Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Soulfly842 válasza kisza25 (#450) üzenetére


Soulfly842
addikt

Jogos, 5-6-kor és késő este lesz frissítés. De nap közben is odacsúszott 20 fő. Skandináv országokban, északon is megjelent... Svájc után Norvégiában, Svédországban, Hollandiában, finnországban, belgiumban az észteknél is megjelent... ott ugyebár később lesz jó idő... s nincs is mindenhol amolyan klasszikus nyár.. (de az még nem megerősített, hogy a jó idő kinyírja a vírust, inkább csak erős gyanú, mert általában úgy szokott lenni... )

A spanyoloknál egyébként volt ugyebár tenerife, meg valencia... elszigetelten voltak az esetek vagy ott megjelent más területen is? Nem néztem át az eseteket teljesen.. ha már jóidő és terjed...

ezeken a helyeken is 22-23 fok van... ha ott terjedni tud...

Apropó, írtam, hogy a dél koreaiaknál tömegesek az ellenőrzések és azért érdekesek a számok. Hamarabb diagnosztizálnak sok esetben és kezelik, de azért ott is fentebb csúszott ma 3 halottal a halálesetek száma (ott még korai ezért kijelenteni, hogy kisebb az elhalálozási mutató, amég nem lesz tömeges a felépültek száma is)

[ Szerkesztve ]

(#452) t72killer válasza Soulfly842 (#451) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kicsi svájc duplázott 8ról 15re, nem tudom arrafelé mennyire tesztelgetnek - kizártnak tartom, hogy mindenkinél kopogtatna a tesztelőember... A németek is törtetnek, már 60db-nál járnak.

Ami pozitív, hogy az olaszokon kívül öszvissz 2 súlyos eset van (németek). Ami viszont húzós, hogy az olaszoknál törtet előre a súlyos-kritikus esetek száma, tegnap még csak 35 volt, ma már 56-ot írnak. Ráadásul ahogy a fertőzöttek száma, valszleg ez is le van maradva és többen is lehetnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#453) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Aszondják a vason nem áll meg a vírus, érdemes lenne rézveretes lovagi páncélba öltözni?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#454) Meggyi001

+ Horvátország már 5 fő.

https://gamergep.hu/

(#455) #76500480


#76500480
törölt tag

Valaki aggódott a hasáért. Reggel az egyik diszkontban a tegnapi üresség után betankoltak tartósból. 3 raklap 3 féle zsírtartalmú UHT tej(lejárat: július). 2 raklap búzafinomliszt.Szóval lehet költeni.... :C Dél-Koreát nem rázta még meg a koronavírus, ahogy a februári hónapot elnézem(autóipar 2020 termelés felfuttatás). Eddig, mindig fizettek... ki kell várni ezt a hónapot . És dolgoznak Koreában is mert érkezett koreai alapanyag az EU-s mellett.

[ Szerkesztve ]

(#456) inf3rno válasza forceberg (#434) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Dehogynem, meg kell inni, és meglátod mire jó. :D Amúgy babér olaj, eukaliptusz olaj, teafa olaj, amiket érdemes párologtatni, tisztításhoz, kézmosáshoz meg bármilyen zsíroldó szer megfelel, vagy ha nincs víz, akkor lehet kapni kézfertőtlenítő géleket. Nem valami jó túlélő gazdatesten kívül, de gondolom már alacsony dózisban is képes megfertőzni vagy sokat ürítenek a fertőzöttek, azért ennyire ragályos.

Amúgy én a hajón lévőket nézném. Bár nem reprezentatív minta, de azért sokat elmond a halálozási rátáról, többet, mint a kínai statisztikák, mert a hajón gondolom mindenkit teszteltek, még azokat is, akik nem mutattak tüneteket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#457) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Itt lehet nézni a hajót. [link] Igazából az lenne a jó, ha valami életkor eloszlást, nem szerinti eloszlást, ilyesmit is lehetne találni a hajó utasairól, de gondolom azt majd csak a WHO kapja meg.

