Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) #22743424


#22743424
törölt tag

Kettőkor élőben az M1-en az operatív törzs tájékoztatója.

(#502) villamos


villamos
őstag

Magyarországon továbbra sincs detektált, koronavírussal fertőzött személy.

Így jó lesz? :U

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#503) t72killer válasza villamos (#502) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pozitívra tesztelt személyt akartál mondani;). Hányat is teszteltek pl a Velencéből hazatértek vagy a péntekenként Ferihegyen landolók közül?

Szakértők szerint Európában Olaszország után elsőként Franciaország és Németország „eshet el”. az országok közötti hídként funkcionáló Svájcból nem hallottam semmilyen komoly intézkedést, pedig napi ezerszám utaznak át rajta a vörös zónából.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#504) Floyd80


Floyd80
addikt

Dél-Koreában meg elérhetővé teszik a fertőzöttek korábbi mozgását:
https://www.spiegel.de/netzwelt/netzpolitik/covid-19-in-suedkorea-dem-virus-digital-auf-der-spur-a-50ef1096-ce69-465e-885c-bc77b3443feb

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#505) Meggyi001

Kíváncsi leszek, hogy az olaszok mikor dobják a számot, tegnap óta ugye 889.

Kérdés: van az itt fórumozok közül olyan akinek van nővér/ápoló családtagja? És ha igen, beszéltek e már erről bent a kórházban valamit? Mert ha baj lesz (bárcsak ne lenne!), ők lesznek a bástyáink a sakktáblán. Az ápolók.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#506) kisza25 válasza Meggyi001 (#505) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Minden nap egyszer 17:00 után

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#507) lm83


lm83
őstag

Ismét egy cikk a nem pánikkeltő, csak tényszerűen tájékoztató indexen [link]
Innen üdvözlöm a két "újságírót" és köszönöm, hogy biztos ami biztos alapon segítenek, hátha sikerül minél előbb behozni a vírust...

(#508) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olasz adatok a https://www.worldometers.info/coronavirus/ oldalon.

1128 eset, ebből 239 új, 29 halott, stb.

(#509) Meggyi001 válasza Intruder2k5 (#508) üzenetére

:Y

https://gamergep.hu/

(#510) Soulfly842


Soulfly842
addikt

pff.. holnap ez már 300 feletti új eset is lehet.

és mindezt úgy diagnoszitzálják, hogy :
1, úgy kell kezdeni velük valamit, hogy az észak-olasz kórházak már elérték a kapacitásuk maximumát egy ideje
2, az orvosok, nővérek stb szerintem már a kimerültség szélén
3, csak azokkal az esetekkel foglalkoznak, ahol már erősen jelentkeztek a tünetetk.

A valós esetek száma az is meglehet, hogy hasonló már, mint dél-koreában...(a más ellenőrzési metódusok miatt is...) sőt az elhunytak aránya alapján lehet, hogy már sokkal rosszabb...

[ Szerkesztve ]

(#511) Soulfly842 válasza lm83 (#507) üzenetére


Soulfly842
addikt

Viszont az érdekes és hír érték, hogy mennyire tesz rá magasról pl. egy olyan orvos, aki a külön kiemelt kórházban van... ez valahol sejtetti a magyar orvosok előzetes hozzáállását is (tisztelet a kivételnek)

(#512) t72killer válasza kisza25 (#506) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Brutál ugrás: +20% beteg (=ugye csak azokat tesztelik, akiknek tünetei vannak), +38% halott. A görbe további szakasza érdekes, 2 feletti R0-val durva lesz...

Svájci ismerős durva dolgokat mesél: sok olaszországban járt embert nem hajlandók tesztelni néha még olyat is hazazavarnak, akinek tünetei vannak. Irán 2.0... Kérdés egy ilyen helyen nem csalnak-e a halottak számával. Hülyék voltak és nem zárták a határt azonnal, illetve nem is karanténozzák a gyanús eseteket, csak azt mondják nekik h maradjanak otthon.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#513) Spirit


Spirit
őstag

Worldometersről pillanatnyi infók:

2 126 506 Idei fertőző betegségek miatti halálozások
1 245 112 Idei 5 év alatti gyerekhalandóság
6 961 156 Idei művi vetélések
50 631 Idei szüléssel összefüggő anyai halálozás
275 371 HIV illetve AIDS által okozott halálozás
1 345 340 Rák által okozott halálozás
160 676 Malária által okozott halálozás
818 880 Idei dohányzás által okozott halálozás
409 699 Idei alkohol által okozott halálozás
175 659 Idei öngyilkosságok
221 124 Idei halálos közúti balesetek

Ebből az következik, hogy a koronavírus miatt kell aggódni, nyilvánvaló. :C

(#514) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ha valakinek mégis megmaradna a májkrémje a világvége után, és nem tud mit csináljon vele itt egy szuper reform recept: Tömlős májkrém fasírt Zoli bá módra...

