Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) zolee0307 válasza vlevi (#43199) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#43202) szabonagyur válasza zsamiatt (#43200) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nagyvállalati körökben van erre megoldás már régóta és az sem MS szoftver. Akit tényleg érdekelnek ilyen dolgok az utána járt már rég, akinek meg nem létszükséglet annak az MS megoldása is megfelel szerintem.

Amúgy meg az otthoni szerver kevés emberre jellemző még szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43203) zsamiatt válasza szabonagyur (#43202) üzenetére


zsamiatt
őstag

Van ra megoldas. Feltetelezem a sharepointra gondolsz. Viszont ez csak felmegoldas ahozkepest amit en mondtam. Vagy te milyen melgoldasra gondolsz? Leirhatnad privatban. Koszi

Nas? Ftp? Szerintem egyee tobb embernek van, legalabb is akit erdekel az informacio biztonsag.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#43204) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A problémám:
Van egy WP 7-es telóm, aminél a Bing Maps-ben egy rakás kedvenc helyet elmentettem, de ezek se a Win8-as metrós alkalmazásban, se a webes felületen nem jelennek meg! Mi lehet a probléma? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43205) Telda


Telda
addikt

Hali!

A következő probléma állt elő, méghozzá nem ismeri fel a Windows a nyomtatót, csak ahogy a képen is látszik. Így viszont nem tudom használni.

(#43206) air válasza Telda (#43205) üzenetére


air
nagyúr

Ha esetleg telepítenél hozzá drivert?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43207) Sub-ZeRo válasza air (#43206) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, az általában megoldás szokott lenni hogy tud is használni a hardvert. :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43208) air válasza Sub-ZeRo (#43207) üzenetére


air
nagyúr

Tudd! De részletkérdés. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43209) bon válasza szabonagyur (#43202) üzenetére


bon
őstag

Vállalati környezetben ott az Active Directory.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#43210) Sub-ZeRo válasza air (#43208) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bocsi, tényleg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43211) cekkk válasza cekkk (#43182) üzenetére


cekkk
veterán

Erre valakinek valami jó ötlete?

(#43212) szabonagyur válasza bon (#43209) üzenetére


szabonagyur
félisten

Többek között meg a sok saját számukra készíttetett szoftver. Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy az Userek nagy részét nem is érdekli mit tud az online fiók vagy mire jó, aki meg tudja annak is legalább fele nem foglalkozik, hogy 2-3 beállítást elment a felhőbe a rendszer.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43213) Telda válasza air (#43206) üzenetére


Telda
addikt

A HP oldalán annyi van, hogy a windwos update szedi le hozzá a drivert, telepitőset és nem találtam.

Sub-ZeRo: ...

[ Szerkesztve ]

(#43214) szabonagyur válasza Telda (#43213) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát igen neked rendes támogatás utoljára Xp-hez volt, Vista alá sincs driver. Csatlakoztatva a készülék és közben elindítva a Windows Update nem talál drivert?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43215) air válasza szabonagyur (#43214) üzenetére


air
nagyúr

Tényleg nincs! :W

Komolyan mondom, az a dilettantizmus ami itt folyik elképesztő. :O

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43216) PuMbA válasza air (#43215) üzenetére


PuMbA
titán

Azért ez nem így működik. Egy régebbi nyomtatóhoz is ki voltak írva a Win8 driverek HP honlapján és nem tudtam működésre bírni a cuccost, szóval a HP egy kalap kaki, mert kiírják, de semmire se jó az általános driverük, mivel nem is tesztelik :)

[ Szerkesztve ]

(#43217) szabonagyur válasza air (#43215) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hiába pattogsz egyből mindig.. alapértelmezett esetben nem hozza ki csak ha az angol beállításokkal használod. De látom te tökéletes vagy sosem néztél be még semmit sem.

