Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54051) raverguy válasza t72killer (#54043) üzenetére


raverguy
újonc

Miért? Teljesen más a helyzet jelenleg, mint eddig bármikor az országban. Nyilván, akiknek százmillióik vannak, azokra igaz ez, de akinek tegyük fel van 30 milliója, az eddig miért ne bízhatott volna az egészségügyben? Most viszont lehet kifizet naponta 1 milliót két hétig, hogy túlélje, ha nem kapna az államiban ellátást.

[ Szerkesztve ]

(#54052) radi8tor válasza Soulfly842 (#54048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ez is azt jelenti hogy eddig csak elvétve találkozhattunk fertőzöttel, mostantól bármelyik bokorban ott lehet.

⭐ Stella

(#54053) radi8tor válasza Parci (#54050) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Cseppet részrehajlónak tartom hogy offoltad ezt a szálat de annyi baj legyen. Visszahúzodok a véleménybuborékomba. :R

⭐ Stella

(#54054) Parci válasza radi8tor (#54053) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

segíts elmagyarázni, hogy mi benne az ontopik, különös tekintettel arra, hogy korábban volt róla szó, hogy eleve nem kéne minden egyes ismert ember koronapozitívságát betenni. és az offba tevése mitől részrehajló? arra célzol, hogy bezzeg qrcsányt kiemeltem volna, vagy mi? :F

de egyébként nekem teljesen mindegy, hogy off vagy on, tedd vissza. bár ahogy nézem, inkább hit-n-run. :(((

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54055) Drizzt válasza t72killer (#54043) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En biztos vagyok benne, hogy nincs. Osszes maganszolgaltato, akinek eddig neztem a szolgaltatasait, elkuld allami korhazba, ha Covid19-ed van. De ha tudtok mutatni egyet, akkor szivesen veszem. Intenziv meg csak-csak akad, de hogy fertozo beteget fogado is legyen belole, azt nagyon ketlem. Ha meg van is, azt is be fogjak vonni az allami ala. De tenyleg nagyon szivesen vennek ellenpeldat.

I am having fun staying poor.

(#54056) Ispy


Ispy
veterán

Nem tudom mit paráztok, ingyenes lett a parkolás, ha ez nem gátolja meg a vírus terjedését, akkor semmi. ;]

Komolyan mondom, eddig nálam a Monty Python volt a best, de zorbán kormánya erősen jön felfelé.

Azon agyalok, hogy lassan itt az ideje letiltani a gyerekeket az edzésre járásról, mert most majd csak a java.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54057) radi8tor válasza Ispy (#54056) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért nagyon nem mindegy hogy BKK-n vagy BMW-ben utazol a kariaji bevásárló körútra. Ne adj isten munkába. Szerintem közvetetten segíti a védekezést az ingyenesség. Aprópénzt se kell nyálazni a parkoló automatába, szóval jó ez.

⭐ Stella

(#54058) cappa72 válasza Ispy (#54056) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amikol' majd aszt' mondja, hogy "dobjátok a földl'e, de nagyon dul'ván'", akkol' lesz majd l'ossz.
Mel't akkol' nagyon könnyen a gladiátol'képőbe' találhatjuk magunkat, ilyen l'ohadt viselkedéssel!

Naaa.... van még valakinek kedve nevetni a bal'átom nevén?
:DD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54059) Drizzt válasza radi8tor (#54057) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Valaha karacsony elotti 1-2 hetben Budapesten probaltal mar parkolohelyet keresni egy atlag hetkoznap delutan/koraeste? Ha 1 ora alatt meguszod, akkor giga makod van. Mindez annak ellenere, hogy eddig fizetos volt. Ingyenes parkolas annyira jo, hogy meg annyira se legyen hely, mint amugy. Akkor lehetne haszna, ha valahogy garantalva lenne melle, hogy joval kevesebben keressek azokat a helyeket, mint az megszokott. De ilyenre nem sok torekvest latok.
Picit bizok benne, hogy iden nem lesz olyan orulet karacsonykor, mint szokott, de azert megse lennek meglepve, ha az lenne. Mi szerencsere mar jo egy evtizede nem ajandekozunk, de ettol fuggetlenul a sima kaja beszerzes most is muszaj lesz. Akkor elvezhetjuk az ajandekozo tomeg oromeit.

I am having fun staying poor.

(#54060) rin33


rin33
senior tag

Szaglás, ízlés elvesztése lehet végleges?

