Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) gabor222


gabor222
tag

Valamiért naponta legalább 1x kékhalált kapok. És mindig amikor csak netezek, még csak a gép sincs leterhelve.

Bluescreenview-ből kimentve: https://www.dropbox.com/s/f8ieosq8cjp756k/1.txt

Valakinek ötlete? Nem rég lett újratelepítve a windows is, de előtte semmi gond nem volt.

(#44952) Visormail válasza Zotya84 (#44934) üzenetére


Visormail
addikt

Igen én is írtam, hogy nálam is előfordul, pedig ki van kapcsolva a fast boot is. Szóltam előre hogy a registry módosítás sem fog segíteni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44953) Zotya84 válasza KISDUCK (#44950) üzenetére


Zotya84
őstag

Én is, csak akkor a gép nem ébred a Wake-On-Lan parancsra. :(

Márpedig nekem az kéne továbbra is, hogy jól működjön...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44954) Zotya84 válasza Visormail (#44952) üzenetére


Zotya84
őstag

Kicsúsztam szerkjesztési időlimitből.

Azért egy próbát megért, hátha. Bár tartottam tőle én is.

Ha nem találom meg rá a megoldást, akkor BCDedit és megy vissza aktív rendszernek a 7, pedig ezt leszámítva már egész megszoktam.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44955) tkesy


tkesy
őstag

Előzmény: a W8 / W8.1 megjelenésekor csináltam magamnak egy extra outlook-os címet, amivel "használtam" az oprendszereket,- külön egy winchestert alkalmaztam, ami csak arra a pár napra volt a gépben míg próbálgattam,-, de végül úgy döntöttem, hogy marad a W7 a hdd meg a polcon pihen és az outlook-os e-mail címet is pihentettem.

Viszont a héten megjött a húgom laptopja előretelepített angol W8 Pro-val, és használatba is vette egy gmail-os címmel, de most, amikor be akartam állítani az automatikus beléptetést, meglepődve tapasztaltam, hogy ott virit a nem használatos outlook-os címem is...

Kérdés: hogy a ****** került oda? És hogy lehet kiszedni? Egyáltalán miért is van ott?

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#44956) Kurosava


Kurosava
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy nagyobb gondom, talán segíthettek :R
Tegnapi napon telepítettem a win 8.1 x64 et
Minden tökéletesen működött a Mai reggelig, hol is pár perccel az indulás után kifagy és kék kepernyovel a következő felirat fogad:
":( A számítógép hibát észlelt, ezért újraindul. Osszegyujtunk néhány információt, aztán újraindítani a rendszert. (100% kész)

Erre a hibára keressek rá a neten: DPC_WATCHDOG_VIOLATION"

Viszont a gép nem indul újra.... Kipróbáltam pár megoldást amit a google kidobott, de haszontalan..... :(

Segitsegeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#44957) Zotya84 válasza tkesy (#44955) üzenetére


Zotya84
őstag

Elvileg a azon a panelen a felhasználót törölni is lehet, viszont nem mindenhol "blankoltad" a Szandra emailcímét...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44958) FіkuszKukіsz válasza tkesy (#44955) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

NSA mindent lát :))

Komolyra fordítva...

A korábbi rendszerben is ezek a emailcímek voltak megadva a felhasználóknak? Mert ha igen, akkor valszeg ezeket is szinkronizálta.

Romanes eunt domus

(#44959) tkesy válasza Zotya84 (#44957) üzenetére


tkesy
őstag

Azon a panelon ami a képen volt, nem enged semmit sem kiválasztani, csak a pipát tudom fent kiszedni, hogy kérjen-e jelszót bejelentkezéskor vagy sem... de akkor még nézelődőm tovább...

bwooster a teszt winchesteren használt w8-hoz volt az outlook-os cím, de azt a hdd-t ki is szedtem a gépből, és továbbra is W7 fut csak... A laptopon meg előretelepítve jött a W8 és kért felhasználót, ahová kapásból a húgom gmail-os címét adtam meg... És ezért nem értem, miért került oda a outlook-os címhez tartozó felhasználó...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#44960) FіkuszKukіsz válasza tkesy (#44959) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A lényeg ez lenne: csak az outlookos cím volt használva a korábbi win8-on vagy a gmail-es regisztrálva lett?

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#44961) tkesy válasza FіkuszKukіsz (#44960) üzenetére


tkesy
őstag

Csak az outlook-os volt használva... Most meg a laptopon csak a gmail-es...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#44962) Zotya84 válasza tkesy (#44961) üzenetére


Zotya84
őstag

Neked nincsenek ott a gombok, mint a képen? Bevallom az nem maradt meg...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44963) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok !

