Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) szabonagyur válasza --Disztroj-- (#44100) üzenetére


szabonagyur
félisten

Windows 7 USB DVD Download tool? 1 hete csináltam azzal, csak a lényeg, hogy ennél 64 bites alól 64 bites rendszert kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44102) Blue Eagle válasza Fire/SOUL/CD (#44076) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nagyon köszi az infót! A laposom freedosos. Szóval akkor az esetemben az UEFI installnak semmi különös értelme nincsen. Bár gondoltam rá, hogy majd kipróbálom egyszer ha időm lesz.

(#44103) --Disztroj-- válasza szabonagyur (#44101) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Köszi, (: bár Rufusszal végül sikerült, most viszont a telepítéssel adódott gond.
"A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Win csak a GPT-lemezekre telepíthető" :F wtf

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#44104) szabonagyur válasza --Disztroj-- (#44103) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvass vissza erre is van pár megoldás, hogyan is kell UEFI telepítést csinálni.

Vagy a BIOS-ban kikapcsolod az UEFI módot, gondolom nem 2 Terra feletti rakod?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44105) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

elvileg az UEFI módot kéne kikapcsolni, de anélkül meg nincs bootable device :O
Mindenesetre kutakodom, bár ez váratlan macera, hogy particiókhoz is külön kérvény kell [:

Szerk: 1 terra

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#44106) Fire/SOUL/CD válasza --Disztroj-- (#44105) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Legacy install-t kellene indítanod. Ehhez használd az alaplap bootmenüjét és ott válaszd a sima USB előtagos pendrive-t, ne az UEFI előtagosat. nem rég linkeltem ezt a képet így világossá válik remélem, hogy mik azok az előtagok. (a képen 2 pendrive is szerepel a bootmenüben, mindegyiknek van UEFI előtagos meg USB előtagos verziója is. )

Blue Eagle
Igen, próba jelleggel érdemes lehet felpakolni, mert akkor látod, hogy hány felesleges partíció is végbemegy, meg hogy kb semmi értelme az egésznek... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44107) --Disztroj-- válasza Fire/SOUL/CD (#44106) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Legacy esetén ezt dobja ki:


és a BIOSban nincs lehetőség más előtagú pen driveot bejelölni :/

a BIOSban pedig a boot modeban és priorityben állíthatom UEFIre

mivel csak akkor indul a telepítő, de akkor már a korábban említett partíciós para van

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#44108) szabonagyur válasza --Disztroj-- (#44107) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ha nem UEFI-ben akarod telepíteni akkor ahhoz nem UEFI usb kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44109) --Disztroj-- válasza szabonagyur (#44108) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

ez alapján csináltam meg a pen driveot és ahogy néztem a rufus csak UEFIben végzi el (?)

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#44110) Fire/SOUL/CD válasza --Disztroj-- (#44107) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ez nem az alaplap boot menüje, hanem csak simán elindítod a gépet épp ezért az EFI boot menüt veszi előre (mert úgy van beállítva) és azért indul úgy, ahogy.

2. A Fast Boot (vagy hasonló nevű) opciót ki kell kapcsolni, ellenkező esetben nem lehet USB-ről indítani a gépet (hiányozni fognak az USB eszközök a boot menüből)

Szóval először varázsold elő az alaplap boot menüjét, utána nem lesz gond.
(F8-tól F12-ig billentyűn lehet avagy épp az ESC-en)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44111) --Disztroj-- válasza Fire/SOUL/CD (#44110) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Megoldódott :R Köszi mindenkinek!

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#44112) Curumo válasza micafighter (#44019) üzenetére


Curumo
csendes tag

Szia!
Bocsi, hogy most írok, de bele mélyedtem az új rendszer tanulmányozásába. :) Szóval sikerült felraknom, de végül más módszerrel. De így is köszönöm a segítséget! ;)

(#44113) jeni


jeni
félisten

Üdv

Ez a hiba üzenet(kék halál) milyen driver hibára jön elő?

critical structure corruption

Rendszer:
Windows 8 Pro 64.bit Hun -abból frissítve 8.1-ra

az eszközkezelőben nem utal semmilyen hibára !

