Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

OLED42C41 előrendelési ára 519999?

Annyiért kenjék a hajukra, marad a másfél éve 320k-ért vett 42C21.
De azt sem szabad kiengedni a netre, mert orrba-szájba tolná a reklámot az arcomba, meg a "TV fogyasztási" szokásaimat az LGnek.
Vagy újabban azzal szórakoztat 2-3 hetente random időpontokban, hogy kiírja, hogy egy csomó prémium feature (pl. hangvezérlés) nem megy net nélkül, engedélyezzem.
De mivel monitornak vettem, TVt meg nem nézek, így kapja be.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) niof válasza nyunyu (#1) üzenetére


niof
addikt

Én azért kiengedem a TV-t a netre, szoftvert azért frissítsen csak. A reklámblokkolást meg DNS szűréssel megoldja az AdGuard...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3) Joci10 válasza nyunyu (#1) üzenetére


Joci10
őstag

Hát, nekem (is) LG okostévém van, bár régebbi verzió, és egy hirdetéssel nem találkoztam, pedig a neten van. Viszont nemrég (pár hete) olvastam, hogy súlyos sebezhetőségeket találtak a WebOS-ben, és szinte mindenkit frissítésre biztatnak. Csak gondoltam, jelzem, hogy nem csak számítógépekből csinálhatnak botnetet, hanem tévékből is. Ennyit a 'nem szabad kiengedni a netre' gondolatra.

(#4) niof válasza Joci10 (#3) üzenetére


niof
addikt

Ja, online tartalmat még véletlenül sem fogyasztok rajta, a TV nem arra való. A HTPC-mre van kötve megjelenítőnek, meg este picit tévézek, de csak reklámmentes csatornákat vagyok hajlandó nézni. A frissítést megoldotta eddig is, az AdGuard DNS szerverek vannak beállítva a routeren, a többi maszatot az megfogja. Illetve a legtöbbet...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5) Locutus válasza nyunyu (#1) üzenetére


Locutus
veterán

Lehet rájöttek, hogy nem tudnák eladni azt a rahedli félmilliós oled monitort ami mostanában jön, ha az OLED TV-k még mindig jobban megérik azoknál :)
Részemről is marad a 42C3, meg az 55CX, nincs miért lecserélni ezeket.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6) bteebi


bteebi
veterán

Nekem most az árától eltekintve SE tetszik ez a modell. Meglepően inhomogén a fényereje, a gyári profilokban nincs egy normális színű se (átlag ΔE >10), és ezt most igazán jóra se lehetett kalibrálni (max. ΔE 3,31). Gondolom hasonló a tavalyi távirányítója is, de ez most szerintem kifejezetten prosztó lett. Gagyi zongoralakk és matt fekete kombó, elég kevés gomb, de legalább dedikált gomb van egy csomó streaming szarnak, amik közül nekem egy se kellene. És mindezt nyitóárban ~200k-val többért, mint a tavalyi 77"-os modell. Kösz, nem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) Warpig


Warpig
aktív tag

Azért a távirányítóra azt írni: "hogy korábban már bizonyított".
Igen, bizonyította, hogy egy rakás fos. Kb használhatatlan, sötétben, vakon lehetetlen boldogulni vele. A léggitározás inkább hátrány, mint előny. A hangalapú b@szakodás is kb 1x érdekes, utána felejtős.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#8) LordyDaVidra


LordyDaVidra
csendes tag

Abszolút hiányolom, hogy a főmenütől úgy készültek a fotók, hogy nem lett rádugva hálózatra a készülék, így ugyanis egy letisztult, jól átlátható menüt mutat, amint netet kap viszont a sz.rtól a repülőig mindent igyekszik reklámozni/ajánlani.
(PiHole-lal korrigáltam az elődjénél, de elég bosszantó volt)

(#9) Stealth válasza LordyDaVidra (#8) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ez durva. Már a reklámozás. A pofátlanság teteje, amit megengednek a gyártók. :(((

Amúgy ez lenne az első dolog, amit egy tesztben le kellene írni, hogy szarásig van reklámmal az oprendszer. :K

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#10) paatrick válasza Joci10 (#3) üzenetére


paatrick
őstag

Igen, és ha sosincs neten a TV akkor hogy lesz belőle botnet? Sehogy :P

Nekem BX oled van, sosem volt neten, semmi baja, semmit nem lassult. 3 éves elmúlt, még nincs semmi beégés se. Szóval meg vagyok vele elégedve.