Meg ha belenézel láthatod, hogy nagyon általános driver van fent, mivel a nyomtató egyébként tényleg régi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43218) Telda válasza szabonagyur (#43214) üzenetére


Telda
addikt

Igen eddig mindig települt magától, de a tegnapi Windows újrarakás óta nem.
Viszont manuálisan sem tudom hozzáadni, mert ha a Nyomtató telepítését választom ez fogad.
Megpróbálok egy újrarakást.

(#43219) xtmod


xtmod
senior tag

sziasztok!

lehet, hogy én nem jöttem rá valamire, vagy tényleg az androidhoz hülyül a ms az érintős cuccok miatt?

laptopon használom a win 8.1-est, egérrel billentyűzettel. a hagyományos asztalos módban semmi gond, ahogy a csempés felületen sem, azonban itt zavar valami. itt se lehet kilépni a programokból, csak visszalépni, átugrálni egy másik programba, egy idő után meg minden ott van a háttérben. úgy szoktam őket bezárni, hogy a bal felső sarokba viszem az egeret, ott megjelennek a nyitott alkalmazások miniatür ablakai, azokra jobb katt, majd bezárás. ez elég fapados módszer. nem lehet ezekből normál módon is kilépni valahogy? az androidos telómnál is ezt utálom. ott sincs pl. a böngészőből kilépés, csak visszaléptetés, vagy egyszerűen home gomb aztán megy a háttérben, a többi alkalmazásról nem is beszélve. elég gáz. erre most a win 8.1 alatt ugyanez köszön vissza.

(#43220) air válasza xtmod (#43219) üzenetére


air
nagyúr

Ablak felső élét - amikor a kurzor egy kézzé változik - fogd meg és húzd le! Ez a Metrós alkalmazások bezárása. Androidot ne keverjük ide! (Egyébként a Win8.1-ben az Androidéhoz hasonló folyamat- és memóriakezelő mechanizmus dolgozik. Az a lényege, hogy az alkalmazásokat nem kell minden esetben bezárni. Sőt. Ha valamit a bezárás után rövid időn belül újra elindítasz, akkor sokkal gyorsabb ha nem teljesen nulláról kell betölteni, hanem csak "elő kell venni".)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43221) cattus válasza xtmod (#43219) üzenetére


cattus
őstag

Alt+F4 vagy az appon belül felviszed az egeret a tetjére, megváltozik a kurzor egy kézre, majd nyomva tartva a bal egérgombot lehúzod az appot alulra.

Do the thing!

(#43222) xtmod válasza air (#43220) üzenetére


xtmod
senior tag

köszi.megpróbáltam, de erre úgy reagál, hogy húzom az egeret lefele, egyre kisebb az ablak, és követi az egeret mnden irányban, más semmi. illetve, húzom bal felülre, ott marad miniben, majd ott bezárom a már említett módon.

(#43223) air válasza xtmod (#43222) üzenetére


air
nagyúr

Teljesen le kell húzni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43224) xtmod


xtmod
senior tag

kösz a válaszokat. alt+f4 működik, meg ha lehúzom a jobb sarokra akkor bezárul. akkor mégse olyan hülye mint az android. :))

(#43225) csako válasza air (#43223) üzenetére


csako
veterán

És hozzátenném, hogy a teljes bezáráshoz ott is kell tartani pár másodpercig, míg át nem fordul, különben a memóriában még benne marad.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43226) xtmod válasza csako (#43225) üzenetére


xtmod
senior tag

köszi. ezt is kipróbáltam, működik.

[ Szerkesztve ]

(#43227) air válasza xtmod (#43224) üzenetére


air
nagyúr

"akkor mégse olyan hülye mint az android."
Ezt ne! :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43228) [P]laci válasza air (#43227) üzenetére


[P]laci
senior tag

+1

(#43229) Csabesz666: wut?

[ Szerkesztve ]

(#43229) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Valamit elcsesztek, a windows 8.1 -ben, az USB vezérlés terén, amik jól muzsikáltak, windows 8 alat, az most kuka.... :( Ennyit arrol, hogy cseszve az egész, hiába van a legujjabb 1150-es csipszet, meg a babám fasza....

