Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) King Unique válasza chester91 (#43447) üzenetére


King Unique
titán

.......A nagy vírusirtó topic.
Sokat javult az ESET, a 7-es verzió egész jó lett, ami kevesebbet zabál pl. a felhő lalpú Webroot, védelme is hatékonynak mondható.

(#43452) micafighter válasza bajzal (#43448) üzenetére


micafighter
nagyúr

1,5 GB-ot ? A webroot 4MB ot eszik..

[ Szerkesztve ]

(#43453) micafighter válasza chester91 (#43447) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ahogy a kolega is mondta, a nagy virusirto topicban jobban fognak tudni neked válaszolni.

(#43454) cekkk


cekkk
veterán

Miért van az, hogy ha a lemezen van egy kis írás, akkor azt a feladatkezelő ilyen 99 olykor 100%-nak írja?
Elég idegesítő, meg ahogy észre vettem a noti ventit is jobban pörgeti mint a 7 :(

(#43455) Hafy75 válasza Rasiel (#43450) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Érdekes, mert ez meg így néz ki..

Na!!!

(#43456) Gabás válasza Hafy75 (#43455) üzenetére


Gabás
addikt

Valamitől sérült a rendszered. Esetleg rendszer-visszaállítással próbálkozhatsz, de valószínűleg csak az újratelepítés segít.

(#43457) chester91


chester91
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Mivel az ESS eddig nekem bevált, nem hinném, hogy váltok, csak kíváncsi voltam a felhozatalra, de ezek szerint jóval vagyok :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#43458) Rasiel válasza Hafy75 (#43455) üzenetére


Rasiel
senior tag

Egy valamit a Regisztrációs adatbázisban nézz meg nekem légyszíves:
HKEY_LOCAL_MACHINE\CurrentControlSet\Control\MUI

Erről csinálj egy print screent!

(#43459) Rasiel válasza Rasiel (#43458) üzenetére


Rasiel
senior tag

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI

Bocs, így a helyes, a SYSTEM részt kihagytam. Az egyel alatta lévőt néztem, így kimaradt az egyik. :)

(#43460) Hafy75 válasza Rasiel (#43459) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Na!!!

(#43461) Rasiel válasza Hafy75 (#43460) üzenetére


Rasiel
senior tag

A MUI-n belül hozz létre egy új kulcsot, legyen a neve StringCacheSettings. Kattints rá egyszer, és a jobb oldali menüben hozz létre egy Duplaszó (32 bites) elemet. Ennek legyen a neve StringCacheGeneration. Ezen dupla klikk, és az értéknek a 38b-t add meg, és természtesen Hexadecimális legyen. Ezután nyomj egy win restartot, és elvileg jónak kell lennie.

(#43462) Hafy75 válasza Rasiel (#43461) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Oksi, köszi megpróbálom. Csak kicsit később.. Köszi :)

Na!!!

(#43463) RichieTri


RichieTri
senior tag

Üdvözletem.

Friss 8.1 Enterprise felhasználó vagyok.
A minap egy érdekességre lettemfigyelmes ami azóta párszor már megismétlődött.
Leállításnál leáll a gé, de pár másodperc múlva újraindul.
Először azt hittem, hogy félre clickeltem... viszont az újbóli eseteknél biztos, hogy leállítást nyomtam... és mégis újraindult.
Ami fura, hogy az újraindulás ebben az esetben nem rögtön(ahogy az újraindításnál történik) következik be hanem úgy 3-4 másodperc múva.
Régen az XP-nek volt egy ilyen nyűgje, hogy nem lehetett leállítani...

Ez lehet most is vagy valamilyen beállításon kéne faragni?

Válaszokat előre is köszi!

