Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84951) feri1014 válasza Mister_X (#84950) üzenetére


feri1014
senior tag

Nem, felcsavarták a WQ jutalmakat. ;]

(#84952) Csokishurka válasza feri1014 (#84951) üzenetére


Csokishurka
őstag

Az tényleg szép WQ jutalom, nem is tudtam már így felturbózták az ilvleket ;]

[ Szerkesztve ]

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#84953) Plata válasza Mister_X (#84950) üzenetére


Plata
félisten

Nem tudom most épp törpével csinálom az armor küldit,de mage karim 390-es cipőt kapott.

(#84951) feri1014
Hát ha te eddig is kaptál 390-es itemet WQ-ból akkor grat,de én még soha.
Szóval rendesen feltolták a szintet.

[ Szerkesztve ]

(#84954) Arnold2 válasza Plata (#84946) üzenetére


Arnold2
őstag

WQ-k és a hajón a repus küldik. Per pill ennyi. Contractokat ne felejts betenni. Sok kicsi sokra megy.

(#84955) Joezyka válasza Plata (#84949) üzenetére


Joezyka
senior tag

nekem a sima wf reward 340 lett az új wf-en, a q-ból 385-ös.

[ Szerkesztve ]

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#84956) Mister_X válasza feri1014 (#84951) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hoppá és tényleg :DDD

Kis helyzetjelentés.

1) bent van az új azerite gear vendor, elég nehéz eltéveszteni az ethereal shopban. Random 370 ilvl gear 50 Titan Residuum, random 385-ös 165 TR. Célzott gear darabja 675. Namármost, a TR bevétel úgy alakul, hogy 370-es azerite gear scrappelése 12 TR-t ad, 355-ös valószínűleg ötöt (nem scrappeltem), heti mythic+ chestben pedig 60TR fogadott egy +10 kulcs teljesítése után. Így van most 84 nekem. Megéri majd már csak emiatt is megcélozni még magasabb kulcsokat (+11, +12, +13) és letolni heti szinten egy normal Uldirt az "aprólékért", valamint ráfeküdni a heroic változatra.

2) megnyílt az új Darkshore, hordások tolhatnak world questeket és elsőként mehetnek neki az új world bossnak, ami fixen 385-ös geart adhat (loot table szerint), nem rossz traitekkel, köztük egy újjal. Nem mellékesen új quest line és war campaign, aminek én örülök, mert bővül a lore.

3) Adventure Guide-ba bekerült a Battle for Dazar'alor és a Crucible of Storms, Overview alatt olvashatóak az új mechanikák, előbbihez loot table is van már.

Mellékes: ha nem szól /say chaten az egyik player elbizonytalanodva, észre se veszem: sokkal smooth-abb lett a mountok, "rendesen" fordulnak, nem pedig 0.01s alatt váltanak pozíciót :C

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84957) Plata válasza Arnold2 (#84954) üzenetére


Plata
félisten

Egyenlőre a törpe küldit tolom,elég mászkálós,menj ide menj oda mássz le a pokolba,keress ezt keress azt. :D
Milyen contractot?
Atya ég még Ulduarba is el kell menni. :D

[ Szerkesztve ]

(#84958) Mister_X válasza Plata (#84957) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Van új 7th Legion / Honorbound contract, ami extra reputációt ad teljesített WQ-k esetén, azonos az eddig meglévőekkel.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84959) szaszab válasza Mister_X (#84956) üzenetére


szaszab
aktív tag

Mi a helyzet CPU fronton? Még mindig csak egy magot terhel a gém?

(#84960) Mister_X válasza szaszab (#84959) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Őszintén? Nem érdekel, sosem néztem, Raid 8/10-en stabil 60FPS, a többi meg nem izgatott (Dazar'alor > Boralus lag szempontból).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84961) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Új recik bent vannak már?

Boe droppok ilvle is nagyobb lett?