Hogyan lehet kikapcsolni a Windows 8.1-ben hogy ne kérjen minden szoftverhez
digitális aláírást.
Telefon drivereket akarnék ráerőltetni,de nem engedi,mivel
nincs megfelelő digit aláírással.

Segítségeteket előre is köszönöm !

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#44964) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!
Egy Compaq notin szeretném a Recovery particíót eltüntetni szem elöl. Előre telepitett Win8 van rajta, és D meghajtónak látja.
Valaki legysnszíves elmondani a mikéntjét. Köszönöm.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#44965) FіkuszKukіsz válasza tkesy (#44961) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Akkor valszeg a Homegroup szinkronnal került oda az acc-od.

Advanced fülön a speciális beállításoknál tudod local userek közül kitörölni őket. Ha nincs rá szükséged.

Romanes eunt domus

(#44966) moonguru válasza jimmy5 (#44963) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Beállítások/Gépház/Frissítés és Helyreállítás/Helyreállítás/Speciális Rendszerindítás/Újraindítás... és most újraindul a Windows

Menüből válaszd ezt:

Aláíratlan illesztőprogramok engedélyezése.

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#44967) pzstm


pzstm
titán

OneDrive lesz a SkyDrive új neve

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#44968) FіkuszKukіsz válasza pzstm (#44967) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ubuntu One - Google Drive

:DD

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#44969) pzstm válasza FіkuszKukіsz (#44968) üzenetére


pzstm
titán

:DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#44970) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ezek között a BIOS-beállítások között van olyan, ami okozhatja a HDD zárolását 8.1 esetén? (Esetleg bármi más, amit érdemes átállítani bármilyen más okból? Ugyanis én egyáltalán nem értek hozzá, egy szakértő viszont kiszúrhat valamit.)

A BitLocker nincs bekapcsolva a Windows szerint. Így ugrott az elmélet, miszerint azt kikapcsolva minden gondom elszáll. :U

[ Szerkesztve ]

(#44971) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Fogok venni egy SSD-t, amin szinte csak az oprendszerek lesznek, az lenne a kérdésem, hogy a következő oprendszereket hogyan (milyen módon/sorrendben, partíciók +minden...stb) rakjam fel egymás mellé, természetesen úgy, hogy a boot-nál legyen lehetőségem választani bármelyik közül.

Ubuntu Studio
Windows Server 2012
Windows 8.1
és egy joker partíció is kéne, ahova mindig mást tehetek fel, ott kipróbálnám pl. a windows 8 embedded-et meg ilyeneket.

Átmenetileg a mostani vinyómra is fel kéne rakni a server 2012-t. Azon csak 8.1 van, de van rajta még egy elsődleges partíció.Ha arra felrakom, akkor nem nyírják ki egymást és lesz boot menüm?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#44972) FіkuszKukіsz válasza Paulo81 (#44971) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Aztán minek neked 2012? :F

Ha csak tanulni akarsz, akkor felesleges külön partíción futtatni. Virtuálisan telepíted és kész. Először a 8.1 utána meg az ubi. A többi mehet a virtualboxba vagy a Hyper-V-be.

Romanes eunt domus

(#44973) Paulo81 válasza FіkuszKukіsz (#44972) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Ne haragudj, de nem tanulni kell, rendes telepítésre lenne szükségem.
Abba most ne menjünk bele, hogy mi miért kell. :R

(#44974) tkesy válasza Zotya84 (#44962) üzenetére


tkesy
őstag

Ennél a beálljtásnál nálam inaktív az összes gomb, és nem tudok váltani sem a felhasználok között...

bwooster: köszi a segjtséget, most már csak azt szeretném megkérdezni, hogy merre van az lista, amiről beraktál képet? Én csak a Skydrive alatti Sync settings-et találtam meg, de az másképp néz ki...
Zotya84 által belinkelt képen gondoltad ugye az Advancet fület? és ott Advanced user management-re? Mert azt megnéztem, viszont ott meg nincs benne az outlook-os cím...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#44975) wdtwrd válasza Paulo81 (#44971) üzenetére


wdtwrd
tag

Az újabb win-ek telepítéskor érzékelik a korábbi verziókat,
A linux feltesz bootloadert, de elérhetők maradnak az előzőleg telepített win-ek.
De ha linux után teszel fel win-t az nagy valószínűséggel össze fog keverni mindent, így az utólagos kísérletezgetés szerintem nem fog összejönni. Ahogy írták, ajánlott virtuális rendszereket használni.