Buliban hasznos! =]

(#458) Soulfly842 válasza inf3rno (#457) üzenetére


Soulfly842
addikt

De itt elkövettek egy banális hülyeséget... a személyzet járt szobáról-szobára.... és szépen körbevitték.

(#459) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Olaszok 888 eset... több, mint 230-val nőtt ma.De persze, mehet akár Milánóba is bárki, nyugodtan... és késő este is várható még frissülés.

[ Szerkesztve ]

(#460) Aryon87 válasza Graphics (#442) üzenetére


Aryon87
félisten

Haha, csak nem a idos fenyegeto auras csoportbol szedted?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#461) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Összeomlás szélén állnak a koronavírus-betegekkel teli kórházak Észak-Olaszországban

Olaszországban:
"A TÚLZOTT PÁNIKKELTÉS ELKERÜLÉSÉRE EZENTÚL NAPONTA CSAK EGYSZER HOZZÁK NYILVÁNOSSÁGRA AZ ADATOKAT,"

Nem kiabálok, csak a főszövegből idézek. Ott is így szerepelt :)

Szép mondhatnám...

Az 1-es beteg története

"Közben pedig elindult a gondolkodás azon, hogy vajon kiket fertőzhetett meg a férfi, aki heteken át szabadon járt-kelt mindenütt, beleértve a kórházat is. Ráadásul – mint a Repubblica cikkéből kiderül – a pozitív teszt után sem zárták le egy napig a kórházat, a szobákat nem fertőtlenítették azonnal. A férfit előzőleg kezelő stáb pedig hiába ment haza önkéntes karanténba, visszahívták őket dolgozni.

Elkezdték tehát visszafejteni a férfi mozgásait. Kiderült, hogy február másodikán részt vett egy félmaratonon, ami Santa Margherita Ligure-ben volt, 15 futóklubos ismerősével laktak együtt egy szálláson. 4-én egy casalpusterlengói bárban iszogatott a kollégáival, aztán egy másik, 9-i futóversenyre négy ismerősével utazott el egy autóban Sant'Angelo Lodigianóba. Február 15-én focizott egyet az amatőr csapatával, értelemszerűen a csapattal együtt öltözött az öltözőben.

A munkahelye sem könnyítette meg az egészségügyiek dolgát: az Unilever-gyárban 500-an dolgoznak, a telephelyen van hotel, étterem, naponta több ezer ember fordul meg a területen, kamionok jönnek-mennek, a „Benvenuti” (isten hozott) 30 nyelven van kiírva a recepción. Mattia 14-ig, péntekig járt dolgozni. És egy másik település is látókörbe került: a férfi szülei Castiglione d'Addában laknak, a férfi is innen származik, és rengeteg a kapcsolódási pont, a szülők ugyanabba a bárba járnak, mint Mattia egyik futópartnere. Így rendelték el a környék tíz településére a karantént Lodi megyében."

Komoly premisszák mentén történt a karantén több hét után... A futóversenyekre nem érkeztek sehonnan máshonnan?

Összesen több mint 250 embert kell(ene) monitorozni a hatóságoknak.

De sokaknál máris késő: mostanra kiderült, Mattia megfertőzte a feleségét, szerencsére úgy néz ki, a nyolcadik hónapban lévő várandós nő tünetek nélkül megúszta. Megfertőzött rajta kívül a focicsapatából legalább 6 embert, aztán azt a két orvost, akik intubálták őt, amikor lélegeztetőgépre tették, és még hat embert a kórházban, orvosokat és betegeket. Megfertőzte a fent említett futótársát is, a bár három törzsvendégét, és a tulaj fiát. Eddig.
Ez biztos? és a futóversenyek pl?

[ Szerkesztve ]

(#462) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

SZERINTEM: Mindenki azért vásárol és pánikol, mert a Média felkeltette bennük a hisztit, ugyanis nem tudatosan, lényegretörően tolták a híreket, hanem esztelenül, gondatlanul.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#463) Rive válasza Soulfly842 (#461) üzenetére


Rive
veterán

OK, a kínaiak valami nagyon durván elb@szták a dolog kezdetén, amikor még csak sejteni lehetett, mi ez. A világ teljesen jogosan kérte ezt rajtuk számon.

