Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54251) Csatravi válasza #16729600 (#54248) üzenetére


Csatravi
senior tag

Pedig bármelyik képzett nővér be tudná adni. Csak megint megy a jogi sz@rakodás.
De megkérdezném a nagy jogharcosoktól. Ha mindenkinek mindenhez joga van akkor lehet e jogom arra, hogy a másiktól aki nem tartja be az alapvető járványügyi szabályokat attól én megvédjem magam? Miért nincs erre jogom?
Jaaa....

(#54252) #16729600 válasza Parci (#54250) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nekem ez új, én kétlövetűt eddig csak vadászpuskában láttam. Reméljük mire kijön, nem egy bombatölcsérben, rozsdás lábhajtásos generátor által biztosított energiával tudunk irogatni egymásnak :Y :D

(#54253) #16729600 válasza Csatravi (#54251) üzenetére


#16729600
törölt tag

Persze, hogy van jogod rá. A beadvány írói betartják a szabályt, ameddig az hatályos és nem kerül megsemmisítésre. Nem kell egyenlőséget vonni a kételkedés és a szabályszegés között.

(#54254) Ringman válasza #16729600 (#54253) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, azért elvárható lenne, hogy olyan rendeletet hoznak ami nem alkotmányellenes.

(#54255) Parci válasza #16729600 (#54252) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van pár ilyen oltás. kullancs encefalitis ellen sem egy menetben kapod.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54256) perempe válasza perempe (#54167) üzenetére


perempe
addikt

az utolsó busszal (22:45) Pestről pl. Gödöllőig vagy Hatvanig eljuthatok, Gyöngyös már necces (0:00), Eger meg kivitelezhetetlen (1:00).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#54257) Drizzt válasza #16729600 (#54252) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Pedig azert ez honapok ota kozismert.
Mondok akkor egy masikat, hogy egyszerre kelljen sok sokkal megbirkoznod: van olyan vakcina, amit csak -70 fokon lehet tarolni/szallitani.
Az, hogy mekkora dozisokkal kell kesobb tomegesen tesztelni, mar a phase 1-ben el szokott dolni. Azok meg a ma phase 3 vegen jaro vakcinak eseten mar akar fel eve is lezarultak.
[Melyik fazisnak mi a celja]
Most van olyan study, aminek az eredmenyhirdetesehez mar csak arra varunk, hogy elegen megfertozodjenek (remelhetoleg foleg) a placebo-val oltottak kozul.

I am having fun staying poor.

(#54258) lacafaca


lacafaca
őstag

csak azért, hogy földobjam a hangulatot:[link] ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54259) lacafaca válasza Parci (#54255) üzenetére


lacafaca
őstag

veszettség...már ha kihúztál a cihából egy veszett ravaszdit

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54260) orc88


orc88
őstag

Miskolci egyetem távoktatásra áll át jövőhéttől.
Az ELTE-n is ilyesmiről susmorognak. Lehet elindul valami? :)

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#54261) #16729600 válasza Drizzt (#54257) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi. :R
Nem igazán ástam el magam ebben a témában.( sok netes poresz nézés elvette az időmet, más mentségem nincs ) :D

(#54262) Xuja válasza Ringman (#54232) üzenetére


Xuja
kezdő

Akkor csak a szintis-mulatós élőzenés kocsmákat kell bezárni, logikus.. :D

(#54263) Parci válasza #16729600 (#54261) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor azért olyan szarul nem lehettél :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54265) Csatravi válasza Ringman (#54264) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez is inkább az ukránokat hozta be minthogy a magyar melóst fizették volna meg, hogy el nem menjen nyugatra.

(#54266) #16729600 válasza lacafaca (#54259) üzenetére


#16729600
törölt tag

Feszkóoldós rókahír: ravaszdi visszajárt egy karintiai szállodába és néha kicsit megharapdálta a vendégeket. A második után ádáz vita alakult ki, hogy mi legyen a rókával? Állatvédők vs. vadászok. :D Én a róka pártján álltam ( nem kapták el végül ) [link]

(#54267) Ezekiell válasza Ringman (#54264) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem tudom eldönteni, hogy ez a faszi őszinte meggyőződéssel mondja, amiket mond, vagy csak sima Orbán-bérenc. Igazából mindegy is, mert a végeredmény számít, az meg az, hogy egy idióta...