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#43464) HoReSz1975 válasza Rasiel (#43417) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Nemtudom, nálam többször előjön ez a hiba, de semmi nem eszi a memóriát, ez az érdekes, hiába nézem, semmit nem mutat, egyszerűen a 8gb -7.8GB eszik, de a feladatokat nézem egyáltalán nem látok semmit, néztem Process Explorer v15.40 -e l is, de itt se mutat ekkora felhasználást, ilyenkor örülök, ha újra tudom índitani a gépet, de ahogy olvasgattam töben panaszkodnak erre a 8.1 -nél is, megoldást nem találtam még rá.

Azon is agyaltam, hogy vagy visszarakom a 8 -ast, vagy a 7 -est :U

[ Szerkesztve ]

(#43465) AtHoS válasza HoReSz1975 (#43464) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tényleg gebasz lehet nálad, ha a feladatkezelő részletek fülén sem látod mi foglalja le a memót

read-only mode on the forum

(#43466) micafighter válasza HoReSz1975 (#43464) üzenetére


micafighter
nagyúr

Emlékszem a problémára, és hogy nem látszódott semmi érdekes. Újratelepítést próbáltad? Esetleg Teamviewerrel ránézek ha gondolod, de nem biztos, hogy tudok segíteni. Én memória téren annyit vettem észre, hogy a windows intéző néha felmegy 30 MB-ről 300 MB-re, de ez csak az x64 problémája. Viszont több telepítés után is észrevettem. Olvastam erről részletesebben, röviden a lényeg, hogy Windows beleszámol az intézőhöz olyat is, amit nem kéne, de egyébként negatív gyakorlati hatása nincs a teljesítményre. Nálad viszont nem ez lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

(#43467) HoReSz1975 válasza micafighter (#43466) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Nem húztam még újra, mert akkor már nem 8.1 -et rakok vissza az tuti :U

(#43468) micafighter válasza HoReSz1975 (#43467) üzenetére


micafighter
nagyúr

Értem, hát ha gondolod TV-vel ránézek, amúgy lehet egy újratelepítés megoldaná. Van / volt egy olyan bug a Firefox böngészőnél, hogy nem tudta visszaadni a memóriát. Például megnyitottál 10 lapot, felment a memória használata mondjuk 1GB-re, de utána hiába zártad be a lapokat, órákkal később sem ment lentebb az 1GB memória használat. Viszont ez látszódott a feladatkezelőböl, hogy FF-el van gond. Ezt egyébként Win 7 rendszeren figyeltem meg.

Nálad szerintem A) vírus B) valami a fentebb említett firefoxos bughoz hasonló történet.

A CPU használat nem szokott felmenni? Ha vírus, akkor az is a 100%ot surolná mikor elfogy a RAMod.

[ Szerkesztve ]

(#43469) Hafy75 válasza Rasiel (#43461) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Köszi, sikerült :) :R
Egyébként ez okozhat olyant, hogy videókarinál ha terhelést kap, befagy a gép?

[ Szerkesztve ]

Na!!!

(#43470) HoReSz1975 válasza micafighter (#43468) üzenetére


HoReSz1975
őstag

procit alig használ, mondjuk FF -ot használok, most is felment már 54% -ra 41 -ről és nem megy le, mert akkor mit lehet kezdeni a Firefox -al :F

(#43471) micafighter válasza HoReSz1975 (#43470) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem tudom, hogy jelen van e még a bug firefox-ba, már ritkán használom, és nem törődök vele. 2GB memóriával még törődtem, mert akkor FF egyedül felfalta az összeset.. Én akkor átmenetileg úgy oldottam meg, hogy 2-3 böngésző kiegészítőt telepítettem, ami segített kordában tartani a firefoxot. Viszont nálad nem ez lesz a fő probléma, 8GB memóriát valami úgy fogyaszt el, hogy nem látszódik a feladatkezelőben.

Azt kéne még megnézned, hogy amikor elfogy a RAM, akkor a feladatkezelőben a Teljesítmény alatt a Memória -n belül, a "Nem lapozható készlet" mennyi. Ha több GB, akkor ez a gond.