[ Szerkesztve ]

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#84962) Plata


Plata
félisten

Na meg lett a törpe páncél,tényleg jól néz ki.
[kép]

(#84963) szaszab válasza Mister_X (#84960) üzenetére


szaszab
aktív tag

Milyen konfiggal tolod? :D Nekem Ryzen 2600, 16 GB RAM és RX 460 vga-val azért be-beröccen. Linux alatt. Épp most csináltam 130 GB szabad partíciót a winyón (Pure win10 + wow duónak csak elég lesz. Ha nem, akkor shrinkelek még mellé:D), teszek fel win10-et. Hátha ott jobb egy fokkal a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#84964) Plata


Plata
félisten

Nekem patch óta vacakol a játék egy kicsit.
Mikor elindítom a normálisabbnál sötétebb a kép,bele megyek a beállításokba akkor egyből megjavul ha hozzáérek a brightness-hez,nem is kell állítani rajta hozzá nyúlok és jó lesz. :U

(#84965) Skyhunter válasza Mister_X (#84958) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Van 7th legion/honorbound service medal is, mint új currency. Warfronton levő questek adnak 1-et, heti bossok 15-öt.
Lehet belőle altoknak szintezéshez "+10 stat +10% exp" potit is venni.
Ha mindent ki akarsz szedni (pet, toy, új heirloom, mountok), kb 2000 ilyen currency kell.... :C

Blood Elf heritage armor quest csak lvl120-on érhető el? (holy shit)

[ Szerkesztve ]

(#84966) Plata válasza Skyhunter (#84965) üzenetére


Plata
félisten

Level 120 blood elf és exalted silvermoon city repu kell.
Blod elf küldiben már két errort kaptam. :(((

[ Szerkesztve ]

(#84968) k.kristof válasza Plata (#84962) üzenetére


k.kristof
őstag

...és mostantól pár hétig minden törp ilyen transmoggal fog rohangálni ;]

(#84969) Skyhunter válasza k.kristof (#84968) üzenetére


Skyhunter
senior tag

B.elfek szerinted nem? OG-ból Silvermoon City lesz... :D

(#84973) Plata válasza k.kristof (#84968) üzenetére


Plata
félisten

A törp szép,a blood elf is meg van de nem használom.

(#84974) Arnold2


Arnold2
őstag

Úgy néz ki reflink plusz vakmerő önreklám hadjárat is volt. A vonatkozó hozzászólásokat töröltem.

(#84975) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Én egyenlőre teljesítmény szinten azt vettem észre, hogy sokkal smooth-abb a jtáékélmény, nincsenek ilyen random megakadások, sokkal stabilabban is tartja az FPS-t (60±5-6 között ingadozik)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#84976) DopeBob válasza HoaryFox (#84975) üzenetére


DopeBob
addikt

Na erre kíváncsi leszek, volt nálam egy nagyon idegesítő hiba, teljesen jól megy 60-80FPS, de kb fél percenként egy pillanatra mintha minden megállna, aztán megy tovább.

MZ/X

(#84977) cl.aci


cl.aci
aktív tag

Nálan csak rosszabb let, ami edig ment az most akad ami meg akadt az még rosszabb lett, tortollás wq dustavarban kész rémálom volt reggel, négyszer áltam neki de mindig a tekit kezdte el löni, a kis tekiket meg nem számolta :W

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#84978) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Nah blizz jól elcseszte bevételi forrásomat ezzel az új recikkel. Köszönöm nekik! :W

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#84979) malacka87 válasza HoaryFox (#84975) üzenetére


malacka87
senior tag

DX12 perma wowerror nálam új nv driver mellett... dx 11 oké.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#84980) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Hát nem tudom nálam dx 12be eddig nem tartott semmit sem stabilan most viszont sokkal simábban futott mint valaha eddig jó csak kis dungeont néztem meg meg zuldazarban rohangáltam a proffok miatt majd raiden kiderül hogy milyen igazából.

(#84981) feri1014 válasza malacka87 (#84979) üzenetére


feri1014
senior tag

Nálam semmi gond az új nv driverrel dx12-ben.

(#84982) DopeBob válasza hunvarlan (#84980) üzenetére


DopeBob
addikt

Nálam is nagyon jó lett. Városokban is fix 60fps, teljesen folyamatos, úgy nézem ezek a mikro akadások is megszűntek.

