Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) mr.tamasbiro válasza cattus (#43644) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Ugyanaz.
De most nincs ott,nem tudom hogy és miként tűnt el.De amíg nincs megint ott, addig jegeljük a kérdést.

(#43652) Bjørgersson válasza csako (#43649) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi, megnézzük!

(#43648) cattus: Nem tudom, ismerősömnek próbálok segíteni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43653) cattus válasza mr.tamasbiro (#43651) üzenetére


cattus
őstag

Nekem is volt, hogy megjelent, de egy F5 eltüntette, azóta sem jent meg. 99.99%, hogy így is marad.

Do the thing!

(#43654) mr.tamasbiro válasza cattus (#43653) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

ok,remélem.

(#43655) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

2 dolgot nem tudtok megoldani.
1. a bejelentkezéskor ne kérjen jelszót
2. a telepítésnél kikapcsoltam a helymeghatározást. Ezt hogy lehet visszakapcsolni?
A gépház/adatvédelem részen van a tartózkodási helym de ott nem lehet állítani.

Hogyan tudom megoldani ezeket?

Köszi

(#43656) cattus válasza albgab (#43655) üzenetére


cattus
őstag

1. [link] És ez mindenkinek szól: jó lenne, ha használnátok néha a keresőt, eléggé frusztráló n+1-edszer is ugyanarra a kérdésre válaszolni.

2. Hát nekem ott aktív a kapcsoló, meg alkalmazásonként is lehet állítani. Screenshotot mellékelhetnél.

(#43657) micafighter: szerintem ő erre gondolt.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#43657) micafighter válasza albgab (#43655) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#43658) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Sziasztok! Összedtem a második BSOD-t úgy vélem ugyanolyan módon. Windows intézőből duplaklikkel indítva egy videofile-t amit MediaPLayer Classic Homecinema alkalmazással próbálok megnyitni. Az eredmény kernel bugcheck... :U

Win 8.1 64bit, konfig az adatiamnál.

Más találkozott már hasonlóval?

Amúgy nagyon meg vagyok elégedve vele, örülök a váltásnak.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#43659) albgab válasza cattus (#43656) üzenetére


albgab
aktív tag

Köszönöm.

Az 1-esre adott válaszodat nem találtamvolna meg, mert nincs olyan szó az általad megadott hozzászólásban amire rá kerestem volna. :)

Köszönöm a válaszodat! :R

(#43660) albgab válasza cattus (#43656) üzenetére


albgab
aktív tag

(#43661) cattus válasza albgab (#43659) üzenetére


cattus
őstag

Hátőőő [link]. De mindegy.

Szívesen.

#43660: nem nagyon akar megjelenni a kép.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#43662) KISDUCK válasza bolcsodal (#43658) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nekem is szokott hébe-hóba kékhalni, de nálam ez véletlenszerűen történik és disply driverre hivatkozik. Béta catalystom van, de az is azért mert hp nem adott a notimhoz 8.1 drivert ki. Az MS féle radeon driverek meg nem települnek, sikertelen a frissítés eredménye.

(#43663) albgab válasza cattus (#43661) üzenetére


albgab
aktív tag

A 2.-esre arra gondoltam amit te is néztél.
Azt hogy tudnám bekapcsolni? (ugye nekem nem aktív, gondolom azért mert a telepítésnél kikapcsoltam)

(#43664) cattus válasza albgab (#43663) üzenetére


cattus
őstag

"Az 1-esre adott válaszodat nem találtamvolna meg" Akkor bizonyosan elgépelted, mert én az egyes pontra gondoltam a linkkel. Na mindegy.

A kapcsoló egyáltalán nem kattintható? Csak annyi lenne, hogy átbillented a másik állásba (nálam direkt van kikapcsolva, azért szürke).

Do the thing!

(#43665) albgab válasza cattus (#43664) üzenetére


albgab
aktív tag

Nálad a kép alapján feketének tűnik,de nálam tök szűrke.

(#43666) micafighter válasza albgab (#43665) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez ugyanazt állítja, mint amit a kolega mutatott a gépházban. Rendszergazdai jogosultság kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#43667) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Én hülye elfelejtettem leformázni a másik részét a lemeznek tehát a Windows számára csináltam 150 gigát de a másik 781 gigát elfelejtettem formázni, de már fent van a windows. Ilyenkor utólag lehet formázni valahogy anélkül, hogy ebből hátrány lenne, vagy húzzam újra?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43668) bolcsodal válasza freelanced (#43667) üzenetére


bolcsodal
addikt

Persze, csak formázd meg az unallocated partíciót...ennyi. :U

Disk Management opció alól.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#43669) freelanced válasza bolcsodal (#43668) üzenetére


freelanced
addikt

Igen azt nézem a lemezkezelés menü pont alatt épp. Csak itt vannak ilyen trükkök és arra voltam kíváncsi, hogy van-e különbség a müködésében ha itt formázom most vagy ott formáztam volna. De akkor nincs köszi! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43670) negyedes válasza freelanced (#43667) üzenetére


negyedes
addikt

formazd meg nyugodtan.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#43671) freelanced válasza negyedes (#43670) üzenetére


freelanced
addikt

Köszi, megoldva, félig :U

Teljes formázást nyomtam, az mennyire tart sokáig? :DDD

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43672) negyedes válasza freelanced (#43671) üzenetére


negyedes
addikt

700 giganal? sokaig. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#43673) freelanced válasza negyedes (#43672) üzenetére


freelanced
addikt

Bakker :W

Most nem tudom mi legyen, nem nagyon akarom kilőni, nehogy sérüljön a vinyó. Konkrétan 45 perc alatt 17 %-ot ment. Ez nem pálya. :N

