Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) samgar


samgar
őstag

Bocs, a Bitdefender Anti Cryptolocker mire való? Illetve elég a Microsoft Security Center vagy kell egy Avast is?

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#43352) TIT válasza samgar (#43351) üzenetére


TIT
veterán

Ég óvjon mindkettőtől,rakd fel a kasperskyt.

(#43353) samgar válasza TIT (#43352) üzenetére


samgar
őstag

De ez három volt :U

Oppo Find X5 PRO

(#43354) betyarr válasza samgar (#43353) üzenetére


betyarr
veterán

Illetve elég a Microsoft Security Center vagy kell egy Avast is?

kettő volt az :K
teljesen mindegy melyiket teszed fel,lényeg,hogy te netezz és használd a gépet ésszel!

(#43355) nicu71 válasza samgar (#43351) üzenetére


nicu71
addikt

átlagfelhasználónak elég a MS féle beépitett is,nekem ezer éve csak ez van,csendben van,nem nyafog,nem cseszeget,hanem teszi dolgát csendben! :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#43356) samgar válasza betyarr (#43354) üzenetére


samgar
őstag

Bitdefender Anti Cryptolocker, Microsoft Security Center, Avast... ez kettő. :U

Betyar, köszi akkor marad az MS verzió, :)

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#43357) betyarr válasza samgar (#43356) üzenetére


betyarr
veterán

a Bitdefender Anti Cryptolocker egy speciális kátrtevőtől véd és nem egy mezei antivírus sw,szemben a másik kettővel.

[ Szerkesztve ]

(#43358) kalozhun100 válasza FіkuszKukіsz (#43305) üzenetére


kalozhun100
őstag

Most még több hiba lett.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#43359) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

A WIN 8.1 x64 memóriazabálására van már valami megoldás, mert most nálam megint 2x megette a 8Gb -ot majdnem, alig bírtam a gépet újraindítani :F :(

(#43360) micafighter válasza nicu71 (#43355) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez nem egészen ilyen egyszerű. Akinek antivirussal kapcsolatos kérdése van, az inkább a nagy vírusírtó topicban kérdezzen. :)

(#43361) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. adott 1 8.1es win, hozzá a smart dvb program v0.3.5.10 es verzió.
elindul az adás rajta advb t , majd befagy ha csatornát akarok váltani. a gond a következö.

tudtok rá valami megoldást hogy működjön rendesen?

Leírás:
Egy hiba miatt megszakadt a program kapcsolata a Windows rendszerrel.

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: AppHangB1
Alkalmazásnév: SmartDVB.exe
Alkalmazás verziója: 0.3.5.10
Alkalmazás időbélyegzője: 52a9ce14
Lefagyási aláírás: f862
Lefagyás típusa: 134217733
Operációs rendszer verziója: 6.3.9600.2.0.0.256.48
Területibeállítás-azonosító: 1038
1. további lefagyási aláírás: f86271aa03acccf9b46883a0301eeb91
2. további lefagyási aláírás: 920a
3. további lefagyási aláírás: 920ade3d1cd3eb792f25c8c6ef18f94f
4. további lefagyási aláírás: c05a
5. további lefagyási aláírás: c05a1e9e999ccbb23265dabd078888d4
6. további lefagyási aláírás: 6919
7. további lefagyási aláírás: 69190ed0513d11a3becb5bb239f71238

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=280262

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\WINDOWS\system32\hu-HU\erofflps.txt

(#43362) sutyesz96


sutyesz96
őstag

BÚÉK! :)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#43363) szabonagyur válasza hopex (#43343) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia.
1. kerdes: biztos, hogy AHCI volt megadva? Csak azert mert ha az van abban telepul.
2. kerdes: nekem pl. csak akkor villog ha a HDD is megy, ha csak az SSD akkor valamiert nem. Eleinte csak SSD-m volt, akkor egyaltalan nem vilagitott, miota van HDD is azota neha szokott. De teny, hogy nem figyelem a dolgot mindig.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43364) szabonagyur válasza bb.bocs (#43361) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello
Erdemes belole a legujabbat hasznalni es X64 eseten X64-et hasznalni, esetleg a ProDvb nekem jobban bevalt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43365) #27813376 válasza #27813376 (#43340) üzenetére


#27813376
törölt tag

Megoldva.

