Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85101) Skyhunter válasza Mister_X (#85100) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Annak örülök, hogy ott volt, az acsihoz valami Boralusos dolog kell nekem, gondolom Tiragarde Soundban. Remegve várom a hajnal 1 órát... :D

(#85102) szaszab válasza cl.aci (#85098) üzenetére


szaszab
aktív tag

Hiába az optimalizálás, még mindig alig kíván a VGA-ból. CPU-ra támaszkodik nagyon a játék.

Kérdésem a következő: játszik valaki nVidia 1060 3GB verzióval? Ilyet tervezek venni, de félek picit, mert a jelenlegi 7/10-es fhd beállítás mellett 3.5 GB-ot is megeszi. 4 GB-os RX460-om van jelenleg.

(#85103) Csapoati válasza szaszab (#85102) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem nem volt gondom a 1060 3GB-vel, nem a 3 giga VRAM volt a limitáló tényező, hanem inkább a processzor (i5-3550).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#85104) Plata


Plata
félisten

Nem tudjátok véletlen hányas szint kell a mikulás küldikhez?
Nagy karival nincs kedvem játszani,kis karinak meg nincs küldi.

(#85105) DopeBob válasza gonba (#85096) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem pont ez de hátha segít, egy ismerősnek tettünk össze olcsó gépet,

I3-2130(?), 4Gb Ram, GeForce 630GT 2GB, teljesen jól játszható 720p, alacsony\közepes beállítások mellett, pedig ez egy rém gyenge vga.

MZ/X

(#85106) Mister_X válasza DopeBob (#85105) üzenetére


Mister_X
nagyúr

720p? Ne már. 1080p mellett is gondot okoz néha elolvasni bármi érdemlegeset vagy kivenni valamit a távolban: player és NPC nevek, loot, ore/herb node-ok - csak, hogy a leggyakoriabbakat említsem. Raid mechanikákra ki sem térek, végtelen a lista, hogy mit lehet benyelni nem megfelelő beállításokkal.

Ha olcsón akarja valaki "hosszú távra", az vegyen egy frissebb Core-3-at, 8GB RAM-ot és legalább egy GT1030-as VGA-t. Használtan ez is megáll 50.000 környékén. Ennél lejjebb nem érdemes BfA alatt játszani, ha kell egy stabilabb 60FPS úgy, hogy ne moslék legyen a grafika (4/10 felett).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#85107) DopeBob válasza Mister_X (#85106) üzenetére


DopeBob
addikt

A hozzászólásom egy megerősítés volt, hogyha ezen az ezer éves gépen, már újkorában sem jó VGA-val játszahtó, akkor a kinézett konfigon is röhögve menni fog. Az SSD viszont kell.

MZ/X

(#85108) Mister_X válasza DopeBob (#85107) üzenetére


Mister_X
nagyúr

+1 az SSD-re, nagyon megnyírbálja a töltési időket.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#85109) szaszab válasza Mister_X (#85108) üzenetére


szaszab
aktív tag

Csak egy viszonyítási alap: nálam SSD-n kb 10 sec-ig töltött. HDD-n előferdült már egy perces töltés is.

(#85110) Plata


Plata
félisten

Egy küldetés miatt vissza kellett mennem druiddal légiós területre,jött velem a class hall companion,de elég érdekes formában repült. :DDD

Én miért nem tudok így repülni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85111) Fandango válasza Plata (#85110) üzenetére


Fandango
veterán

Ez majd a következő kiegészítőben a játékosoknak is elérhető lesz. :D :D

(#85112) Plata válasza Fandango (#85111) üzenetére


Plata
félisten

Fene,nekem most kell,olyan jót derültem ezen a lökött csókán.
Jó ideig így repkedett mellettem.Amíg le nem szálltam és alakot nem váltottam így repkedett. :D
Egy hordás sámli is jót röhögött rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85113) KTony


KTony
tag

Sziasztok a warfrontos scenarioért minden héten kapunk egy 380 as páncélt vagy csak egyszeri volt az elsőért?

(#85114) Plata válasza KTony (#85113) üzenetére


Plata
félisten

Ha az NPC ad küldit akkor kapsz.
Eddig mindig adott.

[ Szerkesztve ]

(#85115) Plata válasza KTony (#85113) üzenetére


Plata
félisten

Mind a két warfront ad elvileg először két itemet ha meg van a küldi,utána már csak 340+ item jön.
De nekem allis oldalon egyik sem aktív épp.

