Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

8.1 alatt hogy tudnám kikapcsolni azt, hogy előjöjjön a charm bar, mikor a laptopom touch padjának jobb oldalától kezdve mozdítom az ujjam?
Rendkívül zavaró...

(#43902) Sub-ZeRo válasza pilóta (#43899) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszergazdát ír, de nem vagy az. Power user vagy, mert az UAC nevű biztonsági program bejött. Használata ajánlott. Szóval Vista óta, (mert abban volt elsőnek) power user-ként vagy jelen a rendszerben. Ezért látod, ha nincs kikapcsolva az uac, hogy visszakérdez néhány programnál, mert kell neki még plusz jog a futtatáshoz, hogy biztosan ezt akarod és nem víros buzerálja a rendszert?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43903) micafighter válasza MATEO6600 (#43901) üzenetére


micafighter
nagyúr

A Windows-ban a jobb oldali Charm bart nem tudod kikapcsolni Telepítsd fel a Classic Shell nevü ingyenes start menü programot, azzal ki tudod kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#43904) isizakhi03 válasza micafighter (#43900) üzenetére


isizakhi03
tag

miért lenne az bonyolult? telepítéskor beír egy 8.1-es kulcsot, aktiváláskor pedig, a sajátját. ennyire egyszerű. én is így csináltam.

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#43905) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

8.1-re nem tudok Sony PCC-t telepíteni. Valaki talált erre megoldást?

(#43906) FіkuszKukіsz válasza NY_A (#43905) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nekem gond nélkül települt. 8.1 melyik változata van?

Romanes eunt domus

(#43907) NY_A válasza FіkuszKukіsz (#43906) üzenetére


NY_A
őstag

A honlapjáról töltöttem le, és azt telepítettem. Hibaüzenettel leáll telepítéskor.

Már felerőszakoltam, de nem látja a telefonomat.

[ Szerkesztve ]

(#43908) barnibal


barnibal
tag

Sziasztok nem tudom jó helyre írok, de remélem. 2 hónapja vásároltam egy ASUS Maximus IV Extreme deszkát. a konfig a következő: Asus Maximus IV Extreme, i7-2600K, 16GB G.Skill 1600Mhz, Asus Radeon 6970 DCII, 60GB Kingston V300 sata3 + 120GB OCZ Vertex III MaxIOPS sata3 + WD Caviar Black 1,5 terra sata3, Cooler master silent Pro M600. a következő a helyzet összeraktam és minden működött rendesen Win 8.1 eredeti vásárolt, majd eltelik 2 hó és a win ami betöltött kb 20second alatt most több mint 1 perc és nem tudok rájönni mitől.
Már telepítettem mindenhova mindent és újra és újra kábeleket kicseréltem, portokat cserélgettem, de hiába,... :(
Valakinek valami ötlet?

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#43909) dandy91 válasza 800.henrik (#43837) üzenetére


dandy91
tag

Nagyon köszi :C

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#43910) micafighter válasza isizakhi03 (#43904) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem bonyolult csak trükközni kell :) De már a telepítő beszerzésénél is trükközni kell, mert a 8.1 telepítőt nem tudod letölteni a Microsoft honlapjáról 8as liszenszel. Vagy trükközöl a telepítő letöltésénél is, vagy fájlmegosztó helyekről szerzed be.

Szerintem egyszerübb egy 8.1-es liszensz. Beírod a kódod a Microsoft segédprogramjába. Ellenőrzi a liszenszet, és egyből elkezdi letölteni a liszenszednek megfelelő verziót. Telepíted. Kész. :)

8-assal is meg lehet oldani. Még jó hogy meg, hiszen ingyenesen jár a 8.1 akinek van 8-as liszensze :DDD de elég idiótán csinálta ezt meg a Microsoft..

[ Szerkesztve ]

(#43911) vati182


vati182
aktív tag

Sziasztok egyik ismerősöm ezt a levelet kapta az outlokjába, ez valami vicc? másnak is van fent nem teljesen megfelelő rendszere senki nem kap ilyet meg miért pont az outlokjába kapná ezt ez valami független baromság nem?
A levél egyébként egyből spambe ment neki... Csa észre vette, ez ugye kamu, egyébként az illető amúgy is Angliába tartózkodik...

