Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) baboss


baboss
őstag

Az áruházból letöltöttem a Jelszó trezor programot. Megnyitom de nem tudok semmit csinálni,pár másodperc után visszadobja az asztalt.Valakinek van ötlete mi lehet a gond ?

[ Szerkesztve ]

(#44702) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A C:/Windows/SoftwareDistribution/Download micsoda és miért foglal 3 GB-ot?

Illetve a lapozófájlt hogy tudom úgy kikapcsolni, hogy ne is kapcsolja vissza?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44703) #01682176 válasza sz.balazs.95 (#44702) üzenetére


#01682176
törölt tag

Google, első találat:
"The 'SoftwareDistribution' folder is where automatic updates are stored."

Az a frissítés "dolgait" a lemezkarbantartóval tudod törölni (rendszerfájlok törlése, újból betölt és kiválasztod a megfelelőt).

[ Szerkesztve ]

(#44704) sz.balazs.95 válasza #01682176 (#44703) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A lemezkarbantartóban minden lehetséges dolgot kijelöltem és töröltem.
Összesen kemény 0,01 GB-ot sikerült felszabadítanom! :-|

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44705) #01682176 válasza sz.balazs.95 (#44704) üzenetére


#01682176
törölt tag

Rendszerfájlok törlésével?

(#44706) sz.balazs.95 válasza #01682176 (#44705) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44707) micafighter válasza sz.balazs.95 (#44702) üzenetére


micafighter
nagyúr

C:/Windows/SoftwareDistribution/Download -> Itt vannak a Windows frissítések. Mindenről készül egy másolat, hogy ha később szeretnéd, akkor el tudd távolítani, ezért a lemezkarbantartó alapból nem fogja ezt bántani (hogy ha valami frissítéssel gond lenne, akkor törölheted a frissítést).

Tehát ha a Windows Update-en keresztül települt dolgok közül nem okozott gondot semmi, akkor törölheted nyugodtan. Viszont ha törlöd, a telepített frissítéseket nem fogod tudni eltávolítani.

Kerestem most erről forrást, ahol ezt ovlastam, de sajnos nem találom. Csak mindenütt azt, hogy biztonságos eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

(#44708) sz.balazs.95 válasza micafighter (#44707) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

És elég, ha csak szimplán kitörlöm fájlkezelővel?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44709) micafighter válasza sz.balazs.95 (#44708) üzenetére


micafighter
nagyúr

C:/Windows/SoftwareDistribution/Download törlése:

1) Kapcsold ki a Windows Update-et

2) Törölheted akár az egész mappát

3) indítsd újra a gépet

4) kapcsold vissza a Windows Update-et

Ha az egész mappát törölted, a Win Update újra fogja csinálni a mappát, viszont üres lesz, tehát nem foglal helyet. Ha újabb frissítések jelennek majd meg amiket telepítesz, akkor megint elkezdenek gyűlni a mappában.

[ Szerkesztve ]

(#44710) Bici válasza kispx (#44622) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, részben sikerült.

A http/https és egyéb protokolokhoz nem engedi társitani, csak az IE-t, vagy egyeb Store-ból letölthető progikat. Erre van megoldás?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44711) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Rég volt már, hogy windowst telepítgettem, így ezzel kapcsolatban volna pár kérdésem:

1.
Adott egy lapos, 1Tb-os merevlemezzel, előre telepített Win 8.1 Pro-val. Mivel egy partíció volt, én azzal kezdtem volna a dolgot, hogy a beépített lemezkezelővel a C-t 100Gb-ra zsugorítom, a többire meg létrehozok egy másik partíciót. A gond ott volt, hogy csak "felezni" engedte a meglévőt, azaz kb 4xxGb-ra tudtam zsugorítani, holott bőven volt elég szabad hely.
Van ennek valami ésszerű magyarázata? Hogy tudnám mégis 100Gb-ra csökkenteni?

