Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) Zotya84 válasza FaTHI (#44847) üzenetére


Zotya84
őstag

Az UAC kikapcsolása mellett van ez a problémád?

Mert ha igen, akkor tudnod kell, hogy az alap kikacsolás mellett sincs rendszergazdai jogod, mindent külön kell futtatnod rendszergazdaként. De igazából ez a 3 parancs kapcsolja ki teljesen az UAC-t, és ezekkel garázdálkodhatsz ugyanúgy a rendszerben, mint Win 7 kikapcsolt UAC-a esetén:

%windir%\System32\reg.exe ADD HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f

%windir%\System32\reg.exe ADD HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v ConsentPromptBehaviorAdmin /t REG_DWORD /d 0 /f

%windir%\System32\reg.exe ADD HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v PromptOnSceureDesktop /t REG_DWORD /d 0 /f

De vigyázz, ezekkel a vírusok is szabadon garázdálkodhatnak!

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44852) samgar válasza C. s. (#44849) üzenetére


samgar
őstag

Nem tudsz róla egy képet dobni?

Oppo Find X5 PRO

(#44853) JamesHun válasza C. s. (#44849) üzenetére


JamesHun
addikt

nemek is ezt írta ki sajnos a javításnál ha bootoláskor próbáltam ráfuttatni :S

SeriesX: JamesSHun

(#44854) JamesHun


JamesHun
addikt

van valami olyan opció win 8.1 pro ban, mint régen a win7 ben, hogy egy másik meghajtóra csinál egy visszaállításhoz szükséges adathalmazt és onnan visszaállíthatom ha hazavágom újra a gépet
fél napom elment mire mindent újra 0 ról feltettem, minden frissítés felmászott, ráment a 8.1 újra a sima 8 ra és feltettem a szükséges progikat, mint origin, uplay, steam, battle.net launcher, office :)

SeriesX: JamesSHun

(#44855) FaTHI válasza Zotya84 (#44851) üzenetére


FaTHI
őstag

Akár ki kapcsolom akár be az UAC-ot akkor is ezt csinálja, nem engedi átmásolni a dll-fájlokat.

(#44856) C. s. válasza samgar (#44852) üzenetére


C. s.
addikt

Körbevágtam, mert így is nagy. Ez a szöveg a tetején van, balról.

Remélem, jól pakolom ki a képet!

JamesHun: Mire jutottál vele? Ha jól emlékszem, azt olvastam, hogy újraraktad.

(#44857) FaTHI válasza C. s. (#44848) üzenetére


FaTHI
őstag

Bejelöltem a rendszergazdát,de igy sem jó..

(#44858) AtHoS válasza FaTHI (#44857) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Rendszergazdai joggal futtatod a TC-t?

Szerk.
Jaj látom már, hogy próbáltad. Akkor viszont a kérdéses mappánál lesz jogosultsági problémád.

Szóval adj magadnak jogot a mappára vagy vedd saját tulajdonba
[link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#44859) C. s. válasza FaTHI (#44857) üzenetére


C. s.
addikt

Én azt a fiókot használom, ami telepítéskor létrejött, az alapból rendszergazdai. Hát sajnálom, hogy nem sikerült!
Te nem tudnád azt használni? Vagy az állítódott át?

[ Szerkesztve ]

(#44860) zoltan6 válasza FaTHI (#44855) üzenetére


zoltan6
őstag

ha másolásnál rákattintasz hogy rendszszergazdaként,akkor sem tudod?

most próbáltam ki 8.01-es 64 bites totalcommanderrel,nekem úgy működik.

(#44861) moonguru válasza Lacccca87 (#44840) üzenetére


moonguru
őstag

Már miért ne működne?

Nekem is aláíratlan driver van a hangkártyámhoz.

Na persze a tesztmódot bekapcsoltam. :)

Ui:

Speciális rendszerindítás, aláíratlan illesztőprogramok engedélyezése a hivatalos út.

