Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84251) Csokishurka válasza k.kristof (#84250) üzenetére


Csokishurka
őstag

Igen ezért hiteltelen nekem is, ugyanezt a kérdést tettem fel, csak annyit mondott hogy valahol olvasta...

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#84252) Arnold2 válasza malacka87 (#84247) üzenetére


Arnold2
őstag

A WoW is tele van csontvázzal. A youtube itt a melóban le van tiltva, de ha beírod, hogy word of warcraft china censored akkor megláthatod, hogy hogyan néz ki nálunk. Ha meg akarják oldani, akkor megfogják, hogy ne látszódjon csont.
Marrowgar ICC elején valami rém mókás pl :)

(Abban egyetértek Cathfaern-nel, hogy az Acti-Blizz nem szeretett szervezet, hogy non profit módon ontsa magából az AAA játékokat, ellenben lehet koromnál fogva, én nem érzem úgy, hogy a mobil gaming annyira de annyira fajsúlyos lenne/lesz, hogy az az irány. Meg lehet fejni? Meg bizony, de szerintem egy pay-boxos konstrukció még mindig több pénzt tesz le az asztalra mint egy mobilos mikrótranzakciós modell, de ez csak az én véleményem.)

(#84253) Cathfaern válasza Giovan! (#84249) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Játszottam már a játékaikkal. Nincs velük semmi baj gameplay / engine szempontjából. Ami a gond velük, hogy
a) totál unalmas és érdektelen a sztori és a lore
b) általában erősen cash-grab beállítású a gazdasági modelljük

Nyilván az elsőt úgyis a Blizz adja, másodikat meg ugyancsak a Blizz határozza meg. Szóval innentől lényegében a Blizzen múlik az egész. Szerintem várjuk ki a végét, aki játszott vele az mind azt mondta, hogy egész kellemesre sikeredett. Ha f2p lesz (szerintem valószínű) vagy értelmes áron megy és jók a kritikák, akkor tuti kipróbálom.

Arnold2
Én elvből f2p játszok csak mobilon (vagy egyszeri vásárlással), de irdatlan pénzek belemennek mobil játékba.
Van egy idle mobil játék (TapWizardRPG, amúgy totál f2p barát), ahol a fejlesztő elég aktív redditen. Ő leírta, hogy poénból belerakott $100-os vásárlási lehetőséget, azzal a felkiáltással, hogy az úgyis irreális, de hátha. Erre írt valaki neki, hogy rakjon be már nagyobbat, mert nincs kedve ennyit kattingatni (!).
Másik játék amivel játszok, hetente változó $99.99-os, illetve havonta változó újabb adag $99.99-os csomagok vannak. El nem tudom képzelni, hogy ezt beletoljam fixen hetente / havonta, de valószínűleg nem véletlenül vannak ott...
Vagy ott a Fire Emblem Heroes. Átlagban havi (!) $20 millió dollárt hoz a Nintendonak mióta megjelent. Ráadásul a bevételeik 36%-a USA-ból jön (56% japánból), szóval ez a "minek a kínaiaknak Diablo" is elég fals, nem csak kínában mennek a mobil játékok, hanem az egész világon (igaz ázsiai túlsúllyal, de ugye WoW és társaiban is elég erős az ázsiai piac, szóval ilyen téren nincs drasztikus különbség).

[ Szerkesztve ]

(#84254) hemaka válasza Hunner (#84240) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azzal parszor en is lyukra futottam anno a vaddisznos questnel a malac berantotta azt is, rip.

(#84255) Joezyka


Joezyka
senior tag

mythicnek van valami előfeltétele?
Ha igen, mi?
azt mondja a dungeon finder, hogy válasszam ki, de nem találok sehol se ilyen opciot (gondolom ott kéne legyen, ahol a heroic is van)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#84256) whitezo88 válasza Joezyka (#84255) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Az hogy manualisan kell csaptot keresni.

(#84257) feri1014 válasza Joezyka (#84255) üzenetére


feri1014
senior tag

Mythic-re össze kell szedni a csapatot és odamenni a dungeon bejáratához. Dungeon finderben nem lehet mythic-re menni.

(#84258) Plata


Plata
félisten

A ma esti utolsó island a warlockomnak nagyon mázlis lett,2 petet kaptam és egy tatyó pénzt.
Egyenlőre ez volt neki az utolsó Island,120 lett. :D
[kép]
Ezt a karit is felhúztam Island-al.Ma három pet is jött.