Hereby we inform that you are obliged to come as a defendant
to The Court of Louisiana in February 13, 2014 at 10:00 a.m.
for the hearing of your case of illegal software use.
If necessary you have a right to obtain a lawyer for your protection.

You are kindly asked to have an identity document with you.
Personal appearance is compulsory.

Please find the plaint note with more detailed case information
attached to this letter and study it thoroughly.

Court clerk,
Nancy Mason

[ Szerkesztve ]

(#43912) kispx válasza vati182 (#43911) üzenetére


kispx
addikt

Mi volt a feladó címe?

[ Szerkesztve ]

(#43913) vati182 válasza kispx (#43912) üzenetére


vati182
aktív tag

From: Court attendance notification (your_notice@perkinscoie.com) Microsoft SmartScreen classified this message as junk.

Ezt küldte át nekem.

[ Szerkesztve ]

(#43914) kispx válasza vati182 (#43913) üzenetére


kispx
addikt

Fake.
Sacc per kb mint amikor Áder vigyorog, hogy a nem létező kibernetikus szakosztályunk illegális kibernációs tevékenységet észlelt, ami 20 év börtönt jelenten, de ha fizetsz akkor a 20 év börtönt elkerülöd. Egy kategória vele.

(#43915) vati182 válasza kispx (#43914) üzenetére


vati182
aktív tag

Ja gondoltam de jobb volt így mástól is visszaolvasni akkor megírom ismerősömnek, hogy meg is nyugodhat bemásolom neki inkább ezt a beszélgetést egy az egybe hogy higgyen is nekem :P

(#43916) VoidXs válasza vati182 (#43913) üzenetére


VoidXs
nagyúr

"Microsoft SmartScreen classified this message as junk." Meg ahogy látom, más is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43917) kispx válasza vati182 (#43915) üzenetére


kispx
addikt

Ha már bemásolod akkor még üzenném neki, hogy gondolkozzon el rajta, hogy hogyan került spamlistába az e-mail címe.

(#43918) zsírsámán válasza vati182 (#43911) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Ez jó :D Én nemrég a costco-tól kaptam spam-et, a gond mindössze annyi, hogy sosem rendeltem tőlük semmit, így hiába dobálózott az illető rendelési számokkal. És arra sem volt képes hogy legalább valami hivataloshoz hasonlító e-mail-ről zaklasson a kedves manager @ saatgutprofi.com :DDD

(#43919) VoidXs válasza zsírsámán (#43918) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én mindent tiltólistára dobok, ami nem olyan domainről jött, amiről vártam bármit. És az egy olyan 300-400 elemes lista. És nem külön címek, hanem domainvégződések.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43920) Baggio04


Baggio04
aktív tag

üdv.
Nemrég telepítettem win8-at. működött is gond nélkül. Egyszer az egyik bekapcsolásnál viszont már bejelentkezésnél angol szöveg várt (magyar helyett) és utána a start menübe mikor belépett akkor csak 3 csempe volt: asztal, áruház és még egy valami (amikor beléptem az asztalra, akkor semmi eddig telepített programom nem volt jelen..). Újraindítottam a gépet és akkor már a normális rendszer várt (telepített programok, magyar win..). Ez a jelenség néha előjön.
Valaki hallott, látott ilyesmit? Mit lehetne csinálni, hogy ne történjen ez meg?

Baggio

(#43921) MATEO6600 válasza micafighter (#43903) üzenetére


MATEO6600
őstag

Én nem is akarom eltüntetni, engem nem zavar.
Az zavar, hogy ha a touchpad jobb oldaláról indítom a mozgást, akkor jön elő a charm bar. (így elég gyakran, akaratlanul)

(#43922) micafighter válasza sanyek2 (#43875) üzenetére


micafighter
nagyúr

A kutyafáját :D Sebaj, nem fogytunk még ki az ötletekből. Vezérlőpult -> Rendszer -> bal oldalt Speciális Rendszerbeállítások -> Speciális -> Indítás és helyreállítás alatt "Beállítások"

Rendszerhiba alatt lévő Automatikus újraindítás ablakából a pipát vedd ki.

