Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84051) Csokishurka


Csokishurka
őstag

8.1-ben jönnek új recik is nem? Vagyis ahogy látom a régiek lesznek feltuningolva 340-re?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#84052) Balcsix


Balcsix
senior tag

Na elértem a 120-as szintet. Nekikezdenék farmolgatni miningel és herbaval.
Miket érdemes és hol szednem, esetleg van hozzá valami segítő addon?

(#84053) BeZol válasza Balcsix (#84052) üzenetére


BeZol
őstag

(#84054) Mister_X válasza Balcsix (#84052) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Addon nincs, feletted linkeltek guide-ot, hogy hol érdemes róni a köröket.

Ami kell:
- zandalari/kul tiran mining vagy herbalism enchant a kesztyűkre
- Coarse Leather Barding, hogy ne lökjenek le a mobok mountról
- Monel-hardened Stirrups, hogy Mountról is tudj gyűjtögetni (kiváltható Sky Golemmel)
- Monel-hardened Hoofplates, hogy gyorsabb legyen a mount (20% nem tűnik sokkal, de számolj azzal, hogy +20% nyersanyag két óra alatt)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84055) warcat válasza Balcsix (#84052) üzenetére


warcat
veterán

Ahogy érzed, de kraftolni nem nagyon van mit 8.1-ig, a sima nyersanyagok ára meg olyan gyengus,hogy ha ingame aranyhiányban lennék inkább tokent vennék jelenleg farmolás helyett.
Az összes nyersanyag ára bezuhant harmadára-negyedére miközben a token kb ugyanannyi.
Itt arra gondolok,hogy az augusztusi-szeptemberi farmoláshoz képest 3x-4x annyi időt kell beleölni ugyanannyi aranyért.főleg ha nem ismered a piacot. Példa: napközben berakott full stack siren's pollen 5-6k, jól megválasztott esti raid előtti időpontban majdnem 10k.
Persze ha kikapcsol és nem kényszer van mögötte akkor más a helyzet.

EA: It's in the crate!

(#84056) Balcsix


Balcsix
senior tag

Köszi szépen!
Hát igazából, éppen hogy tokent szeretnék belőle venni, mert nemrég még azt írták, hogy "pár óra" farmolással elég szép összegeket össze lehet szedni...

[ Szerkesztve ]

(#84057) #81999360 válasza Balcsix (#84056) üzenetére


#81999360
törölt tag

Tarren Mill Horda oldalon 1 hétvége... :DDD
Csak Mining + Herbalism.

(#84058) szaszab válasza #81999360 (#84057) üzenetére


szaszab
aktív tag

Nem sok egy kicsit a 48 óra farm? :S

:D

(#84059) #81999360 válasza szaszab (#84058) üzenetére


#81999360
törölt tag

Tény hogy sokat szoktam farmolni raid után (nekünk szombat 12:00 és vasárnap 12:00 a raid kezdés), de azért nem 48 óra. :DDD

Most pl. 110k goldom van és még 10 nap játékidőm, a vasárnapi raid után meg is lesz a 180k a tokenre, még akkor is, ha beleszámolom azt a 15k kiadást a raidek miatt. :B

(#84060) Balcsix


Balcsix
senior tag

És a cuccokat stackekben vagy egyesével éri meg felrakni AH-ra?

(#84061) warcat válasza Balcsix (#84060) üzenetére


warcat
veterán

Amiből komolyabb mennyiség kell, azoknál a vevők többet hajlandóak fizetni a teljes stackért, pl gazok.
Ha nem akarsz elmerülni a hétvége-hétköznap, napközben-este raid előtt időszakok közötti árkülönbségekben, akkor is legalább a legolcsóbb teljes stack-hez igazítsd az árazásod, ne a legolcsóbb pár darabhoz ami épp az elején van.
Még mindig sokszor van csaliként kirakva pár darabokból álló tétel,hogy az alá árazz miközben egy kicsit is nagyobb tétel megvásárlása már jóval többe kerül.

EA: It's in the crate!

(#84062) Balcsix válasza warcat (#84061) üzenetére


Balcsix
senior tag

Rendben, köszi!

