Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Intruder2k5 válasza Graphics (#200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"a kínai csomagok mennyire hozhatják be ide"

Semennyire. Ezt már mondták régen, teljesen kizárt dolog, hogy gazdaszervezeten kívül olyan sokáig életben maradjon a vírus, amíg a csomag ideér.

Megjegyzem jelenleg 9 csomagom van úton távol-keletről (Kína, Taiwan, HongKong, stb..), amiből 3-4 már a napokban esedékes. :)

[ Szerkesztve ]

(#202) t72killer válasza Intruder2k5 (#201) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én még azért 1hét "karanténban" tartottam a legutóbbi csomagot + lemostam a cuccot alkohollal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#203) snecy20 válasza Intruder2k5 (#201) üzenetére


snecy20
veterán

Kész csoda hogy ezeket a csomagokat a "túloldalon" még van aki elpostázza. :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#204) Intruder2k5 válasza t72killer (#202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem szoktam fizetős "gyorspostával" rendelni, minden csomagom free shipping, ami legkevesebb 1 hónapig úton van. Ennyi idő után már egyáltalán nem tartok a vírustól.

(#205) Rive válasza Graphics (#200) üzenetére


Rive
veterán

A 'megfázás' tünetcsoport lehetséges kórokozójaként úgy laza kétszáz-valahány vírust listáznak, és ebből csak négy tartozik a koronavírusok közé.
És ebben még nincs benne egy rakat más betegség könyű lefolyású verziója.
Sz'al akármi lehetett.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#206) Graphics válasza Rive (#205) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyi, azért is mondom, hogy nem ismert az ok. Az állapot volt, szerencsére elmúlt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#207) paatrick válasza Soulfly842 (#197) üzenetére


paatrick
senior tag

Na így indulnak az egymást gerjesztő tévhitek. Megkérdőjelezed a hivatalos statisztikát, de tényként kezeled azt hogy valaki beírta a fórumra hogy Iránban 30 fok van. :U

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#208) papaya


papaya
senior tag

5-10 posztonként valaki bedob egy oltári nagy hülyeséget, szóval legyetek szívesek csekkolni az alábbi írást először, mert szerintem ez foglalja össze a legjobban az eddig az egészet:

[link]

Szó van benne ezekről is:

- Az új koronavírus halálozási rátája korcsoportok szerint
- Fertőzhetnek-e az olasz (kínai) termékek?
- Mi fog történni, ha járvány alakul ki Magyarországon?
- Ha jön a tavasz és a nyár, magától meg fog oldódni az egész?

(#209) AMD Power válasza Graphics (#191) üzenetére


AMD Power
titán

DM, Auchan. Ezeknek van ertelme. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#210) Soulfly842 válasza paatrick (#207) üzenetére


Soulfly842
addikt

(#199) Graphics

Én igen nem írtam, de Iránban nagy a szórás, ha jobban megnézitek, ~ 1600 km hosszában... Az ország legnagyobb területén viszont 22-30 fok van. Etekintetben nem feltétlen mondott hülyeséget. Teljesen délen 30 fok körüli a hőmérsélet napok óta.

Egy gyors gugli csak az északi ponton lévő teheránt jelöli...
de picivel lentebb már ~20 fok volt az elmúlt napokban is.
[link]

Viszont lent délen már ~30 fok van....

[link]
Elég nagy a szórás hőmérsékletet tekintve az országban és pont ezért lenne jó elemezni a pontos adatokat a kutatóknak, virológusoknak Iránban... de ugyebár ez szinte lehetetlen.

Nagyon jó lenne tudni ott, hogy a fertőzések pontosan hol voltak, esetenként térképszerűen...

[ Szerkesztve ]

(#211) Meggyi001 válasza Soulfly842 (#210) üzenetére

Biztos / remélem, hogy ezeket valami okos emberek nézik /elemzik.

https://gamergep.hu/

(#212) t72killer válasza Soulfly842 (#210) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fertőzés nem északon van náluk? Bár kitudja...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#213) Soulfly842 válasza t72killer (#212) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hát ez az... valós adatokat kapni onnan szinte lehetetlen... arányaiban nevetségesen nagy az elhalálozási arány (13%) szerintem mindkét adaton kozmetikáznak és/vagy a karanténeket sem kezelik megfelelően... A kozmetikázott adatok mellett a területi megbetegedésről beszélni több, mint nehéz.

elég egyébként ha 15-22 fokon megmarad. Az északi országokban ilyen terjedés mellett még úgy is komoly gondot jelentene.