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43674) Balage76 válasza negyedes (#43650) üzenetére


Balage76
senior tag

miert nem akarsz 8.1 frissiteni? :F

Egyrészt több géppel kapcsolatos a kérdésem, ezek közül kettő Samu notebook, ahol a tapasztalat szerint komoly problémákat okozhat. A szervizes ismerős kifejezetten nem javasolta a frissítést, azt mondta hogy várjak vele még min fél évet.
Másrészt az asztali gépen a klasszikus asztali nézetet használom, a "Classic Shell" startmenüvel. Fényévente egyszer látom a csempés felületet, csak akkor ha véletlenül odatévedek és ez szerintem így van jól. A 8 vs. 8.1 csempés/startmenüs újításai teljesen hidegen hagynak.
Harmadrészt minek babráljam azt a mi tökéletesen működik.

azt hiszem win updateet ki kell kapcsold.
Pont ez az amit nem szeretnék, az egyéb updatek jöjjenek csak ahogy kell.

(#43675) negyedes válasza Balage76 (#43674) üzenetére


negyedes
addikt

ez erdekes. godolom a samsung megint jol elsz@rt valamit a drivereknel. en nemreg updateeltem uncsim samus notijat hiba nelkul.

atnezve a forumokat, tenyleg sok problema van a samu kal.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#43676) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

A Win8 VUP cégek számára is "legális"?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43677) Balage76 válasza negyedes (#43675) üzenetére


Balage76
senior tag

Nem feltétlenül a driver, hanem a rengeteg mellékelt szoftver (amiből van néhány hasznos az átlagusernek, de persze van számos haszontalan is). Amúgy teszik a dolgukat hiba nélkül, szóval nem panaszkodom, ez a része talán nem is ebbe a topikba való...

Van esetleg konkrét ötleted?

(#43678) negyedes válasza Balage76 (#43677) üzenetére


negyedes
addikt

azt nem tudom hogy win update letiltja-e a storeos updateket. ez az egyik lehetoseg. a masik hogy kikapcsolod teljesen a wu-t a servicek kozzul es akkor a store sem fog menni. eltunteni nem tudom hogy lehet a store-os updateeket.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#43679) teglasz


teglasz
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Vettem egy notebook-ot amire előre telepített win8 64 bit elvileg home basic
volt, de nekem a bele rakott SSD-re kellene feltelepítenem ezt.
A normál HDD-t már formáztam.
A gép UEFI Bios-os, így elvileg telepítés után aktiválni tudja a bios miatt
az win8-at, legalábbis nekem ezt mondták. (de csak ezt a verziót)
Termékaktiváló kulcs nincs hozzá, csak a gép alján a gyári Win8-as matrica.
Honnan tudom letölteni ezt a verziós W8-at, hogy teljesen hivatalosan
újra aktiváljam a Windows 8-asom?
Microsoft honlapján keresgéltem a letöltéseknél, de nem találtam!? :F
Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#43680) bajzal válasza teglasz (#43679) üzenetére


bajzal
őstag

Elvileg úgy van, hogyha egy sima win 8-at telepítesz, akkor a kód határozza meg a verziót. Tehát, hogy Pro vagy stb...

(#43681) teglasz válasza bajzal (#43680) üzenetére


teglasz
tag

Igen, de nincs aktiváló kódom.
Nekem azt mondták, hogy a gép UEFI biosa aktiválja a windowsom.
Viszont csak a Home Basic verziót, mást nem lehet vele aktíválni.
:F

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#43682) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Akkor már nincs semmi gond a 8.1-el a játékok terén?

Illetve, hogy kell elképzelni a frissítést? Csak simán mintha egy update menne rá, vagy a telepítéshez hasonló?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43683) micafighter válasza teglasz (#43681) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egy sima Windows 8 ISO-t kene beszerezni valamely fájlmegosztó helyről. Telepíted, és ha igaz amit hallottál, akkor a bios-od aktiválja majd.

(#43684) teglasz válasza micafighter (#43683) üzenetére


teglasz
tag

Igen, erre gondoltam én is, de azt hittem, hogy ezt hivatalosan
is le tudom tölteni egy microsoft honlapról?
A másik kérdés, hogy valóban igaz e amit halottam?
Képes e az UEFI Bios aktiválni hivatalosan a feltelepített Win8-asom?

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#43685) bajzal válasza teglasz (#43681) üzenetére


bajzal
őstag

Elvileg a biosból valahogy be lesz olvasva a kód, már csak egy win 8 telepítő kell.

