Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) Gigaman55 válasza micafighter (#44546) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Végignéztem, de 1 darabot se találtam.

(#44552) takjoe


takjoe
tag

Sziasztok!
Két hete van egy új Dell laptopom, Win8 van (volt) rajta gyárilag telepítve.Jól működött,15-25 mp alatt felállt a rendszer,a programok is villámgyorsan elindultak.Tegnap este frissítettem a Windows áruházon keresztül 8.1-re.
Azóta iszonyúan lelassult a gép,betöltés másfél-két perc alatt, a programok is nagyon lassan indulnak.
Nem raktam rá más programot,nem változtattam semmit,ami esetleg ezt okozhatná.
Kérek szépen segítséget,tippeket mi lehet a baj?
Kösz:J

[ Szerkesztve ]

(#44553) Gigaman55 válasza Gigaman55 (#44539) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Sikerült megcsinálnom, talán a driver újratelepítés oldotta meg a problémát.
Azért köszönöm.

(#44554) micafighter válasza takjoe (#44552) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezeket kéne kipróbálni:

0) eszközkezelőben van e sárga felkiáltójel? ha igen, akkor az érintett drivert frissíteni

1) új felhasználói fiókot létrehozni, és a régit törölni [link]

2) video driver törlése

3) videó driver újratelepítése

4) többi driver újratelepítése

5) antivírus program törlése

6) antivírus program újratelepítése

Bluetooth van e a gépen? ha igen,

7) bluetooth driver törlése

8) bt driver újratelepítése

Különböző okai lehetnek a lassulásnak, különböző problémához különböző megoldás tartozik, azt hiszem a legtöbb lehetséges okot lefedtem ezekkel a megoldásokkal.

(#44555) micafighter válasza Gigaman55 (#44553) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, ezért kérdeztem az eszközkezelőt, mert ha driver probléma van, ott a legtöbbször mutatja sárga felkiáltójellel. Örülök hogy sikerült megoldani :)

(#44556) csako válasza vigyori78 (#44550) üzenetére


csako
veterán

A Felhasználók is Users a címsorba kattintva, illetve az összes felhasználói mappa csak magyarul jelenik meg, de angol a címe (dokumentumok, képek, asztal stb.)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44557) takjoe válasza micafighter (#44554) üzenetére


takjoe
tag

Kösz,megpróbálom ezeket.

(#44558) Sub-ZeRo válasza vigyori78 (#44548) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Használj angol rendszer és nem fog zavarni. ;) ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44559) RawrRr


RawrRr
tag

Miért jelenik meg ilyen nyomorékul a parancssor ?

A januári frissítés után, olvashatatlanul kicsiben jelent meg, utána beállítottam nagyobbra és ilyen görcs lett.

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#44560) zoltan6 válasza RawrRr (#44559) üzenetére


zoltan6
őstag

én is mindig szenvedek vele,nekem hosszúkás apró betűkkel,fogalmam sincs hogy mekkora értékeket kellene beállítani,hogy normálisan nézzen ki :(

(#44561) Sub-ZeRo válasza zoltan6 (#44560) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

8x12-es méretet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44562) semetka


semetka
őstag

Miért homályosak a betűk Internet Explorerben? Win7-en IE11 tök jól olvasható win 8.1-en meg homályos egy kicsit.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#44563) takjoe válasza micafighter (#44554) üzenetére


takjoe
tag

Végigjátszottam a listát, a betöltési idő lement 40-50 mp-re,de ez még mindig sok szerintem.
A 8.1-re való frissítés után keletkezett Windows old mappát (kb.6 GB) törölhetem-e?

(#44564) Sub-ZeRo válasza takjoe (#44563) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Végigjátszottam a listát, a betöltési idő lement 40-50 mp-re,de ez még mindig sok szerintem.
Vinyón vagy? Akkor nem sok. SSD-n vagy? Talán egy kicsit.