[ Szerkesztve ]

(#214) Rive válasza Soulfly842 (#210) üzenetére


Rive
veterán

Ha jól látom az érintett település 'Qom' Teheránhoz közel fekszik, az időjárás ~ ugyanaz, mint a fővárosé. Pillanatnyilag tíz vagy tizenöt fok: mittudoménmelyik, nem vagyok jó rejtvényfejtésből...

Ui.: a relative kis távolság kapcsán - meg lennék lepve, ha az első teheráni esetekre a jövő hétig kellene várni. Onnantól meg már ~ b@szhatják ők is.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#215) Soulfly842 válasza Rive (#214) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen ám, de ha ilyen durván kozmetikázzák az adatokat, lehet a területi érintettséget is... lehet már rég érintett csak a pánikkeltést akarják kiszűrni, amég felkészülnek a karanténra... egy akkora városnál szinte lehetetlen vállalkozás egy tökéeltes karantén, egy kevésbé zihált, gazdaságilag erősebb országnál esetében is...

8 millió lakosa van teheránnak az agglomerációval együtt a 14 (!).

jójó, wuhan, 11 millió lakos, de ott hogy értsük az arányt nem 1 milliárd főre jutó lakosságból kell oda átcsoportosítani (katonság, infrastruktúra az ellátáshoz, stb-stb), hanem egy 77 millió lakosú városból kell olyan készenlétet összehozni, ami ellátja... az infrastruktúráról egyebekről nem is beszélve.

A lényeg: ott hasonlót szerintem kivitelezni sem tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#217) Rive válasza Soulfly842 (#215) üzenetére


Rive
veterán

Lövésem sincs, mit fognak ott összehozni, de van egy sejtelmem, hogy nem lesz szép.
Ahol még randább lesz, az mondjuk a Gázai övezet :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#218) t72killer válasza Soulfly842 (#215) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyira jó, hogy a kínaiakon kívül mindenki fosik a pániktól, nem csinál semmit - aminek eredményeképp elszabadul a kór és milliókat fertőz meg. Ahelyett, hogy pl Kína mintájára körbezárnák a tényleges gócokat és 1-2 hónap alatt minimális áldozatokkal végeznének a vírussal.

Ha nem megy a körülzárás, akkor is lehet igen hatékony lépéseket tenni: tömegrendezvények tiltása, tömegközlekedés beszüntetése, munkaszünet, stb-stb: és ezek egy részét (ld munkaszünet...) még élvezné is a lakosság. Egy kicsi pánik még hatásos is lehet, mert ha 1db hordozó beijedve maszkot húz és nem fertőzi végig a közértet, máris elértünk valamit.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#219) Graphics válasza t72killer (#218) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És hogyan végeznek a vírussal?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#220) t72killer válasza Graphics (#219) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A betegek immunrendszere végez vele, ha nem tud új gazdatestbe bújni, elpusztul.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#221) Graphics válasza t72killer (#220) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez az elmélet.

Viszont a valóság nem ez.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#222) #22743424


#22743424
törölt tag

Na megjelent Brazíliában is, San Francisco-ban meg vészhelyzetet hirdettek. :((

(#223) Rive válasza t72killer (#218) üzenetére


Rive
veterán

Ezen a ponton jó eséllyel már nem lehetséges kiirtani a vírust, idővel valószínűleg a már emlegetett kétszáz-valahány megfázás-kórokozó között fogja végezni.
Ahogy keresztülmegy egyszer a népességen esélyes, hogy a második hullámban a már kiépült részleges védelem miatt nem lesz ennyire durva, közel sem.
Persze, fene tudja. Ezek csak esélyek, filozofálgatás.

Ami az aktuális kérdés, hogy sikerül-e időben eléggé elhúzni a járványt, hogy ne duguljon be teljesen az ellátórendszer. Meg, hogy lesz-e szezonális jellege a vírusnak.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#224) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Szerintem kicsit túl van ez a Koronavírus dramatizálva. Emlékeztek a H1N1-re? (2009) Gondolom azért nem csináltak belőle nagy ügyet, mert az USA egyik kis farmjáról indult. Szerintem tudatosan pánikot akarnak kelteni az emberekben és a gazdaságot megbénítani.