De most az olaszoknak mi mentsége van, úgy mégis?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#464) Rive válasza Rive (#463) üzenetére


Rive
veterán

...mellesleg itthon is valami effélére számítok. :O

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#465) Azie


Azie
őstag

ma hallottam a buszon, hogy a dohanyosok kisebb esellyel kapjak el... /facepalm

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#466) blu79 válasza Azie (#465) üzenetére


blu79
addikt

El vagy tévedve .... ellenkezőleg .... nagyobb az eselyuk azbintenzívre...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#467) Di Natale válasza Azie (#465) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Istenem már megint a dohányosok. A kedvencem amikor megpróbálnak meggyőzni arról, hogy rosszabb passzív dohányosnak lenni. Mi a fasz?? :O

(#468) Soulfly842 válasza blu79 (#466) üzenetére


Soulfly842
addikt

Értelmezd a /facepalm-ot is, csak arra hívta fel a figyelmet, hogy mennyi érdekes infót hordanak össze az emberek.

Irán
388/34/73

de a svéd szám is fentebb ment pl.

Ez így is van, mert a sok dohányos saját elhatározásból szívja azt a szart, de a nem dohányos meg nem választhat amikor ezzel találkozik lépten-nyomon :D

[ Szerkesztve ]

(#469) Tetsuo válasza t72killer (#452) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez nem jelent semmit, az enyhe tünetekből lesznek a súlyos esetek.

(#470) Tetsuo válasza Rive (#463) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Kb. csak Észak-Korea reagált logikusan a járványra. A globális társadalomnak köszönhetően mondjuk Belgiumban több haláleset és nagyobb pánik lenne az országhatárok és a bulinegyedek lezárásából, mint ha engednék átmenni a vírust az egész lakosságon.

(#471) #22743424 válasza Tetsuo (#470) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ma néztem a tv-ben . Dél Koreában szinte mindenkitől vesznek mintát vannak ilyen útzárak. Leveszik a mintát és kb 2 nap múlva küldik az eredményt a telefonjára. Viszont addig meg otthon kell maradnia az embernek.

(#472) Tetsuo válasza #22743424 (#471) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Jaja, de én Észak-Koreáról beszéltem. Ott minimum lelövik, aki nem tartja be a karantént. Ez alapvető egy karaténhoz - szerintem.

(#473) inf3rno válasza Soulfly842 (#458) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az nem baj, mármint a statisztika szempontjából. Ugye mindenki azon pörög, hogy nem lehet halálozási meg egyéb statisztikákat levonni a kínai adatokból, mert az emberek fele nem megy kórházba annyira enyhék a tüneteik. A hajón viszont mindenkit teszteltek, aztán az alapján már egész jól meg lehet mondani, hogy mégis hányan halnak meg, hányan kerülnek kritikus állapotba, milyen életkorban, egészségi állapotban igazán veszélyes, stb.

Buliban hasznos! =]

(#474) inf3rno válasza Tetsuo (#470) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Miért, ők hogyan reagáltak? Lezártak minden határt? Eddig sem sok embert engedtek be.

Buliban hasznos! =]

(#475) MrChris válasza Szevam (#462) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem érdemes majrézni és spájzolni, betárazni, ha beüt itt is a krach akkor majd Michelin csillagos házhoz szállítás lesz. Csak a szokásos egy-két napi étel és nyersanyag legyen a hűtőben. Ha mégse tudok mit adni a gyerekeknek akkor tudom szidni a szerveket, miért nem gondoskodnak rólunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#476) #22743424 válasza Tetsuo (#472) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ja, :R hát igen. :) valószínűleg de, hogy ott konkrétan mi van?

[ Szerkesztve ]

(#477) t72killer válasza Rive (#463) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként a tengernyi elsumákolt iráni esetet nézve tuti, hogy Kína a kiindulási pont :F?