A a gazdaság most önszabályozó módon lassít, hibernálódik a járványhelyzet romlásával, de a folyamat nem káros.
Jajajaja persze mondd ezt a munkanélkülieknek... :W

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54268) Xuja válasza Ezekiell (#54267) üzenetére


Xuja
kezdő

Tipikus seggnyaló, aki ráadásul próbál még jó cinikus és gúnyos is lenni. Számomra ő a kormány egyik mélypontja.

Ja bocs, azt hittem Gulyásról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#54269) lacafaca


lacafaca
őstag

ehh...ez jó, besomfordál a nyitott ajtón...arrafelé is ilyen spór a vállalkozó, hogy egy hálós ajtót sajnál nyárra föltetetni? :DDD persze, minek olyan, jóvanazúgy, megesznek a szúnyogok/rókák/berepül a denevér oszt kiszívja a véredet, hozza a covid3-at, majd akkor :C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54270) Csatravi


Csatravi
senior tag

"Gulyás Gergely bejelentette azt is, hogy a kormány tárgyal az AstraZeneca-vakcina ügyében. Mint mondta, a kormány szeretne a lehető legrövidebb időn belül októanyaghoz jutni, ezért vizsgálja, tud-e mástól gyorsabban vásárolni. A kormány folyamatosan figyeli, hol lesz sikeres a vakcina, igyekszik mielőbb lépni.

„A magyar kormány, ha lesz védőoltás, azt megvásárolja, és nem kötelező módon, de ingyenesen beoltja azt, aki kéri.”

A tárcavezető kérdésre válaszolva azt mondta, hogy a kormány becslése szerint a legrosszabb esetben 10 ezer embert kell majd lélegeztetőgépre tenni, de Magyarországon 32 ezer kórházi ágy van. "
[link]

Gulyás: Minden olyan helyet be kell zárni, ahol zene és álló vendégek vannak

Cecilke.

Meghalt 90, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 2063 főre emelkedett, 21 232-en pedig már meggyógyultak. Kórházban 4871 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 355-en vannak lélegeztetőgépen. A tisztifőorvos elmondta, ezek az adatok „önmagukért beszélnek”,
[link]

(A kiemelés tőlem)
Ezek nem normálisak!

(#54271) Ringman válasza Csatravi (#54270) üzenetére


Ringman
nagyúr

én csak azt kívánom minden döntéshozónak, hogyha elkapják a vírust, csak és kizárólag azt az ellátási szintet kapják meg, amit az átlagember kapna.

(#54272) Xuja válasza Csatravi (#54270) üzenetére


Xuja
kezdő

Mi a francot jelent ez hogy önmagukért beszélnek az adatok?

(#54273) Stanlee


Stanlee
őstag

Mindekozben itt nalunk a varosban a bajoroknal: Lecsapott a rendorseg a bandazo fiatalokra. Ejfel korul a helyi yard 5 fiatalt latott jarorozes kozben egy buszmegalloban. Mivel ilyenkor mar nem jar busz, igy ellenoriztek oket, kiderult, hogy ismerik egymast, de ot kulonbozo haztartasban elnek, igy megszegtek az eloirasokat. 150 euro penzbuntetest kaptak fejenkent.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#54275) natë válasza Csatravi (#54270) üzenetére


natë
nagyúr

10 ezer lélegeztetett???

(#54276) Csatravi válasza natë (#54275) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha azt számoljuk, hogy a napi halálozás a mostani tendencia alapján elérheti a napi átlag 100-at az két hónap alatt napi 100-al számolva 6000 halott. Mivel a lélegeztetettek mostani mortalitás aránya állítólag 45% a tízezer még alábecsült szám lehet.
Talán jól számoltam és következtettem. Ha nem akkor majd kijavítanak.

[ Szerkesztve ]

(#54277) Parci válasza natë (#54275) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen hülyék. ha erre számítanak, az azt jelentené, hogy telibe ráengedik egy menetben mindenkire. most vannak 350-en lélegeztetőn és 5000-en kórházban kb. szorozzuk már meg a második számot is 30-cal, ha 1000-re célzunk :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54278) Xuja válasza Csatravi (#54276) üzenetére


Xuja
kezdő

Pont valamelyik kolléga számolta a minap, hogy a 70 halottból kb csak 20 jöhetett a gépről. De ha ez igaz, akkor meg pláne kitörölhetjük a 10k géppel..

(#54279) Parci válasza Csatravi (#54276) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyáltalán nem gépről hal meg mindenki, sőt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54280) Csatravi válasza Xuja (#54272) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez ütött mellbe engem is. Nem véletlen emeltem ki és írtam véleményt a végére.

(#54281) Csatravi válasza Parci (#54279) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mindenki nem. Ha mindenki onnan lenne akkor 13333 lélegeztetettről beszélhetnénk.