Off ide: Benti xp-s munkahelyi gépem, ami volt, a bekapcsoló gomb megnyomástól az első excel megnyitásig, szóval már tudtál benne dolgozni, 7-9 perc volt... Többit nem részletezném.. :U

Szóval 8.1 alatt 40-50 másodperces boot az semmi. :N

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44565) takjoe válasza Sub-ZeRo (#44564) üzenetére


takjoe
tag

Vinyón vagyok, akkor a sima 8-nál a 15-20 mp az hogyan lehetett.Nem csak egyszer, hanem folyamatosan kb. két hete, amióta vettem a gépet. Igaz ezen én is elámultam különösen,hogy kb. 10 éve most van új gépem, előtte a régi gépen az XP-vel néha 2-3 percig tartott a betöltés.
Windows old mappa?Lehet-e törölni?
Még egy: be van állítva alvó üzemmód ,de nem tudom sehogyan felébreszteni egérrel vagy billentyűvel,csak a bekapcsológomb hosszan nyomva tartásával tudom először kikapcsolni,aztán újra bekapcsolni.Így sok értelme nincs a dolognak (a gép biztosan csak alszik, mivel az állapotjelző led világít)
Kösz:J

(#44566) mr.tamasbiro válasza takjoe (#44565) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Ez nálam is így van win 8-on az alvó mód.
Nem tudom az okot.

[ Szerkesztve ]

(#44567) micafighter válasza takjoe (#44565) üzenetére


micafighter
nagyúr

windows old

[ Szerkesztve ]

(#44568) RawrRr


RawrRr
tag

Valamit nem értek.
Töredezettség mentesíteni csak a rendszer partíción van jelentősége, de akkor a Windows hogyan tud a D partícióra is egy töredezettségi %-ot írni, ha ott semmilyen befolyásoló tényező sincs a rendszerre nézve?

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#44569) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Minden jó volt a géppel. Héten vettem egy HDD-t amihez kaptam dockolót, eleinte abba ment, de mivel a dockoló másra kellett, ezért beleraktam a HDD-t a gépbe. A dockolóba tettem egy másik HDD-t kipróbálni, hogy megy-e az a vinyó.

Ezután gépet kikapcsoltam, majd be, minden szépen ment, egyszer csak jött egy hibaüzi windowstól hogy újraindul a gép, valami baj volt.

Újraindult, de ahogy betöltött a bejelentkező ablak, elment minden usb-s eszközöm.
Újraindítottam de nem lett jó, lehúztam mindent, hardvert meg usb-s cuccot, de nem lett jó

Szereztem egy PS/2 bill.-t ezzel elnavigáltam a rendszereszközökbe, és újraindítottam a gépet az illesztőprogramok aláírás ellenőrzés nélküli indításhoz. Most minden klappol, bár közel sem megy minden usb-s eszközöm.

Mi lehet a gond? Eszközkezelőben valami Root usb-s izét ír szinte minden billre, egérre, gamepadra
És megjelent egy Microsoft device association root enumerator
illetve egy ismeretlen eszköz, amelyre nem tudok semmiféle illesztőprogramot telepíteni, mert nem talál

Ha újraindítom simán a gépet, akkor megint nem lesz jó egyik eszköz sem

:F

u.i: azt hiszem a HDD-t amit a dockolóba tettem ma kipróbálni, vírusos lehetett, talán ez okozta a gondot, kb 2 éve nem használtam semmi vírusírtót, most viszont ezért tettem fel, és már fut a keresés, de ha nem talál semmit, akkor jó lenne valami megoldás

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44570) micafighter válasza enginev3.0 (#44569) üzenetére


micafighter
nagyúr

Írj ide. Ha nem vírus akkor driver probléma lehet. Telepítettél mostanában drivert? Lehet a külső HDDhez települt rosszul a driver. Pontosan mit írt ki a hibaüzenet, mikor újraindult? Rendszervisszaállítási pont van e? Vírusírtót pedig tessék haszálni :)

(#44571) enginev3.0 válasza micafighter (#44570) üzenetére


enginev3.0
félisten

Dockolót már használtam előtte a géppel, csak most másik HDD-t tettem bele, és ami előtte benne volt, azt közvetlen kötöttem a gépre sata kábellel, ment ment, majd a gép kiírta hogy valami hiba történt (kék háttér, egy szomorú smilie) és újraindul

Rendszert visszaállítottam 6 nappal ezelőtre, de nem lett jó

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44572) micafighter válasza enginev3.0 (#44571) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezt rakd fel, lássuk mit ír.

(#44573) enginev3.0 válasza micafighter (#44572) üzenetére


enginev3.0
félisten

0 crash

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44574) micafighter válasza enginev3.0 (#44573) üzenetére


micafighter
nagyúr

A BlueScreenView alkalmazás kéne arról a weboldalról, amit linkeltem, az részletezni fogja a szomorúarc hibának a paramétereit.

