Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) szabonagyur válasza micafighter (#43498) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy a fő probléma az, hogy mindenki csak a torrent oldalakat nézi. Ott pedig a Pro 8.1 VL verziót tolják mindenkinek amihez meg nem lehet hasznákni a Core kulcsot sem mivel a VL a telepítéskor nem kér semmilyen kulcsot, hanem egyből a Pro települ fel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43502) micafighter válasza szabonagyur (#43501) üzenetére


micafighter
nagyúr

:K

(#43503) HoReSz1975 válasza micafighter (#43471) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Azt írja ki, hogy a 8GB 7GB 89% -nak annyi, a nem lapozhatóra 4.3GB ír ki:

(#43504) micafighter válasza HoReSz1975 (#43503) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mutatsz képet?

[ Szerkesztve ]

(#43505) Joker88


Joker88
őstag

Az ATI Radeon HD 4250 -es integrált videókártyához van Windows 8.1 64bit alá driver ?
Mert ha jól emlékszem régebben ez volt a gond a kártyánál .. ATI Radeon™ HD 4200 Series

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43506) HoReSz1975 válasza micafighter (#43504) üzenetére


HoReSz1975
őstag

(#43507) szabonagyur válasza Joker88 (#43505) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Röviden: AMD oldal szerint csak 8 alá van.

Amúgy ameddig ezt a pár sort leírtad addig rámentél volna az AMD oldalára és meg is lenne a válaszod rá. Fejből úgysem tudjuk, hogy van e, max mi is megkeressük.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43508) Joker88 válasza szabonagyur (#43507) üzenetére


Joker88
őstag

igen azt láttam,hogy 8 alá van, 8.1-et nem hoz,de a nyolcas drivere jó a 8.1-re ?

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43509) szabonagyur válasza Joker88 (#43508) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elviekben menni kell vele, gyakorlatilag majd kiderül ha felrakod hozzá. Szerintem valószínűleg menni fog, hiszen sokan Win7-es drivereket használnak 8.1 alatt is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43510) Dolphine válasza micafighter (#43487) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!
Először is köszönöm a választ!
Erről a kép programról már olvastam, telepítettem is, de sajnos csak a szoftvereket nézi a drivereket nem! :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#43511) micafighter válasza HoReSz1975 (#43506) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor megvan a probléma, nagy valoszinüséggel az egyik drivered hibázik, szivárogtatja a memóriát. Ezt abból látom, hogy a nem lapozható memóriád 4,4 GB, ennek jóval kevesebbnek kéne lennie, nekem pl jelenleg 100MB. Miből van a géped? Minden drivert frissíteni kéne a lehető legújabbra, videókártyával kezdve. A driver hibáját az újabb driverben valoszinüleg javították, tehát ha mindent frissítesz a legújabb stabilra, akkol valoszinüleg megoldódik a probléma. Majd írj, hogy sikerült-e.

Windows Driver Kit (WDK) 8.1 / poolmon.exe és egy kis parancssor segítségével meg lehetne tudni, hogy konkrétan melyik driver a hibás, de amúgy is érdemes mindenből a legfrissebbet felrakni, ugyhogy felesleges WDK-val szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#43512) eastsider válasza szabonagyur (#43501) üzenetére


eastsider
nagyúr

én nem azért töltöttem a VL-t, hanem mert az volt MSDN-es :) na de a lényeg: nem úszom meg az újratelepítést sehogy?

(#43513) micafighter válasza eastsider (#43512) üzenetére


micafighter
nagyúr

#43498 : ,,8.1 Pro N verziót kell beszerezned. Pro és Pro N nem ugyanaz ! Külön kód van hozzájuk,,

nem fogalmaztál valami egyértelműen, de ha Microsoft Windows 8.1 Professional N 32/64-bit -> ehhez van kódod, akkor csak a linkben említett verziók fogják elfogadni a kódodat, tehát nem úszod meg újratelepítés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#43514) szabonagyur válasza eastsider (#43512) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg kell, hogy cáfoljalak fent van az a verzió is ami nem VL, de MSDN, de ahogy a kolléga is írta neked nem ezek kellenek. Hanem az a verzió amihez van kulcsot. És nem úszod meg semmiképpen.