(#54061) Parci válasza rin33 (#54060) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudtommal nem, viszont akár hónapokig fennállhat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54062) Ajándékok válasza Parci (#54044) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Sőt, ha csak minimális mozgást lát, az pont arra utal, hogy már tele van, hiszen ha lenne hely, jönnének az új betegek.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#54063) pjen


pjen
félisten

Érdekesek ezek a halálozási statisztikák.A Szlávik azt nyilatkozta aki nálunk meghal és akkor épp fertőzött az a vìrusban halt meg.Külföldön nem teljesen ìgy számolnak.link, hirstart.Tehát szinte bármire ráhúzható, attól függ mennyire akarunk pánikot kelteni.

2

(#54064) Ispy válasza radi8tor (#54057) üzenetére


Ispy
veterán

Ne haragudj, de nem értem miről beszélsz. Remélem csak viccelsz csak lemaradt a smájlee.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54065) bigdady válasza Parci (#54044) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azért meg tudják jósolni mikor telítődik a kórház, sima adatok, durva lenne ha nem. Azt mondta V dec 15 ha nem változik semmi.

De érdemes megnézni pl a napokban volt hvg-s felmérés és asszem 70% volt akik nem közvetlen közelben voltak érintettek koronával hanem távoli ismerős stb. Ezért is fenntartással kezelek minden tele a kórházak betegek a folyosón híreket. (még mindig 50-100e ember fertőzött 9,9m nem ebből indul a 70% távolitól halottam stb) Pláne egy ide beírást hogy egy másik fórumon olvastam stb...

[ Szerkesztve ]

(#54066) Rive válasza Ispy (#54064) üzenetére


Rive
veterán

?

Járvány idején az egyéni közlekedés kevésbé rizikós, mint a közösségi, akkor is, ha elvileg mindenkin van maszk. Ez teljesen OK.

Csak nem elég. ...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54067) lafaty80


lafaty80
őstag

[Pozitív lett Szijjártó Péter koronavírustesztje Ázsiában]

"A KÜLÜGYMINISZTER JELENLEG EGY BANGKOKI KÓRHÁZBAN TARTÓZKODIK, ÉS MIVEL TÜNETMENTES, MEGKEZDŐDTEK A HAZASZÁLLÍTÁSÁRÓL AZ EGYEZTETÉSEK."

Mert erre is van pénz, kíváncsi lennék, ha egy átalg polgárról lenne szó, mi történne...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#54068) Ezekiell válasza lafaty80 (#54067) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért tegyük hozzá, ő nem egy átlag polgár/celebecske, hanem az ország külügyminisztere, szóval ebben én nem látok problémát kivételesen.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54069) Drizzt válasza bigdady (#54065) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt is mondta, hogy jobb a jarvanyhelyzet, mint Ausztriaban. Kb. ennyi hitele van minden egyeb allitasanak is.

I am having fun staying poor.

(#54070) daneel_hu válasza Parci (#54044) üzenetére


daneel_hu
addikt

"daneel_hu kolléga pedig, ha jól értem, egy darab kórház covid előszobájában járt, egy darab napon."

A covid-sürgősségin voltam, azon az osztályon nem volt tumultus, nem is érkezett sok beteg.
5 órát voltam bent, ezalatt (1) azaz egy(!) olyan beteg érkezett vizsgálatra aki a saját lábán jött be.

Szerintem a fekvő-részleg sem lehet megreccsenve, nem úgy tűnt. Viszont betegek a sürgősségire is voltak már befektetve, és nem intenzív ellátást kaptak.
A mentőssel beszélgettem, jó figura volt, ő azt mondta baromira változó melyik nap hány koronás beteget visznek. Az állapotuk is változó.
Szóval ő sem tudott közelebbit mondani.

De a Szent Imre tudtommal nem első vonalas covid-kórház volt.

(#54071) Ispy válasza Rive (#54066) üzenetére


Ispy
veterán

Jaj, hagyjuk már, ez kb a 100. dolog a listán, amit csinálni kéne/lehetne. Legalább annyira hasznos, mint a kijárási korlátozás 0-5-ig. Aki eddig autóval járt az ezután is azzal fog, akinek meg nincsen, az ezután sem. Bullshit, ezt gondolom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54072) daneel_hu válasza rin33 (#54060) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szaglás, ízlés elvesztése lehet végleges?"

Múlt hét szerdán hagytam el valahol... mostanság kezdem visszakapni. :R

(#54073) bigdady válasza Drizzt (#54069) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mindenki azt hisz amit akar. Én inkább azt hiszem el mint az ide írt olyat hogy egy másik fórumon azt olvastam stb

(#54074) szekra


szekra
őstag

4219/90

(#54075) Drizzt


Drizzt
nagyúr

4219/90/4871/355

I am having fun staying poor.

