Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Lájk :) :R

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) Luck Dragon válasza hcl (#1) üzenetére

Köszönöm :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) pusszycat válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Én azt hittem csak só van a kenyérben. Melyik a jobb a bolti vagy a saját? De most őszintén. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#4) Luck Dragon válasza pusszycat (#3) üzenetére

Ettem már finomabbat amit úgy vettem , de a saját is nagyon jó, főleg ha rendelkezel megfelelő tapasztalattal , és kísérletező alkat vagy . Így úgy tudod formálni mint alakra, mint ízvilágra ami végül verhetetlen lesz számodra . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Sonkát, hagymát is tettünk bele, mikor stögettünk itthon ilyet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Hieronymus válasza Luck Dragon (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem lehet összehasonlítani az otthoni és a kézműves kenyeret.
A kézműveshez kenyérhez elegendő három összetevő és egy nagyon jó kemence. Liszt, víz és só. Az élesztőgombákat a levegő biztosítja.
A kenyérsütő gépek esetében többet kell trükközni. Rövid a kelesztési idő. Nem lehet előmelegíteni a sütőt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) gabyka válasza Hieronymus (#6) üzenetére


gabyka
aktív tag

Viszont az, hogy a 'saját kezeddel készíted' és teljesen ehető...felbecsülhetetlen... :R

[ Szerkesztve ]

(#8) Luck Dragon válasza Hieronymus (#6) üzenetére

Ebben teljesen igazad van. :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) donmackó


donmackó
őstag

Nekünk ez a recept vált be:
350 ml víz
1 evőkanál olaj
1 teáskanál só (sima só, az örlős sóval nem lett jó)
3 teskanál cukor
1 instant élesző
500 g liszt (sima bl55, a lidl-ös liszttel tömörebb lett, a többivel jó)

Ízesítésként lehet beletenni instant kakaóport némi tejjel, vagy aszalt gyümölcsöt meg mazsolát. A lisztet pedig 1/3 vagy max 1/2-ed arányban le lehet cserélni rozs vagy rízslisztre.

Release the cable hounds!

(#10) updog


updog
senior tag

Az gáz ha a receptből levágtam hogy ez a 7. program (Expressz) a receptfüzetben? :D Mi is ezt toljuk évek óta (covidos süssünk otthon mánia mond valamit? :D ) ugyanilyen géppel, este bekészítjük a gyerekekkel, reggelre megsül, meglepően szinte tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11) dqdb válasza pusszycat (#3) üzenetére


dqdb
nagyúr

Melyik a jobb a bolti vagy a saját? De most őszintén. :)
Ha nem tudsz hozzáférni nagyon jó minőségű kovászos kenyérhez (a legtöbb kovászos/kovászosnak mondott kenyér is sajnos hulladék minőségű), akkor az otthon sütött kenyered simán hozni fogja a bolti szintjét, de ha belejöttél, akkor általában jobb is lesz sokkal olcsóbban (az írásban szereplő recept energiaköltség nélkül ~250-300 forintra jön ki). Az élesztőn érdemes spórolni, a liszten nem, abból én ragaszkodnék egy jól bevált márkához (nem árt, ha nem ingadozik nagyon a sikértartalma), a fűszerezéssel pedig érdemes kísérletezni, mehet bele szárított paradicsom, mindenféle mag, nekem ez a fűszerkeverék vált be.

Az otthoni kenyér egyedül a minőségi kovászossal nem tudja felvenni a versenyt, ami még egy hét múlva is kenyér, mint a Budapesten elérhető Pano vagy a Panificio il Basilico termékei, igaz, ezek lényegesen drágábbak is.

Én akkor kezdtem el kenyeret sütni (pre covid, ha már említve lett, mint sokaknál a változtatás hajtóereje :D), amikor rájöttem, hogy a közelemben az összes pékség szemetet gyárt (beleértve egy kézműves pékséget is), a korábban jónak nevezhető kenyerek is átmentek idővel rosszba, és hiába váltottam mindig a következő aktuálisan jóra, eljutottam oda, hogy nem volt mire váltani.