(#43686) teglasz válasza bajzal (#43685) üzenetére


teglasz
tag

Elvileg, vagy tutira van ilyen?
A Win8 gyári matrica rajta van az alján, de telepítő kulcsot
már nem írják mellé. Az előző HDD-n rajta volt a telepített,
aktivált változat.
Most valahogy az SSD-re kellene hivatalosan feltelepítenem? :F

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#43687) cattus válasza freelanced (#43682) üzenetére


cattus
őstag

Nekem még nem volt gondom játékokkal (Steames és Origines főleg).

A frissítés mint egy update, megmarad minden adatod.

Do the thing!

(#43688) baboss


baboss
őstag

SSD váltás előtt állok.Az lenne a kérdésem,hogy az OP-t (WIN 8.1) Át tudom menteni az új SSD-re nem szeretném újra telepíteni az OP-t ha megoldható.Van biztonsági mentésem.Ha újra telepítem az OP-t a biztonsági mentést felhasználva helyreállítható a régi OP ?

[ Szerkesztve ]

(#43689) freelanced


freelanced
addikt

Hello! Köszi, jó a gép, a Win 8.1 is jónak tűnik, viszont valahogy minden kisebb a Win 8-hoz képest. A betűk, a tálca ikonok ilyesmi és zavar, de az asztali ikonok jók. Mi a teendő?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43690) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy szívesen felraknám a rendszert,de ez a csempés felület nekem nagyon nem tetszik! Átállítható klasszikus nézetre mint a windows7 pl.?
Illetve az tényleg igaz,hogy a játékok gyorsabban futnak rajta??

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#43691) King Unique válasza steewcv65 (#43690) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem ez már túltárgyalt téma, használd a topic keresőt...[link1], [link2], [link3] stb...
Egyrészt a rendszer kétarcú, ugyanúgy megvan benne a desktop felület, nem muszáj a modern UI-t használni :N , csak egy gombnyomás a 2 közti váltás, 8.1-ben beállítható, h normál Desktop felületre bootoljon stb.
Aztán lehet fabrikálni xy programmal, Classic Shell és társai okosságokkal telepakolni - A Windows 8.x hetesítése - de szerintem felesleges, viszonylag hamar meg lehet szokni az új felületet. ;)
Sok játék is elvileg gyorsabban fut 8.1 alatt.

Viszont én azt mondanám, ha ennyire nem tetszik, idegenkedsz tőle, akkor maradj egyelőre a 7-esnél, még 6 évig lesz támogatva, v várd meg a 8.2-t, ahol még inkább igyekeznek majd a nép akaratának eleget tenni...

[ Szerkesztve ]

(#43692) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Nincs megoldás arra, ha az egérrel való használat néhány alkalmazásnál mindössze az első klikkig lehetséges? Skype, Raptr, Origin... Amiknek nem igazán Windowsos a felülete. Mindjárt Mucsivá válok, annyira szétvet az ideg ettől. Senkire nem tudok írni, mert természetesen a két IM kliensemet is egy láthatatlan réteg választja el a kurzortól. Olyasmi az egész, mintha multitouch-olnék, és az egér csak a második ujj szerepét töltené be, miközben valahol beragadt egy balklikk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43693) VoidXs válasza VoidXs (#43692) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Most már biztosra veszem, hogy az "elsődleges ujj" ragadt be. A linkekre ráhúzott, majd onnan elvitt kurzor után a felugró cím még mindig ott marad. Egyébként a kiváltó oka egy ablakos módban játszott Mass Effect 3 volt, ha ez az infó ér bármit is. Az újraindítás sem oldja meg a gondot, és nem igazán van kedvem megint (4. alkalommal) újratelepíteni a Win 8-at.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43694) albgab válasza micafighter (#43666) üzenetére


albgab
aktív tag

Köszi. Erre gondoltam :R

(#43695) kraftxld válasza baboss (#43688) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Macrium Reflect-el klónozd.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43696) starpeter válasza micafighter (#43602) üzenetére


starpeter
senior tag

Szia

Lefuttattam egy memória diagnosztika tesztet és azt írta ,hogy a RAM-okkal minden oké. Most mit tegyek?

(#43697) starpeter válasza micafighter (#43602) üzenetére


starpeter
senior tag

Automata javítás pedig nem sikerült ,mert valamiért nem engedte.

(#43698) kraftxld válasza starpeter (#43696) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Áldozz kecskét éjfélkor keresztútnál :D
Vedd ki az egyik memóriamodult, csinálj egy képernyőmentést a nirsoft féle bluescreenview programról, hogy kiad-e bármi kékhalált.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43699) starpeter válasza kraftxld (#43698) üzenetére


starpeter
senior tag

Nem lehetne ,úgy hogy nem veszem ki és a nirsoft-al tesztelem?

(#43700) starpeter válasza starpeter (#43699) üzenetére


starpeter
senior tag

Egyébként most már azt csinálja ,hogy amikor játszok bármilyen játékkal ,kidob.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.