgy éhezni.

Én 8 órás időablakban eszem, ugyan csak 2x általában, meg heti böjtök, a 60 órásra gyúrok.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#54612) fatal` válasza bigdady (#54583) üzenetére


fatal`
titán

Ez eldobható, nem mosható. Ráadásul gyanúsan olcsó. Azért köszi :)

(#54613) Lauda


Lauda
félisten

(#54614) Elektrosokk válasza Lauda (#54613) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Feláll a szőr a hátamon attól hogy már mindenben szerepel a "nemzeti".

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#54615) bigdady válasza fatal` (#54612) üzenetére


bigdady
nagyúr

Parci által linkelt ffp2? A moshatóság meg az ffp2 nem kizáró? Kérdezem

(#54616) Ajándékok válasza lacafaca (#54608) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Az a "bőven", töredéke a fertőtlenítéshez szükséges mennyiségnek.
És még egyszer, az UVC sugárzás csak azt a felületet, fertőtleníti, amit közvetlenül ér a fény.
Nem fertőtleníti a padok belsejét, a szék másik oldalát, a szék alját....
Nem egyszerűbb ózon generátort használni?

Az UVC-nek egyetlen előnye van. A használata után nem kell szellőztetni.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#54617) t72killer válasza Csatravi (#54569) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megőrültél? Át kéne irányítani hozzá a stadion gyepfűtését végző Jóskát és pénzt kéne költeni a generátorokra!

Mi lesz így a gyeppel?!?!!

#54609: jéé, tehát mégiscsak terjed a sulikban? Csak nem füllentett valaki odafent...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54618) lacafaca válasza Ajándékok (#54616) üzenetére


lacafaca
őstag

de, csak legyen aki ellátja őket, mikor maszkra sem tellik :)

amúgy egy diy o3generátor is fing áron beszerezhető, persze akkor nincs meg a közbeszerzési haszonkulcs :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54619) lacafaca


lacafaca
őstag

ki akar röhögni egy jót (vagy sírni? :) ) [link]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54620) Floyd80 válasza Lauda (#54613) üzenetére


Floyd80
addikt

De ez most mi akar lenni, annyit írnak, hogy elkészült. Mi az, hogy átoltatás? :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54621) natë válasza lacafaca (#54619) üzenetére


natë
nagyúr

Lehet, hogy ő már tud valamit, amit mi nem.

(#54622) lacafaca válasza natë (#54621) üzenetére


lacafaca
őstag

lehet...legyen így, de én ehhez nem fűznék vérmes reményeket

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54623) natë válasza lacafaca (#54622) üzenetére


natë
nagyúr

Kapunk placebo-t és akinél nem "hat", arra azt mondják: ó a nagy számok törvénye. Genetika.

(#54624) fatal` válasza bigdady (#54615) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, pont azért kaptam fel a fejem Parci kommentjére, mert azt írta, hogy mosható FFP2-t vett, ebből arra következtettem, hogy nem kizáró :)

(#54625) Ajándékok válasza lacafaca (#54619) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

"Orbán Viktor: A vakcina belátható közelségben van"

Ahogy a magas színvonalú eü rendszer is.
Ha Ő megy orvoshoz 12 órára, 5 orvos látja, elkészül a ct, mri, labor és délután 2-kor már indulhat haza.
Nem csodálom, hogy nem kap több pénzt az eü. 2 órát még Orbán is el tud viselni a kórházban, ha valami baja van.

Ha én megyek orvoshoz, ugyan azokkal a tünetekkel 1.5év-ig tart, sok-sok óra várakozással.
Én fejlesztenék, de nem én döntök az eü pénzéről.
Ahogy az oltásokról sem.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#54626) Stanlee válasza t72killer (#54617) üzenetére


Stanlee
őstag

:U Gondolom ha nem terjedne, akkor nem talaltak volna ki ezt, meg nem lenne kiadva, hogy szelloztessenek szinte mindenaron.