És akkor álltam le sok évnyi kenyérsütés után, amikor rátaláltam a Panóra a Kifli kínálatában, és rájöttem, akármennyire is jobb vagyok a piaci kínálat majdnem egészénél, az sokkal jobb, mint amit valaha is el fogok/tudok érni otthoni körülmények között. Persze ha sikerül elrontani az időzítést, és kifut a rendelt kenyér, akkor ugrik is be a sütőbe a saját.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12) hcl válasza dqdb (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"de ha belejöttél, akkor általában jobb is lesz"
Az első itthoni sütésünk fényévekkel jobb volt, mint amit általában (mert óccó) veszünk a Spúrban... csak valamivel drágább is + rengeteg idő, szóval inkább vesszük.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) pusszycat válasza dqdb (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Régóta nézegetek kenyérsütő gépet de mivel nincs tapasztalatom e téren (sem :) ) nem tudtam melyiket válasszam, annyi típus van, márka, méret. Azt sem tudom h nekem kell összegyúrni vagy csak belepakolom az összetevőket szimplán. És mennyi idő amig kisüt egy kenyeret 1-2 óra? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#14) totron válasza pusszycat (#13) üzenetére


totron
addikt

~Másfél, de programfüggő. Lehet azt is állítani, hogy mennyire legyen barna a kenyér héja. Megdagasztja helyetted, de van dagasztás nélküli program is, ha nagyon benne van a kezedben a bugi. Hagyni kell kihűlni csukott fedővel a végén, ha szabadlevegőn hüleszted, akkor betonkemény lesz a külseje, de ez is liszt- és arányfüggő. Ne a legaljából válassz. Ilyenek. A kísérletezés része legalább olyan izgalmas mint a sajátkezűség, otthonkészültség.

(#11) dqdb, mi a titkuk? (Pano)

[ Szerkesztve ]

(#15) Vladi


Vladi
nagyúr

Az a nagyon komoly, hogyha ugyan azokat a szar alapanyagoakt használod, mint az ipar, akkor is jobb minőséget kapsz. :Y

Egyébként anyám egész életében sütötte, msot is, kb a 10. ilyen gépét nyúzza szét.

De ezután jönnek a fokozatok, amikor majd belejössz akkor sütőben sütöd. meg mehet a kreativitás, kalács jellggel, meg magokkal, teljes kiőrlés, bio gabona stb. :D

A helyezt az, hogy ez a jövő, az embereknek újra meg kell tanulniuk kenyeret sütni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) Vladi válasza pusszycat (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Attól függ:
- ha szarul csinálod akkor szar lesz. ha jól, akkor jobb, mint az olcsó bolti.
- de a drága bolti is jó, sőt jobb, csak mondjuk arányaiban 4-5x annyi kerül.

(#11) dqdb:

Kovid és a szabi kovász közössége megvolt? :DDD Egyébként én nem annyira szeretem a kovászost, de ha muszáj akkor le lehet élni vele egy életet.

(#13) pusszycat:

Ócsó kendit. Kezdetnek elég. Megnézel 3 yt videót a témában. Bedobálod az alapanyagoakt és várod a végeredményt. Megdagaszt, keleszt és süt is neked.

Aztán vagy jó lesz vagy:
goto 10

:D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) hcl válasza Vladi (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Barátnőm egyből sütővel kezdte, marha jó lett, szerintem kb. nem is lehet nagyon elrontani, ha alapvetően követed az eljárást :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Luck Dragon válasza Vladi (#15) üzenetére

Célom a tovább fejlődés nyilván , ahogyan időm engedi. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) pusszycat válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Milyen géped van? :U A kenyér amit kisüt mennyi súlyra? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#20) Luck Dragon válasza pusszycat (#19) üzenetére

1, Lidl , SilverCrest 360597
2, Fogalmam sincs , sosem mertem le. De tuti meg van az 1Kg
3, Miért forgatod mindig a szemed :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) pusszycat válasza Luck Dragon (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Az a töprengés jele. Vagy erősen gondolkodom jel. Az egy kg. az pont jó. Anyámmal és hugival lakom. Sajnos leszavazták mondván van már elég "lom" a konyhában. Mikro sütő, tv, forró levegő sütő, meg kütyü itt, kütyü ott. Nem fér igaz de kell. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#22) Vladi válasza pusszycat (#21) üzenetére


Vladi
nagyúr

ezekbe a kis gépekbe a 2 lapátosba is kisebbe gondolkozz, 1 kilót ne tégy bele. 1 kg lisztból vagy 1,5 kg kenyér lesz. 0,5 kg-al kezd.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) pusszycat válasza Vladi (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr

gondolom akkor nem tud megdagadni, mert zárt helyen van, és összecsoffad

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#24) Luck Dragon válasza pusszycat (#21) üzenetére

Ja hogy az a töprengés jele, én azt hittem valami gúny .
Lehet van kisebb típusa , amit jobban elfogadnának a családtagok . Nekem ennyiből jobb, meg kérdezem magamtól, (kell?—> Még nem vetted meg? —> Nem?!—>És mire vársz?—>Jó-jó) :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) pusszycat válasza Luck Dragon (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Hmmm, neked nincs húgod, tesó, egyke vagy? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#26) Vladi válasza pusszycat (#23) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az élesztő tud a gyenge pont lenni, ha nem jó, akkor nem keleszti meg. Anyám nagyon sokat szívott vacak élesztőkkel.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) donmackó válasza Vladi (#26) üzenetére


donmackó
őstag

Ezt a véleményt nem osztom. Én mindenféle élesztőt próbáltam a 3 év alatt mióta sütjük a kenyeret. Sokkal többet számít hogy mennyire jól dagaszt a gép, és milyen hőmérsékleten keleszti a tésztát és meddig.

