Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) szabonagyur válasza starpeter (#43600) üzenetére


szabonagyur
félisten

Légyszíves ha 5 percen belül vagy akkor szerkeszd a korábbi hozzászólásodat, főleg ha csak 1-1 szót raksz max hozzá. A végén neked is, meg a válasz adónak is átláthatóbb lesz ha nem oldalakat kell végig görgetni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43602) micafighter válasza starpeter (#43600) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor kapcsold ki, tápkábel ki, oldal le, és egyik memóriát vedd ki. Ha nem tudod hogy kell kivenni, előtte esetleg nézz meg egy videót, bár annyira nem bonyolult.. Így ki kéne próbálni mindkettő RAM-ot. Kiveszed az egyiket, fut a gép egy darabig, ha kékhalált kapsz, akkor cseréld ki a RAM-ot, hogy csak a másik menjen. Ha azzal is kékhalált kapsz, akkor valszeg registry hiba lesz. Akkor pedig Automata javítást kell futtatni.

Automata javítás:

Gépház -> Frissítés és helyreállítás -> Helyreállítás -> Speciális rendszerindítás alatt az újraindítás

Ez újra fogja indítani a gépet. A következő teendőd:

Hibaelhárítás -> Speciális lehetőségek -> Indítási javítás

Megint újraindul a gép. Be kell majd jelentkezni az egyik rendszergazdai felhasználóval, és magától megpróbálja javítani a hibát.

(#43603) micafighter válasza micafighter (#43602) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha ezek sem segítenek, akkor a rendszervisszaállítást lehet még megpróbálni. A visszaállítási pont után telepített programok el fognak veszni, egyébként minden más megmarad.

Ha az sem segítene, akkor Gépház -> Frissítés és helyreállítás -> Helyreállítás -> A gép felújítása saját fájlok megőrzésével. Így minden telepített programod el fog veszni, viszont az adat, tehát képek, zene, dokumentumok, stb megmaradnak.

Ha még ez sem jó, akkor Gépház -> Frissítés és helyreállítás -> Helyreállítás -> Tartalom és alkalmazások törlése, aztán a Windows újratelepítése, ezzel viszont minden adatod és programod el fog veszni.

Ha még mindig nemjó, akkor egy teljes újratelepítés kell.

Viszont nagyon fontos a sorrend, a RAMok tesztelévésel kezd, mert ha a RAMal van gond, és újratelepíted a gépet, akkor úgyanúgy kék képernyőt fogsz kapni. Tehát szépen sorba próbáld ki amiket leírtam.

(#43604) gyulank


gyulank
addikt

Nem kaptam választ, de azt hiszem, hogy megoldódott a némulási probléma.
Nem tudom, hogy hogy lehet összefüggésbe, de amióta úgy telepítettem a FlashPlayert, hogy kikapcsoltam a CIS automatikus sandbox-ot, azóta nem némult el a gép.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43605) micafighter válasza gyulank (#43604) üzenetére


micafighter
nagyúr

Lehet, hogy részleges/teljes sandboxban futtatta a telepítőt. A CIS naplójából ez kiderül egyébként.

Mindenesetre érdekes összefüggés.

[ Szerkesztve ]

(#43606) albgab


albgab
aktív tag

A posta alkalmazásnál, hogy tudok kedvencekhez hozzáadni?

Azt írja, hogy Nem találtuk meg ismerőseie-mail címét...

Hol keres? Mit kellene beállítanom?

Köszi

(#43607) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Lassan újra kéne raknom a gépem, érdeklődnék, hogy hogyan érdemes ezt csinálni.

Jelenleg aktiválva van egy windows de teljes formázást szeretnék mi a teendő?
Meg még az lenne a kérdés, hogy megoldható, hogy egyből Windows 8.1 kerüljön rá, vagy azt csak később tudom frissíteni?

Illetve van valami mód rá, hogy minden illesztőprogram friss legyen? Mert az a helyet, hogy nincs kedvem egyenként leszedni őket a lemez meg már kitudja hol van.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43608) kispx válasza freelanced (#43607) üzenetére


kispx
addikt

[link]
Telepítésnél generic keyt használj, utána a már telepített wint aktiváld a saját kulcsoddal.