(#84063) Csapoati válasza Balcsix (#84060) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Aki egyesével teszi fel, az a pokolban fog megrohadni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#84064) Csokishurka válasza Csapoati (#84063) üzenetére


Csokishurka
őstag

Igen ebben én is biztos vagyok. (Vagyis legalább erősen reménykedem :DDD ;] )

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#84065) Plata


Plata
félisten

Tegnap végre 120 lett a dark iron törp paladinom.
Teljesen más volt vele küldizni mint a többi karival.
Először is a többi kari még légióban lett 110 és csupa tápos cuccuk volt,legendaryk meg a legjobb cuccok.velük ahogy fejlődtek úgy volt egyre nehezebb,ezzel fordítva.
Mert 110-es szinten heirloomban volt.Küldizés közben gírelődött és egyre könnyebb volt vele ahogy fejlődött.
117 szint körül lazán összerántottam vele 8-10 rosszarcot is és levertem őket lazán szinte röhögve.
Mondjuk a többi kari dps volt ez meg tank.
Este még volt időm vele letolni a wq-kat.Az utolsó előtti wq-val kaptam egy 5000 wq-s öcsit. :D

(#84066) Lacee1986 válasza Plata (#84065) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Gratulálok! Nem tudom, hogy van neked ennyi lelki erőd. Kb egyszerre kezdtem veled a Mag'har orkomat, de megragadtam 71-es szintent. Borzalmas ez a 60-80 közti rész.

(#84067) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ki játszott anno vanillaval? Tegnap nézegettem videókat, el is kapott a nosztalgia. Gyorsan be is leptem és indítottam egy tauren warriort, mint anno. Végigolvastam a questeket, gyönyörködtem a tájban... hihetetlen jo volt, ah alig várom már, hogy elindítsák a szervereket. Egyáltalán van még olyan aki elolvassa a questeket? Ki milyen karakterrel kezdte a wowot? :) Bár lehet most egy human paladint fogok.

[ Szerkesztve ]

(#84068) Plata válasza Lacee1986 (#84066) üzenetére


Plata
félisten

Igen,az tényleg rohadt rossz. :DDD
Nagyon gáz az a része.
De az én karim tank,így sok instával sikerült,meg sok kávéval és rengeteg türelemmel mikor harmincadszorra ugyanazt az instát kellett letolni.

(#84067) BoneDragon
Én,de nekem törpe huntim volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#84069) Csapoati válasza BoneDragon (#84067) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én játszottam. Az érzést visszasírom, de magát a gameplay-t nagyon nem. Törpe paladin volt az első karakterem, természetesen retrin fejlődve, aztán rendes paladinként healeltem 60-on. :D A questeket meg mindig elolvasom. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#84070) k.kristof válasza BoneDragon (#84067) üzenetére


k.kristof
őstag

Én első alkalommal mindig elolvasom a küldetések szövegét, hadd tudjam már, most épp miért kell kibeleznem azt a tíz vaddisznót, vagy elzavarni az illegális házfoglalókat :D

(#84071) Xalderon válasza Plata (#84068) üzenetére


Xalderon
tag

Akkor nekem most jon majd a rossz idoszak. Dark iron torp papom jelenleg lvl55, holnap meglesz a 60. :))

(#84072) Cathfaern válasza BoneDragon (#84067) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én olvasom a questeket :K Általában altozás közben is, ha nem épp valami "gyorsan fel kéne rántani egy karit" menet van, illetve ha nem legutolsó előtti kiegnél járok (ahol általában felhúztam 4-5 altot, és annyira nem régi az emlék).

Jelenleg 60-80 tényleg használhatatlan. Kb. felezni kéne az oda szükséges XP mennyiséget.

[ Szerkesztve ]

(#84073) Csokishurka válasza BoneDragon (#84067) üzenetére


Csokishurka
őstag

Warrival kezdtem tört WotLK szerveren :)
És soha nem olvastam el a küldiket :D Max ha valamit nem találok vagy nem értem...

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#84074) Plata válasza Csokishurka (#84073) üzenetére


Plata
félisten

Vanillában a zónák küldijei mások voltak.
Cataclysm teljesen elcseszte a régi küldi sztorikat.
Duskwoodi stalvan küldiben is mennyit kellett mászkálni,több zónába is.
Cata után nekem ezért ment el a kedvem a játéktól.a zónákat elcseszték küldiket elcseszték.