[ Szerkesztve ]

(#44114) bb0t


bb0t
senior tag

win 8.1 telepítés után minden ok egy darabig majd egy újraindítás után a bill és tapipad már nem működik többé... driver le fel nem segít..

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44115) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

A teljes felhasználói mappát (C:\Users\FELHASZNALO) hogyan tudnám áthelyezni másik partícióra?

(#44116) micafighter


micafighter
nagyúr

Sziasztok!

Most hallottam egy fórumtársunktól pm-ben, hogy egy régebbi logout cikk szerint a "dobozos" windows liszenszeket több gépen lehet aktiválni egy időben. Ez óriási tévedés. Gondoltam írok itt is, mert akkor ez lehet nem mindenkinek tiszta: Egy gép, egy liszensz. Több gépet aktiválni egyszerre csakis Volume Liszensz-el lehet, de az teljesen más téma. Boltban vagy interneten 99% hogy OEM vagy Retail liszenszekkel találkozol.

Aki inkább a saját szemének hisz, Windows 8.1 Pro-ra vonatkozó liszenszszerződés feltételei:

itt rákeresel arra, hogy windows 8.1 hungarian

Vagy itt egy direkt link: [link]

Itt az idevágó rész egyébként:

,,Hogyan használhatom a szoftvert? A szoftvert vagy annak az Önhöz került példányát mi nem eladjuk, hanem csupán licencbe adjuk Önnek. A licencszerződés értelmében Önnek jogában áll telepíteni és használni a szoftver egyetlen példányát egyetlen számítógépen (a licencelt számítógépen) úgy, hogy azt egyszerre csak egyetlen személy használja, feltéve, hogy betartja jelen szerződés összes feltételét. Ez rendszerint azt jelenti, hogy a szoftver egy példányát egy személyi számítógépre telepítheti, majd a szoftvert azon a számítógépen használhatja. "

Volume Liszenszre a hivatásából eredően más feltételek vonatkoznak: [link][link]

[ Szerkesztve ]

(#44117) micafighter válasza micafighter (#44116) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tehát ezek alapján, ha boltban OEM vagy Retail liszenszeket nézegetünk, és 3 gépet szeretnénk aktiválni, akkor 3 liszenszre lesz szükségünk, mivel egy gépre egy liszensz kell.

Talán ezeknek az összefoglalóban is lenne helyük.

[ Szerkesztve ]

(#44118) rayoliviero válasza Fire/SOUL/CD (#44110) üzenetére


rayoliviero
veterán

UEFI-ben való telepítésről úgy olvastam, hogy némelyik vírus ellen is ad biztonságot és a bootolás is gyorsabb, én ezért a kettőért használom. Az első nem tudom mennyire lehet igaz. A booltolás viszont tényleg gyorsabb, azt tapasztaltam.

(#44119) Tournament válasza rayoliviero (#44118) üzenetére


Tournament
aktív tag

http://www.kaspersky.com/about/news/product/2013/kaspersky-lab-presents-worlds-first-anti-valware-product-for-uefi

kaspersky csinált is hozzá való virus irtot elég jó dolgokat irnak rola

(#44120) rob90


rob90
csendes tag

Sziasztok!
Windows 8.1-et használok és pár napja nem tudom megnyitni a Gépházat és az Áruházat sem.Hiába kattintok rá,nem történik semmi csak egy szürke háttér jön.Mi lehet az oka?

(#44121) jeni


jeni
félisten

Üdv
Ezzel mit lehet tenni?

Sokadszor jön be,kezd idegesítő lenni a Win 8.1 rendszer :(

töröltem a hálózati elemeket (korábban írta valaki ,hogy ezt a hálózati driverrek okozzák),cipset drivereket is újra raktam,és netes frissítéssel telepítette,de az Asus driverével is ezt csinálja.
A korábbi kék halálos infó jobb,volt mert legalább oda volt írva ,hogy mivel állt le,de itt semmi info nincs,hogy milyen hibára utal a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#44122) micafighter válasza Klarsa (#44095) üzenetére


micafighter
nagyúr

Itt fent lesznek az originalok is, minden több méretben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44123) rayoliviero válasza Tournament (#44119) üzenetére


rayoliviero
veterán

És ezt meg is lehet venni, ezt a hozzá való Kasperskyt? Mert olyet nem látok a honlapjukon, hogy ezt is meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#44124) micafighter válasza jeni (#44121) üzenetére


micafighter
nagyúr

Jobb szélső oszlopban látod, hogy mi okozta a hibát (caused by driver). A bug check kód és a paraméterek írják le, hogy pontosan mi történt. Itt elég sok jó tipp van : [link]