(#225) Ringman válasza t72killer (#218) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezek egy részét (ld munkaszünet...) még élvezné is a lakosság

tekintve az itthoni háztartások anyagi tartalékait ebben nem lennék biztos.
a fizetett 1-2 hónapos kényszerszabadság meg sok céget taccsra tenne.

(#226) Micsurin válasza Di Natale (#224) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Egyre jobb témákba vágsz bele! :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#227) sasa134


sasa134
addikt

Érdekes, hogy még magyar odalakon nem láttam, de tegnap óta itt nálunk (NRW, Németo.) is kezd elfajulni a dolog. Tegnap a düsseldorfi klinkára szállítottak egy házaspárt (46-47 évesek), mind a kettő pozitiv lett a vírusra. A férfi válságos állapotban van. A hétvégi karneváli mulatságokon részt vettek, valamint a nő péntekig dolgozott, óvónő...A holland határ mellett laknak, a gyerekeik jól vannak. A férfi a karneváli mulatságban kapcsolatba lépett (? beszélgettek?) egy hivatásos katonával, nála ma jelentkeztek tünetek. Őt jelenleg vizsgálják. Érdekesség: a katona a kölni Luftwaffe bázison dolgozik, ezért vörös riasztást adtak ki és a katonai bázist lezárták (itt állomásozik a német kormány több repülője, és néha innen viszik Merkelt nemzetközi utakra..). Ugyanez a férfi 2 hete a Kölni egyetemi klinikán járt egy korábbi betegsége kontrollja miatt, az őt vizsgáló nővért ma vitték be, mert rosszul van (akkor még nem tudta, hogy fertőző beteg) + 31 pácienst azonosítottak, akit a nővér az elmúlt 2 hétben kezelt. Van baj...
Ja, a hatóságok nem tudják, a házaspár hogyan kapta el a vírust, nem voltak se Kinában, se Olaszo-ban, és nem is álltak senkivel kapcsolatban, aki érintett lehet.

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#228) p76 válasza Graphics (#219) üzenetére


p76
senior tag

Valamelyik szuperhős nem ér rá?
Amelyik éppen nem játszik a mozikban?

(#229) #22743424 válasza p76 (#228) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ők már elhagyták ezt a bolygót. Jelenleg karantén alatt vannak a Nebula csillagködben található fild bolygón.

(#230) Graphics válasza sasa134 (#227) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az szép....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#231) #22743424 válasza sasa134 (#227) üzenetére


#22743424
törölt tag

A TV-ben mondták.
Szóval én úgy számolok, hogy 0-30 között aki egészséges az 100%-ban meggyógyul. 30-50 év közöttieknél már van valamennyi %, 50-120 évesek között ez az arány megugrik, főleg ha van valamilyen más krónukis betegsége is :((

[ Szerkesztve ]

(#232) freeknight válasza #22743424 (#231) üzenetére


freeknight
őstag

0-30 között aki egészséges az 100%-ban meggyógyul.
Ez sajnos nem így van. Belehalt ugye az a doki, aki először szóba merte hozni Kínában, hogy baj van (ő 33 éves volt). Illetve egy 29 éves kínai pulmonológus is.
Jelenlegi adatok szerint (amik Kínából származnak főleg, tehát még ebben is bármikor érhet bennünket meglepetés...) 20-30 év közötti korosztálynak 0,2% esélye van meghalni. Ez nem tűnik soknak, de ugye ez még változhat, ha több megbízható nyugati adat lesz, illetve a mezei influenza halálozási aranyánál 20-szor magasabb még így is.

(#233) #22743424 válasza freeknight (#232) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ha hiszed ha nem elsőnek oda írtam, hogy szinte, az első korcsoport elé de ezt végül kitöröltem. Ezt így pontosan úgy sem lehet leírni mert mindig lesznek átfedések, illetve azt sztem soha nem fogjuk megtudni, hogy kinek milyen egyéb betegsége volt akár fiatal korában is. Nem hiszem, hogy mindenkit felboncolnak aki ebben hunyt el. :((

[ Szerkesztve ]

(#234) paatrick


paatrick
senior tag

Nem koronavírusos a bécsi kórházban kezelt magyar nő

"Múlt pénteken és hétfőn is hazaküldte az orvos, hiába mondta neki, hogy nincs jól. Kedd reggel aztán megelégelve ezt, felhívta a központi számot, és elmondta a tüneteket, ezután küldtek érte mentőt."