2.
Adott egy asztali gép 1 SSD + 2 HDD felállásban. Jelenleg az SSD-re van telepítve egy windows 8.1 pro. Átt tudom ezt tenni valahogy HDD-re? Vagy ha bebootolok SSD-ről, majd a jelenleg telepített win alól indítok egy win telepítést, és céllemezként a HDD-t választom, majd telepítés után kiveszem az SSD-t, akkor fog menni rendesen?
Nincs optikai meghajtóm, usb-ről pedig valamiért nem akar bootolni a lapom(pedig elvileg kellene)..

Előre is köszi :R

Everybody lies.

(#44712) #01682176 válasza Barthezz2 (#44711) üzenetére


#01682176
törölt tag

Szia!

Az egyesre az lehet a válasz, hogy a lemez "hátsó részein" vannak adatok. Valahol olvastam olyan progit, ami áthelyezi ezeket.
Kettes: Igaz nem 8.1ről szól, de megéri elolvasni: [link]

(#44713) baboss válasza Barthezz2 (#44711) üzenetére


baboss
őstag

1.[/B ]A a beépített lemezkezelővel nem lehet megcsinálni. :K EaseUS Partition Master ezzel bármilyen méretet betudsz állítani.
(B)2.(/B) Macrium Reflect-el klónozd.Nekem is itt ajánlotta egy kolléga,és bevált. :R

[ Szerkesztve ]

(#44714) baboss


baboss
őstag

Elnézést a Félkövér betűért már nem tudtam javítani. :U

(#44715) Steelmanus válasza sz.balazs.95 (#44708) üzenetére


Steelmanus
addikt

Keszits egy szoveges fajlt a Jegyzettombel, ird be:

net stop CcmExec
net stop wuauserv
net stop BITS
rd /s /q %systemroot%\SoftwareDistribution\Download
net start wuauserv
net start CcmExec

Majd ments el pl: wu_repair.bat neven vagy barmilyen neven csak a kiterjesztese legyen *.bat fajl.
Jobb klatty a fajlon, Rendszergazdai modban futtasd, ez kitakaritja SoftwareDistribution\Download mappat.

(#44716) samgar válasza Barthezz2 (#44711) üzenetére


samgar
őstag

Az usb-ről bootoláshoz tiltsd le a fast boot-ot a boisban illetve a secure boot-nál állítsd át uefi és csm-re. Utána elvileg már látja az usb-t.

Oppo Find X5 PRO

(#44717) sz.balazs.95 válasza Steelmanus (#44715) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

azóta már megcsináltam. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44718) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

köszönöm mindenkinek a segítségét!
Nem lett tökéletes, de mindenképpen jobb lett a helyzet.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44719) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Tudtok abban segíteni, hogy hogy lehet beállítani pl. a zárol képernyőre saját képet? Most csak a beépítettek közül tudok válogatni, illetve azokat különböző színre állítani.
Valamint ahhoz a képernyőhöz amikor beírom a jelszót nem lehet képet berakni? Olyan sivár az egy szín dolog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44720) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Először ide írok, mert van bennem kis fáradt gőz! :D
Szóval tegnap lett új netem. T-home 10 megás DSL. Szereld magad opcióval. Na ez rendben is van, megoldottam a dolgot, működik is a net pedánsan. A gondom csak az, hogy valahányszor bekapcsolom a gépet, nem csatlakozik magától a net a hálózatra, hanem mindig meg kell nyomnom a csatlakozást. Windows 8.1 rendszerem van, 64bit. Eddig a jelszavam se jegyezte meg, ma reggel valami csoda folytán az már megvolt. Nincs erre valami megoldás? Illetve, mindannyiszor, amikor bekapcsolom a gépet, aktiválja a gyári winfos tűzfalat is, hiába lövöm ki minden alkalommal és persze bekapcsolja mindig a hálózatos megosztást is. :W Van Comodo tűzfalam, ezért nincs szükségem a beépített szutyokra.
Valakinek valami ötlete, tanácsa esetleg lenne?