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#44976) Zotya84 válasza tkesy (#44974) üzenetére


Zotya84
őstag

Én ugyan offline fiókot használok, de nekem ha jelölöm a "A számítógép használatához..." checkboxot (pipa be), akkor ki tudom választani bármely fiókot, és engedi is törölni. (már ha létrehozok ehhez egyet.)

Viszont az offline-online fiókot közti elvi különbség miatt ez sajnos lehet, hogy nálad nem jön szóba. :( Sry, azt hittem fogok tudni segíteni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44977) wdtwrd válasza C. s. (#44970) üzenetére


wdtwrd
tag

Az első képen van három dolog:
-OS Type: Other OS (lehet választani helyette win8-at?)
-Boot Mode Selection: UEFI an... (ez "UEFI and valami"-nek látszik, win8.1 jobban szereti az UEFI only-t)
-Storage Boot Option Control: Legacy... (win8.1-nél a legacy beállítás is okozhat zárolást)

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#44978) wdtwrd válasza oncsi (#44964) üzenetére


wdtwrd
tag

Futtatásba (Win billentyű+R): diskmgmt.msc
A megfelelő partíción jobbgomb: Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása, majd ott Eltávolítás.

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#44979) oncsi válasza wdtwrd (#44978) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi, de ez nem jó, mert RECOVERY OEM-partició, és arra nem enged a jobb gombbal semmit. :(

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#44980) vigyori78 válasza oncsi (#44979) üzenetére


vigyori78
őstag

Ajánlom figyelmedbe ezt a progit : MiniTool Partition Wizard Home Edition

Megnyitod ott fogja mutatni a RECOVERY OEM-particiót kijelölöd,fent kiválasztod,hogy DELETE,majd szintén fent pipa azaz APPLY,ekkor törli ,majd ha rámész a C meghajtódra kiválasztod ,fent rányomsz a move/resize-re akkor ott elvileg ami felszabadult hely a D törlésével azt hozzá tudod adni a C-hez persze utána APPLY.
/ Az apply gomb megnyomásával teszi meg a műveleteket amiket kiválasztasz addig nem /

(#44981) Paulo81 válasza wdtwrd (#44975) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Köszönöm. :R

(#44982) FіkuszKukіsz válasza tkesy (#44974) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ezek a telepítéskori szinkronizációs beállítások voltak. Telepítés után a csempés felületen a Pc Settingsben a Skydrive beállításokban tudod a szinkronizálást átállítani.

Romanes eunt domus

(#44983) zoltan6 válasza oncsi (#44979) üzenetére


zoltan6
őstag

van egy jó kis logout-os cikk a windows telepítésről,a 6.pont pont a rejtett partició eltávolításáról szól.

(#44984) Paulo81 válasza wdtwrd (#44975) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Ja és most ha felrakom a 8.1 mellé a server-t, az rendben lesz?

(#44985) wdtwrd válasza oncsi (#44979) üzenetére


wdtwrd
tag

Ha jól értettem te nem törölni akarod, csupán elrejteni.
Esetleg próbáld így:
1. win billentyű+X -> parancssor (rendszergazdai), majd gépeld be a következő parancsokat
2. diskpart
3. list volume (erre a partíciók információi jelennek meg listázva)
3. select volume <volume number> (kiválasztod a megfelelő partíciót a módosításhoz, a <Volume number> a lista első oszlopában a partíció sorszáma)
4. remove letter <volume letter> (remélhetőleg eltávolítja a betűjelet, a <Volume letter> a partíció betűjele - C,D,E,F…Z)

Ha így sem engedi, akkor itt pár egyéb módszert is ajánlanak: (angolul)
http://www.vistax64.com/tutorials/155795-drive-hide-unhide.html

Még azt is ajánlották, hogy a D meghajtó Tulajdonságainál az Eszközök részben indíts Ellenőrzést, és az a legközelebbi újraindításkor kijavítja ezt a "hibát".

Remélem valamelyik működik!

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#44986) wdtwrd válasza Paulo81 (#44984) üzenetére


wdtwrd
tag

Gondolom a win8.1 feltett egy rakás (3) apró rejtett partíciót?