Azt is mondjak, hogy kicsi a valoszinusege, hogy az iskolaban megfertozodnenek a gyerekek. Ennek ellenere csak itt nalunk a bajoroknal tobb, mint 100 iskola van zarva.

Ez ugyanolyan, mint a maszk: kell - nem kell. Majd egyszer eldontik, hogy akkor most az iskola mennyire veszelyes hely is.

Ma olvastam egy cikket, abban pont arrol filozofalt a cikkiro, hogy mennyire nem digitalizalt a nemet kozigazagtas.

Az RKI csak szeptembertol engedi az adatgyujto alkalmazasaba direkt felvinni, hogy velelmezhetoen hol tortent a fertozes. Eddig ezt nem tudta a szoftver, pedig kellene jelenteni 2 napon belul. Ha mukodne, akkor ki kellene elemezni, meg lehetne gyorsan mutatni, hogy mi az az 5 hely, ahol a legtobb fertozes tortenik, de nem biztos, hogy ezt annyira akarjak tudni...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#54628) lacafaca válasza #20749568 (#54627) üzenetére


lacafaca
őstag

nem csak mo-on, világszinten van hülyének nézve az emberiség

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54629) Floyd80 válasza Ajándékok (#54625) üzenetére


Floyd80
addikt

Ezt az opciót kihagytad:

Ha én megyek orvoshoz és Orbán Viktor megjelenik, akkor bekéredzkedik eléd. :DDD

Épp bement egy beteg, amikor kollégánk szerint váratlan dolog történt:
Megjelent két szakállas testőr (miért szakállasok mostanában a testőrök?), majd a kórház igazgatójának kíséretében maga Orbán Viktor érkezett, elég gondterhelt arccal.
Kollégánk beszámolója szerint Orbán udvarias volt, és megkérdezte az odakint várakozókat, hogy előreengedik-e.
Nem tudom, mi lett volna, ha valaki azt mondja, nem
– írja kollégánk, aki szerint volt, aki azt mondta, hogy persze, tessék, más meg, ahogy ő is, halkan méltatlankodott.
Ekkor történt az ügy legmeglepőbb fordulata. A már a vizsgálóban lévő embert ugyanis visszaküldték a folyosóra. :DDD Az asszisztensnő odakint, mindenki más előtt megkérdezte tőle, hogy ugye nem baj.
AZT MONDTA, HOGY NEM.

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54630) Fotonhámozó válasza Rage47 (#54592) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Felhúzol rá kívülről egy orvosi maszkot, sehol senki nem szólhat miatta, miközben jobban védve vagy.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#54631) t72killer válasza lacafaca (#54618) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"amúgy egy diy o3generátor is fing áron beszerezhető, persze akkor nincs meg a közbeszerzési haszonkulcs"

Nna, ezzel teljeskörűen körül is jártad a témát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54632) llax válasza SG3rg0 (#54594) üzenetére


llax
senior tag

A kevés értelmes döntések egyike a szelepes maszk tiltása. Csak azt nem értem, miért vártak vele ennyit. Magadat védeni jog, másokat védeni kötelesség. A kötelező maszk használat eddig is elsősorban mások védelméről szólt.

(#54633) Stanlee válasza #20749568 (#54627) üzenetére


Stanlee
őstag

Egy bajor foiskolan tengodtem kutatokent majd 3 evig. A digitalizacio az mar ott is kezdett beszivarogni a repedeseken, de minden erejukkel azon dolgoztak az aktatologatok, hogy ami lehet, menjen papiron.

Amugy meg teljesen egyetertek veled.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#54634) fatal`


fatal`
titán

Koronavírus: Zsiday Viktor bemondta, mi áll Orbán Viktor bejelentése mögött

Fel sem lehet sorolni, hány ponton fail az egész "terv".

