Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) ALI_G


ALI_G
veterán

Honnan érdemes vitamint/fehérjét rendelni? Előbbi elég drága patikában, utóbbit meg boldog boldogtalan árulja, nem szeretnék belefutni valami hamisitványba. :R

(#35052) deniro2 válasza Woodslave (#35048) üzenetére


deniro2
senior tag

Egyrészt szívesen elolvasok bármit, ha olyan kedvem van, másrészt meg csak annyit mondtam, hogy sejtelmes kérdések helyett inkább oszlassátok el a homályt konkrét véleménnyel vagy cikkel, és nem feltétlenül nekem, hanem úgy általában...

(#35053) Sotho válasza Morris (#35030) üzenetére


Sotho
őstag

Egy középiskolás biológiakönyvet sem árt fellapozni ezzel kapcsolatban és akkor kiderül hogy ami kigyulladt a fejed felett az nem egy izzó hanem Bukarest fényei voltak. ;]

(#35054) Woodslave válasza deniro2 (#35052) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó, csak mit vársz? Azzal kapcsolatban linkeljek, hogy a glikémiás indexnek semmi köze hogy elhízol, vagy nem?

Amúgy tisztázzuk már megint én se azt mondom, hogy cukorkával meg kólával izmos lesz valaki, de ez hogy haszontalan meg üres kalória... Vannak haszontalan ételek testépítés, egészség stb szempontjából, meg vannak amik még az életfenntartáshoz is. De a makrotápanyagokkal a szervezet csinál valamit. Energia, tárolás (zsír), regeneráció (izom, szervek stb.) vagy emésztés nélkül áthalad.

Abból a szempontból elfogadható a haszontalan megjelölés, hogy a szükséges (és nem annyira vitatott - bár mondjuk a fehérjemennyiség vitatható, de most ez tök mindegy) makrokat jobban be tudod vinni "tiszta" megfelelő kajából. Meg persze az is számít, hogy mennyit tudsz megenni valamiből nehézség nélkül. Értelemszerűen fél kiló kenyeret simán megeszek egy pörkölt mellé (úgy hogy van még tészta is) ennek valóban nagyobb lesz a kalória értéke mint ha 100 gramm rizst ennék. De nem hiszek benne, hogy a csirkemell mellé 100 gramm rizs-t vagy 100 gramm rizs tápanyagtartalmának megfelelő kenyeret ennék, annak akár rövid- akár hosszú (pláne) bármilyen következménye lenne testkopozíciós szempontból.

Persze nincs igazam, mert nem vagyok izmos :K

meg azok se akik szerint semmi jelentősége annak milyen gyakran eszel, reggelizel-e, iszol-e edzés után szőlőcukrot. Foudad Abiad profi testépítő szerint viszont igen szóval biztos úgy van

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35055) bandus válasza Ijk (#35044) üzenetére


bandus
veterán

akkó' ma veszek is tökmagot meg mogyit az estékre :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35056) Ijk válasza Woodslave (#35054) üzenetére


Ijk
nagyúr

De ki akar kenyeret enni amikor a rizs sokkal finomabb. :D

Egyébként nekem minden tésztaféle kegyetlenül megüli a gyomrom. Sovány hús, rizs, zöldség szinte átcsúszik, észre sem veszem hogy megemésztem, ellenben ha benyomok egy pizzát 2 óráig megmozdulni sincs kedvem.

Egyedüli érvként azt tudom felmutatni a "szemét" kaja mellett hogy időnként jól esik. Ha valaki rendesen táplálkozik és időnként ilyet eszik annak semmilyen hatása nem lesz, csak rendszert nem kell belőle csinálni. Igazából nem is értem az egész vitát.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35057) penene válasza Ijk (#35056) üzenetére


penene
őstag

Rajtam meg a teszta is atmegy,igy szivesen kajalom,nem okoz problemat az emesztese,foleg,amikor akarok egy gyorsabb kaloria boostot (pl.edzes elotti kaja).
Ezeket mind ki tudja maganak tapasztalni az ember. Ezert jo odafigyelni,nemcsak a gyurosoknak.

(#35058) Jumbozorz válasza ALI_G (#35051) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Szia.

Én ezt a vitamint szedem:

Vitamin

(#35059) Rabbitf_24 válasza Ijk (#35044) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Én dió meg mandula párti vagyok, este nagyon jól esik pár szem mindegyikből. Sokan hanyagolják, de diéta alatt gyorsan el tudja venni az éhséget pár darab is.