(#84075) Cathfaern válasza Plata (#84074) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

:K Annó nagyon vártam a Cata-t, mert izgalmasan hangzott a sok új terület, de csak rontottak a helyzeten. A régi questek a mostani skálázódással nagyon állat lenne :)
Én azért is várom a classicot, hogy a régi questeket lehessen tolni (ott nem kell a skálázódás, mert úgyis az örül az ember minden xp-nek... :D)

Na meg ugye akkoriban semmi se mutatta, hogy a questeket hol kéne megcsinálni. Se térképen, se minimapon, se tooltipben :) Szóval vagy tudta az ember fejből, vagy legalább az összegzést át kellett futnia, hogy mizu.

[ Szerkesztve ]

(#84076) hemaka válasza Cathfaern (#84075) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ott annak is orult az ember, veletlenul berantott +1 mobot es nem halt meg. (ritka :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#84077) Lacee1986 válasza BoneDragon (#84067) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Igaz én csak a vanilla végét ízleltem meg NE druidával (azóta tauren), de nekem annyira nem tetszett. A BC viszont teljesen elkapott.

Quest szöveget pedig Legion óta olvasok, főleg mióta használom az Immersion addont.

(#84078) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Látom sok az eltérő élmény. Számomra vanilla volt a legjobb aztán bc. Én nagyon élveztem a sok mászkálást, főleg barrens chatet. :D na meg számomra a legmaradandóbb élmény a dark portál nyitása volt, mikor az egész zona pvp volt és próbált mindenki átjutni. A mai napig hordja a warriorom az ott megszerezhető tabardot ami useolhato. :)

(#84079) Cathfaern válasza Lacee1986 (#84077) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Immersion-re hatalmas plusz. Borzalmas az alap quest szöveg interface, főleg hogy wide monitorokon mennyire kicsúszik oldalra (tudom moveanything-el lehet ezen segíteni, de akkor meg nem látsz tőle, stb... ).

(#84080) Plata


Plata
félisten

Bakker ez a heti küldi tök vicc.
A 4 mythic run megvolt kb 30 perc alatt.
Elmentünk freeholdba elsunnyogtunk az utolsó bossig,lecsaptuk és ezt négyszer. :D
Vajon mikor javítják ki hogy ne lehessen skippelni az egész instát. :DDD

(#84081) #81999360 válasza Plata (#84080) üzenetére


#81999360
törölt tag

Gondolom soha, mert az enemy forces nem lesz meg ha skippeled, ezért ez hülyeség. :)

[ Szerkesztve ]

(#84082) szaszab válasza #81999360 (#84081) üzenetére


szaszab
aktív tag

Kulcsmentes mythic esetében is van enemy forces kitétel?

(#84083) #81999360 válasza szaszab (#84082) üzenetére


#81999360
törölt tag

Elvileg nincs, de gondolom az nem is annyira érdekli a Blizzardot.
Lépkedjék csak át a trasht és farmolják maguknak a 340-es geart hetente egyszer. :DDD

(#84084) Mister_X válasza #81999360 (#84081) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mythic 0 alatt csak a bossokat kell megölni. Én mondjuk csak azért fogom letolomi a negyet holnap gyorsba, hogy hátha esik egy értelmes trinket (mert nincs) és hátha lesz valami értelmes a ládából, egyébiránt meg fel tudom öltöztetni így az altjaimat.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84085) #81999360 válasza Mister_X (#84084) üzenetére


#81999360
törölt tag

Az addig oké, de ha pl. letolsz 4 Freehold 0-át, akkor nem fog esni csak 1 item, nem?