(#54076) Parci válasza bigdady (#54065) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kell is szűrni az infót, mert ilyenkor minden szar terjed. de azért elég sok tapasztalat van már a kórház témáról, mondom, én is szűröm, hogy mit írok be ide. ha anyám azt mondaná, hogy van hely biztonsággal, azt is beírnám. még off-ba sem tenném!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54077) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#53628) üzenetére


Z.É.T.
őstag

4219/90
17657/~23.9% (teszt/pozitív)
4871/355 (kórház/lélegeztető)

[ Szerkesztve ]

(#54078) Parci válasza szekra (#54074) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

+25% halálozás a normálhoz képest. vakcina és lockdown híján ez már 25000 ember egy évben (de ugye még gyorsulunk...), úgyhogy rohadtul remélem, hogy tényleg lesz vakcina...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54079) Csatravi válasza lafaty80 (#54067) üzenetére


Csatravi
senior tag

A kép az elég beszédes. Kemény ember, ő figyel másokra.

(#54080) lacafaca válasza Micsurin (#54025) üzenetére


lacafaca
őstag

[link] jah...ennyire :DDD :DDD :DDD közben még a magyar sajtó erőlködik a megmagyarázhatatlan megmagyarázásán, de a csúcstroll marad a helyén :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54081) daneel_hu válasza Drizzt (#54055) üzenetére


daneel_hu
addikt

"En biztos vagyok benne, hogy nincs. Osszes maganszolgaltato, akinek eddig neztem a szolgaltatasait, elkuld allami korhazba, ha Covid19-ed van. De ha tudtok mutatni egyet, akkor szivesen veszem. Intenziv meg csak-csak akad, de hogy fertozo beteget fogado is legyen belole, azt nagyon ketlem. Ha meg van is, azt is be fogjak vonni az allami ala. De tenyleg nagyon szivesen vennek ellenpeldat."

Nincs magánklinika ahol Covid-kezelést folytatnak.
Nekem van lehetőségem, hogy bizonyos betegségek esetében a nyugdíjbiztosításom kiegészítőjeként akár magánklinikát is igénybevehetek és a biztosító térít.

Múlt hónapban direkt megkérdeztem a biztosítós csajt, hogy covid esetében mi a szitu, arra határozottan azt felelte, hogy az csakis állami hatáskör.

(#54082) pjen válasza szekra (#54074) üzenetére


pjen
félisten

Azért ezen sokat enyhíthetne Szlávik nyilatkozata.

(#54083) Kékes525 válasza Drizzt (#54039) üzenetére


Kékes525
félisten

"Kalács"

:D Kalapács! Bocs, elütés volt. :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54084) Rive válasza Ispy (#54071) üzenetére


Rive
veterán

Jaj, hagyjuk már, ez kb a 100. dolog a listán, amit csinálni kéne/lehetne.

A besorolás ~ stimmel, de semmiképpen sem 'hagyjuk már'. A budapesti elővárosi vasutak pl. ugyanez a témakör, és kifejezetten jó lenne ha csinálnának valamit, pláne, hogy már nem nagyon lehet nyitva tartani az ablakot.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54085) lafaty80 válasza Csatravi (#54079) üzenetére


lafaty80
őstag

Hát ja...

Ezekiell: valahol pedig én igen, mert nem tíz fillér lesz hazahozni, és sok embert tehetnek ki felesleges kockázatnak. De lehet én látom csak rosszul ezt a részt.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#54086) bigdady válasza Z.É.T. (#54077) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyre több a teszt ha jól látom már 17e, az jó. Egyébként ha egy nap 20e igény van akkor az másnapra tevődik át? És ha akkor is még plusz 3e igény akkor harmadnapra? Vagyis sor van most a tesztre? Napokat kell várni? Vagy a teszt levétel nem szűk keresztmetszet hanem az eredmény? De akkor meg az egész napi adat egyre jobban csúszásban van és napról napra csúszik? :U

(#54087) aprokaroka87 válasza lafaty80 (#54067) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pedig én azt hittem hogy őt nem kedveli a Covid 19.

Tévedtem...

(#54088) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Azt hiszem, abban már megállapodtunk itt a fórumon, hogy valódi zárás nélkül nem lehet megállítani a terjedést.
Ha nem lesz zárás, ideje lenne elkezdeni kezelni a betegeket. Ha a betegség elején gyógyszert kapnak, sokkal kisebb esély van a súlyosbodásra. A halálozás a jelenlegi gyakorlathoz képest, a töredéke lenne.
Mivel Orbán semmit sem tesz, a nem kezelt betegek tehetnének. A saját és családjuk életben maradásáról van szó.
Kimehetnének az utcára, nem kell forgalmas helyen, nem kell forgalmas időben, elég ha a média felkapja az esetet.
Pl elmehetnének valamelyik elit kórházhoz egyszerre és bejelentkezhetnének. Ott biztos nem zavarják az átlag emberek kezelését.
Szerintem a rendőrök se tennének ellenük túl sokat. Talán a félelem miatt. Talán, mert megértik, hogy az Ő életben maradásukért is küzdenek. Talán mert egy betegnek joga van orvoshoz menni.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#54089) Z.É.T. válasza Ispy (#54071) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem valamennyi haszna van 0-5-ig kijárási korlátozásnak is, bár tény, hogy több lenne, ha a csoportosulásoknak is lenne felső határa.
Rengeteg 1X és 2X évesről tudok, akik buliról bulira járnak egy jól keveredő iskolai nap után.