(#54282) Csatravi válasza Xuja (#54278) üzenetére


Csatravi
senior tag

Én csak azt figyeltem, hogy mit mondanak az itthoni szakik a mediákban a lélegeztetettek mortalitási százalékáról.
Persze lélegeztetett az is akik non-invazív kapja. Azoknak azért nagyobb az esélyük mivel kevesebb és kisebb mellékhatásokkal jár.
Ezért írtam, hogy majd kijavítanak ha hibásan gondolom.

(#54283) Ringman


Ringman
nagyúr

Karácsony: Ingyenteszt lesz a budapesti pedagógusoknak

A főváros 100 ezer antigéntesztet rendel meg, ami megbízható és gyors, időben kiszűrhetik vele a fertőzötteket. A tesztek felét a saját szociális intézményekben dolgozóknak szánják, a másik 50 ezer tesztet pedig szétosztják a kerületi önkormányzatok között a kerületi iskolák pedagógusainak önkéntes alapú szűrésére.

[ Szerkesztve ]

(#54285) t72killer válasza Jablocskov (#54159) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a vakcinakutatásban is okoz némi izgalmat...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54286) t72killer válasza Csatravi (#54276) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A trendet nézve az is elég optimista becslés, hogy megáll 100 körül a napi szám.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54287) NavySeal válasza Xuja (#54278) üzenetére


NavySeal
senior tag

Egyik kollégám mesélte, hogy ismerősi körben egy dialízises idős ember 1.5 hétig nem mapott kezelést, m koronás. Mire a dokija kiharcolta, addigra meghalt. Persze a koronás statisztikát gyarapítva...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#54288) Kékes525 válasza Csatravi (#54270) üzenetére


Kékes525
félisten

"AstraZeneca"

??? Az Unió által már Magyarország 5 milliót lefoglalt, legalább 1 hónapja. Az Unió 300 milliót rendelt, ebből 5 millió a mienk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54289) Kékes525 válasza Csatravi (#54270) üzenetére


Kékes525
félisten

"a legrosszabb esetben 10 ezer embert kell majd lélegeztetőgépre tenni,"

:W A második hullám előtt 2000 lélegeztető gép üzemeltetésre volt ember. Azóta egy csomó kiesett. Akkor ki fogja ezeket a gépeket üzemeltetni??? :W

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54290) Csatravi válasza t72killer (#54286) üzenetére


Csatravi
senior tag

Átlagot vettem, de nagy valószínűséggel jóval magasabb lesz ez a szám, látva az emelkedési görbét. Viszont ha magasabb lesz akkor még inkább rentábilis lesz a 10000 lélegeztetett.

(#54292) Kékes525 válasza Csatravi (#54290) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden beteg magának fogja működtetni. Fel kell a mesterséges kómából, aztán csavargatja a gombokat. :U

#54291Aweriot

Rettenetes.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54293) lacos001 válasza Stanlee (#54273) üzenetére


lacos001
senior tag

Na...Elég részletes a legutóbbihoz képest, most dobálta be a kissrác.
Gondolom arrafelé is tolják ezerrel.

(#54294) #16729600 válasza Kékes525 (#54289) üzenetére


#16729600
törölt tag

Gyors hazatérési program: Ráígérés a nyugaton dolgozó e.ü. szakszemélyzet ottani fizetésére+ lakás azonnal. Pénz kérdése, tessék valami hasonlót indítani.

(#54295) Ispy


Ispy
veterán

Azt néztem, hogy a Belgáknál is elég tré a helyzet, mi a franc van ott? Van már 12k halottjuk.

Ha most van 60k aktív beteg, akkor az lehet 600-1200k is?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54296) fatal` válasza Kékes525 (#54289) üzenetére


fatal`
titán

Mit nem értesz? A szemészek, házirovosok és pszichiáterek, akiket odavezényeltek. :W

(#54297) Gsx-rr válasza #16729600 (#54294) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez már nem pénz kérdése, hiába ígérnének ugyanannyit mint egy nyugati fizetés mivel a munkakörülmények nem ugyan azok hülyék lennének hazajönni

(#54299) Kékes525 válasza fatal` (#54296) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, hogy munkanélkülieket is oda fognak vezényelni közmunkaként. :W

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54300) Csatravi válasza Kékes525 (#54292) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mi értjük és tudjuk, csak a parlamenti bohócaink nem tudják.
Ezért is pillogunk itt mindannyian mikor ekkora blődségeket olvasunk és hallunk tőlük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.