Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Barátom vásárolt egy Windows 8.1 pro pack szoftvert. Kérdésem. Ez egy teljes értékű oprendszer vagy kell hozzá egy windows 8 alap oprendszer. Hol tudom megnézni hogy oem vagy dobozos változat?

(#44902) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy notebookot amin a hdd-n egy recovery particióban rajt van a win8.amikor ezt feltelepitettem akkor minden keretprogramot meg egy csomó "mocskot" felrakott.
A kérdésem az lenne, hogy ha én felteszek egy másik 8-at egy telepitőlemezről és előtte teljesen leformázom a hdd-t akkor azt a win-t aktiválni tudom ennek a kulcsával?

(#44903) szabonagyur válasza ferike36 (#44896) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ne haragudj a szó használatért de akkor az informatikus haverod elég b@lf.sz... Egy informatikus nem attól az, hogy egy ezer éve betanult dolgot tud használni... Nem tudom te mit olvasol de, hogy értelmezni nem tudsz egy mondatot sem az tuti. Probléma van minden rendszerrel, csak nem mindegy, hogy milyen eredetű. Sok felhasználó, akár csak te is ha valamit nem talál meg egyből már írja is, hogy baj van és nem csoda, hogy 2-3 oldalanként előjön pl. a probléma, hogy hogy kell kikapcsolni a jelszavas bejelentkezést.
Amúgy meg nem kell használni az újat, használd a régit és maradj csendben ha az jó neked, nem kell az újat szidni, csak mert te nem értesz hozzá vagy az ismerőseid bénák hozzá. Olyan meg nincs, hogy valamit nem tudsz megszokni, csak akarni kell,de látszik, hogy nem is akarod..

Amúgy leírnád ide, hogy ha kikapcsoltad a csempét akkor mégis mi az ami neked más benne mint a Win7ben, ami miatt lehetetlen használni? Ikonok ugyanúgy néznek ki, tálca ugyanaz akkor meg mi más benne?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44904) szabonagyur válasza #33101952 (#44902) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia igen feltudod rakni és aktiválni is tudod, de figyelj, hogy melyik Win8at rakod fel, valamint érdemes lehet a kulcsot kimenteni probléma esetére a jelenleg még működő rendszerből!

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44905) szabonagyur válasza kenguru99 (#44901) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ne vedd 100%-nak de úgy látom kell hozzá egy Win8.1 mivel ez csak upgrade, de a többiek megerősítenek majd. [link] A link szerint. To install Windows 8.1 Pro Pack, you must be running Windows 8.1.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44906) szabonagyur válasza ferike36 (#44900) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy nem tűnt fel, hogy össze vissza beszélsz? Egyszer nincs bajod vele csak, hogy nem felhasználó barát. Aztán meg nem tudod használni sem meg átlag felhasználónak nem kellenek ezek a dolgok.
Látom szívesen trollkodsz, valószínűleg több névvel is... De egy kérdés, használtad már egyáltalán a Win8-at vagy a 8.1-et?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44907) vajaskifli


vajaskifli
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy mi a különbség Win 8.1 OEM és a teljes verzió között? Nem értem miért drágább a dobozos 10ezerrel.

(#44908) Johnny194 válasza Johnny194 (#44897) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Felment a HP-s illesztőprogi, de az sem segített. Most az AMD-től szedtem le egy még újabbat 8.1-hez, de nem tudom felrakni..
Valakinek van ötlete? :F

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#44909) szabonagyur válasza vajaskifli (#44907) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teljes verzió alatt mire gondolsz? Gondolom a dobozost.
OEM az egy adott géphez kötött licensz, a dobozos pedig átköltöztethető másik gépre bármikor.
OEM esetében újra aktiválás lehetséges pl. alaplapcsere esetében, de ekkor valószínűleg telefonos aktiválás szükséges.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44910) ferike36 válasza szabonagyur (#44906) üzenetére


ferike36
tag

Leszálnál már rólam? Ha nagyon unatkozol, elmehetsz nyugodtan dolgozni 12 órában, én is azt teszem! Csak kajaidőben beírtam, de az ilyen emberek miatt már itt sem vagyok! Semelyik fórumban nincs ilyen kemény hagy ne mondjam milyen ember, kioktatod az embert és aztán még egyet belerúgsz, szerintem pont hogy az ilyenek nem valók a csoportba, de viszlát most már tényleg

(#44911) szabonagyur válasza ferike36 (#44910) üzenetére


szabonagyur
félisten

auf wiedersehen!

