Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) micafighter válasza Draken (#43071) üzenetére


micafighter
nagyúr

Alvó állapotban fogyaszt minimálisat a gép, mert a ram áram alatt van. A sima leállítás win8nál egy fajta hibernálás, de hibernálásnál teljesen kikapcsol a gép, nem lesz fogyasztása.

(#43102) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Ez mi lehet?

CHKDSK futtattam és nem írt hibát. Win 8.1 Pro x64

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#43103) air válasza tomp (#43097) üzenetére


air
nagyúr

Nem zavar, hogy 2 külön cég? :W Ráadásul riválisok! Ha Google-os alkalmazásokat akarsz, Androidos tabletet vegyél!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43104) tomp válasza air (#43103) üzenetére


tomp
félisten

Apple is rivális mégis vannak rá Google alkalmazások. Vagy a Microsoft is csinált androidra alkalmazást.

(#43105) Rocko66 válasza Rocko66 (#43093) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Ezekre valaki?

(#43106) szabonagyur válasza micafighter (#43099) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen úgyis, bár az tény, hogy az MS Download toolnak net 2 vagy 3 is kell a hibátlan műküdéshez.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43107) air válasza tomp (#43104) üzenetére


air
nagyúr

OK, te nyertél. Vegyél Windows-os tabletet és reménykedj, hogy egyszer majd lesznek rá Google alkalmazások. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43108) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

sziasztok.
Ma vettem egy Toshiba Encore-t, és három szoftveres hibával találkoztam:
1. Az Office aktiválása után a telepítés félúton megáll egy hiba miatt.
2. Ha rákeresek bármilyen alkalmazásra az Áruházban, akkor 100%, hogy semmi értelmes találatot nem ad ki, de főleg nem azt, amire rákerestem. Ezzel szemben ha direkt linken nyitom meg az adott alkalmazás oldalát, akkor azt vidáman megnyitja az áruházban, és minden probléma nélkül tepepíti azt.
3. Ha megnyitok egy Xbox Live-os játékot, azután, hogy engedélyt kér a Live használatához, nem tud csatlakozni az Xbox Live-ra még véletlenül sem.

biztos van ezekre megoldás, de nekem még nem sikerült rájönnöm.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43109) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Egy ideje egy idő után elmegy a hang.
De úgy, hogy a zenék el se indulnak, és a filmek mondjuk potplayerben, ahol mutatja az eq-t, ott is akad a kijelzés. Újraindítás után megint jó egy darabig.
Ez mitől lehet? Hasonló van Win7-el is, de ott nem néztem, hogy zene elindul-e.
Integrált hangkártya mindkettő.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43110) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#43108) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a 3-as úgy látszik magától megoldódott.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43111) micafighter válasza tomp (#43104) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tudom, hogy nem ez a legideálisabb megoldás, de jelenleg nem tudok jobbat: dual boot windows and android. Ha akarna csinálni google, akkor csinálna hivatalos alkalmazást. Valoszinüleg van valami okuk, hogy nem csinálnak, de felesleges itt most találgtásba kezdeni. Most vannak 3rd party appok, majd talán ha szerencsénk lesz, akkor lesz hivatalos is.

(#43112) netpeti98 válasza sz.balazs.95 (#43108) üzenetére


netpeti98
addikt

2.
Store->Chram Bar->Setting->Preferences és itt ki tudod kapcsolni azt, hogy a te nyelvednek megfelelő alkalmazásokat részesítse előnyben.

(#43113) [P]laci válasza micafighter (#43111) üzenetére


[P]laci
senior tag

nekem ez jobban tetszik:

[link]
Review

:DDD

(#43114) sz.balazs.95 válasza netpeti98 (#43112) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

köszönöm szépen! megoldódott a probléma :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43115) air válasza micafighter (#43111) üzenetére


air
nagyúr

Kár, hogy Tegra van benne. Mostanra teljesen elavult. Ráadásul az ára. :Y

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43116) micafighter válasza air (#43115) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sok féle van, csak belinkeltem az elsőt amit most hirtelen találtam, hogy van ilyen is.