(#84086) Mister_X válasza #81999360 (#84085) üzenetére


Mister_X
nagyúr

M0 bossonként ad, last boss most dob(hat?) extra itemet, de ja, hetente csak egyszer. Ha valakinek csak a 370-es cucc kell (pl. a warlockomnak), akkor ja, túl lehet esni rajta fél óra alatt. De miért is tenném, hogyha disenchantolhatok szó szerint mindent, mert a guildtársak odaadják a lootot? ;] Persze két route-ot toltunk végig nagyjából két óra alatt, Atal’dazar - King’s Rest - Motherlode - Underrot a paladinomnak, aztán egy gyors Sethraliss - Waycrest Manor - Freehold - Boralus a warlockomnak 367-es group uitem levellel. Még a DH-m is felszenvedem a héten, aztán megidézem a leather groupunk (3 DH, rouge, druid).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84087) Plata válasza #81999360 (#84081) üzenetére


Plata
félisten

Nullás instában nincs enemy forces.
Annyi az egész hogy bementünk,rugó benyomta shroud-ot és elfutottunk a hídig,hidon át meg van egy kerülő út amivel az egész trasht kilehet kerülni és egyből a végső bossra menni.Azt lecsaptuk,kimentünk majd újra.
Nagyon gyorsan kész voltunk.Jött egy klassz item,mellesleg kis karival voltam aminek alig van cucca.
Ez így jó volt és gyors.

[ Szerkesztve ]

(#84088) Lacee1986 válasza Plata (#84080) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Ezt este én is kipróbálom. Szerencsére most nincs annyi altom max szinten mint Legion végén, hogy mindegyikel letudjam.

(#84089) Plata


Plata
félisten

Gondolkoztam azon hogy vajon érdemes lenne-e felhúzni egy kul tiran druidát.
Lich king óta nem volt nagy híler druidám.
Bár nem értem a kul tiran human miért csak druida lehet.
Talán wowhead rosszul tudja.
De jelenleg húzok egy dark iron huntit meg fura elf mage-et.
Csábító gondolat a híler druida,csak nem tudom hogy menne-e még.
112-es troll feral és elf balance druidám van.

[ Szerkesztve ]

(#84090) Viktor77 válasza Plata (#84089) üzenetére


Viktor77
titán

Nem csak az lehet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#84091) #81999360 válasza Plata (#84089) üzenetére


#81999360
törölt tag

Hol ír ilyet a wowhead?

(#84092) Mister_X válasza Plata (#84089) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem sak az lehet, hanem csak ennyit tudunk egyelőre róla, hogy lesz thornspeaker druid a dataminingból (formok).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84093) Balcsix


Balcsix
senior tag

Aki tapasztalt a herbában, miningben attól kérdezném, hogy jobban megéri fókuszálni az Anchor Weedre és mellete még a Winter's Kissre, vagy inkább átlagban mindenre? Nektek melyik a kedvenc gold farmolós útvonalatok?

(#84094) szaszab válasza Balcsix (#84093) üzenetére


szaszab
aktív tag

Én veszek Anchor weed-et ah-ból, ha jó áron van. Minden mást felszedek, ami útba esik. Aztán csinálok flask-okat és eladom.

(#84095) Mister_X válasza Balcsix (#84093) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én folyton nézem a minimapet és, ha a sárga pötty Anchor Weed, akkor priority one. Egyébként Siren's Pollent jobban megéri farmolni Winter's Kiss helyett, mert drágább és fontosabb potionök alapja (is). Winter's Kisst én csak Inscription miatt veszem, mert az a legolcsóbb és ugyan annyi a viridescent pigment yield, mint a többi olcsó gaznak.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84096) MegalodonS


MegalodonS
őstag

WOW Classic Talent Calculator

Regen azert jobb volt :K

(#84097) Csapoati válasza MegalodonS (#84096) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért akkor is voltak ám cookie cutter talentek, amit a profibbak jelentős része használt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#84098) #81999360 válasza MegalodonS (#84096) üzenetére


#81999360
törölt tag

Jajjj :U :U :U

Remélem lesz külön topik PH!-n a fanboyoknak amint megjelenik a Classic. Szeretek ide játni és emiatt nem szeretném az egész fórumot hanyagolni...

(#84099) MegalodonS válasza Csapoati (#84097) üzenetére


MegalodonS
őstag

(#84100) Plata


Plata
félisten

Meg volt első heroic kis karimmal,de én semmit nem kaptam,egy büdös item sem esett. :D
Ilyet sem pipáltam még.

(#84099) MegalodonS
Én is ott láttam.
Csak nem akartam írni neki,mert fölösleges,úgyis csak kötözködik,akkor meg minek válaszoljak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.