(#43472) csako válasza HoReSz1975 (#43464) üzenetére


csako
veterán

Velem egyszer fordult elő, hogy a szabad memória eltűnt a semmibe: mikor mkv-kal teli mappát nyitottam, és kiderült, a Divx Player (és egyéb cuccai) a bűnös.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43473) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Eddig Connectify-t használtam net megosztására, de az új verzió vacakol. A laptopba a LAN kártyán át érkezik az internet és a WiFi adapterrel akarom megosztani. Van erre valami alternatív megoldás, mint Win 8.1 fícsör' vagy használjak Connectify-t, esetleg másik programot?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#43474) Rasiel válasza HoReSz1975 (#43464) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nekem is volt egyszer jó pár éve hasonló gondom Win 7-nél, de nekem "csak" annyi volt, hogyha másoltam egyik hdd-ről a másikra egy nagyobb fájlt, akkor szépen, lassan elfogyott a 8GB ramom. Ezt egy későbbi újratelepítés megoldotta, lehet valami program kavart be, vagy valami beállítási para volt. Azóta figyelek mi kerül fel a gépemre, nem teszem tele minden szirsz@rral. 8.1-et pár hónapja használok, az elején én sem voltam elragadtatva tőle, sokáig rágtam magam, hogy 7-ről váltsak-e, de végül a 8.1 mellett tettem le a voksom. Sok baromság van benne, de, ha megfelelően be van állítva én jobbnak tartom a 7-nél valamelyest.

Érdekes a problémád, megpróbálok rákeresni, mert így nem tudok mit írni neked a reinstallon kívül, de biztos vagyok benne, hogy ezen kívül van rá valami megoldás.

(#43469) Hafy75: Szerintem nem. :N Ott valószínűleg valami más probléma lesz.
Nagyon szívesen a segítséget! Remélem minden flottul fog menni ezek után! :K

[ Szerkesztve ]

(#43475) Hafy75


Hafy75
aktív tag

(#43474) Rasiel Ok, köszi mégegyszer. Mert kb egy időben jelentkezett. Akkor szted ott mi lehet a baj? Egy HD6970, alapon semmi baj, de pl furmark, vagy játékok-nál kb 1-2 perc és csontra fagy a rendszer..Nem lekapcsol, nincs kékhalál, csak képrnyő fekete de a gép megy tovább, csak fagyva...

Na!!!

(#43476) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Használtok olyan programot, ami a driverek frissességét figyeli? Van ezeknek értelme?
Érdekes módon a WinUpdate nem ír ki újabb driver verziót, viszont próbaképpen elindítottam néhány programot, azok meg igen! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#43477) kispx válasza Dolphine (#43476) üzenetére


kispx
addikt

Nem, mert normális drivereket szed le az update. A kínai program meg kitudja.

(#43478) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

Win 8.1 Enterprise van a gépemen,hát nem a boltból szereztem,és aktiváltam. :(
Ezért most kiírta nekem a windows,hogy 2 óránként újraindul,mert nincs aktiválva a rendszer.

1.Én szívesen megvenném,honnan tudok szerezni kulcsot?Tudtok vmi megbízható embert,akinek utalok,és ő is küldi a kulcsot?

2Továbbá az a kérdésem,hogy a mostani "tört" rendszeremet,hol tudom akitválni?

vezérlő pultban találtam olyat,hogy windows aktiválása,kér kulcsot,oda beírom és kész is?

(#43479) micafighter válasza 4ron (#43473) üzenetére


micafighter
nagyúr

Milyen laptopod van? Van olyan, amelyikhez gyárilag van wifi hotspot alkalmazás, pl dell-hez biztosan. Külön program nélkül is meg lehet egyébként oldani: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43480) szabonagyur válasza STC Speed (#43478) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Emberkéktől ne vegyél kulcsot mivel nem leszel előrébb, max ha tudja igazolni a kulcs forrását.

Törtet is ugyanott tudsz aktiválni kérdés, hogy aktiválás után a "Activator" nem fogja e szétcseszni a rendszert. Enterprise-t venni szerintem nem nagyon tudsz, de erre majd valaki ad biztosabb infót is, de én mindenhol csak Pro és Core kiadásokat látok.