Hogy ON is legyek, C sorozat 1+ millió forint, röhej.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#11) fecke78


fecke78
senior tag

Wi-fi 5 azért mikor már a wi-fi 7 kopogtat , ezen az áron gáz . Pár napja irta valaki az oled monitornál ami fél milla felett van , ha majd lemegy 300 alá. Na barátom akkor neked nem lessz , nem mennek ezek lefele csak ébről évre feljebb...

(#12) bteebi válasza fecke78 (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Ez a nyitóára. Fél év múlva feleennyi se lesz. ;) Addig meg lehet helyette venni 77"-os G23LA-t 750k-ért.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) F-ECT$ válasza paatrick (#10) üzenetére


F-ECT$
titán

1 év múlva 550k-ért jó lesz ez. (Ennyiért megy most a tavalyi 65C3.)

@bteebi fele ár alatt csak kifutáskor lehet elcsípni 1-1 példányt.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#14) nyunyu válasza Joci10 (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

Én TVm firmwareében még el lehetett halasztani az LG "EULA" elfogadását, max addig letiltott egy pár okosTV funkciót, cserébe nem kaptál reklámot.
Pár frissítéssel később viszont ezt az opciót teljesen kivették belőle, és automatikusan tolja a képedbe a reklámot, amint neten van.

Úgyhogy először meg kéne várni a független tesztelőket, hogy ők vajon milyen kéretlen+kikapcsolhatatlan fícsöröket találtak az LG által bevallott hibajavításokon felül az újabb verziókban, aztán csak azután frissíts, azt is szigorúan manuálisan.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Jobban zavart, mikor az egyik elterjedt hangkodek támogatását vették ki egy frissítéssel...C1-ből és B7-ből is.
Amúgy nekem nagyon bejöttek az oledek, B7-ben gariban 2x is cseréltek beègés miatt panelt (a második valami újabb lett, alaplap cserével - azóta nincs gond), de ismét csak ezt vennék....igaz nem ennyiért.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#16) Zolom89 válasza Zsmester89 (#15) üzenetére


Zolom89
senior tag

Dettó így voltam B7el….
Lassan 2éve c2 van, hibátlan. Ősszel jön majd egy 77”c3. Nem is veszek már mást, imádom.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#17) boborján2 válasza fecke78 (#11) üzenetére


boborján2
aktív tag

Mi a bánatnak egy 4k tv-be wifi 6 vagy 7?

Sőt az sem véletlen ,hogy az usb3 sincs túlerőltetve.
A gyártó sem hülye ,nem kell ágyúval verébre lőni.
Ugyanakkor ha ezeket belepakolják ,azt megint csak ki kell fizettetni a vevővel és a drága tv full fölöslegesen még drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#18) LordyDaVidra válasza Stealth (#9) üzenetére


LordyDaVidra
csendes tag

Igen, elég gáznak éreztem. Plusz ezek amúgy prioritást élveznek az egyéb tartalmakkal szemben, szóval lassítják is a főmenü betöltését, meg a működését is.

(#19) TrishtanAG válasza boborján2 (#17) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Mondjuk a cikkben említett Geforce Now vagy egy xCloud miatt? Mondanám még a PS Remote Playt vagy a PC-s otthoni hálózaton belüli nVidia Shield/Moonlight game streaminget, de ezek alapvetően nincsenek a TV rendszerére, így azokhoz kell valami droidos stick vagy box, úgy meg azok wifis képességei számítanak, nem a TV-jé.

www.adventuregames.hu

(#20) Zolom89 válasza boborján2 (#17) üzenetére


Zolom89
senior tag

A baj inkább az a 100mbites LAN csatlakozó, igaz streamingre jó, de egy blueray rip dts/atmos hanggal már túllépi és akad, ide kell már akkor egy jó WiFi. Hangsúlyozom, nyilván ez piac és felhasználás függő, mert streamingre, tökéletesen elég.

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#21) Dragon3000 válasza nyunyu (#1) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem 48c2 van, ki van engedve a netre is, de sokáig nem volt, egyszer sem hisztizett, hogy net kellene neki. Nekem az Általános\Rendszer\További beállítások\Kezdőlap-beállítások és itt ki lehet kapcsolni a promóciókat és az ajánlásokat, igaz az okos funkciók nagyon ritkán vannak használva, de reklámmal még nem találkoztam. A TV fogyasztási szokásaidból mit tudnának meg, ha csak kijelzőnek használod? Hogy mennyire aktívan van használva a kijelző? :D

(#22) Dragon3000 válasza Zolom89 (#20) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amire a wifi5 bőven elég, így felesleges az újabb, ha csak a költséget emeli.