De ahogy látom az eszközkezelődben van egy rossz driver, a sárga felkiáltójel jelöli, ugyhogy valoszinüleg jól sejtettem hogy driver probléma. Le kéne törölni a drivert és újrarakni.

[ Szerkesztve ]

(#44575) enginev3.0 válasza micafighter (#44574) üzenetére


enginev3.0
félisten

Letöltöttem de nekem nem ír ki semmilyen hibát

Az ismeretlen eszköz pedig fogalmam sincs mi lenne :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44576) jeni


jeni
félisten

Üdv

Windows 8-ban hogy kell felhasználói fiókot törölni?
Win8.1 van, és nem tudom kitörölni a többi fiókot, amit korábban csináltam. Mert mikor a sajátomon vagyok, akkor nem engedi, hogy máséhoz hozzányuljak, viszont mikor a másikba vagyok, nem tudom törölni azt

(#44577) jeni válasza jeni (#44576) üzenetére


jeni
félisten

mindenhol a rendszergazda jelszóra hivatkozik
csak tudnám ,hogy mehetek vissza arra a pozicióra,hogy én mint rendszergazdaként mehetek bele?

(#44578) micafighter válasza jeni (#44576) üzenetére


micafighter
nagyúr

A varázsgömböm azt súgja nem nagyon törted magad a keresővel, de még az utolsó 1-2 oldal elolvasásával sem :DDD

http://m.prohardver.hu/tema/windows_8_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_44554-44554.html

Itt belinkeltem ;)

[ Szerkesztve ]

(#44579) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Be lehet állítani, hogy bejelentkezéskor ne kérjen jelszót a rendszer? Live-os mail címem jelszava kell neki az meg direkt hosszú és bonyolult ezért nem akarom minden bekapcsolásnál/újraindításnál beírni.

(#44580) Gigaman55 válasza Gigaman55 (#44539) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Nos mégsem sikerült megoldani, mert a windows újraindításakor mindig elromlik, hiába tiltok le minden induló programot. Már újra is telepítettem, órákig minden jó volt, erre megint előjött.
Biztos, hogy semmilyen fontos dologhoz nincs köze, valami nem létszükséglet program okozza, de nem tudom kideríteni, hogy mi. Rendszer-visszaállításom is van, de nem tudja visszaállítani magát...
Ismét töröltem mindent, ami eszembe jutott, de nem használ.
Ötlet? (törlésen kívül, mert az nagyon érik)

(#44581) micafighter válasza CsonkaImo (#44579) üzenetére


micafighter
nagyúr

Win+Q és kezd el írni hogy Netplwiz ;) ugyanúgy megy ahogy win7nél, ha nem vágod, keress rá a topicban, sokszor ki lett tárgyalva :)
Online fióknál az email címet kel majd a bejelentkezési névhez irni

[ Szerkesztve ]

(#44582) XZoli válasza CsonkaImo (#44579) üzenetére


XZoli
aktív tag

Igen, a futtatáshoz írd be a netplwiz parancsot és vedd ki a pipát a megfelelő felhasználó mellöl

lassú vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#44583) semetka


semetka
őstag

Nem teljesen ide való kérdés de hátha valaki tudja. Adott egy laptop, ha elindítok egy nagyobb torrentet , mondjuk 30GB, akkor elindul a letöltés, de egyből le is áll a lemez használat 100% lesz. Majd egy idő után a 100% lemegy 0-ra és indul a letöltés. Lehet köze hogy a laposban 5400 as winyó van? Az asztalim sose csinál ilyet.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#44584) CsonkaImo válasza XZoli (#44582) üzenetére


CsonkaImo
addikt

:R

micafighter: Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#44585) jeni válasza micafighter (#44578) üzenetére


jeni
félisten

ez nem warez hanem a sajátom és az eredeti,csak ki akarom törölni a korábbi fiókjaimat,ez miért warez???