(#43609) gyulank válasza micafighter (#43605) üzenetére


gyulank
addikt

Nem találtam, de nem is tudom már, hogy mikor volt ezelőtt telepítve, csak azt, hogy eddig nem kapcsoltam ki ezt telepítéskor. 3x újratelepítettem a hangkártyadrivert, de feleslegesen, mert újraindítás után mindig szólt, csak egy idő után elnémult, és a hangfájlok lejátszása el se indult winampban, vagy foobarban, a potplayer pedig videónál szaggatott a hangszínkijelzés. Eltávolítottam a potplayert, de nem változott a helyzet. Amióta rendesen telepítettem a flashplayert, még nem jött elő újra a probléma szerencsére. De akkor is furcsállom, hogy a flashplayernek mi köze az egész gép némulásához, hangfájlok lejátszásához lejátszóprogramban, és volt, hogy a hangerő szabályzó se töltött be ilyenkor. A hangkártyához telepített tesztprogram is csak annyit csinált, hogy a bal oldali hangszóró kijelölődött, és úgy maradt, pedig ugye azt jelöli mikor melyik szól, és azután jött volna a jobb oldali, de ugye egyik se szólt, és be is fagyott a bal oldalon. Ezért gondoltam, hogy a windows-al van probléma, mert a driver jó. De ezek szerint a flashplayer okozta.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43610) micafighter válasza freelanced (#43607) üzenetére


micafighter
nagyúr

Meg még az lenne a kérdés, hogy megoldható, hogy egyből Windows 8.1 kerüljön rá, vagy azt csak később tudom frissíteni?

-> Megoldható. Windows 8 vagy Windows 8.1 liszensz kell hozzá. Ha 8.1 liszenszed van, akkor keresned kell egy 8.1 ISO telepítőt, vagy a Microsoft által készített programmal letöltöd az ISO telepítőt. Telepíted, majd beaktiválod a kódoddal.

Windows 8 esetén macerásabb, mert kell egy "generic key". Ugyanúgy használhatsz 8.1 telepítőt, például fájlmegosztó helyekről le tudod tölteni, viszont telepítésnél kérni fog kódot, és akkor nem fogja elfogadni a 8-as kódod, hiába jár neked ingyen a 8.1. Ehhez kell a "generic key", amit elfogad telepítésnél. Ha feltelepült, ugyanúgy be kell aktiválni majd a gépházban, viszont ott már el fogja fogadni a 8-as kódod. Vagy lehet így is trükközni: http://prohardver.hu/tema/windows_blue_windows_9/hsz_1357-1357.html

Nem értem amúgy Microsoft miért ilyen hülyén oldotta meg.. Ingyen jár a frissítés a 8-as liszenszel rendelkezőknek, mégis kell a trükközés, hogy fel tudd telepíteni.. Na mindegy. Most jelenleg egyszerübb a dolga annak, akinek 8.1 liszensze van. Akkor nincs szükség trükközésekre.

Arra kell figyelni, hogy olyan telepítőt szerezz, amilyen kódod van. Core (sima), Pro, Core N, Pro N, ezekhez a liszenszekhez külön telepítő van. Pro liszenszedet nem fogja elfogadni a Pro N. A Microsoftos program olyan telepítőt tölt ne neked, amilyen kódod van. Viszont ha 8as kódod van, akkor 8as telepítőt fog letölteni.

Jelenleg aktiválva van egy windows de teljes formázást szeretnék mi a teendő? -> telepítés első lépése, hogy hova szeretnél telepíteni. Választanod kell particíot, lehetőséged van formázni is, particiót törölni, új partíciót létrehozni. Szóval formázni tudsz majd telepítés elején.

[ Szerkesztve ]

(#43611) freelanced válasza micafighter (#43610) üzenetére


freelanced
addikt

Értem, köszi mindkettőtöknek.

Amúgy van valami hátrány, hogyha utána frissítem? Mert igazából ez se macerás, de akkor felrakom DVD-ről és aztán lefrissítem a 8.1-re úgy is folyamatosan zaklat vele :)

Az úgy számít valamit, vagy ugyan azt kapom?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43612) micafighter válasza freelanced (#43611) üzenetére


micafighter
nagyúr

Elméletben ugyanazt kapod, gyakorlatban viszont egy tiszta 8.1 telepítéssel kevesebb hibalehetőség lesz rövid és hosszútávon egyaránt. Én a telepítést javaslom a frissítés helyett.

[ Szerkesztve ]

(#43613) albgab válasza albgab (#43606) üzenetére


albgab
aktív tag

megoldódott

(#43614) freelanced válasza micafighter (#43612) üzenetére


freelanced
addikt

És ez a generic key meg ilyesmi nem hagy nyomot? Csak nehogy az legyen, hogy nem eredeti a cuccom vagy ilyesmi.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43615) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

3 éve használok android alapú telefonokat, de most szeretnék kicsit váltani. A HTC 8x-et néztem ki magamnak és alapvetően tetszene a windows phone OS is.