(#23) nyunyu válasza Dragon3000 (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Töviről hegyire átnyálaztam anno minden menüpontot, hogy kiirtsak belőle minden felesleges hülyeséget.

Ehhez képest havi egyszer kijelző elsötétül, aztán kiírja, hogy fogadjam már el az EULÁt, ami engedélyezné a reklámokat.
Vagy a héten azért szólt be gépről filmnézés közben, hogy a hangvezérléshez kell a net.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) zetor2000 válasza Dragon3000 (#21) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, ha mást nem is, napszaknak megfelelő használati szokásokat (mikor van használatban mint kijelző), a bemenetet, hogy melyik van leginkább használatban, hangerőt, hogy van e, ha igen, akkor milyen mértékben hangosít.
Ebből azért nagyon messzire vezető statisztikát nem lehet készíteni, meg erre azért reklámkampányt se indítanék, de sok ilyen user adata alapján azért össze lehet kalapálni valami olyat, hogy mondjuk mekkora max (tényleg maximális) fényerőre van szükség, milyen teljesítményű végfok / hangszóró kell bele, a fényviszonyoknak megfelelően lehet, hogy egy olcsóbb érzékelő is bőven sok, stb. Nem sok, de gyártás / költség optimalizáláshoz azért az ilyen kevés adat is adat.
Persze ehhez is kell internet, mert a gyűjtött adatokat meg kell kapja a gyártó.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25) boborján2 válasza TrishtanAG (#19) üzenetére


boborján2
aktív tag

Ezt a wifi5 megoldja.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#26) <Adamsky> válasza Joci10 (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Csak gondoltam, jelzem, hogy nem csak számítógépekből csinálhatnak botnetet ... "
Ezt szerintem gondolod végig! ;)
Ha nyunyu TV-je nincs a netre kötve, akkor az hogyan is válhat egy botnet részévé?

#8 LordyDaVidra
ON: Olvasom itt a hsz.-eket és nem akarok hinni a szememnek. Tényleg reklámok jelennek meg a TV rendszerében, ha az ember kiengedi a netre? Besz@rás, hogy itt tartunk.
Egy rakat pénzért az ember kap egy szakajtónyi reklámot is?

#9 Stealth
'"Amúgy ez lenne az első dolog, amit egy tesztben le kellene írni ... "
+1
Olyannyira, hogy ez nekem zárójelbe is teszi az egészet (tesztet is, TV-t is). Korábban is alaptézis volt, hogy az ember vásárlás előtt nézzen be a termék topic-jába, de ma már kötelező.

#17 boborján2
"Mi a bánatnak egy 4k tv-be wifi 6 vagy 7?"
Ennyi pénzért férjen bele. Valamint ld. amit TrishtanAG írt ...

#23 nyunyu
" ... fogadjam már el az EULÁt, ami engedélyezné a reklámokat."
" ... szólt be gépről filmnézés közben, hogy a hangvezérléshez kell a net."
Max. respect, hogy te ezt bírod (meg még gondolom jó pár sorstársad). Én már lehet beleállítottam volna a távvezérlőt a képernyőbe. :(((

[ Szerkesztve ]

(#27) blountex válasza boborján2 (#25) üzenetére


blountex
senior tag

Az se oldja meg.
Ugyan úgy 100mbites a max letöltés.
Ne mondja senki, hogy a költség olyan drasztikusan megnő wifi 6 esetén amikor már itt a wifi 7 lassan vagy az 1gbe lan csatlakozó.
Azért az vicc kategória, hogy a legalapabb elektronikai cuccban is ott figyel az 1gbe lan, Tv-be pedig cseszik berakni.
Még csak nem is 2,5gbe lan ról beszélünk.... Ami szintén kezd terjedni.

(#28) PTM válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


PTM
junior tag

Műsorokat ajánl, csak akár olyan szolgáltatótól is, amelyikre nem fizetsz elő. A Home Promotion ill. Content Recommendation alatt lehet kikapcsolni. G3-ban legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#29) boborján2 válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


boborján2
aktív tag

A, Ez nem szeretet szolgálat ,hanem egy profitot termelő vállalkozás.

B, Dobna az áron , főleg ha emiatt pl. már CPU limitbe futna a tv. Aztán a nagyobb CPU jelentősen dobna az áron vagy menne a sírás hogy hát wifi6 de nem tudja kihajtani.