Írj majd, hogy ez segített-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#43923) szabjan válasza sanyek2 (#43856) üzenetére


szabjan
tag

A hálókártya beállításainál kiszedted a pipát a 'felébresztheti a gépet' opcióból?
Ha volt már elnézést... ;)

a vizesember

(#43924) micafighter válasza szabjan (#43923) üzenetére


micafighter
nagyúr

:N nem volt, én is gondoltam erre, azonban most ez valoszinüleg nem segítene a kolegán, mert az a beállítás arra lenne, hogy alvó állapotból a hálókáyrta fel tudja ébreszteni a gépet. Most a probléma viszont nem az alvó állapottal van, hanem, hogy kikapcsolás helyett újraindul a gép. Ettől még persze megér egy próbát :)

[ Szerkesztve ]

(#43925) szabjan válasza micafighter (#43924) üzenetére


szabjan
tag

Az oké. ;)
De kollega azt írja, hogy néhány másodperc múlva indul újra. A LAN os ébresztés pedig kikapcsolt állapotról is működik. Nekem ez többször volt gond. A routerem számomra érthetetlen okból kifolyólag folyamatosan indítgatná a gépet.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#43926) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.
Az miért lehet, hogy Windows 8.1 alatt nem látja a PCC a telefonom. A memóriakártyát látja adattárolási módban, de médiaátvitelnél semmi.

(#43927) biznisz_man válasza biznisz_man (#43876) üzenetére


biznisz_man
tag

Csak érdekesség képen leírom, hogyan sikerült megoldanom a problémát, és azóta tökéletesen működik a modem is!
Amilyen drivert felrakott a windows a LAN-nek, azt töröltem és az alaplap honlapjáról felraktam a saját driverét, na érdekes azóta kikapcsolt állapotban sem sípol és minden jó lett.
Lehet ott volt vmi szinkronizációs hiba, csak nem értem miért kikapcsolt állapotban.

(#43929) micafighter válasza #46372352 (#43928) üzenetére


micafighter
nagyúr

Néhány fontosabb különbség:

- Win 8 kicsit fürgébb mindenben.

- Win 8-ban nincsenek minialkalmazások, de vissza lehet hozni -> 8Gadgetpack

- Win 8-ban nincsen a régi, megszokott startmenü, de vissza lehet hozni -> ClassicShell

- Win 8ban a megszkotott startmenü helyett egy új metró felület (modern ui) van, ami igazából egy teljes képernyős start menü

- Ha 8 akkor érdemes lesz majd frissíteni 8.1-re, mert vannak benne hasznos javítások. Például a metró alkalmazások jobbban átméretezhetőek

- Win 8 jobb multitasking-ba mint a Win 7, Metró alkalmazások között meg tudod osztani a képernyőt, de pl az asztalt is meg lehet osztani, tehát például így:

Bal oldalt az asztal van, jobb oldalt a bing térkép metró alkalmazás. Win7-ben is lehet ugye egymás mellé tenni két ablakot, vagy többet, ugyanezt a Win8ban is meglehet csinálni, viszont a metró alkalmazások nagy előnye, hogy a felületet lehet optimalizálni az ablak méretéhez. [link] Hogy ez a gyakorlatban mennyire jó, az az adott metro alkalmazástól függ, mert az alkalmazás fejlesztőjének kell implementálnia ezt.

(#43931) #25906944


#25906944
törölt tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám a win8 kapcsán.

Adott egy Asus laptop. Gyári telepített win8-al. Azt kérték tőlem, hogy tüntessem el a 8-at és tegyek rá win7-et.

Gyakorlott vagyok a telepítésben, de nem sikerül. Ha rendszeren belül akarok telepíteni hibaüzenettel leáll a telepítő. Viszont ha lemezről bootolnék, azt meg nem engedi.