További hasznos linkek:

Interpreting a Bug Check Code

Bug Check Code Reference

(Talán ezt a két linket is érdemes lenne az összefoglalóhoz adni, mivel a kékhalálok nagy részére itt pillanatok alatt választ kap az ember)

Konkrétan a te "bogarad" :
Bug Check 0x109: CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION

Itt le van írva a lehetséges kiváltó okok is.

[ Szerkesztve ]

(#44125) micafighter válasza rayoliviero (#44123) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én sem találok róla semmi kézzel foghatót.. Úgy tünik, bejelentették tavaly, azóta be van jelentve :DDD

(#44126) rayoliviero válasza micafighter (#44125) üzenetére


rayoliviero
veterán

:DDD

(#44127) Tournament válasza micafighter (#44124) üzenetére


Tournament
aktív tag

Én ezt memoria és proci őszeférhetetlenségnél tapasztaltam CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION

Nálam az oka az volt hogy a amd sempron x2 4400e és a teamgroup xtreme dark 1600mhz beállitása hülyén kezelte átálitotam 800ra biosba azota nem tapasztaltam

[ Szerkesztve ]

(#44128) negyedes


negyedes
addikt

Talalkozott mar valaki azzal a problemaval 8.1 alatt hogy osszeomlik a video driver facebook vagy flashes oldalak nezegetesekor? bevibrall a kep elsotetedik 2 masodpercre es utanna minden ok egy fel oraig de utanna ujrakezdi. bongeszo tokmindegy mi akor is elojon. ie11 vagy ff hasznalok ritkan.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44129) jeni válasza micafighter (#44124) üzenetére


jeni
félisten

itt lehetnek hardver hibák?
Memtest lefuttatva nincs hiba.
proci:i7-3770
memó: Corsair 1866Mhz 2x4GB
lap: Asus Maximus V Gene
SSD: Kingston HyperX 120GB
HDD: WD Red 2TB

Bios-t a korábbira tegyem? tudtommal a 1902 verzió van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#44130) jeni válasza jeni (#44129) üzenetére


jeni
félisten

még annyit a wifi adapter is okozza?
van a lapnak egy PCI-e Combo csatija amit egy tüskén keresztül (oda csavarozva) a laphoz kell rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#44131) jeni


jeni
félisten

csak újra telepítéssel tehető vissza a sima 8 pro,mert megnézném,hogy nem a 8.1 frissítés okozza a gondot

(#44132) Fire/SOUL/CD válasza rayoliviero (#44118) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

UEFI install esetén a rendszerindítás folyamata alapjaiban tér el a hagyományos, legacy módban alkalmazott rendszerindítástól. Ezt a megújult rendszerindító folyamatokat, az ott használt eszköz drievereket (natív, digitális aláírással rendelkező driverek vannak már használatban a rendszerindítás előtt) stb, szóval ezek védelméről gondoskodik a Secure Boot azáltal, hogy pl aláíratlan drivert/OS loader-t stb nem enged betölteni.
Viszont ez csak UEFI install esetére igaz, legacy-nál nincs Secure Boot.

Ha érzékelsz is gyorsabb rendszerindítást, azt nem az UEFI install miatt van, pontosabban az miatt de csak azért, mert ilyenkor a legtöbb alaplap automatikusan bekapcsolja a fast Boot opciót (Fast-re állítja) illetve gyakran a userek W7-t hasonlítgatnak össze W8-al, ami megint bukta, mert a W8 Fast Startup opciója miatt indul olyan gyorsan, ami W7-ben nincs...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44133) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#44132) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tegnap újraraktam a gépem UEFI-ben kíváncsiságból, ugye az normális, hogy eddig Win8 logó volt, most már a Dell logó van töltés közben, de alatta a régi Win8.1-es karikázás megy boot közben. Nem zavar csak meglepett :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44134) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#44133) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, teljesen normális, hogy az alaplap gyártó logója fityeg a Windows logó helyén.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44135) Tournament válasza szabonagyur (#44133) üzenetére


Tournament
aktív tag

IGY vagy a gyártó logoja van asztali gépnél is bootlogonak mint a laptopoknál :)

(#44136) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#44134) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben köszi mindenkinek, nem zavar csak meglepett :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44137) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

adobe schokwave flash összeomlások ellen mozilla alatt mit lehet tenni?
Mit tegyek fel helyette a flash helyett,ami jó?