Release the cable hounds!

(#28) zoli03 válasza Vladi (#26) üzenetére


zoli03
őstag

Lidles instant élesztővel sosem volt gondom. Egyszer nem kelt meg a kenyér, mert elfelejtettem belerakni :) .

(#29) body007


body007
addikt

Itt az én tuti receptem:

- nedves dolgok a gép aljába:
240g víz
3 evőkanál olaj
1 evőkanál ecet (nem sima hanem valami finom, pl.: fehérbor vagy balzsam)
1 evőkanál só

Ezeket mikróban megmelegítem kicsit, elkavarom és megy a gépbe

- száraz dolgok:
- 500 g liszt (garat malmos lisztet használok (bl-80) ezt tetszőlegesen keverem valami mással, pl: 450 / 50 bl-80 / rozs vagy: 400 / 100 bl-80 / teljeskiőrlésű
- 1 száraz élesztő (vagy szárított? :U )
- 2 evőkanál cukor (nád)
- ha úgyvan "tuningnak" teszek bele: köménymagot / hagymát / kurkumát :B

Ezeket jól összekeverem és mehet a gépbe.

A gépen semmit nem állítgatok mert alapból az 1-es programon van, 750 g-os kenyeren és közepes sütésen, csak nyomom a start gombot. 3 óra és készen van

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30) Luck Dragon válasza body007 (#29) üzenetére

Kipróbálom hétvégén szerintem :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Úgy két hete csináltam meg első kenyerem.. csak úgy gondoltam "megpróbálom".
Az eddigi próbálkozások egy része:
[link]

Viszont nincs kenyérsütőm se rendes méretű sütőm csak egy ilyen "mini" Orion izé amibe maximum fél kilós kenyér fér be (ráadásul évek alatt a lapos tálcája is elveszett, csak a rács van meg bele).

Első próbálkozások fokhagymás kenyérrel mentek (olyan receptet találtam), forma nélkül. Az utóbbi pár kenyeret egy ikeás "tepsi" szerüségben csináltam [link].

Időközben megnéztem pár másik receptet (összehasonlítva azzal amit "használtam"), a sütő "viselkedéséhez" igazítottam a sütési időt.

Egyenlőre a sima kenyér irányába vittem vissza a receptet, jelenleg kb így néz ki:
315G list
1 tk só
1 tk cukor
1 tk száraz élesztő
1 tk olaj
2 dl langyos víz

összekeverem 2 órát áll, megint keverem 1 óra pihi, formába rakom 30 perc pihi
előmelegített sütőbe rakom alul 25-30percig sütöm, felül 10 percig sütöm ...

így jó az eredmény.

A sütő meg.. elvileg tud alsó-felső sütést egyidőben, de annyira elcseszett konstrukció, hogy olyankor a termosztátja azt se tudja hány fokra van beállítva és visszaesik a hőmérséklet (folyamatosan ki-be kapcsol). A tapasztalatom az, nem jó használni az adott üzemódot kb semmire. külön kell alul vagy felül kapcsolni :( .

De a végeredmény jó. olyan 450-480gramm körüllire jön ki, attól függően mennyire sikerül pontosan "megálni" a lisztel amikor szórom (mérlegen mérem, de vissza nem szedem azért ha pont kicsit akkor szalad meg amikor már csak kicsi hiányzott).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#32) totron


totron
addikt

Máshoz, illetve máshogy jó a kovászos, mint az élesztős. Nem kötelező a kovászost szeretni. Azért írom, mert látom, van egy ilyen kimondatlan kényszer, íratlan szabály az embereknél, hogy a kovászost jobbnak kell értékelni, kevesen vallják be, ha nem jött be. Én mindkettőt szeretem. Feltét- és kedv függő. A járulékos eü. hatásairól nem írok hosszan, ne bonyolítsuk, mindkettőnek lehet jó és rossz, egyénfüggő. Ami viszont általánosan kijelenthető, hogy a gyorsélesztő tényleg jobban emeli a vércukrot, önmagában is. Ehhez jön hozzá a liszt milyensége, fajtája.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.