Várunk a következő felhasználó neveddel :D Amúgy nem kioktatás, de ha egyszer csak a hülyeséged hajtod...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44912) vajaskifli válasza szabonagyur (#44909) üzenetére


vajaskifli
tag

Igen, a dobozosra gondoltam. Köszönöm a segítséget! :R

(#44913) szabonagyur válasza czarpika (#44898) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esélyes nagyon, hogy ezen a gépen nem fog menni a 8.1 mivel a procid szerintem nem támogatja az új feltételeket. Esetleg a 32 bitest megpróbálhatod még, 2,5 GB ramhoz elég úgyis. Win8 megy amúgy a gépeden? Szerintem te is úgy jártál mint én a laptopommal, hogy a hardver elég lenne de valami újítás miatt nem indul a telepítő sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44914) czarpika válasza szabonagyur (#44913) üzenetére


czarpika
csendes tag

Szia

Igen a gépemen jelenleg Win7 32-bit van de már korábban fent volt a Win8 64-bites változata. Amúgy most próbáltam a Win8 64-bit verzióját és az gond nélkül elindult a gépen.

Üdv.

(#44915) szabonagyur válasza czarpika (#44914) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor a 8.1 nem fog menni neked is valószínűleg amiatt amit írtam, mivel a 64 bites 8.1 esetében a processzornak pár új utasítás készletet kell támogatnia. 32 bitest megpróbálhatod még, de nálam az sem indult már el, egyszerűen régi a hardver.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44916) czarpika válasza szabonagyur (#44915) üzenetére


czarpika
csendes tag

Szia

Köszönöm a válaszodat. Megnézem a 32-bitest hátha elindul, ha nem megy fel akkor marad a jó öreg Win7.

Üdv.

(#44917) szabonagyur válasza czarpika (#44916) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajna ez ilyen, vagy a Win8 még maradhat ha nincs vele különösebb bajod. Nekem is egy jó időbe telt mire kiderült, hogy nem fog menni a laptopon, hiába megy más ugyanolyan hardverű csak más márkájú gépen hibátlanul.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44918) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, a problémám végül is csak közvetve kapcsolódik a topichoz de hátha tudja valaki a választ. Windowst szeretnék telepíteni, és az a problémám hogy HDMI -vel van a gép összekötve a TV-vel, nincs külön monitorom. Viszont így az első kép amit látok a windows bejelentkező kép. Ez normális? HDMI -n keresztül csak a windows betöltése után ad képet? Próbáltam dellel belépni a BIOS-ba de ugyanúgy kiírta a TV hogy nincs jel.

A játék az nem játék!

(#44919) szabonagyur válasza Lézerparaszt (#44918) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen valószínűleg a videókártyád alapból a HDMI kimenetre nem tud jelet küldeni az OS betöltése előtt. Az azonnali videókártyás topikban tudnak segíteni neked szerintem, hogy hogy lehetne a BIOS jelet is kiküldeni oda.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44920) poirot válasza Lézerparaszt (#44918) üzenetére


poirot
senior tag

A windows-nak egy érdekes "szokása" lehet, anno, amikor én úgy telepítettem, hogy a TV is rajta volt és HDMI-n, akkor telepítéskor, újraindításkor a HDMI-re nyomta ki a képernyőt, és "másodlagos" lett a monitor.

Szerintem vagy azt csinálod, hogy addig, míg a BIOS-ban buherálsz, ráraksz egy monitort, és utána "elfelejted" a BIOS-t, ha csak TV lesz egyedül rajta fent, vagy monitor "készenlétben" lóg majd rajta.
:)

[ Szerkesztve ]

(#44921) negyedes


negyedes
addikt

A regi hiba meg mindig fent all:

cpu hasznalt idle-ben 70%

Ami nagyon eszi az System es a Windows module Installer.

valaki tudja mi okozza?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44922) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni abban,hogy van egy laptopom Win 8 - al és wifin kapcsolódok otthon hozzá és most kiírja,hogy nem biztonságos a kapcsolat!
Mi lehet a gondja,eddig nem volt ilyen vele!

Köszönöm!