Azt írja a gép, hogy a dvd-ről való bootolás le van tiltva. Hiába állítom át a boot menüben.

A gyári telepített rendszereket levédték (kb mint a telefonokat a szolgáltatókorláttal), vagy a win8 ilyen kis ügyes?

Formázni sem mertem így, mert ha nem engedi feltenni a rendszert, akkor még annyira sem használható a masina.

Az a lényeg, hogy megszabadulnék a win8-tól és win7-et akarok telepíteni.

ui.: nem szolgáltatónál lett véve, hanem simán egy webshopból. (nem tudom melyikből).

Előre is köszi!

(#43932) kispx válasza #46372352 (#43928) üzenetére


kispx
addikt

Ha már meló helyen lenne a csere, akkor minimum meg kell érdeklődni, hogy az általatok használt alkalmazások tökéletesen futnak win8 alatt. Ha minden oké, utána kell elgondolkodni a cserén.

(#43934) micafighter válasza MATEO6600 (#43921) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van a touchpadhoz program? Drivert kéne frissíteni, legújabbra. Ha van hozzá program, akkor azon belül ki fogod tudni kapcsolni. Ha nincs hozzá program, és Synaptics Touchpad-ed van, akkor a registry-ben állítani tudod. [link]

(#43935) FіkuszKukіsz válasza #46372352 (#43933) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ha munka közben szoktál pasziánszozni, aknakereső és társaival játszani és tényleg te döntesz, akkor inkább win7. :)

Romanes eunt domus

(#43936) zsírsámán válasza FіkuszKukіsz (#43935) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Win8-on is simán jó a pasziánsz :DDD

(#43937) FіkuszKukіsz válasza zsírsámán (#43936) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ja, csak az áruházból töltheted le, ami céges környezetben nem biztos, hogy megy.

Romanes eunt domus

(#43938) szabonagyur válasza FіkuszKukіsz (#43937) üzenetére


szabonagyur
félisten

Céges környezetben a pasziánszt is ki szokás venni, szóval ez nem hiszem, hogy nagy szempont lenne Windows választáskor.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43939) FіkuszKukіsz válasza szabonagyur (#43938) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Egyeseknek nagyon alacsony a humorfaktora.

Tudom, hogy alapértelmezetten nem települ. De ha megkéred az admint, akkor egy kattintás és ott van. Míg a win8-nál kell az Internet és nem vagyok biztos, de úgy emlékszem be kell lépni az áruházba, hogy letöltsd.

Romanes eunt domus

(#43940) zsírsámán válasza FіkuszKukіsz (#43939) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Elég faja helyen dolgozhatsz ha az admin egy kattintásra felteszi neked az amúgy nem véletlenül letiltott programot :D Én eddig csak olyanokat hallottam hogy az admin egy ilyen kérésért cserébe inkább csak seggberugdosna.

(#43941) FіkuszKukіsz válasza zsírsámán (#43940) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nekem nem kell megkérnem az admint, mert egyelőre még saját magammal nem beszélgetek.:)

Egyébként attól függ mi a céges policy. Meg aztán tapasztalatból írom, hogy vannak a sima felhasználók akikre vonatkoznak a szabályok és vannak egyesek (pl VIP) akikre nem. Ez kérem szépen: Magyarország.Nálunk ilyen az informatikai kultúra.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#43942) szabonagyur válasza FіkuszKukіsz (#43939) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valami nagyon kis vállalat lehet ami feltelepíti a játékot. Amúgy megjegyzés képpen a Windows 7 verzióknál csak a Pro esetében kell külön telepíteni a játékokat.

Vállalati szinten az össze játék tiltva van, sőt WMP is, de nem kezdem el sorolni, hogy mi még.
Vállalati szinten annyira belenyúlnak a Win-be, hogy akár meg sem ismered, gyakorlatilag mindegy, hogy Win7 vagy Win8 van rajta, amit a rendszergazda enged rajta azt tudod használni. Egy komoly vállalatnák az internet sem alap tartozéka egy felhasználói usernek, főleg ha nem végez a user olyan tevékenységet amihez szükség van, minden user csak annyihoz fér hozzá amihez szükséges.