(#35060) Morris válasza Rabbitf_24 (#35059) üzenetére


Morris
veterán

A pisztácia is remek. Csak itthon nagyon drága. Anno mikor kint voltam Londonba, zacskószámra faltam a pisztáciát. És két hónap alatt fogytam 16 kilót, de az annak volt köszönhető, hogy nem itthoni olcsó kajákat ettem.

(#35061) Rabbitf_24 válasza Morris (#35060) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

No azt még nem próbáltam. :) Régen a diákcsemege volt a nagy kedvenc... :D

(#35062) shteer


shteer
titán

De kurvaokos ma itt mindenki ;]

..szerintem jónak tűnik

(#35063) Rabbitf_24 válasza shteer (#35062) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

ennyi :)

(#35064) brownus


brownus
veterán

(#35065) Yeffy válasza deniro2 (#35014) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35066) penene válasza brownus (#35064) üzenetére


penene
őstag

Hogy leoltják a posztokban, hogy ő csak egy cirkuszi előadó. Szerintem jó poén, kár, hogy én nem tudom megcsinálni. Ha meg tudnám, biztos én kipróbálnám. ;]

(#35067) duo válasza Jim-Y (#34998) üzenetére


duo
őstag

igen így igazad van. azért is írtam hogy >jellegű< mert súlyzóim meg kettle-m van. húzódzkodni pl nem tudok. pedig jó lenne.
bekopizom a fegyenc topikba is a kommentemet, köszi!

étkezésre tudtok mondani valamit?olyan paraméterek mellett amit itt leírtam]

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35068) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Mi volt ma a téma?

(#35069) Woodslave válasza Coccolino_O (#35068) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az volt, hogy az üres kalóriatól elhizol, aki tisztan kajal meg izmos. Kivéve Ba, mert ő piszkosul izmos :D

vótam atta (úgyis régen volt mar) :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35070) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#35069) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én dagatt vagyok :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35071) kolosanyi


kolosanyi
veterán

A szemétkaja rossz oookééés? :D

(#35072) Muscl3Pharm válasza ALI_G (#35051) üzenetére


Muscl3Pharm
csendes tag

http://feherje.blogspot.hu/

(#35073) philoxenia válasza BÁ Nutrition (#35070) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35074) God Vazzeg válasza philoxenia (#35073) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez de igaz! :(

:((

(#35075) BÁ Nutrition válasza philoxenia (#35073) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

még ladám sincs

szal lehetne még fokozni a jelzőket is akár ;]

ennyire dagadt amúgy nem vagyok

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35076) mexicanraven válasza Woodslave (#35029) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Remélem nem baj, hogy reagálok, nekem a súlyzós edzés plusz aerob plusz fehérje vált be a legjobban.
Az elmúlt kb 5 hónapban 28-30 kiló ment le, az ötödikben lépett be a fehérje, de eddig ez a csúcsa a 'látványnak' ha szabad így fogalmaznom. Van még pocakom, további 20-at még le fogok adni, de amit magamon tapasztaltam, hogy nem plöttyedt lettem, hanem feszesen, alakosan csökkent a súlyom.

when the sun shines, we'll shine together

(#35077) Dicker válasza mexicanraven (#35076) üzenetére


Dicker
őstag

Az gén függő, hogy operálnod kell e a bőrt, vagy nem, ha az a "(p)löttyedt" vagy milyen szó ezt takarja. Nem mindenkinek húzódik vissza, tök mindegy, hogy havi egy kilót fogy, vagy hatot.

(#35078) mexicanraven válasza Dicker (#35077) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Persze, igazad van, én csak a saját tapasztalatom írtam le a részemről hatékony fogyásról. :)

when the sun shines, we'll shine together

(#35079) Blazkowicz


Blazkowicz
tag

Hello.
nutritiondiscount.eu-ról rendelt közületek valaki? Kollagént szeretnék, és erről az oldalról vagy a Sportikáról (itt picit drágább) szerezném be. Még egyik oldalról sem rendeltem, de a Sportika ebben a topikban is szerepel, míg ez a Nutrition Discount sehol sem. Pont emiatt érdeklődők hogy rendelt e már valaki tőlük. Megbízható a bolt?