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#44862) JamesHun válasza C. s. (#44856) üzenetére


JamesHun
addikt

sajnos nem ment a felújítás funkció, így clean install lett a vége
2 órát szenvedtem mindenféle DVD vel és lehetőséggel, de feladtam

SeriesX: JamesSHun

(#44863) C. s. válasza JamesHun (#44862) üzenetére


C. s.
addikt

Ez nem túl biztató.
Sajnos elveszítenék egy csomó olyan programot, amit promóban ingyen lehetett letölteni és regisztrálni (általában) 24 órán át. Újratelepítés esetén hiába van meg a kulcs, nem tudom használni. :O És némelyikük nagyon hozzámnőtt.

Elvileg mint fizetős baleknak, van valami telefonos ügyfélszolgálat, ugye? Úgy illene, hogy ingyenes legyen, ha már kifizettem ezt a ... drága, jó 8.1-et.

[ Szerkesztve ]

(#44864) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Most raktam fel a win8-at és nem tudok semmilyen hátteret beállítani, mindig a virágos szar marad. :W Nemt tudja valaki miért van ez?

Egy időre megjelenik a személyre szabásnál alul de utána visszavált az alapra meg nem álíltja át.

[ Szerkesztve ]

(#44865) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Adott egy frissen formázott HDD-s Sony VAIO EB1M1E notebook, amin elvileg gond nélkül futnia kéne a Win 8.1-nek, és most lecserélvén a 7-et, a Win 8.1 pár perc után újraindul az alábbi üzenettel: "A Windows problémát észlelt, és újraindul. Összegyűjti a szükséges adatokat." Egy drivert sem tudok így felrakni. Mit lehetne vele kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#44866) Rasiel


Rasiel
senior tag

Olvastam már többször a fórumon, hogy sokaknak problémája van az UAC-al. Az alábbi opcióval lehet teljesen kikapcsolni 8.1 esetén: katt Természetesen először az értesítési beállításokat a Felhasználói fiókoknál kell kikapcsolni.

TuneUp Utilities 2014, illetve a CCleaner-t szoktam használni már régóta. Ha tudod mit állítasz, akkor nem lehet velük gond.

Egyébként a fenti beállítás a TuneUp programon belül a Personalize\Personalize options and behaviors\Security résznél érhető el.

(#44867) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!itt is felszeretném tenni a kérdéseim, Kedves szakik!
Véleményeket és javaslatokat szeretnék kérni uncsi tesóm nevében ,Lehet vásárol egy lapost TOSHIBA Satellite C55-A-163 nincs rajta oprendszer ,ha Win 8.1 -et 64 bitesben vásáról rá azzal működni fog és melyik féle 8.1-est ajánlanátok neki?
előre is köszönjük mindenkinek a segítséget

Üdv:Balázs

(#44868) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Másnál is kiírta már a 8.1 hogy túl sok alkalmazás fut, zárj be egyet? Csak a modern ui alkalmazásoknál érvényes, és csak azoknál amik hátérben futnak. Van erre valami korlátozás? Normális az, hogy a lista amit megnyitott hogy válasszak a bezárandóak közül kb 6-7 elemből állt, a feladatkezelőben látszólag nincs semmi gond, 8gb van a gépben.

(#44869) szabonagyur válasza Kezdő Balázs (#44867) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Menne rajta igen a Win8.1 64 bit. A verziók közül igazából amelyikre pénze van azt vegye, de ha nincs szükséges a Pro szolgáltatásaira felesleges azt vennie.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44870) Kezdő Balázs válasza szabonagyur (#44869) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Hello szabonagyur!

Azért szeretne 64 bitest ,mert néha szokott játszani és állítólag az jobb a játékokhoz? illetve gyorsabb?
Csak elég drága mert 37K néztük,hogy annyiba kerül :F
Bocs még egy kérdés melyik a jobb (meg annyi verzió van ebből is :F )pro vagy enterprise,Melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#44871) samgar válasza Milgram1 (#44864) üzenetére


samgar
őstag

Aktiválva van a rendszer?