C, Ha ezzel a konfiggal nem tudja a szolgáltatásokat amit a gyártó belepakolt , akkor nem kell megvenni, vagy el kell állni a vásárlástól, mert hibás a termék.

Egyébként ugyanez a jelenség időnkép felbukkan a TCL topikban is. Csak egy példa ..."miért nem X2 a hardwer ,mert az erősebb CPU/GPU?" közben meg az X1 is tökéletesen teszi a dolgát.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#30) <Adamsky> válasza boborján2 (#29) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ez nem szeretet szolgálat ,hanem egy profitot termelő vállalkozás.
Dobna az áron ... "
Jelezném, hogy nemrég vettem (kemény 72$-ért) egy "kínai box"-ot a köv. paraméterekkel: Netflix 4K, Google Certified, Dolby Audio/Dolby Vision, WiFi6, 4+32G, S905X4. Értelem szerűen vaj-puhán fut rajta az ATV 11. Szóval ...
Valószínű az előbbi okán egyébként nálam sem látna netet soha egy ilyen TV, no de akkor is ...
... ill. ahogy olvasom lassan ez sem "tuti" megoldás.

#28 PTM
Itt, ill. újabb készülékeknél úgy látszik a "reklám motor" is fejlődött (és már nem csak műsorokat ajánlgat...)

[ Szerkesztve ]

(#31) zetor2000 válasza boborján2 (#29) üzenetére


zetor2000
senior tag

"A, Ez nem szeretet szolgálat ,hanem egy profitot termelő vállalkozás."
Akkor adja el a termékét tisztes haszonnal, mint 20 éve, és ha akkor se tett bele reklámot, akkor lehetőleg most is hagyja ki. Egy "szórakoztatóelektronikai eszközt" árul, nem egy hirdetőoszlopot, szerintem.

"B, Dobna az áron , főleg ha emiatt pl. már CPU limitbe futna a tv. Aztán a nagyobb CPU jelentősen dobna az áron vagy menne a sírás hogy hát wifi6 de nem tudja kihajtani."
Viccelni tetszik, ugye?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#32) zetor2000 válasza blountex (#27) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az az 1 Gbites LAN csatlakozó lassan eltűnhetne inkább mindenhonnan, mint hogy megjelenjen a TVken is. :)
Tavaly tavasszal vettem egy használt (!) alaplapot, azon már nincs GBe. 1db 2.5 gébic, meg egy 10 gébic van rajta, meg egy Wifi6 (vagy 6e) interfész. Most vettem egy újabb routert itthonra, mert a régi lekonyult, és ezen is a Wan interfész már képes a 2.5Gbites szolgáltatói netet fogadni. Emellett USB A és C interfészei is vannak, ezek is 3.x képesek. És ez egy közepes magasságban lévő router, semmi felsőpolc.

Erre egy nívós készülékbe ~10 éves technológiát integrálnak, és ujjongjanak hozzá a vásárlók?
Úgy, hogy a gyártónak alig kell komponens beszállítóra hagyatkozni, mert gyárt kijelzőt, meg OS-t, meg mindent is, ami kell a TVjébe.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#33) boborján2 válasza zetor2000 (#31) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nem a hirdetésekről beszéltünk, az részemről no comment.

Nem vagyok meggyőződve arról ,hogy a wifi 6-ot kipadlózná.De lényegtelen is, mert a wifi5 bővel elég a tv-hez.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#34) mrThomi


mrThomi
addikt

Szép és jó, de túlárazott, még 1 ev után is csak elvétve látni jó ajánlatot. Én maradok még a fullos lcd android vonalon, pedig a C1 után gondolkoztam hogy visszatérek, de ebből idén se lesz semmi

(#35) Felesbandi válasza nyunyu (#1) üzenetére


Felesbandi
senior tag

"Annyiért kenjék a hajukra, marad a másfél éve 320k-ért vett 42C21."
Azt ne mondd, hogy egyebkent lecsereltel volna egy masfel eve vett tokeletesen mukodo TV-t... :U

Nekem C1-em van, szeretnem 10 evig, vagy nagyobb helyre koltozesig megtartani.