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#44987) Paulo81 válasza wdtwrd (#44986) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Jelenleg így néz ki a dolog: (Igen, jól látod a rendszerpartíció méretét, kicsit "lite" a 8.1 ;) )

(#44988) FіkuszKukіsz válasza wdtwrd (#44986) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ha 5 percen belül vagy akkor használd a Szerkesztést! :((

Romanes eunt domus

(#44989) szabonagyur válasza Paulo81 (#44987) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Eléggé hülye partíció szerkezeted van meg kell hagyni.

A lényeg, hogy minden oprendszernek kell egy külön partíció.

Amikor jön az SSD-d akkor a Linuxot rakd utoljára fel, de ha utána ráraksz majd mindig valami Windows terméket esélyes, hogy jól haza is vágod a boot rendszert, mivel alapból a linuxé lesz az elsődleges.

@Mostani vinyó: a kérdés van a "tartalék" partíción valami? Ha nincs akkor rakd be a server lemezt, majd ott töröltesd le vele azt a partíciót és engedd neki, hogy magától megoldja a típust is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44990) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#44989) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem semmi hülye partíció szerkezete nincs.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44991) Paulo81 válasza szabonagyur (#44989) üzenetére


Paulo81
aktív tag

A "adat" nevű partícióra gondoltam tenni, miután helyet szabadítottam fel rajta. Az is elsődleges partíció.
Szóval ha jól értem, akkor nem lesz gond, köszi! :)

(#44992) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Van aki használ átlátszó ablak miatt Aero Glass-ot?

Nekem állandóan bekapcsoláskor ezt dobja ki:

Nem tudjátok miért van ez? Am tökéletesen működik ezen kívül,semmi gond nincs vele,köszöntem is előre... :R

(#44993) Bici válasza TechN7ne (#44992) üzenetére


Bici
félisten

Szia!

Elolvastad a szöveget?
Azt írja, hogy adakozz. Miután adományoztál nekik valamennyi zsét, többet nem jön fel ez az ablak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44994) Sub-ZeRo válasza TechN7ne (#44992) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem, én 7-et használok. Jah, windows 8-cas topic. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44995) TechN7ne válasza Bici (#44993) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jaaa,értem,kösszi! :DDD :R

(#44996) samgar válasza TechN7ne (#44992) üzenetére


samgar
őstag

Mert amíg nem fizetsz addig bizonyos dolgok nem elérhetőek, illetve a dekstopon is ott a felirat elvileg, jobbra lent. Felmész a honlapra, paypalen keresztül kifizetsz 2 eurót majd ott a honlapon beírod a mailcímed, az irányítószámod és az ablakban található számot, amit az oké gombbal mindjárt a vágólapra másolsz, onnan pedig be a honlapra. Utána generál neked egy license fájlt, amit levélben megkapsz és bemásolod a telepítés mappájába.

Oppo Find X5 PRO

(#44997) oncsi válasza zoltan6 (#44983) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi mindenkinek.
De írtam is, hogy sem eltávolitani, sem felszabaditani nem szeretném. Hisz azon van az eredeti win8 telepítő, driverek, megy gyári programok. Erről lehet helyreállitani a rendszert is.
Én csupán elrejteni szeretnem a véletlen ráirás, vagy törlés miatt.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#44998) C. s. válasza wdtwrd (#44977) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Köszönöm a segítséget!

-OS Type: az "other" nem igazán jó? Mert ha 8.1-em van és csak sima 8-at választhatok, akkor is megfelelőbb volna átállítani? (Nem tudom, milyen lehetőségek vannak, majd megnézem.)

-Boot Mode Selection: UEFI and Legacy van, úgy emlékszem. Ezt majd átállítom UEFI only-ra.

-Storage Boot Option Control: Itt mi legyen? Bármi, amiben nem szerepel a legacy?

Nem nyírhatom ki a gépet, ha átállítgatom? Bocs a hülye kérdésért, de nem szoktam piszkálni a BIOS-t, meg általában azt, amiről lövésem sincs. :B Szeretek inkább biztosra menni, kevesebb gonddal jár.

(#44999) szabonagyur válasza C. s. (#44998) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért azt hozzá tenném ha az UEFI eddig legacy volt és így volt felrakva a Win akkor ha átállítod UEFI-re akkor nem fog elindulni a Win többet csak ha visszarakod, valamint UEFI módhoz olyan telepítő is kellene, nem jó a sima.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45000) C. s. válasza szabonagyur (#44999) üzenetére


C. s.
addikt

Ezt a Boot Mode Selectionre érted vagy a Storage Boot Option Controlra?

Fogalmam sincs, milyen telepítőm van. Illetve olyan, ami majdnem 30.000-be került, 8.1, 64 bit, ha ez támpont.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.