Ha 8.1 Pro N kulcsod van akkor neked ez kell: Microsoft Windows 8.1 Pro VL x64 HUN MSDN

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43515) genndy válasza bajzal (#43433) üzenetére


genndy
addikt

Akkor ez a része jó. Innentől nemtom :B

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#43516) micafighter válasza Dolphine (#43510) üzenetére


micafighter
nagyúr

1) [link]

2) [link]

3) [link]

= >

4) [link]

:P

(#43517) eastsider válasza szabonagyur (#43514) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez még szeptember-októberi telepítés, csak most kezdett el hisztizni, hogy 2 óránként újraindul

(#43518) micafighter válasza eastsider (#43512) üzenetére


micafighter
nagyúr

Próbáld ki ezt: http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/upgrade-product-key-only

Beírod a kódod, letölti a megfelelő telepítőt, és nem kell itt szórakozni. Microsoft csinálta. Nem tudom, hogy N-es liszenszkódot elfogad-e.

[ Szerkesztve ]

(#43519) szabonagyur válasza eastsider (#43517) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az aktivátor témát hanyagoljuk itt a fórumban azért :)

Gondolom a rendes Auto reset dolog most járt let, talán 3x30 nap.

@(#43518) micafighter: ha nem menne neki én már leírtam, hogy mit szedjen le, annak is jónak kell lennie :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43520) 4ron


4ron
senior tag

Nos, a WIFi hotspot sikerült, működik az internet. Viszont minden ki/be kapcsolásnál újból aktiválni kell azt. Erre valami megoldást tudnátok ajánlani?

szerk.: találtam tutorialt, remélem menni fog.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#43521) micafighter válasza eastsider (#43517) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amúgy ez kéne neked:

Csak fájlmegosztó helyeken ez ritka, mint a fehér holló.

(#43522) eastsider válasza micafighter (#43518) üzenetére


eastsider
nagyúr

tölti is, de akkor is kell a reinstall gondolom... na mind1, jövő héten lesz rá időm telepítgetni :)
minek aktivátoroznék, ha van dreamspark hozzáférésem? :) (amúgy most néztem, hogy már csak embedded van fenn.. na mind1 attól még 2 évig érvényes a kódom)

#43523) micafighter : pontosan :)

köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#43523) micafighter válasza szabonagyur (#43514) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem a VL nem lesz neki jó.. Én úgy értelmeztem amit írt, hogy pont VL van most neki fent, és nem fogadja el a Pro N kódját, de szerintem ez nem is meglepő.

(#43524) micafighter válasza eastsider (#43522) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen sajnos kell a reinstall.. Az "N" -es dolgot is elég hülyén oldotta meg Microsoft.. Viszont azzal a programmal biztos, hogy jó telepítő jön le, mert ellenőrzi a kódodat, és ahhoz tölti le. Viszont az sem tökéletes, legális Enterprise liszenszemet nem volt hajlandó elfogadni.. :W Viszont sima (core) és pro verzióhoz nagyszerü.

[ Szerkesztve ]

(#43525) Dolphine válasza micafighter (#43516) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszi! :) :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#43526) szabonagyur válasza micafighter (#43523) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaaa én úgy értelmeztem, hogy N nélküli Pro VL van fent neki, és ugye utóbbi logikusan nem fogadja el neki a kódot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43527) premete válasza micafighter (#43524) üzenetére


premete
veterán

Nekem elfogadja, már vagy 10x feltettem.
Windows 8.1 Enterprise, Enterprise N, Pro VL, and Pro N VL
Multiple Activation
P3NX4-TOCTG-7D2M2-6B8Q3-1DJK4
(ilyenformán néz ki)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#43528) eastsider válasza szabonagyur (#43526) üzenetére


eastsider
nagyúr

így van. nem godnoltam, anno, hogy a N gond lesz, ha PRO, PRO, de tévedtem..