(#35080) bandus


bandus
veterán

hát szopatósak ezek az olajos magvak. vettem mogyorót, tökmagot, de muszáj voltam őket leöblíteni egy sörrel :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35081) Dexar007 válasza bandus (#35080) üzenetére


Dexar007
veterán

A mogyoro karos,ezt mar kitargyaltuk korabban.Olyat ne egyel.

Give me your cum,bull!

(#35082) littlelion21


littlelion21
addikt

Kész, ezeken az összetevőkön beröhögtem... :))

(#35083) bognar110 válasza littlelion21 (#35082) üzenetére


bognar110
őstag

Mennyire hasonlít pár szteroid elnevezésű készítményre :)

(#35084) shteer válasza bandus (#35080) üzenetére


shteer
titán

Hat annak csak ugy van ertelme :D

..szerintem jónak tűnik

(#35085) bandus válasza Dexar007 (#35081) üzenetére


bandus
veterán

beszarok már, ezt linkelje be nekem valaki :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35086) drogery válasza bandus (#35085) üzenetére


drogery
tag

[link]

Legalább olcsó. ;]

(#35087) Unsign


Unsign
tag

Sziasztok,

Biztosan többen ismeritek a Profigym (SK) webáruházat. Továbbra is csak ajánlani tudom, mert nagyon gyorsak, - a rendelést követő második napon már megkaptam a rendelést - van választék és szerintem olcsó is.
Most One-A-Day-t rendeltem pár dobozzal, 2 doboz Creatin HCL-t, illetve 1 flakon Cyber Liquid L-Carnitinet (75 g/500 ml - 2500 FT!!!).
Ja, a carnitinenál nem jól írják az oldalon a leírásban, mert valójában egy adagban (10ml) 1500 mg van és nem 900, de ez könnyek kimatekolható :)

[ Szerkesztve ]

(#35088) 11-oxo válasza Blazkowicz (#35079) üzenetére


11-oxo
csendes tag

Rendeltem már tőlük,rendben vannak. :K

(#35089) kolosanyi válasza drogery (#35086) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jaj, ne már... Nem mintha nagy mogyoró fogyasztó lennék, évente talán kétszer ha eszem, pedig van bokrunk is (tudom, az nem földi). Mindenesetre mostanában minden rákot okoz, meg elsorvasztja a belső szerveket, sőt még kis fekete felhőt is varázsol a fejünk fölé, amiből aláhull egy kis eső és belénk vág a villám. Előbb hiszem el, hogy a sok tápkieg, amit mind nyomatunk káros, mint a mogyoró. Ha már csak azt vesszük alapul, hogy a tartósítókat, meg ipari vackokat kerüljük, de a fehérjekogsz meg a tömegnövelő stb. általában tartalmaz valami hasonlót. Nem is tudom ki mondta nekem, mikor valami ilyen blabla tanulmányt linkeltem, hogy jók ezek írások, érdekesek, de azért szűrni kell. Sokszor egymásnak teljesen ellentmondanak. Máshol azt írják, hogy a mogyoró szuper és ugyanígy levezetik valami hablattyal, amit televágtak latin szavakkal. Na most akkor kinek kell elhinni?

Elvonatkoztatva a sporttól, az egészséges, nem egészséges témához talán a 80 éves papám hozzáállása a leginkább ésszerű. Ő mindig azt mondja, hogy azt kell csinálni, ami a legnehezebb. Gondolkodni. Ha józan paraszti ésszel átgondolja az ember akkor arra jut, hogy a mértékletesség a legjobb ha hosszú távú céljai vannak az embernek. Megfordítva, persze, hogy a szélsőséges dolgok nem jók. Ha kilószám eszed a mogyorót, valószínű nem tesz jót, de ésszerű mennyiségtől nem nő homár az ember beleibe.