;]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#515) Micsurin válasza Szevam (#514) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Oszt hol marad a tömlős sajt? :O

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#516) Szevam válasza Micsurin (#515) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

:(

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#517) blu79


blu79
addikt

Meggyógyúlt az első román koronavírusos beteg! Elég hamar! Utolsó 2 teszt negatív lett ! 20 éveiben járó fiatal

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#518) #22743424


#22743424
törölt tag

Ma mikor elvittem a kutyimat sétálni hallom messziről, hogy két barátnő beszélget.
-Te már bevasároltál?
-Én még nem.
-Huu én már telivettem a konyhaszekrényt . Majd 5 ezerét fogok adni egy bab konzervet ha nektek elfogy és kell.

Na mondtam magamban egy két cifrát, mentem is tovább gyorsan. :W

(#519) Alarikman válasza Spirit (#513) üzenetére


Alarikman
senior tag

Durva infók. De legalább mindenki lenyugodhat a "koronával" kapcsolatban. Ha nem vagy 60+-os és nincs krónikus betegséged, akkor marginális esélye van arra, hogy elvisz. Ha igen, akkor a sima influenza is veszélyes.

(#520) #22743424 válasza Alarikman (#519) üzenetére


#22743424
törölt tag

Hát de a többségnek vannak szülei illetve nagyszülei. Én sem magamért aggódok elsősorban. :((

(#521) kisza25 válasza Intruder2k5 (#508) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egy hét alatt, azért elég gyors lefolyású nem?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#522) Micsurin válasza kisza25 (#521) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Influenzát is kihordod sokszor egy hét alatt, legalábbis én max egy hétig vagy másfélig szoktam taknyolni köhögni.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#523) kisza25 válasza Alarikman (#519) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Anyám, apám, anyósom 65+, ok én csak 40 vagyok...
Micsurin: arra gondoltam, hogy egy hét alatt belehallnak ennyien

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#524) villamos válasza Spirit (#513) üzenetére


villamos
őstag

A fertőző betegségekben nyilvánvalóan benne van a koronavírus is.
Már jócskán elmúltam 5 éves, így engem ez nem érint.
Nincs méhem, így nem tudok elvetélni.
Ebből következően szülni sem.
Biztonságos nemi életet élek, így nem leszek AIDS -es.
Nem vagyok rákos.
A malária nem túl elterjedt errefelé.
Nem dohányzom.
Alkoholt sem iszom.
Nem kívánok öngyilkos lenni (egyelőre legalábbis).
Elsősorban tömegközlekedéssel közlekedem, és óvatos vagyok.

Tehát mindent összevetve marad a koronavírus.
(Nem.) :))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#525) t72killer válasza Spirit (#513) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha influenza módjára ez a mostani gyönyörűség elterjed és 500M ember elkapja, akkor meglesz az idei dobogós olyan 20millióval. Olaszország, Irán és haver infója alapján svájc tesz róla, hogy terjedjen.

#524: ez pech. muszáj lesz agyonlőnöd magad 125évesen:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#526) MrChris válasza villamos (#524) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fura, hogy az olasz csávót az 1-es beteget egy idő után intenzív osztályra fektette a vírus. Pedig a leírás alapján normál dolgozó aki rendszeresen sportol és 40 év alatti egészséges ember.

(#527) Tetsuo válasza t72killer (#525) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az 500-ból több lesz az 20-nál jóval. Fogadjunk! ;) Feltéve, ha addig nem lesz oltás ellene.

[ Szerkesztve ]

(#528) t72killer válasza Tetsuo (#527) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valahol fentebb fejtegettem, hogy a Hubei-n kívüli halott/lezárt eset arány valahol 1 és 2% között van. Azaz 500-ból ez 10et ad ki. Viszont eddig még a számításból kivett Vuhan-on kívül mindenhol jutott prémium ellátás a betegeknek, amit milliószámra dőlő súlyos eseteknél már remélni se lehet.

#526: bizony, senki nem mondta, hogy egy alapból egészséges, 50 alatti felnőttet vagy egyenesen gyereket nem küldhet lélegeztető gépre a vírus. És ugye ha a tömeg miatt már nem jut...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#529) Because válasza villamos (#524) üzenetére


Because
őstag

50-55 között jó lenne valami ami gyorsan elvisz, se szenvedni se tovább szottyadni nem szeretnék. addig még lenne 20 évem ami bőven elég így a mostaniból én is kimaradok :)

(#530) Meggyi001 válasza villamos (#524) üzenetére

"Tehát mindent összevetve marad a koronavírus."

Vagy a villamos...;]

https://gamergep.hu/

(#531) snecy20


snecy20
veterán

A gyárak leállása és a karantén miatt drámaian csökkent a légszennyezettség Kínában - A NASA felvételei szerint először Vuhanban, majd az egész országban drasztikusan csökkent a nitrogén-dioxid kibocsátás.