Nem az új szabályok a nagyobb probléma, hanem az, hogy kurv@ kevés.

(#54090) aprokaroka87 válasza Ajándékok (#54088) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Valódi zárás mit jelent?

(#54091) lafaty80 válasza aprokaroka87 (#54087) üzenetére


lafaty80
őstag

Akkor már ez is egy jel :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#54092) Kékes525


Kékes525
félisten

Megkaptam a 3 komponensű influenza vakcinát. A félreértések elkerülése érdekében az átlagembernek ez jobb mint a 4 komponensű!!! A 4 komponensűben egy plusz B törzs is van, ami 1-3%-ban okoz fertőzéseket. Másrészt a 4 komponensűnek kisebb a védettség adó képessége és a mellékhatása, mert gyengébb immunválaszt vált ki! Ezért is adják ezt gyerekeknek. Ráadásul csak ez volt gyerekekre letesztelve.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54093) Csatravi válasza Drizzt (#54075) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nagyon nagyon nem jó :(

Más.
Aki tudja nézze meg az ATV Fórum műsorát. Most ment de ha jól számolom akkor az online ~10:25-kor lesz az a rész ami sok mindent elmond a mostani helyzetről. Egy volt anesztes doktornő betelefonálása.
Megdöbbentő!

[ Szerkesztve ]

(#54094) Gsx-rr válasza Z.É.T. (#54089) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Most kb. annyi fog változni hogy a 11 h-s zárás után kezdődtek a házibulik most elkezdődnek előbb.

(#54095) Z.É.T. válasza bigdady (#54086) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A legigazabb válaszom az, hogy nem tudom, nem tudhatjuk.
Azt igen, hogy volt már ennél több is (~18600teszt) és azt, hogy egyre kevésbé tesztelnek egyértelmű tünetekkel és kontaktszemélyként is.

(#54096) Z.É.T. válasza Gsx-rr (#54094) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Teljesen egyetértek, csak annyi a változás, hogy 2-3-4 szórakozóhely helyett 0 lesz és 3-4-5 buli helyett csak 1.

(#54097) daneel_hu válasza Ajándékok (#54088) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ha nem lesz zárás, ideje lenne elkezdeni kezelni a betegeket. Ha a betegség elején gyógyszert kapnak, sokkal kisebb esély van a súlyosbodásra. A halálozás a jelenlegi gyakorlathoz képest, a töredéke lenne."

A betegség elején? :D
Férfiember nem szívesen lát orvost, ebből fakadóan nagyon sokan későn kerülnek be a kórházba.

Ez pont egy olyan betegség tényleg nem mindegy mikor kerülsz be, de az állam nem foghatja a kezecskédet mindíg és mindenhol.

(#54098) pjen válasza lafaty80 (#54085) üzenetére


pjen
félisten

A Dudzsákot is haza hoszták, pedig nem is miniszter.

(#54099) NavySeal válasza t72killer (#54042) üzenetére


NavySeal
senior tag

No, nálam 8 és 11. Szuper volt a 3 hónapban minden de-t tanítással eltölteni, majd du-n kb 1h a dokumentációval (eredmények feltöltése, stb...) Ha csak 2-3 max 4 hét iskolabezárás, akkor ok, amúgy pedig az általánost hagynám.
Egy középiskolás már szerintem biztosan tud egyedül tanulni, ott kialakult valszeg a felelősségérzet jobban.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#54100) Ajándékok válasza daneel_hu (#54097) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Az a saját döntése, de ha olvasod a fórumot elég sok példát találsz, hogy a - feküdje ki otthon kezeletlenül - a gyakorlat.

Egyébként ha a TV-ben azt látná a "Férfiember", hogy kezeletlenül 5* nagyobb az esélye, hogy többet nem tud felemelni egy nehéz szatyrot és ezt elkerülhetné ha naponta bekapna pár tablettát, talán inkább az orvost választaná.

De még ez sem kell, ha van megbízható gyorsteszt, a mentőorvos (úgyis ők mennek tesztelni, így legalább értelme is lenne) is a kezébe nyomhatná a gyógyszereket.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.