(#85116) [-HERO-] válasza KTony (#85113) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Egyik heten 370 es quest van(arati)
Masik heten 385 os quest(darkshore)

Ez fog valtakozni, de minden heten lesz egy quest, egyebkent marad mind a ket warfrontba az alap fix 340 es loot.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#85117) KTony


KTony
tag

Köszi mindenkinek így már nem olyan reménytelen geart szerezni ez az új titan res elég meh aki tudja érdemben farmolni annak valszeg van gearje és nincs is rá szüksége

(#85118) warcat válasza KTony (#85117) üzenetére


warcat
veterán

A titan residue nem gearelődésre lett berakva,hanem azért,hogy egy bizonyos traitkombináció amit szeretnél a 3db azerite armorból összerakni, ne legyen elérhetetlen a véletlengenerátor miatt.
Így ha nem esik ki, a bedarált cuccokból megvásárolhatod.

EA: It's in the crate!

(#85119) Plata válasza KTony (#85117) üzenetére


Plata
félisten

Hordának most is van warfront.
[kép]
[kép]
[kép]

(#85120) KTony


KTony
tag

@Plata tudom tegnap csináltam meg Allynak meg még mindig nem nyilt meg.
Az enchanting proffnak van értelme felvettem mert a régi raideket pucolgatom a transmog miatt tegnap néztem hogy minden lila cuccból ugyanazt a kristályt disenchantolom .
A cuccokat 20-30 goldért eladhattam volna vendornak a kristály meg 9 gold az AH ban ezen lehet fejleszteni vagy felejtős ?

(#85121) lakisoft válasza KTony (#85120) üzenetére


lakisoft
veterán

A vendor gyorsabban és drágábban megveszi ha nem húzod a szakmát akkor oda célszerű adni. :R

(#85122) Plata


Plata
félisten

Bakker eddig nem csináltam a mikulás küldit,most unalmamban megcsináltam egy karival és állati jó dolgokat ad.
Kaptam toy-t spéci receptet,itemet,igaz az item csak 835 ilvl,de érdekes.
Egyszerűen semmihez sincs kedvem mostanában,mostanában annyi a játék hogy reggel és délután megnézem van-e garrisonban hajós küldi és kész.

(#85123) DjDanee87 válasza KTony (#85120) üzenetére


DjDanee87
addikt

Régi enchant anyag már nem eladható, de BFAs cuccokat érdemes törni, azoknak jó áruk van.

(#85124) Plata válasza lakisoft (#85121) üzenetére


Plata
félisten

Nekem LW-s alapanyagból van rengeteg.
Mistscale,Calcified Bone,Hardened Tempest Hide,Shimmerscale.
Nem tudom érdemes-e miatta LW-vel foglalkozni vagy inkább passzoljam el?

(#85125) Mister_X válasza Plata (#85124) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Már lehet 340 ilvl geart craftolni, én kerestem kb. 300k goldot csak ezekkel.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#85126) Plata válasza Mister_X (#85125) üzenetére


Plata
félisten

Az nem rossz,sajna akkor fel kell húznom egy LW-s karit.
Sajna nem lesz több timewalking mostanában,ezek az agyhalott tetvek kivették a timewalkingot.
Hogy rohadna le a némiszervük.Kivették az egyetlen dolgot ami miatt érdemes volt játszani még.

(#85127) DopeBob válasza Plata (#85126) üzenetére


DopeBob
addikt

:Y komolyan? Ezt nem is olvastam még :/

MZ/X

(#85128) Plata válasza DopeBob (#85127) üzenetére


Plata
félisten

Guild cseten mondták hogy márciusban lesz a következő.
Még nem is néztem meg,majd ha végzek admiraltyval megyek fel még mikulásozni.

(#85129) Plata válasza DopeBob (#85127) üzenetére


Plata
félisten

Most megnéztem a naptárba,köv timewalking január 23. :W
Akkor nem tom mért márciust mondtak.

(#85130) szaszab válasza Plata (#85129) üzenetére


szaszab
aktív tag

Amiről wowhead-en nem olvashatsz, az kitaláció. Ne dőlj be a hoax-oknak. :D

(#85131) Mister_X válasza Plata (#85126) üzenetére


Mister_X
nagyúr

“Sajna nem lesz több timewalking mostanában,ezek az agyhalott tetvek kivették a timewalkingot.
Hogy rohadna le a némiszervük.Kivették az egyetlen dolgot ami miatt érdemes volt játszani még.”

LOL xD OMG ROFLMAO :C :C :C :DDD

Egyrészről lesz timewalking, mert igény lesz rá - nem csak a casual playereknek meg lusta szintezőknek, nekem is egyfajta élmény ismerősökkel végigmenni rajtuk ügy, hogy van egyfajta kihívás bennük (Botanica farm demon hunterrel nem az).