Attila

Ui.: A fáradt gőzből irányítottak ide. :)

(#44721) slice14 válasza Astrasattila (#44720) üzenetére


slice14
veterán

Router!!! :DD

Már 5-6e ft-ért kapsz akár wlan-os routereket. És nem neked kel foglalkozni a csatlakozással, hanem a router megoldja csendben.

Ja, és akár wifi-n is tudsz rá csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#44722) Astrasattila válasza slice14 (#44721) üzenetére


Astrasattila
tag

Van routerem. WiFi-s, de ha nem muszáj, nem használnám. Még egy felesleges áramfogyasztó. Persze, ha nincs más megoldás.. A másik netem az olyan, hogy simán bedugtam a kábelt, ami jött a modemből egy elosztón át, és nem kellett se jelszó, se felhasználónév soha. Routernél csak azért kellett, mert én állítottam be, hogy engedély nélkül ne csatlakozhasson senki. De a másik problémám gondolom attól még megmarad, hogy mindig átállítja a rendszert nyilvános mappamegosztásra.
Amúgy köszönöm az ötleted! :)

(#44723) slice14 válasza Astrasattila (#44722) üzenetére


slice14
veterán

Szerintem az volna a legegyszerűbb. Amúgy én W8/8.1 allat még nem próbáltam a Windows-al csatlakozni.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#44724) Astrasattila válasza slice14 (#44723) üzenetére


Astrasattila
tag

Nem értem, hogy mire írod ezt a Windows csatlakozást. Nem Windows tűzfallal szeretnék csatlakozni, hanem a Comodo tűzfalával átengedni a netet, ha erre írtad.

(#44725) Zotya84


Zotya84
őstag

Hali!

Szenved(ett) még valaki 8.1 Pro-val a következőtől?

Minden futó alkalmazásból kilépve is a következő probléma áll fenn: némely leállítás, tökéletesen gyors, néhány másodperc, viszont néha a Leállítás... üzenet akár több órán át is képes a képernyőn ragadni, és a gép nem áll le. olyankor sem a háttértárakat nem lövi le, sem az USB-ket; bár előbbieket az energiagazdálkodási beállítások miatt kb 1 óra múlva kikapcsolja. A rekordja több, mint 9 óra, reggel melóba jövet és esti hazaérkezés között..

Azt hiszem, számomra már csak ez az egy komolyabb nyűgöm van vele, a többire megtaláltam a megoldást.

Olyan ötlet jönne jól, hogy mivel tudom naplózni a leállítás folyamatát úgy, hogy a kényszerű hard-off esetén is megmaradjon az általa rögzített információ; esetleg, ha valaki már tapasztalta és megoldotta az ilyen problémját, akkor tőle egy jó ötlet..

Köszike.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44726) Tournament válasza Zotya84 (#44725) üzenetére


Tournament
aktív tag

van egy registry beállitás ha kell irj privit segiti a leállást csak meg kell keresnem :R

(#44727) #93794560 válasza Zotya84 (#44725) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam is előfordult ez, de volt olyan is, hogy a leállításra kattintva nem történt semmi. A gép vígan ment tovább. Sem készenlétbe nem tudtam letenni, sem pedig újraindítani nem lehetett. Ez a funkció halott volt. Előfordult az is, hogy a lemezkarbantartó elindításakor, még a törlendő adatok keresésésnél fagyott le a windows. Négy órát vártam rá, de a csík nem mozdult egy kanyit sem. Power Off leállítás lett a vége. A windows mindössze egy napos volt, tehát nem a sok felhalmozódott, törölnivaló adat miatt rohadt le.
Bár tetszett volna a 8/8.1, a Start menü sem hiányzott, de a sok kis apró hülyeség miatt, de legfőképp egy 8-as alatt nem működő, számomra fontos szoftver miatt visszatettem egy partíciómentésből a hetest.