(Amúgy ha már nem a boltból szerzed be, minek kell Enterprise verziót használni és letölteni? Annyi embernél láttam Windows 7 esetében is az Ultimate/Enterprise verziót, csak mert azt hiszik többet érnek el vele, meg királyabbak lesznek.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43481) 4ron válasza micafighter (#43479) üzenetére


4ron
senior tag

Toshiba Satellite L850-13M. Kösz a tippet :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#43482) micafighter válasza STC Speed (#43478) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! szabonagyur leírta a lényeget. Ha veszel rendes liszenszet, én mindenképpen újratelepíteném a gépet, ki tudja, hogy az aktivátor mit fog bekavarni.

(#43483) micafighter válasza 4ron (#43481) üzenetére


micafighter
nagyúr

Toshiba supportját nem ismerem, de első lépésként mindenképpen az általam linkelt megoldással kezdeném, vagy valami ahhoz hasonlóval. Ha nem muszáj, minek tegyen fel az ember külön programot mindenre

(#43484) bon válasza Dolphine (#43476) üzenetére


bon
őstag

A Windows update csak a Microsoft szerverén keres, míg a driver frssítéseket figyelő programok nem. Ettől függetlenül én jobbnak tartom a kézi driver frissítést.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#43485) bon válasza kispx (#43477) üzenetére


bon
őstag

Számtalan esettel találkoztam amikor nem megfelelő drivert telepített az update. Jobb kézzel telepíteni, persze ha van driver a gyártó oldallán.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#43486) bon válasza STC Speed (#43478) üzenetére


bon
őstag

Enterprise-t te mint otthoni felhasználó nem fogsz venni sima Windows 8.1-et vagy Pro-t már inkább. Számtalan bolt forgalmaz Windows-t. Aktiválás meg újratelepítéssel fog menni, az Enterprise verzió miatt.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#43487) micafighter válasza Dolphine (#43476) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az előttem szólókhoz még annyit tennék hozzá, hogy ezek a programok sokszor jeleznek, hogy mennyire elavultak a drivereid. Ez nem minden esetben igaz, ez sokszor csak kamu, azért, hogy lásd, mennyire szükséges az ő kis programjuk.

Én is utána jártam a témának, vannak legitim driver frissitő programok, de a nagy része kukába való.

Ezt a kettö legitim programot tudom ajánlani: SUMo és Secunia PSI.

Telepítés közbe olvasd el, miket ajánlanak, SUMo pl valami Relevant Knowledge dologra kérdez rá, de el lehet utasítani, és továbbmegy a telepítő. Egyes vírusírtó még jelez is arra a relevant knowledge-re, de egyébként a SUMo nem vírus, rendes normális program. Nagy vírusírtó topicban nyugodtan rákérdezhetsz. Ezeket használtam egy darabig.

SUMo egyébként hajlamos az új béta programokra is jelezni.

[ Szerkesztve ]

(#43488) 4ron válasza micafighter (#43483) üzenetére


4ron
senior tag

Egyetértek. Viszont a hotspot nem sikerült, IP cím lekérésénél beakad. Próbáltam telefonról is, ugyanez a helyzet.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#43489) kispx válasza bon (#43485) üzenetére


kispx
addikt

Nekem idáig nem volt ilyen problémám. Egyedül Win8.x-nél az OpenGL hiánya miatt kelletett a gyártó oldalát felkeresni.

De +1 a gyártó oldalára

(#43490) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

van egy Dreamsparkos W8.1 kódom, de amit letöltöttem más forrásból MSDN-es iso-t (1 nap mire lejön a hivatalos szerverről) nem fogadja el... hogy tudnám ráerőszakolni? nem szeretném csak ezért újratelepíteni
gondoltam, ha W8.1 PRO64-et letöltök (nem tört stb, hanem MSDN), azt elfogadja, hát tévedtem

(#43491) micafighter válasza 4ron (#43488) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amíg ilyen netes dolgokat állítgat az ember, túzfalat, antivírust érdemes kikapcsolni, hogy ne zavarjanak be. Ha sikerült müködésre bírni az adott dolgot, utána visszakapcsolod őket, és ha probléma lesz, akkor tudod mi a gond. Antivirust / tüzfalat is állítani kell a dologhoz.