Viszont szeretném a következőket megtudni:

Mivel nagyon sok funkcióját használom a google alkalmazásainak, ezért fontos lenne, hogy a windows phone OS-sel is egyszerűen szinkronizálhatóak legyenek ezek.

Pl. gmail címjegyzék, email-ek, naptár, fényképalbumok, google drive. Csak hogy a legfontosabbakat említsem.

Tudja mindezt kezelni gond nélkül a windows phone, vagy falakba fogok ütközni bizonyos funkciók esetén? (Csak ez az egy ami visszatart a windows-os telefoktól).

Köszi előre is a segítséget.

(#43616) micafighter válasza albgab (#43613) üzenetére


micafighter
nagyúr

pedig épp most akartam írni :D hogy oldottad egyébként meg?

(#43617) FіkuszKukіsz válasza q13579 (#43615) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Eltévesztetted a házszámot -->megfelelő forum

Egyébként pedig a felsoroltakat tudja

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#43618) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Egy üzenetet dobott: "Ezzel a termékkulccsal nem telepitheto a windows 8 kereskedelmi változata" :U

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43619) micafighter válasza freelanced (#43618) üzenetére


micafighter
nagyúr

Enterprise liszenszed van?

(#43620) micafighter válasza freelanced (#43614) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tudtommal nem, mivel nem csatlakozik a netre, hogy aktiváljon, csak a telepítő ellenőrzi. Aktiváláshoz a rendes, legális liszenszedet fogod majd használni. Tehát igazából csak a telepítő csekkolja, hogy jó-e a kód. Viszont nem próbáltam még ilyen generices mókázást.

(#43621) freelanced válasza micafighter (#43619) üzenetére


freelanced
addikt

Na ezt nem tudom :N

Viszont nem upgrade kulcs tehát lehet, hogy az a baj.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43622) negyedes válasza freelanced (#43621) üzenetére


negyedes
addikt

mi van fent a gepedem? milyen win es milyen kulcsal probalod.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#43623) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Pár parancsikon az asztalról véletlenül ki lett törölve. Vissza akartam őket állítani, de az eredeti exe fájlhoz nincs ikon, üres. Ha parancsikon hozok létre, akkor sincs ikon. Ikoncserével sincs. sőt még ha az alkalmazást újratelepítem, akkor sincs. Mit tudok csinálni?

(#43624) freelanced válasza negyedes (#43622) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Nem tudom, hol lehet megnézni a windows típusát, ha megmondod megnézem.

Windows 8 és ugyan azzal az eredeti kulccsal próbálom ami épp telepítve van.

Sima Windows 8-at ír.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43625) micafighter válasza freelanced (#43624) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pontosan mit próbáltál egyébként? Mert azt nem írtad.

(#43626) csako válasza rayoliviero (#43623) üzenetére


csako
veterán

A parancsikonhoz tölts le a netről egy ikont

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43627) negyedes válasza freelanced (#43624) üzenetére


negyedes
addikt

te akkor mit akarsz csinalni? ujrarakni a rendszert?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#43628) rayoliviero válasza csako (#43626) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem tudja cserélni semmilyen ikonra.

(#43629) freelanced válasza negyedes (#43627) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Ennyi szerepel ott: Windows 8

Igen negyedes újra akarom rakni egy teljesen új merevlemezre, viszont egyből a Windows 8.1-et telepíteném ha lehet. A virágboltit mellőzném ezért voltam kíváncsi, hogy van-e más megoldás.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43630) micafighter válasza rayoliviero (#43623) üzenetére


micafighter
nagyúr

C:\WINDOWS\system32\config\software (HKLM \ SOFTWARE registry branch) fájlt le kéne menteni, és egy régebbi verzióval lecserélni. Lehet az is, hogy a HKCR\exefile\DefaultIcon sérült meg.

Ezeket lehet még megpróbálni:

Automata javítás:
Gépház -> Frissítés és helyreállítás -> Helyreállítás -> Speciális rendszerindítás alatt az újraindítás
Ez újra fogja indítani a gépet. A következő teendőd:
Hibaelhárítás -> Speciális lehetőségek -> Indítási javítás
Megint újraindul a gép. Be kell majd jelentkezni az egyik rendszergazdai felhasználóval, és magától megpróbálja javítani a hibát.

Ha ez nem segít, akkor rendszer-visszaállítás.