(#43366) Sub-ZeRo válasza HoReSz1975 (#43359) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az appokat nem kapcsolod le, ha simán lehúzod. Vagy alt+f4 kombóval kilövöd, vagy lehúzod az appot, 2 mp-g tartod míg meg nem fordul és elengeded. Amúgy nekem nem jött be a 8.1. Részemről kukáztam is...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43367) Gabás válasza HoReSz1975 (#43359) üzenetére


Gabás
addikt

nézd meg, hogy mi eszi a ramot

(#43368) bb.bocs válasza szabonagyur (#43364) üzenetére


bb.bocs
őstag

hm köszi, egyszerübb program és jobban tetszik, csak az a baj hogy az a muxon kivül mást nem talál meg a tunerrel... másik program ugyanazzal a tunerrel megtalálja, szóval a proginál van valami. ahogy nézem ci modulos kártyát támogat ez is.

(#43369) bb.bocs válasza bb.bocs (#43368) üzenetére


bb.bocs
őstag

ugy látszik ezt a tunert nem szereti. pedig ezt akarom ezzel használni :( ötlet? Köszi :)
eddig amit látok hogy a hdnak ne molyan képe van mint kéne

[ Szerkesztve ]

(#43370) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!
Adott egy Samsung NP535U3C notebook. Nem restorét (gyári support F4-es gomb, működik is) hanem tiszta telepítést szeretnék csinálni rajta pendrive-ról. A support azt írja, hogy:
„• USB kulcs használata esetén, bekapcsolás után, amikor a Samsung logo megjelenik, nyomja meg
egyszer az F9-et.
• Megjegyzés: Amennyiben egyik opció sem működik, akkor a BIOS-ban kell a “BOOT priority” opcióban
az USB DVD-t, vagy az USB KEY-t a sor elejére mozgatni, majd a változások elmentése után újraindítani a számítógépet.”

Csak hát a mellékelt kép alapján ilyen nincs. Hiába nyomkodom az F9-et, nem történik semmi. A boot menüben mindegy, hogy a windows boott manager vagy a másik van elől, a windows mindkét esetben ugyanúgy elindul.

Valakinek van valami tippje?

Oppo Find X5 PRO

(#43371) szabonagyur válasza bb.bocs (#43368) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen tunerrol van szo? Elvben a ket program sem szereti egymast. Probald meg a masikat teljesen bezarni, kiloni memoriabol is. Nekem a Progdvbt-vel annyi a bajom csak, hogy hiaba vettem meg a teljes verziot annal nincs hang, de freeben meg van

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43372) viktor82 válasza samgar (#43370) üzenetére


viktor82
őstag

Ezeket állisd át és jó lesz :K
1) Enable legacy BIOS/CSM, or disable UEFI boot
2) Disable Secure Boot
3) Convert the storage drive from GPT to MBR using DISKPART command line
4) Format drive, arrange partitions however you want, and install Windows 7

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#43373) vigyori78 válasza samgar (#43370) üzenetére


vigyori78
őstag

FAST BOOT BIOS MODE -> DISABLED
SECURE BOOT -> DISABLED
OS MODE SELECTION -> CSM AND UEFI OS

Elvileg ha ezeket beállítod biosban akkor látja a pendrive-ot.

A telepítés után ezeket kapcsold vissza:

FAST BOOT BIOS MODE -> ENABLED
SECURE BOOT -> ENABLED

(#43374) samgar válasza vigyori78 (#43373) üzenetére


samgar
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat, próbálom is!

Oppo Find X5 PRO

(#43375) samgar


samgar
őstag

Bocs kozben megtalaltam

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#43376) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!Mindenkinek BUÉK!
Légyszíves valaki segítsen,Win.8,1 pro-t használok és minden indításnál,hideg vagy újra indításnál mindig frissít vmi mi ez? és hogyan tudom megszüntetni ?

Üdv:Balázs

(#43377) hopex válasza szabonagyur (#43363) üzenetére


hopex
csendes tag

Szia!