(#84259) Joezyka válasza whitezo88 (#84256) üzenetére


Joezyka
senior tag

köszi!

(#84257) feri1014: neked is.

túl sok az új dolog, és ez pont régi maradt, de már mentem is egy kört, szóval köszi.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#84260) Lacee1986 válasza Plata (#84258) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Mount nem esett még?

(#84261) Plata válasza Lacee1986 (#84260) üzenetére


Plata
félisten

Az nem.
Még nem.
Sok transmog item és petek.

(#84262) lakisoft válasza Plata (#84258) üzenetére


lakisoft
veterán

Island-al szintezel? 1 szinthez mennyit kell menni kb?

(#84263) Plata válasza lakisoft (#84262) üzenetére


Plata
félisten

Sokat.
Alapból az islandért kapsz kb 80k xp-t.Ha van islanq wq az plusz 100k xp.
De a mobokért is sok xp jön.
Úgy szoktam csinálni jelentkezem random instára,dps-el persze kiírja hogy kb 14-20 perc várakozási idő,jelentkezem islandra,az behív azonnal 1-2 island után random insta is behív.Bár island sokkal gyorsabb mert úgy kb 10 perc alatt jön legalább 100k xp.
Valamiért megszerettem kis karival az island-ot,érdekes hogy random jönnek cuccok.Elég hamar fel lehet szinteződni,119-120 kb 7-8 island.Ha behív random insta kevesebb.Az Island-al húzott karinak sokkal magasabb szintű a heart of azeroth mint küldizéssel.Főleg ha mázlija van és dől a küldi tárgy,warlockal volt hogy egymás után 4 küldi item esett,az mindegyik olyan 1 szintet tol bele.

[ Szerkesztve ]

(#84264) lakisoft válasza Plata (#84263) üzenetére


lakisoft
veterán

Na ezt kipróbálom. Már kedvet is kaptam a szintezéshez!:D. :R Köszi

(#84265) Plata válasza lakisoft (#84264) üzenetére


Plata
félisten

Nekem bejött,most a rugót fogom húzni. :D
Rugóval nehezebb island,affli warlocknak dőlt az xp hogy egész tömegeket sebzett.
Nagyobb mobok 2-3k xp-t adnak.Affli warlockal egész tömegeket tudtam kezelni.Rugóval kicsit más.
Ha mázlid van tényleg érdekes transmog itemek esnek.
Meg petek,én mountot szeretnék már találni de az még nem jött.
Tegnap meg lett az összes hordás NPC megölése öcsi is.
Meg warlockal meg lett az 1 millió azerite be gyűjtése öcsi is.
Bár szerintem a hordás öcsit egyszer már megkaptam.

[ Szerkesztve ]

(#84266) Arnold2 válasza Plata (#84258) üzenetére


Arnold2
őstag

Én is viszonylag sok IE-t toltam, de eddig se transmog cucc sem pet.
Azon gondolkodtam így a leírásaidból, hogy nem esnek nagyobb valószínűséggel altoknak ezek az itemek?

(#84267) Csapoati válasza Arnold2 (#84266) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem, viszont ő elég sokat tolja őket, lehet, hogy az segít. :D Nekem se esett még semmi (ja, illetve de, egy db pet), de én eddig kb összesen ha 15-öt lenyomtam.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#84268) Plata válasza Arnold2 (#84266) üzenetére


Plata
félisten

Nagy karival nekem sem esik semmi,kis karival igen,ezért kis karival tolom őket.
Azt nem értem hogy egyik pet miért eladható a másik miért nem.
Legtöbb island pet eladható,de van amelyik nem.

[ Szerkesztve ]

(#84269) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Erről jut eszembe, valaki próbálkozott már PVP Island-al? Jó lenne megszerezni oda is legalább az achievementet, de nem tudom mennyire népszerű.

(#84270) Plata válasza Lacee1986 (#84269) üzenetére


Plata
félisten

Még soha.
Nem hiszem hogy sok értelme lenne,úgyis csak egymást ölnék a játékosok és nem haladnának a küldivel.