Oppo Find X5 PRO

(#44872) krisi047 válasza krisi047 (#44865) üzenetére


krisi047
aktív tag

Közben kiderült, hogy hardveres probléma lesz, úgyhogy tárgytalan. :)

(#44873) Csapi007


Csapi007
veterán

Sziasztok
Egy NirCmd nevű kis programot használtam Windows 7 alatt a monitor kikapcsolására.
Azonban Windows 8 alatt nem működik tökéletesen, néha mikor visszakapcsolom a monitort, teljesen fekete képet ad, hiába csinálok bármit is. Jel van, de full fekete az egész. Hogyha pl kihúzom és visszadugom a moitor kábelt akkor megjavul.
Van ötletetek mitől lehet? Esetleg alternatív mód a monitor kikapcsolására?

"Csak úgy mondom"

(#44874) baboss válasza Csapi007 (#44873) üzenetére


baboss
őstag

(#44875) FіkuszKukіsz válasza Csapi007 (#44873) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Esetleg alternatív mód a monitor kikapcsolására?

Mondjuk a monitor kikapcsológombja? :)

Romanes eunt domus

(#44876) szabonagyur válasza Kezdő Balázs (#44870) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért az a gép elég merész játékhoz, e a 4 GB ram miatt 64 bitest javaslok. Amúgy meg boltban nem csak Pro meg Core verzió van? Enterprise boltban nem nagyon van, ha meg nem boltból úgy szint mindegy, hogy mit használtok. Amúgy meg ha nem Pro verziót vesztek az bő 10k-val olcsóbb és szerintem bőven elég neki játékhoz.

Részemről a gépet nem venném meg, ha csak nem ingyen adják szinte a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44877) Kezdő Balázs válasza szabonagyur (#44876) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Rendben hálásan köszönöm ;)

Üdv:Balázs

(#44878) poirot


poirot
senior tag

Hellotok !

Hogy lehetne leállítani, hogy a gépem, akár alvó állapotból, akár indításkor ne ne "csapja ki" a külső vinyóimat intézőben az asztalra, amelyeket mindig be kell csuknom, mert zavaróak? Vagyis ne értesítsen róluk mindig ?

Köszi előre is.

(#44879) King Unique válasza poirot (#44878) üzenetére


King Unique
titán

Mármint automatikus lejátszás ablakot dobja fel, nyitja meg új ablakban tartalmát, v mi a gond, mert ezt a felugró menüben ki lehet választani, hogy "ne csináljon semmit", v hasonló opció?

(#44880) #99546112


#99546112
törölt tag

Hogyan lehet kikapcsolni a karbantartást? Nagyon idegesítő, hogy akkor is csinálja, amikor épp használnám a gépet :S Pedig be van állítva, hogy elvileg ne végezzen ilyen műveletet, amikor épp használom a gépet. Egyáltalán nincs is szükség ilyesmire, hisz manuálisan karbantartom a gépet, eddig nem csinált ilyet, nagyon bosszantó.

Tipp?

(#44881) poirot válasza King Unique (#44879) üzenetére


poirot
senior tag

Pontosan ?

Hol találom a felugró menüt, és hogy ne csináljon semmit ?

Köszönöm.

(#44882) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Üdv!
A probléma: állandóan kék halált kapok, bekapcsolás után kb 1 perccel, használhatatlan a gép. Előtte is voltak fura dolgok, pl az asztal szürkévé vált, meg hasonlók. Csökkentett módban megy a gép. Leszedtem a hivatalos HP Win8.1-es grafikai kezelőprogramot, de csökkentett módban nem rakja fel, a normálban meg nem elég az idő a telepítésre.
HELP!

A noti: Hp Probook 4535s LG863EA, WIn 8.1

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#44883) King Unique válasza poirot (#44881) üzenetére


King Unique
titán

Jobb feslő sarokba dobja fel aszem, de most win7-en vagyok, de lehet állítani vezérlőpultban is elvileg [link]

(#44884) Johnny194 válasza Johnny194 (#44882) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Ezt még csatolom mellé:

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#44885) JamesHun válasza Johnny194 (#44882) üzenetére


JamesHun
addikt

kék halálnál van hibakódod, vagy bármi használható adat azon kívül, hogy kék halált dob?