(#43230) micafighter válasza szabonagyur (#43212) üzenetére


micafighter
nagyúr

Lehet, nem tudja átlag user, hogy mi az online fiók, de biztos érdekelni fogja, ha úgy adódik, hogy új telepítést csinál, akár új gépre, vagy csak ujra telepít.

(#43231) micafighter válasza xtmod (#43226) üzenetére


micafighter
nagyúr

Multitask ban még minding android a legjobb, igaz wp kezd felzárkózni. Az összes appot be lehet zárni több -féle képpen egyébként, sőt úgy is ki lehet lépni, hogy ne legyen háttérben az app. De ez nem e topic témája.

(#43232) szabonagyur válasza micafighter (#43230) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt én tudom, hogy érdekelni fogja, csak egyik kollégának az nem tetszik, hogy minek kell a felhőbe mentenie az adatokat kötelezően az MS-nek és miért nem lehet akár saját szerverre. Azért írtam, hogy a legtöbb felhasználónak ha van is online fiók nem is érdekli hova menti, akit érdekel és ennyire zavar, hogy miket tölt fel oda a szoftver használhat helyi fiókot és belép oda amikor kell. Valamilyen kompromisszum kell.

Pedig Androidnál senki sem szól azért, hogy kötelező a Gmail fiók és ha ott valaki tényleg nem figyel a telefon egyből tölti fel a képeket a Google+-ra ami alapból nyilvános.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43233) micafighter válasza szabonagyur (#43232) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, az tényleg nem fogja érdekelni az átlag usert, hogy hol lesz elmentve.

,,Pedig Androidnál senki sem szól azért, hogy kötelező a Gmail fiók és ha ott valaki tényleg nem figyel a telefon egyből tölti fel a képeket a Google+-ra ami alapból nyilvános." Ez nem igaz, nekem van androidom, és be kellett kapcsolni, hogy tölse fel a képeket g+-ra, és alapból privát, tehát ha nyilvánosat akarok, azt még külön be kell kapcsolni.

(#43234) micafighter válasza Telda (#43213) üzenetére


micafighter
nagyúr

A Windows Update-ben ellenőrizni kéne, hogy így néz-e ki:

Be van pipálva mind2 négyzet? Nekem is van nyomtatóm, és csak akkor keresett neki drivert, ha a 2 négyzet be van pipálva.

[ Szerkesztve ]

(#43235) szabonagyur válasza micafighter (#43233) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó az android nem a legjobb példa mivel ahány teló annyi beállítás, nekem Samsung van kettő és ott kérdés nélkül alapbeállítás az volt, hogy szinkronizáljon.

Arra akartam csak utalni, hogy ott nem volt ekkora lázadás, hogy miért nem saját szerverre tölthetem fel a dolgaimat.

És én még mindig azt mondom nem kötelező használni az MS féle felhőt szinkronizálásra, aki használja fogadja el, hogy hozzájuk töltődik fel és kész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43236) air válasza szabonagyur (#43232) üzenetére


air
nagyúr

"Pedig Androidnál senki sem szól azért, hogy kötelező a Gmail fiók és ha ott valaki tényleg nem figyel a telefon egyből tölti fel a képeket a Google+-ra ami alapból nyilvános."

Ebből egy szó sem igaz. :W Még a Gmail fiók sem kötelező.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43237) [P]laci válasza szabonagyur (#43235) üzenetére


[P]laci
senior tag

Jó az android nem a legjobb példa mivel ahány teló annyi beállítás, nekem Samsung van kettő és ott kérdés nélkül alapbeállítás az volt, hogy szinkronizáljon.

nekem még csak samsung által készített androidos telóm volt/van és ez így ebben a formában nem igaz... :N tőlem megkérdezte mit akarok csinálni és azt is csinálta!

amúgy nem tudom mit kell ennyit forogni a felhőn, meg ms fiókon... én 8.1 telepítéskor is minden trük nélkül tudtam offline fiókot csinálni pl. :K

[ Szerkesztve ]

(#43238) micafighter válasza szabonagyur (#43235) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,Jó az android nem a legjobb példa mivel ahány teló annyi beállítás, nekem Samsung van kettő és ott kérdés nélkül alapbeállítás az volt, hogy szinkronizáljon.