(#84271) malacka87 válasza lakisoft (#84264) üzenetére


malacka87
senior tag

Én is csak ezt nyomtam sziget+insta. 1 Reset alatt 26-os a wari tankom nyaklánca! :D

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#84272) lakisoft válasza malacka87 (#84271) üzenetére


lakisoft
veterán

az igen grat! :Y

(#84273) Plata válasza lakisoft (#84272) üzenetére


Plata
félisten

Ha mázlid van kis karakterrel egyszerre 2 küldi item is jön.
Az a küldi item lófing xp-t ad,talán 8k,meg valami kevés aranyat,de nagyon sok azerite powert.
Pusztán islanddal húzott karinak sokkal magasabb a heart of azeroth szintje mint rendes küldizéssel húzott karinak.Szerintem legalább a duplája.

[ Szerkesztve ]

(#84274) Peetey91 válasza Plata (#84273) üzenetére


Peetey91
senior tag

Komolyan kérdezem, hogy mi örömöt lelsz az Island Expedition-ben? Szerintem valami elképesztően unalmas, még max szinten is, nem hogy azzal húzzak karaktert. Bár lehet csak én nem érzem át, de alig vártam, hogy végezzek velük. :/

(#84275) #81999360 válasza Peetey91 (#84274) üzenetére


#81999360
törölt tag

Ne kötözködj vele, nagyon élvezik az emberek itt ugyanazokat a történeteket olvasni. Kis kari így, dark iron törpe úgy, expedíció...

Ha neked nem tetszik, akkor veled van a baj.

;]

[ Szerkesztve ]

(#84276) malacka87 válasza Peetey91 (#84274) üzenetére


malacka87
senior tag

5.karinál szerinted még érdekel valakit a story meg a questelés? Minél hamarabb legyen meg a 120. Aztán mehet a móka. ☺️

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#84277) Peetey91 válasza #81999360 (#84275) üzenetére


Peetey91
senior tag

:D

Viccet félretéve tényleg nagyon unalmasnak és két-három kör után repetitívnek találtam akár HC, akár Mythic fokozaton. Szerintem zsákutca.

(#84278) Mister_X válasza #81999360 (#84275) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mivel island epxedition a leghatékonyabb szintezésre, így "le kell nyelni a békát" elven menni kell, levezetésnek meg dungeon vagy kis szintezés (pl. hordásként a Zuldazar bevezető "kötelező" Pa'ku totemek miatt).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84279) Peetey91 válasza malacka87 (#84276) üzenetére


Peetey91
senior tag

De rohadjak meg szerintem Plata élvezi. :D Erre vagyok kiváncsi, hogy mit talál benne jónak, most tényleg trollkodás nélkül. :P

[ Szerkesztve ]

(#84280) Mister_X válasza Peetey91 (#84279) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én is élvezem amikor 380 item leveles guildtás összerántja nekem a fél szigetet, én pedig elporlasztok mindent demon hunterrel :B De napi 2-3 is sok nekem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84281) Plata válasza Peetey91 (#84274) üzenetére


Plata
félisten

Egyszerű a válasz,nem figyelsz.
Nem 120-as karival islandozok,hanem kis karakterrel.
De rengeteg kis karim van,vagyis 110 és 120 közti.
A BfA sztori olyan szutyok unalmas és fárasztó hogyha csak sztorival lehetne fejlődni abbahagynám inkább.
De így hogy van Island a 20 kari felhúzása nem is olyan gáz.
Bronzebeard szerveren van 15 karakterem arathoron 5.Már nagy szintű,kis szintű arathoron is van még 20-60 közt vagy 10.
Az első karimat sztorival húztam fel,tele is lett vele a hócipőm tökre.
A másik karit kis sztori sok insta és island,harmadikat dettó,negyediket sok insta mert tank volt.Ötödiket full island és insta.
Még van 10 karakter akit fel kell rántani 120-ra,hát ha azt hiszed hogy a béna sztorival fogok vacakolni akkor tévedsz,küldizgessen a jó fene.
Másik meg hogy az island igen is érdekes kis karival.Mert esik cucc,transmog item,küldi item,repus item és pet.
Sosem tudod mit kapsz island-on,vagy nagy semmit,vagy egy rakás cuccot.Ebben van számomra az érdekes része,nem érzem hogy rossz az island mert mindig izgat az vajon most mit fogok kapni.Ettől számomra élvezhető,főleg akkor ha olyan a karakter,egy affli warlockal island tök jó hecc volt,most jön a rugó,háát vele már nem olyan muris,mivel nem igazán tud tömegsebzést tolni,de balance duduval megint vicces.
Islandon kaptam nagyon szép transmog itemeket,van is amit megtartottam van amit eladtam fél vagy negyedáron,a pénz ami meg jött az új karikra költöttem.