(#44586) micafighter válasza jeni (#44585) üzenetére


micafighter
nagyúr

Senki nem mondta hogy warez.. belinkeltem a hszem, ahol belinkeltem a felhasználói fiók törlését. ez phn ennek a topicnak linkje, http://m.prohardver.hu/tema/windows_8_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos :P

Pontosabban m nélkül, mert mobilról vagyok, gépen fura lesz az m-es :)

[ Szerkesztve ]

(#44587) WinPho


WinPho
senior tag

Sziasztok, a gép sehogy sem jelzi ki a 8.1 frissítést. Ennek az lehet az oka, hogy viszonylag régi benne a processzor? Csakmert valami ilyesmi megkötése van, nem?

Ja, és minden frissítés fenn van a rendszerrel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#44588) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Olyat lehet csinálni, hogy bejelentkezéskor ne az emailem jelszavát kérje?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#44589) CsonkaImo válasza semetka (#44583) üzenetére


CsonkaImo
addikt

5400rpm-es vinyóknak kicsit hosszabb az elérése, ha pár másodpercről van szó akkor teljesen természetes. Nekem is az van adattárolásra és néha ha nagyobb file-t nyitok meg várnom kell nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#44590) cattus válasza kalozhun100 (#44588) üzenetére


cattus
őstag

Olvass vissza pár hsz.-t. Ha jól sejtem, az e-mail alatt a Live ID-t érted.

Do the thing!

(#44591) kalozhun100 válasza cattus (#44590) üzenetére


kalozhun100
őstag

Igen az értem, de én akarok jelszót, csak nem akarom, hogy a live id-mnek is ugyan az legyen.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#44592) cattus válasza kalozhun100 (#44591) üzenetére


cattus
őstag

#44582-es hsz. Jobb alsó sarokban jelszó megváltoztatása.

Do the thing!

(#44593) semetka válasza CsonkaImo (#44589) üzenetére


semetka
őstag

Hát nem igazán csak pár mp, öcsém laposán is ugyanez van. Valami csak a lasabb winyó körül lesz valószínű.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#44594) jeni válasza micafighter (#44586) üzenetére


jeni
félisten

a futtatásba a "lusrmgr.msc" beírva a megjelenő táblázatból sem lehet a fiókokat onnan kitörölni

így a 8.1 meg a levesbe

[ Szerkesztve ]

(#44595) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Egy olyan problémába futottam bele, hogy minden indítás után amikor először megnyitok egy ablakot akkor elkezd 'villogni' az ablaknak a szélei és egy ideig be sem lehet zárni az ablakot amíg nem hagyja abba ezt a 'villogást'. Ugyan ilyen jellegű problémám volt Win7-nél is de ott random jött elő itt meg minden indításnál ez van amikor először nyitok meg ablakot.

Tudja valaki esetleg ez mitől lehet? Köszönöm a segítséget!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#44596) vigyori78 válasza takjoe (#44565) üzenetére


vigyori78
őstag

Szia.
Nekem is gyorsabb volt a 8 de:
Ezeket nézd meg: gyors indítás de gondolom ez aktív és időkorlát ez szerintem 30.-on van vedd le 10.-re + biosban fast boot.

[ Szerkesztve ]

(#44597) Agostino


Agostino
addikt

üdv

rákerestem de nem lettem okosabb. hogyan állíthatom be, hogy ie csempe módban default google-n keressen? dekstop részen hozzáadtam, de ennek ellenére ha a csempés ie-ben beírom az adress barba amit akarok, aztán enter, bing-ben keres

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#44598) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom most mit rontok el, de mikor kijött a Microsoft Remote Desktop, akkor elsőre működött. Most meg nem.

Azon a wifin vagyok, amelyik routeren a gép. IP stimmel, fix belső-t használok. Azt írja 5 másodperc gondolkodás után, hogy Unable to connect. Engedélyezve van természetesen a távoli hozzáférés.

Valaki járt már így, vagy hol rontom el?

(#44599) Kozs


Kozs
tag

Sziasztok!
Samsung np350v5c-s03hu notim van,teljesen szűz(nem raktam fel semmilyen drivert) windows 8-at frissítettem 8.1-re hogy ne kavarodjanak a driverek. Sw updattel akartam a drivereket telepíteni,de csak a bluetooth és az amd videokártya illesztőprogramot találta meg a szoftver,lehetséges,hogy még nem adták ki 8.1-es drivereket a géphez,vagy valamit én rontottam el?

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#44600) WinPho válasza WinPho (#44587) üzenetére


WinPho
senior tag

?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.