De most komolyan. Guildtársakkal Mythic+ és raid mindig nagyobb pluszt ad bármihez is, mint solo queue timewalking vagy LFR. Nem is értem, hogy mi a jó LFR-ben, kész bohócparádé. Normal dungeont úgy farmoltuk nekem gyorsabb szintlépéshez (amíg tartott az incursion és draught of ten lands buff), hogy guildtárs Havoc DH-rel (dps) tankolt én meg cementsámlival (dps) healerkedtem. Nem volt rá szükség. Egyszer hasalt el egy 113-as warrior, mert úgy gondolta, hogy becharge-ol a trash packbe a DH előtt, én meg hagytam meghalni, ki is akart szavazni, mert “noob healer”, de a két guildtársam kiröhögte.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#85132) Plata válasza Mister_X (#85131) üzenetére


Plata
félisten

Attól jó hogy random.
Bár már legalább százszor le toltam az összes timewalking instát,még mindig a mai napig jön transmoghoz kinézet belőle.
De nem lenne rossz ha vendorhoz raknának be új cuccokat.
Mountot vagy hasonlót.
Van kb olyan 40ezer+ timewalking vackom.

[ Szerkesztve ]

(#85133) DjDanee87 válasza Plata (#85132) üzenetére


DjDanee87
addikt

De ha transmog miatt csinálod sokkal egyszerűbb lemenni egyedül a régi kis szintű instába TW nélkül, és kiütni pár perc alatt a t-mogot, ahelyett hogy félórán át toljátok 5en, mert fel lett húzva saját szintre.

(#85134) feri1014 válasza DjDanee87 (#85133) üzenetére


feri1014
senior tag

De az unalmas és monoton. A folyamatos dungeon farm nem. :))

[ Szerkesztve ]

(#85135) Plata válasza DjDanee87 (#85133) üzenetére


Plata
félisten

120-as szinten ha lemegyek abban nincs semmi,de Timewalking alatt a szintedhez van igazítva,így már nem is olyan egyszerű.
Régi instákat jobb tolni mint az újakat,az újakból csak freehold jön be a többi ötlettelen fos.
Uldir például helyenként gáz,a mamzi elleni harc gáz,jó biztos nincs már sokadik kiegre ötletük,de akkor is ciki hogy bemásolják.
Mondjuk BfA-s területeken is vannak egy az egyben régebbi kiegből bemásolt részek.
De ma reggeli olajos küldim közben tanaan jungle-ben törpével megint találtam két fegyver és egy ruha transmogot,no meg egy potya mountot.

(#85136) TBT


TBT
addikt

5 munkanap alatt megérkezett! Volt rá egy Karácsonyi leárazás az amerikai Gearstore-ban, ezáltal belesett az áfa és vámmentes kategóriába is.
És tényleg dedikálva van Christie Golden által! Öröm és boldogság! :C

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#85137) TBT


TBT
addikt

Pihenjetek és töltődjetek. Fogyasszatok sok-sok szaloncukrot és bejglit. :)
Kellemes ünnepeket!

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#85138) Balcsix


Balcsix
senior tag

341-es az átlag iLvL-em, hogyan tovább, honnan érdemes nagyobb geart szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#85139) Plata válasza Balcsix (#85138) üzenetére


Plata
félisten

Heti küldi,WQ,Warfront.Heti boss.
Ezek a legegyszerűbbek.

(#85140) Balcsix válasza Plata (#85139) üzenetére


Balcsix
senior tag

WQ hiába ír mondjuk 340+-t, sohasem kapok 340-345-től nagyobb cuccot, Warfronton dettó. Vagy megvan rá az esély csak ennyire kevés?
Illetve ez a heti boss mit takar, ez a "lila-sárkányos" WQ lenne?

(#85141) Peetey91 válasza Balcsix (#85138) üzenetére


Peetey91
senior tag

És még mythic+ dungeon-ök, LFR, majd normal raid. A heti boss pedig ahogy mondod, a lila WQ.

(#85142) Plata válasza Balcsix (#85140) üzenetére


Plata
félisten

Igen.
Nekem ma azt hiszem 360-as fejest adott a Wq.
Vagy 355.Már nem emlékszem,a heti boss meg random dob 360+ cuccot.
Igen az a lila wq.Most Zuldazarban van.
Warfronton 340-385+ item esik,ha van.
Heti bossra vigyél bonus roll vackot.
Ha mákod van két item,ha peched két ló túró. :D

(#85143) Balcsix


Balcsix
senior tag

Rendben, köszi szépen! :)

(#85144) Pahli


Pahli
tag

Erről mi a vélemény?