#470: Sztem Kína is profin csinálta a karanténozást - már amennyire lehetett - Vuhan nem omlott össze, úgy néz ki nyerésre állnak és meg van oldva a körbezárt lakosság ellátása. D-Korea besz.pta, de tudtommal szép rendben zajlik a védekezés. Észak szimplán önkéntes karanténba vonult, ha jól tudom, lezárták a kínai határt - más választásuk nincs, egy olyan góccal, amit Dél kapott képtelenek lennének megküzdeni. Japánban nem tudom, hogy áll a szárazföldi védekezés, a nem kicsi népességből alig-alig van új esetük.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#478) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vesztegzárban a "civil" vízitaxik. Egyébként kiderítette már valaki, hogy az olasz góc végülis honnan kapta a szeretetcsomagot? Iránban jó ideje működik már egy járványgóc és a Földközi-tengeri úszóiskola elég sok tanulója áthalad Iránon...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#479) #22743424


#22743424
törölt tag

Összeomlás szélén az Olasz kórházak [link]

(#480) Meggyi001 válasza #22743424 (#479) üzenetére

Basszus...szegény magyar nővérek, orvosok, mentősök stb. Hogy fognak így dolgozni? Hogy lehet hogy ők is elkapják? Meg hogy fognak így hazamenni a családjukhoz? Durva világ jön.... És most itt nem a halottak számára gondolok, de természetesen az sem mellékes.

https://gamergep.hu/

(#481) t72killer válasza Meggyi001 (#480) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyakorlatilag biofegyver-labor szintű higiéniát kellene tartani, ami sok extra meló lenne - amire meg nincs idő, mert nyomja a főnök, akit meg nyom a stadionista nagyfőnök, aki inkább focistákba, stadionfűtésbe és Lovasberényig tartóba invesztált. A lebetegedett/meghalt(!) nővér nem fog ápolni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#482) Graphics válasza Meggyi001 (#480) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem ne szaladjunk ennyire előre

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#483) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Iráni sz.rtenger, globális ellátóvá váltak, valszleg beleértve a területükön áthaladó afgán, paki, bangladesi, stb migránsáradatot.

A címben írt "fiatal áldozatokról" elfelejtettek írni:(((.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#484) omfgk válasza t72killer (#483) üzenetére


omfgk
addikt

azért kapta el több kormánytisztviselői is a betegséget, mert Teherán igyekszik elrejteni az igazságot, a járvány létét. „Azért nem használtak védőfelszereléseket, miközben kórházról kórházra jártak, mert azt akarták mutatni, nem súlyos a helyzet” :W

(#485) Ringman válasza omfgk (#484) üzenetére


Ringman
nagyúr

not great not terrible

indonéziában sincs hivatalosan fertőzött

szerk:
az elsevier is megéri a pénzét, a koronavírussal kapcsolatos publikációk fele paywall mögött van [link]

[ Szerkesztve ]

(#486) Tetsuo válasza Meggyi001 (#480) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Húha. Valszeg az országon átmegy és kész. Elkerülni nem lehet, felesleges is lenne rá milliárdokat költeni.
Említettük, CSAK lőparanccsal lehetett volna megállítani, de már az is késő.

(#487) t72killer válasza Tetsuo (#486) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 2hetes lappangás miatt a tűzparancs is későn jön, simán lehet, hogy még azelőtt jött Mo-ra a vírus, hogy az olasz góc beindult volna.

Aminek mondjuk lett volna értelme, hogy a sok értéket nem termelő - nem mellesleg környezetterhelő - hobbitevékenységet (nemzetközi focimeccsek, turistarepkedés...) azonnal lelövik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#488) Graphics válasza t72killer (#487) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne agyaljuk ennyire túl

És / vagy / de / ha...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#489) kisza25 válasza t72killer (#487) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak abból mi lett volna, hogy a befizetett utakra/rendezvényekre nem mehetnek el és pénzt sem kapnak vissza...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#490) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Jelentem: egy nap alatt puritán módon magában betoltam egy üveg ecetes, extra erős tormát... légúti betegségek ellen kiválló. Nagyszerű baktérium és vírusölő, mindemellett gyulladáscsökkentő és segít a nétha, a torokgyulladás tüneteinek csökkentésében, ill. az emésztésben, méregtelenítésben is :D