[ Szerkesztve ]

(#84282) Peetey91 válasza Plata (#84281) üzenetére


Peetey91
senior tag

Világos! :R Mondjuk a sztori kétszer nekem is elég volt. Ennyi karit ebben a kiegben felhúzni, nem irigyellek ha erre vetemedsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#84283) lakisoft válasza Plata (#84273) üzenetére


lakisoft
veterán

Komolyan ma este neki ülök egy párnak. Köszi! :R

(#84284) Lajtorja válasza malacka87 (#84276) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

9-10 óra volt elsőre questekkel, soloban, nem tank speccel. Gondolom akik itt a topicban az 50. karit huzzák ennél már jóval rutinosabbak és gyorsabbak. Vagy nem?

--- ---

(#84285) Plata válasza lakisoft (#84283) üzenetére


Plata
félisten

Ha látsz küldetést island közben csináld meg,általában valakit ki kell szabadítani,vagy ellenméreg kell neki,kiszabadításhoz vagy ásó vagy fáklya vagy kulcs kell,ezek általában a közelben vannak a földön.
Ha látsz olyat hogy runestone azt is szedd fel,azzal kitudod nyitni a lebegő kockákat amikből le esik egy kincses láda.
De ha bármilyen tárgyat találsz a szigeten azt vedd fel,általában ásó fáklya meg egyéb tárgy világít amíg fel nem szeded,a közelben van egy küldetés hozzá.
Azt tapasztaltam hogy ha ilyen küldiket csinálok jobban kapok cuccot.
Van amikor nem is kell semmi cucc,csak szimplán kiszabadítani valaki egy tárgy alól.
Rugóval asszem nem kell megkeresni a kulcsot.
Mert vele tudtam nyitni zárt kulcs nélkül.
Legalább is zár jel volt azon a vackon.

[ Szerkesztve ]

(#84286) malacka87 válasza Lajtorja (#84284) üzenetére


malacka87
senior tag

Kieg start kb 10 óra volt csapatban. Lett volna ez gyorsabb is csak hát bevártuk egymást. Valaki pisi kaki cigi. 2. tank karim már 9 óra alatt meglett. 3-4 méggyorsabban.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#84287) Plata


Plata
félisten

Az első island ma.

Ez a két druida kiábrándítóan lökött volt.
A 120-as jó cuccokban volt,340-370-es itemek,csapatokban ölték meg a mobokat,de a ládákat amiket a mobok őriztek nem nyitották ki otthagyták.
Rahedli azeritet hagytak mindenhol el.
Jah a karakteremnek a kezében az a valami nem tudom micsoda,nem ilyen kardja van. :D

[ Szerkesztve ]

(#84288) warcat válasza Plata (#84287) üzenetére


warcat
veterán

Nem voltak lököttek, a leölt rare neves mobok után jár az esély,hogy esik a végén valamilyen tárgy (pet,fegyver,mount). A ládákért semmi.Szóval neked kifarmolták a halas fegyót :P tippre nekik meg nem esett semmi.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#84289) Plata válasza warcat (#84288) üzenetére


Plata
félisten

De iszonyú lassan haladtunk,majdnem lejárt az idő.
Alig bírtam utánuk loholni mert folyton a hordásokat kergették. :D
Egyébként nem a neves rarekat ölték,hanem konkrétan a vízparton összehúztak minden vackot leölték én meg nyitogattam a táskákat ládákat amit otthagytak.
Igazi nagy rare-t meg neves ellenséget nem nagyon öltek meg.
A tengerparton rahedli talán troll volt főleg azokat húzták össze.
Na meg a hordásokat piszkálták.
Egyébként ez a fegyver piszkosul hülyén néz ki. :C

[ Szerkesztve ]