(#36) bteebi válasza boborján2 (#29) üzenetére


bteebi
veterán

A, Akkor adják ide nekem a 77"-os OLED-jüket havi előfizetési díjért. Mondjuk egy 5k-s Bronze előfizetésért heti 15, napi max. 3 órát nézhetem, a hangerőt nem vehetem 10-nél feljebb és 5-nél lentebb, meg mondjuk egyáltalán nincs HDR. Havi 10k-ért, Silver előfizetés mellett már van HDR csúcsidőszakon (reggel 8 és este 10 között) kívül, korlátlan hangerő, reklám csak napi 2-szer 30 másorpercenként, nem pedig 15 percenként 1 perc, és már heti 40, napi 8 óra használat engedélyezett. A Gold és Platinum csomagokban már korlátlan használat, illetve napi 1/0 reklám. Mindezt 15 és 20 ezerért.

De ha megvetették velem ezt a szart több mint 1 milláért, akkor ne akarjanak a továbbiakban fillért baszni, pláne amikor nem futja a gigabites LAN-ra is, mert lenne vagy +100 Ft. :U

B, Hja, egymilliós árnál talán több ezer Ft-ba is kerülne, hogy tényleg jó legyen. De tudod mit? Számolják fel a dupláját. Ha belekerült mondjuk 2570 Ft-nyi extra hardver, akkor adják bő 5140 Ft-tal drágábban.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) boborján2 válasza bteebi (#36) üzenetére


boborján2
aktív tag

Továbbra is csak magamat tudom ismételni. A reklám no komment. A Gigabit lan fölösleges ,mert soha nem lesz kihasználva.Lehet csak ezer forint a többlet kiadás ha belerakják. Csak azt az ezrest szorozd be az eladott tévék darabszámával. Asszem minannyian akarnák azt az eladott tévék szorozva ezret a zsebünkbe. Pont úgy ahogy az LG befektetői/tulajdonosai.

Majd az idő eldönti bevétel lesz nekik a reklámokból vagy arcra esés. Csak a számok fognak dönteni. Ha lesz egy kis lemorzsolódás de több pénz folyik be , akkor biztosan marad.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#38) wwhy


wwhy
veterán

Maradok a jó, öreg B7V-nél ... Tökéletes, mindenre is :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#39) bteebi válasza boborján2 (#37) üzenetére


bteebi
veterán

100 Mbit a streamekhez tényleg elég - most még (meg talán a végtelenségig amúgy), már ha valóban megy a 100 Mbit, de úgyse annyi lesz, hanem mondjuk 80-90 -, de ha nem streamelsz, hanem pl. LAN-ról játszanál le, akkor biza' könnyen kevés lehet, akár már telefonos/fényképezős videókhoz is. A beker. költségben nekik nem lenne nagy különbség (ChatGPT szerint 1-3 vs. 3-10 dollár - egyezzünk ki mondjuk 2-6-ban). Az ac-s wifi meg nem feltétlenül elég stabil. De ilyen alapon akkor akár lehetne csak 10 Mbit is, hátha van még néhol olyan vezérlő is. Időjárás widgeteknek, meg a YouTube videók nagy részének az is elég lenne. Vagy ne is legyen Ethernet. Ott a wifi. Oldd meg.

A fillérb.ást nem tudom megérteni. Ennyi erővel akkor ne adjanak tápkábelt meg távirányítót a TV-hez, mert úgyis van már másik távirányítód, vagy eleve inkább a mobilodat használnád, tápkábelből meg van talán több is. Ha kellene, akkor meg majd megveszed külön ezt is, azt is, darabját mondjuk 30 ezerért, csak hogy megérje :U. Különben meg ki az a barom a 21. században, aki nem falra szereli a TV-jét? (Például én. Egyelőre még.) Felesleges a talp is, az is sok száz Ft, de talán kevés 1000 is van. Ha mégis kellene, akkor megveheted azt is külön, vagy használhatsz könyveket kitámasztásnak.

Vagy akkor legyen simán az, amit mondtam. Adják minden TV-jüket 5-10 dollárral többért. Ha az belefér, hogy ennek a modellnek az kevés hónapon belül bő 1000 dollárt essen, akkor az a plusz pár dolláros felár, "veszteség" (de nem is az) igazán beleférhetne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) Zsmester89


Zsmester89
őstag

A giga lan hiánya engem is felcseszett, mivel egy ilyen tv-n szeretném a legjobb minőségben nézni a filmeket...és azokkal már forog néha a kis karika lábon keresztül..így maradt a wifi, ott nincs gond.

A másik, hogy fixen szerelt 220-as vezeték van....na most minden levételnél le kell húzni az alaplapról, mert a falba nem tudtam másként behúzni...ennyit megér.