(#44728) slice14 válasza Astrasattila (#44724) üzenetére


slice14
veterán

A windows-al csastlakozást a betárcsázásra értettem.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#44729) Tournament válasza Zotya84 (#44725) üzenetére


Tournament
aktív tag

Megvan beállitgatam a registrymbe a dolgokat 1s alatt leáll azzonal a gép ha kell valakinek

vista és w7 korszakba használtam amikor b@**ot leállni volt hogy 4 napig ment a gépem ilyen win hülyeség miatt mert nem kapcsolt ki azzota is használom

[ Szerkesztve ]

(#44730) bon válasza Astrasattila (#44722) üzenetére


bon
őstag

A másik neted kábelnet lehetett, ez adsl, itt betárcsázás van, amit legkönnyebben routert használva lehet megoldani.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#44731) Tournament válasza bon (#44730) üzenetére


Tournament
aktív tag

digi optika is ugyan ez az eset igy van

egyedül kábelnetnél nem kell azonosito

(#44732) Calogero válasza Astrasattila (#44722) üzenetére


Calogero
addikt

az ADSLautoconnect nálam megoldotta az automatikus csatlakozást.
[link]

(#44733) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Van valami trükkötök arra, hogy mi a teendő win8.1 nél ha az "áruházból" nem tudok letölteni semmilyen free programot?
Ezt a sokatmondó hibakódot kapom
0x80070002
Próbáltam már pár trükköt, de egyik sem segített sajnos :S

Sőt olyan mintha egy metros app sem akarna futni valamiért (az egész onnan indult, hogy az xboxos smartglasst akartam használni, nem ment, letöröltem és újra akartam telepíteni)

[ Szerkesztve ]

SeriesX: JamesSHun

(#44734) Bici válasza JamesHun (#44733) üzenetére


Bici
félisten

Ezt találtam a gugliban: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44736) _ak_ válasza Sub-ZeRo (#44658) üzenetére


_ak_
addikt

Az már nem olyan vicces a tableten. :N

Let's begin, de gozaimasu!

(#44737) JamesHun válasza Bici (#44734) üzenetére


JamesHun
addikt

köszi a linket
sajnos ezt is próbáltam
lehet a főbb gond, hogy nem akarnak futni a metro-s progik, és lehet ezért nem is tudja telepíteni őket az áruház. Sajnos sokan azt írták az újratelepítés segített csak, vagy az accountok törlése, meg újra létrehozása vagy valami hasonló, Most épp az sfc /scannow fut, hátha talál valami hibát és amiatt van a gubanc.
A gép felújítása saját file ok megőrzésével -t írták még de oda meg kérné az adathordozót, de én pendrive ról telepítettem, mert azt a lehetőséget választottam DVD helyett amikor win7-re megvettem a win8 telepítési lehetőséget, így még nem tudom, hogy tehetem be neki amit kér, mert ezt simán nem tudom kiírni sajnos :S

SeriesX: JamesSHun

(#44738) Sub-ZeRo válasza _ak_ (#44736) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ott nem, de sajnos a modern ui-s nem tudja. Egyelőre.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44739) szabonagyur válasza HZoli87 (#44735) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak privát vélemény: Azért ez még nem túl nagy hír, hogy a Metro appokat ki lehet tűzni a tálcára. Ez szerintem még mindig a hibajavítások vagy hiányzó logikus funkciók kiegészítése. Eddig akárhány irányvonalat kezdett el az MS csak végigvitte. Hiába volt nem túl nyerő a Vista, azért a Win7 lényegét tekintve ua. csak pár évvel későbbi, átrajzolt kiadása. 1-2 optimalizációval.