@Informatikai kultúra: hát nem tudom akkor lehet rossz helyen dolgozok mivel ott csak azt használhatsz ami kell neked. Pl. nincs SAP usered ha sosem kell használnod.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43943) FіkuszKukіsz válasza szabonagyur (#43942) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

SAP usered azért nincs, mert a licenc userszámhoz kötött. Nálunk sincs annak SAP accountja akinek nincs szüksége hozzá. A "kiherélt" wineket ne mutasd be, mert láttam eleget, de mint írtam ez cége válogatja. Mi a policy az alapján lesz meghatározva a telepítőkészlet. Elárulom, van olyan hely ahol gyakorlatilag nincs semmilyen alkalmazás telepítve a gépeden, ha nem egy ún. alkalmazás virtualizációs technika segítéségével kapod meg egy szerverről a munkádhoz szükséges appokat. Ennek előnye, hogy átülsz egy másik géphez ugyanúgy tudod a munkádat folytatni, kevesebb erőforrást igényel, nagyobb biztonság stb.

Ja és a több mint kétezer felhasználó szerinted kis vállalat?

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#43945) szabonagyur válasza FіkuszKukіsz (#43943) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó SAP lehet nem a legjobb példa volt, csak arra utalok, hogy a pasziánsz meg aknakereső megléte ne legyen döntő tényező egy Windows 7 és 8 közötti vitában. Vállalati szinten egyikre sincs szükség.

Nem mondtam, hogy kis vállalat a 2e user, csak annyit, hogy nem szokták általában megengedi a játékokat a gépen, még admin kérésre sem, így ez nem lehet döntő tényező, már pedig te ez hoztad fel egyik szempontnak meg az alkalmazás telepítést.

Lehet, hogy magyar tulajdonú cégek még engedik a játékok meglétét, de ez nem is meglepő, majd fog fordulni a helyzet ott is előbb utóbb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43946) micafighter válasza szabonagyur (#43945) üzenetére


micafighter
nagyúr

Azért azt ne felejtsük el hogy ez egy viccel indult :DD

(#43947) szabonagyur válasza micafighter (#43946) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben én értem, csak ezt nem viccnek vettem, és ha valaki csak beleolvas a beszélgetésbe egyből azt hiheti, hogy tényleg ez alapján kell választani.
Ha munka közben szoktál pasziánszozni, aknakereső és társaival játszani és tényleg te döntesz, akkor inkább win7. :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43948) FіkuszKukіsz válasza szabonagyur (#43947) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ez azért akart poén lenni,mert normális cégnél nem a felhasználó dönti el, hogy milyen op. rendszer fut a gépén.Ennek nem kívánságműsornak kéne lennie, mert ha tényleg így van, az nagy gond. Egy ilyen döntés mögött szakmai érveknek kellene lennie nem az átlagfelhasználó szubjektív választásának, aki (tisztelet a kivételnek) a gépet betudja kapcsolni, meg a munkájához szükséges ikonokra rátud klikkelni, meg tudja merre találja a pasziánszt és az admirálist.

Romanes eunt domus

(#43949) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Most fogok váltani win7ről, win8.1-re.
Az a kérdésem lenne, hogy melyik verziót tegyem fel, teljesen átlagos használatra.
Láttam ilyen "N"-es verziót amiben nincsenek benne a multimédiás alkalmazások, ez nagyon tetszik nekem.

Illetve lehet már teljesen aktiválni örökre, nem pedig 30 vagy 180 napra...annó még ezt olvastam hogy mindig megújul az aktiválás...amit nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#43950) Sub-ZeRo válasza tibbike01 (#43949) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az N-ben nincs media player.

Amúgy meg ha örökre kell, akkor vedd meg a programot és nem lesz problémád a 30 meg 180 nappal... ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.