Marketingről és haszonról meg felesleges vitázni, ezt az okosak kiszámolták a cégnél - ha 2 dollárt spórolnak/csati, vagy ennyit nyernek /fő a reklámokon, az ***** millió eladásnál annyival nagyobb bevétel ;) és nem érdekli őket, amíg ez nem jár mérhető - al.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#41) paatrick válasza <Adamsky> (#30) üzenetére


paatrick
őstag

Előtte utánanéztél a márkának? Remélem Xiaomi mert kb az az egyetlen megbízhatóbb(?) kínai. Ha noname akkor nézd meg ezt: yt videó

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#42) boborján2 válasza bteebi (#39) üzenetére


boborján2
aktív tag

Wifi5 nálam épp 245megabit/sec , igaz nem LG de az most mind1.

Feltételezem az is minimum tud ennyit + még ott van usb3-gigabit lan átalakító lehetőség (ha ezt az LG megengedi?!) ,ami usb2 portban is tökéletesen teszi a dolgát. Ezzel is 200+ megabit/sec lesz, ami megint csak mindenre is elég.

A fillérb..ást azért nem tudod megérteni, mert nem vezetsz ilyen céget, ami tömegben gyárt és nyereséget kell termelni. Láthatod telefonok esetében is ,ott már meghúzfák hogy nincs tápkábel (töltő) mégis viszik mint a cukrot. Ez ilyen egyszerű,ha így is viszik, akkor így adják.

Zsmester89 utolsó bekezdése tökéletesen leírja a lényeget. Csak a pénz számít , nem az egyedi igények.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#43) TrishtanAG válasza boborján2 (#25) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Egy lakótelepen azért nem mindegy. Igazi áldásként éltem meg a Wifi 6-os routerek eltrjedését olyan két éve :DDD

[ Szerkesztve ]

www.adventuregames.hu

(#44) Dragon3000 válasza blountex (#27) üzenetére


Dragon3000
veterán

Wifi5 esetében kb 300/150Mbps sebességet mért a tv, ami bármelyik 4k remux-hoz elég. Mert a tv-ben kb mobil soc van, amikbe alapjáraton nem kell vezetékes net, így meg kell oldani azt is külön, sok milliós tételben meg 1 dollár különbség is nagyon nagy lesz, miközben kb 1%-ot se érintő gond, hogy csak 100-as a lan.

(#45) Andy975


Andy975
csendes tag

"A homogenitás ezúttal sem tökéletes, vizsgálataink során arra jutottunk, hogy az egyes képernyőtartományok fényereje közötti különbség meghaladhatja a 17 százalékot, ami azért messze van az ideálistól..."

Szóval rosszabb a homogenitás, mint a C3-nál (16%).
A C2-nél még 7% volt.

(#46) <Adamsky> válasza paatrick (#41) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mi számít noname-nek? Ez azért annyira nem egyszerű kérdés. A konkrét cucc egyébként egy Kinhank G1, ami "belül" egy SDMC (annak OEM terméke).
Xiaomi? Hagyjuk! Van egy Mi Box S-em. Jó-jó, de messze nem ennyire stabil, és ma már – főleg amire használom (netezés is) – arra édeskevés (2/8 Gbyte).
A tetejében a Xiaomi kihozott rá egy olyan frissítést, ami (én szerencsére nem tettem fel) eléggé hazavágta a box-ot. A gen. 2 se jobb, sőt. Szóval tényleg hagyjuk! Ma már bőven akad jobb ajánlat.
A link-elt videó egy vicc, ill. kb. azoknak szól, akik azt se tudják mit vegyenek (vagy épp ne vegyenek). Nekik hasznos (lehet), de így is teli van egy csomó félrevezető általánosítással.

(#47) Zsmester89


Zsmester89
őstag

:D Kicsit fényeztem itt a készüléket, estére meg is jelent egy függőleges fekete vonal zöld háttérnél...még jó, hogy a gariztatás nem szokott húzós lenni az lg-nél.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48) alaves válasza Zsmester89 (#47) üzenetére


alaves
addikt

Nálam a C1-nél javította kétszer is (2 csere kijelzőnél) a nagy kézi pixelfrissítő 1-2x futtatása a függőleges fekete vonalat. Ha elég homogén a kijelző és javítja a hibát a pixelfrissítő, akkor nem kell feltétlenül cserélni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49) boxer968


boxer968
csendes tag

Marad a 65BX,tökéletes.

(#50) haxiboy válasza Zsmester89 (#15) üzenetére


haxiboy
veterán

:K +1 dobozon még ott a DTS logó...a TV még passthru sem adja tovább a házimozinak...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.