(#84290) Csapoati válasza Plata (#84287) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A ládákat neked kellett volna alapból kinyitni, csak szólok. :) Nálunk is a leggyengébb dps megy hátul, ő bányászik és szedi a ládákat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#84291) malacka87 válasza Plata (#84289) üzenetére


malacka87
senior tag

Épp ez a lényeg ha xmog farm van akkor csak neves mobokat ölünk hogy jöjjön az event és még több neves jelenjen meg. Ha XP farm, boost van akkor a létező összes láda azerite mine porszivozas alatt van.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#84292) Joezyka


Joezyka
senior tag

kérdésem lenne a warfronntal kapcsolatban.
kb 3 hete hogy 120 vagyok, eddig nem engedett csatlakozni (nem tudom miért) viszont volt arathin questek, amiket szépen csinálgattam.
Most tudok menni warfrontra, viszont az aratis questek nincsenek. Ezek fordítottan működnek? Amikor nem tudtam menni, akkor mienk volt arathi, csak inaktív volt a gomb.
reggel mentem 1 kört, csak hogy kipróbáljam, hogy működik-e, kaptam is egy 370-es fegyót :C

másik kérdésem. tailor / enchanter vagyok, miből tudok ezekkel a szakmákkal a legjobb pénzt keresni? AH-t nézegettem, de még nem maxos egyik profom sem, és nem találtam még olyat ami annyira megérné.
van még pár kari tervben amit szeretnék felhúzni, azoknak herb/alch illetve bs/minningot gondoltam. Ezek már jövedelmezőbb szakmák, nem?

harmadik kérdés: amik hetente jelennek meg world bossok a valahol, azokról hol van egy lista? wowhead-en nem találtam még meg :(

negyedik kérdés: láttam sok embernél hogy van ez a vízen járó mount, az melyik és hogyan lehet olyat szerezni? sokszor hasznos lenne.

köszi

[ Szerkesztve ]

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#84293) Plata válasza Joezyka (#84292) üzenetére


Plata
félisten

Warfrontra 320-as ilvl kell.amíg nincs meg nem mehetsz rá.Egy hétig van warfront,utána küldizni lehet.
Amikor küldi van nincs warfront,amikor warfront van nincs küldi.

(#84294) Joezyka válasza Plata (#84293) üzenetére


Joezyka
senior tag

most már értem. Csak nem írta ki sehova, hogy kéne ilvl, és nem értettem :(
köszi!

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#84295) Plata válasza Joezyka (#84294) üzenetére


Plata
félisten

De a táblánál ahol jelentkezni kell ki van írva hogy 320 ilvl kell hozzá.

(#84296) Joezyka válasza Plata (#84295) üzenetére


Joezyka
senior tag

akkor az csak nem szúrta ki a szemem :DDD

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#84297) DjDanee87 válasza Joezyka (#84296) üzenetére


DjDanee87
addikt

Azért nem, mert ma lett aktív a warfront, hanem questek voltak csak. Amíg nem lehetett rá jelentkezni szerintem nem is írta a követelményt.

(#84298) k.kristof válasza Joezyka (#84292) üzenetére


k.kristof
őstag

A szakmák nagyrészt halottak, blacksmithinget el is felejtheted.

A Dungeon Journalban. A Raid fülön van Uldir mellett egy másik szekció, ha arra rányomsz, kiadja a listát. De Wowheaden is van: [link].

Két vízenjáró mount van: Crimson Water Strider és Azure Water Strider. Az Azure-t egyszerűbb megszerezni, MoP Timewalking alatt tudsz venni reputokent, egyébként napiküldikkel kell haladni. MoP frakcióknál Revereden tudsz venni repuduplázó buffot (minden karakterre hat, és egyszer kell kifizetni), azt érdemes lesz szerezned.

(#84299) Joezyka válasza k.kristof (#84298) üzenetére


Joezyka
senior tag

MoP-ban is meg Darenor-ba is megtaláltam az embert akitől lehet venni a lvl-ing során, nem lesz egyszerű, de majd csak meglesz előbb utóbb.
köszönöm a linkeket.

Még egy kérdésem lenne: hetente, csak 1 World boss van world questbe. Attól függetlenül a többi is létezik és azokat is le lehet ütni, vagy csak azt amire a quest van? (nem tudom érthető-e amit kérdezni akarok).

Szakmákat akkor nem erőltetem nagyon.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#84300) Arnold2 válasza Joezyka (#84299) üzenetére


Arnold2
őstag

Csak azt amire a q van. A többi meg sem jelenik.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.