(#44138) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Lehet baromságot kérdezek, de a szitu a következő:

Van a PC-m (ami az adataimnál van), amihez dukál egy 1440p-s monitor. Jövő héten lesz egy laptopom, amit melóra használok. A PC-m DisplayPorton csatlakozik a monitorhoz, a laptop HDMI-n fog. Megoldható Win8 alatt, hogy ha egyszerre mindkettő be van dugva, akkor lehessen váltogatni a képek között, ha mindkét gép megy? Nincs kedvem mindig ki/be húzogatni a kábeleket. Remélem érthető voltam :D

Legjobb lenne, ha Diapleyport hub-on menne, mert nem hátrány a melós laptopon sem az 1440p.

[ Szerkesztve ]

(#44139) negyedes válasza ForRedGlory (#44138) üzenetére


negyedes
addikt

veszel egy switchet es kesz.

nem tudom hogy a hub kepes-e a valtasra.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44140) negyedes válasza negyedes (#44139) üzenetére


negyedes
addikt

[link] vlm hasonlo kellene.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44141) ForRedGlory válasza negyedes (#44140) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nagyjából igen, de displayport megoldással, mert HDMI-n nem fog menni az 1440p. Ez lenne jó [link]. Viszont ez itt már off, köszi a segítséget, mert csak találni kellene egyet Budapesten :D

LOL, ez ilyen retek drága? Akkor inkább dugom a kábelt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44142) negyedes válasza ForRedGlory (#44141) üzenetére


negyedes
addikt

ha nem analogba nyomod(ami igazan filleres cucc) akkor igen. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44143) DS39 válasza mr.tamasbiro (#44137) üzenetére


DS39
nagyúr

régebbi verzió, vagy protected mode kikapcsolása. a részleteket megtalálod a firefox topikban a fórum kereső használatával :)

(#44144) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Üdv!

Valaki tudna segíteni link?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#44145) Sub-ZeRo válasza sotetlovag97 (#44144) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszervissza állítás addigra, míg működött.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44146) Ck.


Ck.
addikt

Üdv,
Mielőtt végleg letörlöm a win 8.1-et, egy utolsó esélyt adok neki azzal, hogy ide írok. 2 hete használom, de már most az őrületbe kerget.
Miért van az, hogy csak scrollozok egy weboldalon,vagy megmozdítom az egeret vmelyik irányba és mindegy milyen munkán dolgozok éppen, felugrik a legutoljára megtekintett pdf, fénykép egy fekete háttérrel fullscreenbe, és csak alt-tabbal tudok visszamenni. Szintén teljesen randomban felugrik jobb oldalon a vezérlősáv, miközben csak egy weboldalt olvasgatok és lapozgatok lefelé.

Hátha van vmi ötlet! :R

(#44147) sotetlovag97 válasza Sub-ZeRo (#44145) üzenetére


sotetlovag97
tag

Köszönöm.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#44148) micafighter válasza Ck. (#44146) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egeret mozditasz, vagy touchpad? Mert sok lapos touchpadjéhez vannak gesture-ok, amiket lehet állítgatni. A jobb és a bal oldali sáv pedig a sarkokból indul, tehát ha nem viszed a sarokba az egeret, nem fogod látni.

(#44149) Ck. válasza micafighter (#44148) üzenetére


Ck.
addikt

Tapipad igen, de én nem állítottam be semmilyen gesztust, ezek szerint ez a dokumentum nézegető alapertelmezett, bár fogalmam sincs milyen gesztussal hívom elő, simán csak scrollozok.

(#44150) micafighter válasza Ck. (#44149) üzenetére


micafighter
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.