És én még mindig azt mondom nem kötelező használni az MS féle felhőt szinkronizálásra, aki használja fogadja el, hogy hozzájuk töltődik fel és kész."

Igen, egyet értek. Persze androidra is ugyanúgy vannak 3rd party megoldások, sőt igazából végeláthatatlanul sok van. :)

air kolegának is igaza van, gmail sem szükséges, de ha akarod használni a play áruházat, akkor már kell.

(#43239) micafighter válasza Telda (#43218) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha Windows Update-es megoldás nem sikerülne, akkor pedig meg kéne keresni a lehető legfrissebb drivert a nyomtatóhoz, és telepíteni a gépre. Ha nem jó, akkor letörölni, és újratelepíteni kompatibilitási üzemmódban.

(#43240) szabonagyur válasza [P]laci (#43237) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem semmi bajom nincsen a felhővel meg az online/offline fiók létrehozás is megy.

@air: gmail fiók nélkül nem sok mindenre képes a telefon, és azt hagyjuk ki, hogy más módon is lehet alkalmazást telepíteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43241) air válasza szabonagyur (#43240) üzenetére


air
nagyúr

Mire nem képes Google fiók nélkül? Szinte mindent meg lehet vele csinálni. És apk-ból telepíteni nem warez.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43242) szabonagyur válasza Telda (#43218) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy Windows 8.1 alól akarod hozzáadni a nyomtatót? Furán hangzik de HP lista szerint 8 alatt nem, 8.1 alatt támogatott. Itt egy link: [link] ez alapján próbáltad feltelepíteni amúgy?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43243) rgeorge válasza Wasp91 (#43102) üzenetére


rgeorge
addikt

Két rendszer van a gépen? Ha igen, és nincs kikapcsolva a fast boot/gyors rendszerindítás az energiabeállításokban, akkor nem szabad leállítás után más oprendszerbe bootolni, mint amit leállítottál. Ha a Windows 8-as bootválasztót használod, akkor elvben nincs ilyen gond.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#43244) Joker88


Joker88
őstag

kellen nekem illesztőprogram Windows 8.1 ( 32bit ) alá egy SoundBlaster SB0570 típusú hangkártyához..
Létezik egyáltalán,vagy ne is álmodjak ? Tudom,régi kártya. :)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43245) Telda válasza szabonagyur (#43242) üzenetére


Telda
addikt

Újra raktam a Windows és érdekes módom most jó, mint ahogy eddig.
Köszönöm a segitséget :K .

(#43246) szabonagyur válasza Telda (#43245) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet telepítés közben valami nem volt jó vagy valami. Nekem XP alatt volt olyan, hogy HP nyomtató ha bekapcsolva maradt telepítés közben az XP feltelepítette a drivert, ha azonban telepítés után kapcsoltam be akkor nem tudott drivert felrakni hanem nekem kellett.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43247) brd válasza Joker88 (#43244) üzenetére


brd
nagyúr

Ha jól látom, van. Ennyire utálod a Google-t? Én sem vagyok jóban vele, de azért drivert keresni jó. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#43248) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

kéne egy kis segítség!
a 4-es pontnál megakadtam, ugyanis a progi egyszerűen nem indul el.
Rákérdez, hogy engedélyezem-e, rámegyek, hogy igen, aztán semmi.

Nagyon fontos lenne, mert a belső tárhely kb. semmire sem elég. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43249) FіkuszKukіsz válasza sz.balazs.95 (#43248) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az SD kártya gyökerében létre kell hozni egy mappát. A leírás szerint pl. WinApps. Ezt neked kell manuálisan megcsinálni, mert az app lehet nem tudja. Ha kész: reboot.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#43250) sz.balazs.95 válasza FіkuszKukіsz (#43249) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

továbbra sem indul. :(
mostmár jó. :)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.