[ Szerkesztve ]

(#43117) air válasza micafighter (#43116) üzenetére


air
nagyúr

Gondolom, de a Samsung is 450. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43118) micafighter válasza air (#43117) üzenetére


micafighter
nagyúr

Biztos vagyok, hogy van kisebb márkanéven ugyanez fele ennyiért, csak keresni kell :)

(#43119) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Tudtok olyan alkalmazást mondani, ami mappákra bontva mutatja, hogy mi mennyit foglal le a tablet tárhelyéből?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43120) micafighter válasza sz.balazs.95 (#43119) üzenetére


micafighter
nagyúr

Metro app kéne? Vagy jó az asztali? Asztali alkalmazás pl WinDirStat. Ingyenes, tud magyarul, még egy szép ikont is tudok neked mellékelni hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43121) air válasza micafighter (#43120) üzenetére


air
nagyúr

Tabletre kéri, tehát inkább Metrós kell.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43122) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

????

Az alábbi kérdésemben tud esetleg valamelyik fórumtárs segíteni?
Az itt leírt össze módszert megpróbáltam,új driver stb....
Tegnap a hobbit nézése közben "csak" 3-szor villant be a képernyő...
Valaki talált már rá megoldást?
Az addig oké,hogy a driver a rakoncátlankodik,de csinálta a régebbi-vel és az 1 hete kiadott nem béta driverrel is időnként ugrál a kép filmnézés közben...
Köszi előre is a segítséget!

UI:
A probléma a win8.1-re váltás óta áll fenn.(Win7-en hibátlalnul ment minden...)

kép a hibáról

[ Szerkesztve ]

(#43123) sz.balazs.95 válasza micafighter (#43120) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

8"-on egy kicsit körülményes lenne használni, de azért köszi.
amúgy jó a desktop is, csak könnyen lehessen használni 8"-on. ;)

az Ubuntuban gyárilag meglévő, eredetileg Baobab nevű, de Lemezhasználat-elemző néven futó alkalmazás vagy egy ezzel megegyező kinézetű nincs Win8-ra?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43124) Imy


Imy
veterán

Az mitől lehet, ha nem akar elaludni a gépen, hiába próbálkozok? Restart után helyre jön. De már naponta ezt csinálja....

(#43125) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

screenshotot tableten hogy lehet készíteni?

azt egyébként nem tudja valaki, hogy az Officenál „A háttérbeli telepítés hibába ütközött” című hibát miként lehetne megoldani?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43126) kispx válasza sz.balazs.95 (#43125) üzenetére


kispx
addikt

Surface?

Simply hold down the capacitive Windows button on the front of your tablet and press the Volume Down button on the volume rocker once.

(#43127) sz.balazs.95 válasza kispx (#43126) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Toshiba Encore. :B
működik, köszi. :R

más: most kb. 600 MB szabad a 32 GB-ból.
Tudnátok tippeket adni, hogy miként tudnék tárhelyet felszabadítani?
Ha vennék hozzá egy 32 GB-os micro SD, akkor „össze lehet vonni” azt a belső SSD-vel, hogy egy tárhelyként érzékelje, a WP 7-hez hasonlóan?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43128) jeni válasza Rocko66 (#43122) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Várd meg a következő drivert vagy próbálj egy korábbit keresni,ugyanis a win 8.1 egyes hardvereket már nem támogat és ezt fokoztatósan csökkentik,szüntetik meg.Esetleg kompatibilitási módban tedd fel.
Esetleg nem rakod fel az AMD-t hanem a Win 8.1 alapját használnád driverként.

(#43129) Rocko66 válasza jeni (#43128) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Hali!

A videókártyámat kb 2 hónapja vettem,ami egy sapphire radeon 7950 2gb-os kártya,szerintem nem a kora miatt nincs driver,hanem szerintem egyszerűen normális támogatás nincs...

(#43130) FіkuszKukіsz válasza jeni (#43128) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Bocs de az ATI HD 7950 2012-es megjelenésű, nem egy szar kártya és a 8.1-nek illene támogatnia.

(#43129) Rocko66

Mekkora a tápod?

ja látom 650 W annak elégnek kéne lennie. Lehet driver hiba, de lehet, hogy a BIOSban kéne matatni. Nincs a kártyához manual, hogy mit kéne beállítani a BIOSban?