SeriesX: JamesSHun

(#44886) FaTHI


FaTHI
őstag

Nos köszönöm a segitséget, úgy néz ki valamiért a Defender nem engedett másogatni, irásvédett volt jó pár fájl amikor másolni akartam.
ha kikapcsolom érdemes valami virusirtót feldobni ugye? Vagy berakom a kizárt fájlok közé a problémás fájlokat?

(#44887) ferike36


ferike36
tag

....azon kívül, hogy kitéptem a hajam a 8-astól a 8.1 jobb lett.rengeteg minden javítva és jobb, de még itt is vannak dolgok, amitől eszem megáll..eleve testre kell szabni az alapértelmezett programokat, hogy amiket felteszel lejátszókat stb. azok induljanak el ne a csempés borzalom..a skype is egy katasztrófa ahogy kinéz a csempés változat..így desktopos normál skype letöltve..user accountok meg minden kiiktatva...de még mindíg a c meghajtü dokumentumokba akar menteneni mindent, mikor én a c-re akarok menteni akkor is egy jegyzettömböt vagy képet..másrészt meg 8.1 alatt nincs egy csomó mindenhez, driver, lenovo g580 elan touchpad driver nincs, ami van félkész, nincs benne görgetés le fel funkció opció beállítás..a samsung telóm frissítettem volna, de a 8.1 alatt az usb driverei feltétele után, nem ismerte fel a telefont..win 7 alatt ugyanez tökéletes...reggelig sorolhatnám a rendszer baromságait, de már kezdem megszokni..ez van

(#44888) cattus válasza ferike36 (#44887) üzenetére


cattus
őstag

...a drivereket nem az MS készíti.

Do the thing!

(#44889) kenand válasza huszar90 (#44013) üzenetére


kenand
veterán

Rá lehet hegeszteni a legacy Win 7 13.9-est a Windows 8.1-re

(#44890) szabonagyur válasza ferike36 (#44887) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Win7 vagy bármelyik Windows alatt nem kellett testreszabni, hogy mit használsz? Ott is alapból a WMP 12 indult el, vagy esetleg az a program amit utoljára telepítettél és az társította magát a programokhoz.
Az egyértelmű, hogy a csempés skype kinézetre teljesen más mint az asztali meg kell szokni aki nem akarja felteszi az asztalit, van választási lehetőség.

Arról az MS nem tehet, hogy a Lenovo eddig támogatja a régebbi készülékeit, amúgy meg a Win8as drivereknek 99%-ban jónak kell lennie 8.1-re. De megnéztem és a Lenovo oldala alapján van mindenhez 8.1 driver, de ahogy írtam ha valami nem jó akkor ott 8-as driver is jó.

A samsung drivert szintén nem az MS gyártja..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44891) TRob1 válasza ferike36 (#44887) üzenetére


TRob1
veterán

"reggelig sorolhatnám a rendszer baromságait, de"

Jah, a "rendszer" baromságai.
A Samsung meg Lenovo driverekhez biztos sok köze van a rendszernek... Meg ha neked nem tetszik egy "csempés" app :W

¤ R'n'R ¤

(#44892) ferike36 válasza TRob1 (#44891) üzenetére


ferike36
tag

...nem a csempés appról van szó..és a lenovo g580-hoz 8.1 elan driver nincs, a 8-asé megy fel igen, de nincs opciók a görgetés és egyéb beállításra, így halott ügy...és nem a rendszert szidom, de van sok dolog amiben más mint a 7 volt, és egy átlag felhasználó macerásnak érzi, mindíg jelszót meg felhasználót kér meg gmailes fiókot mindenhez, hiszen ez a rendszer lényege, ezen keresztül szinkonizál minden mindennel, de az átlag ember ezekből nem kér, ő csak az előnyeit akarja használni, azaz hogy a 7-nél gyorsabb meg jobb, a sok akadályt meg csempét meg sok mást nem kéri, de amúgy már kezdek megbarátkozni vele..viszont a win 7 nekem még mindíg jobban bejön..