(#43492) szabonagyur válasza eastsider (#43490) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

A dreamsparkos kód milyen 8.1-hez tartozik? Pro csak Pro kulccsal fog menni, Core csak Core kulccsal.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43493) STC Speed válasza szabonagyur (#43480) üzenetére


STC Speed
őstag

Azért választottam ezt a verziót,mert jó volt az activator hozzá.
Megakartam úszni az újratelepítést,de nem bánom,akkor honnan tudok hivatalosan windowst venni,ahol a legolcsóbb?

Telepítésnél fog kérni microsoft fiókot,meg telefonszámomat adjam meg,ezeket ki lehet kerülni?
Pl ha net kábelt kihúzom?
Én csak simán felakarom tenni,kulccsal :)

(#43494) zileut


zileut
tag

Hogyan lehet beállítani mobil internetnél az automatikus csatlakozást, hogy ne kelljen mindig megadni a PIN kódot.
Előre is kösz!

(#43495) 4ron válasza micafighter (#43491) üzenetére


4ron
senior tag

Szerintem a probléma ott van, hogy amint megosztom a WiFi-t, a LAN kártyánál beállítódik egy fix IP. Na már most amikor ez megtörténik, az internet a laptopon is megszakad. De csatlakozni semmiképp nem tudok.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#43496) szabonagyur válasza STC Speed (#43493) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy láttam különböző oldalakon pont az Enterprise aktiválásokkal voltak gondok..., de mindegy nem is lényeges.

Amúgy netes oldalakon múltkor néztük, csak az MS oldalán lehet venni úgy, hogy most egyből legyen kulcs. Többi oldalról (ipon, pcx, stb) esetében akkor lesz kulcsod amikor kiszállítják.

Amit te írsz email cím, meg telefonszám csak akkor kell ha online fiókkal akarod használni, nem kötelező még a netet sem kihúzni hozzá, de az is megoldás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43497) eastsider válasza szabonagyur (#43492) üzenetére


eastsider
nagyúr

Microsoft Windows 8.1 Professional N 32/64-bit (English-United Kingdom)

ami fent van az is pro 64
valamiért azt írja, hogy próbaverzió..
amúgy az nem lehet a gond, hogy Volume Linceset töltöttem le (nem figyeltem, ez volt MSDN-es)

(#43498) micafighter válasza eastsider (#43497) üzenetére


micafighter
nagyúr

Microsoft Windows 8.1 Professional N 32/64-bit

ha ehhez van kódod, akkor

8.1 Pro N verziót kell beszerezned. Pro és Pro N nem ugyanaz ! Külön kód van hozzájuk, erről írtam már ide többször is. Továbbá, 8.1 sima, és 8.1 Pro-hoz ugyanaz a telepítő ! Erről is írtam többször, sőt képet is mutattam ! A kódtól függ, hogy mi lesz belőle. Tehát neked Windows 8.1 Pro N telepítő kell, vagy Windows 8.1 N.

A nyelv ilyen szempontból mindegy, bármilyen nyelvü elfogadja a kódodat, ha a megfelelő verziót telepíted.

A VL pedig gond, mert tudtommal a VL Windows csak VL kódot fogad el !

(#43499) STC Speed válasza szabonagyur (#43496) üzenetére


STC Speed
őstag

Ezer köszönet, akkor megpróbálok vásárolni,végre nem lesz szarakodás,már elnézést :DD

(#43500) micafighter válasza STC Speed (#43493) üzenetére


micafighter
nagyúr

Írtam PMet ! Amugy Uchiha Shisui a legnagyobb :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.