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#43131) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#43127) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

sikerült feltornáznom 1,8 GB-ra a szabad helyet, de ez még így is egy kicsit kiábrándító.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43132) szabonagyur válasza Rocko66 (#43129) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Melyik driver van fent neked? Van Win8.1 driver a te kártyádhoz is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43133) szabonagyur válasza sz.balazs.95 (#43131) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendszervisszaállítási pontok törkése? Hibernálás kikapcsolása? 32Gb-ból túl sokat nem fogsz tudni felszabadítni sajna.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43134) sz.balazs.95 válasza szabonagyur (#43133) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ezeket hol lehet megcsinálni?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43135) micafighter válasza sz.balazs.95 (#43134) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rendszervisszaállítás: Vezérlőpult -> Visszaállítás (Recovery) -> Rendszervisszaállítás konfigurálása

Hibernálás: Vezérlőpult -> Energiagazdálkodás rámész valamelyiknél a beállítások megváltoztatására ami kékkel ki van emelve, és utána bele tudsz menni a haladó beállításokba, ami szintén ki van emelve.

[ Szerkesztve ]

(#43136) szabonagyur válasza sz.balazs.95 (#43134) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendszervisszaállítás ahol a kolléga mondjuk, tableten nem tudom van e parancssor de ha vana hibernálás ott is kikapcsolható. ha rendszergazdaként futtatod: powercfg -h off

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43137) micafighter válasza air (#43121) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, láttam hogy tablet, azért kérdeztem, hogy metrós kell-e, viszont arra kapásból nem tudok, de biztos van valami metrós app is. Nekem legalábbis androidon egy tucat alkalmazás jön erre a célra, ha a "disk usage" címszóra keresek az áruházban.

Rákerestem most gyorsan, a TreeSize Touch-ot találtam a Win Store-ban hasonló célra, biztos van több is. A TreeSize egyébként a WinDirStathoz hasonlóan szintén jó kis program erre a célra, sokat tud, de a pro az fizetős.

[ Szerkesztve ]

(#43138) micafighter válasza sz.balazs.95 (#43134) üzenetére


micafighter
nagyúr

Még a gépházban érdemes megnézni a "keresés és alkalmazások" (search and apps) fült, azon belül pedig az alkalmazások méretét (app sizes). Megmutatja melyik Win Store alkalmazásod mennyit foglal. Nálam egy pár hetes gépen a HyperTube felment 2-3 GB-re.

(#43139) sz.balazs.95 válasza micafighter (#43135) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

komolyan mondom, egyiket sem találom. :F
a vezérlőpult természetesen megvan, az energiagazdálkodás menü is, de a többi viszont nem. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43140) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

metrós alkalmazásokat nem lehet micro SD-re telepíteni?
ezzel az eggyel meg is oldódna a tárhely-problémám.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43141) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

ezt már próbálta valaki?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43142) micafighter válasza sz.balazs.95 (#43139) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hibrernálás:

Rendszervisszaállítás:

[ Szerkesztve ]

(#43143) sz.balazs.95 válasza micafighter (#43142) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

hibernálás:

recovery:

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43144) DS39 válasza sz.balazs.95 (#43143) üzenetére


DS39
nagyúr

a másodikon ott a helyreállítás.., az elsőnél érdemes lenne lenyitogatni a pluszokat.

[ Szerkesztve ]

(#43145) sz.balazs.95 válasza DS39 (#43144) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

tényleg. :W
viszont már ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43146) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Lehet, nagyon láma a kérdésem, de a Windows 8 és 8.1 op. rendszer telepíthető külső meghajtóra, vagy lehetetlen próbálkozás? Előre is köszönöm a segítséget

(#43147) szabonagyur válasza sz.balazs.95 (#43145) üzenetére


szabonagyur
félisten

A hibernálásra írtam egy módot...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43148) sz.balazs.95 válasza szabonagyur (#43147) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

parancssorból nem engedi.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43149) szabonagyur válasza sz.balazs.95 (#43148) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendszergazdaként futtattad? és nehogy azt mond, hogy te alapból az vagy... Itt van előttem a laptopom és simán megy ha rendszergazdaként indítom, ha csak normálisan persze, hogy nem engedi.
"powercfg -h off" semmi mást ne írj be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43150) sz.balazs.95 válasza szabonagyur (#43149) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egyébként mindegy, mert eleve ki volt kapcsolva a hibernálás.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.