(#44893) czarpika


czarpika
csendes tag

Sziasztok

Olyan problémám van, hogy amikor a be bootol a lemezről a telepítő a Windows logó megjelenik majd egy percig dolgozik a gép és bal felső sarokban windows error code 0x000000c4 ír ki, majd újra indul a gép.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

(#44894) szabonagyur válasza ferike36 (#44892) üzenetére


szabonagyur
félisten

Még mindig nem az MS hibája, hogy nincs normális Lenovo driver...
Egyértelműen más mint a 7 de ezt nem mondta senki, a 7 is más mint a Vista volt vagy az XP, el kell fogadni a fejlődést.
Gmail fiók nem kell semmihez, MS fiók kell, de csak akkor ha beállítod az online fiókot ezt sem kötelező használni!!!! illetve ha bele is olvasnál 1-1 topikba és nem csak a Win8.1et szidnád látnád, hogy online fiók esetében is ki lehet kapcsolni, hogy jelszót kérjen minden indításkor. A csempét is ki lehet kapcsolni, hogy egyből asztal jöjjön be, illetve van alternatív programmal start menü is

De a baj még mindig az, hogy ezt leírod, hogy szar ez szar az, ez nem tetszik az nem, de az hogy beleolvass, hogy van mindenre megoldás az már luxus.

Ha meg a 7-et akarod használni használd azt, senki sem kötelez a Win8/8.1-re, az átlag felhasználónak meg semmi baja a 8.1-el csak azoknak akik lusták ahhoz, hogy fél órát rászánjanak az új rendszer tanulmányozására, vagy a problémáik megoldására.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44895) szabonagyur válasza czarpika (#44893) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Azért megmondhatnád milyen gépről van szó, milyen hardver, húzva van e valami, stb. Ennyi infóból nem tudom ki találja ki neked...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44896) ferike36 válasza szabonagyur (#44894) üzenetére


ferike36
tag

..én ezeket mind tudom és be is állítottam, nem ezzel van a gond, hanem, hogy egy átlag felhasználó nem kér a sok macerás újjításokból, túl sok olyan van benne ami bonyolítja a használatát, a 7-es sokkal egyszerűbb volt, a csempét én is kikapcsoltam stb. de akkor is más a rendszer, mivel napi rendszerességgel használom, és még így is nehéz megszoknom, váltok lehet vissza 7-re, majd a 9-est felteszem ha kijön. meg ne mond azt kérlek, hogy egy átlag felhasználónak nincs baja a rendszerrel, amikor 4 informatikus haverom is kitépte már a haját tőle, meg minden ügyfél aki nálunk vesz laptopot, sorba hozza vissza, hogy töröljük, és tegyünk rá 7-et, meg itt is minden negyedik hozzászólás hónapok óta problémákkal teli, ne menjünk bele, használd egészséggel, én váltok 7.re vissza.

[ Szerkesztve ]

(#44897) Johnny194 válasza JamesHun (#44885) üzenetére


Johnny194
aktív tag

DPC Watchdog Violation

Az talán még hasznos infó lehet, hogy váltható grafikus rendszer van a gépben

A Win 8.1 az SSD-n van, a 8.1-re frissítés után hetekkel jött először a hiba, aztán még sok héttel később most. A HDD-n lévő sima win8 megy gond nélkül

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#44898) czarpika válasza szabonagyur (#44895) üzenetére


czarpika
csendes tag

Szia

A gépem Amd Athlon 64 X2 4200+ alapon.
Epox Nforce4 9NPA+ alaplap.
2.5 Gbyt memcsi.

Amit fel akarok rakni Win 8.1 Hun Pro 64 bit.

Köszi

(#44899) TRob1 válasza ferike36 (#44896) üzenetére


TRob1
veterán

Ááááá, már tudom ki vagy, rég hallottam felőled!!! Ez hányadik reged? 10? 15? De látom nem unod még. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#44900) ferike36 válasza TRob1 (#44899) üzenetére


ferike36
tag

Félre értés ne essék Trob1, nincs gondom a win 8.1-el, de a 7 kicsit felhasználó barátabb, de aztán lehet meggondolom magam, és marad a 8.1, végül is megszerethető, meg gyorsabb is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.