MZ/X

(#84983) TiMoN


TiMoN
senior tag

Nálam dx 11 v dx12 tökmindegy ugyan úgy 32-34 FPS fixen se több se kevesebb bárhol.
Eddig 100FPS volt hátul a kikötőnél az innbe, mindig ott logolok ki.
Most a kilépés is pocsék, kifagy és 1 perc után bezáródik ha belekattintok kifehéredik és kiírja a win, hogy a wow nem válaszol. Szánalmas lett ez a patch, úgy gondolom hogy 1070 kártyával nem kellene ezt csinálnia.
Remélem holnap jön a javítás...

-TiMoN-

(#84984) szaszab válasza TiMoN (#84983) üzenetére


szaszab
aktív tag

Nekem eddig ugye linux futott a gém alatt. Ma raktam fel végül win10-et mellé. Ég és föld a kettő, sajnos a win javára. :( Még mindig vakarózok a windows-tól :D
Linux (Kubuntu) alatt csak vulkan driver van, dx11-gyel. Az fps... 50-60 között ingázik. 7/10-es grafikát itt-ott lekorlátozva (víz tükröződés kikapcsolva, stb.) Underrot utolsó bossánál pl, minél több trutyi van a földön, annál masszívabb lett a diavetítés. Volt, hogy már csak azt láttam 10 sec szünet után, hogy vége a fight-nak, közben már kérdezte a guild társ discordon, hogy afkolok? Mert kéne a heal :D Ja, és csak egyetlen magot terhel, ami egy Ryzen 2600 esetében vicc. Néha, totál random helyeken mikor kitekeri 100-ra, az a 60 fps leesik pár másodperc erejéig 5 alá :) Szerencsére nem sűrűn fordult elő.

Win alatt meg... A 7/10-es grafikát sehol nem vettem visszább. Cserébe lekorlátoztam az fps-t 66, de amúgy 10-120 között ingázik dx 12-vel... Elég fluid.

Ja, RX 460-as VGA-m van.

(#84985) feri1014 válasza szaszab (#84984) üzenetére


feri1014
senior tag

Nekem Ryzen 5 1600 van és nincsenek ilyen fps gondjaim egy 1070 Ti mellett. Stabilan tartja az adott helyen az fpst.

(#84986) szaszab válasza feri1014 (#84985) üzenetére


szaszab
aktív tag

De gondolom, windózt használsz. Amúgy vicc, de Linux alatt is csak nemrég lett ilyen gyötrelmes. De nem tudom, hogy a kernel csere vagy pontosan milyen változtatás óta vágja gerincre a procimat.
Mondjuk, mindegy is, mert win alatt jó. Így kénytelen leszek reboot-olgatni.

(#84987) feri1014 válasza szaszab (#84986) üzenetére


feri1014
senior tag

Hopp, figyelmetlenül olvastam. :DDD

(#84988) gonba


gonba
csendes tag

Sziasztok!

Nekem igazából eléggé összetett kérdéseim lennének.

Adott egy asztali PCm 2011-ből, amelyen szeretnék a WoW új kiegészítőjével játszani. Ehhez le kellene cserélnem a jelenlegi integrált VGA-m, ugyanakkor még így sem tudom elvinné-e a játékot a gép.

A config:
ASUS Alaplap AM3+ M5A88-M AMD 880, SLI CF, uATX, Integrált VGA
AMD AM3 CPU Phenom II 955 X4 3.2GHz 128kb L1, 2Mb L2, 6144kb L3 Cache BOX, Black Edition
ADATA Memória DDR3 4GB 2000MHz CL9 Gaming (Kit of 2)
HKC Tápegység 550W, 12cm, 20+4

Szerintetek milyen videokártyát volna érdemes vennem? Tudnék ezzel a configgal közepes beállításokkal játszani?