Gondolom most le fogtok hurrogni... :D

[ Szerkesztve ]

(#35090) drogery válasza kolosanyi (#35089) üzenetére


drogery
tag

Nem én írtam. Nem is értek hozzá. :U

Ami bizonyítottan rákkeltő, azt is leszarják az emberek. Miért pont a kedves mogyoró lenne más?
A gyúrás sem egészséges. A napi 6+ kajálás se. Mértékletességtől nem leszel izmos. Mindennek meg kell fizetni az árát. Blablabla

Viszont választhatsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#35091) kolosanyi válasza drogery (#35090) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem mondtam, hogy te írtad, ne vedd magadra. Ami bizonyítottan káros, azt is nyomja mindenki ezerrel. Például ott a cigi vagy sportolói körökben a dopping (persze tudom, itt mindenki tiszta, meg különben is, jól adagolva nem gáz). Hogy miért lenne jobb a mogyoró? Nem biztos, hogy jobb, de azért a chips, sajtburger, kóla és vaníliás shake az tuti, hogy kevésbé természetes, mégis mind kajálunk néha olyan szarokat (behelyettesíthető bármilyen gyorséttermi szemét, péksüti, energiaital, mit tudom én mi). Szerintem felesleges üldözni pont ezt az egy dolgot (inkább képmutató).
Nem leszek izmos, valóban. Én nem is izmos akarok lenni, általános fizikumot akarok. Inkább maradjon csak 43-as karom, minthogy majd a gyerekem apa nélkül nevelkedjen fel, mert idióta voltam és annyi bogyót beszedtem, amit a szervezetem már nem bírt tolerálni. Félreértés ne essék, semmi bajom azzal, ha valaki kokszol, tisztelem, hogy ilyen komolyan sportol, de én döntöttem már rég (mikor kiszálltam az élsportból). Hogy kicsit irodalmaskodjak, a nyugodt, de hosszú életet választom, nem az akhilleuszi mintát.
Na de ez nem vezet sehova, inkább gyúrjunk. :)

(#35092) drogery válasza kolosanyi (#35091) üzenetére


drogery
tag

Az egyáltalán nem biztos, hogy így hosszabb életed lesz. A jól használt mesterséges szarok még növelhetik is az életkort nem is beszélve a "fiatalon tartásról".

Sok sikert ahhoz hogy el tudd biztosan dönteni, h mi az egészséges és mi nem. Szerintem Nobel jár érte. :U

(#35093) Tulku válasza drogery (#35092) üzenetére


Tulku
veterán

Egy rinpoche (tanító) egyszer azt mondta; a világ legmérgezőbb étke fenséges táplálékként szolgálhatja tested, ha tudatod fenséges tápláléknak képzeli...mit is jelent ez a köztudatban?
Manapság a média rettenetes hatása (Orson Welles nagy sikerű rádiójátéka volt példa erre régen ámerikában) miatt mindenki:
- bizonytalan
- megfélelmlített
- lassan oda jut, hogy étkezés közben a tudatalattijában méregként jelentkezik a bevitt tápanyag

Én emlékszem tej, tojás, hús és gyakorlatilag minden volt már negatív és pozitív piedesztálon, pontosan azért hogy elbizonytalanítsanak.
Mi akkor a megoldás?
Egy bölcs egykoron halála előtt azt mondta; semmit ne higgyenek el neki, mindent tapasztaljanak meg, s ezután vonják le a szükséges konzekvenciákat...
Tehát próbáljuk ki saját tstünkön; mi jó neki. Ezért értelmetlenek az olyan általános kérdések, hogy ez vagy az az étel jó-e avagy sem...mert az adott egyén fizikális érzékenysége, habitusa (...stb) dönti el, szereti-e a bevitt táplálékot avagy sem. Nekem speciel a tejföllel, sajtokkal általános problémám van, tejet szinte soha sem iszom (reggeli kávéba teszek), húsok közül pedig a sertéssel van bajom - gondolom a fokozott sertés húgysav áldásos hatása miatt - viszont a marha, szárnyasok jöhetnek. Mi ez? Tapasztalat...semmi más.

Ezt a "rákot okoz" ügyet szerintem pedig mindenki feljetse el...minden lélegzetünkkel rákkeltő anyagok milliárdjait lélegezhetjük be (mondjuk reggel nyolckor a Moszkván pl...) mégis lélegzünk...ne csináljunk az evésből félelemkeltő érzést, mert nagyon rosszul sülhet el...

(#35094) brownus válasza Tulku (#35093) üzenetére


brownus
veterán

pontosan :R

[ Szerkesztve ]

(#35095) drogery válasza Tulku (#35093) üzenetére


drogery
tag

Igazából, ha elolvasod a cikket is, nem arról van szó, hogy ne egyél mogyit. Hanem arról, hogy a napi szinten zsír beviteled ne ebből fedezd. Főleg, hogy van alternatíva. Semmi köze az általános étkezéshez és a mindentől való félelemhez. Viszont kipróbálni hogy tényleg lesz-e tőle rákod igen magvas okos gondolat.