(#43529) HoReSz1975 válasza micafighter (#43511) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Mindenből a legfrisebb van fent, a gépem a profilomban látod :U

(#43530) micafighter válasza 4ron (#43520) üzenetére


micafighter
nagyúr

Még egy kis segítség:

[link], [link]

Nem pont erre van, de le van írva, hogy tudsz automatizálni dolgokat. Egyszerü egyébként, nem olyan bonyolult, mint amilyennek tünik. Azért oda kell figyelni, hogy milyen parancsot csinálsz.

(#43531) micafighter válasza premete (#43527) üzenetére


micafighter
nagyúr

Enterprise az más téma. Ahhoz MSDN-ben is egy telepítő van N és simának. VL megint más téma.

Windows 8.1 Enterprise, Enterprise N, Pro VL, and Pro N VL
Multiple Activation

Ez nem ugyanaz, mint amit a kolega írt. Ő azt írta, neki Microsoft Windows 8.1 Professional N 32/64-bit -hez van kódja.

[ Szerkesztve ]

(#43532) micafighter válasza HoReSz1975 (#43529) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor marad a WDK-s szórakozás ! Ha gondolod Teamviewerrel megnézem neked.

(#43533) HoReSz1975 válasza micafighter (#43532) üzenetére


HoReSz1975
őstag

nem szeretnék gépet megosztani, le tudnád írni príviben, hogy ne itt keljen :U :B :R

(#43534) 4ron válasza micafighter (#43530) üzenetére


4ron
senior tag

Összejött, megy a dolog. Megcsináltam Guest accountra is, ugyanis amíg nem lesz router, a húgom bejár a szobámba kapcsolni a laptopot és nem szeretném ha felébresztene :D
Köszi.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#43535) micafighter válasza HoReSz1975 (#43533) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem inkább itt beszéljük, mert másnak is lehet ilyen problémája, másnak is hasznos lehet. Videókártyád GIGABYTE R9 290 ? Driver verziója pontosan mi ? A 12.10 -es catalyst pl csinált ilyen problémát.

elkezdtem írni egyébként a WDK-s mókázást, de előtte még érdemes ellenőrizni a vidikártya driverét, mert annak a legnagyobb az esélye

[ Szerkesztve ]

(#43536) micafighter válasza HoReSz1975 (#43533) üzenetére


micafighter
nagyúr

Leírom inkább itt, mert másnál is lehet ilyen probléma, másnak is segíthet. Szóval a WDK-s móka..

Tehát a probléma: elfogy a RAM.

Feladatkezelőben és Process Explorerben egyik folyamat sem fogyaszt gyanúsan sok RAMot. CPU terhelés 0 közeli, tehát a vírust is ki lehet zárni, mivel a gépünk erőforrására hajtó vírus, pl bitcoin miner, az a CPU-t is hajtaná 100%-osan.

Az árulkodó jel a Feladatkezelő / Teljesítmény / Memória fülön belül a "nem lapozható készlet" túlzottan nagy mérete. Ha ez több GB, akkor az túlzottan nagy. Ebből arra lehet következtetni, hogy a RAM azért fogy el, mert valamely driver szivárogtatja a memóriát. Ez egy driver bug, tehát újabb driverben valoszínűleg javítva van / lesz a dolog. Hogy pontosan melyik driver a problémás, ahhoz kell a Windows Driver Kit, és egy kis parancssor.

1) Első lépés a Windows Driver Kit (WDK) 8.1 letöltése.

2) Ezt fel kell telepíteni, és futtatni belőle a poolmon.exe -t

3) Feljön egy ilyesmi ablak:

Itt megkeressük, mi okozza a problémát. Type oszlopban Nonp-t keresünk, és ezek közül azt keressük, amelyiknél az Allock oszlopban magas szám van. Hogy mi tekinthető magasnak: hát ez attól függ, azt keressük, ami nagyon kiugrik, például 100.000 egyetlen sornak már sok.