Természetesen AHCI volt megadva,mégis IDE módban települt a Win.
A gép új összerakás,a HDD egy SATA Seagate 500 Gb.Az istenért sem bírom működésre bírni az activity ledet,az esetleges hibáról már minden bel és külföldi fórumot átnéztem,semmi,azonkívül,hogy állandóan rosszul csatlakoztatott vezetékről beszélnek.A vezeték a laphoz jól van csatlakoztatva és mint írtam a led is hibátlan. ????????

mferi

(#43378) szabonagyur válasza hopex (#43377) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát figyelj ha nem élethalál kérdés neked az a LED ne foglalkozz vele szerintem. Többi led megy jól? Mármint PWR led?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43379) Fire/SOUL/CD válasza hopex (#43377) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Természetesen AHCI volt megadva,mégis IDE módban települt a Win."
Ilyen nincs. 2 egymással inkompatibilis SATA üzemmódról van szó. (kivéve, ha az alaplapod legújabb F3-as BIOS-ában nem pont ezt (is) javították "Fix BIOS Setup issue") ;]
Amúgy azt miből "gondoltad", hogy IDE módban települt? (Mit néztél, mit ellenőriztél?) :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43380) Joker88


Joker88
őstag

Windows 8.1 Pro (32bit) a rendszer amellyel kapcsolatban szeretnék kérdezni. :)

Meg lehet-e oldani azt, ahogyan a képen is látható , hogy az adott kép részletei ( Fényképező típusa,fényképkészítés ideje, ISO beállítás ,stb ) az ablak alján jelenjenek meg ( ahol most a mappában található fájlok száma,a kép mérete található )

A képek a rendszer " Képek " mappájában találhatóak .( Ez a gép /Képek )

Köszönöm előre is ! :B

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43381) Sub-ZeRo válasza Joker88 (#43380) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. Kivették a windows 8-ból. A 7-ben még benne van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43382) vigyori78 válasza Joker88 (#43380) üzenetére


vigyori78
őstag

Megnyitod a mappát ,nézet fülön :részletek ablaktábla elvileg ez a megoldás van de ez oldalra írja ki.

(#43383) Joker88 válasza vigyori78 (#43382) üzenetére


Joker88
őstag

Köszönöm,így is megfelelő :) :R

# 43381 Sub-ZeRo : neked is,bár lehet hogy számodra is új infó lett.. :R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43384) Sub-ZeRo válasza Joker88 (#43383) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt hittem úgy akarod, mint a win 7-nél, mert ott oda rakja és úgy ahogy szeretnéd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43385) bb.bocs válasza szabonagyur (#43371) üzenetére


bb.bocs
őstag

helo. hát ja összekeveredik a 2. ha a homesys zárva, a prog megy. de ha nyitva még adást sem talál.
a lényeg meg pont az lenene hogy mind2 menjen

[ Szerkesztve ]

(#43386) bb.bocs válasza bb.bocs (#43385) üzenetére


bb.bocs
őstag

a tuner meg msi digital vox, ilyen fehér..

(#43387) samgar


samgar
őstag

Mekkora meretu rendszerparticiot ajanlotok windows 8 ala? 450 GB a szabad helyem.

Oppo Find X5 PRO

(#43388) negyedes válasza samgar (#43387) üzenetére


negyedes
addikt

Attol fugg mit akarsz meg a win melle telepiteni. en elferek egy 128 gb ssd-en is. De szerintem 100 gb eleg.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#43389) csako válasza negyedes (#43388) üzenetére


csako
veterán

+1 a 100 GB-nek, az pont jó :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43390) TRob1 válasza csako (#43389) üzenetére


TRob1
veterán

Ha nem egy 64-es ssd-n lenne a rendszerem, én is olyan 80-100Gb-ot szavaznék meg...