Bendegúz

(#44923) moonguru válasza atka76 (#44922) üzenetére


moonguru
őstag

Nincs titkosítva a WIFI kapcsolatod, esetleg titkosítsd le... :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#44924) atka76 válasza moonguru (#44923) üzenetére


atka76
tag

kiresz egy felkiállltó jelet mellé és nem tölti be rendesen az oldalakat,a youtubet pedig egyáltalán nem!

Bendegúz

(#44925) atka76 válasza moonguru (#44923) üzenetére


atka76
tag

hol tudom azt megnézni,beállítani esetleg ha nem jó?

Bendegúz

(#44926) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok!

Múltkor volt valakinek kérdése, hogy hova tűnt a Win8/8.1-ből a "sztereó keverő" funkció. Nem tudom érkezett e megoldás, de eléggé egyszerű. A hang beállítások/felvétel részen egy üres részre kattintva, majd a letiltott eszközök megjelenítése után már látható is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44927) Joker88


Joker88
őstag

:F

In loving memory of Garrett Lockhart

(#44928) szabonagyur válasza Joker88 (#44927) üzenetére


szabonagyur
félisten

?? :F

Komolyra fordítva ezzel mit szeretnél? Ez Chrome üzenet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44929) Joker88 válasza szabonagyur (#44928) üzenetére


Joker88
őstag

IE-t használok,csak nem értettem mit akar ... 10 Mbit/sec-es net van, és nem megy semmi letöltés..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#44930) szabonagyur válasza Joker88 (#44929) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor bocsi érte, azt hittem Chrome. Elég érdekes hiba.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44931) DS39 válasza atka76 (#44925) üzenetére


DS39
nagyúr

wifi routerben kapcsolj be egy WPA2-s titkosítást.

(#44932) samgar


samgar
őstag

Frissen telepített gépem van, (kb 2 hetes teljesen újrahúzott rendszer) nincs tele semmi szarral csak defender és semmi más. Egy-két esetben és ez teljesen hektikus, újraindul az explorer (eltűnnek a tálca ikonokm majd visszajönnek). Mi lehet a probléma?

Oppo Find X5 PRO

(#44933) negyedes válasza negyedes (#44921) üzenetére


negyedes
addikt

a megoldas:

Task Scheduler Library\Microsoft\Windows\Servicing\StartComponentCleanup

az itt levo taskot ki kell kapcsolni es akkor mar nem indul el Tiworker.exe ami a system-mel egyutt kb 60% cpu idot csinal idle-ben.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44934) Zotya84


Zotya84
őstag

Hali!

Szenved(ett) még valaki 8.1 Pro-val a következőtől?

Minden futó alkalmazásból kilépve is a következő probléma áll fenn: némely leállítás, tökéletesen gyors, néhány másodperc, viszont néha a Leállítás... üzenet akár több órán át is képes a képernyőn ragadni, és a gép nem áll le. olyankor sem a háttértárakat nem lövi le, sem az USB-ket; bár előbbieket az energiagazdálkodási beállítások miatt kb 1 óra múlva kikapcsolja. A rekordja több, mint 9 óra, reggel melóba jövet és esti hazaérkezés között..

Azt hiszem, számomra már csak ez az egy komolyabb nyűgöm van vele, a többire megtaláltam a megoldást.

Olyan ötlet jönne jól, hogy mivel tudom naplózni a leállítás folyamatát úgy, hogy a kényszerű hard-off esetén is megmaradjon az általa rögzített információ; esetleg, ha valaki már tapasztalta és megoldotta az ilyen problémáját, akkor tőle egy jó ötlet..

Köszike.

Annyi, hogy a kabalabula-tól kapott registrymódosítás, meg még két WU újratelepítése sem segített. Ma megint 3 óra után kellett resetelnem, mikor hazaértem..

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44935) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Tervezem win 8.1 beszerzését, de nem tudom eldönteni, hogy van-e szükség a Pro verzióra.
Igazából átlagos otthoni felhasználásra lenne. Úgy láttam, hogy a sima 8.1 boxos változata annyiba kerül mint a 8.1 pro oem változata.

Tehát a kérdésem, hogy van olyan funkció a Pro verzióban amire később szükség lehet?

(#44936) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Win 8.1 64 bites op rendszerre tudtok ajánlani torrenthez, meg virtual drivehoz free progikat? A qtorrent, meg a daemon tools is tele van mindenféle toolbarral, meg egyéb ilyen "ha nem figyelsz nagyon oda akkor települ" progival és ezeket kellene leváltanom, mert hazavágták a rendszert és nem sok kedvem van már hozzájuk.