Azt nem tudod megválasztani, hogy milyen levegőt lélegzel be viszont azt igen, hogy mit eszel meg.

A buddhistáktól étkezési tippek a gyúrós topikban. Ez tuti, hogy első alkalom. :C

(#35096) kolosanyi válasza drogery (#35092) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha nem akarod érteni, amit mondok és mindenáron bele akarsz kötni valamibe, hát tedd. Nem vagyok kutató és nem tudom biztosan megmondani, mi az egészséges. Nálam sokkal okosabb emberek a mai napig foglalkoznak ezzel a mai napig. Az a munkájuk, hogy kiderítsék. Azt viszont biztosan tudom, hogy mi a káros, egész egyszerűen azért, mert tapasztaltam. A túlzásba vitt edzés, a szélsőséges táplálkozás, az káros. Előbbi olyan terhelést jelent, ami magától értetődően roncsolja az embert. Utóbbira meg jó példa a nagyon alacsony ch bevitel. Nyilván, ha valaki le akar fogyni, muszáj drasztikus lépéseket tenni, de hosszú távon nem egészséges se az alulevés, se a túlevés. Most ezzel nem mondtam okosat, ezt mindenki tudja. Hogy mit érek el azzal, ha próbálok mértékletes lenni? Hát profi testépítő nem leszek, az tuti, de mint mondtam, nem is célom az ilyesmi. Ellenben reményeim szerint jobban élhetem az életem. Ha nem is fogok sokáig egészségesen élni, legalább jól érzem magam. Igen, én így érzem frankón magam a bőrömben...

[ Szerkesztve ]

(#35097) deniro2 válasza drogery (#35092) üzenetére


deniro2
senior tag

Akkor mi a megoldás? Ha 100%-osan nem tudod eldönteni, hogy mi egészséges, akkor le kell szarni az egészet? Elég sok, sokat kutatott és jól dokumentált alapvetés van a táplálkozásban, ami mentén azért lehet csökkenteni különböző betegségek rizikófaktorait, ami nagyobb esélyt jelent az egészséges életre...
Pl. a könnyen emészthető, rostszegény étrend és az emésztőszervi rákok kapcsolata szerintem nem a mitosz kategóriába tartozik, ahohy az elhízás és a szív és érrendszeri betegségek, vagy a nagy mennyiségű egyzserű cukor és a cukorbetegség közötti sem, vagy a különböző hiánybetegegségekhez köthető szövődmények dettó... Mindez pedig a modern, feldolgozott élmiszerekkel faszán megvalósítható, így elég valószínűnek tűnik, hogy nem ezeken kellene élni. Arról, hogy a tartósítószerek az embert is tartósítják, még nem hallottam...:)
Viszont egyre kerülnek elő a kutatási eredmények ezek kockázatairól is, amit persze nem kell keszpénznek venni, de, ha már úgyis kerüljük a szemetet, akkor ez is lehet egy plusz érv.
Egyébként én is osztom, hogy a táplálkozásban kerülni kell a szélsőségeket, semmi nem jó, ami egyoldalú, az ősöreg szlogen a kiegyensúlyozott táplálkozásról szerintem ma is megállja a helyét. Bar az egy jó kérdés, hogy mit is takar ez konkrétan, de a törekvés irányának megfelel:)

(#35098) troller válasza deniro2 (#35097) üzenetére


troller
senior tag

Élni a legegészségtelenebb dolog a világon, eddig legalábbis mindenki belehalt, vagy igen nagy valószínűséggel belehal egyszer... :)

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#35099) Tulku válasza drogery (#35095) üzenetére


Tulku
veterán

Nem a cikkre (s nem is rád) reflektáltam...csak egy reakció volt sok akcióra...merengtem.
Persze válaszként íródott reflektálásodra...ez megtévesztő lehetett, de ritkán szólok bele polémiákba, csak ha nagyon nem egyezik nézeteimmel (pl clenbuterol katabolikus hatású...)

(#35100) Casanova* válasza Tulku (#35093) üzenetére


Casanova*
veterán

jól mondod,szép írás. igazából a betegséget,rákot jó formán a stressz okozza. sokan magukba tartják a haragot,idegességet. nem engedik ki. ez nagyon gyilkos tud lenni. :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.