Egy másik topicban a következőt ajánlották: RX550, RX460/560, 1050/Ti.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Továbbá, szeretnék egy asztalit venni egy másik lakásba is, amelyen szintén a WoW futtatása volna a cél.
Most nyílna rá lehetőségem, hogy vásároljak egy selejtezendő céges PC-t 15 ezer FT-ért.
A következő hardvereket tudtam csak kideríteni az eszközkezelőből:

Proci: Intel Core i5-2400 CPU 3,1 GHZ,
Memória: 4GB.

Az alaplapról és a tápról nincs információm, de előfordulhat, hogy ebbe is csak egy VGA-t kellene vennem (plusz monitor). Ez egy VGA-val megspékelve kizárólag a WoW kedvéért megérné megvásárolni, elbírná a gép?

Ha nem, a másik alternatíva, hogy vásárolnék egy használt gamer PC-t monitorral.
Csak az új WoW kiegre lenne használva. Kb. 60-80 ezer Ft-om van a célra.

Szerintetek a használt céges, vagy a használt gamer PC-t érné meg jobban?

Ps.: Közben amit sikerült kiderítenem a gépről:

DELL Optiplex 790 MT
OPT790 Core i5 2400 (3.1 GHz, 6MB)
4.0 GB (2*2048) 1333 MHz DDR3 SDRAM

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#84989) lakisoft válasza gonba (#84988) üzenetére


lakisoft
veterán

Kipróbáltad már hogy megy-e rajta? - Amit tehetsz hogy kikapcsolt integrált VGA mellett raksz bele egy VGA-t amire a keretedből futja és kipróbálod a klienst. Menni fog rajta csak kérdés hogy mennyire fog szaggatni. A lényeget kihagytad a konfigból HDD vagy SSD van benne? A HDD nagyon be tudja lassítani a játékot.

DELL Optiplex 790 MT - ez fekvő ház csak low profile vga fog belemenni. Tudni kellene milyen VGA van benne. :R

[ Szerkesztve ]

(#84990) Mister_X válasza gonba (#84988) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Phenomos rendszert én hagynám, sokkal jobban járnál a Core i5-ôs rendszerrel, mégha az is régi. Utóbbi mellê egy 4GB-os GTX 1050-et javaslok és akkor fog produkálni a rendszer egy stabil 60FPS-t 5/10 vagy 6/10 beállításokkal az esetek többségében.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84991) lakisoft válasza Mister_X (#84990) üzenetére


lakisoft
veterán

1050-ből : low profile:

[link]

(#84992) defede


defede
tag

Hali!

Volt egy olyan vad gondolatom hogy a 120GB-os SSD miatt újra leszedem a wow-ot ami már 75GB környékén terpeszkedett. Lementettem az addon könyvtárat, mi baj történhet. Most szembesültem vele hogy inditottam a játékot hogy gyakorlatilag minden beállitásom elveszett. Fél évig szarakodtam az UI-al hogy minden karakternek olyan legyen amilyen kell, naga beállitva erre kezdhetem elölről. Gondolom semmi esély visszaállitani? Lehet hagyom a p...-ba az elvui-t és csak a nagyon kell addonokat rakom fel hogy ne járjak igy ezután. Ha nem az addon könyvtárba akkor hová menti a beállitásokat?
Elvui nélkül van élet a WOW-ban?
Kezdem azt hinni hogy a felhasználó a hülye amiért nem exportálta a beállitásokat. Ez a project következőre megoldaná az ilyen problémákat?
Belövöm a bartander-t és megyek egy gyilok kört asszem mert az összes karakternél visszaállitani mindent nem lesz kis idő.
Bocs a kifakadásért és a hosszú I hiányáért :)

http://eu.battle.net/d3/en/profile/frenkdrebin-2705/hero/1804670 Hammer of justice crushes you Overpower

(#84993) fauv


fauv
őstag

Srácok, az MSI AB-t használom monitorozásra. Eddig dx11-el hiba nélkül ment, de most átraktam a játékot dx12-be, azóta ha bekapcsolom az MSI AB-t, wow error kapok.

esetleg járt e valaki így, valami megoldás rá?