(#43631) negyedes válasza freelanced (#43629) üzenetére


negyedes
addikt

win8 kulcsal nem lehet telepiteni win8.1 ezert irja ki hogy nem telepitheto vele. ezt a hozzaszolast olvasd el. ez alapjan meg tudod oldani.

generic key van a forumban is keress ra.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#43632) micafighter válasza freelanced (#43629) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor Windows 8 Core verizód van. Ez = a sima Windows 8-al, nem mindenhol írják ki, hogy Core. Tehát neked is olyan telepítő kell. (Windows 8.1 (Core)) Windows 8.1 esetén egyébként a Pro-nak és a Core-nak a telepítője ugyanaz, a kódtól függ, hogy mi lesz belőle.

Így próbáld meg: http://prohardver.hu/tema/windows_blue_windows_9/hsz_1357-1357.html

[ Szerkesztve ]

(#43633) freelanced válasza micafighter (#43632) üzenetére


freelanced
addikt

Ezt próbáltam itt irta ki

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#43634) micafighter válasza freelanced (#43633) üzenetére


micafighter
nagyúr

1) innen letöltöd a 8 és a 8.1-et is.

2) Futtasd a 8ast, írd be a liszenszed, kattints a next,re és mikor elkezdi letölteni, állítsd meg és lépj ki.

3) Futtasd a 8.1-est. Hibát fog kiírni.Zárd be és futtasd megint a 8.1-est

4) és most el kéne kezdenie letölteni a 8.1 ISO-t.

Így próbáltad?

(#43635) rayoliviero válasza micafighter (#43630) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi, újraindítottam a gépet és úgy már a programok újratelepítése után jó lett.

(#43636) micafighter válasza rayoliviero (#43635) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szuper, örülök hogy sikerült megoldani :)

(#43637) rayoliviero válasza micafighter (#43636) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát még én, már azt hittem, hogy Win reinstall lesz. :DDD

(#43638) micafighter válasza rayoliviero (#43637) üzenetére


micafighter
nagyúr

:D :D :P

(#43639) TIT


TIT
veterán

Az mitől lehet,hogy mostanában elindítok 1-2 progit(win media player)és lassabban jön be ill.később játsza le a filmet ill. nem válaszolt ír.Frissítést is csak keresi keresi de semmi.

(#43640) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Van egy hülye kérdésem:
Délután kirakott az asztalra egy otthoni csoport rendszer ikont,pedig előtte egy órával az előző használatkor nem volt ott.Nem nyomtam rá semmire sem,hogy ez ott legyen.
Törölni sem lehet és mozdítani sem az asztalon.Az otthoni csoport az, ami a fájlkezelőre kattintás után és alulról a 4-dik.
Van ötlet az eltávolítására?

Most meg magától eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#43641) cattus válasza mr.tamasbiro (#43640) üzenetére


cattus
őstag

Nyomd meg az F5-öt.

Do the thing!

(#43642) mr.tamasbiro válasza cattus (#43641) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Az F5 az érintőpad.

(#43643) Balage76


Balage76
senior tag

Sziasztok!

Win 8 van a gépemen, szeretném is ezt megtartani. (Érthető módon) időről időre, ráadásul egyre gyakrabban a gép indulásakor felugrik, hogy frissítsem 8.1-re. Ki tudom ezt kapcsolni anélkül, hogy a többi fontos és kevésbé fontos frissítéstől elvágjam magam?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#43644) cattus válasza mr.tamasbiro (#43642) üzenetére


cattus
őstag

Akkor Fn+F5.

Do the thing!

(#43645) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Adott két gép, egy asztali és egy notebook. Mindkettőn 8.1 van ugyanazzal a Microsoft fiókkal. Hogyan lehet megoldani, hogy az asztali gép ne kérjen jelszót bejelentkezéskor?

Másik, felhasználót hogyan lehet váltani?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43646) cattus válasza Bjørgersson (#43645) üzenetére


cattus
őstag

Parancssorba írd be: netplwiz
A Felhasználók lapon vedd ki a jelölőnégyzetet az "A számítógép haszálatához..." elől.

Do the thing!

(#43647) Bjørgersson válasza cattus (#43646) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi! És a felhasználóváltás?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43648) cattus válasza Bjørgersson (#43647) üzenetére


cattus
őstag

Hát azt nem tudom, én csak egyet használok. Kijelentkezés után nincs választási lehetőség?

Do the thing!

(#43649) csako válasza Bjørgersson (#43647) üzenetére


csako
veterán

Úgy emlékszem mikor az egyiknél kéri a jelszót, akkor ott van egy vissza-nyíl a környékén.
Illetve itt egy link a tényleges felhasználóváltásról.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43650) negyedes válasza Balage76 (#43643) üzenetére


negyedes
addikt

miert nem akarsz 8.1 frissiteni? :F

azt hiszem win updateet ki kell kapcsold.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.