(#43391) Gabás:
Na neeeee! Minek szenvedni ha nem muszáj?!? Én 60-on is szűkösen férek el.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#43391) Gabás válasza samgar (#43387) üzenetére


Gabás
addikt

30 GB, ha szűkösen vagy, 35-40, ha bőven

(#43392) micafighter


micafighter
nagyúr

Emberek, rendszer particíót mondott. És hogy van 450 GB szabad helye.. Én úgy értelmezem ezek alapján a kérdését, hogy mennyi kell a rendszernek? 20-30 GB elég, ha nagyon biztosra akarsz menni, 40-50 GB már bőven bőven elég, ha a programokat másik particíóra telepíted. A Windows telepítés maga nem nagy, de a telepített frissítések 2x lesznek a gépeden, ha manuálisan letörlöd a másolatot, akkor később nem tudod eltávolítani az adott frissítéseket. És lesznek még rendszervisszaállítási pontok is, de azokat a vezérlőpultból korlátozni tudod. Ehhez még jön a hyber file, amit szintén lehet korlátozni. Szóval maga a rendszer, meg a frissítések 30-40 GB helyen elvannak bőven. Ha programokat is oda akarsz telepíteni, akkor azt te tudod, hogy mennyi mindent akarsz felrakni, add hozzá a 30-40 GB-hez. Én 120 GB-on elvagyok úgy, hogy hyberhez nem nyultam, rendszervisszaállításnak engedtem 10 GB-t, mellette VMezek is, és még több mint a fele szabad.. És nekem összesen 1 particíó van szóval ebbe minden bennevan.

[ Szerkesztve ]

(#43393) tomp


tomp
félisten

Nálam a rendszer egy 40-es partíción van programokkal együtt. Hibernálás van, de lapozófájl nincs mert nem érzem szükségesnek használatát.
Így 9-10GB szabad hely van mindig.

(#43394) bajzal


bajzal
őstag

Én miért nem tudok Win 8-at telepíteni a gépemre?

[ASUS P8b75-V] [Intel Core i5-3330 @ 3Ghz] [Kingston HyperX Predator 8Gb 1600Mhz Dual-Channel] [ASUS Radeon R9 270X 2Gb DirectCU II OC TOP (1120/1400)] [Segate Barracuda 1Tb 7200RPM 64Mb] [Chieftec CTG-600W]

Minden alkatrész támogatja a Win 8/8.1-et és egyik se megy normálisan :W

Win 8-nál akármilyen verziót rakok fel random lefagy. Pedig nagyon gyors, hibernálásból a HDD-mről 1,5másodperc alatt indul.
Win 8.1-ből még csak 1 verziót próbáltam, de annak meg a telepítőnek az utolsó részébe fagyott bele mindig.
Most nem akarok még egy 8.1-et felrakni (megpróbálni) mert ha rossz akkor nincs kedvem visszarakni a 7-et :D Mit lehetne csinálni?

(#43395) genndy válasza bajzal (#43394) üzenetére


genndy
addikt

BIOSban az AHCI-t állítsd be mindenképpen az összes winchesterre (de legfőképp az SSD-re) IDE helyett. Én pont most szívtam ugyanígy, random fagyott, ahogy átállítottam jó lett és azóta is jó.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#43396) micafighter válasza bajzal (#43394) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hogyan próbáltad telepíteni? A telepítőt hogyan csináltad, honnan szerezted be a hozzávalókat? Netet néha érdemes kihúzni telepítés közbe. Ma volt egy 8.1 telepítésem, nagyon döcögősen ment, valszeg a net és a win update zavart be.

Próbáld ki amit fentebb a kolega ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#43397) dandy91 válasza vigyori78 (#43189) üzenetére


dandy91
tag

nem találom ezt a nevű fájlt

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#43398) Baggio04


Baggio04
aktív tag

hali.
Win 8.1-et szeretnék telepíteni a napokban. Jelenleg win7-et használok.
Azt írták itt valamelyik nap, hogy generic key-el kell telepíteni. Na már most van msdnaa-s kulcsom a 8.1-hez, akkor is generic key-el kell vagy nyugodtan beírom az msdnaa-s kulcsot és kész?

Baggio

(#43399) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok! Egy olyan gondom lenne, hogy USB-ről szeretném telepíteni a Win8-at, rá is tettem a Windows 7 USB DVD Download Tool progival, indulásnál a boot menüben kiválasztottam az USB HDD-t, bejön a Win8 logo és itt megáll a dolog. Van valami ötlet, hogy mi lehet a baj?

(#43400) cattus válasza Baggio04 (#43398) üzenetére


cattus
őstag

Ha a kulcs 8.1-hez van és nem 8.0-hoz, akkor menni fog.

Ha a kulcs 8.0-s, de 8.1-et akarsz telepíteni, akkor kell a generic key.

Do the thing!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.