5 perc hírnév neki is megvolt, mehetünk tovább...
Az ilyen képzelt betegek fogják majd leterhelni a magyar rendszert is.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#235) Graphics válasza #22743424 (#233) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs rá kapacitás, azt gondolom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#236) Graphics válasza paatrick (#234) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Járt Velencében, így simán benne van a pakliban

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#237) Graphics


Graphics
Jómunkásember

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#238) paatrick válasza Graphics (#236) üzenetére


paatrick
senior tag

Semmi baja, már megvan az eredmény.
Azt mondja neki az orvos, hogy nincs baja menjen haza. 2 nap múlva megint elmegy az orvoshoz, az megint hazaküldi. Bedurcizik, és hívja a mentőt hogy ő koronavírusos. Elviszik mentővel. EGYBŐL kiírja a facebookjára hogy "koronavírus gyanúval kórházba szállítottak". Majd most ki van akadva hogy a híradók meg a kormányinfó úgy hivatkozott rá hogy koronavírussal van a kórházban egy magyar Bécsben. :DDD

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#239) Di Natale válasza paatrick (#238) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Az egész videó alatt is majdnem elröhögi magát, hogy az egész média róla szól. :W

(#240) #22743424 válasza Di Natale (#239) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ez mondjuk engem is meglepett :Y :W

(#241) Graphics válasza Di Natale (#239) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát őszintén, én is kicsit furcsán néznék a médiára.

De amúgy egy kicsit szerintem inkább örülni kellene annak , hogy minden ok. Nem ?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#242) Di Natale válasza Graphics (#241) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Persze, nem kívánom senkinek se a halálát. Csak ahogy az interjúkban beszélt, mintha csak a vidámparkból jött volna.

(#243) #22743424 válasza Graphics (#241) üzenetére


#22743424
törölt tag

Amit ő saját maga feltöltött a fészre magáról . Olyan volt mint ha végig örült volna valaminek. :) Nekem furcsa volt. Egészséges az a lényeg :)

(#245) Intruder2k5 válasza Soulfly842 (#244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fogynak? Miért, még valahol lehet kapni? Reggel 7 óra körül amikor készülődtem melóba, pont erről volt szó a TV-ben, de most este is az RTL Híradóban, hogy maszkot pl. már jó ideje sehol sem lehet kapni, se patikában, se drogériákban, sem pedig a barkácsáruházakban.

(#246) Soulfly842 válasza Intruder2k5 (#245) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hát, ja... gondolom tömegek mentek be ezért a gyógyszertárakba, s valaki elunta, hogy mindenkinek válaszolgasson - így született ez a szép kiírás....

Portfolio: A debreceni repülőtéren elrontották a koronavírust szűrő lázmérést

Hogy még ezt se tudták megoldani rendesen... :Y

[ Szerkesztve ]

(#247) t72killer válasza sasa134 (#227) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A holnapi német számok mindenesetre izgalmasak lesznek :((( . Vuhan áldozatának talán annyit köszönhetünk, hogy pár héttel később ér el minket és akinek mázlija van, napsütéses meleg időben kerül hozzá közel a nyavaja, amikor jobban működik az immunrendszer. Ehhez jó lenne, ha kapnánk még egy hónapot a virnyákoktól...

#246: azt a lázmérést, aminek egyébként sincs semmi értelme...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#248) Meggyi001 válasza Intruder2k5 (#245) üzenetére

Szekszárdon már csak 6-8 ezerért van maszk, igaz az véd is, P3-as: [link]

https://gamergep.hu/

(#249) #22743424 válasza Soulfly842 (#246) üzenetére


#22743424
törölt tag

Csodálatos :W Zombie mehet :DD
Persze csak azokat mutatja ki akinél már előjöttek a tünetek. Inkább a tömegek megnyugtatására szolgál.

(#250) Szakbarbár válasza Soulfly842 (#244) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ma én is voltam boltban (Solymár, Auchan-Lidl) és ott is üresek a polcok
[kép] [kép] [kép] [kép]
Főként a liszt-cukor-tojás-élesztő konzervek fogytak el, de a WC papír és az ásványvíz is minden kocsiban benne volt.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.