Nálunk céges környezetben, kb. ~3000 gépnél elkezdték a rendszergazdák a Win8/8.1 tesztelését, céges környezetbe való bevezetését. Ha pedig egy ilyen helyen elfogadják akkor az MS-nek nem lesz panaszra oka, hiszen a cégekből él elsősorban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44740) zoltan6 válasza szabonagyur (#44739) üzenetére


zoltan6
őstag

3000 gép? :Y hol van annyi gép? google-nál? :Y

(#44741) szabonagyur válasza zoltan6 (#44740) üzenetére


szabonagyur
félisten

3000 gép szerinted sok? Konkrét gyárat nem mondok, csak példát. Ha csak azt veszed mondjuk pl. hogy az Audi-nál Győrben dolgozik 9000 munkavállaló kb, amiből a munkavállalók 35-40%-a diplomás, tehát nem fizikai dolgozó valószínűleg, és attól, hogy nem fizikai de csak ha a felének is van gépe az kb. 2000-2500 dolgozó. Plusz azok akiknek mondjuk van asztali gépe meg noti is. Szóval nem olyan sok az :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44742) Astrasattila


Astrasattila
tag

Mindenkinek köszönöm a válaszát, segítségét! :R Ma-holnap megnézem magamnak a dolgokat. Ha semmi sem segít, marad a router.

(#44743) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdvözlet!

Gyors segítséget szeretnék kérni hogy miként tudom beállítani a bill-t hogy tudjak hosszú ü és ö betüke tírni mert mos thelyette Q betüt és nagy P betüt ír, elötte win7 volt fennt ott tökéletesen müködött. A billentyüzet egy Genius Slimstar 220 Pro (magyar) USb-s.
Köszönöm elöre is!

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#44744) Visormail válasza Zotya84 (#44725) üzenetére


Visormail
addikt

Igen tiszta telepítésű 8.1en is előfordult már nálam is 2x, de ez semmi ahhoz képest, hogy a 8ason hányszor csinálta pedig a gépem se régi.

Kabalabula: ezen nem segít a registry beállítás sem, ilyenkor azzal együtt is megáll és pörög a karika a végtelenségig, se elnyomni nem lehet se várni nem érdemes, csak a reset segít.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44745) zoltan6 válasza LBandi (#44743) üzenetére


zoltan6
őstag

vezérlőpult/nyelv-nél billentyűzet magyarra van állítva?

(#44746) LBandi válasza zoltan6 (#44745) üzenetére


LBandi
aktív tag

Igen, közben már rájöttem, a Logitech setpoint feltett egy bővítményt és az kavart be, letiltottam így már minden működik rendesen.
Azért köszönöm!

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#44747) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Win 8.1-et tennék fel a notimra, van hozzá egyetemi MSDN-s kulcsom. Na most, milyen verziót szedhetek le hozzá, hogy be tudjam aktiválni a kulcsommal?

Mielőtt beaktiválom, szeretném próbaverzióba használni pár napig, ha valamiért nem jönne be, ez megoldható ennél a verziónál?

Torrentről ezt a verziót néztem ki: Microsoft Windows 8.1 Pro VL x64 HUN MSDN

Egyedül a VL ami nem stimmel, én úgy tudom, hogy a VL pont nem jó az MSDN-s kulcshoz. Ki mit mond?

Köszönöm előre is! :R

(#44748) Rasiel válasza Visormail (#44744) üzenetére


Rasiel
senior tag

Esetleg valami program nem akadályozhatta a win leállást? Nem tudom, nálam még hasonló nem fordult elő, igaz csak pár hónapja használom a 8.1-et, de azért elég intenzíven. Telepítettem is már másoknak, de onnan sem érkezett ilyesfajta probléma.

(#44749) szabonagyur válasza Vasinger! (#44747) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Azért azt megadhatnád, hogy milyen 8.1-hez tartozó kulcsod van.

Igen megoldható a próbaként való teszt de akkor egy általános(generic) kulccsal kell telepítened, aztán ha úgy ítéled, hogy marad akkor a rendes kulccsal beaktiválod a gépházban.

Ha 8.1 Pro kulcsod van jó verziót néztél ki, ez felmegy generic kulcs nélkül is, majd a gépházban kell aktiválnod.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44750) Damage401 válasza Vasinger! (#44747) üzenetére


Damage401
senior tag

Én pont ilyen ISOt szedtem le, és a vásárolt kulcsommal tudtam aktiválni.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.