(#85145) szaszab válasza Balcsix (#85138) üzenetére


szaszab
aktív tag

Amit én csináltam, miután "kinőttem" a heroic dungeon-öket:
1. Azon WQ-kat csináltam meg, amik olyan loot-ot dobtak, melyek javítottak a gear-emen. (Csak a main spec-re fókuszálva.) Szóval még az aktuális World Boss-nál is néztem, mit dob, és megvártam, amíg az a wb nem lett aktív, ami nekem hasznosat dobott.
2. Ugyanez, csak az emissary wq-k. (Ha nem item-et dobnak, nem is foglalkozom velük.)
3. Raid finder (ha megvan a taktika, akkor norm, bár 350 alatt nem tudom, elvisznek-e. Ki lehet fogni.)
4. Végigtoltam az összes dungeon-t, kulcs nélküli mythic-en, hogy lássam élőben a taktikákat. Ehhez nem árt egy jó csapat, guild. Randommal szenvedés lehet.
5. 340 felett már simán lehet menni 2-es kulcsokat. Az a dungeon végén már 345-ös item-et dob.

Ez utóbbihoz annyit fűznék hozzá, hogy wowhead-en szépen össze vannak szedve a BiS gear-ek class-onként. Hogy ne járj fölösleges köröket, érdemes guglizni. Pl.: "holy priest bis gear site: wowhead". Az első találatnál letekersz a "Best in Slot Reccomendations" részhez, és ki tudod választani, hogy az Uldir vagy a "Dungeons and World Bosses" rész kell neked inkább. Itt megnéztem, melyik dungeon-ből kell nekem loot, és csak azt farmoltam.
Illetve, ha már gugli, erre is keress rá: "everything about mythic keystones". (Bocs, a mobil ph fórum site elég kezdetleges, nem tudok linkelni). Itt leírják, melyik kulcs mekkora ilvl-t dob a dungeon végén, meg a ládából, stb.

(#85146) Balcsix válasza szaszab (#85145) üzenetére


Balcsix
senior tag

Rendben, mindenképp megnézem a mythiceket is. Köszi neked is! :)

(#85147) Mister_X válasza Balcsix (#85138) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Linkeket nem tudok admi, mert mobilról vagyok, de:

1) Mythic+ dungeon, minél nagyobbat. Loot nem garantált a dungeon végén, de kaphatsz nem-azerite-gear jutalmat az adott dungeon loot table-jéből a kasztondnak és specednek megfelelően. Erre linkelnék egy táblát, hogy adott keystone szinten milyen lehet a jutalom. Hetente (szerda reggel a heti reset) fix jutalmat kapsz a mythic chestből (Alliance: Boralus, Harbor Master's Office, Horde: The Great Seal, Trophy Room), szintén nem-azerite, továbbá kapsz titan residuumot, amit be tudsz váltani gearre.

2) world boss. Loot nem fix, de első kill után loot lockout van, tehát nem kaphatsz a továbbiakban semmit, attól függetlenül, hogy dobott-e az első alkalommal. A heti world boss a hat BfA területen 355-ös geart ad, Arathi world boss 370-est, Darkshore 385-öst adhat. Érdemes utóbbi kettőre betárazni egy-egy Seal of Wartort Fate tokent, ami egy újabb loot rollt ad (loot ekkor se biztos). Warfrontok megnyílásakor Arathi quest 370-es, Darkshore 385-ös geart ad, a továbbiakban 340-es geart adnak.

3) Normal / Heroic raid, normal Uldir 355-ös, heroic 370-es geart adhat.

4) érdemes a lootot adó world questeket megcsinálni, mégha a lootra azt írja, hogy 330+: ez azért plusz, mert van lehetősége warforge/titanforge-ra, így lehet jóféle cuccokat kapni kis szerencsével.

5) emissary. Időnként adhat loot jutalmat 3/4 WQ teljesítése esetén, általában azerite, de van amikor más. Talân a héten volt, hogy kaptunk egy újfajta emissary rewardot Tortollanoktól, ami egy WQ-poolból származó, magas item levelű ring/trinket volt.

6) Incursion. 4 incursion WQ és a befejező quest teljesítése után kapsz lootot.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#85148) lakisoft válasza TBT (#85136) üzenetére


lakisoft
veterán

Hoppá! Dúrva! Grat használd egészséggel. :R

(#85149) TBT válasza lakisoft (#85148) üzenetére


TBT
addikt

Köszönöm!

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#85150) lukitheone


lukitheone
csendes tag

Azt lehet tudni, hogy a BFA-s invasion-ök miért adnak kevesebb mint fele annyi XP-t, mint a legionösök, miközben bőven több XP kell 1 lvl up-hoz 110-120 között, mint 100-110 között? Oké, hogy kapok egy buffot, amivel egy óráig 10%-al több XP-t kapok, de hát ez még édes kevés akkor is. Vagy itt is csak arról van szó, hogy ez egy újabb állomása annak, hogy a Blizz tudatosan lassítja a játékot az összes lehetséges módon?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.