(#54636) Ringman válasza lacafaca (#54628) üzenetére


Ringman
nagyúr

vö. atlétikai stadion, moto-gp pálya, vadászkiállítás, eucharisztikus világkongresszus :U

(#54637) t72killer válasza fatal` (#54634) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy állatorvosi ló. A sok baromság közül csak egyet ragadnék ki: "1 millió valós fertőzött már most is megvan idehaza" ugye a szlovák teszteredményeket látta? Meg az is megvan ugyebár, hogy ez továbbra is egy 1-2% mortalitású kór ha átlagos populáció kapja el, a 10-20e halottól meg még messze vagyunk.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54638) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Srácoklányok, rendelhető, kedvező árú antigén gyorsteszt linket ér megosztani itt?
(érdekem nem fűződik hozzá, egy barátom családtagja dolgozik a cégnél, korábban antitest-tesztet tőlük vettünk)

[ Szerkesztve ]

(#54639) Parci válasza Z.É.T. (#54638) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, ne szarozzon senki, szerintem ezek tök közérdekűek, még akkor is az lenne, ha te árulnád. mindenki eldönti, hogy kell-e neki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54640) Parci válasza fatal` (#54624) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

írják a site-on, hogy ez a maszk tesztelt erre, a megfelelő intézet 5x mosta és ugyanúgy megmaradt a szűrési képessége. többször nem mosták, de semmilyen jel sem mutat arra, hogy ne bírna többet, ők maguk 50x tesztelték és jó volt.

anyám osztályvezető orvosa mutatta amúgy a cuccot, ők is ezt használják bent.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54641) attiati


attiati
veterán

[link]

Jakab Ferenc:

"Egy másik kérdésre, hogy beadatná-e magának a kínai vagy orosz vakcinát a koronavírus ellen, úgy szólt, hogy az elsők között. "Lesátoroznék az oltóközpont előtt. Alapvetően vakcina párti vagyok, ki merem jelenteni ország és világ előtt, mert tudom, hogy a szakemberek azért dolgoznak megfeszítetten, hogy emberek ezreit mentsék" - mondta"

(#54642) bigdady válasza Parci (#54640) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez ffp2?

(#54643) Parci válasza bigdady (#54642) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54644) Z.É.T. válasza Parci (#54639) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:R

Rá tudtok keresni a cégre, nem kezdők.
(ennek ellenére a honlapjuk szörnyű ;] )

Antigén gyorsteszt - link

[ Szerkesztve ]

(#54645) Parci válasza Z.É.T. (#54644) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez is ilyen orrgarati csonkolós-gyilkolós? :( (házilag én sztem képtelen lennék agybadugni magam)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54646) Ezekiell válasza Z.É.T. (#54644) üzenetére


Ezekiell
veterán

Otthon azért az ember nem igazán fog érvényes garatmintát venni magától sajnos :( De köszi a linket!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54647) Csatravi válasza Ajándékok (#54616) üzenetére


Csatravi
senior tag

Pontosan így van. Az UV lámpa nem való helyiségek teljes felületű fertőtlenítésére.
Nagy teljesítményű generátort kell használni és akkor az idő rövidül mert nem 1óra fertőtlenítés + 30 perc szellőztetési idővel kell számolni hanem legfeljebb 5-10perc+ 30 perc
Ezért nem mindegy hogy mekkora a generátor és a ventilátor teljesítménye.
Az olcsóbbakkal vigyázzatok mert a legtöbbnek nincs földelése! Bár nem tart semeddig kicserélni a vezetékét és a földelést kialakítani csak aki nem tudja mit, miért, hogyan az ne babrálja.

(#54648) Ringman


Ringman
nagyúr

(#54649) bigdady válasza Parci (#54643) üzenetére


bigdady
nagyúr

Profinak tűnik nagyon :K

(#54650) Asbee válasza attiati (#54641) üzenetére


Asbee
veterán

Nem tudom miért hiszik azt, hogy az orosz vagy a kínai vakcina valami ördögtől való gyilkos valami lenne. Egyiknek sem hiszem célja kipusztítsa a lakosságát. Akkor már max azt tudom elképzelni, hogy semmit nem ér csak valami placebó. De ezt sem hiszem. Eu meg úgysem fogja engedni ezeket, mert ugye nincs itt gazdasági érdekekről szó, még véletlnül sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.