Egyébként nekem tetszik a 8.1, legalábbis én hamar megszoktam.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44937) szabonagyur válasza Sz.Miki (#44935) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Szerintem nem lesz bajod ha csak Core verziót használsz

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44938) szabonagyur válasza zolee0307 (#44936) üzenetére


szabonagyur
félisten

Torrent kliensnél szerintem mind tele van toolbarral, daemon tools meg virtuális meghajtóhoz nem kell. A Win8.1 kezeli a legnépszerűbb ISO formátumot, szóval ha nem használsz mást akkor elég az is nem kell más, amúgy a Virtual Clone drive is jó lehet, de ha visszaolvasol keveset talán pont ebben a fórumban volt ez a téma nem rég és ott volt sok más alternatíva is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44939) kispx válasza zolee0307 (#44936) üzenetére


kispx
addikt

qtorrent == utorrent?

A másikhoz pedig WinCDEmu, de van beépített program is.

Szerk.: Most nézem qtorrent nincs, qBittorent már van. Szóval az elsőhöz ezt javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#44940) zolee0307 válasza kispx (#44939) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi,.megnézem. Egyébként lehet utorrent lesz az (mikro jellel kezdődik), ebben volt toolbar, egyébként hivatalos oldalról szedtem le.

Ezt a gyári alkalmazást hogy tudom elővarázsolni?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44941) kispx válasza zolee0307 (#44940) üzenetére


kispx
addikt

Az ISO fájlra rákattintasz duplán és felcsatolja egy meghajtóként.

(#44942) zolee0307 válasza szabonagyur (#44938) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, majd keresgetek. Főleg iso-val van dolgom, de vam mds, mda (vmi ilyesmi kiterjesztésű) is.

kispx: Köszi.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44943) atka76 válasza DS39 (#44931) üzenetére


atka76
tag

köszönöm,sikerült

Bendegúz

(#44944) kenand


kenand
veterán

Windows 8-ról 8.1-re váltott a kisfiam. Rákattintott a felajánlott frissítésre. A gép időnként brutálisan belassul, mintha lefagyna, de nem fagy le, csak használhatatlan. AMD Phenom II négy magos van benne (az elviekben támogatott) és Rafeon 4850 (na az egy kicsit régi). Win 8 tűrhetően működött (téby a radeon 48540 driver nem a legjobb)
Valakinek ötlete?

(#44945) Sub-ZeRo válasza kenand (#44944) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 8.1 nincs kibékülve a 4xxx-es kártyával, mert nincsen rá driver. Szóval kár volt ez a 8.1-es frissítés. Nekem pl. Athlon 2 x2 alatt és 4670-el kékhalálom volt játékok alatt. 8-cal hiba nélkül ment.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44946) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Még mindig nem törődtem bele, hogy a zárolás miatt nem engedi véglegesíteni a rendszert. Olvastam valami BitLockerről, ami csinálhat ilyet. Azt a funkciót hol lehet kikapcsolni? Amúgy sem szeretném, ha a külön partíción tárolt adataimtól eltiltana, akkor sem, ha "normál" telepítés lesz a vége.
(Pillanatnyilag angol nyelvű 8.1-gyen kell eligazodnom.)

[ Szerkesztve ]

(#44947) worxland válasza Sub-ZeRo (#44945) üzenetére


worxland
addikt

Felraktad rá a Win7 13.9-es Catalyst-ot?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#44948) Sub-ZeRo válasza worxland (#44947) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor még nem volt, de a 13.6-al próbálkoztam, az meg fel sem ismerte a kártyát. :DDD De mindegy, most nincs már vinyóm amin ki tudnám próbálni a a 8.1-et meg a a drivert is. Ja, az erkó cd kulcsomat is tiltotta az ms, szóval nem menne a 8.1 upgrade.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44949) #01682176 válasza kenand (#44944) üzenetére


#01682176
törölt tag

Szia!

Próbáld meg ezt: [link]

(#44950) KISDUCK válasza Zotya84 (#44934) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem olyan szokott előfordulni, hogy a windows bezárul, de a gép nem kapcsol ki. Nem tudom, hogy közös-e a probléma gyökere, de ilyenkor beledurrantok a power gombba.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.