Ha megvan a sorunk, ami Type: Nonp ; Allock: kiugróan magas ; akkor megnézzük, mi tartozik hozzá a Tag oszlopban. A sorunk Tag oszlop beli értékét fogjuk felhasználni a továbbiakban. (ezt nevezzük pooltag -nak)

4) parancssor futtatása,ez a parancsunk:

findstr /s <Pooltag> *.sys

a pooltag helyére a 3. lépés végén kapott érték megy. A találatokra rákeresünk google-ban, és megtudjuk, hogy melyik driverünk a bűnös.

Ha megvan, hogy melyik driver a hibás, először is keresni kell frissebb verziót. Ezeket a hibákat javítani szokták. Ha nem találunk frissebb verziót, keresni kell, hogy másoknak hogy sikerült megoldani a problémát a driverrel. Lehetséges megoldás lehet downgradelni egy másik verzióra, de ezt óvatosan kell, mivel a régebbi verzióban lehet mégtöbb hiba lesz. Ezért kell utánaolvasni, hogy adott drivertípusnál adott problémát mások hogy tudtak megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#43537) HoReSz1975 válasza micafighter (#43536) üzenetére


HoReSz1975
őstag

:R :R :R

(#43538) micafighter válasza HoReSz1975 (#43537) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyon szivesen ;) Még annyit hozzá tennék, hogy mivel driver probléma, az újratelepítés sem oldotta volna meg, ha ugyanazt a drivert rakod fel megint.

(#43539) isizakhi03


isizakhi03
tag

Sziasztok. Feltettem a Win 8.1 Core verzióját, eredeti, de valamiért nem enged windows upgrade-t végezni. Folyton csak keres, keres, de semmi. Már újraindítottam 2x, de akkor is. WTF?

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#43540) micafighter válasza isizakhi03 (#43539) üzenetére


micafighter
nagyúr

Telepítés után gépházban aktiváltad?

(#43541) isizakhi03 válasza micafighter (#43540) üzenetére


isizakhi03
tag

Persze, aktiváltam! Még mindig keresi.

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#43542) micafighter válasza isizakhi03 (#43541) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Hibaelhárítás -> Rendszer és biztonság: A Windows Update problémáinak megoldása

[ Szerkesztve ]

(#43543) szabonagyur válasza isizakhi03 (#43539) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Azért megkérdem, de upgrade ugye az update akar lenni?:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43544) isizakhi03 válasza micafighter (#43542) üzenetére


isizakhi03
tag

Megoldva, köszönöm a segítséget ! :R :R

szabonagyur: of course :D

[ Szerkesztve ]

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#43545) micafighter válasza szabonagyur (#43543) üzenetére


micafighter
nagyúr

Feltételezhetően :D :P

isizakhi03 : szivesen :)

[ Szerkesztve ]

(#43546) crysis88


crysis88
tag

Sziasztok.
Ez most biztosan láma kérdés de szeretnék venni egy Windows 8.1 oprendszert a PC-re és az lenne a kérdésem hogy minden nyelv benne van? :B

Nekem az a speciális eset áll fenn hogy én Romániában élek és itt Angol és Román nyelven láttam a windowsokat ,de Magyar nincs , nekem pedig az kellene :D

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#43547) Gabás válasza crysis88 (#43546) üzenetére


Gabás
addikt

(#43548) Drag77 válasza albgab (#43424) üzenetére


Drag77
senior tag

kiterjeszted a c meghajtót.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#43549) micafighter válasza crysis88 (#43546) üzenetére


micafighter
nagyúr

Válaszoltam már a kérdésedre, sőt Privát üzenetet is írtam neked ;)

(#43550) szabonagyur válasza micafighter (#43545) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jólvanna :D Lehet Upgradelni is :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.