Nem paranoiából, hanem mert szeretem. Nekem könnyű teáskanállal betolni - nyertem már chili evő versenyt is :D Kicsit megvoltam fázva (sőt, mivel egy este lázas is voltam, inkább enyhébb lefolyású influenza lehetett), így 2-3 nap után helyretett az elefánt adag :D Lehet tárazni kellene ebből is? :D Reggeli híreket nézve úgy látom EU-n túl is egyre nagyobb az aggodalom... észak koreában, hogy bizony akkor is dógózni fog mindenki, ha meghal, ill. Amerikában is... :)

Durva egyébként, hogy már most mit csinált a tőzsdékkel, mi lesz itt később... Reméljük, hogy a forint árfolyama, hiába látszólag nő, de a nemzetközi tőzsdékhez képest erősödéssel jön ki majd ebből az egészből...

Mit vegyünk majd a mutatók mélypontján? :)

[ Szerkesztve ]

(#491) Graphics válasza Soulfly842 (#490) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mély levegőt :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#492) t72killer válasza kisza25 (#489) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A biztosítók nyakára kéne lépnie az államnak ilyenkor. Persze nem mindenkinek van utazási biztosítása...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#493) Azie válasza Soulfly842 (#490) üzenetére


Azie
őstag

nekem sajnos nincs rá keret, amit betennék dobókockára, de én az utazási cégekre tennék a felszállóágban, esetleg légitársaságokra.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#494) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

D-koreai néni duplázik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#495) Soulfly842 válasza t72killer (#494) üzenetére


Soulfly842
addikt

Azt hiszem ő a második ilyen eset. Furcsa, hogy nem szerzett immunitást ellene és hogy ilyen gyorsan...

Egy elég szélsőséges index cikk a mutálódás, újra elkapás, cikklusos visszatérés, stb kapcsán, de vannak benne érdekes elemek is a szélsőségek közötti csapongáson túl....:
Véget ér-e valaha a koronavírus-járvány?

(#496) MrChris válasza t72killer (#483) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebből a hírekből úgy látszik hogy érdemlegesen nem tesznek különösebbet, mindenki oldja meg maga, útját se próbálják állni, mindenki mehet amerre lát.
Nálunk lehetne készülni, utóbbi egy hónapban felgyűlhetett némi tapasztalat, akár a szövődmények kezelésére és az ahhoz valók raktározása esetleg a gyártás dotációval meggyorsítása. Persze utóbbi biztos EU ellenes és bünti...
A kórházakon kívül állami tulajdonú épületekben ideiglenes ellátóhelyek kialakítása... vagyis a tömeges megbetegedés ellátására felkészülni a lehetőségekhez képest.

(#497) t72killer válasza MrChris (#496) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sürgősen lélegeztetőcuccokat kell gyártani, mondjuk 2-300ezret.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#498) kisza25 válasza t72killer (#492) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha nem mész el, arra nem fizet, ha jól tudom

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#499) Tetsuo válasza t72killer (#487) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem konkrétan a koronavírus esetében, hanem egy gyilkosabb járványnál bizony a tűzparancs és a statárium hatékony lehet:
Amint egy ország tudomást szerez a veszélyről, különböző stábokat állít fel a korokozó, a járvány, a társadalmi hatásokat és a gazdasági hatásokat tanulmányozandó, majd ezek alapján meghozza a döntést, miszerint teljes határzár, légtérzár, az országon belül pedig megyénként és kisebb körzetenként is zárlat, mintegy buborékokat kiépítve.
Engedéllyel, fertőtlenítéssel, majd személyi karanténnal ezek átléphetők, de az engedély nélküli átlépés azonnali halálos ítélettel járna.
Áruk, logisztika alapos fertőtlenítésen keresztül mehetne át az adott csatornákon, azt megkerülve nem.
A hosszantartó járvány esetén a globalizált kereskedelmet, ellátást is mindinkább lokalizálttá kell tenni.

(#500) t72killer válasza Tetsuo (#499) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rövid lappangási idejű kórnál lehet. Viszont 2hetes lappangással amikor meghozod a döntést a határzárról, már simán lehet többszáz vírushordozód.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.