Köszi előre is

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#84994) Viktor77 válasza defede (#84992) üzenetére


Viktor77
titán

Átalakították a WoW könyvtárszerkezetét, olvass utána, most hol vannak a mappák, illetve, a Twitchnek is újra kell scannelnie a mappákat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#84995) Mister_X válasza defede (#84992) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha jól tudom a WTF mappa tárolja a beállításokat, nem elég az Addon könyvtár. Én is megszenvedtem vele, azóta inkább csináltam egy 'ultimate' ElvUI beállítást és kisebb módosításokkal azt használom - pl. warlock esetén nincs szükségem csak egy weakaura kell a DOT-ok pandemicjének követésére, míg DK, shaman, warrior és DH esetén kell Luxthos weakaura csomagjai is. Hunter esetén meg csak a frenzy-t kell követnem, ha BM-t játszok, ott is más a layout. Holy paladin ráadásul két layout között váltogat, egyik arénázásra, másik raidezésre.

Pro tip: ElvUI beállítások alatt profiles fülön, copy from: és itt lemásolja egy karakter ElvUI beállításait.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84996) DopeBob válasza Mister_X (#84990) üzenetére


DopeBob
addikt

RX 570 is kb abban az árban van, mint a 1050, az szerintem sokkal jobb vétel.

Btw, nekem régebbi i5 procival és RX460-al FullHD, minden maxra húzva, kivéve élsimítás (igaz nem raidelek), és 40 fps alá nem nagyon megy.

MZ/X

(#84997) Viktor77 válasza Mister_X (#84990) üzenetére


Viktor77
titán

Gondolom Ti-re gondolsz, 4 gigás 1050 nincs.

De amúgy ja, egy LP 1050Ti a legjobb választás, szépen fog menni a 2400-zal. De kell még bele 4 giga ram, minimum.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#84998) DopeBob


DopeBob
addikt

Van esetleg itt aki rendszerese arénázik? Idővel jobb lesz ez? :DDD Fájdalmasan bénának érzem magam (illetve hát az is vagyok) hunterrel próbálkozom, 3v3, de annyi mindenre kell(ene) figyelni, ami nekem már sok. Tegnap elment két órám, az elvui-val, most egész jó, próbáltam mindent úgy tenni, hogy lássam ami fontos, de nem tudok figyelni egyszerre a játékteret, az ellen cast-barjait, hogy mikor kéne menni csapdázni, és mellete még tolni is dps-t, vagy éppen menekülni. Rendszeresen elveszek az ui-ban, nézem, mikor mit lehet nyomni, hogy járnak le a cd-k :U

Nagy céljaim nincsenek, de jelenleg iszonyú bénának érzem magam :DDD Jobb lesz ez idővel? :B

MZ/X

(#84999) Arnold2 válasza DopeBob (#84998) üzenetére


Arnold2
őstag

Nézd, az aréna skill alapú hely. Mint minden mást, ezt is be lehet gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni és gyakorolni. Ha eleget játszol a hunterrel (és most nem feltétlen csak arénára gondolok), akkor már készség szinten mennek a CDk követése és a gombok a billentyűzeten.

(Jómagam csak lock-kal és azon belül is 90%-ban destróval játszom már jó pár éve és érzésből mennek a CDk és hogy mikor töltődik fel az adott nagyobb spell. De ebben benne van már jó-pár évem. Az aréna annyival több, hogy ott a helyezkedésre ÉS a másik ellenfél játékosra is figyelni kell, így az, hogy a karakteredet kívülről vágod, szerintem a minimum. Szerintem.)

De a kérdésre válaszolva: ha belefektetsz sok időt és energiát magadba és a karakteredbe és sikerül magad mellé még 2 jó társat keríteni, akkor igen lehet jobb, sőt. Ha csak tingli tangli arénázásra van kedved és annyit is szánsz rá, akkor annak megfelelően alakulnak az eredmények is.

[ Szerkesztve ]

(#85000) malacka87 válasza fauv (#84993) üzenetére


malacka87
senior tag

Én is azt használom. Ugyan ez a hiba. Akkor az a program a ludas.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.