Úgy tűnik a földbolygó szempontjából már megérte...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#532) #22743424


#22743424
törölt tag

Ott van az oldalon amit
Intruder2k5 linkelt a kor szerinti halálozási % [link]

(#533) t72killer válasza snecy20 (#531) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt kb évente megrendezhetnék :R - de nem úgy, hogy a konszernek átpakolják a szennyezést Bangladesbe vagy Kenyába...

A világgazdaságért meg nem értem, miért sírni. Amire szükség van, azt a vírus utáni időkben is fogják gyártani, a sok felesleges luxuskacatról viszont lehet elgondolkodnak, érdemes-e azok miatt a tüdejüket gyilkolni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#534) kisza25 válasza snecy20 (#531) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ilyen egyszerű a co2 és nox kibocsátás csökkentése...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#535) forceberg válasza t72killer (#533) üzenetére


forceberg
veterán

"a sok felesleges luxuskacatról viszont lehet elgondolkodnak, érdemes-e azok miatt a tüdejüket gyilkolni."
Érdemes, mert nem az szívja el, akinek a nagy pénzt hozza a biznisz. :(
Aki meg elszívja, az örül, hogy dolgozhat, hogy jusson rizsre. :(((

(#534) kisza25 : egyszerűbb baxtatni az Euro5-ös dezsőmet és hasonlókat.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#536) inf3rno válasza Alarikman (#519) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Milyen szerencse, hogy öregedő társadalomban élünk... :P

Buliban hasznos! =]

(#537) inf3rno válasza MrChris (#526) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem arról volt szó, hogy nem kerülsz intenzívre, csak arról, hogy nem halsz bele. :-)

Buliban hasznos! =]

(#538) inf3rno válasza t72killer (#528) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A diamond princess egyelőre kicsivel 1% alatt jár, de gazdagok, szóval valszeg prémium ellátás jár nekik. Igy is sokan még kritikusak, és teljesen még csak pár ember gyógyult fel. Nem reprezentatív, mert gondolom sok az idős gazdag rajta, de azért egy öregedő társadalomra talán rá lehet húzni az ottani arányokat. Azért ha eltelik még 2 hét már többet lehet mondani majd arról, hogy mi a minimum, amire számíthatunk.

Buliban hasznos! =]

(#539) Tetsuo válasza t72killer (#528) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"A Hubei-n kívüli halott/lezárt eset arány valahol 1 és 2% között van." Ez nem igaz.

Ráadásul arról van szó, hogy az általad említett mennyiségű beteg esetén a többség nem kaphat megfelelő ellátást, mert telítődik az egészségügyi rendszer.

(#540) Ringman válasza inf3rno (#537) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdemes megnézni a kórházi ágyak számát, szóval nagy betegszám esetén a "bekerülni az intenzívre" is kérdéses lehet.

(#541) t72killer válasza Tetsuo (#539) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hubein kívüli halottak száma (szumma mínusz Hubei) = 214, Hubein kívül felépültek száma = 10768. 214/10982=1.9%.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#542) inf3rno válasza Ringman (#540) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Á tutira ez is ismeretség alapján megy. :K

Buliban hasznos! =]

(#543) #22743424 válasza inf3rno (#538) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azon a hajón már csak a személyzet néhány tagja maradt a többit szélnekeresztették :W

[ Szerkesztve ]

(#544) #22743424


#22743424
törölt tag

Személy szerint kíváncsi lennék arra , hogy az olaszoknál vajon hány ember fertőződhetett meg a szentelt víz által? Tudom azóta már eltávolították a tartokból a vizet. Csak sokkal hamarabb kellett volna.

(#545) inf3rno válasza #22743424 (#543) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja most olvasom. De a fertőzöttekről talán még befolyik az adat, hogy mi lett a sorsuk.

Buliban hasznos! =]

(#546) inf3rno válasza #22743424 (#544) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elég lett volna egy kis domestossal rásegíteni, amúgy sem ivásra van...

Buliban hasznos! =]

(#547) #22743424 válasza inf3rno (#545) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jövőre el kellene menni egy hajóutra. Arra a hajóra tuti olcsó lesz a jegy.Persze ha megélem. :)

(#548) inf3rno válasza #22743424 (#547) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet addigra csődbe mennek. Azt írják már 40%-al esett a részvényük vagy valami ilyesmi. A tulaj kijelentette, hogy akik már foglaltak nála, azok esetleg részben visszakapják a pénzüket, ha lemondják, de a teljes összeget biztosan nem. Nem lennék most a helyében. Szerintem egy féláras kedvezményt se nagyon tudnánk megfizetni, de beszélni kéne azokkal, akik foglaltak, hátha átadják a helyüket ingyen. Aki mer az nyer. Vagy elkapja.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.